ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

Версія для друку

Музейна діяльність

9 серпня У Шаргородському музеї образотворчого мистецтва було проведено майстер-клас з виготовлення солом’яних павуків «Плетемо павуки». У заході взяли участь начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Т. Янчурська та працівники закладів культури району. Майстер-клас провела завідуюча Федорівською сільською бібліотекою Н. Бурдейна, адже роботи майстрині неодноразово були представлені на районних та обласних фестивалях народної творчості. У ході проведення заходу, музейні працівники ознайомили присутніх з історією, звичаями та обрядами, пов’язаними з виготовленням солом’яних павуків // Шаргородська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2PbQLM8. – Назва з екрана.

Театрально-концертна діяльність

7 серпня Вінницький академічний театр ляльок проведе благодійні гастролі у зоні АТО. Про це розповіли директор Вінницького академічного театру ляльок М. Байдюк, головний режисер лялькового театру О. Свіньїн та керівник творчого волонтерського об’єднання «Арт-десант», голова Вінницької філії ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій» О. Білик в ході прес-конференції, яка відбулась у прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. Загалом, до прифронтової зони відправиться група із 6 акторів театру. Кожного дня заплановано проводити по 3 вистави у різних населених пунктах вздовж лінії фронту // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2P7MV6z. – Назва з екрана.

Музичне життя Вінниччини

Кіномистецтво

16 серпня У прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулася прес-конференція Вінницької міської молодіжної громадської організації «Ноктюрн» щодо реалізації проекту «ХІІ МіжНародний ВІННИЦіЯнський фестиваль комедійного і пародійного кіно» що став одним з переможців конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка у 2018 р. за рахунок коштів обласного бюджету. Проведення МіжНародного ВІННИЦіЯнського фестивалю комедійного і пародійного кіно щороку відбувається у рамках святкування Дня міста Вінниці. Переможці у відповідних номінаціях «Відеокліп», «Анімація», «Реклама», «Шортпобєрі» будуть нагородженні відзнакою фестивалю – «Золотим летючим слоном» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2MIKhpo. – Назва з екрана.

27 серпня Вінничани стали переможцями Всеукраїнського фестивалю дитячого кіно та телебачення «Веселка». У Кременчуці відбувся Всеукраїнський фестиваль дитячого кіно та телебачення «Веселка». У заході також взяли участь вихованці гуртка мультиплікації Вінницького міського палацу дітей та юнацтва О. Дзюба та Д. Кутовецький. Юні вінничани-мультиплікатори стали лауреатами Всеукраїнського фестивалю, здобувши І місце у номінації «Анімаційний фільм», а також вибороли ІІІ місце у персональному фото бліц-конкурсі // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2oen8NU. – Назва з екрана.

Образотворче мистецтво

Осадча, Л. Квіткове розмаїття у творчості Жанни Добровольської : [про найбільше захоплення талановитої жмеринчанки Ж. Добровольської. Малювання з дитинства захоплювало землячку. Мисткиня має відзнаки обласного та місцевого рівня. Виставка робіт експонується в Жмеринському міському історичному музеї] / Л. Осадча // Жмерин. газ. – 2018. – 17 серп. – С. 7.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

12 серпня На сцені Орлівського СК Теплицького р-ну святкову концертну програму з нагоди 15-річчя від створення презентував народний вокальний ансамбль «Горлиця». Основою його стали жінки та дівчата, які бажали співати українські пісні сьогочасних авторів та народні пісні в сучасній обробці. За плечима ансамблю чимало виступів на різноманітних сценах, спочатку виступали перед трудівниками сіл району, згодом стали учасниками районних, обласних, всеукраїнських концертів, фестивалів, культурно-мистецьких акцій // Теплицька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2waWw3E. – Назва з екрана.

Декоративно-прикладне мистецтво

У його руках дерево перетворюється на шедеври : [про майстра зі Жмеринки І. П. Шпирка. Фактично усе життя чоловіка пов’язано з деревом. Майстер самотужки розробляє ескізи, орнаменти, тому жодна із вироблених будь-коли речей не повторюється] // Жмерин. газ. – 2018. – 17 серп. – С. 7.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Берізки на фестивалі «До чистих джерел» : [«Берізки збирають берізян», – під таким гаслом пройшов цьогорічний традиційний фестиваль «До чистих джерел» у с. Берізки-Чечельницькі. Тож Берізки-Бершадські поїхали на запрошення до однойменного села! Ансамбль української пісні «Червона калина», дует братів Ангелюків та завідувач Берізкобершадського СК Г. Василюк гідно представили галузь культури Джулинської громади. Від відділу освіти, культури і спорту Джулинської сільської ради вручили Подяку за співпрацю у галузі культури між територіальними громадами] // Моя громада. – 2018. – серп. – С. 1.

Творча зустріч на Чернівеччині : [вінницькі письменники спільно з редколегією часопису «Вінницький край» започаткували творчі зустрічі з учасниками районних літературних об’єднань. Перша така зустріч відбулася у Чернівецькій музичній школі. На неї завітали голова Вінницької обласної організації НСПУ В. Вітковський, заступник редактора часопису «Вінницький край», поетеса В. Сторожук та більше 50 творчих особистостей з Чернівецького, Могилів-Подільського, Шаргородського та Жмеринського р-нів. Делегацію району очолив керівник міськрайонного літературно-мистецького об’єднання «Калинове гроно» В. Горлей] // Жмерин. меридіан. – 2018. – 4 серп. – С. 4.

Олександрова, О. «Мамина піч» знову зібрала тисячі шанувальників! : [у мальовничому с. Канава Тиврівського р-ну відбувся традиційний фестиваль родинної пісні «Мамина піч». Щороку в цей день на берег р. Південний Буг, з’їжджаються тисячі поціновувачів української пісні та живого спілкування. Засновник, народний артист України М. Янченко відкрив концертну програму привітаннями та піснею, яка вже стала гімном фестивалю. На фестивалі звучали пісні у виконанні самого М. Янченка, його чарівної супутниці Т. Денисенко, Н. Фаліон і її гурту «Лісапетний батальйон», І. Ганзери, О. Кварти та ін.] / О. Олександрова // Маяк. – 2018.– 10 серп. – С. 1, 4.

Логін, О. «Шершні Леонтовича» : [у с. Шершнях Тиврівського р-ну відбувся другий культурно-мистецький фестиваль «Шершні Леонтовича» на честь М. Леонтовича. Головною метою було популяризувати культурно-мистецьку спадщину композитора і відродити будинок у Шершнях. Фестиваль розпочався з ярмарку виробів майстрів народної творчості, продавалася еко-та етнопродукція. Також на свято завітав український музичний гурт «Шпилясті кобзарі». Концертна програма за участі творчих колективів з різних куточків області була досить насиченою і завершилася захоплюючим фаєр-шоу] / О. Логін; використано матеріали О. Шуткевич // Маяк. – 2018. – 10 серп. – С. 4.

«Найбільше люблю малювати людей» : [Калинівська художниця Ю. Олійник була учасницею Міжнародного бієнале сучасного мистецтва «КОЛОМИЯ-АРТ», яка представила дві свої живописні картини «Обійми» та «Дитинство». Також учасниками проекту стали 180 митців з п’яти країн(України, Англії, Італії, Німеччини та Польщі), які представляли твори сучасного мистецтва: живопис, скульптуру, графіку, інсталяції] // Прапор Перемоги. – 2018. – 10 серп. – С. 12.

10 серпня Голова Шаргородської райдержадміністрації К. Кедик передала подарунок у бібліотеку Ватикану. П’ятеро шаргородських дітей, батьки яких захищали мир та незалежність України під час антитерористичної операції, вирушили до Ватикану, на зустріч з Його Святістю Папою Франциском та для того, щоб спільно з іншими українськими дітьми передати йому «Книгу Добра». Поїздка стала можливою завдяки співпраці фонду «Чисті серцем» та ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО». Голова райдержадміністрації К. Кедик передала подарунок у бібліотеку Ватикану – книгу про Шаргородщину та листа, в якому очільниця району висловила щиру подяку Його Святості за благодійну допомогу та молитви за мир в Україні // Шаргородська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2w4dz7G. – Назва з екрана.

14 серпня «Берегиня» та «Зорецвіт» представили Хмільниччину на ХІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі ім. Ю. Штельмаха «Серпневий заспів» у Чорноморську. На запрошення відділу культури Чорноморської міської ради Хмільницький край на фестивалі-конкурсі представляли народний аматорський хоровий колектив української пісні «Зорецвіт» Хмільницького РБК під керівництвом П. Дубового та народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Берегиня» Сальницького СБК під керівництвом О. Ридванюк // Хмільницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2MqSKgJ. – Назва з екрана.

Комісарчук, І. «Коса – дівоча краса» : [в Юхимівській сільській бібліотеці Шаргородського р-ну з ініціативи бібліотекаря О. Гуменюк та працівників БК Н. Федишеної та І. Комісарчук проведено захід «Коса – дівоча краса»] / І. Комісарчук // Шаргородщина. – 2018. – 17 серп. – С. 5.

18 серпня У с. Клембівка Ямпільського р-ну відбувся Х ювілейний обласний фестиваль народної творчості «Мамину сорочку пригорну до серця». На фестивалі національного одягу, виготовленого та вишитого місцевими майстринями, можна було побачити виставку українського одягу з візерунками, які були на Поділлі у різні історичні часи. Були представлені роботи заслужених працівників культури України, зокрема В. Кубаль з с. Городківки Крижопільського р-ну. По закінченню огляду виставок розпочався концерт, який зібрав біля імпровізованої, вбраної в українську колористику, сцени глядачів. Урочиста частина розпочалася словами про те, що українська вишивка повинна бути відновлена та зацікавити молодь у тому, що українські звичаї та традиції неповторні, унікальні, а сама українська вишивка – той оберіг, який прийшов до нас із глибини століть, від наших пращурів // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2OTcZRR. – Назва з екрана.

19 серпня У м. Погребище, що на Вінниччині відбувся I Всеукраїнський фестиваль «Україна сакральна». У заході взяли участь місцеві громади району, місцеві митці та майстри, які представили виставки народних ремесел, вишукані вироби, картини, фольклорно-етнографічні світлиці // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2N4vN0a. – Назва з екрана.

19 серпня У територіальній громаді с. Кошлани Оратівського р-ну відбувся IV регіональний фестиваль духової музики «Сільські музики 2018». Святкове дійство проходить вчетверте і зібрало аматорські колективи з Вінниччини та Київщини // Оратівська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Lk3d9v. – Назва з екрана.

Шабельник, Л. Хто вміє добре працювати, той вміє гарно відпочивати! : [про ІІ регіональний фестиваль «Медовий спас – фестиваль у нас», який було проведено у с. Жабокричці Чечельницького р-ну. Засновники фестивалю – Каташинська сільська рада, організатори – Жабокрицький БК і Каташинський СК. Програма фестивалю була насиченою та цікавою. Розважали гостей і народний артист України М. Янченко, Т. Денесюк та запальний Бершадський дитячий ансамбль естрадного танцю «Мрія»] / Л. Шабельник // Чечельниц. вісн. – 2018. – 23 серп. – С. 6.

Рубан, Ю. «Вусачі» і «Кралиця» гідно представляли район і область на міжнародному фольклорному фестивалі «Берегиня» : [на Волині відбувся VIII Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня». Волинський край прийняв п’ять зарубіжних колективів, 27 – з інших областей України та понад сто фольклорних гуртів та окремих виконавців з районів та міст Волинської області. Вінниччину представили два колективи Жмеринського р-ну – народний аматорський колектив троїстих музик «Вусачі» Браїлівського СБК та народний аматорський фольклорний колектив «Кралиця» Носковецького СБК. Колективу троїстих музик «Вусачі» вручено диплом за зайняте ІІІ місце серед інструментальних ансамблів] / Ю. Рубан // Жмерин. меридіан. – 2018. – 25 серп. – С. 4.

26 серпня Флоринські музиканти взяли участь у міжрегіональному фестивалі весільної музики «Давай за музик». У с. Вербка Чечельницького р-ну відбувся VIІІ міжрегіональний фестиваль весільної музики «Давай за музик». У фестивалі взяли участь 14 колективів духової та троїстої музики Вінницької, Одеської та Кіровоградської областей // Бершадська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2om0MtW. – Назва з екрана.

Чернівеччина взяла участь в обласному фестивалі народної творчості : [Чернівецький р-н представляли: головний спеціаліст сектору культури РДА Н. Добра, директор Чернівецької ЦРБС М. Китасюк, в. о. директора Чернівецького РБК В. Швець, завідувачка бібліотеки с. Лужок Л. Прус, директор Гонтівського СБК М. Бохонець, завідувачка Березівської бібліотеки В. Хава та бібліотекар С. Квочур, а також завідувач сектору культури РДА П. Соболевський, Б. Климик, М. Бабій, І. Коваль та народний аматорський духовий оркестр Борівського СБК під керівництвом В. Ставнійчука. Обласний фестиваль народної творчості пройшов на найвищому рівні, залишивши після себе масу позитивних емоцій та вражень] // Чернівец. зоря. – 2018. – 31 серп. – С. 1.

Список умовних скорочень

АТО – антитерористична операція

БК – будинок культури

ВДПУ – Вінницький державний педагогічний університет

ГО – громадська організація

КВК – клуб веселих та кмітливих

КЗ – комунальний заклад

КП – комунальне підприємство

НВК – навчально-виховний комплекс

ОДА – обласна державна адміністрація

ОТГ – об’єднана територіальна громада

ОУНБ – обласна універсальна наукова бібліотека

ОЦНТ – обласний центр народної творчості

ПП – політична партія

РБК – районний будинок культури

РДА – районна державна адміністрація

НСПУ – Національна спілка письменників України

СБК – сільський будинок культури

СК – сільський клуб

ЦРБ – центральна районна бібліотека

ЦРМС – центр розвитку місцевого самоврядування

ЮНЕСКО – Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури

Підготувала бібліотекар ІІ категорії сектору наукової інформації

з питань культури і мистецтва І. М. Нуньєс

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше