ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру

Версія для друку

Дайджест за квітень 

 

IV КНИЖКОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ «МІСТО І КНИГИ», 18-19.05.2018, М. МІНСЬК, БІЛОРУСЬ

Головна мета фестивалю «Місто і Книги» – розвиток інтересу до читання та сприяння професійному спілкуванню та обміну досвідом спеціалістів, які займаються організацією заходів на літературну тематику у Мінську: клубів, гуртків, зустрічей, домашніх театрів з виставами на книжкову тематику, незвичних літературних ігор, літературних екскурсій по місту, поетичних посиденьок, цікавих акцій у видавництвах та магазинах, унікальних бібліотечних послуг.Фестиваль підкреслить соціальну значимість літератури як важливої частини національної культури, сприятиме формування культурного середовища міста.У 2018 році на фестивалі буде 5 ключових тем:

Мінськ

Наука

Комікси та фантастика

Казки про професії

Особливі діти

Запрошені гості з Фінляндії, Швеції, Росії.Виконавчий офіс Української бібліотечної асоціації надасть членам УБА, які бажають відвідати Фестиваль, допомогу в отриманні листів-запрошень, бронюванні готелю, консультації щодо транспорту, супровід.Для участі у Фестивалі у складі делегації від Української бібліотечної асоціації необхідно до 25 квітня 2018 року надіслати листа з темою «Фестиваль «Місто і книги» на електронну пошту УБА info@ula.org.ua.

 

МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІНФОРМАЦІЯ, КОМУНІКАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ ЗНАННЯМИ В ГЛОБАЛІЗОВАНОМУ СВІТІ», 15 ТРАВНЯ 2018 Р., М.КИЇВ

Українська бібліотечна асоціація та кафедра соціальних комунікацій та інформаційних наук Факультету культурології Київського національного університету культури і мистецтв запрошує до участі у Міжнародній науковій конференції «Інформація, комунікація та управління знаннями в глобалізованому світі», яка відбудеться 15 травня 2018 році у м.Київ.Робочі мови конференції: українська, англійська, польська, білоруська.На пленарному засіданні та секціях конференції планується обговорити наступні питання:

актуальні проблеми теорії, історії та практики соціальних комунікацій;

інформаційні інституції та суспільний розвиток: взаємодія з владою і громадянським суспільством;

архівознавство, бібліотекознавство, документознавство, інформаційний менеджмент у системі сучасних наукових досліджень;

інформаційна аналітика: напрями та перспективи розвитку;

проблеми навчальної та наукової підготовки фахівців з інформаційної, архівної й бібліотечної справи;

міжкультурна комунікація і соціокомунікаційний дискурс;

комунікаційна природа соціальної інформатики;

філософсько-культурологічні проблеми розвитку інформаційного суспільства;

інформаційні системи, центри в інформаційному суспільстві;

сучасний медіатекст і медіадискурс;

комунікаційні технології в мас-медіа;

соціологічні й політичні комунікаційні зв’язки;

видавнича справа: теоретичні аспекти та практичне втілення;

керування знаннями і глобалізація академічних наукових та освітніх процесів.

Анкету учасника конференції і тези надсилати на електронну скриньку: ibas.knukim@gmail.com.

 

ХХІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «КОРОЛЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ 2018», 24 ЖОВТНЯ 2018 Р., М.ХАРКІВ

Українська бібліотечна асоціація запрошує взяти участь у ХХІ Міжнародній науково-практичній конференції «Короленківські читання 2018» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї як центри освіти та саморозвитку особистості», що відбудеться 24 жовтня 2018 р. у Харківській державній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка.Напрями роботи: 1. Бібліотеки, архіви, музеї – сучасні платформи самоосвіти та самовдосконалення; 2. Електронна бібліографія; 3. Фонди та колекції документних пам’яток у бібліотеках, архівах, музеях. Актуальні питання. Робочі мови: українська, англійська, російська. Термін подання заявок на конференцію – до 10 вересня 2018 р.Передбачається публікація збірника матеріалів конференції.

 

ДЕРЖАВНУ ЛІТЕРАТУРНУ ПРЕМІЮ ІМ. ОЛЕСЯ ГОНЧАРА ОТРИМАЛА ТЕТЯНА ПИШНЮК ЗА ТВІР «НЕРОЗГАДАНИЙ ПОСТСКРИПТУМ»

У рамках урочистих заходів з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження письменника відбулося вручення щорічної Державної літературної премії ім. О. Гончара. За рішенням комітету з присудження премії ім. О. Гончара лауреатом премії у 2018 році стала письменниця Тетяна Фольварочна (Пишнюк) за книгу «Нерозгаданий постскриптум».До книги Т.Пишнюк «Нерозгаданий постскриптум» увійшли два романи – «Божа вивірка» та «Кацапочка», в яких йдеться про драматичні історії життя двох жінок, яких доля занесла в далекі краї. Письменниця заглиблюється в таємниці жіночих душ своїх героїнь, подаючи їхні уявлення про шлях до щастя. Романи об’єднує головне – вони виражають саме український менталітет, який проявляється в яскравих емоційно-світоглядних формах, витворюючи основу душі.

 

МІНІСТР КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ВРУЧИВ НАГОРОДУ КЛАСИКУ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ, ВІДОМОМУ КОМПОЗИТОРУ ІГОРЮ ПОКЛАДУ

Державну нагороду Ігор Дмитрович отримав за значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток Української держави та багаторічну і сумлінну працю на її благо, згідно Указу Президента України від 21 січня 2017 року №10/2017. І. Поклад подякував за нагороду та увагу з боку держави.

 

МІНІСТР КУЛЬТУРИ ЄВГЕН НИЩУК ВРУЧИВ ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ УКРАЇНСЬКИМ МИТЦЯМ

Відповідно до Указів Президента України від 1 грудня 2017 року № 398/2017 та 26 березня 2018 року № 87/2018 за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, значні творчі здобутки та високу професійну майстерність були урочисто нагороджені українські митці.

 

ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС УЧАСНИКІВ «АКАДЕМІЇ КУЛЬТУРНОГО ЛІДЕРА»

Міністерство культури України спільно із Goethe-Institut в Україні оголошує відкритий конкурс учасників навчальних програм з підготовки ТОП менеджерів галузі культури для ОТГ та малих міст України.

1. Передумови програми

Процеси децентралізації відкривають багато можливостей для розвитку малих міст, сіл та селищних громад. Ефективність розвитку громади залежать від критичної маси обізнаних та вмотивованих «агентів змін» в новостворених ОТГ.Компетентне управління культурними ресурсами та ефективне залучення людського потенціалу до процесів розбудови сталої громади може суттєво підвищити додану вартість території, стати основою ціннісного та економічного фундаменту громади.

2. Метою програми «Академія культурного лідера» є вдосконалення кваліфікації місцевих керівників галузі культури, зацікавлених представників бізнесу, громадянського суспільства та молоді, яка прагне працювати в органах місцевого самоврядування галузі культури та креативному секторі із використанням сучасних механізмів та досвіду кращих практик ЄС.

3. Тривалість курсу: з травня 2018 до травня 2019 року.

4. Теми навчальних модулів включають наступні напрямки:

Модуль 1: Соціальні зміни та роль культурної роботи

Модуль 2: Культурне управління 1: розробка стратегії

Модуль 3: Культурне управління 2: Оперативне впровадження

Модуль 4: Поточні теми розвитку культури

Модуль 5: Завершення, зворотній зв'язок та сертифікація

Результатом навчання має стати розробка програми розвитку культурної політики та галузі культури у Вашому місті/ОТГ.У разі виконання всіх вимог навчання та захисту програми розвитку – кожен учасник Академії отримає сертифікат Міністерства культури України.

 

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПІДПИСАВ УКАЗ «ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ СТИПЕНДІЙ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ДЛЯ МОЛОДИХ МАЙСТРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА НА 2018 РІК»

13 квітня 2018 року Президент України підписав Указ № 100 «Про призначення стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2018 рік».Для отримання стипендії необхідно заповнити відповідну заяву, та надіслати її в паперовому та електронному вигляді на адресу: Міністерство культури України, відділ візуального мистецтва управління сценічного і візуального мистецтва, 01601, м. Київ, вул. Івана Франка, 19, каб. 315, e-mail: belousova@mincult.gov.ua.

 

ВИЗНАЧЕНО МЕХАНІЗМ ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ НА ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХОДІВ У СФЕРАХ КУЛЬТУРИ, ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ДЕРЖАВНОЇ МОВНОЇ ПОЛІТИКИ ТА МІЖНАЦІОНАЛЬНИХ ВІДНОСИН

Уряд затвердив Порядок використання коштів державного бюджету, передбачених на здійснення загальнодержавних заходів у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин. Відповідний проект постанови був схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України 18 квітня.Згідно затвердженого Порядку, бюджетні кошти спрямовуються на проведення, міжнародних заходів, у тому числі Венеціанського бієнале сучасного мистецтва та на виконання міжнародних договорів, заходів, пов’язаних з реалізацією державної політики у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин. А також для поповнення музейних фондів, придбання творів драматичного та музичного мистецтва, для поповнення репертуарів театрів та концертних організацій і художніх колективів.

 

ВИЗНАЧЕНО МЕХАНІЗМ ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ ДЛЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ КІНЕМАТОГРАФІЇ

Уряд затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки кінематографії, передбачених Мінкультури у загальному та спеціальному фондах державного бюджету за бюджетної програми 1806030 «Державна підтримка кінематографії».Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінкультури, відповідальним виконавцем бюджетної програми –Держкіно.Бюджетні кошти згідно з затвердженим Порядком спрямовуються на виробництво та розповсюдження документальних, просвітницьких, анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії, фільмів художньої та культурної значущості та фільмів-дебютів, проведення міжнародних і вітчизняних кінофестивалів, кіноринків, кіноконференцій, кіносемінарів та інших кіномистецьких заходів та забезпечення участі в них фахівців у сфері кінематографії.А також передбачають фінансову підтримку ДП «Національний центр Олександра Довженка» та Національної спілки кінематографістів України.

 

УРЯД ЗАБЕЗПЕЧИВ ФУНКЦІОНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ

Уряд на своєму засіданні 18 квітня затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації проектів за підтримки Українського культурного фонду. Згаданим документом визначається механізм використання бюджетних коштів, передбачених Мінкультури у державному бюджеті за бюджетною програмою 1801140 «Забезпечення функціонування Українського культурного фонду» для реалізації проектів за підтримки Українського культурного фонду.Відповідно до затвердженого Порядку, кошти спрямовуються на надання грантів та стипендій для стимулювання розроблення інноваційних проектів; підтримки реалізації міжнародних проектів; сприяння збереженню, актуалізації і популяризації національного культурного надбання; підтримки мистецьких дебютів, стимулювання творчої праці діячів культури і мистецтва, зокрема молодих митців; популяризації української культури та мистецтв, формування позитивного іміджу України у світі; підтримки культурних проектів української діаспори.

 

ПРЕМІЮ ІМЕНІ А. Ф. ШЕКЕРИ У 2018 РОЦІ ПРИСУДЖЕНО СЕРГІЮ КОНУ ЗА ПОСТАНОВКУ СУЧАСНОГО ДВОАКТНОГО БАЛЕТУ «ДОЛІ»

За результатами таємного голосування Комітетом з присудження премії імені А. Ф. Шекери прийнято рішення присудити премію у 2018 р. Кону Сергію Володимировичу за постановку сучасного двоактного балету «Долі».Сергій Кон закінчив Київський національний університет культури та мистецтв за спеціальністю балетмейстер-хореограф, артист балету.З 2005 по 2015 рр. був солістом трупи «КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТ» та виконував провідні партії в балетах «Кармен.TV» (Ж. Бізе), «Палата № 6» (А. Пярт), «Лебедине озеро. Сучасна версія» (П. Чайковський), «Перехрестя» (М. Скорик) та інші. Гастролював в багатьох країнах світу.Як хореограф-постановник став лауреатом міжнародних конкурсів і фестивалів, серед яких: VII Міжнародний конкурс балету ім. Сержа Лифаря, (Донецьк, 2011 р.), V Міжнародний конкурс хореографічного мистецтва ім. Сергія Дягілева (Лодзь, 2011 р.), XXV Міжнародний конкурс сучасної хореографії «IFMC» (Вітебськ, 2012 р.). Володар премії «Київська пектораль у номінації «Кращий режисерський дебют» (2016 р.).

 

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ОГОЛОШУЄ ПОЧАТОК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ З ВІДБОРУ ЧЛЕНІВ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ ПРИ МІНІСТЕРСТВІ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ З ВІДБОРУ КІНОПРОЕКТІВ ДЛЯ НАДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ НА ВИРОБНИЦТВО (СТВОРЕННЯ) ТА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ФІЛЬМІВ ПАТРІОТИЧНОГО СПРЯМУВАННЯ

Відповідно до п. 32 Положення про Експертну раду при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, затвердженого наказом Міністерства культури України від 17.04.2018 р. № 335 (далі – Положення), Міністерство культури України інформує про початок проведення конкурсу з відбору членів Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування (далі – Експертна рада). Вимоги до членів Експертної ради (пункти 26, 31 Положення). Члени Експертної ради мають бути визнаними фахівцями у сфері виробництва (створення) та розповсюдження фільмів і мати досвід роботи у сфері кінематографії/телебачення не менше трьох років.Строк приймання заяв на участь у конкурсі: 02 – 15 травня 2018 р.

 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.uaАктуально про культуру

 1. Січень
 2. Лютий
 3. Березень
 4. Квітень
 5. Травень
 6. Червень
 7. Липень
 8. Серпень
 9. Вересень
 10. Жовтень
 11. Листопад
 12. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше