ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Січень

Версія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Січень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

 

Вінниця, 2018


Щомісячний дайджест «Хроніка культурного життя Вінниччини» має на меті забезпечення закладів галузі культури і мистецтва регіону інформацією про культурні події області, передовий досвід і досягнення вітчизняної культури, мистецтва, соціокультурної діяльності, музейної та бібліотечної справи. Видання є інформаційною базою для наукових досліджень, інформаційної підтримки управлінських структур в розробці і реалізації культурної політики та культурної діяльності, а також методичної діяльності фахівців сфери культури, висвітлення сучасного стану культури та мистецького життя регіону у всьому різноманітті його досягнень, проблем, подій і явищ. Для розповсюдження дайджесту використовуються сучасні електронні форми передачі інформації. Розраховано на працівників мистецьких і культурно-освітніх закладів, дослідників культури, широкого кола користувачів. 

Зміст

Загальний розділ

Бібліотеки Вінниччини

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

Музейна діяльність

Театрально-концертна діяльність

Музичне життя Вінниччини

Кіномистецтво

Образотворче мистецтво

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Декоративно-прикладне мистецтво

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв, благодійні акції


Загальний розділ

Рябова, І. Перед Василем у Василівці відкрили капітально відремонтований сільський клуб : [завдяки підписаній соціальній угоді між територіальною громадою та ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» ПАТ «МХП» у с. Василівка Тульчинського р-ну було урочисто відкрито капітально відремонтований сільський клуб. Василівчан та гостей чарували своїми піснями, танцями та поезією як місцеві таланти, так і артисти з Ладижина, Ободівки, Кирнасівки, Тульчина] / І. Рябова // Тульчин. край. – 2018. – 19 січ. – С. 1, 3.

Відкрито пам’ятник «Аристократові з Вапнярки» : [у Вапнярці відкрили пам’ятник Євграфові Сідалковському – головному персонажеві сатиричного роману О. Чорногуза «Аристократ з Вапнярки». Скульптор М. Крижанівський зобразив Сідалковського в образі самовпевненого провінціала, що стоїть на пероні в очікуванні потяга на столицю, яку він зібрався підкорювати] // Бершад. край. – 2018. – 26 січ. – С. 4.

Бібліотеки Вінниччини

3 січня «Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну!». У Тульчинській районній бібліотеці проведено перегляд літератури «Уся радість життя – у творчості» та літературну годину «Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну!», присвячені 120-річчю від дня народження видатного українського поета В. Сосюри. Учасники заходів переглянули тематичну книжкову виставку, сучасний документальний фільм про митця, читали улюблені поезії В. М. Сосюри, поділилися враженнями про життєвий і творчий шлях поета і про роль української літератури на сучасному етапі розвитку України // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2G4JIQJ. – Назва з екрана.

Падуран, О. Інтернет-центр в Мазурівській бібліотеці : [офіційна церемонія відкриття відбулася за участі голови Тульчинської райдержадміністрації М. Підболячного, заступника голови райради Н. Григорьєвої, головного спеціаліста відділу культури і туризму райдержадміністрації Н. Справник, начальника відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Тульчинської міськради К. Третьякової, директора Тульчинської районної централізованої бібліотечної системи В. Вігуржинської. Мета проекту: сприяти позитивному розвитку с. Мазурівка через навчання користувачів сучасних комп’ютерних технологій та можливостей Інтернету, надавати вільний доступ до світових інформаційних ресурсів] / О. Падуран // Тульчин. край. – 2018. – 5 січ. – С. 5.

9 січня Стусівські читання в районній бібліотеці. У Тульчинській районній бібліотеці відбулися Стусівські читання «Не відлюбив свою тривогу ранню…» за участю працівників бібліотеки, представників районного літературно-мистецького об’єднання «Оберіг», громадських активістів та ін. Учасники заходу переглянули сучасний документальний фільм про митця, читали окремі поезії В. Стуса, ділилися враженнями про героїчний життєвий і унікальний творчий шлях поета // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2n0QxKp. – Назва з екрана.

11 січня На Гайсинщині проведено літературну годину до 80-річчя від дня народження В. Стуса «Василь Стус: гармонія життя і творчості». Завідувачка Гайсинської районної дитячої бібліотеки А. Демидась та бібліотекар відділу юнацтва С. Ярмолюк розповіли присутнім про основні віхи життя та творчості талановитого поета, блискучого перекладача, великого патріота. Відвідувачі також мали змогу ознайомитись із книжковою виставкою «Василь Стус. Полум’яний син України» та виставкою-пам’ять «Мій рідний край, до тебе серцем лину» // Гайсинська районна державна адміністрація : офіц. інтернет-представництво. – Режим доступу: http://bit.ly/2mVwsVD. – Назва з екрана.

Соколянська Г. І. Як у хаті витинанка… : [у Чернівецькій районній бібліотеці було проведено урок народознавства «Витинанка на Поділлі». Майстер-клас з учнями Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 провів В. П. Драгомір. З давніх-давен Чернівеччина славилася ремеслом витинанок. У с. Саїнка зберігаються, як реліквії, зразки робіт цілих династій – Салюків, Кушнірів, Бабіїв. Серед майстрів учні відомого творця витинанок О. В. Салюка – В. П. Драгомір, Н. В. Шаповал. У. с. Букатинка відомі своїм талантом подружжя майстрів витинанки Людмила та Олексій Альошкіни] / Г. І. Соколянська // Чернівец. зоря. – 2017. – 12 січ. – С. 5.

Мірчук, Л. Із забуття в безсмертя : [у читальному залі Барської районної бібліотеки для дітей пройшли Стусівські читання для учнів старших класів ЗОШ № 3 під назвою «Із забуття в безсмертя». Захід був наповнений численними відеофрагментами з декламуваннями та музичними творами на основі поезій Стуса] / Л. Мірчук // Барчани. – 2018. – 19 січ. – С. 4.

22 січня У приміщенні Могилів-Подільської районної бібліотеки відбулося засідання круглого столу, присвячене Дню Соборності України. В обговоренні історичних фактів та їх наслідків взяли участь голова райради В. Сірант, працівники бібліотеки, вчителі, краєзнавці, учні та студенти навчальних закладів Могилева-Подільського.

23 січня Районна конференція в бібліотеці: Соборність, Незалежність і Крути… З нагоди Дня Соборності України, 100-річчя проголошення IV Універсалом Української Центральної Ради незалежності України, 100-річчя бою під Крутами в Тульчинській районній бібліотеці відбулася районна конференція «Вона – наш витвір, наша мрія – соборна, вільна Україна!». У заході взяли участь учні та вчителі навчально-виховних закладів району, представники влади, громадських формувань й засобів масової інформації. Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих героїв за свободу і незалежність України, делегували представників молоді для покладання квітів до Стели пам’яті Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів-земляків у зоні проведення антитерористичної операції. У виконанні учнів Тульчинської ЗШ № 1 прозвучали поетичні твори голови Тульчинського районного літературно-мистецького об’єднання «Оберіг» Ю. Хмелевського. Підсумкове слово мав голова райдержадміністрації М. Підболячний // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2EWBbPv. – Назва з екрана.

25 січня Життя його – обірвана струна. Таку назву мав літературно-музичний вечір, присвячений 80-річчю від дня народження талановитого актора, поета і співака В. Висоцького, який пройшов у Немирівській центральній районній бібліотеці. На захід були запрошені студенти Немирівського коледжу будівництва та архітектури та всі бажаючі. Мета зустрічі: познайомитися з творчістю поета, з різноманітними гранями його таланту. Гість заходу, співак, музикант О. Баладов майстерно виконував пісні та декламував поезію Висоцького // Немирівська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2o1J3Y4. – Назва з екрана.

На місці районної бібліотеки планують розмістити Центр адмінпослуг : бібліотеці запропоновано нове приміщення : [заступник Жмеринського міського голови К. Тимунь прокоментував проблему виселення Жмеринської центральної районної бібліотеки ім. В. Вовкодава] // Жмерин. газ. – 2018. – 26 січ. – С. 1, 5.

29 січня У 2018 році до бібліотечної мережі району надійшло 150 примірників нових книжкових видань. Першого місяця нового 2018 р. до бібліотечної мережі Хмільницького району надійшло 150 примірників нових книжкових видань. Книги видані на виконання наказу Міністерства культури України від 31.10.2017р. №3 1132 «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек» // Хмільницька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2o2QUVm. – Назва з екрана.

29 січня У читальному залі Могилів-Подільської районної бібліотеки відбувся вечір пам’яті «Крути, вас не забути», присвячений 100-річчю загибелі українських патріотів на станції Крути Чернігівської області. У заході взяли участь студенти Могилів-Подільського медичного коледжу, куратор групи – вчитель історії В. Шаповал, студенти ліцею сфери послуг та небайдужі патріоти міста.

30 січня Літературно-музичний ранок, присвячений 80-річчю від дня народження В. Висоцького. Фахівці Шаргородської районної бібліотеки для дорослих провели літературно-музичний ранок «Таке життя – коротким не назвеш». Захід надав можливість усім присутнім поринути в атмосферу 70-х рр. минулого століття, доторкнутись до творчості митця, до його пісень, до його пам’яті. Усі бажаючі мали нагоду переглянути книжково-ілюстративну виставку, на якій були представлені фотографії, статті та біографічні видання, а також ознайомитись з виставкою грам-платівок та компакт-дисків. Кульмінацією дійства стало виконання пісень Висоцького жителем Слободи-Шаргородської, громадським діячем та активним читачем бібліотеки С. Андрєєвим // Шаргородська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2o3pq1P. – Назва з екрана.

Січень Славний ювілей краєзнавця. У Чечельницькій районній бібліотеці для дітей відбулося засідання клубів «Краєзнавець» та «Золота душа краю», присвячене 80-річчю В. П. Гулька, голови Берізецької сільської організації ветеранів, члена виконкому сільської ради, історика, поета, публіциста, громадського активіста. Читачі зацікавлено слухали розповіді друзів ювіляра. Про тернистий, але цікавий життєвий шлях ветерана праці розповів О. Колісник з Ольгополя // Чечельницька районна рада : офіц.-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2Hb2I0o. – Назва з екрана.

Січень Всім серцем любіть Україну. 120-й річниці від дня народження В. Сосюри був присвячений вечір-портрет «Всім серцем любіть Україну», який пройшов у Чернівецькій районній бібліотеці для дорослих. На вечорі були присутні палкі шанувальники поетичного слова. Вони читали ліричні та зворушливі твори поета. Бібліотекарі організували літературне знайомство з творчістю класика, розповіли як народжувались збірки віршів. Учасники заходу переглянули поетичні збірки та документальні матеріали про В. Сосюру, які були представлені на літературно-художній виставці «Голос ніжності і правди» // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2mZ7Viy. – Назва з екрана.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

9 січня У відділі рідкісних і цінних видань відбулася тематична зустріч «Різдвяне свято в стародавніх та сучасних виданнях» у рамках співпраці з Вінницьким обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». З розповіді бібліотекаря І категорії І. Валігури присутні дізналися про особливості святкування Різдва в Канаді, Великобританії, Австралії, Україні, Польщі та ін. Молодь зацікавили новорічні та різдвяні листівки з приватної колекції та гравюри з англійських періодичних видань ХІХ ст. // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

12 січня У читальному залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук в рамках Стусівських читань відбувся літературно-мистецький вечір «Велетень нескореного духу» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

15 січня На Вінниччині розпочала роботу виставка «Погляд АТО: 1000 облич». У відділі мистецтв відкрилася персональна фотовиставка Л. Шрайбікуса «Погляд АТО: 1000 облич». На світлинах, які представлені на експозиції – учасники АТО з різних куточків України та навіть Грузії. Це десантники 95 бригади, воїни добровольчих батальйонів «Донбас», «Айдар», грузинського батальйону та інших підрозділів Збройних Сил України. Мета виставки, що подорожує Україною – спонукати сучасників до роздумів над темою світоглядних цінностей, показати погляд людей, які пройшли пекло, героїзм та нескореність тих, хто захищав і захищає свою Вітчизну, нагадати всім, що боротьба за незалежність України триває. Долучились до організації проекту український поет, член Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України, Національної спілки краєзнавців України А. Стебелєв та заступник директора бібліотеки Л. Сеник. На завершення заходу Л. Шрайбікус подарував бібліотеці календар з фотопортретами бійців та книгу житомирського автора Я. Марищенко «Україна в війні» (з автографом) – документально-художня проза про війну // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2DuTw8d. – Назва з екрана.

16 січня На Вінниччині організовано ряд виставок до Дня Соборності. У структурних підрозділах Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва розгорнуто тематичні бібліотечні виставки. Зокрема, у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук – «Соборна Україна: від ідеї до життя»; у відділі краєзнавства – «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»; у секторі газетної періодики – «День Соборності України: перемоги, трагедії, ціна єднання». На експозиціях представлено матеріали про об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в одну самостійну соборну державу, про проголошення в цей день урочистого Акта злуки на Софійському майдані у Києві та про причетність вінничан до подій визвольних змагань 1917–1920-х рр. ХХ ст. // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2DuSWY5. – Назва з екрана.

19 січня На честь пам’яті жертв Голокосту у ВОУНБ ім. Тімірязєва відкрили тематичну виставку. У відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук розпочала роботу виставка «Голокост – пам’ять віків». Експозиція приурочена до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Виставку організовано з метою гідного увічнення пам’яті жертв Голокосту та нацистських концтаборів, протистояння расовій і національній нетерпимості, а також консолідації суспільства в прагненні до миру та злагоди // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2BkmKSc. – Назва з екрана.

25 січня У відділі рідкісних і цінних видань для учнів Стрижавської ЗОШ І-ІІІ ступеня відбулася презентація книжкової виставки «Українське книгодрукування XVII–XXI ст.». Присутні почули розповідь про витоки друкарства на українських землях, ознайомилися з кириличними виданнями, книгами гражданського друку та сучасними виданнями, отримали інформацію щодо користування цифровою бібліотекою Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

29 січня У відділі економіки і новітніх технологій розпочалась теоретична частина інтерактивної історичної гри-квесту «100 облич української революції» для вчителів та учнів 10–11-х класів загальноосвітніх закладів Вінниччини. Захід організований Комунальним вищим навчальним закладом «Вінницька академія неперервної освіти» до відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 рр. та вшанування її учасників на території Вінниччини // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

30 січня У читальному залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся вечір-панорама «Зробимо пам’ять живою», приурочений до 23-ї річниці від часу створення Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» та 15-ї річниці виходу в світ книги «Під чорним крилом Чорнобиля». Організатори – Вінницька обласна та міська громадські організації «Союз Чорнобиль України» та Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

30 січня У рамках діяльності Центру європейської інформації працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали з інформаційною годиною «Україна – НАТО: співпраця в дії» у Вінницький коледж архітектури та будівництва Київського національного університету будівництва та архітектури. Студенти І курсу більше дізналися про Північноатлантичну організацію, а також розглянули співробітництво України і НАТО. За останні роки співпраці було вирішено ряд питань, серед них чільне місце займають оборонна реформа, боротьба з тероризмом, підтримання миру, військове співробітництво, а також наука й техніка // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

30 січня Минуло сто років як під Крутами кров’ю юнаків, що стали на захист батьківщини було охрещено Українську Народну Республіку. У Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Вінницька обласна організація «Редакція комунального друкованого засобу масової інформації – журналу «Вінницький край» спільно з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації провели тематичний вечір-презентацію роману М. О. Рябого «Ще не вмерла Україна». У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації О. Крученюк, депутат Вінницької міської ради В. Околіта, голова с. Вінницькі Хутори В. Кравченко, кандидат історичних наук, краєзнавець К. Завальнюк, поетеса, депутат Вінницької обласної ради Ж. Дмитренко, заслужений журналіст України Г. Секрет, представники громадських організацій, учасники АТО, волонтери, інтелігенція міста та студентська молодь. Модератором вечора був головний редактор журналу «Вінницький край», радник голови обласної ради з питань культури, заслужений журналіст України В. Вітковський. Музичне вітання прозвучало від академічного аматорського ансамблю «Мальви і чорнобривці» під керівництвом Л. Луцишина // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

Музейна діяльність

Вечорниці на Ганни : [22 грудня бібліотекар Клембівської сільської бібліотеки-філії Ямпільського р-ну М. Березовська організувала молодь села на веселі вечорниці. Дівчата змагались у вишиванні, ліпили та варили вареники, пригощали хлопців. Усі присутні на заході були не сторонніми споглядачами, а безпосередніми учасниками колективного дійства. Подібні заходи формують, розвивають та передають у спадок традиції українського народу] // Ямпіл. вісті. – 2017. – 5 січ. – С. 6.

«Мережана душа митця» : [під такою назвою у виставковому залі Оратівського районного краєзнавчого музею відбулося відкриття першої персональної виставки викладача дитячої музичної школи Я. М. Кулька. На виставці представлено близько 30 робіт з художнього випилювання. Окрім різних підставок, серветниць та поличок є роботи з олівців, паличок, сірників. Відкрила виставку директор музею О. Василенко] // Обрії Оратівщини. – 2017. – 11 січ. – С. 3.

Історичний музей – сховище нашої пам’яті : [Герой Соціалістичної праці, Почесний громадянин Хмільницького р-ну В. Т. Вільчинський розповів про перспективи створення історико-краєзнавчого музею в с. Уланів Хмільницького р-ну] // Життєві обрії. – 2018. – 19 січ. – С. 3.

Татарин, М. Сонцепоклонник : (до 100-річчя від дня народження М. Г. Маслюка) : [у приміщенні Жмеринського міського історичного музею відбувся мистецький захід до 100-річчя від дня народження механіка, музиканта, поета, автора оригінальних годинників і музичних інструментів, фотографа, видатного майстра мікромініатюри, заслуженого майстра народної творчості України М. Г. Маслюка. На зустріч були запрошені дочка М. Г. Маслюка Клавдія Михайлівна, онук С. Тетерін. На вечорі звучав улюблений твір майстра «Чардаш» Монті у виконанні знаного дуету скрипалів «Надія», вірші самого Маслюка у виконанні краєзнавця центральної районної бібліотеки Л. Л. Тупчій та старшокласниць жмеринських шкіл. Також на заході можна було побачити відновлені фото різних років із сімейного архіву Маслюків] / М. Татарин // Жмерин. меридіан. – 2018. – 20 січ. – С. 4.

Дорош, М. Для чого потрібен сільський музей : [краєзнавець М. Дорош порушує питання значення сільських музеїв. На його думку, розгалужена система невеликих сільських музеїв надасть громадянам можливість більше дізнатись про свій край, його спадщину, культуру, традиції, видатних людей – вихідців краю. Також він закликає активніше залучати молодь до краєзнавчого, етнографічного, фольклорного пошуку] / М. Дорош // Життєві обрії. – 2018. – 26 січ. – С. 5.

Театрально-концертна діяльність

10 січня З чудовою концертною програмою виступили перед барчанами артисти Тернопільської обласної філармонії. Щедрими гучними оплесками зустріли барчани артистів Тернопільської обласної філармонії, які завітали до міста за сприяння Барської райдержадміністрації і райради. Особливо зачарували глядачів академічний ансамбль танцю «Надзбручанка», виступ камерного хору, чудовий сольний спів народної артистки України Н. Лемішко, виконання творів українських композиторів і, звичайно, українських народних пісень. Кульмінацією програми стало вокально-хореографічне дійство за твором М. Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» за постановкою заслуженого працівника культури України І. Николишина // Барська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2EYXEdA. – Назва з екрана.

Музичне життя Вінниччини

24 січня У середу вінничан запрошують на патріотичний мюзикл. В залі Вінницької обласної філармонії ім. М. Д. Леонтовича київський музичний проект «Musica dal vivo» до Дня Соборності України презентував патріотичний мюзикл «Український вимір». В основу сюжету мюзиклу покладено традиції та побут української родини, автентичні народні пісні, авторські твори солістів проекту присвячені воїнам АТО. «Musica dal vivo» – молодий колектив талановитих майстрів, які поширюють свої цікаві ідеї розвитку музичного мистецтва. Директор проекту О. Малик. У сюжеті мюзиклу – реалії теперішнього життя та традиції української родини // Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2GcqXKt. – Назва з екрана.

Кіномистецтво

Образотворче мистецтво

16 січня У «Галереї XXI» завтра відкриють виставку художника-початківця з Калинівки. Новий сезон в «Галереї XXI» відкрила виставка живопису «Далеке й близьке» молодого художника В. Олексюка. Валентин народився 8 січня 1984 р у м. Калинівка Вінницької області. Закінчив Калинівський технологічний технікум. Освоївши будівельні професії, працював на будівництві. У 2002 р. Валентин вилетів на о. Мальта працювати реставратором і його життя круто змінилось, набуло нових вражень та імпульсів. Роки проведені там відіграли велику роль у його світосприйнятті. Якось він натрапив на художню галерею, де проходила виставка мальтійської художниці. Саме ці події стали тією віхою, що сформували мистецький запал і творчий потенціал В. Олексюка. Він почав регулярно відвідувати виставки різних художників, вивчати техніки та прийоми живопису, слухати лекції з мистецтва. Після повернення в Україну вчився живопису у відомого вінницького художника О. О. Назаренка // Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2EnudlL. – Назва з екрана.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Січень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше