ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру

Версія для друку

Дайджест за вересень

МІНІСТР КУЛЬТУРИ ЄВГЕН НИЩУК ВРУЧИВ ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ УКРАЇНСЬКИМ ДІЯЧАМ КУЛЬТУРИ

У Міністерстві культури України відбулося урочисте нагородження діячів культури державними нагородами. За словами Міністра культури України Євгена Нищука, ці відзнаки є невеликим державним компліментом та сатисфакцією за пройдений творчий шлях, який неспіврозмірний з тим внеском, які митці роблять для своєї держави – силою свого таланту, промоцією української культури в світі, незабутніми враженнями для поціновувачів мистецтва.

У ХЕРСОНІ РОЗПОЧАЛАСЯ МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «НАРОДНІ ХУДОЖНІ ПРОМИСЛИ ЯК СКЛАДОВА КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ: ПЕРСПЕКТИВИ, ПРОМОЦІЯ, ПРОСУВАННЯ»

Міжнародна конференція ініційована та організована за сприяння Міністерства культури України та Українського центру культурних досліджень. Під час конференції відбудеться презентація проекту Державної цільової програми підтримки та розвитку народних художніх промислів, а також ефективних практик розвитку народних художніх промислів України, Молдови, Азербайджану, Польщі із залученням міжнародних експертів. У конференції беруть участь фахівці Міністерства культури України, Міністерства соціальної політики України, директор Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель, директор Центру з охорони і просуванню нематеріальної культурної спадщини (Молдова) Діана Дікусар, арт-критик і педагог Мистецької академії Азербайджану (Азербайджан) Асмер Абдуллаєва, а також майстри, креативні підприємці та освітяни у сфері мистецтва й культури.

ХХ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАЦІОНАЛЬНИХ СПІЛЬНОТ «МИ УКРАЇНСЬКІ – WE ARE UKRAINIAN»

У місті Приморськ Запорізької області відбувся двадцятий Всеукраїнський фестиваль національних спільнот «Ми українські – We are Ukrainian». Мета проведення такого заходу – відродження, розвиток та духовне єднання і взаємозбагачення української національної культури та культур інших національностей, які проживають на території України, зміцнення міжнаціональної злагоди та взаєморозуміння.

ВИСТАВА «ОЧИЩЕННЯ» – ПЕРША ПРЕМ'ЄРА 99 ТЕАТРАЛЬНОГО СЕЗОНУ ТЕАТРУ ФРАНКА

У Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулася перша прем'єра 99-го театрального сезону – вистава українсько-канадського режисера Григорія Гладія «Очищення». В основу постановки покладена однойменна п’єса фінської письменниці Софі Оксанен, твір якої вперше ставиться на українській сцені.

СТРІЧКА ОЛЕСЯ ЯНЧУКА «ТАЄМНИЙ ЩОДЕННИК СИМОНА ПЕТЛЮРИ» ВИЙШЛА У ШИРОКИЙ КІНОТЕАТРАЛЬНИЙ ПРОКАТ В УКРАЇНІ

У столичному кінотеатрі «Україна» відбувся прем’єрний показ українського історично-біографічного фільму Олеся Янчука «Таємний щоденник Симона Петлюри» за участі творчої групи та акторів стрічки. Зйомки стрічки проходили у Львові, Києві, Київській області, Парижі, а також на території кіностудії ім. Довженка і павільйоні, де була збудована велика декорація кількох паризьких вулиць та інтер'єрів.

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЇ ІМЕНІ КАТЕРИНИ БІЛОКУР

Премія імені Катерини Білокур присуджується щорічно до дня народження Катерини Білокур. На здобуття Премії подається твір (цикл творів), що створений та оприлюднений протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за три місяці до його подання на здобуття Премії, має позитивні рецензії у мистецтвознавчій літературі, засобах масової інформації.

Відбір творчих робіт претендентів на здобуття Премії здійснюються за такими критеріями:

володіння художніми техніками народного (декоративно-прикладного) мистецтва;

використання у декоративному живописі технік та технологій, художньо-мистецьких прийомів на високому мистецькому рівні;

участь у всеукраїнських, міжнародних виставках народного, декоративно-прикладного мистецтва, художніх симпозіумах, етномистецьких святах тощо;

участь у заходах з відродження, розвитку та популяризації національного мистецтва.

Документи на здобуття Премії подаються до 1 листопада до Міністерства культури України (вул. І. Франка, 19, м. Київ, 01601, Відділ візуального мистецтва Управління сценічного і візуального мистецтва, каб. 315).

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЇ ІМЕНІ М. Г. ДЕРЕГУСА

Премія присуджується до дня народження Михайла Гордійовича Дерегуса. У 2018 році премія присуджується художникам за визначні живописні твори (цикл творів), що відзначаються високим професіоналізмом виконання.

На здобуття премії подається твір (цикл творів), що створений та оприлюднений протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за три місяці до його подання на здобуття Премії, має позитивні рецензії у мистецтвознавчій літературі, засобах масової інформації.

Відбір творчих робіт претендентів на здобуття Премії здійснюються за такими критеріями:

професійна майстерність;

використання в художніх творах технік, комбінацій, сюжетних ліній, мотивів, образів співзвучних з творчістю М. Г. Дерегуса;

участь у всеукраїнських (міжнародних) виставках образотворчого мистецтва (живопис).

Документи на здобуття Премії подаються до 1 листопада до Міністерства культури України (вул. І. Франка, 19, м. Київ, 01601, Відділ візуального мистецтва Управління сценічного і візуального мистецтва, каб. 315).

СХВАЛЕНО ПРОЕКТ УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СТИПЕНДІЙ ВИДАТНИМ ДІЯЧАМ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА

Уряд на своєму засіданні 5 вересня схвалив проект Указу Президента України «Про призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва». Проект Указу Президента України розроблено Міністерством культури відповідно до Указу Президента України від 10 вересня 2011 року № 906 «Про державні стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери». Прийняття Указу Президента України «Про призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва» сприятиме реалізації державної політики щодо підтримки та поліпшення матеріальних умов життя видатних діячів української культури і мистецтва та соціального захисту професійних творчих працівників і працівників культури.

У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ «МЕМОРІАЛ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ» СТАРТУВАЛА МІЖНАРОДНА АКЦІЯ «ЗАПАЛІМО СВІЧКУ ПАМ'ЯТІ!»

В рамках заходів у зв’язку із 85-ми роковинами Голодомору Світовим конгресом українців, спільно з Міністерством культури України ініційовано Міжнародну акцію «Запалімо свічку пам’яті!». Починаючи з 1 вересня 2018 р. в рамках акції щодня відбуватиметься пам’ятний захід – церемонія запалення Свічки пам’яті в одному з міст різних країн світу. Тож впродовж вересня-листопада акції пройдуть у 85-ти містах усіх континентів світу. Таким чином, символічно передаватиметься Свічка пам’яті по всьому світу, включно з Україною. Акція почнеться 1 вересня і завершиться 24 листопада заходами в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору».

КОНСОЛІДОВАНИЙ ПІДХІД ДО ВІТЧИЗНЯНОГО КНИГОВИДАННЯ Є РУШІЄМ РОЗВИТКУ ЦІЛОЇ КУЛЬТУРНОЇ СФЕРИ

Розвиток національної книговидавничої справи та популяризації читання є одним із першочергових завдань, які ставить перед собою Уряд. Нагальне завдання врегулювання питання щодо придбання та доставки україномовної книжкової продукції для поповнення фондів публічних бібліотек, а також забезпечення ефективної діяльності Українського інституту книги, знаходить розуміння та підтримку з боку Міністерства фінансів України.

Розроблені Мінкультури проекти нормативних актів, направлені на забезпечення діяльності Українського інституту книги, випуск книжкової продукції за програмою «Українська книга» на придбання книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів, а також популяризація вітчизняної книги оперативно та фахово опрацьовуються Мінфіном, що дозволяє вчасно реалізовувати поставлені завдання.

ЦЕНТР ДОВЖЕНКА – ЯСКРАВИЙ ПРИКЛАД СУЧАСНОЇ ТА КРЕАТИВНОЇ ДЕРЖАВНОЇ КУЛЬТУРНОЇ ІНСТИТУЦІЇ

Національний центр Олександра Довженка відкрив перший сезон регулярних культурних подій «Довженко І: Відкриття сезону 1» та презентував оновлений публічний простір-лобі Довженко – Центру, створеного як meeting-point для відвідувачів, резидентів та команди Центру. Тут розмістилися кінозал, музейна крамниця, відкритий простір, мікро-сцена, Музей кіно. В оновленому просторі команда Центру Довженка пропонує відвідувачам низку подій – кіноклубних, освітніх, розважальних, театральних, фахових або приємний відпочинок у книгарні. Попереду – відкриття навесні 2019 року Музею кіно. Він відкриється великою виставкою, присвяченою Всеукраїнському кінофотоуправлінню, державній монополії 1920-х, яка спричинила революцію в українському кінематографі та суттєво вплинула на розвиток світового кіно. Довженко-Центр першим став досліджувати явище українського кіноавангарду, повернувши в Україну забуті або заборонені шедеври авангардного кіно.

УКРАЇНСЬКІ ЕКСПОНАТИ СТАЛИ ПЕРШОЮ ІНОЗЕМНОЮ ЕКСПОЗИЦІЄЮ В СВІТІ, ДЛЯ ЯКОЇ МУЗЕЙ ГУГУН (ЗАБОРОНЕНЕ МІСТО) ВІДКРИВ СВОЇ ДВЕРІ

У музейному комплексі Гугун (Заборонене Місто), найбільшому музейно-архітектурному комплексі у світі, відкриттям виставки українських артефактів, розпочалися Дні культури України у Китайській Народній Республіці. Це непересічна подія в культурно-мистецькому середовищі, адже Україна стала першою державою в світі, для якої музей Гугун відкрив свої двері для експозиції. У церемонії відкриття Днів культури України у Китайській Народній Республіці взяли участь Міністр культури України Євген Нищук та Міністр культури та туризму КНР Ло Шуґан.

НАЗВАНІ НАЙКРАЩІ КНИГИ 25 BOOK FORUM

В другий день ювілейного 25 Book Forum, у Львівській обласній філармонії відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «Book Forum Best Book Award». Міністр культури України Євген Нищук привітав переможців цього престижного конкурсу з високою відзнакою за їх значний внесок у презентацію та промоцію української книги. Загалом на цьогорічний конкурс було подано 508 видань від 103 видавництв. За звання найкращої книги вони змагалися у 16 номінаціях. Журі визначало переможців у трьох містах України: Львові, Харкові та Києві.

«НАШЕ СПІЛЬНЕ ЗАВДАННЯ – НАПРАЦЮВАТИ УНІФІКОВАНУ, ЄВРОПЕЙСЬКУ БАЗУ, В ЯКІЙ ВСІ ГРАВЦІ НА КНИЖКОВОМУ РИНКУ БУДУТЬ РІВНІ», – ЄВГЕН НИЩУК

У рамках 25 Форуму видавців відбувся круглий стіл на тему: «Український ринок книги. Стан. Проблеми. Перспективи», учасники якого обговорили стан українського книжкового ринку, а також шляхи налагодження належної промоції читання та репрезентації української книжкової продукції за кордоном. У дискусії взяв участь Міністр культури України Євген Нищук. За словами Міністра культури, значна увага приділяється модернізації бібліотечної сфери. Мінкультури на різних рівнях підтримує ініціативи направленні на популяризацію читання, у тому числі серед дітей та юнацтва. Так, цьогоріч за сприяння Міністерства культури України започатковано щорічний Всеукраїнський конкурс «Лідер читання», проведено цикл круглих столів з популяризації дитячого читання у населених пунктах Луганської області, а також започатковано цикл семінарів, спрямованих на вдосконалення рівня професійної та літературної компетенції бібліотечних фахівців під назвою «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники».

ДО 80-РІЧЧЯ УКРАЇНСЬКОГО МАЕСТРО СКОРИКА У ЛЬВОВІ З АНШЛАГОМ ВІДБУЛАСЬ ТЕТРАЛОГІЯ ФІЛАРМОНІЙНИХ КОНЦЕРТІВ

У день відкриття ювілейного 25 Форуму видавців, у Львівські обласній філармонії відбувся мистецький захід «Прем’єра – Вечір Концертів Мирослава Скорика», яким завершилася музична тетралогія міжнародного проекту «Рік Музики Мирослава Скорика» до 80-річчя легендарного композитора. Під час мистецького заходу Президент України Петро Порошенко повідомив про підтримку пропозиції Львівської обласної державної адміністрації та присвоєння Львівській обласній філармонії статусу національної.

У МІНКУЛЬТУРИ ОБГОВОРИЛИ МОЖЛИВІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ У 2022 РОЦІ В УКРАЇНІ 84-ГО МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ НЕПРОФЕСІЙНОГО І НЕЗАЛЕЖНОГО КІНО UNICA

Заступник Міністра культури України Юрій Рибачук провів робочу зустріч з Президентом UNICA Дейвом Ваттерсоном. У зустрічі також взяли участь представники Державного агентства України з питань кіно, Міністерства закордонних справ України та Херсонської ОДА. Під час спілкування були обговорені основні питання, пов’язані з можливістю організації та проведення у 2022 році в Україні 84-го Міжнародного фестивалю непрофесійного і незалежного кіно UNICA. Заявка на проведення 81-го фестивалю у 2019 році подана Нідерландами, 82-го у 2020 році – Великою Британією, 83-го у 2021 році – Республікою Польща.

У МІНКУЛЬТУРИ ОБГОВОРИЛИ ШЛЯХИ РОЗВИТКУ СПІВПРАЦІ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЛІВАНОМ

Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним послом Республіки Ліван в Україні Алі Дахером з метою обговорення питань розвитку двостороннього співробітництва у сфері культури, у тому числі, реалізації спільних культурно-мистецьких проектів.

ІIІ НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ «БІБЛІОТЕКИ І СУСПІЛЬСТВО: РУХ У ЧАСІ ТА ПРОСТОРІ», 22-29 ЖОВТНЯ 2018 Р.

Українська бібліотечна асоціація запрошує взяти участь у ІIІ Науково-практичній інтернет-конференції «БІБЛІОТЕКИ І СУСПІЛЬСТВО: РУХ У ЧАСІ ТА ПРОСТОРІ».

Організатор: Наукова бібліотека Харківського національного медичного університету. Більше інформації тут.

ХХІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «КОРОЛЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ 2018», 24 ЖОВТНЯ 2018 Р., М.ХАРКІВ

Українська бібліотечна асоціація запрошує взяти участь у ХХІ Міжнародній науково-практичній конференції «Короленківські читання 2018» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї як центри освіти та саморозвитку особистості», що відбудеться у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка.

Організатори:

Міністерство культури України

Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка

Харківська державна академія культури

Харківське обласне відділення (філія) ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Інформаційний партнер – журнал «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика».

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ЗВАННЯ «БІБЛІОТЕКА РОКУ» ДЛЯ БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ

Конкурс організовується та проводиться Українською бібліотечною асоціацією спільно із Міністерством культури України серед бібліотек України, незалежно від відомчого підпорядкування, на засадах відкритості, прозорості та гласності. Затверджено Президією УБА 16 січня 2008 р. Це Положення про конкурс на здобуття звання «Бібліотека року» для бібліотек усіх систем і відомств України (далі – Конкурс) визначає мету та умови участі у Конкурсі, порядок його проведення, оцінювання номінантів і визначення переможця. Заявки на участь у Конкурсі приймаються Оргкомітетом до 1 вересня щороку в електронній формі на e-mail члена Президії УБА Мозгової Л. А.: lmozgova11@gmail.com. Оголошення результатів Конкурсу відбувається щороку, до 30 вересня – Всеукраїнського дня бібліотек.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ЛІТЕРАТУРНИХ ТВОРІВ БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Всеукраїнський конкурс літературних творів бібліотечних працівників заснований Українською бібліотечною асоціацією і проводиться у межах відзначення Всеукраїнського дня бібліотек. Затверджено на засіданні Президії УБА «24» березня 2010 р. Конкурс проводиться щорічно з 1 квітня по 31 серпня. В конкурсі можуть брати участь як бібліотечні працівники, так і бібліотечні установи (організації).

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «ТВОРЧИЙ ЗЛЕТ: МОЛОДИЙ БІБЛІОТЕКАР РОКУ» У 2018 Р.

Це Положення визначає мету та завдання конкурсу «Творчий злет: молодий бібліотекар року» (далі – Конкурс), для молодих бібліотечних фахівців, які працюють у бібліотеках України, незалежно від їхнього відомчого підпорядкування. Конкурс організовується та проводиться Президією та Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації на засадах відкритості, прозорості та гласності щорічно.

Мета Конкурсу:

підвищення соціального статусу та престижу професії бібліотечного фахівця серед молоді та в суспільстві в цілому;

виявлення та підтримка яскравих, різнобічно розвинених особистостей, які прагнуть до самореалізації та саморозвитку в бібліотечній галузі;

стимулювання творчої ініціативи та розвитку професійної компетентності молодих спеціалістів. Участь у Конкурсі можуть брати молоді бібліотечні фахівці віком до 35 років, які мають стаж роботи у бібліотеці не менше 1 року. Конкурс відбувається у два етапи. І-й етап проходить з 01.04.2018 р. по 31.08.2018 р. ІІ-й етап – з 1.09.2018 р. по 30.11.2018 р. Переможець Конкурсу нагороджується відзнаками та подарунками. 

Підготувала бібліотекар ІІ категорії сектору наукової інформації

з питань культури і мистецтва І. М. Нуньєс

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Актуально про культуру

 1. Січень
 2. Лютий
 3. Березень
 4. Квітень
 5. Травень
 6. Червень
 7. Липень
 8. Серпень
 9. Вересень
 10. Жовтень
 11. Листопад
 12. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше