ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру

Версія для друку

Дайджест за липень

У КИЄВІ РОЗПОЧАВ РОБОТУ ПЕРШИЙ МІЖНАРОДНИЙ ЯРМАРОК ГРАНТІВ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ

2 липня у НСК «Олімпійський» відбувся «Перший міжнародний ярмарок грантів у сфері культури», організований Національним Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні за підтримки Українського культурного фонду. Міністр культури України Є. Нищук висловив вдячність організаторам, зокрема, Українському культурному фонду за проведення першого міжнародного ярмарку, який покликаний стати майданчиком для спілкування між грантодавцями та представниками культурних і креативних індустрій, які перебувають у пошуку фінансової підтримки для своїх культурних проектів та ініціатив в Україні. У заході взяли участь 14 великих грантових програм країн ЄС, Америки та України: Creative Europe, Ґете-Інститут в Україні, Французький інститут, Посольство США в Україні, Вишеградський Фонд, Український культурний фонд, Український Інститут та інші. Загалом на участь у заході було отримано 1219 заявок та відібрано 300 учасників ярмарку.

ДЕЛЕГАЦІЯ УКРАЇНИ БЕРЕ УЧАСТЬ У 42-ІЙ СЕСІЇ КОМІТЕТУ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

Офіційна делегація України взяла участь у 42-ій сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка проходила з 24 червня по 4 липня у місті Манама (Королівство Бахрейн). Українська делегація провела перемовини з пані Рьосслер, директоркою Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, з приводу культурної спадщини окупованого Криму, в результаті яких було отримано підтвердження готовності проведення моніторингу стану об’єктів всесвітньої спадщини, розташованих на тимчасово окупованій території Криму та фіксації порушень Російською Федерацією міжнародного законодавства в сфері охорони культурної спадщини, за умови забезпечення належного рівня безпеки під час перебування місії на тимчасово окупованій території. Окрім пленарних засідань 42-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, представники української делегації провели ряд консультативних зустрічей з членами Комітету всесвітньої спадщини і дорадчими органами (ICOMOS та ICCROM). За результатами консультацій експертами з охорони всесвітньої культурної спадщини було рекомендовано продовжити роботу з розширення об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами та Києво-Печерська Лавра» за рахунок включення Андріївської й Кирилівської церков та корегування меж буферної зони об’єкта.

УРЯД ВЖИВ ЗАХОДІВ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ БАНКРУТСТВУ НАЦІОНАЛЬНОЇ КІНЕМАТЕКИ УКРАЇНИ

Уряд забезпечить відновлення платоспроможності та повноцінної діяльності державного підприємства «Національна кінематека України», погасивши кредиторську заборгованість, яка обліковується за підприємством. Відповідний проект розпорядження схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України 4 липня. Нормативно-правовий акт розроблено Міністерством культури України з метою запобігання банкрутства державного підприємства «Національна кінематека України», що перебуває у процедурі банкрутства та стадії санації, створення умов для ефективної діяльності цього підприємства та збереження у державній власності нерухомого майна національного закладу культури. Національну кінематеку України зареєстровано у міжнародному довіднику компаній з найвищим престижем «Golden Book» (Лондон, 1994).

ФАХІВЦІ МІНКУЛЬТУРИ ПРОВЕЛИ ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ АМЕРИКАНСЬКОЇ ВІЙСЬКОВО-ХРИСТИЯНСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ (ACCTS)

Директор Департаменту у справах релігій та національностей А. Юраш зустрівся з делегацією американської військово-християнської організації – Асоціації щодо християнських конференцій, навчання та служіння (ACCTS) у складі виконавчого директора полковника Корпусу морської піхоти США у відставці Ф. Екснера, заступника виконавчого директора, керівника західноєвропейського напрямку роботи організації Б. Кальтенбаха та керівника східноєвропейського напрямку діяльності підполковника Армії США у відставці Р. Барнса. Під час зустрічі були обговорені питання ролі міжконфесійних військово-християнських організацій в сфері впровадження служби військового духовенства у збройних формуваннях України, християнської і моральної підтримки військовослужбовців і членів їх сімей, подолання наслідків війни, допомоги пораненим внаслідок бойових дій на сході України, а також військовослужбовцям і ветеранам війни враженим посттравматичним стресовим розладом.

У ПРИФРОНТОВИХ МІСТАХ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІДБУЛАСЬ АКЦІЯ «ТВОЄ КІНО»

Ця акція – черговий етап довгострокового проекту «Українське кіно на Донбасі», що вже другий рік поспіль реалізується за підтримки Міністерства культури та Держкіно. Головна мета проекту – популяризація національних фільмів серед населення Донецької та Луганської областей, сприяння інтеграції Донбасу в культурно-гуманітарний простір України шляхом залучення його жителів до аудиторії, орієнтованої на вітчизняні культурні цінності. Покази акції «Твоє кіно» відбувалися в Будинку культури та клубі, які нині є головними центрами культурного життя обох населених пунктів. Кіноакція в Попасній та Золотому відбулася за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Всеукраїнського Фонду сприяння міжнародному спілкуванню «Українське народне посольство», Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації та Попаснянської районної держадміністрації. Організатор заходу – БФ «Ассоціація благодійників України». Організаційний партнер – Міністерство культури України, інформаційний партнер – Асоціація кіноіндустрії України.

СПІЛЬНА ЗАЯВА МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ, МІЖНАРОДНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ПАМ’ЯТОК І ВИЗНАЧНИХ МІСЦЬ (ІКОМОС), МІЖНАРОДНОГО ЦЕНТРУ ВИВЧЕННЯ ПИТАНЬ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ВІДНОВЛЕННЯ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ (ІККРОМ) ЩОДО ОХОРОНИ ПАМ'ЯТКИ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗНАЧЕННЯ «ХАНСЬКИЙ ПАЛАЦ», ЩО Є СКЛАДОВОЮ ОБ’ЄКТА «ІСТОРИЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ СТОЛИЦІ КРИМСЬКИХ ХАНІВ В МІСТІ БАХЧИСАРАЙ», ЯКИЙ ВНЕСЕНИЙ ДО ПОПЕРЕДНЬОГО СПИСКУ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

Історичний простір міста Бахчисарай, що знаходиться на тимчасово окупованій території України в адміністративному центрі Бахчисарайського району Автономної Республіки Крим, являє собою унікальний міський ландшафт, що сформувався внаслідок розвитку культурних традицій кримськотатарського народу. Культурна спадщина, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях, є національним багатством, невід’ємною складовою культурної спадщини України та охороняється міжнародним та національним законодавством. Збереження національної та всесвітньої культурної спадщини є одним із найважливіших завдань України як незалежної держави, що закріплено в положеннях Основного Закону України – Конституції. Відповідно до норм і принципів міжнародного права відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території, на весь період незаконної окупації, покладається на Російську Федерацію як на державу, що здійснює окупацію.

ПЕРЕМОЖЦЕМ КОНКУРСНОГО ДОБОРУ НА ПОСАДУ ДИРЕКТОРА УКРАЇНСЬКОГО ІНСТИТУТУ КНИГИ ВИЗНАЧЕНО ОЛЕКСАНДРУ КОВАЛЬ

26 липня в Міністерстві культури України відбулося друге засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду директора державної установи «Український інститут книги». Після обговорення презентованих кандидатами програм розвитку закладу, конкурсною комісією з проведення конкурсного добору на посаду директора державної установи «Український інститут книги» було прийнято рішення рекомендувати на посаду директора О. Коваль, представляючи свою програму вона акцентувала увагу на оновленні стратегії діяльності Інституту книги та організаційного забезпечення, зокрема, це реформування державних програм «Українська книга» та «Цифрова бібліотека».

ЗАЯВА МІНКУЛЬТУРИ ЩОДО ЗАГРОЗИ ЗАКРИТТЯ СТРІТІВСЬКОГО ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕДЖУ КОБЗАРСЬКОГО МИСТЕЦТВА

У відкритих джерелах інформації шириться інформація про те, що Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва Київської області знаходиться під загрозою зникнення через відсутність достатньої кількості абітурієнтів. Міністерство культури, вкрай занепокоєне цим випадком, не може залишити подібний інцидент поза увагою та звертається до управління освіти і науки Київської облдержадміністрації, в підпорядкуванні якого знаходиться заклад, з проханням оперативно вирішити це питання.

МІНКУЛЬТУРИ ОГОЛОШУЄ ПРО ПОЧАТОК ПРИЙОМУ ЗАЯВОК НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЇ ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ОХОРОНУ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ У 2018 РОЦІ

Премія за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини присуджується фольклористам, етнографам, дослідникам, науковцям, збирачам-ентузіастам, фольклорним колективам, солістам (вокалістам, інструменталістам та танцюристам), майстрам-викладачам та керівникам дитячих творчих шкіл народних художніх промислів, які своєю діяльністю сприяють виявленню, фіксації, збереженню та популяризації етнокультурної спадщини та регіональних особливостей українського народу. Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії подаються до Міністерства культури України професійними творчими спілками та асоціаціями, закладами культури, закладами освіти і науки, культурно-мистецькими та громадськими організаціями.

ГУРТ «БУМБОКС» ПРОВІВ МУЗИЧНУ АКЦІЮ ПРОТЕСТУ З ВИМОГОЮ ЗВІЛЬНИТИ УСІХ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛІТВ'ЯЗНІВ

Український гурт «Бумбокс» відіграв годинний концерт поряд з пунктом пропуску «Каланчак» у Херсонській області, на кордоні з окупованим Кримом. Цей концерт – мистецька акція, мета якої – звернутися до кримської землі, показати, що вона не забута. Це своєрідна акція підтримки і протесту з вимогою звільнити українців, незаконно утримуваних у Росії та на окупованій території. Одну з пісень лідер гурту А. Хливнюк присвятив режисеру О. Сенцову, який голодує вже майже 70 днів, вимагаючи звільнити усіх українських політв’язнів. Концерт відбувся в рамках спільного з Білоруським Вільним театром проекту, який полягає в роботі над документальним фільмом «Return Ticket», присвяченим проблемам незаконної окупації, порушення прав людини та незаконного утримування політв’язнів.

ПРИЗНАЧЕНО ГРАНТИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ МОЛОДИМ ДІЯЧАМ У ГАЛУЗІ ТЕАТРАЛЬНОГО, МУЗИЧНОГО, ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА, А ТАКОЖ МОЛОДИМ ПИСЬМЕННИКАМ І МАЙСТРАМ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА ДЛЯ СТВОРЕННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ ТВОРЧИХ ПРОЕКТІВ

13 липня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав розпорядження «Про призначення грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, образотворчого мистецтва, а також молодим письменникам і майстрам народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів».

НАЗВАНІ ПЕРЕМОЖЦІ 9-ГО ОДЕСЬКОГО МІЖНАРОДНОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ

В Одеському національному академічному театрі опери та балету відбулась урочиста церемонія закриття 9-го Одеського міжнародного кінофестивалю, під час якого було оголошено переможців. Ґран-прі фестивалю, за результатами голосування глядачів, отримав фільм «Кришталь» білоруського режисера Дар’ї Жук. Ведучими урочистої церемонії закриття стали Я. Соколова та О. Панюта. Сам захід розпочався виступом балету Apache Crew, після чого до присутніх звернувся Міністр культури України Є. Нищук. Він відзначив високий рівень проведення кінофестивалю, який став значною культурною кіноподією і є майданчиком для підтримки та розвитку українського кінематографа, що демонструє високу якісну динаміку розвитку. Міністр культури також подякував організаторам та учасникам фестивалю за підтримку українського режисера, політв’язня Кремля О. Сенцова.

МІНІСТР КУЛЬТУРИ ЄВГЕН НИЩУК ВРУЧИВ ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ УКРАЇНСЬКИМ МИТЦЯМ

23 липня у Міністерстві культури України відбулося урочисте нагородження українських митців державними нагородами. Міністр культури висловив велику вдячність за натхнену і творчу діяльність митців та побажав нових яскравих досягнень і успіхів.

У ВІННИЦІ ТРИВАЄ СЕМІНАР, ПРИСВЯЧЕНИЙ ПИТАННЯМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОХОРОНИ ЕЛЕМЕНТІВ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ В РЕГІОНАХ

25-26 липня у Вінниці відбувся семінар «Забезпечення охорони елементів нематеріальної культурної спадщини, що знаходяться на територіях областей», організований Міністерством культури України та Українським центром культурних досліджень. Під час семінару позитивним досвідом та проблематикою роботи з виявлення та популяризації елементів НКС у своїх регіонах поділилися представники регіональних центрів культури Вінницької, Чернігівської, Сумської, Івано-Франківської областей. Також, під час заходу відбулася презентація елемента НКС «Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки», що включений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України у травні 2018 року.

МІНКУЛЬТУРИ ПУБЛІКУЄ ПЕРЕЛІК КІНОПРОЕКТІВ, ДОПУЩЕНИХ ДО УЧАСТІ У ДРУГОМУ ЕТАПІ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ ДЛЯ НАДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ НА ВИРОБНИЦТВО (СТВОРЕННЯ) ТА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ФІЛЬМІВ ПАТРІОТИЧНОГО СПРЯМУВАННЯ

Міністерство культури України опрацювало картки експертної оцінки кінопроектів (перший етап), подані членами Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, та оприлюднює перелік кінопроектів, допущених до участі у другому етапі конкурсного відбору.

МІЖНАРОДНА ЛІТНЯ ШКОЛА ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ 23-28 ЛИПНЯ 2018 Р., М. ШТУТГАРТ, НІМЕЧЧИНА

Молоді лідери, керівники бібліотек України, Грузії, Росії, Білорусі, Узбекистану, Киргизстану, Єгипту, Катару, Ізраїлю, Угорщини, Швейцарії та Німеччини відвідали Міжнародну літню школу «Бібліотекознавства та інформатики», організовану Департаментом бібліотечно-інформаційного менеджменту Університету медіа м. Штутгарт ( HdM) спільно з Ґете-Інститутом. Україну на цьому заході представляли директор бібліотеки Сумського державного унiверситету Т. Маринич та головний бiблiотекар Кiровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка Х. Корінь. Обидві бібліотеки є офіційними партнерами УБА.

МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «КРЕАТИВНІСТЬ КЛАСИКИ: СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА ОЧИМА МОЛОДИХ БІБЛІОТЕКАРІВ», 26-27 ВЕРЕСНЯ 2018 Р., М.ХАРКІВ

Запрошуємо до участі у Міжнародній науковій конференції «Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих бібліотекарів», яку планується провести 26-27 вересня 2018 року у м. Харків.

Організатори:

Міністерство освіти і науки України

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

Центральна наукова бібліотека

Інформаційно-ресурсний центр Window on America in Kharkiv

Харківське зональне методичне об’єднання університетських бібліотек

Харківське обласне відділення Української бібліотечної асоціації

Бібліотека факультету фізики, астрономії і прикладної інформатики Ягеллонського університету

До участі у конференції запрошуються бібліотекарі, викладачі, фахівці вищих закладів освіти, школярі старших класів, студенти, аспіранти, молоді вчені, які зацікавлені тематикою конференції.

IX ЛЬВІВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БІБЛІОТЕЧНИЙ ФОРУМ, 19-22 ВЕРЕСНЯ 2018 Р.

У межах 25-го Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» відбудеться IX Львівський міжнародний бібліотечний форум (19-22 вересня 2018 р.), організований Українською бібліотечною асоціацією. Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотек@ – творимо свободу».

У програмі Форуму:

міжнародна науково-практична конференція з актуальних проблем розвитку бібліотечної справи;

секція «Академічна свобода та академічна доброчесність»;

секція «Свобода обирати: медійна грамотність»;

секція «Адвокація: бібліотека і місцеве самоврядування»;

секція «Освіта»;

секція працівників дитячих бібліотек;

секція працівників шкільних бібліотек;

молодіжна секція.

НАВЧАЛЬНИЙ МОДУЛЬ «ВПРОВАДЖЕННЯ УДК В ПРАКТИКУ РОБОТИ НАУКОВИХ ТА ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК», 27-29.08.2018, М. КИЇВ

Українська бібліотечна асоціація спільно з Головним тренінговим центром для бібліотекарів УБА та ДНУ «Книжкова палата України імені Івана Федорова» проведе з 27 по 29 серпня 2018 року навчальний модуль «Впровадження УДК в практику роботи наукових та публічних бібліотек». Навчання відбудеться в Головному тренінговому центрі для бібліотекарів УБА (Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 7, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, ауд. 224) та у ДНУ «Книжкова палата України імені Івана Федорова» (просп. Ю. Гагаріна, 27, 2 поверх, актова зала).

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «МІЖНАРОДНІ БІБЛІОТЕЧНІ СТАНДАРТИ», 9-10.09.2018 Р., М.КИЇВ

Українська бібліотечна асоціація та Goethe-Institut в Україні запрошують на науково-практичний семінар «Міжнародні бібліотечні стандарти», що відбудеться 9-10 вересня 2018 р. (неділя та понеділок) у м. Київ.

Основні питання семінару: 1. Основні напрями діяльності відділу стандартизації Національної бібліотеки Німеччини; 2. Досвід і методика впровадження RDA; 3. Практика використання комунікативних форматів MARC21; 4. Досвід впровадження стандартів в бібліотеках Європи.

СЕМІНАР «ПУБЛІЧНА БІБЛІОТЕКА – ТЕРИТОРІЯ РІВНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ», 19-20 ВЕРЕСНЯ 2018 Р., М.РІВНЕ

Секція УБА «Бібліотека – на допомогу особам з інвалідністю та людям похилого віку» запрошує Вас до участі в семінарі «Публічна бібліотека – територія рівних можливостей», який відбудеться 19-20 вересня 2018 р. в м. Рівне. Семінар організовується для членів УБА – працівників відділів обслуговування центральних районних бібліотек, ОТГ Західного регіону.

Теми для обговорення:

Правові та організаційні засади для розвитку інклюзивної бібліотеки;

Знайомство з успішними практиками бібліотек у напрямі обслуговування людей поважного віку, осіб з інвалідністю;

Можливості аудіочитання, формат «DAISY».

Підготувала в. о. зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва Т. С. Пахомова

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Актуально про культуру

 1. Січень
 2. Лютий
 3. Березень
 4. Квітень
 5. Травень
 6. Червень
 7. Липень
 8. Серпень
 9. Вересень
 10. Жовтень
 11. Листопад
 12. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше