ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру

Версія для друку

Дайджест за серпень

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЇ ІМЕНІ В. С. КОСЕНКА ЗА 2018 РІК

Премія імені В. С. Косенка присуджується за видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості для дітей та юнацтва. Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії вносяться творчими спілками, вищими навчальними закладами культури і мистецтва, театрально-видовищними закладами, мистецькими колективами. Документи на здобуття Премії подаються до 01 жовтня 2018 р. Міністерству культури України (вул. І. Франка, 19, м. Київ, 01601, відділ музичного мистецтва управління сценічного і візуального мистецтва, к. 310).

ОГОЛОШЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ ТВОРЧОГО КОНКУРСУ «ВІДЗНАКА ІМЕНІ СЕРГІЯ НІГОЯНА»

На Майдані Незалежності у Києві оголосили переможців конкурсу творчих робіт «Відзнака ім. Сергія Нігояна» на тему «Аудіо- та мультимедійні інсталяції в публічному просторі». Ними стали художник Г. Потопальський та арт-група «SVITER». Разом вони працюватимуть над створенням мультимедійної скульптури з використанням світла та звуку. Протягом місяця на конкурс було надіслано 10 заявок, серед них одна з Торонто (Канада), інші – з різних міст України, зокрема з Києва, Одеси та Львова. В конкурсі взяли участь студенти та випускники вищих навчальних музичних закладів, а також артисти України та української діаспори віком до 35 років. До складу журі увійшли відомі українські митці: композитори Л. Грабовський, К. Цепколенко, О. Щетинський, І. Небесний, О. Мануляк, А. Загайкевич та режисери С. Проскурня і В. Тихий. Цей конкурс є частиною проекту «Відзнаки Героїв», який був започаткований ГО «Родина Героїв Небесної Сотні». Мета конкурсу – підтримка активної та творчої молоді, реалізація проектів у пам’ять про кожного Героя Небесної Сотні, втілення їхніх мрій. Церемонію оголошення переможців конкурсу приурочили до дня народження С. Нігояна. Сергій був активним учасником Революції Гідності і загинув 22 січня 2014 р. від кульових поранень під час протистоянь на вул. Грушевського, ставши одним з перших Героїв Небесної Сотні.

З 1 СЕРПНЯ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКІВ РЕКТОРА НАЦІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ АКАДЕМІЇ УКРАЇНИ ІМЕНІ П. І. ЧАЙКОВСЬКОГО ПОКЛАДЕНО НА АНАТОЛІЯ БРОВІЯ

Наказом Міністерства культури України від 31 липня 2018 року №717/0/17-18 виконання обов’язків ректора Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського з 1 серпня 2018 р. покладено на А. А. Бровія, першого проректора Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

«ПІДЙОМ КНИГОВИДАВНИЧОЇ ГАЛУЗІ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ БІБЛІОТЕК – ЦІ ПИТАННЯ СТОЯТЬ НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ УРЯДУ», – ЮРІЙ РИБАЧУК

Під час прес-конференції в ІА «УКРІНФОРМ» були презентовані підсумки пілотного проекту – циклу семінарів для працівників бібліотек для дітей та юнацтва «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники», започаткованого Міністерством культури України спільно з Українським центром культурних досліджень та Державною бібліотекою України для юнацтва з метою налагодження системної роботи з бібліотечними закладами, спрямованої на залучення підліткової аудиторії до читання та ознайомлення з творами сучасних українських письменників. За словами начальника відділу літератури читання та бібліотечної справи Управління з питань мовної політики та літератури Мінкультури С. Сивокінь, відомство зацікавлене у проведені циклу цих семінарів з налагодження контактів між письменниками і бібліотекарями, особливо це стосується презентації літературних надбань між представниками різних регіонів.

У МІНІСТЕРСТВІ КУЛЬТУРИ ВІДБУВАЄТЬСЯ ОЦІНКА СТАНУ ВИКОНАННЯ ПЛАНУ ПРІОРИТЕТНИХ ДІЙ УРЯДУ НА 2018 РІК У СФЕРІ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА

У Міністерстві культури під головуванням Першого заступника Міністра культури С. Фоменко відбулась робоча нарада щодо стану виконання пріоритетів у 2018 р., зокрема, щодо зміцнення позицій державної мови в культурно-інформаційному просторі, розвитку культурно-мистецького потенціалу та збереження культурної спадщини України щодо модернізації системи стимулів для культуро-мистецької діяльності, створення електронного інформаційного ресурсу культурної спадщини і культурних цінностей, модернізації змісту та умов надання мистецької освіти. Також під час зустрічі було обговорено пропозиції до проекту Плану пріоритетних дій Уряду на наступний рік.

У КИЄВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ СТЕНД НА ФРАНКФУРТСЬКОМУ КНИЖКОВОМУ ЯРМАРКУ

У Національному музеї Т. Шевченка презентували Український національний стенд та програму заходів на Франкфуртському книжковому ярмарку. Країну презентуватимуть 16 видавництв, серед яких «Видавництво Старого Лева», «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», «Фонтан казок», «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Наш формат» і «Фоліо». Учасниками культурної програми на стенді стануть українські письменниці К. Калитко і В. Амеліна, літературний критик Є. Стасіневич, історик С. Плохій, М. Джемілєв і громадський активіст А. Алієв. На ярмарку представлять експозицію українських видавців, книжки-учасниці конкурсу на найкращий книжковий дизайн Книжкового Арсеналу і плакати ілюстраторів, які увійшли в каталог Інституту книги. Гасло українського національного стенду – Senses of Ukraine / ВідЧУТИ Україну. Цьогорічний Франкфуртський книжковий ярмарок проходитиме з 10 по 14 жовтня у Франкфурті-на-Майні (Німеччина). Український національний стенд та програму заходів на Франкфуртському книжковому ярмарку організовує Міністерство культури України спільно з Українським інститутом книги, Міністерством закордонних справ та Українською асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів.

НАГЛЯДОВА РАДА УКРАЇНСЬКОГО ІНСТИТУТУ КНИГИ ПРОВЕЛА ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ

У Міністерстві культури відбулося перше засідання Наглядової ради Українського інституту книги. Під час засідання було обрано Голову Наглядової ради та її заступника. Шляхом голосування Головою було визначено М. Княжицького, його заступницею – Л. Денисенко. Окрім цього, члени Наглядової ради ухвалили проект Положення про Наглядову раду державної установи «Український інститут книги».

ПРОДОВЖЕНО ТЕРМІН КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ КУРАТОРА НАЦІОНАЛЬНОГО КУЛЬТУРНОГО ПРОЕКТУ ДЛЯ ПРЕДСТАВЛЕННЯ УКРАЇНИ НА 58-Й ВЕНЕЦІАНСЬКІЙ БІЄНАЛЕ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА

За участю Першого заступника Міністра культури України відбулось засідання конкурсної комісії щодо порядку проведення конкурсного відбору Куратора національного культурного проекту для представлення України на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва у 2019 р.За результатами засідання від 10 серпня 2018 р., конкурсна комісія одноголосно прийняла рішення  продовжити перший етап конкурсного відбору до 30 вересня 2018 р. Процедура конкурсного відбору Куратора відбувається відповідно до Наказу «Про затвердження Порядку відбору Куратора національного культурного проекту для представлення України на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва», №498 від 04.07.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 липня 2016 р. за № 1032/29162. З текстом наказу можна ознайомитись за посиланням: .https://bit.ly/2PiRZo2.

УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ ФОНД ОГОЛОСИВ РЕЗУЛЬТАТИ ОЦІНЮВАННЯ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИХ ПРОЕКТІВ

Експерти Українського культурного фонду завершили оцінювання культурно-мистецьких проектів, що пройшли технічний відбір. До оцінювання проектних заявок було залучено 58 експертів з восьми експертних рад. Після публікації рейтингу за підсумками експертних оцінок всі проекти, які набрали середній бал 70 та більше, переходять на розгляд та погодження Дирекцією Фонду, та ж частина проектних заявок, бюджети яких перевищують 150 мінімальних заробітних плат (500 тис. грн), виносяться на схвалення Наглядової ради (відповідно до ст. 9 Закону України «Про Український культурний фонд»). Далі, відповідно до ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі», відбудеться переговорна процедура між грантоотримувачем та Українським культурним фондом щодо укладання договорів. Після завершення переговорних процедур (у вересні) буде опубліковано перелік проектів-переможців.

ЄПИСКОП УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ БОРИС ГУДЗЯК СТАВ ЛАУРЕАТОМ ПРЕМІЇ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТУСА 2018 РОКУ

У Національному музеї Т. Шевченка відбулася церемонія нагородження лауреата Премії ім. Василя Стуса 2018 р. Цьогорічним лауреатом вперше став представник духовенства, якого відзначили цією Премією єпископ Української греко-католицької церкви та президент Українського католицького університету Б. Ґудзяк. Вручаючи відзнаку, президент Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу М. Рябчук наголосив на великому внеску Владики Бориса (Ґудзяка) у розбудові унікальної інституції – Українського католицького університету та висловив переконання, що його праця та громадська діяльність заслуговують високої оцінки.

У ПОКРОВСЬКУ НА ДОНЕЧЧИНІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК АВТОРУ ЛЕГЕНДАРНОГО «ЩЕДРИКА» МИКОЛІ ЛЕОНТОВИЧУ

У м. Покровськ Донецької обл. урочисто відкрили пам’ятник композитору, автору всесвітньо відомого «Щедрика» М. Леонтовичу. Скульптурна композиція на честь великого українського композитора встановлена перед головним входом в парк «Ювілейний».

99-Й ТЕАТРАЛЬНИЙ СЕЗОН В ТЕАТРІ ФРАНКА ВІДКРИВСЯ ВИСТАВОЮ «ПЕРЕХРЕСНІ СТЕЖКИ»

99-й театральний сезон Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка відкрив виставою «Перехресні стежки» (реж. Д. Чирипюк), приуроченою до 162-ї річниці з дня народження І. Франка. Вистава «Перехресні стежки» за твором І. Франка вже добре відома прихильникам сучасного українського театрального мистецтва. Модерновий і оригінальний погляд автора і постановника сценічної версії повісті Д. Чирипюка відтворює новітній погляд на творчість І. Франка. Увага зосереджена на висвітленні і проникненні у найпотаємніші нетри людської душі персонажів, відображені внутрішньої боротьби героїв між добром і злом.

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «МІЖНАРОДНІ БІБЛІОТЕЧНІ СТАНДАРТИ», 9-10.09.2018 Р., М.КИЇВ

Українська бібліотечна асоціація та Goethe-Institut в Україні запрошують на науково-практичний семінар «Міжнародні бібліотечні стандарти». Доповідачі: німецький та українські експерти з питань впровадження міжнародних бібліотечних стандартів.

СЕМІНАР «ПУБЛІЧНА БІБЛІОТЕКА – ТЕРИТОРІЯ РІВНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ», 19-20 ВЕРЕСНЯ 2018 Р., М.РІВНЕ

Секція УБА «Бібліотека – на допомогу особам з інвалідністю та людям похилого віку» запрошує до участі в семінарі «Публічна бібліотека – територія рівних можливостей». Семінар організовується для членів УБА– працівників відділів обслуговування центральних районних бібліотек, ОТГ Західного регіону.

Теми для обговорення:

Правові та організаційні засади для розвитку інклюзивної бібліотеки

Знайомство з успішними практиками бібліотек у напрямі обслуговування людей поважного віку, осіб з інвалідністю

Можливості аудіочитання, формат «DAISY».

IX ЛЬВІВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БІБЛІОТЕЧНИЙ ФОРУМ, 19-22 ВЕРЕСНЯ 2018 Р.

У межах 25-го Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» відбудеться IX Львівський міжнародний бібліотечний форум, організований Українською бібліотечною асоціацією. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотек@ – творимо свободу».

У програмі Форуму:

міжнародна науково-практична конференція з актуальних проблем розвитку бібліотечної справи;

секція «Академічна свобода та академічна доброчесність»;

секція «Свобода обирати: медійна грамотність»;

секція «Адвокація: бібліотека і місцеве самоврядування»;

секція «Освіта»;

секція працівників дитячих бібліотек;

секція працівників шкільних бібліотек;

молодіжна секція.

МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «КРЕАТИВНІСТЬ КЛАСИКИ: СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА ОЧИМА МОЛОДИХ БІБЛІОТЕКАРІВ», 26-27 ВЕРЕСНЯ 2018 Р., М.ХАРКІВ

До участі у конференції запрошуються бібліотекарі, викладачі, фахівці вищих закладів освіти, школярі старших класів, студенти, аспіранти, молоді вчені, які зацікавлені тематикою конференції.

Організатори:

Міністерство освіти і науки України

Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна

Центральна наукова бібліотека

Інформаційно-ресурсний центр Window on America in Kharkiv

Харківське зональне методичне об’єднання університетських бібліотек

Харківське обласне відділення Української бібліотечної асоціації

Бібліотека факультету фізики, астрономії і прикладної інформатики Ягеллонського університету.

Напрями, які найдуть висвітлення у доповідях на пленарному засіданні та секціях конференції:

Новий формат і нові функції сучасних бібліотек

«Тиша повинна бути в бібліотеці?!» – зміни у сприйнятті бібліотек

Бібліотека 3D – сучасний бібліотечний дизайн і простір

Ті, хто бачить світ інакше: двигун бібліотечного прогресу – інновації

«Читайте їм казки»… чому існують проблеми читання сучасної молоді

Читач класичний – користувач сучасний: риси загальні і різні

Акторська майстерність бібліотекаря у роботі з читачем

Молодіжні субкультури і бібліотека

Volunteers Wanted: як знайти та успішно співпрацювати із волонтерами в бібліотеці.

IV ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «БІБЛІОТЕКА І КНИГА У ЦИФРОВОМУ МЕДІАСВІТІ», 28 ВЕРЕСНЯ 2018 Р., М. КИЇВ

Українська бібліотечна асоціація запрошує відвідати IV Всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію «Бібліотека і книга у цифровому медіасвіті», що відбудеться 28 вересня 2018 р. у м. Київ.

Організатори Конференції:

Міністерство освіти і науки України

Київський університет ім. Бориса Грінченка

Інститут журналістики

Кафедра бібліотекознавства та інформології

Українська бібліотечна асоціація.

Для участі в роботі IV Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції потрібно надіслати документи до організаційного комітету за адресою v.soshynska@kubg.edu.ua.

ХХІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «КОРОЛЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ 2018», 24 ЖОВТНЯ 2018 Р., М.ХАРКІВ

Українська бібліотечна асоціація запрошує взяти участь у ХХІ Міжнародній науково-практичній конференції «Короленківські читання 2018» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї як центри освіти та саморозвитку особистості», що відбудеться у Харківській державній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка.

Організатори:

Міністерство культури України

Харківська державна наукова бібліотека імені в. Г. Короленка

Харківська державна академія культури

Харківське обласне відділення (філія) ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Інформаційний партнер – журнал «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика».

Напрями роботи:

Бібліотеки, архіви, музеї – сучасні платформи самоосвіти та самовдосконалення

Електронна бібліографія

Фонди та колекції документних пам’яток у бібліотеках, архівах, музеях.

ІIІ НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ «БІБЛІОТЕКИ І СУСПІЛЬСТВО: РУХ У ЧАСІ ТА ПРОСТОРІ», 22-29 ЖОВТНЯ 2018 Р.

До уваги бібліотечних фахівців, викладачів, студентів, аспірантів, молодих вчених та всіх інших, зацікавлених тематикою конференції. Українська бібліотечна асоціація запрошує взяти участь у ІIІ Науково-практичній інтернет-конференції «Бібліотеки і суспільство: рух у часі та просторі». Організатор: Наукова бібліотека Харківського національного медичного університету.

Підготувала бібліотекар ІІ категорії сектору наукової інформації

з питань культури і мистецтва І. М. Нуньєс

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Актуально про культуру

 1. Січень
 2. Лютий
 3. Березень
 4. Квітень
 5. Травень
 6. Червень
 7. Липень
 8. Серпень
 9. Вересень
 10. Жовтень
 11. Листопад
 12. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше