ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру

Версія для друку

 Дайджест за травень

МІНКУЛЬТУРИ ОГОЛОШУЄ ПОЧАТОК РЕЄСТРАЦІЇ НА ДРУГУ ВСЕУКРАЇНСЬКУ КОНФЕРЕНЦІЮ «КУЛЬТУРА І КРЕАТИВНІ ІНДУСТРІЇ ЯК ОСНОВА РОЗУМНОЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МАЛОЇ ТЕРИТОРІЇ»

Розпочинається реєстрація на Другу всеукраїнську конференцію «Культура і креативні індустрії як основа розумної стратегії розвитку малої території», яка відбудеться 7–8 червня 2018 р. у м. Тульчин, Вінницької області. Захід організовується Міністерством культури України разом із Українським центром культурних досліджень, Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа Україна», Вінницькою обласною державною адміністрацією, Тульчинською міською радою. Конференція реалізується у рамках розвитку креативних індустрій і спрямована на посилення розуміння «культури» та «креативності» у якості рушійних сил для зростання та сталого розвитку малих територій. Метою конференції є презентація кращих практик Європейського Союзу з розвитку культурного та туристичного потенціалу малих міст України. На конференції передбачено представлення проектів з популяризації культурного надбання невеликих міст країн Європейського Союзу, Східного партнерства та України, а також напрацювання рекомендацій щодо використання історико-культурного туристичного ресурсу міст як чинника їхнього економічного розвитку у рамках децентралізації. Захід орієнтований на голів обласних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад та міських голів малих міст України.

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ОГОЛОШУЄ ПРО ПОЧАТОК ПРИЙМАННЯ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ ВІДБОРУ НА КОНКУРСНІЙ ОСНОВІ КІНОПРОЕКТІВ ПАТРІОТИЧНОГО СПРЯМУВАННЯ, ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА (СТВОРЕННЯ) ТА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЯКИХ НАДАЄТЬСЯ ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА

Конкурсний відбір здійснюватиметься відповідно до Порядку проведення відбору кінопроектів патріотичного спрямування, для виробництва (створення) та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка, затвердженого наказом Міністерства культури України від 27 квітня 2018 р. № 370, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 травня 2018 р. за № 557/32009. Для участі у конкурсному відборі суб’єкт кінематографії подає до Мінкультури відповідну заявку, до якої додаються документи, які характеризують кінопроект. Заявка та додатки до заявки мають бути викладені державною мовою. Заявки приймаються з 15 травня по 3 червня 2018 р. Документи надсилаються на електронну адресу kinoproekt.mincult@gmail.com одним листом у сканованому вигляді (формат PDF), кожен документ окремим файлом.

5-Й МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ КІНО ТА УРБАНІСТИКИ «86» ОГОЛОСИВ СВОЇХ ПЕРЕМОЖЦІВ

Цьогоріч захід відбувся за підтримки Міністерства культури в рамках проекту «Малі міста – великі враження». За словами куратора проекту «Малі міста – великі враження», директора Центру культурних досліджень І. Френкель, цей фестиваль, який став одним із переможців проекту Мінкультури, поєднує кіно та урбаністику, дозволяє по-іншому сприймати місто та переосмислити Чорнобильську трагедію, ламаючи стереотипи. У рамках кінопрограми на трьох майданчиках було представлено 17 повнометражних і 22 короткометражних фільми. Гран-прі «Пальми Півночі» отримала стрічка «Чарівна таблетка» О. Зубовленка, найкращим українським фільмом став «Зв’язок» Ж. Озірної. Приз глядацьких симпатій дістався картині «Чарівна таблетка». У конкурсі брали участь 12 фільмів – 5 українських і 7 зарубіжних, створених авторами з країн, які брали участь у будівництві Славутича. До почесного журі «Пальми Півночі» увійшли сценаристка Н. Ворожбит, журналістка М. Кувшинова та програмний директор кінофестивалю в Їглаві (Чеська Республіка) В. Корень. У конкурсі My Street Films Ukraine переміг фільм «Діорама» З. Лактіонової і Т. Корнеєвої. Спеціальну згадку журі отримала стрічка «Гирі мої Гирі» Є. Нікіфорова. Фаворитом глядачів стала картина Л. Герман «Порцеляна». У конкурсі взяли участь 9 робіт, створених молодими режисерами у співпраці з професійними тьюторами. Знаковою подією кінопрограми став показ документальної стрічки Й. Олссона «Фонко», яку шведський режисер представив особисто. Учасники урбаністичної резиденції представили 8 проектів та інсталяцій, що стали підсумком їхнього перебування у Славутичі впродовж місяця. Під час архітектурного воркшопу п’ять команд збудували дерев’яні об’єкти для фестивального кемпінгу: вежу для спостереження заходу сонця, уявний міст, хвилястий навіс для фудкорту.

КОМІТЕТ З ДЕРЖАВНОЇ ПРЕМІЇ УКРАЇНИ ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЇ 2018 РОКУ

Державна премія України ім. О. Довженка присуджується за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва щорічно до 10 вересня. Премія, що носить ім’я видатного українського кінорежисера і письменника Олександра Довженка, присуджується як окремим кінематографістам, так і творчим колективам. Колектив, який висувається на здобуття премії, не може перевищувати 5 осіб і повинен включати лише тих авторів, чий творчий внесок був найбільш визначний. Премія може бути присуджена громадянам України та інших держав і особам без громадянства. Щороку присуджується лише одна премія. Твори, раніше відзначені або висунуті на здобуття Національної премії України ім. Т. Шевченка, на здобуття Державної премії України ім. О. Довженка не висуваються. Одна й та ж кандидатура не може одночасно висуватися на здобуття Державної премії України ім. О. Довженка по двох і більше творах. Повторно премія може бути присуджена митцеві за наявності нових визначних досягнень у галузі кіномистецтва, але не раніше, ніж через п’ять років після попереднього присудження. Подання творів здійснюється Міністерством культури України, творчими спілками, кіно-, теле-, відеостудіями, мистецькими закладами та науковими установами, громадськими організаціями, редакціями газет і журналів.

ОГОЛОШЕНО ТРЕТІЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ І КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ «CULTURE BRIDGES»

У рамках розвитку креативних індустрій Міністерство культури України запрошує державні установи культури, приватні культурні інституції, структурні підрозділи культури органів місцевого самоврядування, громадські організації, освітні установи, митців та підприємців у сфері культури взяти участь у третьому конкурсі в рамках програми «Culture Bridges». «Culture Bridges» – програма розвитку українського культурного сектору, яка має на меті налагодження ефективних зв'язків між митцями, культурними операторами та інституціями в Україні і ЄС. Програма реалізується в межах імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС задля сприяння розвитку культури та креативних індустрій, підтримки толерантності та внутрішньої єдності в Україні, а також для промотування спільних цінностей.

КІНОСТРІЧКА «ДОНБАС» ОТРИМАЛА НАГОРОДУ НА КАНСЬКОМУ КІНОФЕСТИВАЛІ

Кінострічка «Донбас» відомого українського режисера С. Лозниці, створена за підтримки Держкіно, отримала нагороду за кращу режисуру в конкурсі «Особливий погляд» на 71-му Каннському міжнародному кінофестивалі. Фільм створений у копродукції України, Німеччини, Франції, Нідерландів, та Румунії. Кінострічка відкрила конкурсну програму «Особливий погляд», в межах якої цього року показали 15 фільмів. Українським копродюсером фільму є Д. Іванов та кінокомпанія «Артхаус Трафік». У центрі уваги фільму – люди, вимушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв’язки, коли речі перестають називатися своїми іменами

У КИЄВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ НАЙБІЛЬШИЙ ПІСЕННИЙ ОНЛАЙН-АРХІВ УКРАЇНСЬКОГО ФОЛЬКЛОРУ «ПОЛІФОНІЯ»

У рамках Європейського року культурної спадщини до Міжнародного дня Музеїв у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбулася презентація одного з перших українських проектів, підтриманих програмою Європейською Союзу «Креативна Європа» – «Поліфонія». Це проект міжнародного культурного співробітництва Угорщини, України та Франції, головними завданнями якого є фіксація останньої живої пісенної традиції, впорядкування фольклорного архіву та інтеграція української культурної спадщини до сучасного світового контексту. Ініціатор та керівник проекту – Міклош Бот, угорський музикант та етнограф – розпочав експедиції Україною ще 2014 р., згодом об’єднав українських та угорських дослідників, науковців, музейників. Головним інституційним партнером від України є Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара». До пісенного онлайн-архіву українського фольклору увійшла 931 пісня з 80 сіл різних регіонів України, учасниками стали 391 виконавець. Всі матеріали представлені відеозаписами високої якості, каталогізованими за різними критеріями (виконавці, місце походження твору, жанри, обставини виконання тощо), багатоканальний програвач дозволяє прослуховувати кожен голос окремо, усі пісні мають тексти та варіанти з різних регіонів. Архів створено трьома мовами: українською, угорською та англійською. Наразі тривають переклади пісень іншими іноземними мовами, архів наповнюватиметься новими записами.

ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ НЕРУХОМИХ ПАМ’ЯТОК УКРАЇНИ ВНЕСЕНО 42 ОБ’ЄКТИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗНАЧЕННЯ

Відповідний проект постанови був схвалений на засіданні Уряду 23 травня. Так до Державного реєстру нерухомих пам’яток України внесено 39 пам’яток архітектури Закарпатської області (Великоберезнянський район – 9, Виноградівський район – 5, Міжгірський район – 11, Мукачівський район – 2, Рахівський район – 6, Хустський район – 6), 2 об’єкти культурної спадщини м. Полтави (Будинок земства 1905 р., Дворянське зібрання 1810 р.) та Костьол Успіння Богородиці (1826 р.) в м. Умань Черкаської обл. Пам’ятки культурної спадщини, що увійшли до постанови Кабінету Міністрів України, рекомендовані наказами Міністерства культури України для внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення як такі, що відповідають встановленим критеріям.

ТРИДЕННИЙ НАВЧАЛЬНИЙ МОДУЛЬ З УДК, 4-6.06.2018, КИЇВ

Українська бібліотечна асоціація спільно з Головним тренінговим центром для бібліотекарів УБА та ДНУ «Книжкова палата ім. І. Федорова» проведе з 4 по 6 червня 2018 р. триденний навчальний модуль з УДК. Навчання відбудеться у Головному тренінговому центрі для бібліотекарів УБА. Викладач: В. М. Муравйова, зав. відділу класифікаційних систем ДНУ «Книжкова палата імені Івана Федорова». Участь у семінарі за попереднім записом.

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ БІБЛІОТЕК ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗА ПРОГРАМОЮ «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ТА БІБЛІОТЕКИ», 11-15 ЧЕРВНЯ 2018 Р., М. КИЇВ

Українська бібліотечна асоціація спільно з Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP), що адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти, оголошує набір слухачів для підвищення кваліфікації працівників бібліотек закладів вищої освіти за програмою «Академічна доброчесність та бібліотеки». Навчання відбудеться з 11 по 15 червня 2018 р. у м. Києві на базі Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. І. Сікорського та Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича КНУ ім. Т. Шевченка. До участі запрошуються працівники бібліотек закладів вищої освіти ІІІ-IV рівнів акредитації, до функціональних обов’язків яких входить консультування користувачів (студентів, викладачів, науковців) з широкого кола питань академічної доброчесності. Тематичний план програми підвищення кваліфікації включає такі теми:

Сутність і фундаментальні цінності академічної доброчесності.

Наукове дослідження та наукова комунікація. Науковий та освітній процеси в університеті.

Інтелектуальна власність в освіті та науці.

Системи для перевірки текстів на ознаки плагіату.

Джерела освітньої та наукової інформації й інформаційний пошук.

Відкритий доступ як засіб сприяння академічній доброчесності.

Текстові запозичення, оформлення посилань і цитувань в освітніх та наукових роботах.

Методика навчання користувачів і персоналу бібліотеки основам академічної доброчесності.

Слухачі отримають сертифікат про підвищення кваліфікації від Американських Рад з міжнародної освіти та Української бібліотечної асоціації за умови проходження навчання у запланованому обсязі.

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ «МОДЕЛЬ БІБЛІОТЕКИ ХХІ СТОЛІТТЯ», 15 ЧЕРВНЯ 2018 Р.

Українська бібліотечна асоціація запрошує до участі у Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Модель бібліотеки ХХІ століття», яка відбудеться 15 червня 2018 року на сайті наукової бібліотеки Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого http://library.nlu.edu.ua. Форма участі – дистанційна, що передбачає розміщення статей, тез, презентацій; перегляд матеріалів та участь в обговоренні в on-line режимі. Електронний збірник матеріалів конференції буде розміщено в репозитаріях НЮУ ім. Я. Мудрого http://dspace.nlu.edu.ua та БНТУ https://rep.bntu.by.

Напрями роботи конференції:

покликання бібліотеки у новій соціально-політичній реальності;

сильна бібліотечна спільнота в умовах трансінформаційних викликів;

інтеграція і партнерство бібліотек як перспективний вектор розвитку;

участь бібліотек у програмах і проектах: від ідей до впровадження;

місце наукової бібліотеки в архітектурі досліджень динаміки потоків наукової інформації;

модель монетизації е-контенту: діалог бібліотек з правовласниками;

відкритий доступ і роль бібліотеки як агригатора наукових ресурсів;

ключові цінності сучасної бібліотеки;

місія бібліотеки в умовах засилля інтернету та соціальних мереж.

До участі у конференції запрошуються працівники бібліотек, викладачі навчальних закладів, науковці, аспіранти, магістранти, студенти.

СЕМІНАР «СТОРІТЕЛІНГ У БІБЛІОТЕЧНІЙ АДВОКАЦІЇ», 18.06.2018 Р., М. КИЇВ

Українська бібліотечна асоціація запрошує на семінар «Сторітелінг у бібліотечній адвокації». Вестимуть семінар: В. С. Пашкова, д.і.н., доц., заслужений працівник культури України, координатор американських центрів Посольства США в Україні, віце-президент УБА та Я. Є. Сошинська, к.і.н., доц. Національного технічного університету України «КПІ ім. І. Сікорського», виконавчий директор УБА.

VI ВСЕУКРАЇНСЬКА ЛІТНЯ ШКОЛА АДВОКАЦІЇ ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ «АДВОКАЦІЯ У СТИЛІ ЕТНО», 25-29 ЧЕРВНЯ 2018 Р., ПОЛТАВСЬКА ОБЛ.

Секція Української бібліотечної асоціації з адвокації оголошує набір учасників у VI Всеукраїнську літню школу адвокації для бібліотекарів «Адвокація у стилі ЕТНО», що буде проходити у Полтаві та інших містах області – Гадяч, Диканька, Опішня, Решетилівка.

На Вас чекають:

Командна робота з лідерами успішних ОТГ;

Бібліобрифінги з владою легендарної Полтавщини;

Фабрика професійних ідей від бібліотечних зірок України;

Бібліопосиденьки від відомого Рудого Панька "Адвокація від А до Я";

Серія майстер-класів «БібліоЦеГлина»;

Етнокалейдоскоп «Народні промисли Полтавщини»;

Парад вишиванок;

Автентичні співи, легенди, байки під час незабутніх полтавських вечорниць;

Бібліотечні етногойдалки та багато-багато інших цікавинок.

III МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «БІБЛІОТЕКИ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ: ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ», 4-6.07.2018 Р., М. ОДЕСА

Секція університетських бібліотек УБА запрошує взяти участь у III Міжнародній науково-практичній конференції «Бібліотеки закладів вищої освіти: досвід та перспективи», яка відбудеться на базі Наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова.

Напрями роботи конференції:

Сучасні стратегії розвитку університетських бібліотек.

Наукометричні та бібліометричні дослідження в роботі наукової бібліотеки.

Культура академічної доброчесності: роль бібліотек.

Доступ до інформаційних ресурсів бібліотек ЗВО: комплектування, створення, збереження, використання та відображення в бібліотечних каталогах і базах даних.

Книжкова спадщина бібліотек ЗВО: вивчення та збереження.

Маркетингові комунікації в практичній діяльності бібліотек.

Програма конференції буде формуватися на підставі прийнятих заявок учасників.

ХХІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «КОРОЛЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ 2018», 24 ЖОВТНЯ 2018 Р., М. ХАРКІВ

Українська бібліотечна асоціація запрошує взяти участь у ХХІ Міжнародній науково-практичній конференції «Короленківські читання 2018» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї як центри освіти та саморозвитку особистості», що відбудеться у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка.

Організатори:

Міністерство культури України

Харківська державна наукова бібілотека ім. В. Г. Короленка

Харківська державна академія культури

Харківське обласне відділення (філія) ВГО «Українська бібліотечна асоціація»

Інформаційний партнер – журнал «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика»

Напрями роботи:

1.Бібліотеки, архіви, музеї – сучасні платформи самоосвіти та самовдосконалення

2. Електронна бібліографія

3. Фонди та колекції документних пам’яток у бібліотеках, архівах, музеях. Актуальні питання

Матеріали надсилати на адресу: ork@korolenko.kharkov.com. Робочі мови: українська, англійська, російська. Термін подання заявок на конференцію – до 10 вересня 2018 р. Передбачається публікація збірника матеріалів конференції. Участь у конференції безкоштовна. Витрати на відрядження за рахунок направляючої сторони.

 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua Актуально про культуру

 1. Січень
 2. Лютий
 3. Березень
 4. Квітень
 5. Травень
 6. Червень
 7. Липень
 8. Серпень
 9. Вересень
 10. Жовтень
 11. Листопад
 12. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше