ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Вересень

Версія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Вересень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

Вінниця, 2018


Щомісячний дайджест «Хроніка культурного життя Вінниччини» має на меті забезпечення закладів галузі культури і мистецтва регіону інформацією про культурні події області, передовий досвід і досягнення вітчизняної культури, мистецтва, соціокультурної діяльності, музейної та бібліотечної справи. Видання є інформаційною базою для наукових досліджень, інформаційної підтримки управлінських структур в розробці і реалізації культурної політики та культурної діяльності, а також методичної діяльності фахівців сфери культури, висвітлення сучасного стану культури та мистецького життя регіону у всьому різноманітті його досягнень, проблем, подій і явищ. Для розповсюдження дайджесту використовуються сучасні електронні форми передачі інформації. Розраховано на працівників мистецьких і культурно-освітніх закладів, дослідників культури, широкого кола користувачів. 

Зміст

Загальний розділ

Бібліотеки Вінниччини

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

Музейна діяльність

Театрально-концертна діяльність

Музичне життя Вінниччини

Кіномистецтво

Образотворче мистецтво

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Декоративно-прикладне мистецтво

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв, благодійні акції 


Загальний розділ

4 вересня у м. Вінниця на майдані ім. В. Стуса відбулись вересневі Стусівські читання «Доля і світла пам’ять Стуса», до Дня пам’яті поета-земляка, Героя України В. Стуса. Захід організовано Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва за підтримки Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА. У читаннях взяли участь: письменник, член НСПУ, голова Вінницької обласної організації конгресу української інтелігенції, голова обласного літературно-мистецького об’єднання ім. В. Стуса В. Кобець, голова обласної організації спілки письменників України В. Вітковський, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Л. Сеник, громадськість міста й області, студентська та учнівська молодь // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2CAAz4O. – Назва з екрана.

Лозінська, Т. Для ліриків, патріотів, філософів : [побачила світ чергова книжка С. Травневої з м. Козятин «В полумисках літа». Анотацію виданню зробив український письменник М. Каменюк. Книжка «В полумисках літа» є у архівній бібліотеці редакції «RIA–Козятин»] / Т. Лозінська // RIA – Козятин. – 2018. – 6 верес. – С. 2.

«З Україною в серці» : [величальними словами рідній Україні розпочався перший урок в новому навчальному році на тему «З Україною в серці», що відбувся в концертній залі Мурованокуриловецького РБК «Жовтень». Ведучі святкового дійства бібліотекарі З. М. Петравчук та Т. А. Семенова привітали учнів та вчителів СЗОШ № 2 з початком навчального року. Окрасою свята була книжково-ілюстративна експозиція «Ми віримо в майбутнє твоє, Україно», на якій представлено літературу, що висвітлює історію рідної землі. Протягом свята звучали музичні вітання у виконанні працівників РБК Т. Столяр та І. Триндовської, а також учениці 8-го класу К. Бобрової] // Наше Придністров’я. – 2018. – 7 верес. – С. 5.

Відбулись традиційні вересневі Стусівські читання : [у м. Вінниця на майдані ім. В. Стуса відбулись вересневі Стусівські читання «Доля і світла пам’ять Стуса», до Дня пам’яті поета-земляка, Героя України В. Стуса. Захід організовано Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва за підтримки Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА. У читаннях взяли участь: письменник, член НСПУ, голова Вінницької обласної організації конгресу української інтелігенції, голова обласного літературно-мистецького об’єднання ім. В. Стуса В. Кобець, голова обласної організації спілки письменників України В. Вітковський, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Л. Сеник, громадськість міста й області, студентська та учнівська молодь] // Піщан. вісті. – 2018. – 7 верес. – С. 5.

8 вересня вінничани відсвяткували 655-у річницю з часу заснування міста. Цьогоріч свято об’єднало три знакові події, а саме: 655 років з часу заснування міста, 380 років з моменту фактичного набуття магдебурзького права та 25 років з дня відновлення історичного герба м. Вінниці. Урочиста церемонія відкриття свята розпочалась на Майдані Незалежності, де невдовзі було розгорнуто численні виставки, конкурси, виступи різних колективів, різноманітні майстер-класи та дитячі розваги, фестиваль симфонічних оркестрів України. Програма святкових заходів також включала цікаві проекти для вінничан та гостей міста, а саме: «Вінниця на перехресті сторіч» (лицарські бої, майстер-класи, виставка «Історична Вінниця), «Весільний Бум» (весільна церемонія у день народження міста, тематичні фотоінсталяції), «Вінниця і вінничани» (фотозони «Місто!Читай!», «Історія та легенди Вінниці», мистецький фестиваль від ВДПУ ім. М. М. Коцюбинського), «Вінниця – місто щасливих дітей» (розваги, батути, каруселі, фотозони, майстер-класи, інтерактиви для дітей); «Вінниця мистецька» (презентація закладів культури Вінниці). Також у центрі Вінниці відбулась концертна програма від м. Кельце (Республіка Польща) з нагоди 60-річчя партнерства. У рамках святкової програми відбувся фестиваль вуличної їжі «Vinnytѕia Food Feѕt», а також свято врожаю від усіх районів області, які продемонстрували виставки дідухів, обжинкових композицій, обрядових хлібів та автентичного ужиткового декоративно-прикладного мистецтва // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2MEkvyN. – Назва з екрана.

10 вересня на Вінниччині визначено переможців Всеукраїнської літературної премії імені М. Коцюбинського. На здобуття премії, комісією визначено 2 номінації «Художня література» та «Науково-популярна література». У першій номінації змагались 23 твори авторів з усієї України, а у другій 20. Голосування відбувалось у два етапи. За результатами першого етапу в номінації «Художня література» визначено три претенденти, які набрали найбільше голосів, а саме С. Блонська та її збірка лірики «Граніт», В. Гранецька зі збіркою верлібрів «Спротив речей» та Г. Осадко зі збіркою вибраної лірики останніх років «Жити просто». В другій номінації «Науково-популярна література» в першому етапі перемогли О. Пуніна та її книга «Самітній Геній О. Ульяненко», П. Скорук та його збірка краєзнавчих матеріалів «Могилівчани», а також О. Філін та його нариси з історії Вінниці ХХ ст. «На срібних перетинах долі». За результатами другого етапу голосування в номінації «Художня література» перемогу здобула збірка вибраної лірики Г. Осадко «Жити просто», а в номінації «Науково-популярна література» перемогла збірка краєзнавчих матеріалів П. Скорука «Могилівчани». Таким чином визначено лауреатів цьогорічної Всеукраїнської літературної премії ім. М. Коцюбинського, нагородження яких відбудеться у Вінницькому літературно-меморіальному музеї письменника до дня його народження // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2MDFL7u. – Назва з екрана.

Сіньковська, Н. Вшанували пам’ять поета : [урочистий мітинг пам’яті, присвячений 33-й річниці з дня смерті В. Стуса відбувся у його рідному селі Рахнівці Гайсинського р-ну, на території місцевої школи, що гордо носить ім’я знаного земляка. Вшанувати пам’ять поета прибули начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. Ричков, Чечелівський сільський голова А. Штельмах, поет і прозаїк, член міжрегіональної спілки письменників України П. Підлипняк, жителі села. Виступи гостей переплітались народними та патріотичними піснями у виконанні артистів РБК та місцевого народного фольклорного жіночого колективу «Берегиня»] / Н. Сіньковська // Трибуна праці. – 2018. – 12 верес. – С. 2.

Будинок культури повернули до життя : [з відкриттям відремонтованого БК мешканців Котюжинець Калинівського р-ну вітали заступник голови облдержадміністрації О. Крученюк, голова районної ради В. Поліщук та голова РДА В. Гаврилюк. Вони вручали відзнаки влади людям, які допомагали оновлювати сільський заклад культури. А. О.Чечіль, тріо «Зоряниця» РБК, народний аматорський ансамбль «Рута-м’ята» з Радівки, сільські самодіяльні артисти, духовий оркестр військової частини 3028 Національної гвардії «випробували» сцену у відремонтованому БК. Також на святковому відкритті БК виступив начальник Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА С. С. Городинський] // Прапор Перемоги. – 2018. – 14 верес. – С. 2.

19 вересня на Вінниччині заснували нову щорічну літературну премію «Бурштинова зоря». Завершила роботу дводенна творча нарада молодих авторів НСПУ, ініційована НСПУ і підтримана Вінницькою облдержадміністрацією, Вінницькою обласною радою, Вінницькою організацією НСПУ. За сприяння депутата обласної Ради Л. Повха, голови Правління Асоціації «Український Бурштиновий Світ» Г. Симхи, редакції журналу «Вінницький край» і вінницької письменницької організації була заснована щорічна літературна премія «Бурштинова зоря», яку з 2019 року вручатимуть українським письменникам за найкращі прозові та поетичні твори про український бурштин або історії, пов’язані з бурштином. Преміювання відбуватиметься в тих містах України, по яких проходив «бурштиновий» шлях – від Поділля до Чорного моря // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2OYwlFL. – Назва з екрана.

24 вересня відбулися семінари працівників галузі культури. На базі Теплицького РБК працювали фахівці з Вінницького ОЦНТ – методист з питань нематеріальної культурної спадщини, заслужений діяч мистецтв України В. Титаренко та провідний методист з вокально-хорового мистецтва Н. Джус. Під час проведення семінарів, працівники галузі культури району отримали знання з питань збереження нематеріальної спадщини, розкриття ідейного змісту та художнього образу хорових творів, їх художньої інтерпретації, вдосконалили свої вокально-хорові навички. Загалом, зустрічі відбулися у дружній та творчій атмосфері. По завершенню роботи, провідні фахівці Вінницького ОЦНТ побажали учасникам творчих здобутків у популяризації та відроджені української пісні, збереженні нематеріальної культурної спадщини // Теплицька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2y8uHdp. – Назва з екрана.

25 вересня на Вінниччині відбулась презентація чергової книги з бібліотечної серії «Моя Вінниччина» – «Моє Кучеряве Поділля», автор П. Кондратюк. Презентація книги історії села Побірка Теплицького р-ну «Моє кучеряве Поділля», цікава вже тим, що написав її… математик за фахом! Книга видана коштом обласного бюджету в бібліотечній серії «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край» (випуск 28-й). У презентації взяли участь: автор книги П. Кондратюк, сільський голова В. Сокольвяк, заступник голови Теплицької районної ради В. Скалій, Заступник директора Теплицького РБК А.Волинець, письменники В. Вітковський, Т. Яковенко, О. Герасименко, Т. Приймасюк, Л. Сичко, С. Юлімбетова-Стадник, співачка В. Остапчук // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Rby0Jv. – Назва з екрана.

Бібліотеки Вінниччини

7 вересня до 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського у читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих організовано виставку «Людину ми творимо любов’ю» // Хмільницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QwPZK6. – Назва з екрана.

18 вересня до Міжнародного дня миру Чечельницька ЦРБ, презентувала тематичну виставку «Блаженні миротворці». На виставці представлено хоробрих борців – миротворців з Чечельниччини, які брали участь у війні на сході країни // Чечельницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2DM8MyR. – Назва з екрана.

20 вересня до Всеукраїнської науково-практичної конференції «Роль національних природних парків в розвитку туризму», працівники Чечельницької ЦРБ підготували книжкові виставки: «Краєзнавча література в фондах Чечельницької центральної районної бібліотеки», «Косаківський Віктор Афанасійович – археолог, етнограф, історик, народний митець, майстер» та виставку малюнків Л. Бурлаки, бібліотекаря с. Демівки. Присутні мали змогу ознайомитися з краєзнавчими матеріалами та послухати бібліографічний огляд літератури «Видатні і знамениті краяни» // Чечельницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2IxDM4f. – Назва з екрана.

Присяжна, М. Українська революція 1917 – 1921 років: погляд із сьогодення : [у читальній залі Чернівецької районної бібліотеки для дорослих було відкрито пересувну виставку. Завдяки інсталяції всі охочі змогли перенестися в минуле століття та ознайомитися як починаючи з весни 1917 року відбулося становлення української держави] / М. Присяжна // Чернівец. зоря. – 2018. – 21 верес. – С. 5.

Слободянюк, Г. Бібліотечна планета : [готуючись відзначити 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського, працівники Піщанської районної бібліотеки для дітей разом з вихованцями дитсадка «Райдуга», групами «Дзвіночки» та «Бджілки» завітали до бібліотеки, щоб ознайомитись з творчістю В. Сухомлинського] / Г. Слободянюк // Піщан. вісті. – 2018. – 21 верес. – С. 4.

21 вересня до Міжнародного дня миру у читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих була представлена книжково-ілюстративна виставка «Хай буде мир на всій землі», на якій представлені книги, що розкривають значущість боротьби за мир для людини будь-якої країни, показують відвагу наших воїнів у Другій світовій війні та сучасному протистоянні на сході України // Хмільницька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2P5pAlJ. – Назва з екрана.

Пастух, К. «Краса жіноча вічна й загадкова» : [у Жмеринській ЦРБ відбувся майстер-клас «Краса жіноча вічна й загадкова», який провела лікар інфекційних захворювань, косметолог-естет – Ю. Гароль. Захід приурочений до Міжнародного дня краси, який щорічно відзначається 9 вересня, починаючи з 1995 року] / К. Пастух // Жмерин. меридіан. – 2018. – 22 верес. – С. 3.

22 вересня студенти Чернятинського коледжу вшанували пам’ять учасників партизанського руху. У читальній залі бібліотеки Чернятинського коледжу Вінницького НАУ з користувачами проведено годину історичної пам’яті «По місцях бойової слави…». Під час заходу завідувач бібліотекою Л. Буровська розповіла про героїв-партизан Другої світової війни та партизанський рух на території рідного краю. Бібліотекарі Т. Волкотруб і Л. Барда взяли участь в історичній бесіді «Слава вам, герої-партизани». Також всі відвідувачі ознайомились з розгорнутою книжковою виставкою та світлинами «День партизанської слави»// Жмеринська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2DH2T5U. – Назва з екрана.

27 вересня у читальній залі Могилів-Подільської ЦРБ, відбувся літературний захід «Учитель добра і краси» присвячений 100-річчю від дня народження видатного педагога-гуманіста В. О. Сухомлинського. Для дітей він написав понад 1500 художніх мініатюр – казок, оповідань, легенд, притч, новел. Студенти професійного ліцею сфери послуг, з великим захопленням слухали про життя і творчість видатного педагога-гуманіста, також мали змогу ознайомитись з його літературною спадщиною представленою на книжковій виставці «Людина починається з добра» // Могилів-Подільська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2NXqOCU. – Назва з екрана.

27 вересня у Чернівецькому р-ні відзначили Всеукраїнський день бібліотек. Урочистості відбулись за участі першого заступника голови райдержадміністрації А. Кузь та заступника голови районної ради О. Сауляка. У ході заходу найкращі працівники бібліотек нагородженні грамотами, на завершення свята відбувся концерт // Чернівецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2P1D9m1. – Назва з екрана.

27 вересня у приміщенні Хмільницької районної бібліотеки для дорослих відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Голова районної ради З. Бонсевич, заступник голови районної державної адміністрації М. Чикотун та начальник відділу культури М. Стукан привітали присутніх з Всеукраїнським днем бібліотек та кращих відзначили грамотами за плідну роботу // Хмільницька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2zMK0dQ. – Назва з екрана.

Боднар, Л. Бібліотечно-літературний десант у Вендичанах : [Вендичанська селищна бібліотека Молигів-Подільського району запровадила нову форму роботи: бібліотечний десант, метою якого є інформування користувачів про можливості бібліотеки, розкрити багатство її фонду, привабити нових читачів. На центральній площі селища організували книжкову виставку, де представили твори кращих сучасних українських письменників. Також були представлені і письменники дитячої літератури. Діти брали участь у відгадуванні загадок, у грі-конкурсі «Додай кінцівку до прислів’я», у грі «Вгадай казку». Для найменших гостей свята учасники клубу «Казкова світлиця», який діє при бібліотеці, інсценували казку «Ріпка». Дитячий ансамбль «Співаночка» подарував всім ряд веселих пісень] / Л. Боднар // Слово Придністров’я. – 2018. – 28 верес. – С. 12.

Бушняк, М. Скарбниця мудрості людської : [директор централізованої бібліотечної системи Піщанського р-ну М. Бушняк повідала про стан та діяльність бібліотечної мережі р-ну] / М. Бушняк // Піщан. вісті. – 2018. – 28 верес. – С. 3.

Куляс, О. Запрошуємо до оази мудрості : [завідуюча Шаргородської районної бібліотеки для дітей О. Куляс започаткувала нову ігрову форму «Бібліо килимок», на якому маленькі користувачі можуть поспілкуватися зі своїми однолітками, попрацювати над кросвордами, отримати цікаву інформацію від бібліотекаря, взяти участь у дискусіях та літературних вікторинах, подивитися мультфільм тощо] / О. Куляс // Шаргородщина. – 2018. – 28 верес. – С. 3.

Мартишева, Л. Пам’яті сонцепоклонника : [у Барській районній бібліотеці відбувся літературно-мистецький захід, присвячений 154-й річниці від народження письменника М. Коцюбинського. Місцеві краєзнавці, поети, співаки, музиканти, студентська молодь продовжили добру традицію зустрічей, започатковану почесним барчанином, заслуженим вчителем, який виховав не одне покоління справжніх патріотів рідного краю, Б. Нетубським] / Л. Мартишева // Поділ. край. – 2018. – 28 верес. – С. 2.

30 вересня Усиновіть дитину, подаруйте їй, радість та тепло свого серця. Напередодні Дня усиновлення в Україні у читальній залі Липовецької ЦРБ відбулась презентація книжкової викладки літератури під назвою «Усиновіть дитину, подаруйте їй, радість та тепло свого серця» для користувачів бібліотеки // Липовецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2zLD2pq. – Назва з екрана.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

3 вересня у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулися публічні літературні читання творів авторів-номінантів конкурсу на здобуття Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського за участю членів журі. Надійшло понад 50 книг від 42 авторів з різних регіонів України, зокрема: Вінниці, Києва, Харкова, Миколаєва, Хмельницького, Сумщини, Закарпаття та ін.. Серед них – літературно-художні, художньо-документальні, історико-краєзнавчі твори, поезія, проза, есеї, літературні портрети, фотоальбоми тощо. Кожне видання по-своєму цікаве і становить інтерес для читача. А 17 вересня у Вінниці відбудеться вручення премій // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

8 вересня у читальній залі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася всепольська акція «Національне читання» (Narodowe Czytanie), приурочене до 100-річчя повернення Незалежності Польщі. У заході взяли участь Консул Республіки Польща у Вінниці А. Сломські, заступник голови Вінницької обласної Ради М. Кременюк, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Л. Сеник, заступник начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА А. Ратинська та близько 100 учасників. Л. Павлюкевич ознайомила присутніх із творчістю та життєвим шляхом С. Жеромського, автора роману «Провесінь», який був внесений для читання. Також учасники ознайомилися із книжковою виставкою творів письменника з фонду бібліотеки, яка стала своєрідним місточком у світ польської культури та літератури. Усі присутні одержали дипломи, які підтверджують їх участь у Національних читаннях // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2xd7I1h. – Назва з екрана.

8 вересня до дня міста Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва представила локації у проекті «Вінниччина і вінничани». Це виставка-калейдоскоп «Відкрий для себе рідну Вінницю!» та книжкова виставка з фондів відділу рідкісних і цінних видань «З книжкових колекцій відомих вінничан» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

9 вересня у відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва ГО «Конфедерація поляків Поділля – ХХІ століття» провела інформаційну зустріч. Захід відбувся в рамках акції Національного читання, приуроченого до 100-річчя повернення Незалежності Польщі. Учасники зустрічі читали в оригіналі фрагмент роману «Провесінь» польського письменника С. Жеромського // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

9 вересня до відділу рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва завітали члени організації «Конфедерація поляків Поділля – ХХІ століття». Гостей ознайомили зі стародрукованими польськими виданнями XVII-XIX ст. з родових бібліотек польських аристократів – Потоцьких, Руссановських, Якубовських, Грохольських, Собанських, Старорипінських, Ярошинських та ін. // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

11 вересня працівники Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва передали через друзів-волонтерів ГО «Мольфар» (президент Ю. Вотчер) благодійну допомогу українським воїнам у зону ООС. У бібліотеці вшановують героїв, які загинули у зоні АТО і щиро дякують героям-патріотам, які нині захищають незалежність та єдність на Сході, а також волонтерам, які підтримують і допомагають бійцям на війні // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

13 вересня відділ формування фондів Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував перегляд нових надходжень. Цікаві книги, енциклопедії та словники, світові бестселери привернули увагу всіх працівників бібліотеки і зробили початок робочого дня змістовним // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

13 вересня працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва завітали до ВПУ № 11 м. Вінниці з пізнавальною годиною «Рятувальник – професія героїчна». Учні І та ІІ курсів переглянули відеофільм про нелегку працю пожежників та служби МНС, ознайомились із завданнями, які постають перед рятувальниками під час надзвичайних ситуацій, а також взяли участь у вікторині «Знати, щоб передбачати, передбачати, щоб діяти» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

17 вересня на засіданні Гендерного клубу «Я+ТИ=МИ» «Стратегічне планування в місцевих громадах» голова правління ГС «Інституту місцевої демократії «Відкрите суспільство» С. А. Ходакова акцентувала увагу присутніх на питанні, чому виникає потреба у стратегічному плануванні, на чому слід базувати таке планування, та як це відбувається в європейських країнах // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

19 вересня у відділі аграрних наук і виробництва відбулася презентація виставки-інформації «Інноваційний потенціал АПК», яку підготувала провідний бібліограф О. Л. Шпичак. У заході взяли участь доценти Н. М. Гудзенко, Л. І. Федоришина та студенти факультету обліку та аудиту ВНАУ // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

20 вересня у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася спільна презентація виставки картин художниці Анни Ольшанської-Кобильнік та поезії молодої авторки Ольги Мудрицької «Душа людська у кольорі та слові» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

20 вересня до Всесвітнього дня туризму відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва спільно з відділом економіки і новітніх технологій провели для користувачів День інформації «Відкривай та споглядай: майбутнє за туризмом!». Л. О. Киричок представила віртуальну подорож мальовничими куточками світу та України, Р. І. Покидченко презентувала книжково-ілюстративну виставку «Розвиток туристичного бізнесу в Україні» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

24 вересня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася презентація літературно-мистецького об’єднання «Імпреза». На заході були присутні студенти Вінницького обласного комунального гуманітарно-педагогічного коледжу та учні ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 ім. Д. І. Менделєєва, які мали можливість відкрити для себе цікавих та неординарних митців слова. Модератори заходу – В. Крупка та І. Федорчук, учасники – М. Дзюменко, А. Петренко. Чудовим доповненням стала книжкова виставка «Літературна мозаїка вінницьких поетів», яку презентували співробітники відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

24 вересня «Хор народної душі» – під такою назвою у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася музична година, присвячена 75-річчю з часу створення Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г. Г. Верьовки // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

25 вересня у вестибюлі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося свято врожаю «Щедра осінь дарами». Захід організував відділ аграрних наук і виробництва спільно з членами клубу «Садівник». У заході взяли участь викладачі та студенти агрономічного факультету ВНАУ // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

25 вересня до Всесвітнього дня туризму працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва провели для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» годину цікавих повідомлень «Подорожуємо Україною». Вихованці переглянули відео «Твоя країна – Україна», презентацію «Чарівні куточки України» та на згадку про зустріч отримали патріотичні жовто-блакитні браслети // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

26 вересня у приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Привітати працівників бібліотечної галузі завітав начальник Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА С. Городинський. Також посадовець вручив найкращим бібліотекарям Вінниччини Почесні грамоти Міністерства культури України за вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Крім того, працівникам бібліотечної галузі вручено ряд Почесних грамот ОДА та обласної Ради, а також грамоти управління культури і мистецтв ОДА. В продовження урочистого зібрання для присутніх виступали творчі хорові колективи та солісти Вінниччини // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2y2FqpD. – Назва з екрана.

27 вересня у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося свято для колективу та ветеранів бібліотеки «І знову зустріч…» з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Привітати працівників бібліотечної галузі завітала Т. Побережна, голова обласного комітету профспілки працівників культури, та вручила грамоти управління культури і мистецтв Вінницької ОДА за високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток бібліотечної справи. Із вітальним словом до колег звернулися директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Л. Сеник та голова первинної профспілкової організації бібліотеки К. Осадчук. Прозвучали вітання від тріо заслужених артистів України Л. Остапчук, Г. Король і О. Остапчука «Оберіг» та учнів 8–9-х класів КЗ «Загальноосвітня школа І–ІІІ cтупенів № 8 Вінницької міської ради» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

27 вересня провідний бібліограф відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Л. І. Заря провела годину цікавих повідомлень «Бібліотеки світу» для студентів І курсу факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв ВДПУ ім. М. Коцюбинського. Слухачі ознайомилися з історією створення та розвитку національних та університетських бібліотек європейських держав // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

27 вересня бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Т. М. Горовенко в рамках програми «Партнерство заради миру та безпеки» провела годину запитань і відповідей «Співробітництво Україна – НАТО» із студентами І курсу ВДПУ ім. М. Коцюбинського. Першокурсники мали нагоду дізнатися про історію створення НАТО, основні напрямки діяльності та співробітництва з Україною // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Вересень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше