ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

Версія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Лютий

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

  

Вінниця, 2018


Щомісячний дайджест «Хроніка культурного життя Вінниччини» має на меті забезпечення закладів галузі культури і мистецтва регіону інформацією про культурні події області, передовий досвід і досягнення вітчизняної культури, мистецтва, соціокультурної діяльності, музейної та бібліотечної справи. Видання є інформаційною базою для наукових досліджень, інформаційної підтримки управлінських структур в розробці і реалізації культурної політики та культурної діяльності, а також методичної діяльності фахівців сфери культури, висвітлення сучасного стану культури та мистецького життя регіону у всьому різноманітті його досягнень, проблем, подій і явищ. Для розповсюдження дайджесту використовуються сучасні електронні форми передачі інформації. Розраховано на працівників мистецьких і культурно-освітніх закладів, дослідників культури, широкого кола користувачів.

 Зміст

Загальний розділ

Бібліотеки Вінниччини

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

Музейна діяльність

Театрально-концертна діяльність

Музичне життя Вінниччини

Кіномистецтво

Образотворче мистецтво

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Декоративно-прикладне мистецтво

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

День Героїв Небесної Сотні

 


Загальний розділ

Цього року для галузі культури виділено рекордну суму : [начальник відділу культури і туризму Козятинської райдержадміністрації С. Ф. Рибінська розповіла про фінансування галузі культури регіону та про те, що за ці кошти вже було зроблено] // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 1 лют. – С. 5.

8 лютого Відбулась розширена рада відділу культури та туризму. У залі засідань Томашпільської райдержадміністрації відбулась розширена рада відділу культури та туризму, на якій були присутні заступник голови райдержадміністрації Н. І. Бандиш, працівники закладів культури району та об’єднаних територіальних громад. Під час проведення ради відділу порушувались ряд нагальних виробничих питань // Томашпільська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2G3iMni. – Назва з екрана.

12 лютого «Повне зібрання хорової та педагогічної спадщини Миколи Леонтовича» презентували у ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського. У Вінницькому державному педагогічному університеті ім. М. Коцюбинського відбулась презентація книги А. Завальнюка «Повне зібрання хорової та педагогічної спадщини Миколи Леонтовича», виданої коштом обласного бюджету до 140-річчя видатного композитора. У презентації взяли участь: голова облдержадміністрації В. Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, заступники голови облдержадміністрації І. Івасюк та В. Броварник, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації С. Василюк, ректор та викладачі університету, ЗМІ. На завершення заходу творчі колективи медуніверситету виконали знаменитий «Щедрик» та інші твори М. Леонтовича // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2piEHgr. – Назва з екрана.

12 лютого У 2017 році на Вінниччині проведено 174 конкурси і фестивалі народного та сучасного мистецтва. Начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський в ході апаратної наради голови облдержадміністрації з керівниками департаментів та служб області зазначив, що протягом 2017 р. до участі у культурно-мистецьких заходах області долучились більше 2 тис. творчих колективів та понад 3 тис. 600 окремих виконавців // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2Iv7CGk. – Назва з екрана.

14 лютого Підведено підсумки галузі культури за 2017 рік. Звітував про роботу галузі у 2017 р. начальник відділу культури і туризму Гайсинської райдержадміністрації М. Ричков. Він зазначив, що видатки на фінансування закладів культури району склали майже 30 млн грн. Від надання платних послуг населенню, оренди приміщень та інших позабюджетних надходжень отримано майже 500 тис. грн, значна частина яких припадає на батьківську плату в Гайсинській музичній школі. Відділом культури і туризму впродовж року було в повному обсязі профінансовано цілу низку обласних та районних культурно-мистецьких акцій, забезпечено виплату матеріальних допомог та премій колишнім працівникам галузі. Про свою діяльність також прозвітували керівники різних закладів культури району // Гайсинська районна державна адміністрація : офіц. інтернет-представництво. – Режим доступу: http://bit.ly/2tMiXOX. – Назва з екрана.

21 лютого Ігор Івасюк: Бюджет розвитку галузі культури області становить понад 100 млн грн, це найбільша сума за всю історію незалежної України. У Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Леонтовича відбулась підсумкова колегія управління культури і мистецтв облдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації І. Івасюка, начальника управління С. Городинського та керівників закладів культури області. В ході проведення колегії учасниками було розглянуто ряд питань, що стосувались підсумків організаційно-творчої та фінансово господарської діяльності закладів культури і мистецтв області у 2017 р., а також окреслено пріоритетні напрямки роботи на 2018 р. Начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський зазначив: «Загалом, фінансування галузі культури області у 2017 р. збільшилось на 38% в порівнянні з відповідним показником 2016 р., про що свідчить уточнений план асигнувань галузі, який станом на 1 січня 2018 р. становить 554 млн 766 тис. грн. Уточнений план асигнувань обласних закладів культури складає 123 млн 904 тис. грн, що перевищує минулорічні показники на 22,4%, або на 27 млн 697 тис. грн. Окрім того, у 2017 р. середня заробітна плата працівників галузі культури області збільшилась 47,3% в порівнянні з показниками 2016 р.» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2Ionf25. – Назва з екрана.

23 лютого На Вінниччині відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні. В урочистостях взяли участь керівництво області та міста, депутати обласної та міської рад, учасники подій Революції Гідності, родини тридцяти Героїв Небесної Сотні, військовослужбовці Збройних сил України, учасники антитерористичної операції на Сході України, організацій громадянського суспільства, засоби масової інформації області та пересічні вінничани. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх тих, хто чотири роки тому не повернувся живим з Майдану Незалежності у Києві під час буремних подій Революції Гідності та борців за незалежність України. Відкрили пам’ятник мати Героя Небесної Сотні М. Шимка З. Кузьменко та син Героя Небесної Сотні Л. Полянського Е. Полянський // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2pe9Txv. – Назва з екрана.

28 лютого Відбулась нарада працівників культури району. У приміщенні Тростянецької дитячої музичної школи відбулась нарада працівників культури району. Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури у 2017 р. проінформував начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Дворський. Заступник голови райдержадміністрації В. Задорожний у своєму виступі наголосив на важливій ролі галузі культури у житті району, висловив свої бачення щодо завдань галузі, які потрібно реалізовувати в цьому році // Тростянецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2DAoW9c. – Назва з екрана.

28 лютого Заклади культури та Ваш вільний час. З метою введення більш креативних методів роботи з населенням Тепличчини працівники районного будинку культури та практиканти Тульчинського училища культури провели анкетування мешканців Теплика «Заклади культури та Ваш вільний час». Запитання анкети були розроблені з метою здійснення аналізу стану доступності та участі населення в клубних формуваннях, тематичних вечорах, виставках та інших культурно-мистецьких заходах району. Визначали форми, методи та теми, які є актуальними на сьогоднішній день. Респонденти висловлювали свою думку та визначали пріоритетні напрямки поліпшення процесів діяльності закладів культури // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2pc4iId. – Назва з екрана.

Лютий На проведення ремонтних робіт закладів культури області у 2017 році використано майже 15 млн грн коштів обласного бюджету. Про це розповів начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський в ході щопонеділкової апаратної наради голови облдержадміністрації В. Коровія з керівниками департаментів та служб області. Також керівник детально поінформував присутніх щодо будівельних робіт у приміщенні Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського. Зокрема, мова йшлась про будівництво та введення в експлуатацію електрокотельні театру, вартість робіт із встановлення якої складає 6 млн 260 тис. грн. Окрім того, завершуються роботи з монтажу системи кондиціонування та вентиляції театру ім. М. Садовського, на що використано 4,5 млн грн. за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. «За рахунок бюджету розвитку у 2017 р. проведено поточний ремонт фасаду східного корпусу Палацу Потоцьких на загальну суму 660 тис. грн. Також продовжуються роботи з встановлення віконних конструкцій та вхідних дверей першого поверху Вінницької обласної філармонії», – повідомив С. Городинський. Загалом по області за рахунок коштів обласного і місцевих бюджетів проведено капітальні і поточні ремонти на 531 об’єкті закладів культури області на загальну суму 88 млн 669 тис. грн. В цілому цей показник зріс на 9% в порівнянні з показниками 2016 р. // Мурованокуриловецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2DoatNj. – Назва з екрана.

Бібліотеки Вінниччини

Барчук, А. Бібліотекам в «шубі» тепло : [Гніванською міською радою розроблено проект для утеплення міських бібліотек згідно якого було утеплено і пофарбовано фасад, змінено вхідні вікна та двері, змуровано нові сходи та пандус Гніванської міської бібліотеки. Територію перед бібліотекою застелили тротуарною плиткою. Мешканці міста задоволені, що влада турбується про їхнє духовне збагачення] / А. Барчук // Маяк. – 2018. – 2 лют. – С. 4.

Татарин, М. Центральна районна бібліотека ім. В. Вовкодава може «переїхати» : [Жмеринська міська рада має намір віддати приміщення Жмеринської центральної районної бібліотеки ім. В. Вовкодава під Центр надання адмінпослуг (ЦНАП). Директор бібліотеки О. Шульган зауважила, що таке переселення для закладу означає фактично його закриття. На зустрічі представників міської, районної влади та колективу бібліотеки приїхали начальник управління культури та мистецтв облдержадміністрації С. Городинський та президент ГО «Асоціація бібліотек Вінниччини» Н. Морозова] / М. Татарин // Жмерин. меридіан. – 2018. – 3 лют. – С. 1–2.

7 лютого В Уланові проведено круглий стіл «Новели сімейного законодавства». Захід проведено в приміщенні Уланівської сільської бібліотеки працівниками відділу Хмільницьке бюро правової допомоги Г. Мариніч та І. Шереметою. Додатково присутнім було повідомлено про порядок отримання первинної та вторинної безоплатної правової допомоги, зміни в законодавстві про безоплатну правову допомогу // Хмільницька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2pmOh1l. – Назва з екрана.

8 лютого Минає 100 років від дня народження Євгенії Давидівни Тондій. В рамках клубу «Мала академія українознавства» пройшла мистецька година «Берегиня народних традицій», яку розпочала директор централізованої бібліотечної системи П. Ю. Рибак. На захід завітала місцева поетеса, член Національної спілки письменників України Т. Є. Приймасюк, яка поділилася із присутніми своїми спогадами про Є. Тондій. З її ініціативи започатковано щорічне районне фольклорне свято «Душа без пісні, що безкрила птиця». Гості свята мали змогу віртуально познайомитися з музейною кімнатою Є. Д. Тондій, яка знаходиться в Соболівській дитячій музичній школі. Участь у святі взяли учні 11 класу Теплицької ЗОШ № 1 // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2ElPts0. – Назва з екрана.

Мочарний, Р. Об’єднуємо громаду через самоорганізацію : [у Барській районній бібліотеці відбувся захід, спрямований на об’єднання Барської громади через самоорганізацію населення (ОСН), на якому обговорювалися основи діяльності, повноваження ОСН та ОСББ, їх роботи в ОТГ; шукали нові можливості розвитку для вулиць спільно з керівниками комунальних підприємств міської ради; вчилися формулювати проблему, визначати власні ресурси, користуватися інфо-бордом] / Р. Мочарний // Барчани. – 2018. – 9 лют. – С. 3.

9 лютого Зустріч у бібліотеці. Зимова негода не стала на перешкоді творчій краєзнавчій зустрічі бібліотечних працівників Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи з Почесним краєзнавцем України, членом правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України В. В. Войтовичем, який є ініціатором І Ямпільської науково-краєзнавчої конференції, що відбудеться 28–29 вересня 2018 р. на базі районної бібліотеки. На зустрічі був присутній знаний краєзнавець Ямпільщини С. М. Борсуковський. У своєму виступі він наголосив, що знати історію рідного краю надзвичайно потрібно і важливо, а тому пошукова робота має бути в пріоритеті кожного бібліотекаря. Також Сергій Миколайович ознайомив присутніх з своїми краєзнавчими доробками та вручив В. В. Войтовичу медаль Б. Хмельницького від Всеукраїнського об’єднання «Країна» за значний внесок в становлення сучасної національної ідеї, громадянську мужність, патріотизм та активну діяльність, спрямовані на об’єднання українців, громадян України у прагнення в суверенності та розвитку української держави // Ямпільська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2BXRblZ. – Назва з екрана.

13 лютого Зустріч з афганцями в районній бібліотеці. «Трагедія і доблесть Афгану» – під такою назвою в Тульчинській центральній районній бібліотеці пройшов вечір-зустріч для молоді міста з ветеранами Афганської війни П. В. Литвиновим, М. В. Осипенком та С. С. Ніцаком. На вечорі переглянули відеофільмів, декламували вірші, жваво спілкувалися // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2plfcKZ. – Назва з екрана.

21 лютого І зачаровує серця пісенна рідна мова. До Міжнародного дня рідної мови в Теплицькій центральній районній бібліотеці відбулась мовна акварель «І зачаровує серця пісенна рідна мова» за участю членів літературно-мистецького об’єднання «Дивослово». На заході звучали вірші Т. Приймасюк, Р. Гарбуз, В. Тигипко, В. Кравченко, авторські пісні самодіяльної композиторки Г. Нарожної у власному виконанні та у відеозапису Р. Поштар // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2GBO1U6. – Назва з екрана.

21 лютого Мово, ти краса свого народу. До Міжнародного дня рідної мови працівники Чечельницької районної бібліотеки для дітей провели цікавий літературний захід «Слова ці прості, людським серцем зігріті». Дітям розповіли про історію виникнення свята, мовні традиції, які сягають далеких часів, про довгий і тернистий шлях розвитку української мови. Учні читали вірші Т. Шевченка, Л. Українки, І. Франка, Л. Костенко, В. Сухомлинського, Д. Павличка, О. Олеся, М. Підгірянки. Бібліотекарі оформили та презентували книжкову виставку «Мово, ти вічність, добро, правда і краса свого народу». На завершення свята діти пили запашний чай з печивом під акомпанемент Т. Пустової і М. Козеренко // Чечельницька районна рада : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2pj8VQr. – Назва з екрана.

21 лютого В дитячому відділі Ладижинської центральної міської бібліотеки проведено захід «Кожна родина і кожна сім’я дарує дитині любов та ім’я», на який було запрошено учнів 3-х класів ЗОШ № 3. Бібліотекарі розповіли дітям про походження імен та їхнє значення. Дітям продемонстровали відео «Звідки взялись імена?», провели вікторину «Як звати героя казки?», конкурс «Ім’я – це загадка», читали лічилки та приказки.

 

22 лютого До Міжнародного дня рідної мови у бібліотечному відділі № 1 Ладижинської центральної міської бібліотеки відбувся інтелектуальний гравікон «Мовний дивосвіт» для учнів 5 класу ЗОШ № 1. Працівники бібліотеки підготували та провели для дітей конкурси «Жартівлива торбина», «Склади прислів’я», «Збери літери, «Гонка за лідером», «На кращу вимову скоромовок», ігри «Цікаве перетворення» та «Прощавай суржик». Вірші та гумор читали – С. Чепірдак, Д. Шерстка, Н. Базилюк.

22 лютого Міжнародний день рідної мови. Фахівці Вінницької центральної районної бібліотеки презентували книгу І. Татаренко «Абетка України». Учасники заходу, а це учні 1–4-х кл. Лисогірської школи та учні 2–3-х класів Зарванецької школи граючи в гру «Літери», поринули у світ слів, які дуже дорогі кожному серцю українця // Вінницька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2Iws9tS. – Назва з екрана.

Обара, Р. Запрошуємо до одкровень… : [про діяльність жіночого клубу «Надвечір’я», який було створено десять років тому при Липовецькій центральній районній бібліотеці за ініціативи заслуженого працівника культури В. С. Липко] / Р. Обара // Липовец. вісті. – 2018. – 23 лют. – С. 2.

25 лютого До Лесі на гостини. До 147-ї річниці від дня народження Л. Українки у Немирівській районній бібліотеці для дітей з учнями 5–6-х кл. Немирівської школи-інтернат пройшла поетична година «До Лесі на гостини». Із розповіді бібліотекаря діти дізналися про життєвий і творчий шлях поетеси, здійснили онлайн подорож «Лесиними стежками». Діти читали вірші Л. Українки, переглянули мультфільм за казкою «Некмітливий горобець». До уваги читачів була підготовлена книжково-ілюстративна виставка-портрет «Хотіла б я піснею стати». На завершення зустрічі до дітей завітали казкові герої з лялькового театру «Книжкові чарівники», які провели з дітьми літературну вікторину // Немирівська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2FGxk8T. – Назва з екрана.

Лютий Я маю право. Я – людина! У Чечельницькій центральній районній бібліотеці відбулося засідання клубу правових знань «Світ права і закону», що працює при регіональному інформаційному центрі книгозбірні в рамках Указу Президента України №361/2017 «Про оголошення в Україні 2018 р. Роком реалізації правоосвітницького проекту «Я маю право»», що дозволяє організовувати цілеспрямовану роботу з правової освіти серед різних верств населення, профілактики правопорушень, формування здорового, морального способу життя. У заході взяли участь як члени клубу, так і запрошені. Впродовж тижня у бібліотеці діяла виставка «Законодавство України », на якій представлені правознавчі видання з фонду бібліотеки. Подібні видання сприяють поглибленню правових знань та формуванню правової культури читачів. Компетентні відповіді присутнім надала І. Пастушенко, спеціаліста Чечельницького бюро правової допомоги // Чечельницька районна рада : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2IyFTEw. – Назва з екрана.

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

2 лютого У відділі документів іноземними мовами відбулася прес-конференція фестивалю Contemporary Music Days in Vinnytsia – 2018, який уже у березні сколихне культурне життя Вінниці. Слоган фестивалю: «Музика, яку ти бачиш!». Про нове обличчя Форуму молодої музики «Барви музики ХХ століття», відкриття нових імен, знаних у Європі, приголомшливе поєднання різних видів мистецтва, сучасних музичних стилів розповіла І. Френкель, директор фестивалю Contemporary Music Days in Vinnytsia, заслужена артистка України, радник міністра культури України, директор Українського центру культурних досліджень. Про організацію та важливість події для мешканців міста повідали співорганізатори фестивалю Г. Якубович, заступник Вінницького міського голови; А. Ряполов, заступник генерального директора Вінницької обласної філармонії ім. М. Д. Леонтовича; Н. Морозова, директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва, заслужений працівник культури України, де діятиме інформаційний центр фестивалю, який надасть максимально вичерпну інформацію про всі концерти фестивалю // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

6 лютого У читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася лекція О. Кісь «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти» та презентація однойменної монографії. Оксана Кісь – кандидат історичних наук, працює на посаді старшої наукової співробітниці у відділі соціальної антропології Інституту народознавства НАН України, вона також є президенткою Української асоціації дослідниць жіночої історії, двічі стипендіатка Програми академічних обмінів Фулбрайта (США) // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2poaRXf. – Назва з екрана.

7 лютого У відділі мистецтв відбулася презентація твору українського художника-авангардиста К. В Малевича – картини «Чорний квадрат» – до 110-річчя від дня народження митця. Понад століття картина інтригує та притягує до себе дослідників і поціновувачів живопису // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2DDqdMO. – Назва з екрана.

10 лютого «Кобзарське мистецтво ХІХ – ХХ ст.» – таку назву мав День інформації, організований відділом рідкісних і цінних видань для слухачів Вінницького обласного навчально-методичного центру галузі культури, мистецтв та туризму. Присутні мали змогу ознайомитися з етнографічними та фольклорними розвідками В. Боржковського, В. Верховинця, М. Сумцова та В. Горленка, опублікованих в часописах «Киевская старина», «Сяйво», «Украинская жизнь» та ін. Особливо фахівців зацікавили підручник гри на бандурі, укладачем якого був відомий музикант, педагог, мистецтвознавець, письменник Г. М. Хоткевич (1878–1938) // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2praAme. – Назва з екрана.

15 лютого На Вінниччині вшанували пам’ять загиблих учасників Революції гідності. В читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся тематичний вечір «Ріка нашої пам’яті». Участь у вечорі пам’яті взяла матір Героя Небесної Сотні М. Шимка З. Кузьменко. Спогадами про нього поділились друзі та знайомі, виступи підготували співробітники обласного краєзнавчого музею. Прийшли згадати майданівців вінницькі волонтери та ветерани АТО. У авторському виконанні звучали вірші Ж. Дмитренко – поетеси, депутата Вінницької обласної ради. Співробітники бібліотеки презентували книжково-ілюстративну виставку «Небесна Сотня – герої нашого часу». Окрасою заходу стали музичні виступи ансамблю  «Mezzo Forte» та студентів VІ курсу Вінницького гуманітарно-педагогічного училища // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2HFT7hE. – Назва з екрана.

17 лютого Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен у першу чергу створити у своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова. У відділі документів іноземними мовами відбулася зустріч, підготовлена спільно з Вінницьким центром розвитку і партнерства «ПОЛОНІЯ». Мета зустрічі – об’єднання дітей, молоді та дорослих з польського середовища Вінниці навколо польської мови, її популяризація серед молоді, яка живе та навчається в Україні // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

20 лютого В рамках молодіжного лекторію «Феміда» у секторі правової інформації відбувся урок державності «Українська мова – інститут державності», приурочений до Міжнародного дня рідної мови. Захід відвідали студенти коледжу економіки і права. А. Малиновська, фахівець Головного територіального управління юстиції розповіла про правовий статус української мови та мов національних меншин. А. Криворука, бібліотекар І категорії сектору правової інформації презентувала книжкову виставку «Мова як складник державотворення». Учасники заходу переглянули уривок тележурналу «Історична правда» з Вахтангом Кіпіані «Топ-5 заборон української мови» // facebook. Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К .А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2G1wqY9. – Назва з екрана.

20 лютого У відділі мистецтв відбулася презентація виставки «Витинанковий розмай». Образ України, ілюстрація творів Шевченка, дерево життя – все це на паперових витинанках зобразила вінницька майстриня Л. Концевич. Майстриня дивувала глядачів своїми мережаними виробами на І Міжнародному святі народного мистецтва «Українська витинанка» в Могилеві-Подільському. Ліні Анатоліївні запропонували відтворити давні витинанки регіонів Поділля та Буковини у Національному музеї народної архітектури та побуту України в с. Пирогово, що під Києвом, з чим вона майстерно впоралася. Майстриня є постійною учасницею різноманітних фестивалів витинанки, часто проводить майстер-класи, зокрема на Сході України. Неодноразово її рукотворні вироби були представлені на виставках різних країнах світу, а саме: Канаді, Польщі, Росії, Італії, Білорусії тощо // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2HLR77k. – Назва з екрана.

21 лютого На Вінниччині відзначили Міжнародний день рідної мови. В читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва до Міжнародного дня рідної мови, в рамках проекту «Мови різні – душа одна» відбулося літературно-мистецьке свято «Рідна мова – коріння нації». У заході взяли участь начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І. Салецький, голова Ради національних товариств Вінниччини Мерабі Нарсіа, протопресвітер Вінницького протопресвітерства Української Греко-Католицької церкви отець Миколай, директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозова, представник Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці С. Делюра, працівники бібліотеки, представники національних меншин Вінниччини, педагоги та молодь // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2tPSvDZ. – Назва з екрана.

23 лютого На Вінниччині стартував інтелектуально-просвітницький проект «На перетині культур». У Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва стартував інтелектуально-просвітницький проект «На перетині культур». Доктор історичних наук, професор, зав. кафедри історії і культури України Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського О. Коляструк провела для поціновувачів мистецтва лекцію-презентацію «Знайомі незнайомці: українські імена у світовій культурі». Завдяки презентації присутні дізналися про маловідомі сторінки та українські мотиви у творчості художника К. Малевича. З не меншим інтересом поціновувачі прекрасного прослухали лекцію про творчість української художниці, сценографа та педагога О. Екстер, а також українського художника, маляра-монументаліста, засновника самобутньої школи українського мистецтва, що отримав назву «бойчукізм», представника розстріляного відродження М. Бойчука. Фахівці відділу мистецтв бібліотеки підготували перегляд літератури за темою зібрання // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2Du6crQ. – Назва з екрана.

26 лютого працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали з інформаційною годиною «Україна – НАТО. Формула безпеки» до Вінницького коледжу будівництва та архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури. Слухачами були студенти-дизайнери І курсу та викладач закладу Ю. В. Мала. Бібліотекар Т. М. Горовенко провела інформаційно-розʼяснювальну роботу, спрямовану на підвищення рівня обізнаності студентів з питань євроатлантичної інтеграції України. Учасники заходу дізналися, що НАТО – це не лише військове співробітництво, а й питання кібербезпеки, екологічної безпеки, це гуманітарні проекти та багато-багато іншого, що дозволяє інтегрувати суспільство в євроатлантичний простір спілкування // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше