ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру

Версія для друку

Дайджест за червень

ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ УКРАЇНИ СХВАЛЕНО ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО КУЛЬТУРУ«(ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТТЯ «КРЕАТИВНІ ІНДУСТРІЇ»)»

19 червня Верховною Радою України за основу та в цілому схвалено Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про культуру «(щодо визначення поняття «креативні індустрії)». Законом пропонується дати правове визначення терміну «креативні індустрії», створити умови для охорони, заохочення, підтримки культурного розмаїття як одного з найважливіших чинників сталого розвитку; уніфікувати види економічної діяльності, які створюють творчий продукт та послуги і потребують належних форм державної підтримки. Законодавче визначення терміну «креативні індустрії» дозволить розпочати нормотворчу роботу в сфері стимулювання комерціалізації інноваційної творчої діяльності, що базується на розмаїтті форм культурного самовираження, індивідуальній творчості, навичках, таланті. Крім того, це сприятиме подальшому поглибленню імплементації Конвенції ЮНЕСКО про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження 2005 року та виконанню Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ВНЕСЛА ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ОХОРОНУ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ «З МЕТОЮ ВРЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕДУРИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПАМ'ЯТОК КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ВНЕСЕНИХ ДО СПИСКУ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО»

19 червня Верховна Рада України схвалила в другому читанні та в цілому Закон України про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини (щодо збереження пам’яток культурної спадщини, внесених до Списку всесвітньої спадщини Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) (№ 1553 Д). За відповідне рішення проголосувало 232 народних депутата. Згаданий Закон доопрацьований після першого читання фахівцями Міністерства культури України, експертами ICOMOS, групою народних депутатів та за участі провідних науковців та практиків у сфері охорони культурної спадщини. Його метою є врегулювання питання охорони об’єктів культурної спадщини, внесених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, шляхом визначення поняття об’єкта всесвітньої спадщини, буферної зони; особливостей охорони об’єктів всесвітньої спадщини, його правового статусу. Окрім того, Законом врегульовується питання управління об’єктами всесвітньої спадщини, постійного моніторингу стану охорони об’єкта всесвітньої спадщини, створення наглядових рад та питання необхідності інформування Комітету всесвітньої спадщини у разі планування здійснення містобудівних перетворень.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ПРИЙНЯЛА ЗА ОСНОВУ ПРОЕКТ ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ»

19 червня Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з питань удосконалення системи охорони культурної спадщини» (№ 8202). Головною метою цього законопроекту, є удосконалення системи охорони культурної спадщини шляхом посилення відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини, що прирівнювала б встановлені законодавством санкції з масштабами порушення і убезпечила у майбутньому втрату об’єктів культурної спадщини. Законопроект не є досконалим та потребує доопрацювання з огляду на те, що він містить значну кількість оціночних категорій, які сформульовані нечітко, у вкрай загальному вигляді, що унеможливлює їх застосування для вирішення конкретних завдань удосконалення системи охорони культурної спадщини

ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ УКРАЇНИ ПРИЙНЯТО ЗА ОСНОВУ ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ У ЗВ’ЯЗКУ З НАБРАННЯМ ЧИННОСТІ ЗАКОНОМ УКРАЇНИ «ПРО ДЕРЖАВНУ ПІДТРИМКУ КІНЕМАТОГРАФІЇ В УКРАЇНІ»

19 червня Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» (№8251). У законопроекті пропонується внести зміни до низки законів України з метою запровадження правових засад діяльності кінокомісій та узгодження ряду питань у зв’язку з прийняттям Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Зокрема, передбачається: допустити можливість органам місцевої влади в межах своїх бюджетів встановлювати власні програми підтримки кінематографії в регіоні; дозволити утворювати місцеві фонди фінансової підтримки кінематографії на території відповідної територіальної громади. Одночасно пропонується запровадити особливості правового статусу державних кіностудій, передбачивши можливість встановлення місцевими органами систем пріоритетів для стимулювання діяльності таких кіностудій, так і заборон на зміну профілю діяльності внаслідок приватизації.

МІНІСТР КУЛЬТУРИ ВІДВІДАВ ОДЕСЬКУ ОБЛАСНУ УНІВЕРСАЛЬНУ НАУКОВУ БІБЛІОТЕКУ ІМ. М. ГРУШЕВСЬКОГО

У рамках робочої поїздки на Одещину Міністр культури України Є. Нищук відвідав та поспілкувався з колективом Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського. Міністр культури оглянув читальні зали та ознайомився з роботою новітнього інформаційного простору бібліотеки, яка є однією з найбільших і найстаріших книгозбірень Одеси. Після здійснення реконструкції у бібліотеці повністю оновлений хол і один з її читальних залів, укріплено фундамент будівлі і проведено реконструкцію книгосховища. Сьогодні заклад має 6 комфортабельних читальні зали, обладнані комп’ютерами з доступом до мережі Інтернет та зоною Wi-Fi. Як повідомила директор Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського Ю. Амельченко, свою діяльність колектив зосередив на розповсюджені досвіду нових підходів для використання бібліотечного простору, і як результат збільшення відвідувань бібліотеки майже на третину. До послуг користувачів – електронний каталог, аналітичні БД, ресурси Центру правової інформації, Пункту інформації з питань європейської інформації та євроатлантичної інтеграції, Регіональний тренінговий центр. Започатковані безкоштовні курси української мови для військовослужбовців, працюють курси англійської мови, аматорські об’єднання. Міністр культури наголосив на важливій ролі, яку на вимоги сьогодення  відіграють бібліотеки в суспільному житті, особливо в умовах проведення реформи децентралізації.

25 ЧЕРВНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЦИКЛУ СЕМІНАРІВ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ БІБЛІОТЕК ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА «ОРІЄНТИРИ МОЛОДІ В ЛІТЕРАТУРІ: КЛАСИКИ І СУЧАСНИКИ»

Міністерство культури України спільно з Державною бібліотекою України для юнацтва та Українським центром культурних досліджень започатковують цикл семінарів, спрямований на вдосконалення рівня професійної компетенції бібліотечних фахівців під назвою «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники». У заході візьмуть участь заступник Міністра культури України Ю. Рибачук, молоді письменники О. Блажевська, М. Федорченко, О. Щирба, Ю. Чернінька, Б. Ковальчук. Проведення наступних семінарів планується провести на базі обласних бібліотек міст Львів, Ужгород, Херсон, Миколаїв, Дніпро, Запоріжжя. У рамках циклу семінарів заплановані творчі зустрічі з письменниками, презентації книжкових новинок, консультації для організаторів читання, лекції, майстер-класи, тренінги, дискусії. До участі в семінарі запрошуються працівники бібліотек, письменники, поети, видавці та представники влади. Під час семінарів будуть розглядатись наступні питання:

літературна компетенції бібліотечних спеціалістів;

підвищення якості та ефективності процесу читання дітей та юнацтва;

створення належних умов для рівного та всеохоплюючого доступу дітей та юнацтва до літератури;

активізація розвитку української літератури для дітей та молоді.

ДО УВАГИ МОЛОДИХ УКРАЇНСЬКИХ ДІЯЧІВ ТА МЕНЕДЖЕРІВ КУЛЬТУРИ

22-24 серпня 2018 року в Единбурзі (Шотландія) відбудеться четвертий Міжнародний культурний саміт (http://www.culturesummit.com/about-summit/culture-summit-2018). Саміт проводиться урядами Великої Британії, Шотландії та Парламентом Шотландії раз на два роки та збирає представників урядів, відповідальних за формування та реалізацію державної культурної політики, діячів та менеджерів культури багатьох країн світу. У період роботи Саміту також проводиться низка мистецьких заходів. Беручи до уваги, що 2018 рік визначено у Шотландії Роком молоді, з метою підтримки молодих українських діячів та менеджерів культури Міністерство культури України оголошує відбір учасника Саміту, який стане членом української делегації та отримає грант від Міністерства на поїздку. Для участі у відборі кандидат має надіслати мотиваційний лист (у довільній формі, англійською або українською мовою) та CV з фото на електронну адресу strashnenko@mincult.gov.ua (зазначивши контактну інформацію) Переможця буде визначено за результатами співбесіди з представниками Міністерства та Британської Ради в Україні (при особистій зустрічі або через Skype).

МУЗЕЙНА СПІЛЬНОТА УКРАЇНИ РОЗГЛЯНЕ АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ РОЛІ МУЗЕЇВ У ЗБЕРЕЖЕННІ ІСТОРИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні розпочався дводенний семінар-практикум «Патріотично-просвітницька місія сучасного музею», організований Міністерством культури України. Учасниками наукового практикуму стали близько 200 представників музеїв та заповідників України державної та комунальної форм власності, наукових закладів та установ, органів центральної та місцевої виконавчої влади, науковці та фахівці музейної справи. Основною метою семінару-практикуму є розгляд теоретико-концептуальних аспектів та обговорення основного воєнного темарія новітньої історії України й визначення його репрезентаційних орієнтирів в експозитарному просторі сучасного музею.

У ТУЛЬЧИНІ В РАМКАХ ПРОЕКТУ«МАЛІ МІСТА – ВЕЛИКІ ВРАЖЕННЯ» ВІДКРИЛИ «ЛЕОНТОВИЧ АРТ-КВАРТАЛ»

Також місто прикрасили настінними малюнками – муралами у виконанні ряду художників з усієї України, а також Литви, Польщі та Австрії. В урочистій церемонії відкриття взяли участь Прем’єр-міністр України В. Гройсман, Міністр культури України Є. Нищук, представники місцевої влади, а також численні місцеві мешканці та гості міста. Ініціатива «Леонтович арт-квартал« була присвячена 140-річчю з дня народження М. Леонтовича. За задумом автора інсталяція представляє собою великий скрипковий ключ, прикрашений дзвонами. Тричі на день біля нього лунатиме легендарна мелодія «Щедрик».

У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОЙШОВ МАСШТАБНИЙ ФЕСТИВАЛЬ КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ OPERAFEST TULCHYN-2018

ІІ міжнародний оперний open air фестиваль OPERAFEST TULCHYN-2018 розпочався з масштабної «Гала-опери», яка представила цілий парад світових оперних хітів. Звучали твори – «Севільський цирюльник», «Макбет», «Чарівна флейта», «Ксеркс», «Лакме», «Кармен». На сцені відкриття фестивалю виступили 9 найкращих солістів, які представляли Україну на європейських сценах: І. Онищенко, Т. Журавель, С. Магера, В. Андрійченко, О. Дядів, Ю. Дудар, О. Злакоман, Ю. Терещук, В. Шевченко, відомий диригент О. Линів та чоловіча хорова капела «Дударик». Загалом у фестивалі взяли участь понад 30 солістів з Австрії, Німеччини, США та України, 300 оркестрантів, 50 танцюристів, 180 учасників хорових колективів та чотири всесвітньовідомі диригенти: О.Линів (Австрія – Україна), Т. Криса (США), Д. Морозов (Україна), В. Рацюк (Україна). На концертах та виставах OPERAFEST TULCHYN-2018 прозвучали опери українською, італійською, німецькою та англійською мовами.

У ВІННИЦІ ТРИВАЄ ІІ МІЖНАРОДНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ПЛЕНЕР «КРАЩИЙ ХУДОЖНИК/THE BEST ARTIST 2018»

З 5 по 14 червня у м. Вінниці за підтримки Міністерства культури України триває ІІ Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник/The best artist 2018». Ініціатором проекту є народний художник України В. Козюк, організатори заходу – департамент культури Вінницької міської ради, КЗ «Центр концертних та фестивальних програм», ВОГО «Лабораторія актуальної творчості». Учасниками пленеру «Кращий художник/The best artist 2018» стали художники із семи країн світу. Об’єктами мистецької інтерпретації учасників конкурсу будуть міські пейзажі, визначні історичні місця та об’єкти культурної спадщини Вінниці й Вінницької області. За результатами пленеру буде видано каталог. Важливою складовою конкурсу є благодійність, зібрані кошти від квитків та інших заходів буде спрямована на підтримку Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Також у рамках ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist 2018» запланована ціла низка заходів – художні майстерні, майстер-класи, обмін досвідом, творчі зустрічі. За підсумками Пленеру відбудеться підсумкова художня виставка в КЦ «Галерея ХХІ» та на Майдані Незалежності м. Вінниці на день міста, де всі охочі зможуть познайомитись з роботами митців.

МІНКУЛЬТУРИ ПРОДОВЖУЄ ТЕРМІН ПРИЙОМУ ДОКУМЕНТІВ КАНДИДАТІВ НА ЗДОБУТТЯ СТИПЕНДІЙ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ДЛЯ МОЛОДИХ ПИСЬМЕННИКІВ І МИТЦІВ У СФЕРІ МУЗИЧНОГО, ТЕАТРАЛЬНОГО, ОБРАЗОТВОРЧОГО, ХОРЕОГРАФІЧНОГО, ЕСТРАДНО-ЦИРКОВОГО МИСТЕЦТВА ТА КІНОМИСТЕЦТВА

Пропозиції на здобуття стипендій вносяться громадянами України шляхом самовисування молодими письменниками і митцями у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва і кіномистецтва віком від 14 до 35 років, які мають творчі досягнення. Документи на участь у відборі кандидатів приймаються до 22. 06. 2018 р. на поштову адресу Мінкультури: вул. І. Франка, 19, м. Київ, 01601, відділ музичного мистецтва управління сценічного і візуального мистецтва, контактна особа: Л. М. Іванова, тел.(044) 234-21-12 (cirkus@mincult.gov.ua). У разі невідповідності поданих документів вимогам, вони протягом трьох робочих днів з дати надходження до Мінкультури повертаються претенденту із зазначенням підстав для повернення. У разі усунення недоліків документи можуть бути подані до Мінкультури повторно до визначеної в оголошенні дати. Документи, подані після закінчення строку, розгляду не підлягають та повертаються претенденту у місячний строк. Призначається 250 стипендій на рік. Виплата стипендій провадиться щомісяця протягом року. Стипендії призначаються у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

III МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «БІБЛІОТЕКИ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ: ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ«, 4-6.07.2018 Р., М. ОДЕСА

Секція університетських бібліотек УБА запрошує Вас взяти участь у III Міжнародній науково-практичній конференції «Бібліотеки закладів вищої освіти: досвід та перспективи», яка відбудеться 4 – 6 липня 2018 р. на базі Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова. Напрями роботи конференції:

Сучасні стратегії розвитку університетських бібліотек

Наукометричні та бібліометричні дослідження в роботі наукової бібліотеки

Культура академічної доброчесності: роль бібліотек

Доступ до інформаційних ресурсів бібліотек ЗВО: комплектування, створення, збереження, використання та відображення в бібліотечних каталогах і базах даних

Книжкова спадщина бібліотек ЗВО: вивчення та збереження

Маркетингові комунікації в практичній діяльності бібліотек

ХХІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «КОРОЛЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ 2018«, 24 ЖОВТНЯ 2018

Українська бібліотечна асоціація запрошує взяти участь у ХХІ Міжнародній науково-практичній конференції «Короленківські читання 2018» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї як центри освіти та саморозвитку особистості», що відбудеться 24 жовтня 2018 р. у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка.

Організатори:

Міністерство культури України

Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка

Харківська державна академія культури

Харківське обласне відділення (філія) ВГО «Українська бібліотечна асоціація«

Інформаційний партнер – журнал «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика». Напрями роботи: 1. Бібліотеки, архіви, музеї – сучасні платформи самоосвіти та самовдосконалення; 2. Електронна бібліографія; 3. Фонди та колекції документних пам’яток у бібліотеках, архівах, музеях. Актуальні питання. Матеріали надсилати на адресу: ork@korolenko.kharkov.com. Реєстраційна форма: https://bit.ly/2pZrEkz.

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Актуально про культуру

 1. Січень
 2. Лютий
 3. Березень
 4. Квітень
 5. Травень
 6. Червень
 7. Липень
 8. Серпень
 9. Вересень
 10. Жовтень
 11. Листопад
 12. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше