ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру

Версія для друку

Дайджест за листопад 

 

ДО 85-ТИХ РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ МІНКУЛЬТУРИ ПРЕДСТАВЛЯЄ ПРОЕКТ «ГІРКИЙ ПОЛИН. ЧОРНА ТІНЬ 1932-1933»

До 85-тих роковин Голодомору Міністерство культури України спільно з Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» представляють проект «Гіркий полин. Чорна тінь 1932-1933». З метою зафільмувати очевидців Голодомору співробітники Міністерства в жовтні – листопаді 2018 року вирушили у експедицію під час якої записали свідчення близько 20 свідків Голодомору, які зараз проживають у Київській та Черкаській областях. Кожна серія «Гіркий полин. Чорна тінь 1932-1933» присвячується постаті одного з свідка Голодомору, його розповідям та свідченням подій цієї страшної сторінки історії. В подальшому матеріали будуть передані на зберігання до Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» для демонстрування в Залі пам’яті.

У СТОЛИЦІ РОЗПОЧАВСЯ МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ, СВІТ ВИЗНАЄ»

У столиці розпочався Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає» до 85-тих роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні. Серед доповідачів українські та іноземні дослідники цієї важливої теми. Науковий форум покликаний об’єднати зусилля міжнародної спільноти у визнанні Голодомору актом геноциду, звернутися до світового співтовариства щодо засудження цього злочину більшовицького тоталітарного режиму, щоб запобігти повторенню подібних злочинів у майбутньому, проінформувати міжнародну спільноту про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні, осмислити наслідки цього акту геноциду для України і світу, обговорити шляхи збереження історичної та родинної пам’яті нащадками жертв Голодомору та фактів і обставин злочинів. Серед питань, що винесені на обговорення наукового симпозіуму: міжнародно-правова класифікація Голодомору як геноциду; тема Голодомору у просторі культури; підсумки, досягнення та перспективи інституалізації досліджень; поступ у розширенні джерельної бази та багато іншого. Крім того, відбудеться творча зустріч з кіномитцями, церемонія нагородження переможців 3-го Міжнародного конкурсу наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко, виставка дитячих малюнків «Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид Українського народу: пам’ять в ім’я майбутнього»; виставка книг про Голодомор та інші важкі сторінки української історії.

У МІНКУЛЬТУРИ ВІДКРИЛАСЬ ФОТОВИСТАВКА ДО 85-Х РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ «СТОРОЖІ ПРАВДИ»

У приміщенні Міністерства культури України до 85-х роковин Голодомору відкрилась фотовиставка «СТОРОЖІ ПРАВДИ». Стіни центрального холу приміщення представляють персональні спогади десяти людей, які пережили Голодомор – геноцид українського народу 1932-33 рр. Виставка сформована на основі матеріалів експедиції зі збору свідчень жертв Голодомору, яку здійснили співробітники Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» влітку 2017 р. В рамках експедиції здійснено виїзди до сіл Фастівського, Баришівського, Обухівського і Києво-Святошинського районів Київської області та м. Києва, де записано свідчення людей, які є одночасно і жертвами, і свідками Голодомору.

У ВІДНОВЛЕНОМУ БУДИНКУ ПРОФСПІЛОК В ЦЕНТРІ СТОЛИЦІ РОЗПОЧАВ РОБОТУ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИСТАВКОВИЙ ЦЕНТР МУЗЕЮ МАЙДАНУ

У День Гідності та Свободи Національний музей Революції Гідності відкрив Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану у відновленому Будинку Профспілок. Перша виставка в новому просторі «Назустріч свободі!» розповідає про події під час Революції Гідності.

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ПРИЗНАЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СТИПЕНДІЙ ВИДАТНИМ ДІЯЧАМ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА

У Міністерстві культури України відбулось засідання Комісії з питань призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва. На розгляд Комісії подано 105 кандидатур для отримання державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва. За результатами конкурсного відбору Комісією запропоновано надати 13 довічних та 60 дворічних державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва з метою стимулювання їх творчої праці та засвідчення видатних особистих досягнень.

НАГОРОДЖЕНО ЛАУРЕАТА ПРЕМІЇ ІМЕНІ ГРИГОРІЯ КОЧУРА У 2018 РОЦІ ВОЛОДИМИРА ПОЯТУ

Лауреатом премії імені Григорія Кочура у 2018 році обрано Пояту Володимира Васильовича за книгу «Відлуння» (переклад українською мовою визначних творів молдо-румунських поетів-класиків ХІХ – першої половини ХХ ст.). Молдовські та румунські колеги по перу дали високу оцінку перекладацькій діяльності Володимира Васильовича, який минулого року брав участь у Міжнародному фестивалі «Європейська весна поетів», що проходив у Кишиневі. Саме тоді пана Володимира було відзначено Премією «Культурно-просвітні відносини» та Премією імені В. Букетару за переклади та поширення румунської літератури. Пояту Володимира Васильовича нагороджено Дипломом лауреата премії імені Григорія Кочура за 2018 рік, а також грошовою винагородою. Відзнакою комітету з присудження премії імені Григорія Кочура у 2018 році нагороджено Степаненка Василя Івановича за книгу «Дигеніс Акрит» (поетичний переклад українською мовою середньогрецького (візантійського) епосу ХІ-ХІІ ст. Цей твір (в оригіналі) належить до світової класики і є точкою відліку літератури Нової Греції.

«ЗАВДЯКИ СПІЛЬНИМ ЗУСИЛЛЯМ ВЖЕ НЕЗАБАРОМ В КІНОТЕАТРАХ І НА ТЕЛЕЕКРАНАХ З’ЯВИТЬСЯ ШІСТДЕСЯТ ДЕВ’ЯТЬ ЯКІСНИХ УКРАЇНСЬКИХ ФІЛЬМІВ З ЛОГОТИПОМ «ЗА ПІДТРИМКИ УРЯДУ УКРАЇНИ» – ЄВГЕН НИЩУК

Під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка у клубі Кабінету Міністрів України відбулась нарада щодо забезпечення розвитку кінематографії та реалізації Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні». До участі в нараді запрошені Міністр культури України Є. Нищук, народний депутат, Голова Комітету ВРУ з питань культури і духовності М. Княжицький, народний депутат України, Голова комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики В. Сюмар, представники Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства закордонних справ, директори кінокомпаній та телеканалів, продюсери, кінорежисери, актори, кінознавці, представники громадських організацій та кіноспільноти. Під час свого виступу Міністр культури Євген Нищук окреслив основні завдання, які визначені перед апаратом Мінкультури і Держкіно, а також питання, що потребують розгляду до кінця цього року та протягом 2019, щоб не втратити темпоритму реформаторських перетворень української кіногалузі. Під час наради з доповідями виступили голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та виконавчий директор Українського культурного фонду Юлія Федів щодо надання у 2019 році грантової підтримки на виробництво фільмів.

ЗАТВЕРДЖЕНО ПЛАН ЗАХОДІВ З ПІДГОТОВКИ ТА ВІДЗНАЧЕННЯ У 2018 РОЦІ ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

З метою належного відзначення у 2018 році Дня Гідності та Свободи та у зв’язку з п’ятою річницею початку масових акцій громадського протесту, що відбулися під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, а також враховуючи важливе значення цих подій для утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості та європейського шляху розвитку, Уряд утворив Оргкомітет та затвердив план заходів з підготовки та відзначення цього дня. Відповідний проект розпорядження схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України 14 листопада. Впродовж листопада-грудня 2018 року будуть проведені виставки, тематичні вечори, присвячені 5-й річниці Революції Гідності та 14-й річниці Помаранчевої революції, проведено конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності, дослідження її історії, особливостей, здобутків, визначення впливу на різні сфери політичного, суспільного та культурного життя. А також відбудуться тематичні виставки, вечори та інші інформаційні заходи, присвячені питанням європейської та євроатлантичного інтеграції України.

ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА НАРАДА З ПИТАНЬ ПІДГОТОВКИ ДО ПРОВЕДЕННЯ РОКУ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ В АВСТРІЇ

Під головуванням першого заступника Міністра культури України Світлани Фоменко відбулась міжвідомча нарада з питань проведення Року української культури в Австрії. У робочій зустрічі взяли участь виконавчий директор Українського культурного фонду Юлія Федів, представники Міністерства закордонних справ України та Українського інституту. Під час наради учасники розглянули стан підготовки до проведення у 2019 році – року української культури в Австрії. Зокрема, обговорені механізми проведення проектів в рамках року української культури в Австрії, врегулювання організаційних питань та розподіл і упорядкування роботи між інституціями. Світлана Фоменко зазначила, що Міністерство культури України наголошує на налагоджені горизонтальної співпраці під час проведення підготовчого етапу із залученням всіх зацікавлених сторін для знайомства жителів Австрії з сучасною Україною. У вересні цього року Президент України Петро Порошенко та Федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц досягли домовленості про оголошення 2019 – роком української культури в Австрії.

МІНІСТР КУЛЬТУРИ ЄВГЕН НИЩУК ПРОВІВ ЗУСТРІЧ З ДИРЕКТОРКОЮ ЛОНДОНСЬКОГО КНИЖКОВОГО ЯРМАРКУ

У рамках другого Міжнародного форуму «Креативна Україна» Міністр культури України Євген Нищук провів окрему зустріч зі спікером спеціальної сесії форуму «Книговидання» «Від рукопису до бестселера: як видати книжки, що добре продаються», директоркою Лондонського книжкового ярмарку Джекс Томас. У зустрічі також взяла участь директорка Українського інституту книги Олександра Коваль. Під час спілкування обговорена презентація України на Лондонському книжковому ярмарку, а також налагодження співпраці між українськими та британськими інституціями у книговидавничій галузі. Євген Нищук висловив готовність до співпраці з Лондонським книжковим ярмарком та зазначив, що саме з метою реалізації державної політики в книговидавничій справі, Мінкультури створено повноцінну інституцію – Український інститут книги, який опікується всім спектром питань промоції української літератури у світі та книговидавничою справою, а також забезпечує участь України у міжнародних книжкових виставках та форумах. Наразі Міністерство культури України веде перемовини з представниками Китайської Народної Республіки щодо стендової участі на Пекінському книжковому ярмарку у 2019 році, що значно розширить представлення української літератури на азійському книжковому ринку.

МІНІСТР КУЛЬТУРИ ЗАКЛИКАВ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ ПІДТРИМАТИ КУЛЬТУРНІ ІНІЦІАТИВИ УРЯДУ

Міністр культури звернувся до народних депутатів з проханням підтримати низку ініціатив Мінкультури, які були схвалені Урядом та потребують нагального вирішення. Це повернення фінансування єдиного в країні хореографічного училища за рахунок коштів Державного бюджету України. Серед інших ініціатив, це відновлення соціальної справедливості та врахування пропозицій профспілок щодо підвищення оплати праці для музейних працівників та педагогічних працівників загальноосвітніх програм в спеціалізованих мистецьких школах-інтернатах.

УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПЕРЕЛІК КНИЖКОВОЇ ПРОДУКЦІЇ ДЛЯ ПОПОВНЕННЯ БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ

Уряд на своєму засіданні затвердив перелік книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів, на підставі якого державна установа «Український інститут книги» здійснюватиме у 2018 році придбання книжкової продукції для поповнення фондів публічних бібліотек. Прийняття нормативно-правового акту дозволить Українському інституту книги здійснити у 2018 році придбання книжкової продукції та розподілити її між публічними бібліотеками різного рівня – національними, державними, обласними, міськими, районними, селищними, сільськими, у тому числі бібліотеками для дітей та юнацтва. Що у свою чергу сприятиме підвищенню інтересу читачів до відвідування публічних бібліотек у зв’язку з надходженням до бібліотечних фондів нової якісної книжкової продукції.

УРЯД УСУНУВ ДИСПРОПОРЦІЮ В УМОВАХ ОПЛАТИ ПРАЦІ ФАХІВЦІВ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ УКРАЇНИ

Уряд на засіданні встановив для працівників Національного музею народної архітектури та побуту України додаткові коефіцієнти підвищення посадових окладів шляхом доповнення Переліку національних закладів культури, для працівників яких при визначені посадових окладів застосовується додатковий коефіцієнт підвищення посадових окладів. Встановлення додаткових коефіцієнтів працівникам Національного музею народної архітектури та побуту України, якому Указом Президента України від 21.07.2008 № 644 надано статус національного, є об’єктивною необхідністю, зумовленою існуючою диспропорцією в умовах оплати праці працівників закладів культури з однаковим статусом, що нівелює престижність роботи в цьому закладі.

МІНІСТР КУЛЬТУРИ ЄВГЕН НИЩУК ПРОВІВ РОБОЧУ ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ТА ЇЇ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Міністр культури України Євген Нищук провів робочу зустріч з Головою Всеукраїнської профспілки працівників культури України Людмилою Перелигіною та головами найчисельніших територіальних організацій профспілки – Запорізької, Хмельницької, Черкаської, Житомирської, Львівської, Вінницької та Дніпропетровської обласних організацій. Під час зустрічі підведено підсумки конструктивної соціальної співпраці, завдання якої визначені Галузевою угодою між Мінкультури та Профспілкою працівників культури України на 2017-2022 рр. А також визначені пріоритети подальшого розвитку галузі культури в умовах державного реформування з наголосом на посилення соціального статусу працівника культури.

В УКРАЇНІ БУДЕ ЗАСНОВАНО КОНКУРС КОРОТКОМЕТРАЖНИХ ФІЛЬМІВ

Міністерство культури України спільно з Одеською кіностудією та одеським відділенням Національної спілки кінематографістів України започатковують конкурс короткометражних фільмів імені Кіри Муратової «Короткі зустрічі», з метою увічнення пам’яті видатної української кінорежисерки Кірі Муратовій, популяризації українського кінематографу, а також сприяння розвитку національної кінематографії. Проведення першого конкурсу заплановано на 2019 р. До участі у конкурсі запрошуватимуться молоді кінорежисери. Переможці конкурсу отримають фінансову і технічну можливість здійснити виробництво своїх кінопроектів на Одеській кіностудії.

ВИЗНАЧЕНО ЛАУРЕАТА ПРЕМІЇ ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ОХОРОНУ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ У 2018 РОЦІ

За результатами таємного голосування членами Комітету прийнято рішення присудити Премію за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини у 2018 році Томишину Олексію Івановичу – музиканту-самородку, унікальному скрипалю Хустського району з с. Нижнє Селище (Закарпатська область). Премія за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини присуджується фольклористам, етнографам, дослідникам, науковцям, збирачам-ентузіастам, фольклорним колективам, солістам (вокалістам, інструменталістам та танцюристам), майстрам-викладачам та керівникам дитячих творчих шкіл народних художніх промислів, які своєю діяльністю сприяють виявленню, фіксації, збереженню та популяризації етнокультурної спадщини та регіональних особливостей українського народу. Премія присуджується на конкурсних засадах щороку в грудні місяці у розмірі двадцять тисяч гривень.

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЇ ІМЕНІ Л. М. РЕВУЦЬКОГО У 2019 РОЦІ

Премія імені Л. М. Ревуцького присуджується щороку за досягнення молодих композиторів і виконавців у сфері професійного композиторського та виконавського мистецтв. Премія присуджується громадянам України у розмірі двадцяти тисяч гривень за такими напрямами: композиторська творчість та концертно-виконавське мистецтво. На здобуття Премії документи подаються до 02 січня 2019 року до Міністерства культури України. Положення про премію імені Л. М. Ревуцького можна переглянути за посиланням http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0774-17

НОВИЙ СКЛАД ПРЕЗИДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ

У м. Київ відбулася Звітно-виборна конференція ВГО «Українська бібліотечна асоціація», у якій взяли участь делегати від тринадцяти офіційних регіональних відділень УБА та представники членів і офіційних партнерів УБА з усіх областей України. Всього у голосуванні за процедурні питання порядку денного брали участь 126 індивідуальних члени УБА. Делегатами Звітно-виборної конференції обрано Президію Української бібліотечної асоціації на 2018-2021 рр. Президент УБА – директор Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Бруй Оксана Миколаївна; віце-президент УБА – кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник культури України, директор Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Шевченко Ірина Олександрівна; віце-президент УБА – заслужений працівник культури України, директор Львівської обласної бібліотеки для дітей Лугова Лариса Анатоліївна. Делегатами Звітно-виборної конференції затверджено Стратегію Української бібліотечної асоціації на 2019-2021 рр. та нову редакцію Статуту ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

ЗУСТРІЧ РОБОЧОЇ ГРУПИ З РОЗРОБКИ НОВОЇ РЕДАКЦІЇ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО БІБЛІОТЕКИ І БІБЛІОТЕЧНУ СПРАВУ»

Президент УБА Ірина Шевченко взяла участь у засіданні робочої групи з розробки нової редакції Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» за участю представників бібліотек з різних регіонів України, Міністерства культури, Українського інституту книги, Інституту модернізації змісту освіти. Учасники засідання Робочої групи домовилися, що до кінця місяця підготують і надішлють у Міністерство культури свої пропозиції. Фахівці Мінкульту їх опрацюють, структурують і на їх основі створять нову редакцію профільного Закону. Після чого відбудеться наступне засідання Робочої групи (орієнтовно на початку січня наступного року) для обговорення вже наявного на той момент проекту і внесення змін до нього.

KOHA-TON 2.0. ВІД ЦЕНТРУ ІМЕНІ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО УКУ, 20-21 ГРУДНЯ 2018 Р., М.ЛЬВІВ

Офіційний партнер УБА – Бібліотека Українського католицького університету (м. Львів) – запрошує всіх бажаючих взяти участь у Koha-tON, що відбудеться 20-21 грудня 2018 р. в Центрі імені Митрополита Андрея Шептицького УКУ (м. Львів). Протягом двох днів учасники заходу отримають багато цікавої інформації, яка пов’язана з АБІС Koha: про реалізацію проекту щодо створення читацького простору у бібліотеках Львова; бібліотека УКУ, представники Львівської міської ради та ЦБС м. Львова для дітей розкажуть про завершення першого етапу і наступні кроки проекту з Koha; проведуть воркшопи по роботі з Koha; участь в панельних дискусіях.

ДИСТАНЦІЙНИЙ КУРС «БІБЛІОТЕКА В ЦИФРОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ. ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОГРАФІЯ», 26 ЛИСТОПАДА – 15 ГРУДНЯ 2018 Р.

Харківське обласне відділення обласного відділення Української бібліотечної асоціації запрошує взяти участь у дистанційному курсі «Бібліотека в цифровому середовищі. Електронна бібліографія», що відбудеться з 26 листопада по 15 грудня 2018 р. Реєстрація на курс до 30 листопада 2018 р. Куратор та спікер курсу: Глазунова Людмила Володимирівна – заступник директора з наукової роботи Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, кандидат наук із соціальних комунікацій. За сумісництвом працює старшим викладачем кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи у Харківській державній академії культури.

ПРОЕКТ «КАРТА БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ»

Українська бібліотечна асоціація розпочинає новий проект – створення зручного та безоплатного онлайн-сервісу «Бібліотека для тебе – Library for you» (веб та мобільна версія), який буде орієнтувати всіх, кому це необхідно, щодо місцезнаходження найближчої бібліотеки та надавати інформацію про бібліотечні послуги. Це дозволить кожному мешканцю України та її гостю обрати бібліотеку відповідно до його потреб. УБА оголошує про старт фандрейзингової кампанії для створення такого сервісу, що стане чудовим інструментом для популяризації кожної української бібліотеки.

Підготувала бібліотекар ІІ категорії сектору наукової інформації

з питань культури і мистецтва І. М. Нуньєс

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.uaАктуально про культуру

 1. Січень
 2. Лютий
 3. Березень
 4. Квітень
 5. Травень
 6. Червень
 7. Липень
 8. Серпень
 9. Вересень
 10. Жовтень
 11. Листопад
 12. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше