ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Лютий

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

  

Вінниця, 2018


Щомісячний дайджест «Хроніка культурного життя Вінниччини» має на меті забезпечення закладів галузі культури і мистецтва регіону інформацією про культурні події області, передовий досвід і досягнення вітчизняної культури, мистецтва, соціокультурної діяльності, музейної та бібліотечної справи. Видання є інформаційною базою для наукових досліджень, інформаційної підтримки управлінських структур в розробці і реалізації культурної політики та культурної діяльності, а також методичної діяльності фахівців сфери культури, висвітлення сучасного стану культури та мистецького життя регіону у всьому різноманітті його досягнень, проблем, подій і явищ. Для розповсюдження дайджесту використовуються сучасні електронні форми передачі інформації. Розраховано на працівників мистецьких і культурно-освітніх закладів, дослідників культури, широкого кола користувачів.

 Зміст

Загальний розділ

Бібліотеки Вінниччини

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

Музейна діяльність

Театрально-концертна діяльність

Музичне життя Вінниччини

Кіномистецтво

Образотворче мистецтво

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Декоративно-прикладне мистецтво

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

День Героїв Небесної Сотні

 


Загальний розділ

Цього року для галузі культури виділено рекордну суму : [начальник відділу культури і туризму Козятинської райдержадміністрації С. Ф. Рибінська розповіла про фінансування галузі культури регіону та про те, що за ці кошти вже було зроблено] // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 1 лют. – С. 5.

8 лютого Відбулась розширена рада відділу культури та туризму. У залі засідань Томашпільської райдержадміністрації відбулась розширена рада відділу культури та туризму, на якій були присутні заступник голови райдержадміністрації Н. І. Бандиш, працівники закладів культури району та об’єднаних територіальних громад. Під час проведення ради відділу порушувались ряд нагальних виробничих питань // Томашпільська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2G3iMni. – Назва з екрана.

12 лютого «Повне зібрання хорової та педагогічної спадщини Миколи Леонтовича» презентували у ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського. У Вінницькому державному педагогічному університеті ім. М. Коцюбинського відбулась презентація книги А. Завальнюка «Повне зібрання хорової та педагогічної спадщини Миколи Леонтовича», виданої коштом обласного бюджету до 140-річчя видатного композитора. У презентації взяли участь: голова облдержадміністрації В. Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, заступники голови облдержадміністрації І. Івасюк та В. Броварник, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації С. Василюк, ректор та викладачі університету, ЗМІ. На завершення заходу творчі колективи медуніверситету виконали знаменитий «Щедрик» та інші твори М. Леонтовича // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2piEHgr. – Назва з екрана.

12 лютого У 2017 році на Вінниччині проведено 174 конкурси і фестивалі народного та сучасного мистецтва. Начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський в ході апаратної наради голови облдержадміністрації з керівниками департаментів та служб області зазначив, що протягом 2017 р. до участі у культурно-мистецьких заходах області долучились більше 2 тис. творчих колективів та понад 3 тис. 600 окремих виконавців // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2Iv7CGk. – Назва з екрана.

14 лютого Підведено підсумки галузі культури за 2017 рік. Звітував про роботу галузі у 2017 р. начальник відділу культури і туризму Гайсинської райдержадміністрації М. Ричков. Він зазначив, що видатки на фінансування закладів культури району склали майже 30 млн грн. Від надання платних послуг населенню, оренди приміщень та інших позабюджетних надходжень отримано майже 500 тис. грн, значна частина яких припадає на батьківську плату в Гайсинській музичній школі. Відділом культури і туризму впродовж року було в повному обсязі профінансовано цілу низку обласних та районних культурно-мистецьких акцій, забезпечено виплату матеріальних допомог та премій колишнім працівникам галузі. Про свою діяльність також прозвітували керівники різних закладів культури району // Гайсинська районна державна адміністрація : офіц. інтернет-представництво. – Режим доступу: http://bit.ly/2tMiXOX. – Назва з екрана.

21 лютого Ігор Івасюк: Бюджет розвитку галузі культури області становить понад 100 млн грн, це найбільша сума за всю історію незалежної України. У Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Леонтовича відбулась підсумкова колегія управління культури і мистецтв облдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації І. Івасюка, начальника управління С. Городинського та керівників закладів культури області. В ході проведення колегії учасниками було розглянуто ряд питань, що стосувались підсумків організаційно-творчої та фінансово господарської діяльності закладів культури і мистецтв області у 2017 р., а також окреслено пріоритетні напрямки роботи на 2018 р. Начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський зазначив: «Загалом, фінансування галузі культури області у 2017 р. збільшилось на 38% в порівнянні з відповідним показником 2016 р., про що свідчить уточнений план асигнувань галузі, який станом на 1 січня 2018 р. становить 554 млн 766 тис. грн. Уточнений план асигнувань обласних закладів культури складає 123 млн 904 тис. грн, що перевищує минулорічні показники на 22,4%, або на 27 млн 697 тис. грн. Окрім того, у 2017 р. середня заробітна плата працівників галузі культури області збільшилась 47,3% в порівнянні з показниками 2016 р.» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2Ionf25. – Назва з екрана.

23 лютого На Вінниччині відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні. В урочистостях взяли участь керівництво області та міста, депутати обласної та міської рад, учасники подій Революції Гідності, родини тридцяти Героїв Небесної Сотні, військовослужбовці Збройних сил України, учасники антитерористичної операції на Сході України, організацій громадянського суспільства, засоби масової інформації області та пересічні вінничани. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх тих, хто чотири роки тому не повернувся живим з Майдану Незалежності у Києві під час буремних подій Революції Гідності та борців за незалежність України. Відкрили пам’ятник мати Героя Небесної Сотні М. Шимка З. Кузьменко та син Героя Небесної Сотні Л. Полянського Е. Полянський // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2pe9Txv. – Назва з екрана.

28 лютого Відбулась нарада працівників культури району. У приміщенні Тростянецької дитячої музичної школи відбулась нарада працівників культури району. Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури у 2017 р. проінформував начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Дворський. Заступник голови райдержадміністрації В. Задорожний у своєму виступі наголосив на важливій ролі галузі культури у житті району, висловив свої бачення щодо завдань галузі, які потрібно реалізовувати в цьому році // Тростянецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2DAoW9c. – Назва з екрана.

28 лютого Заклади культури та Ваш вільний час. З метою введення більш креативних методів роботи з населенням Тепличчини працівники районного будинку культури та практиканти Тульчинського училища культури провели анкетування мешканців Теплика «Заклади культури та Ваш вільний час». Запитання анкети були розроблені з метою здійснення аналізу стану доступності та участі населення в клубних формуваннях, тематичних вечорах, виставках та інших культурно-мистецьких заходах району. Визначали форми, методи та теми, які є актуальними на сьогоднішній день. Респонденти висловлювали свою думку та визначали пріоритетні напрямки поліпшення процесів діяльності закладів культури // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2pc4iId. – Назва з екрана.

Лютий На проведення ремонтних робіт закладів культури області у 2017 році використано майже 15 млн грн коштів обласного бюджету. Про це розповів начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації С. Городинський в ході щопонеділкової апаратної наради голови облдержадміністрації В. Коровія з керівниками департаментів та служб області. Також керівник детально поінформував присутніх щодо будівельних робіт у приміщенні Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського. Зокрема, мова йшлась про будівництво та введення в експлуатацію електрокотельні театру, вартість робіт із встановлення якої складає 6 млн 260 тис. грн. Окрім того, завершуються роботи з монтажу системи кондиціонування та вентиляції театру ім. М. Садовського, на що використано 4,5 млн грн. за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. «За рахунок бюджету розвитку у 2017 р. проведено поточний ремонт фасаду східного корпусу Палацу Потоцьких на загальну суму 660 тис. грн. Також продовжуються роботи з встановлення віконних конструкцій та вхідних дверей першого поверху Вінницької обласної філармонії», – повідомив С. Городинський. Загалом по області за рахунок коштів обласного і місцевих бюджетів проведено капітальні і поточні ремонти на 531 об’єкті закладів культури області на загальну суму 88 млн 669 тис. грн. В цілому цей показник зріс на 9% в порівнянні з показниками 2016 р. // Мурованокуриловецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2DoatNj. – Назва з екрана.

Бібліотеки Вінниччини

Барчук, А. Бібліотекам в «шубі» тепло : [Гніванською міською радою розроблено проект для утеплення міських бібліотек згідно якого було утеплено і пофарбовано фасад, змінено вхідні вікна та двері, змуровано нові сходи та пандус Гніванської міської бібліотеки. Територію перед бібліотекою застелили тротуарною плиткою. Мешканці міста задоволені, що влада турбується про їхнє духовне збагачення] / А. Барчук // Маяк. – 2018. – 2 лют. – С. 4.

Татарин, М. Центральна районна бібліотека ім. В. Вовкодава може «переїхати» : [Жмеринська міська рада має намір віддати приміщення Жмеринської центральної районної бібліотеки ім. В. Вовкодава під Центр надання адмінпослуг (ЦНАП). Директор бібліотеки О. Шульган зауважила, що таке переселення для закладу означає фактично його закриття. На зустрічі представників міської, районної влади та колективу бібліотеки приїхали начальник управління культури та мистецтв облдержадміністрації С. Городинський та президент ГО «Асоціація бібліотек Вінниччини» Н. Морозова] / М. Татарин // Жмерин. меридіан. – 2018. – 3 лют. – С. 1–2.

7 лютого В Уланові проведено круглий стіл «Новели сімейного законодавства». Захід проведено в приміщенні Уланівської сільської бібліотеки працівниками відділу Хмільницьке бюро правової допомоги Г. Мариніч та І. Шереметою. Додатково присутнім було повідомлено про порядок отримання первинної та вторинної безоплатної правової допомоги, зміни в законодавстві про безоплатну правову допомогу // Хмільницька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2pmOh1l. – Назва з екрана.

8 лютого Минає 100 років від дня народження Євгенії Давидівни Тондій. В рамках клубу «Мала академія українознавства» пройшла мистецька година «Берегиня народних традицій», яку розпочала директор централізованої бібліотечної системи П. Ю. Рибак. На захід завітала місцева поетеса, член Національної спілки письменників України Т. Є. Приймасюк, яка поділилася із присутніми своїми спогадами про Є. Тондій. З її ініціативи започатковано щорічне районне фольклорне свято «Душа без пісні, що безкрила птиця». Гості свята мали змогу віртуально познайомитися з музейною кімнатою Є. Д. Тондій, яка знаходиться в Соболівській дитячій музичній школі. Участь у святі взяли учні 11 класу Теплицької ЗОШ № 1 // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2ElPts0. – Назва з екрана.

Мочарний, Р. Об’єднуємо громаду через самоорганізацію : [у Барській районній бібліотеці відбувся захід, спрямований на об’єднання Барської громади через самоорганізацію населення (ОСН), на якому обговорювалися основи діяльності, повноваження ОСН та ОСББ, їх роботи в ОТГ; шукали нові можливості розвитку для вулиць спільно з керівниками комунальних підприємств міської ради; вчилися формулювати проблему, визначати власні ресурси, користуватися інфо-бордом] / Р. Мочарний // Барчани. – 2018. – 9 лют. – С. 3.

9 лютого Зустріч у бібліотеці. Зимова негода не стала на перешкоді творчій краєзнавчій зустрічі бібліотечних працівників Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи з Почесним краєзнавцем України, членом правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України В. В. Войтовичем, який є ініціатором І Ямпільської науково-краєзнавчої конференції, що відбудеться 28–29 вересня 2018 р. на базі районної бібліотеки. На зустрічі був присутній знаний краєзнавець Ямпільщини С. М. Борсуковський. У своєму виступі він наголосив, що знати історію рідного краю надзвичайно потрібно і важливо, а тому пошукова робота має бути в пріоритеті кожного бібліотекаря. Також Сергій Миколайович ознайомив присутніх з своїми краєзнавчими доробками та вручив В. В. Войтовичу медаль Б. Хмельницького від Всеукраїнського об’єднання «Країна» за значний внесок в становлення сучасної національної ідеї, громадянську мужність, патріотизм та активну діяльність, спрямовані на об’єднання українців, громадян України у прагнення в суверенності та розвитку української держави // Ямпільська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2BXRblZ. – Назва з екрана.

13 лютого Зустріч з афганцями в районній бібліотеці. «Трагедія і доблесть Афгану» – під такою назвою в Тульчинській центральній районній бібліотеці пройшов вечір-зустріч для молоді міста з ветеранами Афганської війни П. В. Литвиновим, М. В. Осипенком та С. С. Ніцаком. На вечорі переглянули відеофільмів, декламували вірші, жваво спілкувалися // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2plfcKZ. – Назва з екрана.

21 лютого І зачаровує серця пісенна рідна мова. До Міжнародного дня рідної мови в Теплицькій центральній районній бібліотеці відбулась мовна акварель «І зачаровує серця пісенна рідна мова» за участю членів літературно-мистецького об’єднання «Дивослово». На заході звучали вірші Т. Приймасюк, Р. Гарбуз, В. Тигипко, В. Кравченко, авторські пісні самодіяльної композиторки Г. Нарожної у власному виконанні та у відеозапису Р. Поштар // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2GBO1U6. – Назва з екрана.

21 лютого Мово, ти краса свого народу. До Міжнародного дня рідної мови працівники Чечельницької районної бібліотеки для дітей провели цікавий літературний захід «Слова ці прості, людським серцем зігріті». Дітям розповіли про історію виникнення свята, мовні традиції, які сягають далеких часів, про довгий і тернистий шлях розвитку української мови. Учні читали вірші Т. Шевченка, Л. Українки, І. Франка, Л. Костенко, В. Сухомлинського, Д. Павличка, О. Олеся, М. Підгірянки. Бібліотекарі оформили та презентували книжкову виставку «Мово, ти вічність, добро, правда і краса свого народу». На завершення свята діти пили запашний чай з печивом під акомпанемент Т. Пустової і М. Козеренко // Чечельницька районна рада : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2pj8VQr. – Назва з екрана.

21 лютого В дитячому відділі Ладижинської центральної міської бібліотеки проведено захід «Кожна родина і кожна сім’я дарує дитині любов та ім’я», на який було запрошено учнів 3-х класів ЗОШ № 3. Бібліотекарі розповіли дітям про походження імен та їхнє значення. Дітям продемонстровали відео «Звідки взялись імена?», провели вікторину «Як звати героя казки?», конкурс «Ім’я – це загадка», читали лічилки та приказки.

 

22 лютого До Міжнародного дня рідної мови у бібліотечному відділі № 1 Ладижинської центральної міської бібліотеки відбувся інтелектуальний гравікон «Мовний дивосвіт» для учнів 5 класу ЗОШ № 1. Працівники бібліотеки підготували та провели для дітей конкурси «Жартівлива торбина», «Склади прислів’я», «Збери літери, «Гонка за лідером», «На кращу вимову скоромовок», ігри «Цікаве перетворення» та «Прощавай суржик». Вірші та гумор читали – С. Чепірдак, Д. Шерстка, Н. Базилюк.

22 лютого Міжнародний день рідної мови. Фахівці Вінницької центральної районної бібліотеки презентували книгу І. Татаренко «Абетка України». Учасники заходу, а це учні 1–4-х кл. Лисогірської школи та учні 2–3-х класів Зарванецької школи граючи в гру «Літери», поринули у світ слів, які дуже дорогі кожному серцю українця // Вінницька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2Iws9tS. – Назва з екрана.

Обара, Р. Запрошуємо до одкровень… : [про діяльність жіночого клубу «Надвечір’я», який було створено десять років тому при Липовецькій центральній районній бібліотеці за ініціативи заслуженого працівника культури В. С. Липко] / Р. Обара // Липовец. вісті. – 2018. – 23 лют. – С. 2.

25 лютого До Лесі на гостини. До 147-ї річниці від дня народження Л. Українки у Немирівській районній бібліотеці для дітей з учнями 5–6-х кл. Немирівської школи-інтернат пройшла поетична година «До Лесі на гостини». Із розповіді бібліотекаря діти дізналися про життєвий і творчий шлях поетеси, здійснили онлайн подорож «Лесиними стежками». Діти читали вірші Л. Українки, переглянули мультфільм за казкою «Некмітливий горобець». До уваги читачів була підготовлена книжково-ілюстративна виставка-портрет «Хотіла б я піснею стати». На завершення зустрічі до дітей завітали казкові герої з лялькового театру «Книжкові чарівники», які провели з дітьми літературну вікторину // Немирівська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2FGxk8T. – Назва з екрана.

Лютий Я маю право. Я – людина! У Чечельницькій центральній районній бібліотеці відбулося засідання клубу правових знань «Світ права і закону», що працює при регіональному інформаційному центрі книгозбірні в рамках Указу Президента України №361/2017 «Про оголошення в Україні 2018 р. Роком реалізації правоосвітницького проекту «Я маю право»», що дозволяє організовувати цілеспрямовану роботу з правової освіти серед різних верств населення, профілактики правопорушень, формування здорового, морального способу життя. У заході взяли участь як члени клубу, так і запрошені. Впродовж тижня у бібліотеці діяла виставка «Законодавство України », на якій представлені правознавчі видання з фонду бібліотеки. Подібні видання сприяють поглибленню правових знань та формуванню правової культури читачів. Компетентні відповіді присутнім надала І. Пастушенко, спеціаліста Чечельницького бюро правової допомоги // Чечельницька районна рада : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2IyFTEw. – Назва з екрана.

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

2 лютого У відділі документів іноземними мовами відбулася прес-конференція фестивалю Contemporary Music Days in Vinnytsia – 2018, який уже у березні сколихне культурне життя Вінниці. Слоган фестивалю: «Музика, яку ти бачиш!». Про нове обличчя Форуму молодої музики «Барви музики ХХ століття», відкриття нових імен, знаних у Європі, приголомшливе поєднання різних видів мистецтва, сучасних музичних стилів розповіла І. Френкель, директор фестивалю Contemporary Music Days in Vinnytsia, заслужена артистка України, радник міністра культури України, директор Українського центру культурних досліджень. Про організацію та важливість події для мешканців міста повідали співорганізатори фестивалю Г. Якубович, заступник Вінницького міського голови; А. Ряполов, заступник генерального директора Вінницької обласної філармонії ім. М. Д. Леонтовича; Н. Морозова, директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва, заслужений працівник культури України, де діятиме інформаційний центр фестивалю, який надасть максимально вичерпну інформацію про всі концерти фестивалю // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

6 лютого У читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася лекція О. Кісь «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти» та презентація однойменної монографії. Оксана Кісь – кандидат історичних наук, працює на посаді старшої наукової співробітниці у відділі соціальної антропології Інституту народознавства НАН України, вона також є президенткою Української асоціації дослідниць жіночої історії, двічі стипендіатка Програми академічних обмінів Фулбрайта (США) // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2poaRXf. – Назва з екрана.

7 лютого У відділі мистецтв відбулася презентація твору українського художника-авангардиста К. В Малевича – картини «Чорний квадрат» – до 110-річчя від дня народження митця. Понад століття картина інтригує та притягує до себе дослідників і поціновувачів живопису // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2DDqdMO. – Назва з екрана.

10 лютого «Кобзарське мистецтво ХІХ – ХХ ст.» – таку назву мав День інформації, організований відділом рідкісних і цінних видань для слухачів Вінницького обласного навчально-методичного центру галузі культури, мистецтв та туризму. Присутні мали змогу ознайомитися з етнографічними та фольклорними розвідками В. Боржковського, В. Верховинця, М. Сумцова та В. Горленка, опублікованих в часописах «Киевская старина», «Сяйво», «Украинская жизнь» та ін. Особливо фахівців зацікавили підручник гри на бандурі, укладачем якого був відомий музикант, педагог, мистецтвознавець, письменник Г. М. Хоткевич (1878–1938) // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2praAme. – Назва з екрана.

15 лютого На Вінниччині вшанували пам’ять загиблих учасників Революції гідності. В читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся тематичний вечір «Ріка нашої пам’яті». Участь у вечорі пам’яті взяла матір Героя Небесної Сотні М. Шимка З. Кузьменко. Спогадами про нього поділились друзі та знайомі, виступи підготували співробітники обласного краєзнавчого музею. Прийшли згадати майданівців вінницькі волонтери та ветерани АТО. У авторському виконанні звучали вірші Ж. Дмитренко – поетеси, депутата Вінницької обласної ради. Співробітники бібліотеки презентували книжково-ілюстративну виставку «Небесна Сотня – герої нашого часу». Окрасою заходу стали музичні виступи ансамблю  «Mezzo Forte» та студентів VІ курсу Вінницького гуманітарно-педагогічного училища // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2HFT7hE. – Назва з екрана.

17 лютого Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен у першу чергу створити у своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова. У відділі документів іноземними мовами відбулася зустріч, підготовлена спільно з Вінницьким центром розвитку і партнерства «ПОЛОНІЯ». Мета зустрічі – об’єднання дітей, молоді та дорослих з польського середовища Вінниці навколо польської мови, її популяризація серед молоді, яка живе та навчається в Україні // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

20 лютого В рамках молодіжного лекторію «Феміда» у секторі правової інформації відбувся урок державності «Українська мова – інститут державності», приурочений до Міжнародного дня рідної мови. Захід відвідали студенти коледжу економіки і права. А. Малиновська, фахівець Головного територіального управління юстиції розповіла про правовий статус української мови та мов національних меншин. А. Криворука, бібліотекар І категорії сектору правової інформації презентувала книжкову виставку «Мова як складник державотворення». Учасники заходу переглянули уривок тележурналу «Історична правда» з Вахтангом Кіпіані «Топ-5 заборон української мови» // facebook. Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К .А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2G1wqY9. – Назва з екрана.

20 лютого У відділі мистецтв відбулася презентація виставки «Витинанковий розмай». Образ України, ілюстрація творів Шевченка, дерево життя – все це на паперових витинанках зобразила вінницька майстриня Л. Концевич. Майстриня дивувала глядачів своїми мережаними виробами на І Міжнародному святі народного мистецтва «Українська витинанка» в Могилеві-Подільському. Ліні Анатоліївні запропонували відтворити давні витинанки регіонів Поділля та Буковини у Національному музеї народної архітектури та побуту України в с. Пирогово, що під Києвом, з чим вона майстерно впоралася. Майстриня є постійною учасницею різноманітних фестивалів витинанки, часто проводить майстер-класи, зокрема на Сході України. Неодноразово її рукотворні вироби були представлені на виставках різних країнах світу, а саме: Канаді, Польщі, Росії, Італії, Білорусії тощо // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2HLR77k. – Назва з екрана.

21 лютого На Вінниччині відзначили Міжнародний день рідної мови. В читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва до Міжнародного дня рідної мови, в рамках проекту «Мови різні – душа одна» відбулося літературно-мистецьке свято «Рідна мова – коріння нації». У заході взяли участь начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І. Салецький, голова Ради національних товариств Вінниччини Мерабі Нарсіа, протопресвітер Вінницького протопресвітерства Української Греко-Католицької церкви отець Миколай, директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозова, представник Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці С. Делюра, працівники бібліотеки, представники національних меншин Вінниччини, педагоги та молодь // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2tPSvDZ. – Назва з екрана.

23 лютого На Вінниччині стартував інтелектуально-просвітницький проект «На перетині культур». У Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва стартував інтелектуально-просвітницький проект «На перетині культур». Доктор історичних наук, професор, зав. кафедри історії і культури України Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського О. Коляструк провела для поціновувачів мистецтва лекцію-презентацію «Знайомі незнайомці: українські імена у світовій культурі». Завдяки презентації присутні дізналися про маловідомі сторінки та українські мотиви у творчості художника К. Малевича. З не меншим інтересом поціновувачі прекрасного прослухали лекцію про творчість української художниці, сценографа та педагога О. Екстер, а також українського художника, маляра-монументаліста, засновника самобутньої школи українського мистецтва, що отримав назву «бойчукізм», представника розстріляного відродження М. Бойчука. Фахівці відділу мистецтв бібліотеки підготували перегляд літератури за темою зібрання // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2Du6crQ. – Назва з екрана.

26 лютого працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали з інформаційною годиною «Україна – НАТО. Формула безпеки» до Вінницького коледжу будівництва та архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури. Слухачами були студенти-дизайнери І курсу та викладач закладу Ю. В. Мала. Бібліотекар Т. М. Горовенко провела інформаційно-розʼяснювальну роботу, спрямовану на підвищення рівня обізнаності студентів з питань євроатлантичної інтеграції України. Учасники заходу дізналися, що НАТО – це не лише військове співробітництво, а й питання кібербезпеки, екологічної безпеки, це гуманітарні проекти та багато-багато іншого, що дозволяє інтегрувати суспільство в євроатлантичний простір спілкування // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

Музейна діяльність

7 лютого Раритети Вінницького краєзнавчого – сучасне образотворче мистецтво. У великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрили виставку «Сучасне образотворче мистецтво Вінниччини у збірці Вінницького обласного краєзнавчого музею». Це перша виставка з серії виставкових проектів, що присвячені сторіччю музею, яке він відзначатиме у травні цього року. З нагоди ювілею заплановано серію виставкових проектів «Раритети Вінницького обласного краєзнавчого музею». Пізніше презентують сакральне та народне мистецтво з фондів. Колекція нараховує близько тисячі експонатів з живопису, скульптури, графіки, художньої фотографії, тощо. На виставці представлено 50 творів мистецтва, авторства таких відомих і знаних, у Вінниці та за її межами, митців, як І. Горобчук, М. Бабій, Г. Солдатов, М. Чорний, Б. Карафьолов, Ю. Клементьєв, В. Козюк, О. Нікітюк, М. Сорока, Ф. Панчук, С. Тілець та багато інших. Скульптура представлена творами В. Смаровоза, виробами з порцеляни В. Щербини, «архаїчною» керамікою В. Овраха. Текстильні роботи авторства Л. Бондар та І. Шостак-Орлової. Більшість картин відсилають до цікавих історичних постатей та моментів історії Вінницького краю, за ними можна прослідковувати історичні моменти, більше дізнатись про відомі постаті нашого краю // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2pn1urB. – Назва з екрана.

9 лютого У музеї історії та етнографії Тепличчини діє виставка «Рушникове поле». На виставці представлено зразки народної творчості ХІХ – ХХ ст. Загалом експоновано понад 100 предметів старовини, з них 58 – рушники. Ткані та вишиті, рушники з рослинним і геометричним орнаментом, зооморфні і сюжетні, виконані у різних техніках шиття і різних кольорах. Першими оглянути різноманіття вишитих виробів мали нагоду працівники медичної галузі району. А постійні відвідувачі музею – гуртківці Теплицького районного будинку дитячої творчості та вихованці художнього класу дитячої музичної школи, разом зі своїми батьками, мали нагоду почути розповідь про вишитий рушник, як українську святиню, що поєднує минуле й сьогодення // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2EqdLVV. – Назва з екрана.

15 лютого 13-й «Міфогенез» кличе друзів-митці забарвити сніг Скіфських валів мистецтвом. У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація виставки світлин творчих робіт учасників проекту «Mithogenes 2017» // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2G6khBe. – Назва з екрана.

Колесник, Л. Марія Руденко – сільська жінка зі світовим ім’ям : [у Могилів-Подільському музеї етнографії та народного мистецтва ім. М. Руденко відбувся творчий вечір пам’яті, присвячений 103-й річниці від дня народження народної майстрині М. А. Руденко. У виставковій залі зібралися представники районної влади, творча інтелігенція краю, студенти. Ведучі О. Просвєтова та Г. Колядко розповіли цікаві факти з життя талановитої майстрині. Народні колективи «Горлиця» (с. Слобода-Яришівська) та «Діброва» (с. Сказинці) радували присутніх талановитим виконанням українських пісень. Хвилююче виступила місцева поетеса, виконавиця власних пісень Л. Дідик (с. Сліди) та поет В. Кравець. Сучасну музичну ноту до пісенного мережива додали старший методист районного будинку культури «Дружба» М. Огороднік та студентка Тульчинського училища культури, практикантка А. Марченко. Родзинкою вечора стали короткі відеофрагменти з фільмів, де присутні змогли побачити Марію Авксентіївну ще в розквіті творчих сил та в останні дні її життя] / Л. Колесник // Слово Придністров’я. – 2018. – 23 лют. – С. 9.

Войтенко, Н. «Із глибини віків до наших днів» : [у виставковій залі Оратівського районного краєзнавчого музею відбулося урочисте відкриття творчої виставки надбань народного умільця С. Бугая. На виставці було представлено такі роботи майстра: подільський декоративний розпис, живопис, іконопис, вишивки, а ще частина багатої колекції безцінних старожитностей, зібраних молодим дослідником на Поділлі. Підтримати і привітати Сергія з творчим визнанням завітали багато його односельців, очільники району, друзі, колеги. Музичну родзинку у колорит виставки внесла вихованка дитячої музичної школи Л. Шіпілюк] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2018. – 22 лют. – С. 3.

Лютий Протягом 2017 року фонди обласних музеїв Вінниччини поповнились більш ніж на 5,2 тис. експонатів. За інформацією управління культури і мистецтв облдержадміністрації у 2017 р. за результатами роботи з дослідження регіональної історії та етнографії до фондів обласних краєзнавчого і художнього музеїв за рахунок подарункових надходжень та пошукової роботи науковців надійшло 3 тис. 210 музейних предметів, з них 3 тис. 200 до фондів обласного краєзнавчого музею. У порівнянні з 2016 р музеями області збільшено обсяги придбаних музейних предметів. Зокрема, обласним краєзнавчим музеєм закуплено 151 предмет на суму 85,2 тис. грн. У Національному науково-дослідному реставраційному центрі України проведено реставраційні роботи 4 музейних предметів обласного художнього музею. Загалом, протягом 2017 р. відвідувачами обласних музеїв стали 360 тис. осіб, що на 6 тис. перевищує показники відвідуваності у 2016 р. Окрім того, закладами проведено 2852 екскурсії та створено 80 виставок // Мурованокуриловецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2FBErmW. – Назва з екрана.

Театрально-концертна діяльність

24 лютого Великим концертом оркестр «ВінБенд» відсвяткував свій десятирічний ювілей. Оригінальною та насиченою музичною програмою, що мала назву «Історія продовжується!..» Вінницький естрадний оркестр «ВінБенд» продемонстрував свої численні таланти прихильникам, відігравши найкращі номери, створені за десять років існування колективу // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2pmFHQH. – Назва з екрана.

Музичне життя Вінниччини

16 лютого Творча зустріч з Климиком Богданом. У Чернівецькій дитячій музичній школі відбулась творча зустріч з випускником школи – Б. Климиком, який на даний час є студентом ІІІ курсу Вінницького училища культури  і мистецтв ім. М. Леонтовича. Зустріч була організована народно-духовим відділом. У концертній програмі прозвучали твори Й. Баха, Д. Скарлатті, Д. Шостаковича, А. Вівальді, В. Семьонова та сучасних авторів. Слухачами концерту були учні, вчителі, друзі та батьки. По завершенню концерту Б. Климик отримав Подяку за змістовний концерт та професіоналізм від завідувача сектору культури Чернівецької райдержадміністрації П. Б. Соболевського, директора школи М. Т. Савчука та завідувача народно-духовим відділом Ю. В. Свириди // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2tU4JM3. – Назва з екрана.

Кіномистецтво

1 лютого «Міф» – коротке і яскраве життя талановитого Василя Сліпака, що загинув захищаючи Україну. До Вінниці завітала частина команди, що працювала над фільмом «Міф», який розповідає про життя та загибель оперного співака, волонтера, учасника Революції Гідності та бойових дій на сході України Василя Сліпака. Вінниця – одне з 19 міст України, де було влаштовано допрем’єрний показ фільму, а всеукраїнський прокат кінострічки «Міф» розпочнеться з 8 лютого. У Вінниці про фільм розповідали І. Ясній – режисер фільму; Я. Попов – режисер монтажу, добровольці, які захищали Україну разом з Василем – Л. Бурлакова і В. Сорд. Знімальна група стрічки розповіла, що буквально через місяць після загибелі героя, вони поїхали на фронт, аби поспілкуватися з побратимами В. Сліпака. Далі попрямували до Франції – зустрічалися з друзями та колегами. У Львові, рідному місті Василя, його брат Орест надав доступ до архівів, ділився спогадами, які є дуже важливими при створенні фільму. Музику до фільму написав визнаний на увесь світ композитор з Парижу Є. Гальперін, кращий друг Василя. Музикант та художник Ю. Журавель створив чудову анімацію, яка стала паралельною лінією сюжету // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2G0XSVZ. – Назва з екрана.

15 лютого Кіномарафон: фільми про добро, дружбу і кохання покажуть з метою збору коштів на гранти для молоді. В iHUB Vinnytsia пройшов дванадцятигодинний марафон найкращих фільмів про добро, дружбу і кохання усіх часів і народів за версією МБІ. День кіномарафону – 17 лютого – це міжнародний день спонтанного прояву доброти. Проект є фандрейзинговим заходом для збору коштів, що будуть використані для реалізації проектів і ініціатив молоді Вінниці на конкурсі грантів для молоді // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2FShwzY. – Назва з екрана.

Знято в Тульчині : [на державному каналі UATV Channel в рамках проекту «Ніч в музеї» стартував прем’єрний показ фільму про М. Д. Леонтовича. Це п’ятисерійна оповідь про життя і творчість видатного українського композитора, знята в стилі художньої реконструкції. Зйомки відбувалися в Тульчинському училищі культури, краєзнавчому музеї, музеї-квартирі М. Леонтовича] // Тульчин. край. – 2018. – 23 лют. – С. 4.

Образотворче мистецтво

7 лютого До 21 лютого у художньому музеї можна переглянути виставку Тетяни і Олени Яблонських. Дирекція художніх виставок України в залах Вінницького обласного художнього музею презентувала виставку з фондової колекції Дирекції «Сестри Яблонські» у контексті мистецького проекту «Дві постаті». Минулого року мистецька спільнота широко відзначала сторіччя від дня народження Т. Н. Яблонської. Сестер Яблонських завжди єднали теплі дружні стосунки, але у мистецтві кожна прямувала своїм шляхом. Ім’я Т. Яблонської добре відоме не тільки серед шанувальників мистецтва, але й серед широкого загалу. Народний художник, Академік живопису, Герой України, учениця Ф. Кричевського, асистент у живописній майстерні О. Шовкуненка, лауреат багатьох державних премій, нагороджена медалями Академії Мистецтв СРСР та України, професор Київського державного художнього інституту (зараз Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). О. Яблонська – талановитий художник-живописець, графік, ілюстратор дитячих книжок, рідна сестра Т. Яблонської, молодша від неї лише на півтори роки. Вона також навчалась у Київському державному художньому інституті у Ф. Кричевського, О. Шовкуненка, а також у П. Котова, К. Елеви. До мистецтва сестер Яблонських долучив батько, Нил Олександрович, син священика, відомий живописець та графік, викладач образотворчого мистецтва. В експозиції представлено твори Т. Яблонської періоду 1980 – 2000-х рр. Також на виставці експонується живопис та малюнки О. Яблонської, які переконливо засвідчують її своєрідний та непересічний талант мисткині // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2HKHcyW. – Назва з екрана.

28 лютого На контрасті: весняна виставка відкрилась у залі спілки художників. У залі Вінницької спілки художників було відкрито збірну виставку творів мистецтва «Жінка, як весна». Прикрашений квітами зал, з чудовими і барвистими картинами художників на стінах, став справжнім острівцем весни серед пануючої на вулиці холоднечі. Загалом у експозиції сім десятків яскравих і сонячних, квітучих і барвистих робіт. Їх авторами є 16 жінок та 22 чоловіка, всі – члени Вінницької обласної організації Національної Спілки художників України, або ж митці, що мають шанси ними стати у майбутньому. Назву виставки взято з ліричного вірша української поетеси Н. Данилюк: «Весна, як жінка. Жінка, як весна: буває ніжна, а бува примхлива, то зазвучить грайливо, як струна, а то раптово вибухне, мов злива!..» // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2G7Chv6. – Назва з екрана.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Шевчук, В. У єднанні з прекрасним : [про історію створення та творчу діяльність народного аматорського фольклорного колективу Кіблицького сільського будинку культури Гайсинського р-ну та директора цього ж будинку культури Б. В. Дідура. Серед його учасників соціальні працівники, медики, педагоги, культпрацівники. У репертуарі хору побутові та обрядові пісні] / В. Шевчук // Трибуна праці. – 2018. – 9 лют. – С. 2.

Декоративно-прикладне мистецтво

Руда, М. Петриківський розпис від Мирослави Болтян : [у Ямпільському районному музеї образотворчого мистецтва було відкрито виставку-продаж виробів композицій оформлених петриківським розписом талановитою жителькою с. Білої М. Болтян під назвою «Барви Поділля». В урочистій презентації взяли участь учні та вчителі ямпільських шкіл] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2018. – 7 лют. – С. 1.

19 лютого Рушники з Буші від хранительки традицій Надії Пірняк. У Вінницькому обласному центрі народної творчості відкрилася виставка подільських рушників «Бушанська хранителька» з колекції Н. Пірняк (с. Буша Ямпільського р-ну). На виставці представлені рушники відшиті за взірцями старих рушників Ямпільського, Томашпільського, Піщанського р-нів Вінницької обл. в техніці художньої гладі, хрестика з мережками. Подільський рушник – локальне явище, що побутує у вузькій смузі вздовж Дністра у Вінницькій та Одеській обл. Рушники тут вужчі і, відповідно, коротші, ніж у Центральній Україні. Вишивка займає зазвичай третину половини рушника на кожному з кінців і чітко просторово обмежена квадратом або прямокутником. Колористика була синьо-червоною ще наприкінці XIX ст. і еволюціонувала до поліхромної у ІІ пол. XX ст. Вишивають подільський рушник вовняними нитками по конопляному домотканому полотну техніками штапівка, «качалочка», пряма гладь. Основні орнаментальні мотиви: дерево, восьмипроменева зірка, хрест, ромб, антропоморфні та зооморфні образи. Н. Пірняк – викладач і вчений, вона досліджує традиційну українську вишивку, є авторкою кількох наукових праць з історії та етнографії. Під її керівництвом створюються реконструкції української вишивки різних епох // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2G8nRL1. – Назва з екрана.

Петльована, О. Диво ляльки-мотанки Катерини Білокурської дивують весь світ! : [у Тиврівському районному краєзнавчому музеї було відкрито персональну виставку майстрині декоративно-прикладного мистецтва К. Білокурської з с. Селище. Понад 10 років майстриня виготовляє декоративне панно, а 5 р. тому знайшла для себе ще одне захоплення – ляльки-мотанки. К. Білокурська організатор клубних об’єднань «Дозвілля з фарбами», «Творча майстерня». Вона – постійна учасниця районних та обласних виставок різноманітних жанрів. Свою майстерність передає на майстер-класах. На виставці було представлено 33 експонати. Метою виставки є поглиблення та узагальнення знань дітей про ляльку-мотанку, як оберіг українського народу] / О. Петльована // Маяк. – 2018. – 23 лют. – С. 1, 3.

Лютий Чергова виставка робіт талановитих земляків у фойє районної державної адміністрації. Свої роботи з декоративно-прикладного мистецтва презентували народні майстри Г. П. Дудник та С. М. Куліш, жителі смт Томашпіль // Томашпільська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2CgiVxL. – Назва з екрана.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Якимчук, О. Берегині народних скарбів : [про історію створення та творчу діяльність аматорського співочого ансамблю «Берегиня» Журавненського сільського клубу Літинського р-ну] / О. Якимчук // Літин. вісн. – 2018. – 1 лют. – С. 5.

Комчар, Г. «Божий Янгол» поезії Катерини Палій : [працівники Уладівського сільського будинку культури Літинського р-ну та бібліотекарі Уладівської сільської бібліотеки організували зустріч поетеси з с. Городище Літинського р-ну К. Палій із педагогічним та учнівським колективом Уладівської СЗШ І-ІІ ст. Вірші майстерно читали діти й сама авторка. Звучали пісні про маму, які поклав на вірші К. Палій, художній керівник вокального ансамблю «Ладоцвіт» В. Комчар. Майстерно була оформлена виставка «У дзеркалі власної поезії», яку презентувала бібліотекар В. Кацал] / Г. Комчар // Літин. вісн. – 2018. – 1 лют. – С. 5.

Козоріз, В. На крилах танцю : [про творчу діяльність та досягнення хореографічного колективу «Веселка» Тиманівського сільського будинку культури Тульчинського р-ну] / В. Козоріз // Тульчин. край. – 2018. – 2 лют. – С. 4.

2 лютого «Мої роки – моє багатство». Під такою назвою в Теплицькому районному будинку культури відбувся вечір-портрет з нагоди 80-річчя від дня народження та 60-річчя творчої діяльності М. П. Сокотнюка. Засновник  дитячих та дорослих хорових колективів, вокальних та інструментальних ансамблів, керівник народного аматорського хору «Відродження», справжній вчитель, почесний житель селища Теплик, великий патріот України та малої батьківщини, для якої зробив чимало. Захід розпочався під звуки пісні «Мои года – мое богатство» у виконанні С. Ткачука, а на сцену ювіляра вивів правнук // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2G6NJ6r. – Назва з екрана.

8 лютого Районний конкурс читців «Землі моєї слово невмируще». У приміщенні Барського центру дозвілля відбувся 14-й районний конкурс читців «Землі моєї слово невмируще». У конкурсі взяли участь 52 читці. Були представлені авторські твори, поетичні твори Т. Г. Шевченка, В. Симоненка, поезія Л. Костенко та інших сучасних українських авторів. Цьогоріч участь у заході взяли не тільки аматори художнього слова закладів культури району, а й місцеві жителі. В черговий раз на високому рівні продемонстрували свій талант читання учасники художньої самодіяльності Войнашівської, Луко-Барської, Івановецької, Мигалівецької, Копайгородської, Комаровецької громад та ін. // Барська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tNhsQj. – Назва з екрана.

11 лютого У сільському будинку культури с. Лукашівка Ладижинської міської ради відбувся творчий вечір з місцевою поетесою Є. Ф. Бондарчук. На зустріч із землячкою прийшло багато мешканців та гостей села. Поетеса народилася в с. Лукашівка в сім’ї колгоспників. Вірші почала писати з юнацьких років. Творчість Є. Бондарчук є багатогранною, її поетичні твори не залишають байдужим читача, надихають на добрі вчинки, заворожують красою. У багатьох поетичних творах описує своє рідне село, природу, родину, місцевих жителів та їхню працю. У виконанні Є. Бондарчук та запрошених нею близьких їй подруг Г. Галівець, Н. Паламаренко та Є. Михайлової пролунало багато народних забутих пісень, глядачі із задоволенням підспівували у залі. Також в подарунок для Євдокії Федотівни пролунали пісні у виконанні учасників художнього колективу с. Лукашівка. Приємною несподіванкою для поетеси був сюрприз від працівників Ладижинської центральної міської бібліотеки, які виготовили збірку її віршів під назвою «Все вперше…». 

12 лютого Найцінніший скарб багатої та щедрої Теплицької землі є її таланти. У Соболівському сільському будинку культури пройшла бесіда-спомин з нагоди 100-річчя від дня народження відомої фольклористки Є. Д. Тондій. Слухачів ознайомили з життєвим та творчим шляхом фольклористки. Учасники заходу мали змогу побачити виставку з фото, яку підготувала бібліотекар А. В. Вінжицька. Євгенія Тондій палко любила українську пісню. Вона створила жіночий вокальний ансамбль «Українка», який став дипломантом першого Всесоюзного огляду народної творчості. Тому на заході пролунала пісня «Душа без пісні, що птаха без крила», яка присвячена саме Є. Тондій, у виконанні ансамблю української пісні, що унаслідував назву її тодішнього ансамблю «Українка». Подібне свято дало можливість донести до слухачів частинку культурної спадщини села і прищепити любов до народної творчості // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2F0xpVl. – Назва з екрана.

Піхачек, М. «Родинна веселка» : [у Піщанському районному будинку культури відбулося свято родинної творчості. Уже вчетверте воно організовано керівництвом Піщанської музичної школи ім. П. І. Муравського. У заході взяли участь більше двох десятків творчих обдарованих родин. Учасників свята привітали очільники району та вручили директору музичної школи сертифікат вартістю 95 тис. грн для придбання необхідних музичних інструментів] / М. Піхачек // Піщан. вісті. – 2018. – 16 лют. – С. 4.

17 лютого Вихованці Бершадської дитячої музичної школи отримали перемоги у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Калейдоскоп талантів». Фестиваль проходив з ініціативи Благодійного фонду «Центр всебічного розвитку «Артльорн» при підтримці Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень, Департаменту культури Київської міської державної адміністрації. Це щорічний відкритий захід, який проводиться в рамках розвитку творчих зв’язків між дитячими та юнацькими колективами України та інших країн світу. Бершадщину представили вихованці дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького солісти-вокалісти С. Іванченко та М. Сполітак, хореографічний колектив «Росинка» (керівник В. Бурянчик) // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2tMQaJX. – Назва з екрана.

19 лютого На Вінниччині відбувся перший в Україні інклюзивний спектакль «Пори року. Yes, I can». У Вінницькому обласному українському академічному музично-драматичному театрі ім. М. К. Садовського відбувся перший в Україні інклюзивний спектакль, у якому взяли участь дівчата на візках, люди з порушеннями зору і слуху із реабілітаційного центру «Гармонія» та колектив танцювальної школи «Болеро». За переконанням організаторів, спектакль став дійсно культурною подією року в площині популяризації доступності та інклюзії через творчість. Окрім того, в залі працювали сурдоперекладачі, аби всі присутні, без виключення, мали можливість «почути» виставу. Головна ідея спектаклю показати глядачам за допомогою мистецтва, як пори року приходять на зміну один одному. Коли подих весни знімає крижані окови зими, а яскраве літо переходить в різнобарв’я спокійної осені. Привітали із яскравим творчим дебютом учасників спектаклю керівники області та міста, зокрема, слова вітання висловили заступник голови облдержадміністрації І. Івасюк та вінницький міський голова С. Моргунов // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2FMnSRl. – Назва з екрана.

У Кашперівському сільському клубі : пройшов районний молодіжно-сімейний та конкурсно-розважальний захід «Молода сім’я - 2018» : [захід відбувся за сприяння відділів у справах сім’ї та молоді, культури і туризму Козятинської райдержадміністрації спільно з районним будинком культури та Кашперівською сільською радою, за підтримки Вернигородської і Білопільської сільських рад. Учасниками конкурсно-розважальної програми стали молоді подружні пари. Всіх присутніх в залі вітали кращі представники аматорського мистецтва Козятинщини: В. Іжицький, М. Кулеша, В. Котовський, С. Тетенко, Ю. Харманюк, вокальні ансамблі «Чарівниця» Вернигородського сільського будинку культури, «Мальви» Кашперівського сільського клубу, «Черемшина» Білопільського сільського клубу] // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 22 лют. – С. 2.

Любіч, В. Прославляють Козятинщину : талановиті діти відзначились на «Мистецьких барвах - 2018» : [учні Самгородоцької дитячої музичної школи Козятинського р-ну та вихованка Козятинської музичної школи взяли участь та вибороли призові місця на XVII Міжнародному молодіжному фестивалі-конкурсі «Мистецькі барви - 2018», який відбувся у м. Прилуки Чернігівської обл. Загалом у фестивалі взяли участь 135 конкурсантів зі всіх куточків України] / В. Любіч // RIA-Козятин. – 2018. – 22 лют. – С. 9.

23 лютого «Мови різні – душа одна». Під такою назвою з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови у Світлиці обласного центру народної творчості проведено літературно-мистецьке свято. Це свято є традиційним, тому проводиться  щорічно. У ньому беруть участь письменники, літературознавці, журналісти, представники національних товариств, які проживають на Поділлі та їхні творчі колективи. Програма нинішнього свята була представлена виступами народного аматорського вокального ансамблю «Сімхе» Вінницького єврейського благодійного центру «Хесед-Емуна»; вокального дует О. Балтак і Н. Кульпеки Вінницького обласного земляцтва білорусів; народного аматорського родинного циганського ансамблю пісні і танцю «Ягорі» Іванівського сільського будинку культури Іванівської ОТГ Калинівського р-ну; М. Рибак та М. Вітковської – читців громадської організації «Хмільницька міська спілка поляків іме. В. Реймонта»; П. Огли, керівника циганського шоу-ансамблю «Барон»; В. Сафарова, соліста громадської організації «Вінницька азербайджанська община «ОГУЗ» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2GyTifq. – Назва з екрана.

У Києві оцінили фольклорний ансамбль з Бершадського району : [у Національному музеї народної архітектури та побуту України відбулося свято «Масниця. Колодій», в якому взяли участь 15 народних колективів, у тому числі і народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Бирлівського сільського будинку культури Бершадського р-ну] // Слово Придністров’я. – 2018. – 23 лют. – С. 3.

Українські страви – з кожної громади : [у Мурованих Курилівцях відбувся районний фестиваль національної кухні «Щедра гостина Мурованокуриловеччини». Майстри кулінарної справи з 23 громад району приготували чимало українських страв, які красномовно засвідчили про багатство традицій національної кухні] // Наше Придністров’я. – 2018. – 23 лют. – С. 1, 4.

День Героїв Небесної Сотні

20 лютого Покладанням квітів та хвилиною мовчання на Вінниччині вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Вінничани вшанували пам’ять та поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні й воїнам АТО та до Меморіалу Слави на Європейській площі. В урочистому покладанні квітів взяли участь голова облдержадміністрації В. Коровій, голова облради А. Олійник, міський голова С. Моргунов, заступники голови облдержадміністрації А. Гижко, І. Івасюк та О. Крученюк, депутати обласної та міської рад, учасники подій Революції Гідності, військовослужбовці Збройних сил України, учасники антитерористичної операції на Сході України, представники духовенства, організацій громадянського суспільства та засобів масової інформації області. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх тих, хто чотири роки тому не повернувся живим з Площі Незалежності у Києві під час буремних подій Революції Гідності // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2DAyl0d. – Назва з екрана.

Герої не вмирають, просто йдуть з Майдану – в небо : [у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки відбулась година мужності «Герої не вмирають, просто йдуть з Майдану – в небо»] // Могилів-Подільська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2FOZ9f7. – Назва з екрана.

Небесна Сотня: історія нескорених : [під такою назвою у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці проведено патріотичний урок] // Мурованокуриловецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2HGZLUZ. – Назва з екрана.

Україна – країна нескорених : [у Теплицькій центральній районній бібліотеці відбувся вечір-реквієм] // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2FGeO4p. – Назва з екрана.

Вечір-реквієм «А сотня відлетіла в небеса» // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2ItjpF7. – Назва з екрана.

Орлівська громада вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: http://bit.ly/2GzFReY. – Назва з екрана.

На Тростянеччині вшанували героїв небесної сотні // Тростянецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2HICIJn. – Назва з екрана.

День Героїв Небесної Сотні в Тульчині // Тульчинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2FGXQmE. – Назва з екрана.

«Уклонімось низько до землі тим,хто в серці буде жити вічно» // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2piNMFe. – Назва з екрана.

Небесна сотня. Зима, що нас змінила : [у Чернівецькій центральній районній бібліотеці представили виставку-спомин «Пам’яті Героїв»] // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2HJK0g2. – Назва з екрана.

Небесна сотня – історія нескорених : [під такою назвою у Чернівецькі  бібліотеці для дітей  було проведено годину пам’яті] // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2pgt5uI. – Назва з екрана.

Ми сотнею пішли на небо : [таку назву мала година скорботи, яку провели фахівці Борівської бібліотеки-філії № 2 в Борівській ЗОШ І-ІІІ ст.] // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2plB0G2. – Назва з екрана.

Захід-реквієм у дитячій бібліотеці // Чечельницька районна рада : офіц. сайт. – Режим доступу: http://bit.ly/2pkDZPe. – Назва з екрана. 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше