ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру

Версія для друку

МІНКУЛЬТУРИ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ОТРИМАННЯ У 2019 РОЦІ ЩОРІЧНИХ ГРАНТІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ МОЛОДИМИ ДІЯЧАМИ У ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ

Міністерство культури України оголошує конкурс претендентів на отримання у 2019 р. щорічних грантів Президента України молодими діячами у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва, молодими письменниками і майстрами народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів. Прийом заявок здійснюється до 15 лютого 2019 р.

ЗАПРОШУЄМО ХУДОЖНИКІВ ДО УЧАСТІ У БІЄНАЛЕ МОЛОДОГО МИСТЕЦТВА

Друга Бієнале молодого мистецтва оголошує відкритий конкурс для художників з метою участі в основному виставковому проекті. Організатори запрошують до участі у конкурсі митців з усіх регіонів України віком до 35 років та творчі об’єднання (вік більшості учасників команди має становити до 35 років). Термін подачі заявок – 18.12.2018 – 09.03.2019. Бієнале розпочнеться в м. Харкові у вересні 2019 року та триватиме майже півтора місяці. Бієнале молодого мистецтва заснована Міністерством культури України. Інституція-організатор у Харкові – харківська Муніципальна галерея у партнерстві з PR-аѓенцією Bagels & Letters та ЦСМ «ЄрміловЦентр».

ОГОЛОШЕННЯ ПРО КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЇ ІМ. М. В. ЛИСЕНКА У 2019 РОЦІ

Премія ім. М. В. Лисенка присуджується за видатні досягнення у сфері музичного мистецтва та мистецтвознавства.

Премія присуджується за такими напрямами:

за видатні досягнення у професійній композиторській творчості;

за видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві;

за видатні досягнення в музикознавстві.

Премією відзначаються:

професійні композитори – автори музичних творів (оперних, балетних, симфонічних, кантатно-ораторіальних, вокально-хорових, камерно-інструментальних тощо);

окремі професійні виконавці з концертними програмами;

автори музикознавчих праць (наукових, просвітницько-популяризаторських, музично-критичних тощо).

Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії вносяться творчими спілками, вищими навчальними закладами культури і мистецтва, концертними організаціями, мистецькими колективами. Документи на здобуття Премії подаються до 01 лютого 2019 року.

ПУБЛІЧНА БІБЛІОТЕКА 2018 РОКУ

Публічна бібліотека м. Ден-Ге́лдер (Нідерланди) отримала відзнаку ІФЛА 2018 року. Нова бібліотека знаходиться в 100-річній будівлі, де раніше знаходилася школа № 7. Нове приміщення бібліотеки було побудовано навколо існуючої будівлі. Результатом є успішне поєднання автентичності та сучасної атмосфери. Бібліотека є відкритою для всіх бажаючих великої громади міста і стала «третім місцем». Мешканці м. Ден-Ге́лдер пишаються своєю новою бібліотекою, і демонструють це щодня. Люди приходять до бібліотеки щоб читати, працювати, відвідувати лекції або брати участь у семінарах.

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА ДЕВІЗ УБА 2019 РОКУ

Президія Української бібліотечної асоціації оголошує конкурс на девіз УБА 2019 р. Концепція девізу має відображати роль бібліотек у сучасному світі, сприяти розумінню суспільством і кожним громадянином значення книгозбірень для сьогодення та майбутнього України. Пропозиції на конкурс девізів (до 5 слів) надсилати до 20 січня 2019 р.

ІV МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ МОЛОДИХ БІБЛІОТЕКАРІВ УБА, 11–12 КВІТНЯ 2019 Р., М. ХАРКІВ

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації запрошує взяти участь у ІV Міжнародному форумі молодих бібліотекарів УБА, який відбудеться 11–12 квітня 2019 р. у м. Харків на базі навчально-бібліотечного комплексу Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого.

Організатор Форуму:

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації.

Партнери Форуму:

Наукова бібліотека Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого

Харківське обласне відділення УБА.

Тема Форуму – «БІБЛІОТЕКА: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ». Форум орієнтований на молодих фахівців із бібліотек, а також спеціалістів з галузі IT, культури, освіти з різних регіонів України та світу, яких об’єднує спільна мета – створення сучасної інноваційної бібліотеки.

ІХ МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНА БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕРЕРВНА ОСВІТА: ОРІЄНТИРИ СПІВТВОРЕННЯ», 26 ЛЮТОГО – 1 БЕРЕЗНЯ 2019 Р., СМТ. СЛАВСЬКЕ ЛЬВІВСЬКА ОБЛ.

Українська бібліотечна асоціація та Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв оголошують про проведення ІХ Міжнародної конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: орієнтири співтворення», що відбудеться 26 лютого – 1 березня 2019 р., вже традиційно, у смт Славське Львівської обл.

Серед основних питань конференції:

розвиток бібліотечної освіти в контексті розвитку бібліотечної справи та міжнародних бібліотечних трендів;

сучасні проблеми діяльності вітчизняних бібліотек та їх вплив на формування контенту програм з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників;

нові підходи до підготовки інформаційно-бібліотечних фахівців;

нові тренінгові програми для РТЦ тощо.

VI ЗИМОВА ШКОЛА МОЛОДИХ БІБЛІОТЕКАРІВ УБА «VISIBLE LIBRARY: ПРОФЕСІЙНА КОМУНІКАЦІЯ», 12–15 ЛЮТОГО 2019 РОКУ, С. ІЗКИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛ.

Українська бібліотечна асоціація оголошує конкурсний набір бажаючих для участі у роботі VI Зимової школи молодих бібліотекарів УБА, що буде проходити 12–15 лютого 2019 р., с. Ізки, Міжгірський р-н, Закарпатська обл. Мета школи: допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі та сформувати власну активну дієву позицію. Учасники Школи отримають сертифікати УБА.

Організатори:

Молодіжна секція УБА.

Партнери:

еко-курорт «Ізки»;

Асоціація бібліотекарів Закарпаття.

Анкету на участь у Школі заповнюйте тут до 10.01.2019 р.

МИ ЗДОБУВАЄМО ПЕРЕМОГУ НАД ЗАЛИШКАМИ «СОВКА» І НІКОЛИ ВЖЕ НЕ ПОВЕРНЕМОСЬ ДО МЕНТАЛЬНИХ «КОЛГОСПІВ» – ЄВГЕН НИЩУК

Під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України Міністр культури Є. Нищук розповів про основні ініціативи та державні рішення впродовж 2018 р., які суттєво змінили підхід до формування культурної політики в країні. У 2018 р. Верховною Радою України схвалені знакові для розвитку культури Закони України – про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» (щодо збереження пам’яток культурної спадщини, внесених до Списку всесвітньої спадщини Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), «Про внесення змін до Закону України «Про культуру» (щодо визначення поняття «креативні індустрії»)», а також «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

КАРТИНА ВІДОМОГО УКРАЇНСЬКОГО ЖИВОПИСЦЯ СЕРГІЯ ВАСИЛЬКІВСЬКОГО ЧЕРЕЗ 75 РОКІВ ПОВЕРНУЛАСЬ ДО ХАРКІВСЬКОГО ХУДОЖНЬОГО МУЗЕЮ

У Національному заповіднику «Софія Київська» відбулась урочиста церемонія передачі твору видатного українського живописця другої пол. 19 – поч. 20 ст. тв. С. Васильківського «Етюд з будинком», втраченого Харківським художнім музеєм під час Другої світової війни. Міністр культури України Є. Нищук зазначив, що повернення Україні художнього твору яскравого представника вітчизняної пейзажної школи С. Васильківського є важливим кроком на шляху поглиблення партнерських відносин України з Німеччиною в частині реституції втрачених та незаконно переміщених культурних цінностей.

АРТИСТИ БАЛЕТУ ОДЕСЬКОЇ ОПЕРИ ВИРУШИЛИ В ТРИВАЛИЙ ГАСТРОЛЬНИЙ ТУР ПО США І КАНАДІ

З кінця листопада 2018 р. по лютий 2019 р. балетна трупа Одеського національного академічного театру опери та балету України підкорює глядачів Канади та США майстерним виконанням балетів П. Чайковського «Спляча красуня», «Лебедине озеро» і «Лускунчик».

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ ВІДБОРУ ТВОРІВ ДРАМАТИЧНОГО ТА МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВ ДЛЯ РЕПЕРТУАРУ ТЕАТРІВ У 2018 РОЦІ

У Міністерстві культури України відбулось засідання Експертної ради з придбання творів драматичного та музичного мистецтв для поповнення репертуару театрів сфери управління Мінкультури. За результатами відкритого голосування Експертною радою прийнято рішення рекомендувати для придбання у 2018 році Національним академічним театром опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка – оперу на дві дії «Кіт у чоботях» композитора – Ю. В. Шевченко.

«ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ПРОМОЦІЯ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ Є ОДНИМ З ПРІОРИТЕТНИХ ЗАВДАНЬ МІНКУЛЬТУРИ», – ЄВГЕН НИЩУК

У Києві розпочалася Всеукраїнська конференція «Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи», організована Міністерством культури України спільно з Українським центром культурних досліджень. Метою форуму є підведення підсумків виконання пунктів Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини та звіт про проведені заходи щодо охорони, збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини, що внесені до місцевих/регіональних списків, Національного переліку, Міжнародних списків ЮНЕСКО за 2018 рік. Під час відкриття заходу Міністр культури України Є. Нищук вручив диплом Лауреата премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини у 2018 р. – О. Томишину, унікальному скрипалю з с. Нижнє Селище Хустського р-ну Закарпатської обл.

У КИЄВІ ВІДБУЛАСЯ ЮВІЛЕЙНА СЕСІЯ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ, ПРИСВЯЧЕНА 100-РІЧЧЮ НАН УКРАЇНИ

У Національному академічному театрі опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка відбулася ювілейна сесія Загальних зборів Національної академії наук України, присвячена 100-річчю НАН України. У святкових заходах взяли участь Президент України П. Порошенко, члени Уряду, представники вітчизняної та зарубіжної наукової громадськості, почесні гості, представники дипломатичного корпусу. Також урочисто привітали зі сторічним ювілеєм видатного українського науковця, Президента НАН України, Героя України Б. Є. Патона.

«СОЦІАЛЬНА РІВНІСТЬ І ЗАХИЩЕНІСТЬ – ЦЕ ОДНА З НАЙГОЛОВНІШИХ МІСІЙ ДЕРЖАВИ» – ЄВГЕН НИЩУК

Міністр культури України Є. Нищук взяв участь у засіданні Центрального комітету Профспілки працівників культури України, під час якого було розглянуто низку питань, що стосуються соціально-економічного захисту прав та інтересів працівників культури, у тому числі, в умовах реалізації реформи децентралізації та викликів сьогодення. Міністр культури відзначив, що відомство надзвичайно зацікавлене в ефективній співпраці з професійною спілкою працівників культури України, яка є соціальним партнером Міністерства, та конструктивному вирішенні спільних проблем працівників галузі культури. Так, в рамках соціального партнерства між Міністерством культури України та Центральним комітетом профспілки працівників культури України розглядаються питання затвердження мінімальних стандартів забезпечення культурними послугами громадян та внесення відповідних змін до законодавства. Наразі Міністерством культури розроблено проект Концепції реформування системи забезпечення населення культурними послугами, де затвердження мінімальних стандартів забезпечення культурними послугами громадян є одним із обов’язкових кроків на шляху реформування такої системи. Також, серед інших обов’язкових кроків визначено реформування фінансового забезпечення системи надання культурних послуг.

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВИДАЧІ СВІДОЦТВА НА ПРАВО ВИВЕЗЕННЯ (ТИМЧАСОВОГО ВИВЕЗЕННЯ) КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ З ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

З 1 грудня 2018 р. виключно Міністерство культури України здійснює видачу свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей з території України. Вказане Свідоцтво є підставою для пропуску зазначених у ньому культурних цінностей через митний кордон України.

У НАЦІОНАЛЬНОМУ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОМУ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ У СТОЛИЦІ ВІДКРИЛАСЬ РЕЗИДЕНЦІЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Цьогоріч відкриття Резиденції Святого Миколая стало справжнім «Містечком Янголів» – її прикрасили 1101 авторська лялька-янгол виставки «Янголи – ті, що завжди поруч», яка об’єднала майстрів із різних міст України та країн зарубіжжя. У Великій лаврській дзвіниці представлено вироби учасників Української Асоціації Ручної Творчості, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, учнівської та студентської молоді, а також майстрів з Грузії, Ізраїлю, Чехії, Італії, Нідерландів та інших країн.

Підготувала бібліотекар ІІ категорії сектору наукової інформації

з питань культури і мистецтва І. М. Нуньєс

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Актуально про культуру

 1. Січень
 2. Лютий
 3. Березень
 4. Квітень
 5. Травень
 6. Червень
 7. Липень
 8. Серпень
 9. Вересень
 10. Жовтень
 11. Листопад
 12. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше