ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Січень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

 

Вінниця, 2018


Щомісячний дайджест «Хроніка культурного життя Вінниччини» має на меті забезпечення закладів галузі культури і мистецтва регіону інформацією про культурні події області, передовий досвід і досягнення вітчизняної культури, мистецтва, соціокультурної діяльності, музейної та бібліотечної справи. Видання є інформаційною базою для наукових досліджень, інформаційної підтримки управлінських структур в розробці і реалізації культурної політики та культурної діяльності, а також методичної діяльності фахівців сфери культури, висвітлення сучасного стану культури та мистецького життя регіону у всьому різноманітті його досягнень, проблем, подій і явищ. Для розповсюдження дайджесту використовуються сучасні електронні форми передачі інформації. Розраховано на працівників мистецьких і культурно-освітніх закладів, дослідників культури, широкого кола користувачів. 

Зміст

Загальний розділ

Бібліотеки Вінниччини

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

Музейна діяльність

Театрально-концертна діяльність

Музичне життя Вінниччини

Кіномистецтво

Образотворче мистецтво

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Декоративно-прикладне мистецтво

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв, благодійні акції


Загальний розділ

Рябова, І. Перед Василем у Василівці відкрили капітально відремонтований сільський клуб : [завдяки підписаній соціальній угоді між територіальною громадою та ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» ПАТ «МХП» у с. Василівка Тульчинського р-ну було урочисто відкрито капітально відремонтований сільський клуб. Василівчан та гостей чарували своїми піснями, танцями та поезією як місцеві таланти, так і артисти з Ладижина, Ободівки, Кирнасівки, Тульчина] / І. Рябова // Тульчин. край. – 2018. – 19 січ. – С. 1, 3.

Відкрито пам’ятник «Аристократові з Вапнярки» : [у Вапнярці відкрили пам’ятник Євграфові Сідалковському – головному персонажеві сатиричного роману О. Чорногуза «Аристократ з Вапнярки». Скульптор М. Крижанівський зобразив Сідалковського в образі самовпевненого провінціала, що стоїть на пероні в очікуванні потяга на столицю, яку він зібрався підкорювати] // Бершад. край. – 2018. – 26 січ. – С. 4.

Бібліотеки Вінниччини

3 січня «Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну!». У Тульчинській районній бібліотеці проведено перегляд літератури «Уся радість життя – у творчості» та літературну годину «Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну!», присвячені 120-річчю від дня народження видатного українського поета В. Сосюри. Учасники заходів переглянули тематичну книжкову виставку, сучасний документальний фільм про митця, читали улюблені поезії В. М. Сосюри, поділилися враженнями про життєвий і творчий шлях поета і про роль української літератури на сучасному етапі розвитку України // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2G4JIQJ. – Назва з екрана.

Падуран, О. Інтернет-центр в Мазурівській бібліотеці : [офіційна церемонія відкриття відбулася за участі голови Тульчинської райдержадміністрації М. Підболячного, заступника голови райради Н. Григорьєвої, головного спеціаліста відділу культури і туризму райдержадміністрації Н. Справник, начальника відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Тульчинської міськради К. Третьякової, директора Тульчинської районної централізованої бібліотечної системи В. Вігуржинської. Мета проекту: сприяти позитивному розвитку с. Мазурівка через навчання користувачів сучасних комп’ютерних технологій та можливостей Інтернету, надавати вільний доступ до світових інформаційних ресурсів] / О. Падуран // Тульчин. край. – 2018. – 5 січ. – С. 5.

9 січня Стусівські читання в районній бібліотеці. У Тульчинській районній бібліотеці відбулися Стусівські читання «Не відлюбив свою тривогу ранню…» за участю працівників бібліотеки, представників районного літературно-мистецького об’єднання «Оберіг», громадських активістів та ін. Учасники заходу переглянули сучасний документальний фільм про митця, читали окремі поезії В. Стуса, ділилися враженнями про героїчний життєвий і унікальний творчий шлях поета // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2n0QxKp. – Назва з екрана.

11 січня На Гайсинщині проведено літературну годину до 80-річчя від дня народження В. Стуса «Василь Стус: гармонія життя і творчості». Завідувачка Гайсинської районної дитячої бібліотеки А. Демидась та бібліотекар відділу юнацтва С. Ярмолюк розповіли присутнім про основні віхи життя та творчості талановитого поета, блискучого перекладача, великого патріота. Відвідувачі також мали змогу ознайомитись із книжковою виставкою «Василь Стус. Полум’яний син України» та виставкою-пам’ять «Мій рідний край, до тебе серцем лину» // Гайсинська районна державна адміністрація : офіц. інтернет-представництво. – Режим доступу: http://bit.ly/2mVwsVD. – Назва з екрана.

Соколянська Г. І. Як у хаті витинанка… : [у Чернівецькій районній бібліотеці було проведено урок народознавства «Витинанка на Поділлі». Майстер-клас з учнями Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 провів В. П. Драгомір. З давніх-давен Чернівеччина славилася ремеслом витинанок. У с. Саїнка зберігаються, як реліквії, зразки робіт цілих династій – Салюків, Кушнірів, Бабіїв. Серед майстрів учні відомого творця витинанок О. В. Салюка – В. П. Драгомір, Н. В. Шаповал. У. с. Букатинка відомі своїм талантом подружжя майстрів витинанки Людмила та Олексій Альошкіни] / Г. І. Соколянська // Чернівец. зоря. – 2017. – 12 січ. – С. 5.

Мірчук, Л. Із забуття в безсмертя : [у читальному залі Барської районної бібліотеки для дітей пройшли Стусівські читання для учнів старших класів ЗОШ № 3 під назвою «Із забуття в безсмертя». Захід був наповнений численними відеофрагментами з декламуваннями та музичними творами на основі поезій Стуса] / Л. Мірчук // Барчани. – 2018. – 19 січ. – С. 4.

22 січня У приміщенні Могилів-Подільської районної бібліотеки відбулося засідання круглого столу, присвячене Дню Соборності України. В обговоренні історичних фактів та їх наслідків взяли участь голова райради В. Сірант, працівники бібліотеки, вчителі, краєзнавці, учні та студенти навчальних закладів Могилева-Подільського.

23 січня Районна конференція в бібліотеці: Соборність, Незалежність і Крути… З нагоди Дня Соборності України, 100-річчя проголошення IV Універсалом Української Центральної Ради незалежності України, 100-річчя бою під Крутами в Тульчинській районній бібліотеці відбулася районна конференція «Вона – наш витвір, наша мрія – соборна, вільна Україна!». У заході взяли участь учні та вчителі навчально-виховних закладів району, представники влади, громадських формувань й засобів масової інформації. Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих героїв за свободу і незалежність України, делегували представників молоді для покладання квітів до Стели пам’яті Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів-земляків у зоні проведення антитерористичної операції. У виконанні учнів Тульчинської ЗШ № 1 прозвучали поетичні твори голови Тульчинського районного літературно-мистецького об’єднання «Оберіг» Ю. Хмелевського. Підсумкове слово мав голова райдержадміністрації М. Підболячний // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2EWBbPv. – Назва з екрана.

25 січня Життя його – обірвана струна. Таку назву мав літературно-музичний вечір, присвячений 80-річчю від дня народження талановитого актора, поета і співака В. Висоцького, який пройшов у Немирівській центральній районній бібліотеці. На захід були запрошені студенти Немирівського коледжу будівництва та архітектури та всі бажаючі. Мета зустрічі: познайомитися з творчістю поета, з різноманітними гранями його таланту. Гість заходу, співак, музикант О. Баладов майстерно виконував пісні та декламував поезію Висоцького // Немирівська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2o1J3Y4. – Назва з екрана.

На місці районної бібліотеки планують розмістити Центр адмінпослуг : бібліотеці запропоновано нове приміщення : [заступник Жмеринського міського голови К. Тимунь прокоментував проблему виселення Жмеринської центральної районної бібліотеки ім. В. Вовкодава] // Жмерин. газ. – 2018. – 26 січ. – С. 1, 5.

29 січня У 2018 році до бібліотечної мережі району надійшло 150 примірників нових книжкових видань. Першого місяця нового 2018 р. до бібліотечної мережі Хмільницького району надійшло 150 примірників нових книжкових видань. Книги видані на виконання наказу Міністерства культури України від 31.10.2017р. №3 1132 «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек» // Хмільницька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2o2QUVm. – Назва з екрана.

29 січня У читальному залі Могилів-Подільської районної бібліотеки відбувся вечір пам’яті «Крути, вас не забути», присвячений 100-річчю загибелі українських патріотів на станції Крути Чернігівської області. У заході взяли участь студенти Могилів-Подільського медичного коледжу, куратор групи – вчитель історії В. Шаповал, студенти ліцею сфери послуг та небайдужі патріоти міста.

30 січня Літературно-музичний ранок, присвячений 80-річчю від дня народження В. Висоцького. Фахівці Шаргородської районної бібліотеки для дорослих провели літературно-музичний ранок «Таке життя – коротким не назвеш». Захід надав можливість усім присутнім поринути в атмосферу 70-х рр. минулого століття, доторкнутись до творчості митця, до його пісень, до його пам’яті. Усі бажаючі мали нагоду переглянути книжково-ілюстративну виставку, на якій були представлені фотографії, статті та біографічні видання, а також ознайомитись з виставкою грам-платівок та компакт-дисків. Кульмінацією дійства стало виконання пісень Висоцького жителем Слободи-Шаргородської, громадським діячем та активним читачем бібліотеки С. Андрєєвим // Шаргородська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2o3pq1P. – Назва з екрана.

Січень Славний ювілей краєзнавця. У Чечельницькій районній бібліотеці для дітей відбулося засідання клубів «Краєзнавець» та «Золота душа краю», присвячене 80-річчю В. П. Гулька, голови Берізецької сільської організації ветеранів, члена виконкому сільської ради, історика, поета, публіциста, громадського активіста. Читачі зацікавлено слухали розповіді друзів ювіляра. Про тернистий, але цікавий життєвий шлях ветерана праці розповів О. Колісник з Ольгополя // Чечельницька районна рада : офіц.-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2Hb2I0o. – Назва з екрана.

Січень Всім серцем любіть Україну. 120-й річниці від дня народження В. Сосюри був присвячений вечір-портрет «Всім серцем любіть Україну», який пройшов у Чернівецькій районній бібліотеці для дорослих. На вечорі були присутні палкі шанувальники поетичного слова. Вони читали ліричні та зворушливі твори поета. Бібліотекарі організували літературне знайомство з творчістю класика, розповіли як народжувались збірки віршів. Учасники заходу переглянули поетичні збірки та документальні матеріали про В. Сосюру, які були представлені на літературно-художній виставці «Голос ніжності і правди» // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2mZ7Viy. – Назва з екрана.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

9 січня У відділі рідкісних і цінних видань відбулася тематична зустріч «Різдвяне свято в стародавніх та сучасних виданнях» у рамках співпраці з Вінницьким обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». З розповіді бібліотекаря І категорії І. Валігури присутні дізналися про особливості святкування Різдва в Канаді, Великобританії, Австралії, Україні, Польщі та ін. Молодь зацікавили новорічні та різдвяні листівки з приватної колекції та гравюри з англійських періодичних видань ХІХ ст. // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

12 січня У читальному залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук в рамках Стусівських читань відбувся літературно-мистецький вечір «Велетень нескореного духу» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

15 січня На Вінниччині розпочала роботу виставка «Погляд АТО: 1000 облич». У відділі мистецтв відкрилася персональна фотовиставка Л. Шрайбікуса «Погляд АТО: 1000 облич». На світлинах, які представлені на експозиції – учасники АТО з різних куточків України та навіть Грузії. Це десантники 95 бригади, воїни добровольчих батальйонів «Донбас», «Айдар», грузинського батальйону та інших підрозділів Збройних Сил України. Мета виставки, що подорожує Україною – спонукати сучасників до роздумів над темою світоглядних цінностей, показати погляд людей, які пройшли пекло, героїзм та нескореність тих, хто захищав і захищає свою Вітчизну, нагадати всім, що боротьба за незалежність України триває. Долучились до організації проекту український поет, член Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України, Національної спілки краєзнавців України А. Стебелєв та заступник директора бібліотеки Л. Сеник. На завершення заходу Л. Шрайбікус подарував бібліотеці календар з фотопортретами бійців та книгу житомирського автора Я. Марищенко «Україна в війні» (з автографом) – документально-художня проза про війну // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2DuTw8d. – Назва з екрана.

16 січня На Вінниччині організовано ряд виставок до Дня Соборності. У структурних підрозділах Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва розгорнуто тематичні бібліотечні виставки. Зокрема, у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук – «Соборна Україна: від ідеї до життя»; у відділі краєзнавства – «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»; у секторі газетної періодики – «День Соборності України: перемоги, трагедії, ціна єднання». На експозиціях представлено матеріали про об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в одну самостійну соборну державу, про проголошення в цей день урочистого Акта злуки на Софійському майдані у Києві та про причетність вінничан до подій визвольних змагань 1917–1920-х рр. ХХ ст. // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2DuSWY5. – Назва з екрана.

19 січня На честь пам’яті жертв Голокосту у ВОУНБ ім. Тімірязєва відкрили тематичну виставку. У відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук розпочала роботу виставка «Голокост – пам’ять віків». Експозиція приурочена до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Виставку організовано з метою гідного увічнення пам’яті жертв Голокосту та нацистських концтаборів, протистояння расовій і національній нетерпимості, а також консолідації суспільства в прагненні до миру та злагоди // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2BkmKSc. – Назва з екрана.

25 січня У відділі рідкісних і цінних видань для учнів Стрижавської ЗОШ І-ІІІ ступеня відбулася презентація книжкової виставки «Українське книгодрукування XVII–XXI ст.». Присутні почули розповідь про витоки друкарства на українських землях, ознайомилися з кириличними виданнями, книгами гражданського друку та сучасними виданнями, отримали інформацію щодо користування цифровою бібліотекою Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

29 січня У відділі економіки і новітніх технологій розпочалась теоретична частина інтерактивної історичної гри-квесту «100 облич української революції» для вчителів та учнів 10–11-х класів загальноосвітніх закладів Вінниччини. Захід організований Комунальним вищим навчальним закладом «Вінницька академія неперервної освіти» до відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 рр. та вшанування її учасників на території Вінниччини // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

30 січня У читальному залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся вечір-панорама «Зробимо пам’ять живою», приурочений до 23-ї річниці від часу створення Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» та 15-ї річниці виходу в світ книги «Під чорним крилом Чорнобиля». Організатори – Вінницька обласна та міська громадські організації «Союз Чорнобиль України» та Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

30 січня У рамках діяльності Центру європейської інформації працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали з інформаційною годиною «Україна – НАТО: співпраця в дії» у Вінницький коледж архітектури та будівництва Київського національного університету будівництва та архітектури. Студенти І курсу більше дізналися про Північноатлантичну організацію, а також розглянули співробітництво України і НАТО. За останні роки співпраці було вирішено ряд питань, серед них чільне місце займають оборонна реформа, боротьба з тероризмом, підтримання миру, військове співробітництво, а також наука й техніка // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

30 січня Минуло сто років як під Крутами кров’ю юнаків, що стали на захист батьківщини було охрещено Українську Народну Республіку. У Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Вінницька обласна організація «Редакція комунального друкованого засобу масової інформації – журналу «Вінницький край» спільно з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації провели тематичний вечір-презентацію роману М. О. Рябого «Ще не вмерла Україна». У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації О. Крученюк, депутат Вінницької міської ради В. Околіта, голова с. Вінницькі Хутори В. Кравченко, кандидат історичних наук, краєзнавець К. Завальнюк, поетеса, депутат Вінницької обласної ради Ж. Дмитренко, заслужений журналіст України Г. Секрет, представники громадських організацій, учасники АТО, волонтери, інтелігенція міста та студентська молодь. Модератором вечора був головний редактор журналу «Вінницький край», радник голови обласної ради з питань культури, заслужений журналіст України В. Вітковський. Музичне вітання прозвучало від академічного аматорського ансамблю «Мальви і чорнобривці» під керівництвом Л. Луцишина // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

Музейна діяльність

Вечорниці на Ганни : [22 грудня бібліотекар Клембівської сільської бібліотеки-філії Ямпільського р-ну М. Березовська організувала молодь села на веселі вечорниці. Дівчата змагались у вишиванні, ліпили та варили вареники, пригощали хлопців. Усі присутні на заході були не сторонніми споглядачами, а безпосередніми учасниками колективного дійства. Подібні заходи формують, розвивають та передають у спадок традиції українського народу] // Ямпіл. вісті. – 2017. – 5 січ. – С. 6.

«Мережана душа митця» : [під такою назвою у виставковому залі Оратівського районного краєзнавчого музею відбулося відкриття першої персональної виставки викладача дитячої музичної школи Я. М. Кулька. На виставці представлено близько 30 робіт з художнього випилювання. Окрім різних підставок, серветниць та поличок є роботи з олівців, паличок, сірників. Відкрила виставку директор музею О. Василенко] // Обрії Оратівщини. – 2017. – 11 січ. – С. 3.

Історичний музей – сховище нашої пам’яті : [Герой Соціалістичної праці, Почесний громадянин Хмільницького р-ну В. Т. Вільчинський розповів про перспективи створення історико-краєзнавчого музею в с. Уланів Хмільницького р-ну] // Життєві обрії. – 2018. – 19 січ. – С. 3.

Татарин, М. Сонцепоклонник : (до 100-річчя від дня народження М. Г. Маслюка) : [у приміщенні Жмеринського міського історичного музею відбувся мистецький захід до 100-річчя від дня народження механіка, музиканта, поета, автора оригінальних годинників і музичних інструментів, фотографа, видатного майстра мікромініатюри, заслуженого майстра народної творчості України М. Г. Маслюка. На зустріч були запрошені дочка М. Г. Маслюка Клавдія Михайлівна, онук С. Тетерін. На вечорі звучав улюблений твір майстра «Чардаш» Монті у виконанні знаного дуету скрипалів «Надія», вірші самого Маслюка у виконанні краєзнавця центральної районної бібліотеки Л. Л. Тупчій та старшокласниць жмеринських шкіл. Також на заході можна було побачити відновлені фото різних років із сімейного архіву Маслюків] / М. Татарин // Жмерин. меридіан. – 2018. – 20 січ. – С. 4.

Дорош, М. Для чого потрібен сільський музей : [краєзнавець М. Дорош порушує питання значення сільських музеїв. На його думку, розгалужена система невеликих сільських музеїв надасть громадянам можливість більше дізнатись про свій край, його спадщину, культуру, традиції, видатних людей – вихідців краю. Також він закликає активніше залучати молодь до краєзнавчого, етнографічного, фольклорного пошуку] / М. Дорош // Життєві обрії. – 2018. – 26 січ. – С. 5.

Театрально-концертна діяльність

10 січня З чудовою концертною програмою виступили перед барчанами артисти Тернопільської обласної філармонії. Щедрими гучними оплесками зустріли барчани артистів Тернопільської обласної філармонії, які завітали до міста за сприяння Барської райдержадміністрації і райради. Особливо зачарували глядачів академічний ансамбль танцю «Надзбручанка», виступ камерного хору, чудовий сольний спів народної артистки України Н. Лемішко, виконання творів українських композиторів і, звичайно, українських народних пісень. Кульмінацією програми стало вокально-хореографічне дійство за твором М. Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» за постановкою заслуженого працівника культури України І. Николишина // Барська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2EYXEdA. – Назва з екрана.

Музичне життя Вінниччини

24 січня У середу вінничан запрошують на патріотичний мюзикл. В залі Вінницької обласної філармонії ім. М. Д. Леонтовича київський музичний проект «Musica dal vivo» до Дня Соборності України презентував патріотичний мюзикл «Український вимір». В основу сюжету мюзиклу покладено традиції та побут української родини, автентичні народні пісні, авторські твори солістів проекту присвячені воїнам АТО. «Musica dal vivo» – молодий колектив талановитих майстрів, які поширюють свої цікаві ідеї розвитку музичного мистецтва. Директор проекту О. Малик. У сюжеті мюзиклу – реалії теперішнього життя та традиції української родини // Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2GcqXKt. – Назва з екрана.

Кіномистецтво

Образотворче мистецтво

16 січня У «Галереї XXI» завтра відкриють виставку художника-початківця з Калинівки. Новий сезон в «Галереї XXI» відкрила виставка живопису «Далеке й близьке» молодого художника В. Олексюка. Валентин народився 8 січня 1984 р у м. Калинівка Вінницької області. Закінчив Калинівський технологічний технікум. Освоївши будівельні професії, працював на будівництві. У 2002 р. Валентин вилетів на о. Мальта працювати реставратором і його життя круто змінилось, набуло нових вражень та імпульсів. Роки проведені там відіграли велику роль у його світосприйнятті. Якось він натрапив на художню галерею, де проходила виставка мальтійської художниці. Саме ці події стали тією віхою, що сформували мистецький запал і творчий потенціал В. Олексюка. Він почав регулярно відвідувати виставки різних художників, вивчати техніки та прийоми живопису, слухати лекції з мистецтва. Після повернення в Україну вчився живопису у відомого вінницького художника О. О. Назаренка // Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2EnudlL. – Назва з екрана.

Самодіяльна народна творчість 

Художня самодіяльність

Панасюк, Н. Об’єднала «Співоча родина» : [хоровий колектив з с. Корделівка Калинівського р-ну «Співоча родина» здобув звання «народного аматорського». У творчому колективі співають звичайні люди різних професій: вихователі, бібліотекарі, учителі, підприємці, ветеринарний лікар, рятувальник, військовослужбовець, домогосподарка, директор будинку культури, але усіх їх об’єднує любов до своєї Батьківщини та української пісні] Н. Панасюк // Прапор перемоги. – 2017. – 5 січ. – С. 1.

Бистріцька, Н. Нас єднає пісня : [про творчу діяльність і плідну співпрацю аматорських фольклорно-етнографічних ансамблів «Сусідоньки» Кам’яногірського сільського клубу Оратівського р-ну й «Кумасі» Чагівського будинку культури Оратівського р-ну] / Н. Бистріцька // Обрії Оратівщини. – 2018. – 18 січ. – С. 3.

Декоративно-прикладне мистецтво

Січень Чергова виставка робіт талановитих земляків у фойє районної державної адміністрації. Свої роботи з декоративно-прикладного мистецтва презентували народні майстри Г. П. Дудник та С. М. Куліш. На другому поверсі Томашпільської райдержадміністрації усі охочі могли помилуватись чудовими квітковими виробами з полімерної глини, різноманітними прикрасами та вишивками з бісеру, картинами, іконами, рушниками, серветками, вишитими у техніці «хрестик» // Томашпільська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2CgiVxL. – Назва з екрана.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

9 січня Фестиваль народного мистецтва «На Поділлі, на Різдво». До Вінниці з’їхались творчі колективи з багатьох районів області на фестиваль народного мистецтва «На Поділлі, на Різдво», що проводився у Центральному парку культури і відпочинку. Фестиваль «На Поділлі, на Різдво» кілька років тому започаткували департамент культури Вінницької міськради, управління культури і мистецтв облдержадміністрації та КП «Центр концертних та фестивальних програм». Перед початком свята всіх учасників привітали директор департаменту культури Вінницької міськради М. В. Філанчук та начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації, заслужений артист України С. С. Городинський. На сцену вийшли десять творчих колективів із різних районів Вінницької області. Серед них як професійні, так і аматорські народні колективи, дитячі гурти та окремі виконавці. Лунали величальні календарно-обрядові пісні зимового циклу свят // Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2ChXbBw. – Назва з екрана.

10 січня «Різдвяне диво». У Літинському районному будинку культури відбулося свято народної творчості «Різдвяне диво» за участі кращих фольклорних колективів району, а саме: ансамблів «Вербиченька» (смт Літин), «Берегиня» (с. Бірків), «Кулижаночка» (с. Кулига), «Елегія» (с. Миколаївка), «Берегиня» (с. Журавне), «Джерело» (с. Багринівці), фольклорно-етнографічного ансамблю Бруслинівського сільського клубу, колядників Літинського ДНЗ № 1 та фольклорного ансамблю «Горлиця» Літинського районного будинку культури. На свято були запрошені голова райдержадміністрації Я. Чернега, голова районної ради В. Мельник, перший заступник голови райдержадміністрації Л. Кримковська, заступник голови райдержадміністрації В. Захаревич // Літинська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2n0xtgi. – Назва з екрана.

11 січня Жмеринські колядники вітали українських захисників у госпіталі. Гурт колядників КЗ «Жмеринський районний будинок культури» завітав з різдвяними вітаннями до Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війни, щоб підтримати українських військовослужбовців, які проходять лікування та реабілітацію після поранення у зоні АТО. До презентованої святкової концертної програми увійшли щедрівки, колядки, театралізоване дійство з водінням кози та новорічно-різдвяні вітання // Жмеринська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2DujMjX. – Назва з екрана.

11 січня Районний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво–2018». У Гайсинському районному будинку культури відбувся районний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво». Милували зір присутніх чудові різдвяні вертепи, запашна випічка, щедра кутя та зроблені власноруч різдвяні зірки. З вітальним словом до учасників святкового дійства звернулися голова райради Г. І. Боровий, заступник голови райдержадміністрації С. М. Несвятий, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. Л. Ричков. Після урочистостей на сцені районного будинку культури учасники художньої самодіяльності радували глядачів щедрівками та колядками. Кращі учасників фестивалю були нагороджені дипломами // Гайсинська районна державна адміністрація : офіц. інтернет-представництво. – Режим доступу: http://bit.ly/2BioOdg. – Назва з екрана.

12 січня На Вінниччині триває регіональний етап Національного конкурсу «Благодійна Україна» – «Благодійна Вінниччина–2017». Національний конкурс «Благодійна Україна» – це загальнонаціональний проект з відзначення кращих благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільному просторі. У Вінницькій області проходить регіональний етап Національного конкурсу «Благодійна Україна» – «Благодійна Вінниччина–2017». Останній термін подачі заявок для участі в Національному конкурсі «Благодійна Україна – 2017» – 15 лютого 2018 р. // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2G2EHbt. – Назва з екрана.

12 січня Районний фестиваль народної творчості «Різдвяне мереживо». Завершуючи цикл районних новорічно-різдвяних заходів у Шаргородському районному будинку культури, з метою утвердження та розвитку української національної культури було проведено щорічний районний різдвяно-новорічний фестиваль народної творчості «Різдвяне мереживо». На свято були запрошені представники трудових колективів підприємств, установ та організацій, територіальних громад району та громадськість. Привітати учасників фестивалю до святкової зали завітали голова райдержадміністрації К. Кедик та голова райради М. Попов // Шаргородська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2BkjlCK. – Назва з екрана.

12 січня На Вінниччині відбулись урочистості до 80-річчя від дня народження талановитого земляка В. Стуса. Відповідно до постанови Верховної Ради України щодо урочистого відзначення на державному рівні 80-річчя від дня народження видатного українського поета, політв’язня, Героя України В. Стуса на Вінниччині відбулись урочисті заходи на вшанування талановитого земляка. Урочистий мітинг відбувся у с. Рахнівка Гайсинського р-ну за участю начальника управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації, заслуженого артиста України С. Городинського, першого заступника голови Національної спілки письменників України, поета і літературознавця В. Мельника, заступника голови Міжнародної громадської організації «Вінницьке земляцтво» у Києві, поетеси Н. Гнатюк, заступника головного редактора журналу «Вінницький край», поетеси В. Сторожук та керівництва Гайсинського р-ну. В урочистостях взяли участь вчителі та учні Рахнівської школи, односельці В. Стуса, рідні та друзі поета. Цього ж дня у читальному залі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся літературно-мистецький вечір «Велетень нескореного духу». У пам’ятному заході взяли участь письменники, літературознавці та науковці Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Донецького національного університету ім. В. Стуса, студенти, фольклорні колективи міста. В рамках заходу, актор Вінницького державного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського М. Андрушко декламував поезії В. Стуса. Свої музичні вітання дарували «Етномайстерня Коло» та студенти Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. Фахівцями бібліотеки були підготовлені тематичні виставки «Василь Стус – людина, поет, легенда», «Невпокорений лицар правди», «Голос обурення і протесту» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2rpMb4X. – Назва з екрана.

13 січня З живим вертепом та щедрівками відсвяткували свято Маланки на Хмільниччині. На території с. Пустовійти Хмільницького р-ну відбувся І районний фестиваль різдвяних колядок та щедрівок разом з Маланкою. У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації О. Крученюк, заступник голови облради М. Кременюк, голова Хмільницької райдержадміністрації Є. Буткевич, голова райради З Бонсевич, голови сільських рад та об’єднаних територіальних громади Хмільниччини. Кожна територіальна громада представила свої світлиці на різдвяну тематику. Всіх охочих пригощали найрізноманітнішими стравами та зачаровували щедрівками і колядками. На святковому майдані жителі громад організували живий вертеп з овечками, театральними сценками та виставками народного мистецтва. На території дитячого садочку с. Пустовійти розкинувся «Дивосвіт різдвяних розваг у Маланки і Василя», де організатори розважали місцеву дітвору // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2DTLwev. – Назва з екрана.

13 січня Мистецький проект «Різдво в Буші» зібрав тисячі шанувальників новорічно-різдвяних народних традицій та обрядів. В рамках відзначення новорічно-різдвяних свят, за ініціативи та під патронатом голови облдержадміністрації В. Коровія, на території державного історико-культурного заповідника «Буша» відбулось відкриття мистецького проекту «Різдво в Буші». На Ямпільщину завітали голова облдержадміністрації В. Коровій, заступник голови – директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації І. Івасюк, голова облради А. Олійник, представники духовенства, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, гості та жителі району та області. Кожен район та об’єднані територіальні громади Вінниччини представив свою виставкову різдвяну світлицю з вертепом та виробами народних умільців. Усі бажаючі мали можливість відвідати «Містечко майстрів» – виставку-ярмарок виробів народних умільців з Вінниччини // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2DmSdEW. – Назва з екрана.

14 січня На Калинівщині традиційно відзначили свято гумору та сатири на честь видатного земляка Степана Руданського. В с. Хомутинці Калинівського р-ну відбулись урочистості з нагоди поважного ювілею талановитого земляка. Традиційно, учасники свята відвідали музей С. Руданського та поклали квіти до його пам’ятника та на могили його батьків. Біля пам’ятника учасники святкового дійства виконали «Повій, вітре, на Вкраїну». На сцені сільського будинку культури виступили артисти місцевого народного театру «Вінок Руданського», члени Вінницького куреня гумористів та гості з різних куточків України. Продовжилося святкування у м. Калинівка. До участі у святкуванні долучились начальник управління культури та мистецтв облдержадміністрації, заслужений артист України С. Городинський, директор обласного центру народної творчості, заслужена працівниця культури України Т. Цвігун, голова райдержадміністрації В. Гаврилюк, голова райради В. Поліщук та міський голова А. Шамалюк // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2DTtvgu. – Назва з екрана

15 січня Понад снігом, понад світом спів Різдвяний покотився. У Немирівській центральній районній бібліотеці відбулося засідання літературно-мистецького клубу «Криниця», присвячене традиціям святкування Різдвяних свят у різних куточках світу. «Криничани» ознайомилися з традиціями таких країн, як Вірменія, Грузія, Греція, Сербія, Чорногорія, США, Велика Британія, Німеччина, Фінляндія. Пригадали також українські звичаї та обряди. Захід пройшов у теплій святковій атмосфері та залишив приємні враження в кожного з учасників // Немирівська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2Dsq6Etза. – Назва з екрана.

Кондратюк, Л. Коляда наша лунає, увесь світ з Різдвом вітає : [в Іллінцях відбулося різдвяне свято натхненницею та організатором якого стала Л. Левченко. ] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2018. – 18 січ. – С. 5.

Гонта, В. Веселились, щедрували, вареники наминали : [у Крижополі пройшов районний фестиваль коляди та вареників «Різдвяне диво». Організаторами свята виступили районний відділ культури та територіальні громади району. Участь в урочистій ході центром міста разом з колядниками взяли й очільники району] / В. Гонта // Сіл. новини. – 2018. – 19 січ. – С. 1.

Усатюк, В. «Різдвяне диво» приємно здивувало тиврівчан! : [12-го січня у Тиврівському районному будинку культури за участю голови райради Я. Й. Красовського та заступника голови райдержадміністрації А. В. Коваля відбулося традиційне районне мистецьке свято «Різдвяне диво». Свої світлиці та художні номери представили практично усі територіальні громади Тиврівщини] / В. Усатюк // Маяк. – 2018. – 19 січ. – С. 4–5.

Транзалова, Л. «Різдвяне диво», і справді, диво! : [вітальними слова селищного голови Чечельника С. Палісіки яскраво розпочався районний фестиваль «Різдвяне диво». Святковою ходою з музикантами та зірками колона учасників від Молодіжної площі крокували до районного будинку культури, а у виставковому залі розгорнулися щедрі світлиці, прикрашені дідухами, виробами із соломи та глини і різдвяними стравами. На сцену один за одним виходили аматорські колективи, які дарували слухачам старовинні колядки, щедрівки] / Л. Транзалова // Чечельниц. вісн. – 2018. – 25 січ. – С. 2.

26 січня «Освітимо добром душі». В Оратівському районному будинку культури відбулося свято добра «Освітимо добром душі». Учасники святкової концертної програми через пісні, вірші, хореографічні композиції, музичні твори вкотре довели, що тільки з добрими помислами люди повинні дбати один про одного. На сцені виступали вихованці Теплицької дитячої музичної школи під керівництвом викладачів Г. Черниш та О. Драченко, працівники відділу культури і туризму райдержадміністрації, районного будинку культури, учасники зразкового аматорського хореографічного колективу «Фантазія», солісти С. Ткачук, О. Кравцова, місцева гумористка Р. Гарбуз, студент Київського національного університету С. Петрик. Усіх присутніх привітав начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації С. Дмитришин, побажавши добра, злагоди та творчих злетів // Оратівська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2HcEpiS. – Назва з екрана.

29 січня Володимир Висоцький. Перерваний політ. В Ямпільській центральній районній бібліотеці відбувся вечір-портрет «Мы же книги глотали, пьянея от строк…», присвячений пам’яті В. Висоцького. Ведучі заходу – бібліотекарі О. Патік та Н. Мудрик. На вечорі були присутні учні 10 класу Ямпільської ЗОШ № 1. Молоді люди, які далекі від епохи В. Висоцького, були вдячні організаторам за можливість ознайомитись з творчістю та цікавими фактами з життя талановитого поета-пісняра, поезія якого актуальна і сьогодні. На вечорі лунали пісні Висоцького у виконанні П. Васільєва. Гості також почули записи пісень В. Висоцького у його власному виконанні // Ямпільська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2ED86uH. – Назва з екрана.

Січень Фестиваль «Різдвяна зірка». Вже другий рік поспіль з усіх куточків Чернівецького р-ну з’їжджаються люди до смт Чернівці на фестиваль «Різдвяна зірка». Дивували розмаїттям автентичних костюмів, різдвяної атрибутики, дарували святкову атмосферу чернівчанам народні аматорські колективи клубних закладів сіл Лозове, Біляни, Березівка, Борівка, Саїнка, Пилинівка, Моївка, Володіївці та Гонтівка. Програму святкового дійства гармонійно доповнив виступ театрального колективу Чернівецького районного будинку культури «Золотий ключик» під керівництвом Г. Крижанівської, які показали обряд водіння кози // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2G15OUa. – Назва з екрана. 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua 


Хроніка культурного життя Вінниччини
Січень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше