ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

Версія для друку

Музейна діяльність

7 лютого Раритети Вінницького краєзнавчого – сучасне образотворче мистецтво. У великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрили виставку «Сучасне образотворче мистецтво Вінниччини у збірці Вінницького обласного краєзнавчого музею». Це перша виставка з серії виставкових проектів, що присвячені сторіччю музею, яке він відзначатиме у травні цього року. З нагоди ювілею заплановано серію виставкових проектів «Раритети Вінницького обласного краєзнавчого музею». Пізніше презентують сакральне та народне мистецтво з фондів. Колекція нараховує близько тисячі експонатів з живопису, скульптури, графіки, художньої фотографії, тощо. На виставці представлено 50 творів мистецтва, авторства таких відомих і знаних, у Вінниці та за її межами, митців, як І. Горобчук, М. Бабій, Г. Солдатов, М. Чорний, Б. Карафьолов, Ю. Клементьєв, В. Козюк, О. Нікітюк, М. Сорока, Ф. Панчук, С. Тілець та багато інших. Скульптура представлена творами В. Смаровоза, виробами з порцеляни В. Щербини, «архаїчною» керамікою В. Овраха. Текстильні роботи авторства Л. Бондар та І. Шостак-Орлової. Більшість картин відсилають до цікавих історичних постатей та моментів історії Вінницького краю, за ними можна прослідковувати історичні моменти, більше дізнатись про відомі постаті нашого краю // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2pn1urB. – Назва з екрана.

9 лютого У музеї історії та етнографії Тепличчини діє виставка «Рушникове поле». На виставці представлено зразки народної творчості ХІХ – ХХ ст. Загалом експоновано понад 100 предметів старовини, з них 58 – рушники. Ткані та вишиті, рушники з рослинним і геометричним орнаментом, зооморфні і сюжетні, виконані у різних техніках шиття і різних кольорах. Першими оглянути різноманіття вишитих виробів мали нагоду працівники медичної галузі району. А постійні відвідувачі музею – гуртківці Теплицького районного будинку дитячої творчості та вихованці художнього класу дитячої музичної школи, разом зі своїми батьками, мали нагоду почути розповідь про вишитий рушник, як українську святиню, що поєднує минуле й сьогодення // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2EqdLVV. – Назва з екрана.

15 лютого 13-й «Міфогенез» кличе друзів-митці забарвити сніг Скіфських валів мистецтвом. У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація виставки світлин творчих робіт учасників проекту «Mithogenes 2017» // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2G6khBe. – Назва з екрана.

Колесник, Л. Марія Руденко – сільська жінка зі світовим ім’ям : [у Могилів-Подільському музеї етнографії та народного мистецтва ім. М. Руденко відбувся творчий вечір пам’яті, присвячений 103-й річниці від дня народження народної майстрині М. А. Руденко. У виставковій залі зібралися представники районної влади, творча інтелігенція краю, студенти. Ведучі О. Просвєтова та Г. Колядко розповіли цікаві факти з життя талановитої майстрині. Народні колективи «Горлиця» (с. Слобода-Яришівська) та «Діброва» (с. Сказинці) радували присутніх талановитим виконанням українських пісень. Хвилююче виступила місцева поетеса, виконавиця власних пісень Л. Дідик (с. Сліди) та поет В. Кравець. Сучасну музичну ноту до пісенного мережива додали старший методист районного будинку культури «Дружба» М. Огороднік та студентка Тульчинського училища культури, практикантка А. Марченко. Родзинкою вечора стали короткі відеофрагменти з фільмів, де присутні змогли побачити Марію Авксентіївну ще в розквіті творчих сил та в останні дні її життя] / Л. Колесник // Слово Придністров’я. – 2018. – 23 лют. – С. 9.

Войтенко, Н. «Із глибини віків до наших днів» : [у виставковій залі Оратівського районного краєзнавчого музею відбулося урочисте відкриття творчої виставки надбань народного умільця С. Бугая. На виставці було представлено такі роботи майстра: подільський декоративний розпис, живопис, іконопис, вишивки, а ще частина багатої колекції безцінних старожитностей, зібраних молодим дослідником на Поділлі. Підтримати і привітати Сергія з творчим визнанням завітали багато його односельців, очільники району, друзі, колеги. Музичну родзинку у колорит виставки внесла вихованка дитячої музичної школи Л. Шіпілюк] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2018. – 22 лют. – С. 3.

Лютий Протягом 2017 року фонди обласних музеїв Вінниччини поповнились більш ніж на 5,2 тис. експонатів. За інформацією управління культури і мистецтв облдержадміністрації у 2017 р. за результатами роботи з дослідження регіональної історії та етнографії до фондів обласних краєзнавчого і художнього музеїв за рахунок подарункових надходжень та пошукової роботи науковців надійшло 3 тис. 210 музейних предметів, з них 3 тис. 200 до фондів обласного краєзнавчого музею. У порівнянні з 2016 р музеями області збільшено обсяги придбаних музейних предметів. Зокрема, обласним краєзнавчим музеєм закуплено 151 предмет на суму 85,2 тис. грн. У Національному науково-дослідному реставраційному центрі України проведено реставраційні роботи 4 музейних предметів обласного художнього музею. Загалом, протягом 2017 р. відвідувачами обласних музеїв стали 360 тис. осіб, що на 6 тис. перевищує показники відвідуваності у 2016 р. Окрім того, закладами проведено 2852 екскурсії та створено 80 виставок // Мурованокуриловецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2FBErmW. – Назва з екрана.

Театрально-концертна діяльність

24 лютого Великим концертом оркестр «ВінБенд» відсвяткував свій десятирічний ювілей. Оригінальною та насиченою музичною програмою, що мала назву «Історія продовжується!..» Вінницький естрадний оркестр «ВінБенд» продемонстрував свої численні таланти прихильникам, відігравши найкращі номери, створені за десять років існування колективу // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2pmFHQH. – Назва з екрана.

Музичне життя Вінниччини

16 лютого Творча зустріч з Климиком Богданом. У Чернівецькій дитячій музичній школі відбулась творча зустріч з випускником школи – Б. Климиком, який на даний час є студентом ІІІ курсу Вінницького училища культури  і мистецтв ім. М. Леонтовича. Зустріч була організована народно-духовим відділом. У концертній програмі прозвучали твори Й. Баха, Д. Скарлатті, Д. Шостаковича, А. Вівальді, В. Семьонова та сучасних авторів. Слухачами концерту були учні, вчителі, друзі та батьки. По завершенню концерту Б. Климик отримав Подяку за змістовний концерт та професіоналізм від завідувача сектору культури Чернівецької райдержадміністрації П. Б. Соболевського, директора школи М. Т. Савчука та завідувача народно-духовим відділом Ю. В. Свириди // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2tU4JM3. – Назва з екрана.

Кіномистецтво

1 лютого «Міф» – коротке і яскраве життя талановитого Василя Сліпака, що загинув захищаючи Україну. До Вінниці завітала частина команди, що працювала над фільмом «Міф», який розповідає про життя та загибель оперного співака, волонтера, учасника Революції Гідності та бойових дій на сході України Василя Сліпака. Вінниця – одне з 19 міст України, де було влаштовано допрем’єрний показ фільму, а всеукраїнський прокат кінострічки «Міф» розпочнеться з 8 лютого. У Вінниці про фільм розповідали І. Ясній – режисер фільму; Я. Попов – режисер монтажу, добровольці, які захищали Україну разом з Василем – Л. Бурлакова і В. Сорд. Знімальна група стрічки розповіла, що буквально через місяць після загибелі героя, вони поїхали на фронт, аби поспілкуватися з побратимами В. Сліпака. Далі попрямували до Франції – зустрічалися з друзями та колегами. У Львові, рідному місті Василя, його брат Орест надав доступ до архівів, ділився спогадами, які є дуже важливими при створенні фільму. Музику до фільму написав визнаний на увесь світ композитор з Парижу Є. Гальперін, кращий друг Василя. Музикант та художник Ю. Журавель створив чудову анімацію, яка стала паралельною лінією сюжету // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2G0XSVZ. – Назва з екрана.

15 лютого Кіномарафон: фільми про добро, дружбу і кохання покажуть з метою збору коштів на гранти для молоді. В iHUB Vinnytsia пройшов дванадцятигодинний марафон найкращих фільмів про добро, дружбу і кохання усіх часів і народів за версією МБІ. День кіномарафону – 17 лютого – це міжнародний день спонтанного прояву доброти. Проект є фандрейзинговим заходом для збору коштів, що будуть використані для реалізації проектів і ініціатив молоді Вінниці на конкурсі грантів для молоді // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2FShwzY. – Назва з екрана.

Знято в Тульчині : [на державному каналі UATV Channel в рамках проекту «Ніч в музеї» стартував прем’єрний показ фільму про М. Д. Леонтовича. Це п’ятисерійна оповідь про життя і творчість видатного українського композитора, знята в стилі художньої реконструкції. Зйомки відбувалися в Тульчинському училищі культури, краєзнавчому музеї, музеї-квартирі М. Леонтовича] // Тульчин. край. – 2018. – 23 лют. – С. 4.

Образотворче мистецтво

7 лютого До 21 лютого у художньому музеї можна переглянути виставку Тетяни і Олени Яблонських. Дирекція художніх виставок України в залах Вінницького обласного художнього музею презентувала виставку з фондової колекції Дирекції «Сестри Яблонські» у контексті мистецького проекту «Дві постаті». Минулого року мистецька спільнота широко відзначала сторіччя від дня народження Т. Н. Яблонської. Сестер Яблонських завжди єднали теплі дружні стосунки, але у мистецтві кожна прямувала своїм шляхом. Ім’я Т. Яблонської добре відоме не тільки серед шанувальників мистецтва, але й серед широкого загалу. Народний художник, Академік живопису, Герой України, учениця Ф. Кричевського, асистент у живописній майстерні О. Шовкуненка, лауреат багатьох державних премій, нагороджена медалями Академії Мистецтв СРСР та України, професор Київського державного художнього інституту (зараз Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). О. Яблонська – талановитий художник-живописець, графік, ілюстратор дитячих книжок, рідна сестра Т. Яблонської, молодша від неї лише на півтори роки. Вона також навчалась у Київському державному художньому інституті у Ф. Кричевського, О. Шовкуненка, а також у П. Котова, К. Елеви. До мистецтва сестер Яблонських долучив батько, Нил Олександрович, син священика, відомий живописець та графік, викладач образотворчого мистецтва. В експозиції представлено твори Т. Яблонської періоду 1980 – 2000-х рр. Також на виставці експонується живопис та малюнки О. Яблонської, які переконливо засвідчують її своєрідний та непересічний талант мисткині // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2HKHcyW. – Назва з екрана.

28 лютого На контрасті: весняна виставка відкрилась у залі спілки художників. У залі Вінницької спілки художників було відкрито збірну виставку творів мистецтва «Жінка, як весна». Прикрашений квітами зал, з чудовими і барвистими картинами художників на стінах, став справжнім острівцем весни серед пануючої на вулиці холоднечі. Загалом у експозиції сім десятків яскравих і сонячних, квітучих і барвистих робіт. Їх авторами є 16 жінок та 22 чоловіка, всі – члени Вінницької обласної організації Національної Спілки художників України, або ж митці, що мають шанси ними стати у майбутньому. Назву виставки взято з ліричного вірша української поетеси Н. Данилюк: «Весна, як жінка. Жінка, як весна: буває ніжна, а бува примхлива, то зазвучить грайливо, як струна, а то раптово вибухне, мов злива!..» // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2G7Chv6. – Назва з екрана.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Шевчук, В. У єднанні з прекрасним : [про історію створення та творчу діяльність народного аматорського фольклорного колективу Кіблицького сільського будинку культури Гайсинського р-ну та директора цього ж будинку культури Б. В. Дідура. Серед його учасників соціальні працівники, медики, педагоги, культпрацівники. У репертуарі хору побутові та обрядові пісні] / В. Шевчук // Трибуна праці. – 2018. – 9 лют. – С. 2.

Декоративно-прикладне мистецтво

Руда, М. Петриківський розпис від Мирослави Болтян : [у Ямпільському районному музеї образотворчого мистецтва було відкрито виставку-продаж виробів композицій оформлених петриківським розписом талановитою жителькою с. Білої М. Болтян під назвою «Барви Поділля». В урочистій презентації взяли участь учні та вчителі ямпільських шкіл] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2018. – 7 лют. – С. 1.

19 лютого Рушники з Буші від хранительки традицій Надії Пірняк. У Вінницькому обласному центрі народної творчості відкрилася виставка подільських рушників «Бушанська хранителька» з колекції Н. Пірняк (с. Буша Ямпільського р-ну). На виставці представлені рушники відшиті за взірцями старих рушників Ямпільського, Томашпільського, Піщанського р-нів Вінницької обл. в техніці художньої гладі, хрестика з мережками. Подільський рушник – локальне явище, що побутує у вузькій смузі вздовж Дністра у Вінницькій та Одеській обл. Рушники тут вужчі і, відповідно, коротші, ніж у Центральній Україні. Вишивка займає зазвичай третину половини рушника на кожному з кінців і чітко просторово обмежена квадратом або прямокутником. Колористика була синьо-червоною ще наприкінці XIX ст. і еволюціонувала до поліхромної у ІІ пол. XX ст. Вишивають подільський рушник вовняними нитками по конопляному домотканому полотну техніками штапівка, «качалочка», пряма гладь. Основні орнаментальні мотиви: дерево, восьмипроменева зірка, хрест, ромб, антропоморфні та зооморфні образи. Н. Пірняк – викладач і вчений, вона досліджує традиційну українську вишивку, є авторкою кількох наукових праць з історії та етнографії. Під її керівництвом створюються реконструкції української вишивки різних епох // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2G8nRL1. – Назва з екрана.

Петльована, О. Диво ляльки-мотанки Катерини Білокурської дивують весь світ! : [у Тиврівському районному краєзнавчому музеї було відкрито персональну виставку майстрині декоративно-прикладного мистецтва К. Білокурської з с. Селище. Понад 10 років майстриня виготовляє декоративне панно, а 5 р. тому знайшла для себе ще одне захоплення – ляльки-мотанки. К. Білокурська організатор клубних об’єднань «Дозвілля з фарбами», «Творча майстерня». Вона – постійна учасниця районних та обласних виставок різноманітних жанрів. Свою майстерність передає на майстер-класах. На виставці було представлено 33 експонати. Метою виставки є поглиблення та узагальнення знань дітей про ляльку-мотанку, як оберіг українського народу] / О. Петльована // Маяк. – 2018. – 23 лют. – С. 1, 3.

Лютий Чергова виставка робіт талановитих земляків у фойє районної державної адміністрації. Свої роботи з декоративно-прикладного мистецтва презентували народні майстри Г. П. Дудник та С. М. Куліш, жителі смт Томашпіль // Томашпільська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2CgiVxL. – Назва з екрана.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Якимчук, О. Берегині народних скарбів : [про історію створення та творчу діяльність аматорського співочого ансамблю «Берегиня» Журавненського сільського клубу Літинського р-ну] / О. Якимчук // Літин. вісн. – 2018. – 1 лют. – С. 5.

Комчар, Г. «Божий Янгол» поезії Катерини Палій : [працівники Уладівського сільського будинку культури Літинського р-ну та бібліотекарі Уладівської сільської бібліотеки організували зустріч поетеси з с. Городище Літинського р-ну К. Палій із педагогічним та учнівським колективом Уладівської СЗШ І-ІІ ст. Вірші майстерно читали діти й сама авторка. Звучали пісні про маму, які поклав на вірші К. Палій, художній керівник вокального ансамблю «Ладоцвіт» В. Комчар. Майстерно була оформлена виставка «У дзеркалі власної поезії», яку презентувала бібліотекар В. Кацал] / Г. Комчар // Літин. вісн. – 2018. – 1 лют. – С. 5.

Козоріз, В. На крилах танцю : [про творчу діяльність та досягнення хореографічного колективу «Веселка» Тиманівського сільського будинку культури Тульчинського р-ну] / В. Козоріз // Тульчин. край. – 2018. – 2 лют. – С. 4.

2 лютого «Мої роки – моє багатство». Під такою назвою в Теплицькому районному будинку культури відбувся вечір-портрет з нагоди 80-річчя від дня народження та 60-річчя творчої діяльності М. П. Сокотнюка. Засновник  дитячих та дорослих хорових колективів, вокальних та інструментальних ансамблів, керівник народного аматорського хору «Відродження», справжній вчитель, почесний житель селища Теплик, великий патріот України та малої батьківщини, для якої зробив чимало. Захід розпочався під звуки пісні «Мои года – мое богатство» у виконанні С. Ткачука, а на сцену ювіляра вивів правнук // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2G6NJ6r. – Назва з екрана.

8 лютого Районний конкурс читців «Землі моєї слово невмируще». У приміщенні Барського центру дозвілля відбувся 14-й районний конкурс читців «Землі моєї слово невмируще». У конкурсі взяли участь 52 читці. Були представлені авторські твори, поетичні твори Т. Г. Шевченка, В. Симоненка, поезія Л. Костенко та інших сучасних українських авторів. Цьогоріч участь у заході взяли не тільки аматори художнього слова закладів культури району, а й місцеві жителі. В черговий раз на високому рівні продемонстрували свій талант читання учасники художньої самодіяльності Войнашівської, Луко-Барської, Івановецької, Мигалівецької, Копайгородської, Комаровецької громад та ін. // Барська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tNhsQj. – Назва з екрана.

11 лютого У сільському будинку культури с. Лукашівка Ладижинської міської ради відбувся творчий вечір з місцевою поетесою Є. Ф. Бондарчук. На зустріч із землячкою прийшло багато мешканців та гостей села. Поетеса народилася в с. Лукашівка в сім’ї колгоспників. Вірші почала писати з юнацьких років. Творчість Є. Бондарчук є багатогранною, її поетичні твори не залишають байдужим читача, надихають на добрі вчинки, заворожують красою. У багатьох поетичних творах описує своє рідне село, природу, родину, місцевих жителів та їхню працю. У виконанні Є. Бондарчук та запрошених нею близьких їй подруг Г. Галівець, Н. Паламаренко та Є. Михайлової пролунало багато народних забутих пісень, глядачі із задоволенням підспівували у залі. Також в подарунок для Євдокії Федотівни пролунали пісні у виконанні учасників художнього колективу с. Лукашівка. Приємною несподіванкою для поетеси був сюрприз від працівників Ладижинської центральної міської бібліотеки, які виготовили збірку її віршів під назвою «Все вперше…». 

12 лютого Найцінніший скарб багатої та щедрої Теплицької землі є її таланти. У Соболівському сільському будинку культури пройшла бесіда-спомин з нагоди 100-річчя від дня народження відомої фольклористки Є. Д. Тондій. Слухачів ознайомили з життєвим та творчим шляхом фольклористки. Учасники заходу мали змогу побачити виставку з фото, яку підготувала бібліотекар А. В. Вінжицька. Євгенія Тондій палко любила українську пісню. Вона створила жіночий вокальний ансамбль «Українка», який став дипломантом першого Всесоюзного огляду народної творчості. Тому на заході пролунала пісня «Душа без пісні, що птаха без крила», яка присвячена саме Є. Тондій, у виконанні ансамблю української пісні, що унаслідував назву її тодішнього ансамблю «Українка». Подібне свято дало можливість донести до слухачів частинку культурної спадщини села і прищепити любов до народної творчості // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2F0xpVl. – Назва з екрана.

Піхачек, М. «Родинна веселка» : [у Піщанському районному будинку культури відбулося свято родинної творчості. Уже вчетверте воно організовано керівництвом Піщанської музичної школи ім. П. І. Муравського. У заході взяли участь більше двох десятків творчих обдарованих родин. Учасників свята привітали очільники району та вручили директору музичної школи сертифікат вартістю 95 тис. грн для придбання необхідних музичних інструментів] / М. Піхачек // Піщан. вісті. – 2018. – 16 лют. – С. 4.

17 лютого Вихованці Бершадської дитячої музичної школи отримали перемоги у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Калейдоскоп талантів». Фестиваль проходив з ініціативи Благодійного фонду «Центр всебічного розвитку «Артльорн» при підтримці Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень, Департаменту культури Київської міської державної адміністрації. Це щорічний відкритий захід, який проводиться в рамках розвитку творчих зв’язків між дитячими та юнацькими колективами України та інших країн світу. Бершадщину представили вихованці дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького солісти-вокалісти С. Іванченко та М. Сполітак, хореографічний колектив «Росинка» (керівник В. Бурянчик) // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tMQaJX. – Назва з екрана.

19 лютого На Вінниччині відбувся перший в Україні інклюзивний спектакль «Пори року. Yes, I can». У Вінницькому обласному українському академічному музично-драматичному театрі ім. М. К. Садовського відбувся перший в Україні інклюзивний спектакль, у якому взяли участь дівчата на візках, люди з порушеннями зору і слуху із реабілітаційного центру «Гармонія» та колектив танцювальної школи «Болеро». За переконанням організаторів, спектакль став дійсно культурною подією року в площині популяризації доступності та інклюзії через творчість. Окрім того, в залі працювали сурдоперекладачі, аби всі присутні, без виключення, мали можливість «почути» виставу. Головна ідея спектаклю показати глядачам за допомогою мистецтва, як пори року приходять на зміну один одному. Коли подих весни знімає крижані окови зими, а яскраве літо переходить в різнобарв’я спокійної осені. Привітали із яскравим творчим дебютом учасників спектаклю керівники області та міста, зокрема, слова вітання висловили заступник голови облдержадміністрації І. Івасюк та вінницький міський голова С. Моргунов // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2FMnSRl. – Назва з екрана.

У Кашперівському сільському клубі : пройшов районний молодіжно-сімейний та конкурсно-розважальний захід «Молода сім’я - 2018» : [захід відбувся за сприяння відділів у справах сім’ї та молоді, культури і туризму Козятинської райдержадміністрації спільно з районним будинком культури та Кашперівською сільською радою, за підтримки Вернигородської і Білопільської сільських рад. Учасниками конкурсно-розважальної програми стали молоді подружні пари. Всіх присутніх в залі вітали кращі представники аматорського мистецтва Козятинщини: В. Іжицький, М. Кулеша, В. Котовський, С. Тетенко, Ю. Харманюк, вокальні ансамблі «Чарівниця» Вернигородського сільського будинку культури, «Мальви» Кашперівського сільського клубу, «Черемшина» Білопільського сільського клубу] // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 22 лют. – С. 2.

Любіч, В. Прославляють Козятинщину : талановиті діти відзначились на «Мистецьких барвах - 2018» : [учні Самгородоцької дитячої музичної школи Козятинського р-ну та вихованка Козятинської музичної школи взяли участь та вибороли призові місця на XVII Міжнародному молодіжному фестивалі-конкурсі «Мистецькі барви - 2018», який відбувся у м. Прилуки Чернігівської обл. Загалом у фестивалі взяли участь 135 конкурсантів зі всіх куточків України] / В. Любіч // RIA-Козятин. – 2018. – 22 лют. – С. 9.

23 лютого «Мови різні – душа одна». Під такою назвою з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови у Світлиці обласного центру народної творчості проведено літературно-мистецьке свято. Це свято є традиційним, тому проводиться  щорічно. У ньому беруть участь письменники, літературознавці, журналісти, представники національних товариств, які проживають на Поділлі та їхні творчі колективи. Програма нинішнього свята була представлена виступами народного аматорського вокального ансамблю «Сімхе» Вінницького єврейського благодійного центру «Хесед-Емуна»; вокального дует О. Балтак і Н. Кульпеки Вінницького обласного земляцтва білорусів; народного аматорського родинного циганського ансамблю пісні і танцю «Ягорі» Іванівського сільського будинку культури Іванівської ОТГ Калинівського р-ну; М. Рибак та М. Вітковської – читців громадської організації «Хмільницька міська спілка поляків іме. В. Реймонта»; П. Огли, керівника циганського шоу-ансамблю «Барон»; В. Сафарова, соліста громадської організації «Вінницька азербайджанська община «ОГУЗ» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2GyTifq. – Назва з екрана.

У Києві оцінили фольклорний ансамбль з Бершадського району : [у Національному музеї народної архітектури та побуту України відбулося свято «Масниця. Колодій», в якому взяли участь 15 народних колективів, у тому числі і народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Бирлівського сільського будинку культури Бершадського р-ну] // Слово Придністров’я. – 2018. – 23 лют. – С. 3.

Українські страви – з кожної громади : [у Мурованих Курилівцях відбувся районний фестиваль національної кухні «Щедра гостина Мурованокуриловеччини». Майстри кулінарної справи з 23 громад району приготували чимало українських страв, які красномовно засвідчили про багатство традицій національної кухні] // Наше Придністров’я. – 2018. – 23 лют. – С. 1, 4.

День Героїв Небесної Сотні

20 лютого Покладанням квітів та хвилиною мовчання на Вінниччині вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Вінничани вшанували пам’ять та поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні й воїнам АТО та до Меморіалу Слави на Європейській площі. В урочистому покладанні квітів взяли участь голова облдержадміністрації В. Коровій, голова облради А. Олійник, міський голова С. Моргунов, заступники голови облдержадміністрації А. Гижко, І. Івасюк та О. Крученюк, депутати обласної та міської рад, учасники подій Революції Гідності, військовослужбовці Збройних сил України, учасники антитерористичної операції на Сході України, представники духовенства, організацій громадянського суспільства та засобів масової інформації області. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх тих, хто чотири роки тому не повернувся живим з Площі Незалежності у Києві під час буремних подій Революції Гідності // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2DAyl0d. – Назва з екрана.

Герої не вмирають, просто йдуть з Майдану – в небо : [у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки відбулась година мужності «Герої не вмирають, просто йдуть з Майдану – в небо»] // Могилів-Подільська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2FOZ9f7. – Назва з екрана.

Небесна Сотня: історія нескорених : [під такою назвою у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці проведено патріотичний урок] // Мурованокуриловецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2HGZLUZ. – Назва з екрана.

Україна – країна нескорених : [у Теплицькій центральній районній бібліотеці відбувся вечір-реквієм] // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2FGeO4p. – Назва з екрана.

Вечір-реквієм «А сотня відлетіла в небеса» // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2ItjpF7. – Назва з екрана.

Орлівська громада вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2GzFReY. – Назва з екрана.

На Тростянеччині вшанували героїв небесної сотні // Тростянецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2HICIJn. – Назва з екрана.

День Героїв Небесної Сотні в Тульчині // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2FGXQmE. – Назва з екрана.

«Уклонімось низько до землі тим,хто в серці буде жити вічно» // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2piNMFe. – Назва з екрана.

Небесна сотня. Зима, що нас змінила : [у Чернівецькій центральній районній бібліотеці представили виставку-спомин «Пам’яті Героїв»] // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2HJK0g2. – Назва з екрана.

Небесна сотня – історія нескорених : [під такою назвою у Чернівецькі  бібліотеці для дітей  було проведено годину пам’яті] // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2pgt5uI. – Назва з екрана.

Ми сотнею пішли на небо : [таку назву мала година скорботи, яку провели фахівці Борівської бібліотеки-філії № 2 в Борівській ЗОШ І-ІІІ ст.] // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2plB0G2. – Назва з екрана.

Захід-реквієм у дитячій бібліотеці // Чечельницька районна рада : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2pkDZPe. – Назва з екрана. 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше