ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

Версія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Серпень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

 

 

 

 

Вінниця, 2018


Щомісячний дайджест «Хроніка культурного життя Вінниччини» має на меті забезпечення закладів галузі культури і мистецтва регіону інформацією про культурні події області, передовий досвід і досягнення вітчизняної культури, мистецтва, соціокультурної діяльності, музейної та бібліотечної справи. Видання є інформаційною базою для наукових досліджень, інформаційної підтримки управлінських структур в розробці і реалізації культурної політики та культурної діяльності, а також методичної діяльності фахівців сфери культури, висвітлення сучасного стану культури та мистецького життя регіону у всьому різноманітті його досягнень, проблем, подій і явищ. Для розповсюдження дайджесту використовуються сучасні електронні форми передачі інформації. Розраховано на працівників мистецьких і культурно-освітніх закладів, дослідників культури, широкого кола користувачів.

 

Зміст

Загальний розділ

До 27-ї річниці Незалежності України

Бібліотеки Вінниччини

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

Музейна діяльність

Театрально-концертна діяльність

Музичне життя Вінниччини

Кіномистецтво

Образотворче мистецтво

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Декоративно-прикладне мистецтво

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв, благодійні акції 

Загальний розділ

3 серпня У Піщанському РБК було експоновано виставку-історію до 100-річчя Української революції 1917-1921рр.Також представлено галерею видатних діячів, її лідерів, які формували ідеологію революційного руху // Піщанська районна державна адміністрація: офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2MKdJIv. – Назва з екрана.

3 серпня У приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею відбувся семінар-практикум із впровадження публічної частини Державного реєстру нерухомих пам’яток.Семінар було організовано та проведено працівниками Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України та Інститутом географії НАН України // Томашпільська районна державна адміністрація: офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2KSLqpA. – Назва з екрана.

Тупчій, Л. «…Ось так живу. Караюсь день при дні…» : [про А. Гудиму, письменника, який живе і творить у Білій Церкві. З-під його пера вийшло близько сорока літературно-художніх видань: книги віршів, поем, романів у віршах; прозові романи, повісті, нариси, п’єси. Лауреат престижних літературних премій ім. М. Трублаїні, Г. Косинки, М. Коцюбинського, І. Нечуя-Левицького, О. Гончара. У 2017 р. подарував землякам дуже гарне видання – семитомник своїх творів (поетичних та прозових)] / Л. Тупчій // Жмерин. меридіан. – 2018. – 4 серп. – С. 4.

14 серпня Виставка «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921» продовжує експонуватися в районах області. Зокрема, у Чечельницькому р-ні. Виставку розроблено Українським інститутом національної пам’яті та безоплатно передано обласній державній адміністрації для експонування протягом 2018 р. в районах області. На разі історичну виставку передано до Крижопільського р-ну. Після завершення експонування в районах області експозицію буде передано на постійній основі обласному краєзнавчому музею // Ямпільська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2vKgN0T. – Назва з екрана.

20 серпня Працівники культури взяли участь у заходах з нагоди Дня села Серединка Бершадського р-ну. Під звуки духового оркестру глядачі мали можливість оглянути виставку майстрів образотворчого та декоративно прикладного мистецтва.З Днем Незалежності, Медовим Спасом, Днем села привітав всіх присутніх начальник управління культури обласної державної адміністрації, заслужений артист України, співак, композитор С. Городинський. Жителі с. Серединки ще довго будуть наспівувати авторські пісні, які він подарував для всіх присутніх на святі // Бершадська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Mp6wS2. – Назва з екрана.

23 серпня Принципи виховання щасливих дітей обговорили в районній бібліотеці. У читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих пройшов День інформації «Українці серед інших європейських націй» для педагогічних працівників Хмільницького р-ну. Працівники бібліотеки представили для присутніх книжково-ілюстративну виставку «Наші знання – у вінок слави України», перегляд літератури «У країну навчання знов дорога лине»,бібліографічний огляд «Книжковий калейдоскоп», бібліотечний урок «Енциклопедії та словники – у навчанні помічники» // Хмільницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2wqpH3S. – Назва з екрана.

До 27-ї річниці Незалежності України

Терлецький, Г. «З Україною в серці»: [щорічно в серпні у Світлиці Вінницького ОЦНТ відкривається виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, присвячена річниці Незалежності України. Основною експозицією цьогорічної виставки стали картини майстрів живопису та народного малярства. Крім живопису, на виставку презентували свої роботи майстри декоративного розпису, майстри флористики, витинанки, були представлені роботи з газетоплетіння. Концертну програму на відкритті обласної виставки «З Україною в серці» представляли солісти Липовецького РБК Ю. Кушнір та Я. Пшиворський] / Г. Терлецький // Липовец. вісті. – 2018. –17 серп. – С. 3.

17 серпня Виставка майстра народної творчості В. Годованюка. У Теплицькому РБК в рамках святкування 27-ї річниці Незалежності України та 45-річчя творчої діяльності майстра народної творчості В. Годованюка відбулося відкриття персональної виставки «Душі благії сподівання». Музичні подарунки линули від аматорів сцени – К. Коваль, солістки ансамблю «Сузір’я» Степанівського СБК та Т. Котик Теплицького РБК. Також на виставці було представлено роботи землячки майстра – Т. Кравчук // Теплицька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2LkixCS. – Назва з екрана.

19 серпня З нагоди відзначення 27-ї річниці Незалежності України в Музеї хліба с. Білопілля Козятинського р-ну відбулося обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг». В урочистому відкритті свята взяли участь: заступник голови Вінницької ОДА О. Крученюк; народний депутат України П. Юрчишин; начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА, заслужений артист України С. Городинський; директор ОЦНТ, заслужений працівник культури України Т. Цвігун; заступники голови Козятинської райдержадміністрації С. Прохоров та І. Булавський; в. о. голови Козятинської районної ради А. Задорожнюк. З усієї Вінниччини завітали на свято майстри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва зі своїми виробами. Свято супроводжувалось концертом, у якому взяли участь народні аматорські колективи Козятинського р-ну, Калинівського, Липовецького та інших районів Вінницької обл., а також заслужений артист України С. Городинський // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу:https://bit.ly/2N84Okq. – Назва з екрана.

21 серпня Напередодні великого свята – Дня Незалежності України – працівники відділу краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва присвятили свій вихід у Центральний міський парк Вінниці в рамках літньої акції «Бібліотека виходить в місто» темі «Поділля – край козацької слави». Для відвідувачів парку представили добірку видань з історії козацтва на Вінниччині. Охочі безкоштовно записалися до книгозбірні // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2C9Ndrk. – Назва з екрана.

22 серпня З нагоди 27-ї річниці Незалежності України працівники відділу мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва провели вікторину «Національний музичний символ України та його творці» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2C9Ndrk. – Назва з екрана.

22 серпня З нагоди 27-ї річниці Дня Незалежності України та Дня Державного прапора України в селищі Томашпіль відбулись святкові урочистості та концерт. На центральній площі селища гості свята змогли переглянутивиставку майстрів ужиткового та декоративно-прикладного мистецтва «Україна – це ми», яку представили заклади культури району //Томашпільська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2wlekcD. – Назва з екрана.

22 серпня На Вінниччині обговорили механізми утвердження державотворення та формування громадянського суспільства. Напередодні Дня Незалежності України у приміщені філії Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося засідання «круглого столу» з тематики державотворення та розбудови громадянського суспільства, як невід’ємної його частини. Окрім дискусій у рамках проведення «круглого столу», присутні мали змогу оглянути книжково-ілюстративну виставку «Усе моє, все зветься Україна», присвячену 27-й річниці Незалежності України // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2PeSQ9e. – Назва з екрана.

22 серпня В Крижопільському РБК відбувся святковий сольний концерт Заслуженого артиста України С. Городинського до 27-ї річниці Незалежності України. Пісні супроводжувалися хореографічними композиціями у виконанні Вінницького училища культури ім. М. Леонтовича // Крижопільська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2PlkHVi. – Назва з екрана.

Гончарук, В. Освідчувалися в любові до України : [в Музеї історії м. Козятина була представлена виставка живопису «Освідчуюсь в любові своїй державі» присвячена Дню Незалежності. Більшість представлених художніх витворів є живописом української природи чи українського села. Присутніх художників привітали квітами] / В. Гончарук // RIA – Козятин. – 2018. – 23 серп. – С. 7.

22 серпня На Тиврівщині відбувся ХІ районний фестиваль народної творчості «Тиврівське перевесло». Фестиваль організовано з метою популяризації культурних надбань, розвитку народної творчості, виявлення талантів, демонстрації кращих традицій, обміну творчим досвідом.До 27-ї річниці Незалежності України, майстри і майстрині привезли своє багатство, щоб на площі Незалежності біля РБК представити здобутки, створені ними во славу України. Здивувати своїм мистецтвом приїхали чимало народних майстрів, які демонстрували свої вироби, народну вишивку, «дідухи», духмяні короваї та випічку. У «світлицях» – рукотворні скарби усіх територіальних громад Тиврівщини// Тиврівська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2PlgHEa. – Назва з екрана.

23 серпня На Майдані Небесної Сотні відбувся мистецький захід «Шевченківські читання» – поетичний марафон на честь Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України, організований Крайовим товариством «Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна». Фахівці Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва декламували патріотичну поезію українських авторів, провели вікторину «Ми – Україна» (у рамках акції «Бібліотека виходить в місто»). Працівники сектору правової інформації презентували мешканцям міста тематичний перегляд книжкових видань «Державний Прапор України – символ державності та єдності нації» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2C9Ndrk. – Назва з екрана.

23 серпня В переддень Дня Незалежності України, голова Вінницької облдержадміністрації В. Коровій, голова обласної ради А. Олійник, представники облдержадміністрації, райдержадміністрацій та офіційні делегації, які прибули на святкування Дня незалежності України до Вінниччини в рамках святкових заходів оглянули виставкові експозиції районів «Узвіз Подільських ремесел». Світлиці з усіх районів області представлені у рамках ХІ обласного фестивалю народної творчості «Скарби Поділля» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2PlHkci. – Назва з екрана.

23 серпня У залі Вінницької обласної філармонії відбулися урочистості з нагоди 27-ї річниці Незалежності України.Під час урочистостей В. Коровій спільно з головою обласної ради А. Олійником та Вінницьким міським головою С. Моргуновим вручив 22-м жителям області державні нагороди та Почесні відзнаки «За заслуги перед Вінниччиною». В ході свята лунали вітання із 27-ю річницею Незалежності України від керівників іноземних делегацій. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять загиблих воїнів АТО. Продовжилися ж урочистості концертною програмою за участю кращих творчих колективів та вокалістів Вінниччини // Вінницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2LDGNjq. – Назва з екрана.

23 серпня До Дня Незалежності України на Вінниччині презентували книгу «Симфонія тиші».Засідання «круглого столу» відбулось у Літинському краєзнавчому музеї ім. Устима Кармелюка. Тут зібралися творчі люди міста й району на презентацію першої поетичної книжки студентки Вінницького національного технічного і Донецького національного університету ім. В. Стуса І. Майданевич, що побачить світ за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Вінницької облдержадміністрації.Представляла майбутнього філолога поетеса З. Сидорчук, керівник районного літературно-мистецького об’єднання «Дзвонкова криниця» ім. Х. Замоцного. З Вінниці приїхали В. Вітковський, голова обласної організації НСПУ, головний редактор журналу «Вінницький край», заслужений журналіст України; М. Каменюк, заслужений працівник культури України, головний редактор альманаху «Русалка Дністровая» та О. Гордієвич, відомий український фотохудожник, лауреат літературно-мистецької премії ім. Є. Гуцала // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2ogqiAD. – Назва з екрана.

Макаревич, Л. Козятинські митці освідчились в любові Україні : [в музеї історії м. Козятин напередодні Дня Незалежності митці освідчились в любові своїй державі Україна. Дванадцять художників та майстрів образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва представили свою творчість в виставковій музейній залі під назвою «Освідчуюсь в любові Україні», а саме: В. Кльоц, Р. Тимошенко, В. Герасимчук, Л. Казмірчук, А. Лаворенюк, В. Мазуркевич, М. Гаврилюк, Г. Мацко, Л. Панасюк, В. Томашевський, Н. Петришина, О. Войтко] / Л. Макаревич // Козятин. експрес. – 2018. – 23 серп. – С. 2.

23 серпня Жителі Жмеринського р-ну відзначили 27-му річницю Незалежності України з чималими здобутками. Доказом цього була виставка світлиць територіальних громад, експозиції яких вражали багатством краю, талантом жмеринчан, який проявлявся у вишитих рушниках та сорочках, випечених короваях, плетених дідухах, ін. Чудові концертні номери підготовлені народними фольклорними колективами району, танцювальними колективами, вихованцями районного будинку культури та районного будинку творчості школярів та юнацтва створювали атмосферу піднесеного святкового настрою // Жмеринська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2PkVwlD. – Назва з екрана.

24 серпня З нагоди 27-ї річниці Незалежності України працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготували книжково-ілюстративну виставку «Немає кращої землі, ніж та, що зветься Україна». Матеріали експозиції розкривають історичний поступ нашої держави на шляху до незалежності, ілюструють культуру, звичаї та традиції українців// Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2C9Ndrk. – Назва з екрана.

24 серпня З нагоди відзначення найголовніших державних свят в Україні у відділі краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва розгорнуто виставку-дату «Під голубим склепінням неба» (до Дня Державного Прапора України) та виставку-інсталяцію «Квітуча, розмаїта, незалежна…» (до Дня Незалежності України). До експозицій увійшли видання, що відображають історичний, економічний, політичний та культурний розвиток Вінницької області // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2C9Ndrk. – Назва з екрана.

24 серпня На Вінниччині відбувся VII Фестиваль сучасного українського мистецтва «Подільська пектораль». У Вінниці відбулись святкові заходи, приурочені до 27-ї річниці Незалежності України. Для вінничан та гостей міста розгорнуто виставки шкіл естетичного мистецтва, централізованої бібліотечної системи «Пізнаємо Україну», виставку КП «Центр історії Вінниці» під назвою «Парад Незалежності». Також було продемонстровано колекції обласного краєзнавчого музею, експозицію декоративно-прикладного мистецтва Тульчинського училища культури, «Містечко Гончарів» Вінницького обласного художнього музею, виставку виробів провідних митців декоративно-прикладного мистецтва міста та області. Під час заходу вінничани та гості міста також мали можливість побачити проект ОЦНТ «Вишивана доля Вінниччини» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2MB67Mn. – Назва з екрана.

24 серпня Бершадський рушник єдності став окрасою виставки «Бершадщина – перлина Поділля». У Бершадському РБК відбулися урочистості з нагоди 27-ї річниці Незалежності України. Районний краєзнавчий музей оформив виставку «Бершадщина– Перлина Поділля». Експозиція якої складалася з домотканих та вишитих рушників, веретів, килимів, тернових хусток, гончарних виробів, окрасою виставки став Бершадський рушник єдності // Бершадська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2LzjNlz. – Назва з екрана.

27 серпня Ми – Українці. З нагоди відзначення Дня Незалежності України, для читачів, бібліотекарі Чернівецької ЦРБ для дорослих організували ряд цікавих заходів, це: інсталяція у вікні «У серці моїм, Україно моя», до Дня Прапора України і Дня Незалежності у читальній залі бібліотеки оформлено панорамну викладку літератури «Незалежна і єдина будь, навіки, Україно!». Читачі взяли участь в бібліографічному огляді літератури «Допоки світить праведна зоря – шануймо рідну Україну».У секторі абонементу бібліотеки інформаційна хвилинка «Україна. Шлях у майбутнє» зібрала читачів поважного віку, які згадали нелегкий шлях України до самостійності. Відвідувачі бібліотеки мали можливість прослухати прес-репортаж «Історія України в обличчях і фактах» // Чернівецька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Pgy2y6. – Назва з екрана.

День Незалежності у Барі : [родзинкою масових дійств у середмісті став фестиваль BARLAND, під час якого барчанам та гостям міста були представлені арт-майстерні з різних напрямів народної та сучасної творчості «Мистецький вернісаж», ярмарок майстрів HANDMADEз різних куточків України, предметно-документальна виставка із зони АТО «На лінії вогню», численні фотозони, виставки картин тощо. Гарним фінальним акордом масового святкування Дня Незалежності у Барі стали прекрасні виступи заслуженого артиста України С. Городинського, земляка, співака і композитора І. Юрковського та креативна дискотека з діджеєм VINITSKY] // Поділ. край. – 2018. – 31 серп. – С. 1.

Денисова, Л. З любов’ю до України : [у День Незалежності України до наддністрянців зі святковим концертом завітали аматори Рівненського БК. Бурхливими оплесками супроводжувався кожен виступ аматорів. Справжнє захоплення викликали у присутніх своєю грою на духових інструментах весільні музики ансамблю «Рівненські козаки»] / Л. Денисова // Наше Придністров’я. – 2018. – 31 серп. – С. 2.

Колеснік, Н .О. Щоб був мир на рідній землі : [у Дерешівському СБК Мурованокуриловецького р-ну відбувся святковий концерт до Дня Незалежності України. Своїми піснями приємно вразили глядачів ансамбль «Любисток», солісти А. Гордійчук, А. Юр’єва, А. Семенюк, дует В. Колесніка і В. Дмитришина, тріо А. Мельник, А. Семенюк, І. Храпко] / Н. О.Колеснік // Наше Придністров’я. – 2018. – 31 серп. – С. 4.

Кирилюк, А. А. Святкували в Перекоринцях: [в СК с. Перекоринці Мурованокуриловецького р-ну з нагоди 27-ї річниці Незалежності України відбувся святковий концерт під назвою «Україна – незалежна назавжди». Святковий настрій присутнім подарували учасники жіночого вокального ансамблю «Берегиня» Роздолівського СК. У їхньому виконанні прозвучали пісні про Україну і рідний край] / А. А. Кирилюк // Наше Придністров’я. – 2018. – 31 серп. – С. 5.

Бібліотеки Вінниччини

3 серпня Мурованокуриловецька районна бібліотека для дітей організувала літературно-мистецьке свято «У барвах сонячного літа». На дитячому майданчику, який знаходиться на площі Т. Г. Шевченка було влаштовано книжково-ілюстративну експозицію «Літні канікули з бібліотекою» та «Літня подорож у книжкове королівство», бібліостолик «З книжкою на лавочці», де були найкращі, найяскравіші книги, казки, періодичні видання для юних читачів бібліотеки // Мурованокуриловецька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу:https://bit.ly/2nE1LFy. – Назва з екрана.

5 серпня У читальному залі Тростянецької ЦРБ проведено вечір-вшанування творчості самодіяльного поета М. Ф. Ярового «Літа мудрості Михайла Ярового» з нагоди 90-річчя від дня народження. Вшанували ювіляра члени районного літературно-мистецького об’єднання «Джерело» з головою об’єднання Т. Ясенчук. Гарним дарунком був приїзд на ювілей членів Ладижинського літературно-мистецького об’єднання «Стожари» // Тростянецька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу:https://bit.ly/2MkVsoj. – Назва з екрана.

8 серпня У Могилів-Подільській ЦРБ відбулася презентація виставки «Православна моя Україна», присвячена до 1030-річчя Дня хрещення Київської Русі-України. В експозиції виставки представлені історичні документи, наукові розвідки про період Київської Русі, книги про життя та діяльність князя Володимира Великого, дослідження істориків, художня та довідкова література // Могилів-Подільська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2KQStyY. – Назва з екрана.

9 серпня На Вінниччині бібліотекарі з ОТГ вчились як зробити бібліотечну справу ефективною. Представники бібліотечних закладів ОТГ Вінницької області відвідали тренінг «Механізми створення та функціонування бібліотек в ОТГ», який організував Вінницький ЦРМС за сприяння програми «U-LEAD з Європою». Спікерами заходу виступили експерт Вінницького ЦРМС з місцевих фінансів – І. Святна, президент АБВ – Н. Морозова, а також представники успішних громад області. Під час тренінгу представники ОТГ дізналися про правові питання функціонування бібліотек та механізми побудови бібліотечної мережі в умовах децентралізації, про фінансування закладів, ознайомились із успішними практиками та досвідом роботи колег із ОТГ області. Також представники бібліотечних закладів ознайомились із комунікаціями в ОТГ // Козятинська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2KVSFgi. – Назва з екрана.

Гайсин, О. Поет М. Яровий відзначив своє 90-ліття : [у читальному залі Тростянецької ЦРБ зібралися митці Тростянеччини і Ладижина, щоб привітати з поважним ювілеєм свого колегу – М. Ф. Ярового. Цього року вірші поета оформилися у ювілейну збірку «Подільський край». Ювіляр подарував районній бібліотеці шістнадцять своїх поетичних збірок] / О. Гайсин // Тростян. вісті. – 2018. – 10 серп. – С. 2.

14 серпня Свято Спасу святкуємо – радість людям даруємо. Могилів-Подільська ЦРБ провела народознавчу годину «Свято Спасу святкуємо – радість людям даруємо», яка присвячена першому дню Успенського посту, православні та греко-католики відзначають Медовий Спас, або Маковія. Так у народі називають церковне свято Походження Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього // Могилів-Подільська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2LiZrgg. – Назва з екрана.

Слюсар, І. Найбільший скарб – хороша Бібліотека : [про святкування 65-річного ювілею Теплицької бібліотеки для дітей. З подарунками, вітальними словами і квітами для колег знайшли можливість приїхати на свято гості з Вінниці: директор ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Л. Сеник, голова обкому профспілки працівників культури Т. Побережна та директор обласної бібліотеки для дітей Т. Мрищук. Музичні вітання і колективу книгозбірні, і її відвідувачам підготували вихованці та викладачі Теплицької дитячої музичної школи й навіть наймолодші – дошкільнята] / І. Слюсар // Вісті Тепличчини. – 2018. – 16 серп. – С. 6.

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

2 серпня Працівники відділу краєзнавства ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва ознайомили відвідувачів Центрального парку культури і відпочинку м. Вінниці з краєзнавчою літературою за темою «Подорожуємо Вінниччиною» та запросили їх взяти участь у вікторині «Чи знаєте Ви своє місто?». Охочі безкоштовно записалися до книгозбірні та отримали квартальний читацький квиток і рекламні матеріали з інформацією про бібліотеку // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

6 серпня Фахівці відділу рідкісних і цінних видань та сектору журнальної періодики продовжили літню акцію «Бібліотека виходить в місто». Вони ознайомили маленьких вінничан з найкращими зразками дитячої літератури, а їхнім батькам запропонували останні випуски українських журналів. Приємною несподіванкою для дорослих стала пропозиція отримати квартальний читацький квиток, якою вони скористалися // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

7 серпня У рамках літньої акції «Бібліотека виходить в місто» фахівці відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури запропонували відвідувачам Центрального міського парку книжковий перегляд «Подорож в казковий дивосвіт». Дорослі ознайомилися з кращими зразками художньої української та світової літератури й періодикою, а юних вінничан зацікавили яскраві дитячі видання. Усі охочі мали можливість у рамках акції стати користувачами найбільшої книгозбірні області й отримати квартальні читацькі квитки та рекламні матеріали про роботу бібліотеки // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

7 серпня У відділі економіки та новітніх технологій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулась презентація проекту «Будь господарем свого будинку», яку проводить ПП «Об’єднання «Самопоміч» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

13 серпня Працівники відділу краєзнавства ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва ознайомили відпочивальників Центрального міського парку Вінниці з літературою за темою «Вінницькі письменники – дітям» і запросили юних вінничан переглянути яскраві дитячі видання. Охочі безкоштовно записалися до книгозбірні, отримали квартальний читацький квиток та рекламні матеріали з інформацією про бібліотеку // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6. – Назва з екрана.

14 серпня «Гриби їстівні та отруйні» – назва тематичного перегляду документів з фонду відділу аграрних наук і виробництва ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, з якими працівники знайомили вінничан на Фонтанній площі Центрального міського парку Вінниці. Охочі стати читачами обласної книгозбірні отримали безкоштовні читацькі квитки на квартал та рекламні буклети з інформацією про бібліотеку // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tHS0K6.– Назва з екрана.

16 серпня В Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була представлена виставка «Life of Colors in Photos» («Життя у барвах на фото») до Всесвітнього дня фотографії. Експозиція представляє унікальні світлини з початку існування Центру та розповідає про його історію. Також відвідувачі змогли поглянути на Сполучені Штати з досі невідомого боку – завдяки фотографіям, наданим Посольством США в Україні // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2C9Ndrk.– Назва з екрана.

17 серпня У приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулась прес-конференція щодо проведення ХXII Міжнародного фестивалю «VINNYTSIA JAZZFEST-2018», який триватиме протягом 21-23 вересня у м. Вінниці. Головним організатором заходу є Благодійний фонд розвитку талантів Поділля. Фестиваль також проходитиме за підтримки обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради. Організаторами «VINNYTSIA JAZZFEST–2018» заплановано чимало яскравих подій та заходів, зокрема, сольні програми презентуватимуть 9 всесвітньовідомих колективів з дев’ятьох країн світу, таких як: Польща, Нова Зеландія, Південна Корея, Австрія, Люксембург, Ізраїль, Литва, Чехія та Україна. За словами організаторів, особливо важливою подією стане приїзд Київського Національного академічного театру оперети, який очолює народний артист України Б. Струтинський. Максимально вичерпну інформацію про всі концерти та події фестивалю можна отримати в інформаційному центрі фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST–2018, який діє у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2N3X9U5. – Назва з екрана.

20 серпня В рамках акції «Бібліотека виходить в місто» працівники відділу економіки та новітніх технологій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва презентували мешканцям та гостям міста Вінниці нові надходження та найцікавіші книги відділу. Охочі мали можливість в рамках акції стати користувачами найбільшої книгозбірні області // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2C9Ndrk.– Назва з екрана.

21 серпня На Вінниччині пройшли вибори в 35 ОТГ і законодавчо публічні бібліотеки, що розміщуються на їхніх територіях, отримали нових власників. Бібліотеки активно включаються в процес розбудови нового культурного простору територіальних громад. І саме з метою поповнення таких знань в ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, як головному бібліотечному методичному центрі, відбулося заняття школи керівника на тему «Бібліотека в системі координат культурного простору територіальної громади» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2C9Ndrk.– Назва з екрана.

21 серпня Для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» у секторі правової інформації було проведено інформаційно-просвітницьку годину, приурочену до 27-ї річниці Незалежності України. К. Осадчук розповіла молоді про довгий і складний шлях країни до незалежності. Юрист Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Н. Малиновська зіграла з присутніми в інтелектуальну гру «Я люблю свою Україну». А. Криворука організувала майстер-клас з плетіння українського віночка // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2C9Ndrk.– Назва з екрана.

21 серпня До ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва завітала Г. Чадюк – майстер виробничого навчання кафедри технологічної освіти, економіки і безпеки життєдіяльності ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського. У рамках серпневого етнодня у «Тімірязєвці» «Спас українського народу» Г. Федорівна провела майстер-клас з виготовлення виробів із соломи // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2C9Ndrk.– Назва з екрана.

21 серпня У Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся серпневий етнодень «Спас українського народу», що проходить у рамках циклу заходів «У звичаях та традиціях Поділля пізнавай», спрямованих на збереження національних традицій. До бібліотеки були запрошені етнографи, народознавці, бджолярі, представники громадських організацій, науковці та молодь міста. Для відвідувачів заходу вінницькі етнографи підготували обрядові страви, виноград, яблука, мед, макові «шулики» та букети з польових квітів і трав. Організація заходу стала можлива завдяки управлінню культури і мистецтв обласної державної адміністрації спільно з ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2MHNtBS. – Назва з екрана.

27 серпня У рамках акції «Бібліотека виходить в місто» працівники відділу аграрних наук і виробництва ознайомили вінничан і гостей міста з довідковими виданнями, журнальною та газетною періодикою на тему «Гармонія овочевої краси та користі». Кожен, хто захотів стати читачем обласної наукової книгозбірні, отримав безкоштовний читацький квиток на квартал та рекламні буклети з інформацією про бібліотеку // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2C9Ndrk.– Назва з екрана.

28 серпня У відділі аграрних наук і виробництва відбулася пізнавальна година «Збереження лісів – наша турбота». Захід провела бібліотекар І категорії О. Л. Шпичак для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Неабияке враження на присутніх справили чудові альбоми, енциклопедії, періодичні видання та відеофільм // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2C9Ndrk.– Назва з екрана.

30 серпня У рамках акції «Бібліотека виходить в місто» бібліотекарі сектору газетної періодики нагадали мешканцям та гостям Вінниці про інформаційні можливості ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Цього разу напередодні Дня знань вони запропонували ознайомитися з періодичними виданнями видавництва «Шкільний світ». Усі охочі отримали безкоштовний читацький квиток користувача ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва та рекламні матеріали про бібліотеку // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2C9Ndrk.– Назва з екрана.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше