ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру

Версія для друку

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

Актуально про культуру

(Дайджест за жовтень)

 

Вінниця, 2018


УКРАЇНУ ВІДВІДАВ ПОЧЕСНИЙ ПРЕЗИДЕНТ ICOMOS ГУСТАВО АРАОЗА

У рамках візиту в Україну Почесного президента ICOMOS Густаво Араоза в ІА «УКРІНФОРМ» відбулась прес-конференція «Культурна спадщина у ХХІ столітті: українська парадигма» за участі Міністра культури України Є. Нищука. У заході також взяли участь заступник Міністра культури України Т. Мазур, директор Українського центру культурних досліджень І. Френкель, виконавчий директор Асоціації міст України О. Слобожан, заступник директора з наукової роботи К. Гончарова. Цьогоріч Міністерством культури заплановано низку міжнародних конференцій, присвячених питанню збереження об’єктів культурної спадщини. Крім того, значно посилена робота по розробці плану управління об’єктами ЮНЕСКО, відбулися величезні зміни в законодавстві, зокрема і щодо забезпечення охорони культурної спадщини. Почесний президент ICOMOS Густаво Араоз під час візиту в Україну планує відвідати об'єкти ЮНЕСКО в м. Києві та культурні об’єкти Вінниччини. Зокрема, Густаво Араоз вже оглянув об’єкти Національного заповідника «Софія Київська».

ФАХІВЦІ МІНКУЛЬТУРИ ПРОВЕЛИ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ МУЗЕЙНИКІВ ЛУГАНЩИНИ

У Луганському обласному краєзнавчому музеї (м. Старобільськ) за участі начальника відділу з питань музейної справи В. Чорногора, головного спеціаліста відділу з питань музейної справи Л. Клименко, а також О. Янковенко – головного зберігача фондів Національного музею історії України у Другій світовій війні, Г. Вівчар – головного зберігача Національного художнього музею України відбувся семінар-практикум для директорів та головних зберігачів музеїв Луганської області. У семінарі взяли участь представники 13 музейних закладів Луганської області. Темою обговорення на семінарі стали питання обліку та переміщення музейних предметів. У своїх виступах доповідачі висвітлили питання діяльності Експертно-фондової комісії Мінкультури, ведення фондово-облікової документації, обліку музейних предметів, звірення наявності музейних предметів з фондово-обліковою документацією, законодавчі норми переміщення музейних предметів державної частини Музейного фонду України тощо. Доповідачами були надані докладні відповіді на всі запитання учасників семінару з різних питань музейної роботи. Крім цього, було обговорено питання діяльності Асоціації музейних працівників Луганської області, головою якої став Г. Верескун, Заслужений працівник культури України. До її складу увійшли всі музеї, юридичні особи, що нині функціонують в регіоні.

ВИЗНАЧЕНО ЛАУРЕАТА ПРЕМІЇ ІМЕНІ В. С. КОСЕНКА У 2018 РОЦІ

У Міністерстві культури України відбулося засідання комітету з присудження премії імені В. С. Косенка. За результатами таємного голосування премію імені В. С. Косенка у 2018 році присуджено композитору Комліковій Анастасії Вікторівні за твори для дітей 2014-2017 років: «Музика для малюків», «Казкове фортепіано», Репертуарна збірка для бандури.

ВИЗНАЧЕНО КУРАТОРА НАЦІОНАЛЬНОГО КУЛЬТУРНОГО ПРОЕКТУ НА БІЄНАЛЕ У 2019 РОЦІ

У Міністерстві культури України відбулося засідання експертної комісії з відбору Куратора національного культурного проекту для представлення України на 58-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва. За результатами другого туру відбору експертна комісія винесла пропозицію щодо визначення Куратором Відкриту групу з мистецьким проектом «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні». У разі, якщо кураторська пропозиція, яка зайняла перше місце, не може бути реалізована, відповідно, друге місце посяде кураторська група у складі П. Дорошенка, О. Островської-Лютої, О. Соловйова з мистецьким проектом «Голоси любові».

ЗА ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ ВІДКРИЛАСЬ ПЕРША ШКОЛА МУЗЕЙНИХ ЛІДЕРІВ

У Національному музеї історії України відкрилась перша Школа музейних лідерів – освітньо-студійний проект, який реалізовується за грантовою підтримкою Українського культурного фонду. Проект покликаний формувати музейних лідерів нової генерації – креативних, неординарних фахівців культурно-освітнього простору, а також допомогти стати справжніми кваліфікованими фахівцями журналістам, які пишуть про культуру, зокрема музейництво.

«САМЧИКІВСЬКИЙ РОЗПИС Є ВЕЛИКИМ НАДБАННЯМ УКРАЇНСЬКОГО ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА, ЯКЕ НЕОБХІДНО ЗБЕРІГАТИ, РОЗВИВАТИ ТА ПОШИРЮВАТИ» – ЄВГЕН НИЩУК

У Києві презентували проект «Нове Життя Самчиківського Розпису», який реалізується за підтримки Українського культурного фонду в рамках партнерства Мистецької ініціативи «UAMAZE» та Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв. Метою проекту є популяризація Самчиківського розпису та привернення уваги громадськості до збереження та розвитку цього зникаючого дивовижного мистецтва розпису. До презентації Самчиківського проекту та розпису фасаду долучились відомі діячі мистецтва, серед них українська співачка, художниця, радник Міністра культури А. Рудницька, актор А. Суханов, лідер українського рок-гурту Мотор’ролла С. Присяжний, вокалістка гурту «Врода» О. Нестеренко. Наразі, вже в листопаді заплановано проведення майстер-класів з Самчиківського розпису для учнів Державної художньої середньої школи ім. Т. Г. Шевченка.

ПРЕМІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ У СФЕРІ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ «EUROPEAN HERITAGE AWARDS/ EUROPA NOSTRA AWARDS»

Міністерство культури України інформує про можливість подачі заявок на Премію Європейського Союзу у сфері культурної спадщини «European Heritage Awards/ Europa Nostra Awards».

«European Heritage Awards/ Europa Nostra Awards» щороку відзначаються до 30 видатних досягнень та найкращих практик в галузі культурної спадщини (збереження, управління, наукові дослідження, освіта та комунікації), сприяючи суспільному визнанню культурної спадщини в якості стратегічного ресурсу для розвитку суспільства і економіки Європи. У результаті конкурсного відбору буде обрано до семи лауреатів Гран-Прі, один з яких за результатами онлайн-голосування отримує Приз глядацьких симпатій. Усі лауреати Гран-Прі отримують грошову винагороду в розмірі 10 000 €.

Церемонія нагородження усіх переможців European Heritage Awards відбудеться в червні 2019 року.

Нагороди вручаються в чотирьох категоріях:

-   збереження;

-   дослідження;

-   видатні досягнення окремих осіб або організацій;

-   освіта, навчання та підвищення обізнаності.

Термін подачі заявок на конкурс – 15 листопада 2018 року.

Детальніша інформація та он-лайн форма за посиланням: http://www.europeanheritageawards.eu/apply/

УРЯД СХВАЛИВ СТВОРЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРУ ВИШИВКИ ТА КИЛИМАРСТВА

З метою відродження килимарства, як найстарішого художнього ремесла України, що розвивається лише в історичних осередках килимарства країни, буде створено Всеукраїнський центр вишивки та килимарства. Відповідний проект постанови був схвалений на засіданні Уряду 3 жовтня. Традиції рослинного килимарства та Технологія виконання вишивки «білим по білому» м. Решетилівка Полтавської області внесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Завдяки такому художньому ремеслу Полтавщина отримала гідне визнання своїх автентичних ремесел і вже давно є візитівкою краю. Утворення Всеукраїнського центру вишивки та килимарства сприятиме реалізації державної політики в галузі культури та забезпечить належний рівень для відродження та збереження традицій килимарства, як найстарішого художнього ремесла України.

«ВІДРЕСТАВРОВАНИЙ МЕЧ, ЯКИЙ ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДО СЛОВ’ЯНСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ, Є СИМВОЛОМ ТИСЯЧОЛІТНЬОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ЗВИТЯГИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ» – ЄВГЕН НИЩУК

Міністр культури України Євген Нищук передав Слов’янському краєзнавчому музею унікальний історичний артефакт – відреставрований скіфський меч (V ст. до н.е.). В урочистій церемонії передачі історичного артефакту, яка відбулась у Центральній бібліотеці міста, взяли участь міський голова Слов’янську В. Лях, представники Національної гвардії України – активні учасники військових дій по визволенню українських земель від російських агресорів, музейна спільнота Донеччини. Міністр культури також висловив сподівання, що цей артефакт стане одним з центральних експонатів Слов’янського краєзнавчого музею, який значно збагатить історію та привабливість міста та краю для шанувальників пам’яток історико-культурної спадщини.

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЇ ІМЕНІ Б. М. ЛЯТОШИНСЬКОГО У 2019 РОЦІ

1. Премія імені Б. М. Лятошинського присуджується щороку у січні професійним композиторам за видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості.

Премія присуджується громадянам України.

2. Щороку присуджується лише одна Премія у розмірі 20,0 тисяч гривень.

Премія присуджується композиторам за такими напрямами:

за окремий твір;

за творчий доробок претендента у певному жанрі (симфонічний, хоровий, оперний, камерний тощо);

за творчі досягнення протягом останніх п’яти років.

Претендент може брати участь у конкурсі на здобуття Премії тільки в одному із зазначених напрямів.

3. На здобуття Премії висуваються завершені музичні твори у жанрі академічного музичного мистецтва, які були написані та оприлюднені (виконані) протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за місяць до їх висунення на здобуття Премії[1].

4. На здобуття Премії не висуваються твори, які вже були відзначені Премією або іншими преміями, державними нагородами.

Премія не присуджується посмертно.

5. Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії вносяться творчими спілками, вищими навчальними закладами культури і мистецтва, театрально-видовищними закладами, мистецькими колективами.

6. Документи на здобуття Премії подаються до 03 грудня 2018 року до Міністерства культури України (вул. І. Франка, 19, м. Київ, 01601, Відділ музичного мистецтва Управління сценічного і візуального мистецтва, каб. 310).

7. Контактні дані: 044‑234-79-11, skrynyk@mincult.gov.ua, Скриник Марина.

Положення про премію імені Б. М. Лятошинського можна переглянути за посиланням.

ВІДКРИТТЯ ВЕЛИКОЇ ЗАЛИ ОНОВЛЕНОЇ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ФІЛАРМОНІЇ ПЛАНУЄТЬСЯ В 2019 РОЦІ

У рамках робочої поїздки на Харківщину, Міністр культури України відвідав Харківську обласну філармонію та ознайомився з перебігом реконструкції будівлі, а також творчою роботою колективу. Наразі завершується реставрація будівлі Харківської філармонії – пам’ятки архітектури, яке триває з 2006 року. У власність прийнято перший пусковий комплекс, побудовано нову органну залу, для обслуговування якої установлено сучасну звукову та освітлювальну техніку. Зал оснащений одним з найбільших клавішних органів в Україні фірми «Alexander Schuke Potsdam Orgelbau Gmbh». Особливістю даного органу є рюкпозитив з підвищеними можливостями виконання романтичної музики, дає необмежену можливість виконання будь-якої музики найкращими виконавцями з усього світу. Також завершено будівництво артистичних, адміністративних, гостьових, побутових приміщень. По завершенню реконструкції в філармонії працюватимуть три зали, музей музичної культури, музична бібліотека та студія звукозапису. За словами директора-головного диригента Харківської обласної філармонії Ю. Янко, існують вже ідеї щодо концертної програми для відкриття великої зали філармонії, яке планується наступного року.

ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ СТРАТЕГІЇ УБА НА 2019-2021 РОКИ (22.10.2018)

Українська бібліотечна асоціація розробила проект Стратегії УБА на 2019-2021 роки. Стратегія УБА на 2019-2021 роки враховує основні положення попередніх стратегій організації і базується на аналізі зовнішнього і внутрішнього контексту діяльності Асоціації, врахуванні загальносвітових трендів, що визначатимуть у найближчій перспективі розвиток бібліотечно-інформаційної справи. Президія Української бібліотечної асоціації просить представників регіональних відділень УБА, членів тематичних секцій УБА, а також усіх активних членів УБА долучитися до формування пропозицій до вказаного проекту. Пропозиції та зауваження до проекту документа надсилати до 18 листопада 2018 р. на електронну адресу УБА info@ula.org.ua, використовуючи дану таблицю.

ЗВІТНО-ВИБОРНА КОНФЕРЕНЦІЯ УБА, 22 – 23 ЛИСТОПАДА 2018 Р., М. КИЇВ (11.10.2018)

Українська бібліотечна асоціація запрошує до участі у звітно-виборній Конференції УБА. До участі за попередньою реєстрацією запрошуються члени та партнери УБА: керівники та провідні фахівці бібліотек, науковці, викладачі і студенти вищих навчальних закладів, видавці, автори, читачі, провайдери інформаційних послуг, інші зацікавлені особи. Електронна реєстрація для участі у Конференції УБА відкрита тут до 12 листопада 2018 р. Реєстраційний внесок відсутній. Витрати на проїзд, проживання, харчування – за рахунок учасників.

Програма Конференції включає:

-       звіт про роботу Президії, відділень та секцій УБА за 2015-2018 рр. (22 листопада);

-       вибори Президента та Президії УБА на строк 2019-2021 рр. (22 листопада);

-       затвердження Стратегії УБА на 2019-2021 рр. (22 листопада);

-       урочисту церемонію вручення нагород і відзнак УБА (22 листопада).

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕК: ВІД ІДЕЇ ДО ВТІЛЕННЯ – 2018», 6-7 ГРУДНЯ 2018 Р., М. КИЇВ

Українська бібліотечна асоціація запрошує відвідати Міжнародну науково-практичну конференцію «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення – 2018». Організатори: Науково-технічна бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського, Українська бібліотечна асоціація. Цільова аудиторія: керівники та провідні фахівці бібліотек, інформаційних, освітніх та соціокультурних установ. Умови опублікування доповідей та виступів у збірнику матеріалів науково-практичної конференції (електронне видання) – на сайті Конференції. Тексти матеріалів для публікації необхідно надіслати до 23 листопада 2018 року електронною поштою на адресу conference@library.kpi.ua.

KOHA-TON 2.0. ВІД ЦЕНТРУ ІМЕНІ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО УКУ, 20-21 ГРУДНЯ 2018 Р., М.ЛЬВІВ

Офіційний партнер УБА – Бібліотека Українського католицького університету (м. Львів) – запрошує всіх бажаючих взяти участь у Koha-tON, що відбудеться 20-21 грудня 2018 р. в Центрі імені Митрополита Андрея Шептицького УКУ (м. Львів).

Основні питання, яким присвячено Koha-tON:

- глибина каталогізації (книг, періодики і т.д.);

- систематизація ...;

- електронна бібліотека ...;

У реєстраційній формі можна запропонувати свою тему до обговорення на панельній дискусії. Реєстрація вже відкрита за посиланням

Підготувала бібліотекар ІІ категорії сектору наукової інформації

з питань культури і мистецтва І. М. Нуньєс

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Актуально про культуру

 1. Січень
 2. Лютий
 3. Березень
 4. Квітень
 5. Травень
 6. Червень
 7. Липень
 8. Серпень
 9. Вересень
 10. Жовтень
 11. Листопад
 12. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше