ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Жовтень

Версія для друку

Музейна діяльність

В Оратівському районному краєзнавчому музеї експонувалась виставка самобутньої художниці Н. В’юник. Експонувалося 30 різнопланових робіт картин, які пронизані любов’ю до рідного краю. Всього художницею написано близько 60 картин. На закритті виставки були присутні рідні та знайомі, працівники культури та мешканці селища, шанувальники творчості Н. В’юник. Для усіх присутніх підготовлено концертну програму у виконанні учнів та викладачів дитячої музичної школи // Оратівська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Patbmq. – Назва з екрана.

1 жовтня до Міжнародного дня музики в Барському районному історичному музеї розгорнуто виставку «Посиденьки під звуки забутої платівки». На виставці представлені старовинні та сучасні відтворюючі пристрої: патефони, радіоли, магнітофони, грамплатівки, касети та інші музичні атрибути ХХ ст. // Барська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2CiR2bS. – Назва з екрана.

3 жовтня у Ямпільському музеї образотворчого мистецтва відбулося відкриття персональної виставки М. В. Атаманчук «Чарівна краса вишитих картин» // Ямпільська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2J2EsyP. – Назва з екрана.

Затверджено керівника музею : [переможцем конкурсу на посаду директора КЗ «Міський історичний музей» Жмеринської міської ради Вінницької обл. стала Г. Шеремета] // Жмерин. газ. – 2018. – 5 жовт. – С. 6.

11 жовтня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття 70-ої обласної виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. У виставковій залі презентувалися кращі роботи провідних та молодих майстрів Вінниччини з різних видів народного мистецтва (вишивка, витинанка, малярство, ткацтво, лозо-рогозо-соломоплетіння, різьба по дереву, писанкарство, гончарство, витинанкарство, флористика, народна іграшка) // Хмільницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2zA6opI. – Назва з екрана.

11 жовтня у Бершадському районному краєзнавчому музеї відбувся святковий захід «Осінній вернісаж», присвячений Дню художника України. На святі були присутні майстри пензля Бершадщини: О. Степовий з с. Джулинка, Н. Бондарєва, С. Мазуренко та В. Тищенко з м. Бершадь, О. Сірик з с. Баланівка та учні місцевої школи, викладач О. Цимбалюк. Художників Бершадського району відзначено грамотами відділу культури та туризму Бершадської РДА за багаторічну, плідну працю, широку популяризацію образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, вагомий внесок у розвиток культури і духовності району та з нагоди Дня художника. Для митців району звучали музичні вітання від викладачів Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. А. Скалецького А. Лавренюка та О. Гончарук та вихованця школи М. Сполітака // Бершадська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Ci7qti. – Назва з екрана.

16 жовтня у Музеї історії села Баланівки Бершадського району відбулась зустріч «Час згадати нашу славу, брате». У заході взяли участь учні та учасник бойових дій на Сході України С. Олійник. Присутні з хвилюванням слухали розповідь воїна-земляка про нелегкі будні на сході України, про успіхи та розчарування, про своїх побратимів. Н. Коритна, завідуюча музеєм історії с. Баланівка, презентувала виставку «Шляхами гідності і слави», де були представлені фрагменти зброї з зони АТО // Бершадська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Qf8P82. – Назва з екрана.

17 жовтня у Вінницькому обласному художньому музеї презентували унікальний примірник Кобзаря з автографом поета. Виставку «Автограф» надано Національним музеєм Тараса Шевченка, що є прикладом тісної співпраці двох науково-освітніх установ. Тематичну цілісність виставки в образотворчому контексті вибудовують картини видатних живописців ХІХ століття, авторів хрестоматійних полотен К. Трутовського, Л. Жемчужникова, І. Лося та художника нової епохи, епохи соціалістичного реалізму, М. Дерегуса. «Тарас слухає кобзаря», «Тарас з кобзою над Дніпром», «Шевченко серед селян» – промовисті назви полотен, що ілюструють драматичні сторінки біографії славетного українця // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2q70gAY. – Назва з екрана.

Гаєвська, Н. «Довірливо очима експонатів минуле наше дивиться на нас…» : [про роботу Барського районного історичного музею. Робота спрямована на формування іміджу сучасного, успішного музею для дітей та підлітків, а також на активну участь у міжнародних конференціях, обласних, районних святах та програмах, на розвиток соціального партнерства та корпоративних зв’язків] / Н. Гаєвська // Поділ. край. – 2018. – 26 жовт. – С. 7.

26 жовтня Шаргородський музей образотворчого мистецтва відзначив ювілейний 30-й день народження. Привітати заклад завітали голова районної державної адміністрації К. Кедик і заступник виконавчого апарату районної ради, керуючий справами В. Загороднюк та вручили колективу музею Почесну грамоту РДА та районної ради, а також грошовий подарунок – 8000 грн. Свої музичні вітання винуватцям свята та усім присутнім дарували солісти Шаргородського РБК, вихованці та викладачі Шаргородської музичної школи ім. Леонтовича // Шаргородська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2F6CbV8. – Назва з екрана.

26 жовтня до 74-ї річниці визволення України від фашистських окупантів у виставковій залі Бершадського районного краєзнавчого музею оформлено виставку «Навіки в пам’яті народній». Експозиція складалася з світлин учасників Другої світової війни бершадчан (світлини під час війни та після), а також з подарованих книг музею про визволення України та альбомів територіальних громад присвячених визволенню Бершадського району // Бершадська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2RzlMts. – Назва з екрана.

30 жовтня у Барському районному історичному музеї експонувалася книжкова виставка «В книжковій пам’яті – миттєвості війни» // Барська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2PaZO3z. – Назва з екрана.

Театрально-концертна діяльність

9 жовтня Вінницький академічний обласний театр ляльок в наступному театральному сезоні переїде в нове сучасне приміщення. Перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко провів зустріч з колективом обласного театру ляльок «Золотий ключик» в приміщенні актової зали адміністративної будівлі «Книжка». Саме в це приміщення восени 2019 року переїде обласний ляльковий театр. А. Гижко ознайомив учасників зустрічі з основними організаційними та юридичними питаннями, пов’язаними з облаштуванням нового приміщення театру // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2PnKcpg. – Назва з екрана.

Мальченко, Н. Свято пісенної душі : [своє 50-річчя відсвяткував народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль Бруслинівського СК. На почесний ювілей ансамблю з вітаннями та подарунками завітали завідувач відділу збереження і розвитку народної творчості ОЦНТ Л. Гричанюк, начальник відділу культури і туризму Літинської РДА Т. Лівчук, директор РБК Р. Терентьєв, Бруслинівський сільський голова Л. Слободянюк, односельці та шанувальники творчості колективу. Художні вітання дарували зразковий аматорський колектив спортивно-бального танцю «Шанс» та вокальний чоловічий ансамбль «Веселий курінь» Уладівського СБК // Літин. вісн. – 2018. – 11 жовт. – С. 4.

26 жовтня у Вінницькій обласній філармонії ім. М. Д. Леонтовича за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА і обласної Ради відбувся ІІ фестиваль територіальних громад області «Відродимо село – розквітне Україна». Ініціатором проведення фестивалю в рамках проекту «Моя Вінниччина» є голова спілки письменників Вінниччини В. Вітковський. Серед почесних гостей заходу: голова обласної Ради А. Олійник, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА А. Лавровська, народний художник України В. Козюк, письменники Вінниччини. Розповідаючи про свої села, учасники фестивалю наводили факти з історії свого краю, розповідали легенди про свої села, вражали глядачів художнім читанням віршів, піснями, танцями та художніми номерами. На знак шани і подяки організаторам заходу учасники фестивалю частували гостей запашним українським короваєм, салом та різноманітними українськими стравами // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Jyr6uD. – Назва з екрана.

28 жовтня у СБК с. Уладівка Літинського району відбулось районне фольклорне свято «Душі народної скарбниця». Організаторами свята стали відділ культури і туризму Літинської РДА та РБК. Продемонструвати свою творчість приїхали 11 колективів Літинщини, а також завітали гості з с. Кармалюкове Жмеринського району. У рамках проведення фольклорного свята відбулась атестація фольклорного колективу «Горлиця» Літинського РБК та аматорського фольклорного колективу «Лелеченьки» Кармалюківського СБК на присвоєння звання «народний аматорський», а також атестація народного аматорського фольклорного ансамблю «Берегині» Бірківського СК та народного аматорського фольклорного ансамблю «Джерело» Багриновецького СБК на підтвердження звання «народний аматорський». Атестаційна комісія у складі заслуженого працівника культури, завідувача відділом збереження і розвитку народної творчості та аматорського мистецтва ОЦНТ Л. Гричанюк, провідного методиста з фольклору ОЦНТ Т. Гарбулінської та провідного методиста з вокально-хорового мистецтва ОЦНТ Н. Джус. За результатами виступів колективів атестаційною комісією було прийнято рішення рекомендувати колегії управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації підтвердити та присвоїти звання «народний аматорський» колективам відповідно. Усі учасники районного заходу були нагороджені Подяками відділу культури і туризму Літинської РДА // Літинська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2DkrcG1. – Назва з екрана.

Музичне життя Вінниччини

1 жовтня у Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького відбувся відео-лекторій до 115-річниці від дня народження видатного піаніста В. Горовиця // Бершадська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2pVHQD9. – Назва з екрана.

5 жовтня у Піщанському районі відбувся VII Обласний фестиваль хорового мистецтва пам’яті видатного хормейстера П. Муравського. Учасниками творчого заходу стали: народний аматорський хоровий колектив Тульчинського коледжу культури (керівник Л. Грушко), народний аматорський хоровий колектив Тростянецького РБК (керівник О. Панчук), народний аматорський колектив агрофірми «Ольгопіль» Чечельницького району (керівник заслужений працівник культури України В. Футимська, концертмейстер А. Лавренюк), народний аматорський хоровий колектив «Осінні барви» м. Вінниця (керівник Л. Луцишин), народна аматорська хорова капела «Діброва» Піщанського РБК (керівник заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв Придністровської Молдовської Республіки Ф. Ущаповський, хормейстер – відмінник освіти України К. Семко). Усім колективам вручено Подяки Управління культури і мистецтв ОДА, Вінницького ОЦНТ та пам’ятні подарунки // Піщанська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2NLK0yy. – Назва з екрана.

Луков, Т. Козятинський «DRAFT» – переможець «Відродження-2018» : [на святкуванні 610-річчя міста Чернівці на Соборній площі відбувся регіональний конкурс рок-музики «Відродження-2018». Переможцем став гурт «DRAFT» з міста Козятин] / Т. Луков // Козятин. експрес. – 2018. – 18 жовт. – С. 2.

Занурились у 80-ті… : [у смт Тростянець відбулась дискотека минулого тисячоліття від вокально-інструментального ансамблю «Сувенір» Тростянецького РБК] // Тростян. вісті. – 2018. – 19 жовт. – С. 3.

21 жовтня в Уманському обласному музичному училищі ім. П. Демуцького відбувся Х Міжнародний фестиваль-конкурс інструментального, вокального, хореографічного, театрального, циркового мистецтв та театрів мод «Квітуча країна». В конкурсі взяли участь учні Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. А. Скалецького які здобули не одну перемогу та учні Теплицької дитячої музичної школи в номінації «естрадна пісня» // Бершадська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2JERi6W. – Назва з екрана.

22 жовтня вокальний колектив Якушинецької громади «ТріоЛайк» (В. Данилюк, Н. Галінська та В. Рябоконь – керівник колективу) на запрошення продюсерського центру «BRAVA PRODUCTION» взяв участь у міжнародному фестивалі дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «EMPIRE OF ARTS» у м. Трускавці і виборов перемогу та став лауреатом І премії фестивалю. «ТріоЛайк» у номінації естрадного вокалу виконував пісню «Романтика» з репертуару гурту «Фіолет» та українську народну пісню «Ой на горі жита много». Участь у конкурсі взяли понад 700 учасників з шести країн: Україна, Польща, Італія, Білорусь, Іспанія, Словенія // Вінницька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Dnnknt. – Назва з екрана.

25 жовтня у Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького відбулось чудове свято: посвята другокласників в «Юні іскринки мистецтва». Юні таланти з гордістю та запалом подарували слухачам святковий концерт, продемонстрували свої здобутки та навики // Бершадська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2D3tNmD. – Назва з екрана.

25 жовтня у залі Оратівської дитячої музичної школи відбувся концерт викладачів та студентів Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. Присутні в залі мали змогу насолодитись цікавим репертуаром класичної та народної музики українських та зарубіжних композиторів // Оратівська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2F8tVUx. – Назва з екрана.

Рябокінь, О. «Простий районний музикант» : [з нагоди 80-річчя від дня народження В. Дверницького в Гайсинському РБК відбувся творчий звіт ювіляра перед земляками. Відкрив урочистості народний аматорський хоровий колектив ветеранів війни і праці РБК під керівництвом Т. Бурякової, виконавши пісню «Ти в моєму серці, Україно», слова й музику якої написав В. Дверницький. Зі сцени лунали тільки пісні та музичні композиції, створені В. Дверницьким] / О. Рябокінь // Гайсин. вісн. – 2018. – 26 жовт. – С. 4.

26 жовтня у приміщенні Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. А. Скалецького, у рамках заходів з відзначення 74-ї річниці визволення України від нацистських окупантів, відбулася атестація народних аматорських колективів району на предмет підтвердження їм почесного звання. Члени атестаційної комісії: голова комісії Н. І. Джус, провідний методист з вокально-хорового мистецтва Вінницького ОЦНТ, Т. Є. Горбулінська – провідний методист з фольклору, Н. П. Римаренко – провідний методист з музичного мистецтва подивились виступи народного аматорського хорового колективу міської організації ветеранів праці, керівник К. Мураховська, народного аматорського ансамблю української пісні «Надбуджанка» Джулинського СБК, керівник В. Ціхач, народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Козачка» РБК, керівник Н. Гончарук, народного аматорського колективу троїстих музик «Подоляни» РБК, керівник С. Коренюк, народного аматорського чоловічого вокального ансамблю «Обрій» Яланецького СБК, керівник В. Мазур, народного аматорського фольклорного колективу «П’ятківчанка» П’ятківського СБК, керівник В. Бойко, народного аматорського духового оркестру Флоринського СБК, керівник О. Дунаєвський та високо оцінили майстерне виконання музичних творів колективами, що атестувалися // Бершадська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2DmZLLM. – Назва з екрана.

26 жовтня у Барському районному Центрі дозвілля відбувся Тринадцятий районний вокальний конкурс української пісні «Пісенне перевесло». У конкурсі взяли участь 35 учасників художньої самодіяльності сільських закладів культури віком від 6 до 60 років, які продемонстрували високий виконавський рівень // Барська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QjrYpn. – Назва з екрана.

Образотворче мистецтво

3 жовтня у виставковій залі спілки художників Вінниці відбулась збірна виставка творів мистецтва присвячена Дню художника. На виставці експонувалися твори всіх видів образотворчого мистецтва: портрети, пейзажі, натюрморти, графіка, скульптура, гобелен, тощо // lorna-l. Новини культурного життя Вінниці : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2Qtalnh. – Назва з екрана.

23 жовтня у Теплицькому РБК відбулася презентація виставки образотворчого мистецтва «Родина – джерело натхнення» майстрів образотворчого мистецтва Т. Вірозуб і Р. Сєльського. З вітальними словами виступили начальник відділу культури і туризму С. Дмитришин, директор Теплицької бібліотеки для дітей Т. Косюк, майстри-художники: О. Майстренко, Лілія та Ярослав Чижевські // Теплицька районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2yU06Bt. – Назва з екрана.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Жовтень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше