ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

Версія для друку

Музейна діяльність

Ющенко, Л. «Весняні первоцвіти» : [таку назву мав майстер-клас по вишивці декоративною стрічкою, що пройшов у Бершадському районному краєзнавчому музеї. Провела творче заняття з учнями Поташнянської ЗОШ І-ІІ ст. майстриня О. Мартинова] / Л. Ющенко // Бершад. край. – 2018. – 27 квіт. – С. 3.

Театрально-концертна діяльність

4 квітня У Вінниці з аншлагом відбулася театральна прем’єра «КVІТКА». В день 65-річчя американської співачки українського походження К. Цісик, на сцені Вінницького обласного музично-драматичного театру ім. М. Садовського відбулася прем’єра вистави «КVІТКА» про життя і творчий шлях легендарної вокалістки, яка, народившись в сім’ї українських емігрантів в США, крізь усе своє життя пронесла любов до України та української пісенної культури.Театральна постановка стала своєрідним продовженням реалізації україно-американського проекту «Незабутня Квітка», що має на меті не лише популяризацію творчості К.Цісик, а й, насамперед, придбання обладнання для виявлення та профілактики раку молочної залози серед жінок, адже саме ця хвороба передчасно обірвала життя співачки. Робота вінницьких артистів стала першим спектаклем у світі, присвяченим Квітці // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2qK95Bs. – Назва з екрана.

18 квітня «Королева краси» від Шекспіра XXI-го століття. Вінницький молодіжний театр «БУ!» поставив «Королеву краси» за п’єсою М. Макдонаха. Постановка вийшла на диво нетривіальною, акторська гра справді майстерною, а режисура Г. Сиротюка на вищому рівні.Показ вистави відбувся у Вінниці на сцені Будинок Учителя.Головні ролі виконали С. Шарчук, А. Бернадська, Д. Евердін // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2LfHAbk. – Назва з екрана.

Театральна весна 2018 : [під такою назвою у Тростянецькому районному будинку культури відбувся районний огляд театральних колективів р-ну. На огляд подали заявки шість театральних колективів, а саме: аматорські колективи Ілляшівського, Савинецького, Гордіївського, Будянського, Козинецького сільських будинків культури та Тростянецького районного будинку культури] // Тростян. вісті. – 2018. – 27 квіт. – С. 8.

Музичне життя Вінниччини

16 квітня Сьогодні у Вінниці відбудеться вечір унікальної бандури. У готельно-ресторанному комплексі «Аристократ» презентували інструмент, якому немає аналогів у світі – дитячу бандуру харківського типу. Історія розвитку самобутнього українського інструменту – непроста і часто трагічна, як і історія України загалом. Бандура багато століть була одним із засобів боротьби українців за свободу і незалежність. В кінці ХІХ століття український письменник, історик, бандурист, композитор, мистецтвознавець, театральний і громадсько-політичний діяч Г. Хоткевич на основі Харківської кобзарської школи, найвищої за рівнем виконавства, вдосконалив конструкцію інструменту, розширивши його технічні та виконавські можливості і започаткувавши новий напрямок музичного мистецтва – бандуру харківського типу.На сьогодні в Україні харківським способом гри володіють Д. Губ’як (м. Тернопіль), Т. Лазуркевич та О. Созанський (м. Львів). На Вінниччині відродженням харківської бандури вже не один рік займається М. В. Залізняк − член Національної спілки кобзарів України, викладач-методист Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича, автор навчального посібника «Букварик для кобзарика», автор сучасних дум, численних обробок українських народних пісень та інструментальних творів для бандури // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2IRTn1c. – Назва з екрана.

16 квітня У філармонії звучатиме весняний джаз. На сцені Вінницької обласної філармонії відбувся заключний концерт проекту «Jazz у моєму місті» 81-го концертного сезону. Жителям та гостям Вінниці була представленанова програма відомого Івано-Франківського джазового квартету «Art Prestige» у супроводі Академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile» – «Весняний Jazz». До програми було включено інтерпретовану колективами музику американських джазменів П. Метіні, Дж. Скофілда, Л. Бонфа, а також авторські твори учасників квартету А. Бучинського та Р.Микитюка // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2LfGMTQ. – Назва з екрана.

Рубан, Ю. Семінар-практикум з музичного жанру : [в КЗ «Жмеринський районний будинок культури» відбувся семінар-практикум з музичного жанру за участю провідного методиста Вінницького обласного центру народної творчості Н. П. Римаренко. У семінарі взяли участь керівники аматорських колективів та клубні працівники Жмеринського р-ну] / Ю. Рубан // Жмерин. меридіан. – 2018. – 5 трав. – С. 4.

Кіномистецтво

11 квітня Французька весняна ніч у кіно – в «Родині» у п’ятницю ввечері. Більшість фільмів з «Ночей» були представлені публіці на міжнародних кінофестивалях у Каннах, Клермон-Феррані, Нью-Йорку та Торонто. Подію щорічно організовано спільно з Французьким Інститутом в Україні.П’ятнадцятий фестиваль «Французька весна в Україні» відкрився 31 березня на Софійській площі в Києві і тривав протягом квітня у дев’яти містах України.Глядачам було показано 23 короткометражки мовою оригіналу з субтитрами // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2kafzWe. – Назва з екрана.

Образотворче мистецтво

3 квітня У відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася презентація художньої виставки художника-аматора О. Тереза «Чорно-білі фантазії». Терез Олександр Геннадійович народився 17 квітня 1990 р. в м. Вінниця. Закінчив Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського (факультет іноземних мов) і Природно-гуманітарний університет в м. Сєдльце (польська філологія). Захоплюватись чорно-білою графікою почав у 2012 р. Під час перебування у Польщі випадково з’явилося нове захоплення – малювання чорною ручкою. Зацікавився творчістю таких художників як А. Дюрер, ілюстраціями А. Лі, В. Єрко та ін. Сильний вплив на нове заняття мало мистецтво татуювання, яке стало дуже популярним в Україні протягом останніх десяти років. Техніка дотворк (англ. dotwork) або «малювання крапками», у якій працює Олександр, є досить розповсюдженою серед майстрів тату і відноситься до загального стилю пуантилізму в живописі і графіці. «Крапкування» припало Олександру до душі тому, що дає можливість високої деталізації малюнку, що дуже важко зробити, наприклад, фарбами. Художник не обмежує себе певною тематикою. Можна побачити образи тварин, абстракцію, ілюстрації до казок і текстів популярної культури. Багато малюнків використовуються і можуть використовуватись як ескізи для татуювань. Незважаючи на брак художньої освіти і пов’язаних з цим похибками і технічними помилками в роботах, автор планує і далі розвиватись у цьому руслі, щоб його графіка стала чимось більшим, ніж просто хобі // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2s7c9qS. – Назва з екрана.

12 квітня У Вінницькому обласному художньому музеї відбудеться презентація виставки живопису «Сорока Микола & Химерні Екзоти». Експозицію склали близько 30 творів живопису та інсталяції вінницького митця М. Сороки, який отримав професійну освіту у Вінницькій дитячій художній школі, згодом навчавсь у Дніпропетровському художньому училищі, пізніше – у Львівській академії мистецтв. Ще під час навчання вів активну виставкову діяльність. Його персональні виставки проходили у Кракові (Польща), Карміелі (Ізраїль), Клівленді (США) та, звичайно ж, в Україні, усього їх – 17. Нині картини вінницького живописця знаходяться в галереях та приватних колекціях України, Австралії, США, Німеччини, Польщі, Чехії, Ізраїлю, Португалії // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2rXLPzF. – Назва з екрана.

24 квітня Мальований «Сад» або антологія натюрморту від львів’янина Ігоря Мельника. Вінницький Регіональний Центр Сучасного Мистецтва і КЦ «Галерея – ХХІ» презентують виставку львівського молодого митця І. Мельника «Сад (малярство)».Мельник Ігор Яремович народився 21 лютого 1985 р м. Стрий. Львівська обл. Член Національної Спілки Художників України. Навчався в Художньому професійно-технічному училищі № 16, де здобув першу художню освіту на відділі художні вироби з дерева, потім у Львівській Національній Академії мистецтв. У 2008 р. навчався в «Школі Лідерів» (м. Варшава) і пройшов курс «Економічний розвиток громади». Учасник різноманітних виставок, пленерів, тренінгів та семінарів, він націлений розвивати та показувати світові сучасне українське мистецтво. Член мистецького об’єднання «Стрий – КО». Член творчого активу Національної спілки художників України // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2LenEFL. – Назва з екрана.

Самодіяльна народна творчість

 

Художня самодіяльність

 

Декоративно-прикладне мистецтво

Заливадна, Л. Виставка лялькарів Крижопільщини : [у фойє Крижопільського районного будинку культури з нагоди Міжнародного дня лялькаря було організовано виставку ляльок, які крижопільські майстрині виготовили власноруч] / Л. Заливадна // Сіл. новини. – 2018. – 13 квіт. – С. 2.

Дудко, С. Вишиті шедеври Моївчанки : [про життя й вишивки майстрині рукоділля Г. А. Костенюк, яка мешкає у с. Моївка Чернівецького р-ну] / С. Дудко // Чернівец. зоря. – 2018. – 27 квіт. – С. 5.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

4 квітня У Вінницькій ОДА розгорнуто експозицію до Великодня. У холі Вінницької облдержадміністрації було відкрито Великодню виставку. Організовано експозицію Вінницьким обласним центром народної творчості. На виставці були представлені старовинні килими, верети, вишиті рушники, ікони та картини подільських майстрів, найбільша колекція писанок, крашанок, які майстри Вінниччини виконали в традиційних техніках чи виготовили із кераміки. Серед експонатів –дряпанки художника П. Пипи із Андрушівки Погребищенського р-ну. Він на гусячих яйцях зобразив портрети героїв Небесної Сотні. Серед них і зображення вінничан: М. Шимка, В. Брезденюка та Л. Полянського.Одна із писанок заввишки 70 сантиметрів. Це творчий експонат відомої вінницької майстрині М. Верхової, яка вже багато років вивчає писанкарство, а особливу увагу приділяє рідним подільським розписам // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2vsstaN. – Назва з екрана.

4 квітня У Могилів-Подільському районному будинку культури відбулося засідання любительського об’єднання «Світлиця» на тему «З жартами через житейське море». Вечір гумору зібрав місцевих поетів, юних гумористів та всіх небайдужих до гумору людей.У веселій програмі виступали майстри художнього слова, лауреат багатьох гумористичних конкурсів Л. Катеринич, заслужений майстер народної творчості М.Гоцуляк, поет і гуморист В. Кравець, політичними байками розважив поет О. Геркалюк. Інсценізації гуморесок місцевих авторів презентували актори театру «Народні усмішки» Г.Колядко та І. Люта. Вечір пройшов в атмосфері дотепного гумору, веселого настрою, доброзичливого товариського сміху.

Косінська, Т. Фахівців, з якими доведеться працювати завтра, потрібно формувати вже сьогодні : [про участь викладачів та учнів Ямпільської дитячої музичної школи у конкурсах та фестивалях за різними напрямками та видами мистецтв] / Т. Косінська // Ямпіл. вісті. – 2018. – 4 квіт. – С. 3.

Олександра і Квітка : директор Корделівського будинку культури Калинівського р-ну О. Гілко стала дипломантом ІІ Міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик: [на конкурс Олександра підготувала дві пісні: «Стоїть гора високая» з репертуару Квітки Цісик та українську веснянку] // Прапор перемоги. – 2018. – 6 квіт. – С. 16.

Барановська, Л. «Тут – пісня і душа, звичаї й історія села, бо звуся будинок культури я!» : [Дахталійський сільський будинок культури Крижопільського р-ну став переможцем чотирнадцятого обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Автором проекту «Тут – пісня і душа, звичаї й історія села, бо звуся будинок культури я!» стала директор будинку культури О. Костенко. Ініціативу Олени Дмитрівни підтримали начальник відділу культури і туризму Крижопільської райдержадміністрації О. Кройтор та Дахталійський сільський голова В. Мазурик. Завдяки виграному грантовому проекту у закладі було проведено ремонт фойє, кімнати гурткової роботи та малого залу] / Л. Барановська // Сіл. новини. – 2018. – 6 квіт. – С. 3.

Самгородчани – переможці конкурсу : [дует «Рестарт» у складі О. Пугача і Д. Щетініна, учнів Самгородоцької дитячої музичної школи Козятинського р-ну стали переможцями в обласному відбірковому конкурсі XVІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута–2019». Конкурсанти продемонстрували свою творчість у жанрі «Акустична музика». Вони отримали право брати участь у фінальних змаганнях фестивалю, який відбудеться у вересні 2019 р.] // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 12 квіт. – С. 6.

Кібітлевська, В. На музичному олімпі : [про перемоги та здобутки на різноманітних обласних та міжнародних творчих конкурсах вихованців Барської дитячої музичної школи та їх викладачів упродовж нинішнього навчального року] / В. Кібітлевська // Поділ. край. – 2018. – 13 квіт. – С. 5.

Слободянюк, Л. Зустріч поколінь : [директор Попелюхівського культурно-дозвіллєвого центру Мурованокуриловецького р-ну організувала та провела в стінах очолюваного нею закладу свято «Зустріч поколінь», на яке були запрошені усі жителі с. Попелюхи, кому за 60. Під час заходу ділилися спогадами про минуле, порівнювали із сучасністю, загадували на майбутнє] / Л. Слободянюк // Наше Придністров’я. – 2018. – 13 квіт. – С. 5.

Колісніченко, Л. З кожним роком нас більшає, з кожним роком з нами цікавіше! : [у Тиврівському р-ні в сьомий раз з великим успіхом пройшов конкурс-фестиваль «Таланти багатодітної родини». У цьому році в 6 номінаціях конкурсу взяли участь 89 дітей з 19 навчальних закладів] / Л. Колісніченко // Маяк. – 2018. – 13 квіт. – С. 4.

Захаренко, О. У Тиврівського «Паруса» – море золота-срібла! : [хореографічний колектив «Парус» Тиврівської дитячої музичної школи виборов два перших та одне другемісця на ІІ Всеукраїнському конкурсі-фестивалі мистецтв «Дитячі мрії–2018», що пройшов у м. Калинівка] / О. Захаренко // Маяк. – 2018. – 13 квіт. – С. 5.

20 квітня ХІІІ обласний фестиваль національних культур «Подільські барви» об’єднав 16 творчих колективів 6 національних спільнот Вінниччини. У концертній залі обласної філармонії ім. М. Леонтовича спільними зусиллями ГО «Рада національних товариств Вінниччини», управління культури і мистецтв облдержадміністрації та управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації проведено традиційний ХІІІ обласний фестиваль національних культур «Подільські барви».Свої традиції та культуру презентували 16 творчих колективів 6 національних спільнот: азербайджанської, польської, єврейської, чеської, ромської та білоруської з Барського, Жмеринського, Калинівського, Козятинського, Тиврівського районів та м.Вінниця.Учасників фестивалю вітали голова Постійної комісії Вінницької облради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини – Л. Станіславенко, голова «Ради національних товариств Вінниччини» - голова грузинської діаспори Вінниччини – М. Нарсіа, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І.Салецький та заступник начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації В. Троян // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2IuwzVW. – Назва з екрана.

Левченко, В. Кращі з кращих : [ансамбль домристів та ансамбль гітаристів Тульчинської дитячої музичної школи (керівник Т. Гаврилишина, концертмейстер Н. Севастьянова) вибороли перші місця на Всеукраїнському конкурсі «Подільська весна 2018», що відбувся у м. Вінниця. Участь у конкурсі взяли інструментальні ансамблі мистецьких навчальних закладів кількох областей України] / В. Левченко // Тульчин. край. – 2018. – 20 квіт. – С. 8.

Іллінська, Н. Піщанські пересмішники : [під такою назвою у Піщанському районному будинку культури пройшов І районний огляд-конкурс гумористів. Організатором проведення конкурсу виступив відділ культури і туризму райдержадміністрації та районний будинок культури. Основні завдання конкурсу: популяризація художнього слова, збагачення репертуару читців-гумористів, відновлення й розвиток кращих українських традицій, налагодження творчої співпраці між учасниками конкурсу та їх керівниками. Названо також й переможців конкурсу] / Н. Іллінська // Піщан. вісті. – 2018. – 20 квіт. – С. 4.

22 квітня Дружина Президента України Марина Порошенко привітала учасників ІІ Міжнародного пісенного фестивалю-конкурсу «Золотий птах». В залі Вінницького державного академічного музично-драматичного театру ім. М.К. Садовського відбувся черговий Міжнародний пісенний фестиваль-конкурс «Золотий птах» для дітей та молоді з особливими потребами.Привітати учасників цьогорічного Фестивалю завітали дружина Президента України М. Порошенко, народні депутати України О. Домбровський та С. Кудлаєнко, голова облдержадміністрації В. Коровій, голова облради А. Олійник, а також митрополит Вінницький і Барський Симеон. Цьогоріч у фінальному турі конкурсу виступили 20 учасників з України, Грузії та Молдови. Учасники та переможці пісенного фестивалю-конкурсу «Золотий птах» отримали іменні дипломи, пам’ятні нагороди від ювелірної компанії «Діадема» та грошові премії від організаторів і спонсорів конкурсу. Переможниця фестивалю А. Тарнавська представить Україну на ХХІІ пісенному фестивалі «Чехочинські творчі зустрічі» в липні 2018 р. // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2rT9h1w. – Назва з екрана.

Слюсар, І. «Фантазії – 20!» : [про історію створення та творчі досягнення зразкового аматорського танцювального колективу «Фантазія» Теплицького районного будинку культури. Керівник – Л. Юхимчук] / І. Слюсар // Вісті Тепличчини. – 2018. – 26 квіт. – С. 7.

Зарицький, П. «… з крил своїх нас напував» : [у с. Миколаївка Козятинського р-ну до 95-річччя від дня народження шанованого односельчанина, видатного українського письменника, лауреата Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка В. С. Земляка на приміщенні місцевого ЗНВК І-ІІІ ст. було урочисто відкрито меморіальну дошку в честь письменника. На відкриття завітали радник-посланник, прес-секретар посольства Чехії в Україні Д. Машек, заступник голови облдержадміністрації О. Крученюк, начальник управління освіти райдержадміністрації А. Діденко, заслужений працівник культури України Л. Лановик та ін. Цікаві розповіді про життя і творчість письменника доповнювалися поетичними рядками й цитатами з його творів, виступами юних аматорів чеського фольклорно-етнографічного ансамблю «Студанка». Подякувала миколаївчанам за шанування батька донька письменника О. Земляк] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 26 квіт. – С. 5.

Гаврилюк, А. «Бронницький зорецвіт» – великий крок вперед для українських молодих виконавців : [про Х регіональний дитячий конкурс української народної і сучасної пісні «Бронницький зорецвіт–2018» та його підсумки. Гран-Прі фестивалю отримав учень Обухівської школи Мурованокуриловецького р-ну Ю. Лашин] / А. Гаврилюк // Слово Придністров’я. – 2018. – 27 квіт. – С. 14.

Квітень На Вінниччині відбувся Всеукраїнський літературно-мистецький захід «Бортнякова весна». На Крижопільщині вдев’яте пройшов традиційний літературно-мистецький фестиваль-пам’ять «Бортнякова весна», присвячений вшануванню 80-х роковин від дня народження відомого українського поета, публіциста, громадського діяча А. А. Бортняка. До літературних днів пам’яті у с. Крижопіль долучилися: представник управління культури і мистецтв облдержадміністрації, директор Вінницької обласної бібліотеки для дітей ім. І. Я. Франка Т. Мрищук; заступник голови Крижопільської райдержадміністрації В. Круць; заступник голови Крижопільської райради І. Русін; Жабокрицький сільський голова М. Вербовецька, а також представники освіти та культури, учнівських колективів і громадськості. Серед вельмишановних гостей літературно-мистецького заходу були присутні дружина поета Г. Бортняк, а також відомі митці художнього слова: поетеса, заступник голови Міжнародного земляцтва у Києві, лауреат багатьох літературних премій Н. Гнатюк; поет, прозаїк, кінопубліцист, автор прозових та поетичних книг для дітей, заслужений працівник культури України В.Рабенчук; поетеса, заступник головного редактора журналу «Вінницький край», член Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України В. Сторожук; поет і художник, лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. М. М. Коцюбинського С. Татчин; радіожурналіст і письменниця З. Тищенко; письменник, журналіст, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, Всеукраїнської спілки селекціонерів України, лауреат кількох літературних премій М. Завальний, а також член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, лауреат літературної премії ім. К. Г. Паустовського, заслужений юрист України О. Куций // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2KFH8Cn. – Назва з екрана.

заходи з відзначення 32-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня На Вінниччині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Мітинг-реквієм з нагоди відзначення 32-х роковин Чорнобильської катастрофи відбувся у Вінниці біля пам’ятника жертвам катастрофи. Вшанувати пам’ять ліквідаторів та згадати трагічні події зібрались постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС, керівництво області, зокрема, заступник голови облдержадміністрації І. Івасюк та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, вінницький міський голова С. Моргунов, а також родичі загиблих ліквідаторів, представники громадських організацій, духовенство, рятувальники, військові, небайдужі вінничани. Подібні пам’ятні заходи відбулися в усіх населених пунктах області // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2KFptKZ. – Назва з екрана.

24 квітня Бібліотекар сектору журнальної періодики Н. Китасюк спільно з відділом документів із гуманітарних, технічних та природничих наук провела годину пам’яті «Чорнобиль... Трагедія... Пам’ять...». На заході були присутні студенти 1 курсу Вінницького коледжу будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури. Заступник голови Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» М. М. Федик розповів про ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Спілкування супроводжувалося відеоматеріалами та книжково-ілюстративною виставкою, яку презентувала бібліотекар Т. Горовенко // facebook. Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К .А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2rZeNPA. – Назва з екрана

Плахотнюк, А. Чорнобиль…Трагедія…Пам’ять : [у Гайсинському районному будинку культури пройшли заходи по відзначенню 32-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС] / А. Плахотнюк // Трибуна праці. – 2018. – 27 квіт. – С. 1.

«Дай нам, Боже, розум, щоб живий був кожен» // Жмерин. меридіан. – 2018. – 5 трав. – С. 1, 2.

Шеремета, А. «Екологія – дзвони сьогодення» : [під такою назвою в читальному залі КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. П. Вовкодава» відбулася екологічна година] / А. Шеремета // Жмерин. меридіан. – 2018. – 5 трав. – С. 4.

Гіркий спомин Чорнобиля : [очільники Липовецького р-ну провели зустріч із земляками-ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС] // Липовец. вісті. – 2018. – 27 квіт. – С. 1.

Могилів-Подільський вшанував ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції : [біля пам’ятного знака жертвам техногенної катастрофи відбувся мітинг, на який урочистою ходою прийшли представники влади та громадськості] // Краяни. – 2018. – 26 квіт. – С. 3.

Крижанівська, А.23-го квітня в міській публічній бібліотеці № 1 відбулася година пам’яті «Їх душі зранені «мирним атомом» : [голова ГО «Союз-Чорнобиль» М. Жукотанський поділився своїми спогадами про жахливі події 26-го квітня 1986 р. з учнями 7-го кл. НВК № 4-ліцею] / А. Крижанівська // Краяни. – 2018. – 26 квіт. – С. 3.

Чорнобиль: 32 роки з дня трагедії : [про відзначення 32-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС у Мурованих Курилівцях] // Наше Придністров’я. – 2018. – 27 квіт. – С. 1.

Войтенко, Н. Вшанували бійців невидимого фронту : [у читальному залі Оратівської центральної районної бібліотеки відбулося засідання круглого столу] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2018. – 3 трав. – С. 2.

Мацюк, В. «Дзвони пам’яті Чорнобиля» : [подано список ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС із Погребищенського р-ну, імена яких внесено у книгу пам’яті України «Дзвони пам’яті Чорнобиля: Вінницька область» за ред. О. Крученюка] / В. Мацюк // Колос. – 2018. – 25 квіт. – С. 2.

Юзвак, Т. Чорнобиль – ти наш чорний біль : [очільники Томашпільського р-ну провели зустріч із земляками-ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС] / Т. Юзвак // Томашп. вісн. – 2018. – 27 квіт. – С. 1.

Шмалюх, Н. Гіркий запах Чорнобиля : [у Суворовському сільському будинку культури Тульчинського р-ну відбулася зустріч мешканців села з ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС М. П. Чорним. Також було проведено конкурс малюнків «Чорнобиль очима дітей»] / Н. Шмалюх // Тульчин. край. – 2018. – 27 квіт. – С. 4.

А Чорнобиль і досі болить… : [у Шаргороді, біля пам’ятного знака «Ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи і ветеранам ядерних випробувань – від вдячних шаргородчан» відбувся мітинг-реквієм] // Шаргородщина. – 2018. – 27 квіт. – С. 1.

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше