ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Вересень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

Вінниця, 2018


Щомісячний дайджест «Хроніка культурного життя Вінниччини» має на меті забезпечення закладів галузі культури і мистецтва регіону інформацією про культурні події області, передовий досвід і досягнення вітчизняної культури, мистецтва, соціокультурної діяльності, музейної та бібліотечної справи. Видання є інформаційною базою для наукових досліджень, інформаційної підтримки управлінських структур в розробці і реалізації культурної політики та культурної діяльності, а також методичної діяльності фахівців сфери культури, висвітлення сучасного стану культури та мистецького життя регіону у всьому різноманітті його досягнень, проблем, подій і явищ. Для розповсюдження дайджесту використовуються сучасні електронні форми передачі інформації. Розраховано на працівників мистецьких і культурно-освітніх закладів, дослідників культури, широкого кола користувачів. 

Зміст

Загальний розділ

Бібліотеки Вінниччини

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

Музейна діяльність

Театрально-концертна діяльність

Музичне життя Вінниччини

Кіномистецтво

Образотворче мистецтво

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Декоративно-прикладне мистецтво

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв, благодійні акції 


Загальний розділ

4 вересня у м. Вінниця на майдані ім. В. Стуса відбулись вересневі Стусівські читання «Доля і світла пам’ять Стуса», до Дня пам’яті поета-земляка, Героя України В. Стуса. Захід організовано Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва за підтримки Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА. У читаннях взяли участь: письменник, член НСПУ, голова Вінницької обласної організації конгресу української інтелігенції, голова обласного літературно-мистецького об’єднання ім. В. Стуса В. Кобець, голова обласної організації спілки письменників України В. Вітковський, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Л. Сеник, громадськість міста й області, студентська та учнівська молодь // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2CAAz4O. – Назва з екрана.

Лозінська, Т. Для ліриків, патріотів, філософів : [побачила світ чергова книжка С. Травневої з м. Козятин «В полумисках літа». Анотацію виданню зробив український письменник М. Каменюк. Книжка «В полумисках літа» є у архівній бібліотеці редакції «RIA–Козятин»] / Т. Лозінська // RIA – Козятин. – 2018. – 6 верес. – С. 2.

«З Україною в серці» : [величальними словами рідній Україні розпочався перший урок в новому навчальному році на тему «З Україною в серці», що відбувся в концертній залі Мурованокуриловецького РБК «Жовтень». Ведучі святкового дійства бібліотекарі З. М. Петравчук та Т. А. Семенова привітали учнів та вчителів СЗОШ № 2 з початком навчального року. Окрасою свята була книжково-ілюстративна експозиція «Ми віримо в майбутнє твоє, Україно», на якій представлено літературу, що висвітлює історію рідної землі. Протягом свята звучали музичні вітання у виконанні працівників РБК Т. Столяр та І. Триндовської, а також учениці 8-го класу К. Бобрової] // Наше Придністров’я. – 2018. – 7 верес. – С. 5.

Відбулись традиційні вересневі Стусівські читання : [у м. Вінниця на майдані ім. В. Стуса відбулись вересневі Стусівські читання «Доля і світла пам’ять Стуса», до Дня пам’яті поета-земляка, Героя України В. Стуса. Захід організовано Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва за підтримки Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА. У читаннях взяли участь: письменник, член НСПУ, голова Вінницької обласної організації конгресу української інтелігенції, голова обласного літературно-мистецького об’єднання ім. В. Стуса В. Кобець, голова обласної організації спілки письменників України В. Вітковський, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Л. Сеник, громадськість міста й області, студентська та учнівська молодь] // Піщан. вісті. – 2018. – 7 верес. – С. 5.

8 вересня вінничани відсвяткували 655-у річницю з часу заснування міста. Цьогоріч свято об’єднало три знакові події, а саме: 655 років з часу заснування міста, 380 років з моменту фактичного набуття магдебурзького права та 25 років з дня відновлення історичного герба м. Вінниці. Урочиста церемонія відкриття свята розпочалась на Майдані Незалежності, де невдовзі було розгорнуто численні виставки, конкурси, виступи різних колективів, різноманітні майстер-класи та дитячі розваги, фестиваль симфонічних оркестрів України. Програма святкових заходів також включала цікаві проекти для вінничан та гостей міста, а саме: «Вінниця на перехресті сторіч» (лицарські бої, майстер-класи, виставка «Історична Вінниця), «Весільний Бум» (весільна церемонія у день народження міста, тематичні фотоінсталяції), «Вінниця і вінничани» (фотозони «Місто!Читай!», «Історія та легенди Вінниці», мистецький фестиваль від ВДПУ ім. М. М. Коцюбинського), «Вінниця – місто щасливих дітей» (розваги, батути, каруселі, фотозони, майстер-класи, інтерактиви для дітей); «Вінниця мистецька» (презентація закладів культури Вінниці). Також у центрі Вінниці відбулась концертна програма від м. Кельце (Республіка Польща) з нагоди 60-річчя партнерства. У рамках святкової програми відбувся фестиваль вуличної їжі «Vinnytѕia Food Feѕt», а також свято врожаю від усіх районів області, які продемонстрували виставки дідухів, обжинкових композицій, обрядових хлібів та автентичного ужиткового декоративно-прикладного мистецтва // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2MEkvyN. – Назва з екрана.

10 вересня на Вінниччині визначено переможців Всеукраїнської літературної премії імені М. Коцюбинського. На здобуття премії, комісією визначено 2 номінації «Художня література» та «Науково-популярна література». У першій номінації змагались 23 твори авторів з усієї України, а у другій 20. Голосування відбувалось у два етапи. За результатами першого етапу в номінації «Художня література» визначено три претенденти, які набрали найбільше голосів, а саме С. Блонська та її збірка лірики «Граніт», В. Гранецька зі збіркою верлібрів «Спротив речей» та Г. Осадко зі збіркою вибраної лірики останніх років «Жити просто». В другій номінації «Науково-популярна література» в першому етапі перемогли О. Пуніна та її книга «Самітній Геній О. Ульяненко», П. Скорук та його збірка краєзнавчих матеріалів «Могилівчани», а також О. Філін та його нариси з історії Вінниці ХХ ст. «На срібних перетинах долі». За результатами другого етапу голосування в номінації «Художня література» перемогу здобула збірка вибраної лірики Г. Осадко «Жити просто», а в номінації «Науково-популярна література» перемогла збірка краєзнавчих матеріалів П. Скорука «Могилівчани». Таким чином визначено лауреатів цьогорічної Всеукраїнської літературної премії ім. М. Коцюбинського, нагородження яких відбудеться у Вінницькому літературно-меморіальному музеї письменника до дня його народження // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2MDFL7u. – Назва з екрана.

Сіньковська, Н. Вшанували пам’ять поета : [урочистий мітинг пам’яті, присвячений 33-й річниці з дня смерті В. Стуса відбувся у його рідному селі Рахнівці Гайсинського р-ну, на території місцевої школи, що гордо носить ім’я знаного земляка. Вшанувати пам’ять поета прибули начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. Ричков, Чечелівський сільський голова А. Штельмах, поет і прозаїк, член міжрегіональної спілки письменників України П. Підлипняк, жителі села. Виступи гостей переплітались народними та патріотичними піснями у виконанні артистів РБК та місцевого народного фольклорного жіночого колективу «Берегиня»] / Н. Сіньковська // Трибуна праці. – 2018. – 12 верес. – С. 2.

Будинок культури повернули до життя : [з відкриттям відремонтованого БК мешканців Котюжинець Калинівського р-ну вітали заступник голови облдержадміністрації О. Крученюк, голова районної ради В. Поліщук та голова РДА В. Гаврилюк. Вони вручали відзнаки влади людям, які допомагали оновлювати сільський заклад культури. А. О.Чечіль, тріо «Зоряниця» РБК, народний аматорський ансамбль «Рута-м’ята» з Радівки, сільські самодіяльні артисти, духовий оркестр військової частини 3028 Національної гвардії «випробували» сцену у відремонтованому БК. Також на святковому відкритті БК виступив начальник Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА С. С. Городинський] // Прапор Перемоги. – 2018. – 14 верес. – С. 2.

19 вересня на Вінниччині заснували нову щорічну літературну премію «Бурштинова зоря». Завершила роботу дводенна творча нарада молодих авторів НСПУ, ініційована НСПУ і підтримана Вінницькою облдержадміністрацією, Вінницькою обласною радою, Вінницькою організацією НСПУ. За сприяння депутата обласної Ради Л. Повха, голови Правління Асоціації «Український Бурштиновий Світ» Г. Симхи, редакції журналу «Вінницький край» і вінницької письменницької організації була заснована щорічна літературна премія «Бурштинова зоря», яку з 2019 року вручатимуть українським письменникам за найкращі прозові та поетичні твори про український бурштин або історії, пов’язані з бурштином. Преміювання відбуватиметься в тих містах України, по яких проходив «бурштиновий» шлях – від Поділля до Чорного моря // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2OYwlFL. – Назва з екрана.

24 вересня відбулися семінари працівників галузі культури. На базі Теплицького РБК працювали фахівці з Вінницького ОЦНТ – методист з питань нематеріальної культурної спадщини, заслужений діяч мистецтв України В. Титаренко та провідний методист з вокально-хорового мистецтва Н. Джус. Під час проведення семінарів, працівники галузі культури району отримали знання з питань збереження нематеріальної спадщини, розкриття ідейного змісту та художнього образу хорових творів, їх художньої інтерпретації, вдосконалили свої вокально-хорові навички. Загалом, зустрічі відбулися у дружній та творчій атмосфері. По завершенню роботи, провідні фахівці Вінницького ОЦНТ побажали учасникам творчих здобутків у популяризації та відроджені української пісні, збереженні нематеріальної культурної спадщини // Теплицька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2y8uHdp. – Назва з екрана.

25 вересня на Вінниччині відбулась презентація чергової книги з бібліотечної серії «Моя Вінниччина» – «Моє Кучеряве Поділля», автор П. Кондратюк. Презентація книги історії села Побірка Теплицького р-ну «Моє кучеряве Поділля», цікава вже тим, що написав її… математик за фахом! Книга видана коштом обласного бюджету в бібліотечній серії «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край» (випуск 28-й). У презентації взяли участь: автор книги П. Кондратюк, сільський голова В. Сокольвяк, заступник голови Теплицької районної ради В. Скалій, Заступник директора Теплицького РБК А.Волинець, письменники В. Вітковський, Т. Яковенко, О. Герасименко, Т. Приймасюк, Л. Сичко, С. Юлімбетова-Стадник, співачка В. Остапчук // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Rby0Jv. – Назва з екрана.

Бібліотеки Вінниччини

7 вересня до 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського у читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих організовано виставку «Людину ми творимо любов’ю» // Хмільницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QwPZK6. – Назва з екрана.

18 вересня до Міжнародного дня миру Чечельницька ЦРБ, презентувала тематичну виставку «Блаженні миротворці». На виставці представлено хоробрих борців – миротворців з Чечельниччини, які брали участь у війні на сході країни // Чечельницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2DM8MyR. – Назва з екрана.

20 вересня до Всеукраїнської науково-практичної конференції «Роль національних природних парків в розвитку туризму», працівники Чечельницької ЦРБ підготували книжкові виставки: «Краєзнавча література в фондах Чечельницької центральної районної бібліотеки», «Косаківський Віктор Афанасійович – археолог, етнограф, історик, народний митець, майстер» та виставку малюнків Л. Бурлаки, бібліотекаря с. Демівки. Присутні мали змогу ознайомитися з краєзнавчими матеріалами та послухати бібліографічний огляд літератури «Видатні і знамениті краяни» // Чечельницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2IxDM4f. – Назва з екрана.

Присяжна, М. Українська революція 1917 – 1921 років: погляд із сьогодення : [у читальній залі Чернівецької районної бібліотеки для дорослих було відкрито пересувну виставку. Завдяки інсталяції всі охочі змогли перенестися в минуле століття та ознайомитися як починаючи з весни 1917 року відбулося становлення української держави] / М. Присяжна // Чернівец. зоря. – 2018. – 21 верес. – С. 5.

Слободянюк, Г. Бібліотечна планета : [готуючись відзначити 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського, працівники Піщанської районної бібліотеки для дітей разом з вихованцями дитсадка «Райдуга», групами «Дзвіночки» та «Бджілки» завітали до бібліотеки, щоб ознайомитись з творчістю В. Сухомлинського] / Г. Слободянюк // Піщан. вісті. – 2018. – 21 верес. – С. 4.

21 вересня до Міжнародного дня миру у читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих була представлена книжково-ілюстративна виставка «Хай буде мир на всій землі», на якій представлені книги, що розкривають значущість боротьби за мир для людини будь-якої країни, показують відвагу наших воїнів у Другій світовій війні та сучасному протистоянні на сході України // Хмільницька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2P5pAlJ. – Назва з екрана.

Пастух, К. «Краса жіноча вічна й загадкова» : [у Жмеринській ЦРБ відбувся майстер-клас «Краса жіноча вічна й загадкова», який провела лікар інфекційних захворювань, косметолог-естет – Ю. Гароль. Захід приурочений до Міжнародного дня краси, який щорічно відзначається 9 вересня, починаючи з 1995 року] / К. Пастух // Жмерин. меридіан. – 2018. – 22 верес. – С. 3.

22 вересня студенти Чернятинського коледжу вшанували пам’ять учасників партизанського руху. У читальній залі бібліотеки Чернятинського коледжу Вінницького НАУ з користувачами проведено годину історичної пам’яті «По місцях бойової слави…». Під час заходу завідувач бібліотекою Л. Буровська розповіла про героїв-партизан Другої світової війни та партизанський рух на території рідного краю. Бібліотекарі Т. Волкотруб і Л. Барда взяли участь в історичній бесіді «Слава вам, герої-партизани». Також всі відвідувачі ознайомились з розгорнутою книжковою виставкою та світлинами «День партизанської слави»// Жмеринська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2DH2T5U. – Назва з екрана.

27 вересня у читальній залі Могилів-Подільської ЦРБ, відбувся літературний захід «Учитель добра і краси» присвячений 100-річчю від дня народження видатного педагога-гуманіста В. О. Сухомлинського. Для дітей він написав понад 1500 художніх мініатюр – казок, оповідань, легенд, притч, новел. Студенти професійного ліцею сфери послуг, з великим захопленням слухали про життя і творчість видатного педагога-гуманіста, також мали змогу ознайомитись з його літературною спадщиною представленою на книжковій виставці «Людина починається з добра» // Могилів-Подільська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2NXqOCU. – Назва з екрана.

27 вересня у Чернівецькому р-ні відзначили Всеукраїнський день бібліотек. Урочистості відбулись за участі першого заступника голови райдержадміністрації А. Кузь та заступника голови районної ради О. Сауляка. У ході заходу найкращі працівники бібліотек нагородженні грамотами, на завершення свята відбувся концерт // Чернівецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2P1D9m1. – Назва з екрана.

27 вересня у приміщенні Хмільницької районної бібліотеки для дорослих відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Голова районної ради З. Бонсевич, заступник голови районної державної адміністрації М. Чикотун та начальник відділу культури М. Стукан привітали присутніх з Всеукраїнським днем бібліотек та кращих відзначили грамотами за плідну роботу // Хмільницька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2zMK0dQ. – Назва з екрана.

Боднар, Л. Бібліотечно-літературний десант у Вендичанах : [Вендичанська селищна бібліотека Молигів-Подільського району запровадила нову форму роботи: бібліотечний десант, метою якого є інформування користувачів про можливості бібліотеки, розкрити багатство її фонду, привабити нових читачів. На центральній площі селища організували книжкову виставку, де представили твори кращих сучасних українських письменників. Також були представлені і письменники дитячої літератури. Діти брали участь у відгадуванні загадок, у грі-конкурсі «Додай кінцівку до прислів’я», у грі «Вгадай казку». Для найменших гостей свята учасники клубу «Казкова світлиця», який діє при бібліотеці, інсценували казку «Ріпка». Дитячий ансамбль «Співаночка» подарував всім ряд веселих пісень] / Л. Боднар // Слово Придністров’я. – 2018. – 28 верес. – С. 12.

Бушняк, М. Скарбниця мудрості людської : [директор централізованої бібліотечної системи Піщанського р-ну М. Бушняк повідала про стан та діяльність бібліотечної мережі р-ну] / М. Бушняк // Піщан. вісті. – 2018. – 28 верес. – С. 3.

Куляс, О. Запрошуємо до оази мудрості : [завідуюча Шаргородської районної бібліотеки для дітей О. Куляс започаткувала нову ігрову форму «Бібліо килимок», на якому маленькі користувачі можуть поспілкуватися зі своїми однолітками, попрацювати над кросвордами, отримати цікаву інформацію від бібліотекаря, взяти участь у дискусіях та літературних вікторинах, подивитися мультфільм тощо] / О. Куляс // Шаргородщина. – 2018. – 28 верес. – С. 3.

Мартишева, Л. Пам’яті сонцепоклонника : [у Барській районній бібліотеці відбувся літературно-мистецький захід, присвячений 154-й річниці від народження письменника М. Коцюбинського. Місцеві краєзнавці, поети, співаки, музиканти, студентська молодь продовжили добру традицію зустрічей, започатковану почесним барчанином, заслуженим вчителем, який виховав не одне покоління справжніх патріотів рідного краю, Б. Нетубським] / Л. Мартишева // Поділ. край. – 2018. – 28 верес. – С. 2.

30 вересня Усиновіть дитину, подаруйте їй, радість та тепло свого серця. Напередодні Дня усиновлення в Україні у читальній залі Липовецької ЦРБ відбулась презентація книжкової викладки літератури під назвою «Усиновіть дитину, подаруйте їй, радість та тепло свого серця» для користувачів бібліотеки // Липовецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2zLD2pq. – Назва з екрана.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

3 вересня у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулися публічні літературні читання творів авторів-номінантів конкурсу на здобуття Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського за участю членів журі. Надійшло понад 50 книг від 42 авторів з різних регіонів України, зокрема: Вінниці, Києва, Харкова, Миколаєва, Хмельницького, Сумщини, Закарпаття та ін.. Серед них – літературно-художні, художньо-документальні, історико-краєзнавчі твори, поезія, проза, есеї, літературні портрети, фотоальбоми тощо. Кожне видання по-своєму цікаве і становить інтерес для читача. А 17 вересня у Вінниці відбудеться вручення премій // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

8 вересня у читальній залі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася всепольська акція «Національне читання» (Narodowe Czytanie), приурочене до 100-річчя повернення Незалежності Польщі. У заході взяли участь Консул Республіки Польща у Вінниці А. Сломські, заступник голови Вінницької обласної Ради М. Кременюк, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Л. Сеник, заступник начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА А. Ратинська та близько 100 учасників. Л. Павлюкевич ознайомила присутніх із творчістю та життєвим шляхом С. Жеромського, автора роману «Провесінь», який був внесений для читання. Також учасники ознайомилися із книжковою виставкою творів письменника з фонду бібліотеки, яка стала своєрідним місточком у світ польської культури та літератури. Усі присутні одержали дипломи, які підтверджують їх участь у Національних читаннях // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2xd7I1h. – Назва з екрана.

8 вересня до дня міста Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва представила локації у проекті «Вінниччина і вінничани». Це виставка-калейдоскоп «Відкрий для себе рідну Вінницю!» та книжкова виставка з фондів відділу рідкісних і цінних видань «З книжкових колекцій відомих вінничан» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

9 вересня у відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва ГО «Конфедерація поляків Поділля – ХХІ століття» провела інформаційну зустріч. Захід відбувся в рамках акції Національного читання, приуроченого до 100-річчя повернення Незалежності Польщі. Учасники зустрічі читали в оригіналі фрагмент роману «Провесінь» польського письменника С. Жеромського // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

9 вересня до відділу рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва завітали члени організації «Конфедерація поляків Поділля – ХХІ століття». Гостей ознайомили зі стародрукованими польськими виданнями XVII-XIX ст. з родових бібліотек польських аристократів – Потоцьких, Руссановських, Якубовських, Грохольських, Собанських, Старорипінських, Ярошинських та ін. // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

11 вересня працівники Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва передали через друзів-волонтерів ГО «Мольфар» (президент Ю. Вотчер) благодійну допомогу українським воїнам у зону ООС. У бібліотеці вшановують героїв, які загинули у зоні АТО і щиро дякують героям-патріотам, які нині захищають незалежність та єдність на Сході, а також волонтерам, які підтримують і допомагають бійцям на війні // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

13 вересня відділ формування фондів Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував перегляд нових надходжень. Цікаві книги, енциклопедії та словники, світові бестселери привернули увагу всіх працівників бібліотеки і зробили початок робочого дня змістовним // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

13 вересня працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва завітали до ВПУ № 11 м. Вінниці з пізнавальною годиною «Рятувальник – професія героїчна». Учні І та ІІ курсів переглянули відеофільм про нелегку працю пожежників та служби МНС, ознайомились із завданнями, які постають перед рятувальниками під час надзвичайних ситуацій, а також взяли участь у вікторині «Знати, щоб передбачати, передбачати, щоб діяти» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

17 вересня на засіданні Гендерного клубу «Я+ТИ=МИ» «Стратегічне планування в місцевих громадах» голова правління ГС «Інституту місцевої демократії «Відкрите суспільство» С. А. Ходакова акцентувала увагу присутніх на питанні, чому виникає потреба у стратегічному плануванні, на чому слід базувати таке планування, та як це відбувається в європейських країнах // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

19 вересня у відділі аграрних наук і виробництва відбулася презентація виставки-інформації «Інноваційний потенціал АПК», яку підготувала провідний бібліограф О. Л. Шпичак. У заході взяли участь доценти Н. М. Гудзенко, Л. І. Федоришина та студенти факультету обліку та аудиту ВНАУ // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

20 вересня у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася спільна презентація виставки картин художниці Анни Ольшанської-Кобильнік та поезії молодої авторки Ольги Мудрицької «Душа людська у кольорі та слові» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

20 вересня до Всесвітнього дня туризму відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва спільно з відділом економіки і новітніх технологій провели для користувачів День інформації «Відкривай та споглядай: майбутнє за туризмом!». Л. О. Киричок представила віртуальну подорож мальовничими куточками світу та України, Р. І. Покидченко презентувала книжково-ілюстративну виставку «Розвиток туристичного бізнесу в Україні» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

24 вересня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася презентація літературно-мистецького об’єднання «Імпреза». На заході були присутні студенти Вінницького обласного комунального гуманітарно-педагогічного коледжу та учні ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 ім. Д. І. Менделєєва, які мали можливість відкрити для себе цікавих та неординарних митців слова. Модератори заходу – В. Крупка та І. Федорчук, учасники – М. Дзюменко, А. Петренко. Чудовим доповненням стала книжкова виставка «Літературна мозаїка вінницьких поетів», яку презентували співробітники відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

24 вересня «Хор народної душі» – під такою назвою у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася музична година, присвячена 75-річчю з часу створення Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г. Г. Верьовки // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

25 вересня у вестибюлі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося свято врожаю «Щедра осінь дарами». Захід організував відділ аграрних наук і виробництва спільно з членами клубу «Садівник». У заході взяли участь викладачі та студенти агрономічного факультету ВНАУ // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

25 вересня до Всесвітнього дня туризму працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва провели для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» годину цікавих повідомлень «Подорожуємо Україною». Вихованці переглянули відео «Твоя країна – Україна», презентацію «Чарівні куточки України» та на згадку про зустріч отримали патріотичні жовто-блакитні браслети // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

26 вересня у приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Привітати працівників бібліотечної галузі завітав начальник Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА С. Городинський. Також посадовець вручив найкращим бібліотекарям Вінниччини Почесні грамоти Міністерства культури України за вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Крім того, працівникам бібліотечної галузі вручено ряд Почесних грамот ОДА та обласної Ради, а також грамоти управління культури і мистецтв ОДА. В продовження урочистого зібрання для присутніх виступали творчі хорові колективи та солісти Вінниччини // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2y2FqpD. – Назва з екрана.

27 вересня у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося свято для колективу та ветеранів бібліотеки «І знову зустріч…» з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Привітати працівників бібліотечної галузі завітала Т. Побережна, голова обласного комітету профспілки працівників культури, та вручила грамоти управління культури і мистецтв Вінницької ОДА за високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток бібліотечної справи. Із вітальним словом до колег звернулися директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Л. Сеник та голова первинної профспілкової організації бібліотеки К. Осадчук. Прозвучали вітання від тріо заслужених артистів України Л. Остапчук, Г. Король і О. Остапчука «Оберіг» та учнів 8–9-х класів КЗ «Загальноосвітня школа І–ІІІ cтупенів № 8 Вінницької міської ради» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

27 вересня провідний бібліограф відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Л. І. Заря провела годину цікавих повідомлень «Бібліотеки світу» для студентів І курсу факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв ВДПУ ім. М. Коцюбинського. Слухачі ознайомилися з історією створення та розвитку національних та університетських бібліотек європейських держав // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

27 вересня бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Т. М. Горовенко в рамках програми «Партнерство заради миру та безпеки» провела годину запитань і відповідей «Співробітництво Україна – НАТО» із студентами І курсу ВДПУ ім. М. Коцюбинського. Першокурсники мали нагоду дізнатися про історію створення НАТО, основні напрямки діяльності та співробітництва з Україною // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

Музейна діяльність

5 вересня у Вороновицькому музеї історії авіації та космонавтики України відбувся захід присвячений Дню Повітряних Сил Збройних Сил України. Директор музею В. Дем’яненко привітав особовий склад бригади зі святом, побажав міцного здоров’я, удачі, злагоди, мужності, завжди повертатись на аеродроми зльоту з перемогою, цілими та неушкодженими. Проведено тематичну екскурсію по експозиції музею, ознайомив з фотовиставкою, проектом «Музей майбутнього» розповів про перспективи розвитку та діяльність музею по оновленню і розширенню експозиції, про проведені ремонтно-реставраційні роботи по палацу Грохольських–Можайських за кошти Євросоюзу. Військовослужбовці одержали у подарунок рекламну продукцію музею і звичайно фото на згадку про цікавий захід // Вінницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2NZXpUq. – Назва з екрана.

Зарицький, П. Світ очима митців : [у Музеї історії м. Козятина, дванадцять творчих особистостей представили по дві своїх праці, а це, в основному, картини, вироби прикладного та ужиткового мистецтва, вишиванки, витинанки, тощо. Чимало робіт місцевих авторів та інші раритети стали експонатами музею] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 6 верес. – С. 7.

7 вересня у Музеї історії та етнографії Тепличчини відбулось відкриття виставки «Краса Подільського костюма». Першими відвідувачами стали вихованці районного Будинку дитячої творчості, які мали можливість потрапити у таємничий світ старовини та спробувати попрацювати зі знаряддями праці своїх предків // Теплицька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2MKnN3y. – Назва з екрана.

13 вересня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку художніх фотосвітлин «Києво-Печерська лавра – святиня України». Експозиція представлена 30-ма фото світлин, на яких відображено об’єкти та панорами Києво-Печерської лаври, фотографії пам'ятників архітектури та їх інтер'єрів, мальовничих краєвидів, які відкриваються на території величної святині. За інформацією організатора виставки – начальника відділу музейно-освітньої роботи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника О. Топилко, дана експозиціє мандрує Україною з березня поточного року. У м. Вінниці виставка діятиме до 7 жовтня // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2NipxG0. – Назва з екрана.

19 вересня у Музеї історії та етнографії Тепличчини відбувся тематичний захід «Скарби минувшини». Працівники музею ознайомили учнів групи № 7 за професією «Плодоовочівник-кухар» І курсу Теплицького професійного аграрного ліцею з українськими народними ремеслами та промислами, представили традиційне вбрання українців Поділля, зокрема Теплицького р-ну. Також до експозиції музею ввійшли предмети побуту, хатнє начиння та глиняний посуд. А знаряддя праці учні спробували застосувати за їх прямим призначенням // Теплицька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2P5VMFh. – Назва з екрана.

20 вересня «Героям-партизанам, слава!». У приміщенні Тростянецького районного краєзнавчого музею, центральною бібліотекою спільно з директором музею Л. Шамраєнко та головами первинних організацій ветеранів та інвалідів Другої світової війни району, відбулась зустріч з нагоди Дня партизанської слави. Провідний бібліотекар відділу обслуговування районної бібліотеки О. Барчук провела бібліографічний огляд літератури на основі документів, які висвітлюють період партизанської і підпільної боротьби 1941-1944 рр. проти німецько-фашистських окупантів. Квітами та подарунками вітали ветеранів з Днем партизанської слави голова первинної ветеранської організації села Тростянчик К. І. Червонецька та голова ветеранської ради селища Тростянець А. І. Голенченко // Тростянецька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2P2eBcv. – Назва з екрана.

21 вересня «Регіна» – королева вод України». Під такою назвою Мурованокуриловецьким районним краєзнавчим музеєм ім. Ф. Коновалюка була відкрита виставка, присвячена 120-й річниці торгової марки «Регіна» та 525-річчю від дня заснування селища Муровані Курилівці. На виставці були представлені фотоматеріали та документи про історію та налагодження промислового розливу мінеральної води «Регіна», вишитий рушник Мурованокуриловецької територіальної громади. В ході урочистого відкриття виставки присутні мали можливість переглянути відеоматеріал процесу виробництва мінеральної води «Регіна» від моменту її розливу до готової до споживання продукції // Мурованокуриловецька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2xTIe9D. – Назва з екрана.

Лимич, Я. Наша Вільшанка – у столиці! : [у Національному музеї літератури України м. Києва, відкрилась виставка «Мистецтво одного села». Майже місяць кияни і гості столиці мають змогу переглянути експонати з с. Вільшанки Крижопільського р-ну. Виставка експонується з 21 вересня до 19 жовтня] / Я. Лимич // Сіл. новини. – 2018. – 21 верес. – С. 1.

На Вінниччині відзначили 154-у річницю від дня народження М. Коцюбинського : [на території музею-садиби М. М. Коцюбинського відбулося літературно-мистецьке свято «Славетний син подільської землі». На святі звучали сучасні патріотичні пісні та народні балади під бандуру, інструментальні п’єси у віртуозному виконанні баяністів та яскраві танцювальні композиції. В урочистій обстановці начальник Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА С. Городинський разом з депутатом обласної ради Л. Станіславенко привітали переможців цьогорічного конкурсу та вручили Всеукраїнську премію імені М. Коцюбинського в номінації «Художня література» поетесі Г. Осадко за збірку вибраної лірики «Жити просто» та в номінації «Науково-популярна література» – П. Скороку за збірку краєзнавчих матеріалів «Могилівчани»] // Слово Придністров’я. – 2018. – 21 верес. С. 3.

24 вересня до Музею історії та етнографії Тепличчини завітали учасники гуртка «Народознавці-краєзнавці» районного Будинку дитячої творчості, для яких було проведено народознавчу годину «Мандрівка у світ музею». Юні краєзнавці відчули себе дослідниками та археологами // Теплицька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2RgGKhD. – Назва з екрана.

Театрально-концертна діяльність

Рудик, І. МХАТівці показали вдруге «ПО-МОДНЬОМУ» : [відбувся другий показ вистави Барського МХАТ за мотивами п’єси М. Старицького «По-модньому». Як розповіли актори театру, невдовзі ця п’єса буде представлена ще, але вже на інших сценах на запрошення сільських територіальних громад] / І. Рудик // Барчани. – 2018. – 7 верес. – С. 7.

18 вересня Вінницька філармонія ім. М. Леонтовича розпочала 82-й концертний сезон «Симфонічними зустрічами». Відбулось відкриття за участю зірок академічної сцени – автора міжнародного арт-проекту «Lady Opera» – народної артистки України О. Чубаревої та одного з топових українських піаністів молодого покоління С. Григоренка (Львів). У глядацькій залі були присутні керівники області та міста Вінниці: заступник голови ОДА І. Івасюк, начальник Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА С. Городинський, перший заступник директора Департаменту культури ВМР О.Дернова, представники творчої інтелігенції, поціновувачі класичної музики. Щире захоплення глядачів викликав симфонічний оркестр Вінницької обласної філармонії (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Г. Курков; головний диригент – В. Журбенко) // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2RflmJJ. – Назва з екрана.

19 вересня у Вінницькому театрі імені М. Садовського відкрито 85-й театральний сезон. Прем’єрою цьогоріч стала сучасна рок-опера «Біла ворона» реж. Т. Мазура, авторства Ю. Рибчинського та Г. Татарченка. Театральну виставу відвідали голова ОДА В. Коровій, керівники структурних підрозділів ОДА та Вінницької міської ради. У глядацькій залі, за традицією прем’єри, був аншлаг. Сюжетом рок-опери є історія Жанни д’Арк, яку суспільство спочатку прославило, а потім нещадно засудило // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2NWMX4b. – Назва з екрана.

22 вересня народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль Бруслинівського СК відсвяткував 50-річчя, керівником впродовж усіх років є М. Л. Заїка. На почесний ювілей ансамблю зі щирими вітаннями та подарунками завітали завідувач відділом збереження і розвитку народної творчості ОЦНТ Л. Гричанюк, начальник відділу культури і туризму Літинської РДА Т. Лівчук, директор РБК Р. Терентьєв, односельці та шанувальники творчості колективу. Свої художні вітання ансамблю дарували зразковий аматорський колектив спортивно-бального танцю «Шанс» та вокальний чоловічий ансамбль «Веселий курінь» Уладівського СБК // Літинська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2zL9XdD. – Назва з екрана.

Шаворська, Т. Зачарувала всіх «Чарівниця». Народному фольклорному ансамблю «Чарівниця» Мигалівецького СБК Барського р-ну виповнилося 10 років : [концертна програма відбулася в БК. Керівник фольклорного ансамблю С. Ручинська розповіла про історію створення колективу, як і за що йому було присвоєно звання народного. Концертна програма була побудована так, щоб вшанувати кожну учасницю ансамблю. На сцену вийшли перший заступник голови райдержадміністрації Н. Мельник, депутат райради, начальник відділу освіти РДА А. Сторожук, сільський голова В. Казік. Вони відзначили великий вклад народного ансамблю у збереження автентичної пісні, у культурну спадщину, у пропаганду української пісні, висловили слова подяки самодіяльним артистам, вручили подарунки] / Т. Шаворська // Поділ. край. – 2018. – 28 верес. – С. 5.

Музичне життя Вінниччини

Легендарному хору Григорія Верьовки – 75 : [найбільший музичний колектив України відзначив славну дату – 75-річчя з дня заснування. Відомий на весь світ «Щедрик» та інші композиції у виконанні хору Верьовки лунали на концертах у Німеччині, Румунії, Польщі, Франції, Бельгії, Люксембурзі, Фінляндії, Кубі, Мексиці, Канаді, Іспанії, Португалії, Венесуелі, Бразилії, Аргентині, Домініканській Республіці, Коста-Риці, на Канарських та Балеарських островах. У кожній країні, де проходили витупи, хор натхненно співав пісні її народу й обов’язково мовою оригіналу, що завжди особливо підкорювало слухачів. На сьогодні Національний хор Верьовки – найбільший український професійний хоровий колектив (понад 150 учасників), справжній голос України] // Нове місто. – 2018. – 20 верес. – С. 20.

24 вересня Джаз завжди вражає, дивує і додає наснаги для імпровізацій не лише в музиці, а й у житті! Вінниця 22-й раз зустріла Міжнародний фестиваль джазової музики «Вінниця Джаз-фест – 2018». Цьогоріч він тривав три дні, і поєднав у собі події не лише музичного, а й сценічного життя України, виставки плакатного мистецтва, традиційні майстер-класи і конкурси молодих джазових виконавців. Офіційно відкрився фестиваль виставою Українського Національного академічного театру оперети «Sugar, або «В джазі тільки дівчата» у постановці народного артиста України, режисера-новатора Б. Струтинського. На початку В. Вікторович разом із народним депутатом України С. Кудлаєнком вручили Почесні грамоти Верховної Ради України «За заслуги перед Україною» організаторам фестивалю – І. Френкель, П. Третьякову та І. Матковській, а також почесні відзнаки Міністерства культури України «За заслуги і досягнення в розвитку культури і мистецтва України» співорганізаторам фесту – Ю. Грицюку й Н. Морозовій // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2OXTE2A. – Назва з екрана.

Олександрова, О. «Пісенні крила сивої зозулі» : [у Тиврівському РБК за участю творчих колективів з кількох районів області відбулось традиційне мистецьке свято «Пісенні крила сивої зозулі» з нагоди 186-ї річниці від дня народження українського композитора, співака, музикознавця, поета, перекладача, вченого та педагога П. І. Ніщинського. Відбулись виступи колективів Тиврівського РБК, Тиврівської ДМШ, а також гостей з Вінницького та Калинівського районів. На завершення заходу провідний методист з вокально-хорового мистецтва Вінницького ОЦНТ Н. І. Джус та завідувач сектору культури і туризму райдержадміністрації С. В. Мартиневич всім учасникам вручили дипломи і пригостили запашними короваями] / О. Олександрова // Маяк. – 2018. – 28 верес. – С. 4.

Кіномистецтво

7 вересня, напередодні відзначення Дня міста Вінниці, на Майдані Незалежності відбулася церемонія нагородження переможців «ХІІ МіжНародного ВІННИЦіЯнського фестивалю комедійного і пародійного кіно». Нагородження переможців відбувалося у декількох номінаціях, серед яких такі, як «Реклама», «Відеокліп», «Short, побері!» та «Анімація». Переможців фестивалю нагородили статуетками у вигляді золотих летючих слонів. Церемонія нагородження транслювалася у прямому ефірі в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті фестивалю https://bit.ly/2CyV01V. Фестиваль за свою дванадцятирічну історію став значно різноманітнішим та популярнішим серед мешканців та гостей м. Вінниці, а рівень відеороликів, поданих на фестиваль – набагато професійнішим // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QggK5B. – Назва з екрана.

Образотворче мистецтво

1 вересня мистецтво жінок сучасності у пошуках гармонії. Виставка фестивалю сучасного жіночого мистецтва Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest, створеного у співпраці Інституту проблем сучасного мистецтва В. Сидоренка (Київ) та Української Асоціації жіночих досліджень у мистецтві (UAFRA) приїхала зі столиці до Вінниці на десять днів. Інсталяції, скульптури, кераміка, колажі, чимало диптихів і триптихів, абстрактні роботи та більш зрозумілі, монохромні та яскраво-кольорові – мисткині змушують замислитись над сенсами сучасного буття. Погляд творчих жінок на життя сповнене конфліктів – це пошук гармонії і він у кожної свій. Фестивальна виставка відкрилась у Києві в червні і включала роботи більше 25 мисткинь на фокус-тему «Мистецтво компромісу». Відтепер виставка рухатиметься містами України, щоразу приростаючи новими творами місцевих жінок мистецтва. З усього розмаїття вінницьких творчих жінок до співпраці організатори обрали Ірину Шостак-Орлову // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2Paynmm. – Назва з екрана.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Ткачук, І. «Краса природи» підкорила серця інтелігенції міста : [в м. Бар Вінницької обл., зібралися освітяни, художники, громадські активісти, журналісти та поціновувачі мистецтва, щоб відвідати художню виставку «Краса природи» мисткині Н. Підгорної. Художниця бере участь у різноманітних пленерах та організовує персональні художні виставки студентів, проводить майстер-класи з живопису й енкаустики. На завершення виставки Н. Підгорна провела міні-екскурсію та подякувала присутнім за приємнощі та інтерес до виставки] / І. Ткачук // Барчани. – 2018.– 7 верес. – С. 4.

10 вересня в Іллінецькому РБК відбувся районний огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності та виставка декоративно-ужиткового мистецтва закладів культури клубного типу району. Концертна програма, у якій взяли участь 15учасників, була насиченою та складалась з 25 різножанрових номерів. Перед початком концерту відбулася презентація виставки декоративно-ужиткового мистецтва. На огляд було представлено багато робіт виконаних у різних техніках декоративно-ужиткового мистецтва. Переможець представлятиме район у обласному конкурсі-огляді // Іллінецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2NiAabS. – Назва з екрана.

 

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Рубан, Ю. У с. Клембівка Ямпільського р-ну відбувся Х обласний фестиваль «Мамину сорочку пригорну до серця» : [учасниками обласного фестивалю стали понад 120 майстрів з різних видів народного мистецтва (вишивка, ткацтво, гончарство, витинанка, лялька-мотанка, народне малярство, живопис, різьба по дереву, художня іграшка, тощо). Всі учасники заходу були відзначені дипломами і подяками та пам’ятними сувенірами від управління культури і мистецтв облдержадміністрації та ОЦНТ. Доповненням до свята став концерт за участю народного артиста України М. Янченка] / Ю. Рубан // Жмерин. меридіан. – 2018. – 1 верес. – С. 4.

1 вересня «Україна пам’ятає – світ визнає!»: у Києві стартувала міжнародна акція «Запали свічку пам’яті», присвячена 85-тим роковинам Голодомору, яка протягом 85-ти днів проходитиме у 85 куточках світу. За перебігом акції можна стежити на веб-сторінці «85-ті роковини Голодомору» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2MAIX3R. – Назва з екрана.

Пугач, І. Жителів Кущинець із Днем села вітав М. Янченко : [мешканці с. Кущинці Гайсинського р-ну четвертий рік поспіль відзначають Свято села. В програмі заходу прозвучали музичні вітання від місцевих аматорів, з хореографічними композиціями виступили юні танцюристи. Також у святі взяв участь народний артист України М. Янченко] / І. Пугач // Трибуна праці. – 2018. – 5 верес. – С. 3.

Гомеля, Г. «Мій рідний край – то справжній рай» : [жителі с. Серединка Бершадського р-ну відзначили свято – День села «Мій рідний край – то справжній рай». Серединська сільська бібліотека презентувала літературно-краєзнавчу виставку «В душі бринить землі моєї голос» та до Дня Незалежності – виставку-натхнення «Свята моя земля, велична Україна». На виставці було згадано і 68-у річницю від Дня народження письменника В. Думанського. Член Національної спілки журналістів України М. Рудик читав свої вірші і також вручив поетичну збірку «Життя Ісуса Христа». Сеанс одночасної гри у шашки проводив у фойє БК педагог, тренер, 25-тиразовий чемпіон Вінницької обл. О. Дьомін. Він подарував сільській бібліотеці власний підручник «Шашкові уроки» і книгу «Маловідомі сторінки історії Бершаді». На святі виступив композитор, співак, начальник Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА С. Городинський] / Г. Гомеля // Бершад. край. – 2018. – 5 верес. – С. 1, 2.

«Це було круто. Супер!» : [у селищі Рибаківка Миколаївської обл. відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс культури та мистецтв «Таланти світу-2018». У ньому вперше взяв участь дитячий танцювальний колектив «Радість» першої вікової категорії із села Буди Чигиринського р-ну, який очолює Г. Шевчук. Також відбувся виступ конкурсантів другої вікової категорії, які своїми танцями просто розгромили суддівську колегію. Дитячий хореографічний колектив «Радість» розпочав свій творчий шлях у минулому році, та вже через півроку, здобув перемогу на Міжнародному фестивалі-конкурсі культури та мистецтв «Зірковий парад 2017» у Львові] // Тростян. вісті. – 2018. – 7 верес. – С. 8.

Цуркановська, Т. День села у Берлядці : [у с. Берлядка Мурованокуриловецького р-ну до СК зійшлися жителі громади – і старші, і молодші. За участю працівників культури та місцевої молоді відбувся святковий концерт, на якому звучали народні і патріотичні пісні] / Т. Цуркановська // Наше Придністров’я. – 2018. – 7 верес. – С. 2.

12 вересня на Вінниччині відбулась фінальна виставка ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist 2018». У приміщенні регіонального центру сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбулась фінальна виставка ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist 2018». Ініціатором проведення заходу є народний художник України В. Козюк. На звання «Кращого художника» претендували митці з України, Узбекистану, Грузії, Таджикистану та інших країн. За словами В. Козюка, на фінальній виставці було представлено понад 80 кращих робіт учасників мистецького пленеру міжнародного рівня. Тож у приміщенні регіонального центру сучасного мистецтва всі охочі мали можливість ознайомитися з творчістю 20 митців, 8 з яких є художниками з інших країн світу // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2paTOZ1. – Назва з екрана.

Шимко, А. Мереживо добра : [у Могилеві-Подільському пройшов ІІІ-ій міжнародний фестиваль «Українська витинанка – 2018» за участю майстрів народного мистецтва з різних регіонів України, а також дружніх країн – Молдови, Литви та Білорусі. Фестиваль проходив протягом трьох днів. Завершувався він урочисто – з промовами, концертною програмою та подарунками. На церемонію закриття прибули з обласного центру начальник управління культури Вінницької ОДА, Заслужений артист України С. Городинський та заступник директора Вінницького ОЦНТ О. Назарець. Окрім вражень від теплого прийому, учасники фестивалю отримали дипломи, подяки та пам’ятні подарунки від міського голови П. Бровка, обласного управління культури та Центру народної творчості. Останнім акордом свята прозвучав пісенний дарунок від Заслуженого артиста України С. Городинського] / А. Шимко // Краяни. – 2018. – 13 верес. – С. 1, 7.

Варивода, В. Носовецький мій краю – ти на світі єдиний такий : [під такою назвою мешканці с. Носовець Гайсинського р-ну відзначали День села. Саме цього дня з’їжджаються до свого рідного куточка люди, які тут народилися та виросли. Урочиста частина свята відбулась у БК. Учасники художньої самодіяльності Носовецького БК вітали земляків поетичними рядками та музичними композиціями] / В. Варивода // Трибуна праці. – 2018. – 14 верес. – С. 2.

15 вересня у с. Оксанівці Ямпільського р-ну відбувся міжнародний україно-молдовський мистецький фестиваль. Невеличке мальовниче село, в якому мешкає усього 50 жителів, щиро і сердечно зустрічало гостей з Вінниччини і Молдови. Сюди з’їхались фольклорні гурти, представили свої чудові виставки майстри декоративно-прикладного мистецтва, художники, вишивальниці, різьбярі, тут радували око домоткані доріжки і старовинні лляні жіночі вишиті сорочки та рушники. Усім почесним гостям вручили духмяні короваї на вишитих рушниках. А далі відбулась чудова концертна програма за участю народного аматорського хорового колективу і ансамблю «Дивосвіт» Ямпільського РБК. Символічно лунала у виконанні фольклорного колективу з Сорокського р-ну «Бачіцелі» українська народна пісня «Ой на горі два дубки». Чудово виступили аматорський гурт «Джерела» Гальжбіївського СБК, фольклорний колектив «Берегиня» с. Безводного, аматорський ансамблі «Горлиця» Великокісницького СБК, «Калинонька» Петрашівського СБК, «Дзигівчанка» Дзигівського СБК, вокальний ансамбль Цекинівського СБК, танцювальний колектив «Чобіток». Роздинкою фестивалю став виступ Заслуженого артиста України С. Городинського, у чиєму виконанні прозвучав майже десяток пісень, які подарували незабутні враження і гарний настрій усім присутнім на фестивалі // Ямпільська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2D55feB. – Назва з екрана.

18 вересня на Вінниччині відбулася творча нарада молодих авторів Національної спілки письменників України. Нарада проходила за участі голови Національної спілки письменників України М. Сидоржевського, заступника голови Вінницької обласної Ради М. Кременюка, голови Вінницької обласної організації НСПУ В. Вітковського та молодих письменників із різних областей України. Молодих літераторів привітав заступник голови Вінницької обласної Ради М. Кременюк. Лауреатські відзнаки ХІХ Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» були вручені Вінницькому обласному краєзнавчому музею, Вінницькому художньому музею, Вінницькій обласній організації Національної спілки художників України, а також С. Гончарук, А. Фартушняку, Л. Дідуху, С. Гарчаку, В. Степанюк, О. Мар’янченко, В. Рапцун // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QgJlXA. – Назва з екрана.

Крук-Транзалова, Л. «Зелений сад, вишневий сад, ти поверни роки назад…» : [у Куренівському СК Чечельницького р-ну відбулося свято долі, свято життя в день православного свята Усікновення голови Іоанна Предтечі. Перед початком святкування в приміщенні СК розташувалася виставка сільських майстринь. Серед них – давні куренівські вишиті сорочки, рушники, хустини та інші старовинні речі. Змістовна концертна програма, яку підготували запрошені на захід: директор Лузького БК В. Снігур, бібліотекар Л. Семенюк та учасники художньої самодіяльності, аматори сцени була насиченою, яскравою та різноманітною] / Л. Крук-Транзалова // Чечельниц. вісн. – 2018. – 20 верес. – С. 5.

Непомнящий, С. Свято села у Знаменівці : [у с. Знаменівка Мурованокуриловецького р-ну відбувся святковий концерт, присвячений Дню села. Привітати усіх зі святом завітав ансамбль «Любисток» з с. Дерешова Мурованокуриловецького р-ну. З великим задоволенням люди, які прийшли на свято до СК, слухали пісні у виконанні ансамблю, учасники якого виконали безліч чудових пісень і подарували гарний настрій усім присутнім] / С. Непомнящий // Наше Придністров’я. – 2018. – 21 верес. – С. 4.

21 вересня у с. Правилівка Оратівського р-ну у «Театрі на городі» Ганни Секрет, заслуженої журналістки України, відбувся ХІІ Всеукраїнський фестиваль борщу. На фестиваль приїхали народні колективи з 35 районів Вінницької, Київської, Житомирської, Черкаської, Хмельницької областей, щоб заспівати оду борщу і почастувати ним усіх присутніх. Слава про правилівські борщі дійшла й до іноземних студентів Вінницького медуніверситету і ті також завітали на дійство та посмакували коронною стравою українців. У конкурсі приготування борщу взяли участь навіть байкери. В ході фестивалю учасники та гості заходу мали змогу насолодитися не тільки смаколиками, а й послухати українську народну пісню та музику. Пісню про борщ на слова землячки В.Сторожук виконала співачка Р. Поштар. Гран-прі удостоїли зразковий духовий оркестр Браїлівського СБК під керівництвом В. Тодосюка. Виступав на святі й відомий співак з с. Махнівка Козятинського р-ну О. Бонюк. Відбувся виступ народного аматорського хорового колективу української пісні «Зорецвіт» Хмільницького РБК // Жмеринська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2NVqJQg. – Назва з екрана.

21 вересня жителі Джуринської територіальної громади святкували День села, в рамках якого відзначили 50-річний ювілей СБК. Концертна програма принесла масу задоволення не лише гостям, а й самим учасникам. З великим задоволенням свої таланти дарували: народний аматорський хоровий колектив Джуринського СБК, народний чоловічий вокальний ансамбль «Джура», жіночий вокальний ансамбль «Джуринянка», та народний оркестр народних інструментів Джуринської ДМШ. Гарною українською мелодією учасників свята привітав народний аматорський ансамбль «Веселі музики» Хоменського СБК // Шаргородська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2QpiUPA. – Назва з екрана.

21 вересня відбувся День села Журавне Літинського р-ну. Урочиста частина свята відбулась у приміщенні БК. Гарний святковий настрій для присутніх створювали музичні композиції творчих колективів СБК «Берегиня», «Гармонія надій», «Журавка» та веселі гуморески у виконанні Марії Сидорук. Пісенні вітання линули і від учнів Журавненської загальноосвітньої школи та вихованців дитячого садочка // Літинська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2y9XnCH. – Назва з екрана.

22 вересня громада Тульчина відзначила 411-у річницю від дня народження рідного міста. З нагоди Дня міста відбулись святкування та урочистості, участь у яких взяли заступник голови ОДА О. Крученюк, керівництво району та міста Тульчин, народний депутат України І. Спориш, депутати обласної Ради, делегати з Келецького повіту Республіки Польща. З нагоди свята учасникам зібрання представлено виставку робіт декоративно-прикладного мистецтва різних установ і майстрів міста, а також урочистий концерт «Зі святом, рідне місто!»// Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2y3YaW0. – Назва з екрана.

27 вересня територіальна громада села Вернигородок Козятинського р-ну відзначала своє свято, яке відбулося в СБК, де затишно і по-родинному тепло було представникам громади всіх поколінь. Найактивніші жителі отримали Подяки та подарунки від місцевої, районної та обласної влади. Вітали подарунками й найстаріших жителів громади. Хвилиною мовчання вшановано загиблих в АТО українських воїнів та всіх борців за незалежність України. Всі поздоровлення відбувалися між номерами концертної програми, яку подарували жителям громади аматори народного мистецтва Козятинщини // Козятинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QoLyA5. – Назва з екрана.

Кондратюк, Л. Пісня – це диво, душа і крила нашого народу, його одвічна любов до рідної землі : [у рамках Всеукраїнського огляду-конкурсу відповідно до наказу Міністерства культури України відбувся районний огляд-конкурс клубних закладів у сільській місцевості. Своє творче надбання зі сцени Іллінецького РБК презентували учасниці жіночого вокального ансамблю «Журавка» Іллінецького СК; фольклорний вокальний ансамбль «Калинонька» (с. Іллінецьке); колектив «Хутірські молодиці»; жіноче тріо «Мальви» Кам’яногірського СК; виступ С. Перевертня Китайгородського СБК; вокальний ансамбль «Вербівчаночка» Вербівського СК; гумор та жарти з вуст С. Бортнюк] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2018. – 27 верес. – С. 5.

Список умовних скорочень

АТО – антитерористична операція

БК – будинок культури

ВДПУ – Вінницький державний педагогічний університет

ВМР – Вінницька міська рада

ВНАУ – Вінницький національний аграрний університет

ВПУ – Вище професійне училище

ГО – громадська організація

ГС – громадська спілка

ДМШ – дитяча музична школа

КВК – клуб веселих та кмітливих

КЗ – комунальний заклад

ЛМО – літературно-мистецьке об’єднання

МХАТ – міський художній аматорський театр

НАУ – національний аграрний університет

НВК – навчально-виховний комплекс

НСПУ – Національна спілка письменників України

ОДА – обласна державна адміністрація

ООС – операція об’єднаних сил

ОТГ – об’єднана територіальна громада

ОУНБ – обласна універсальна наукова бібліотека

ОЦНТ – обласний центр народної творчості

РБК – районний будинок культури

РДА – районна державна адміністрація

СБК – сільський будинок культури

СЗОШ – середня загальноосвітня школа

СК – сільський клуб

ЦПКІВ – Центральний Парк культури і відпочинку

ЮНЕСКО – Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури

 

Підготувала бібліотекар ІІ категорії сектору наукової інформації

з питань культури і мистецтва І. М. Нуньєс

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Вересень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше