ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Червень

Версія для друку

Музейна діяльність

6 червня У Піщанському краєзнавчому музеї презентували виставку творів Небесної дівчинки Олександри Бурбело. Присутні згадували коротке життя дівчинки та читали твори юної поетеси. У заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Д. Денисов, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації С. Дреліховська, учні загальноосвітніх шкіл // Піщанська районна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2yI34eO. – Назва з екрана.

У Махнівці пропонують створити музей-кімнату Тимоша Падури та встановити пам’ятник композитору : [з цього приводу відбулася робоча зустріч учасниками якої стали: директор обласного краєзнавчого музею К. Висоцька з колегами, перший заступник голови Козятинської райдержадміністрації С. Прохоров, начальник районного відділу культури В. Воронов, махнівський сільський голова П. Кузьмінський. Також під час робочої зустрічі розглядалися питання про проведення пісенних конкурсів у с. Махнівка] // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 7 черв. – С. 2.

Оратівський районний краєзнавчий музей відзначив 25-річний ювілей : [усі бажаючі від щирого серця вітали ювілярів віршами, піснями, квітами та подарунками] // Обрії Оратівщини. – 2018. – 7 черв. – С. 1.

Панасюк, Т. Ви подаруєте – ми збережемо : [з метою поповнення фондової колекції Могилів-Подільський краєзнавчий музей продовжує благодійну акцію «Подаруй музею експонат». Колектив музею висловив вдячність В. Скоряку, М. Гордєєвій, М. Цуркану за подаровані предмети] / Т. Панасюк // Краяни. – 2018. – 14 черв. – С. 5.

14 червня Майстер-клас з вишивання відбувся у Іллінецькому краєзнавчому музеї. Вихованці пришкільного табору Іллінецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 взяли участь у майстер-класі з вишивання серветки. Майстриня з с. Жадани Л. Любенко навчала дітей вишивати найпоширенішими в Україні техніками – хрестиком та гладдю. Лариса Володимирівна з великим натхненням та любов’ю розповідала про улюблену справу та із задоволенням розкривала секрети майстерності. Учасникам зустрічі дуже сподобалось спілкуватись з майстринею і діти із задоволенням взялися до роботи // Іллінецька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2K7GLEv. – Назва з екрана.

18 червня Учасники Міжнародного дитячого футбольного турніру із Польщі відвідали краєзнавчий музей. У Бершадський районний краєзнавчий музей завітали тренери та гравці футбольної команди з гміни Моравіца Келецького повіту (Польща). Зустрічала гостей директор районного краєзнавчого музею О. Горобець. Цікаву екскурсію провела працівник музею з питань туризму та краєзнавства Г. Шевчук. Враження у гостей залишилися дуже гарні, про що вони написали у книзі відгуків // Бершадська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2Kb1qI8. – Назва з екрана.

Театр

Колодій, Т. Дебют чернівецьких акторів у виставі-мюзиклі «Бремен-шоу» : [вистава-мюзикл «Бременські музиканти» далека від класичної казки братів Грімм, але вона вийшла по-своєму колоритною. 52 учасники за короткий час зуміли створити справжнє шоу, в якому були задіяні учні різних вікових категорій від 1 до 11 класу. Хореографічна постановка – С. Насіковська] / Т. Колодій // Чернівец. зоря. – 2018. – 22 черв. – С. 5.

Музичне життя Вінниччини

4 червня На Тепличчині відбулись сольні концерти Івана Ганзери та заслуженого артиста України Олександра Зайченка. І. Ганзера переможець першого сезону телепроекту «Голос країни», волонтер, учасник понад двохсот благодійних концертів в зоні АТО, пісні якого стали духовною зброєю для українських бійців. В концертній програмі звучали хіти: «Коза Мар’яна», «Не плач Тато», «Яблуня», «Перелаз», «Наливай Кума» та інші. Під щирі оплески глядачі зустрічали талановитих співаків, які зачарували присутніх своїм чудовим голосом, неймовірною простотою та щирістю у спілкуванні. Після концертів на сцені збиралося багато охочих взяти автографи та сфотографуватися з артистами // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2lwvuil. – Назва з екрана.

8 червня Агітаційний концерт відбувся у Бершадській музичній школі. Метою таких заходів є ознайомлення дітей з музичними інструментами. Весь концерт був перетворений на чарівне дійство, у якому головні герої – музичні інструменти. Кожен інструмент ніби оживав та розмовляв зі слухачами. Юні артисти майстерно виконували різноманітні за стилем та образним змістом музичні твори. Особливо гарно юні глядачі сприйняли музичну казку «Пан Коцький». Діти впевнилися у тому, що музика – це цікава пригода, у якій кожен може взяти участь // Бершадська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tC4Acu. – Назва з екрана.

Кіномистецтво

Руда, М. Професіографічна екскурсія в кінотеатр : [відбулася екскурсія учнів 8 класу Ямпільської ЗОШ № 1 в Ямпільський кінотеатр «Ювілейний». Директор КП «Ямпільська кіномережа» Л. Кінзерська розповіла про історію закладу на 400 глядацьких місць, який був збудований у 1973 р. і цьогоріч відзначатиме свій 45-річний ювілей. Екскурсію організували працівники районної філії Вінницького обласного центру зайнятості населення] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2018. – 13 черв. – С. 2.

Образотворче мистецтво

15 червня На Вінниччині керівники області та міста нагородили фіналістів Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist 2018». Ініціатором проведення заходу є народний художник України В. Козюк. Варто відзначити, що протягом короткого періоду організатори конкурсу отримали понад 300 заявок, серед яких багато учасників минулорічного пленеру та іноземних митців. Обрання конкурсантів здійснювало журі враховуючи результати інтернет-голосування. На звання «Кращого художника» претендували митці з України, Узбекистану, Грузії, Таджикистану та інших країн. Об’єктами мистецької інтерпретації учасників конкурсу стали визначні історичні місця та об’єкти культурної спадщини Вінниччини, міські пейзажі міста. Під час урочистого заходу В. Коровій та С. Моргунов вручили орден «За розвиток України» Н. Чіаберашвілі за внесок до українсько-грузинських відносин та популяризацію України в Грузії. Також переможці та учасники пленеру отримали подарунки і грамоти від керівництва області та міста // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2K8Oimu. – Назва з екрана.

Стаднік, О. Розмаїття дарованих Богом талантів : [про художній талант та творчі досягнення юних митців-початківців, жителів с. Комаргород Томашпільського р-ну Романа, Даніелли та Марини Журжиків. З-під їх пензлів виходять серії пейзажів, графічних робіт, натюрмортів, які мають свій особливий почерк, чарують, притягують до себе погляд] / О. Стаднік // Томашпіл. вісн. – 2018. – 20 черв. – С. 3.

Макаревич, Т. Його шлях у мистецтві : [під такою назвою у виставковому залі Вінницької організації Національної спілки художників України було експоновано персональну виставку ладижинського художника, члена Національної спілки художників України П. Кравчика] / Т. Макаревич // Нове місто. – 2018. – 28 черв. – С. 1, 12.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Шульган, Є. Заграй баян, а всі нехай танцюють! : [про життя та творчу діяльність майстерного віртуоза гри на баяні В. Віцькова, який свій старт у світі баянної музики розпочав ще у 15 р. Нині у репертуарі Володимира чимало каверів, українських пісень, хітів західних виконавців. Він має власний канал у соцмережах, де ділиться своїми творіннями із слухачами по всій Україні й за її межами] / Є. Шульган // Томашпіл. вісн. – 2018. – 20 черв. – С. 3.

Декоративно-прикладне мистецтво

Остапенко, Т. Вишивкою захоплювалося не одне покоління родини : [про вишивальниць, які живуть у с. Головеньки Немирівського р-ну маму та доньку – Анну Романівну й Світлану Деркачів. В сімейній колекції майстринь картини, ікони, рушники. Кілька робіт Анни Романівни «поїхали» в Одесу та Чехію. Вишивала хрестиком ще бабуся А. Деркач. За багато років в родині зібралася велика кількість робіт талановитих вишивальниць] / Т. Остапенко // Прибузькі новини. – 2018. – 15 черв. – С. 4.

Шульган, Є. Від бабусиних схем до Божественних картин : [про творчі досягнення вишивальниці з с. Велика Русава І. Слободянюк, яка є медиком за професією, майстринею за покликанням душі] / Є. Шульган // Томашпіл. вісн. – 2018. – 20 черв. – С. 3.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

1 червня Музичний зорепад. Відповідно до плану роботи Липовецького відділу культури і туризму райдержадміністрації у місті пройшов І тур районного фестивалю дитячої художньої творчості ім. П. Оплаканського «Музичний зорепад». 22 виконавці у трьох вікових категоріях вийшли на сцену районного будинку культури, щоб показати свою майстерність у виконанні вокального співу. Серед виконавців – діти від 5 до 15 р. Журі очолив Г. Терлецький – начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, депутат райради. Заслуговують на увагу юні виконавці: С. Сєргєєва, Д. Мазуренко, Я. Герасимчук, О. Папернюк, Д. Цвіткова, А. Хавчук, Т. Навроцький. За оцінками журі у ІІ тур конкурсу вийшло 17 учасників, які будуть боротися за вихід у фінал // Липовецька районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2tq97Qg. – Назва з екрана.

Дуднік, О. Українська пісня – поетична біографія народу : [таку назву мав захід, що відбувся у затишному приміщенні Рівського сільського клубу Жмеринського р-ну. Ініціаторами свята стали завідуюча сільською бібліотекою Д. Горбачова, директор будинку культури Г. Манжак та голова спілки ветеранів О. Ковальчук. За гостинним столом одна за одною лунали пісні рівчанок. Свято видалося на славу] / О. Дуднік // Жмерин. меридіан. – 2018. – 2 черв. – С. 4.

2 червня Тобі, співає молодь, Україно! Проведення дитячо-юнацького районного конкурсу солістів-вокалістів «Тобі, співає молодь, Україно!» вже стало доброю традицією на Жмеринщині. Цьогоріч конкурс пройшов у КЗ «Жмеринський РБК». Конкурсантів привітали начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Ю. Рубан та провідний методист з вокально-хорового жанру обласного центру народної творчості Н. Джус // Жмеринська районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2tA4SRq. – Назва з екрана.

4 червня У с. Велика Русава Томашпільського р-ну відбувся щорічний фестиваль народної культури «Одвічна Русава–2018». Тематика цьогорічного фестивалю – «Родинні скарби Томашпільщини», яка була представлена у кожній світлиці громад. Гості та учасники фестивалю познайомились з чудовими творчими родинами, з якими живемо поруч, з якими часто зустрічаємось, які дивують нас своїми талантами. Серед них: родина Мальчик з с. Антонівка, родина Непийвода з с. Високе, родина Яровенко з с. Велика Русава, родина Мазур з с. Гнатків, родина Павлиг з с. Кислицьке, родина Журжик з с. Комаргород, родина Заводяк з с. Липівка, родини Слободянюк та Липові з с. Олександрівка, родина Шеремета з с. Паланка, родина Близнюк з с. Пеньківка, родина Тименюк з с. Калинка, родина Сеник з с. Рожнятівка, родина Сідак з с. Стіна, родина Фуштей з с. Колоденка Вапнярської ОТГ. На запропонованій виставці декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва творчих родин Томашпільщини були представлені унікальні  дерева родоводу, сімейні реліквії та мистецькі твори, що розповідають про історію, духовні цінності та творчі захоплення кожної родини. Концертну програму свята склали виступи фольклорних колективів, етнографічних ансамблів району та гостей з Крижопільщини, Тульчинського та Ямпільського районів. Окрім мистецької виставки гості свята поринули і у світ пісенного родинного мистецтва – впродовж трьох годин насолоджувались піснями, танцями та мелодіями аматорів районної сцени. Традиційним завершальним акордом свята стало спільне виконання кривого танцю. Також по завершенню фестивального дійства було урочисто передано естафету свята Пеньківській територіальній громаді // Томашпільська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2lwr775. – Назва з екрана.

4 червня На Вінниччині відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва». В с. Четвертинівка Тростянецького р-ну відбулось яскраве дійство, що пульсувало козацькою енергетикою і піднесенням бойового героїчного духу українців – ІІ Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва». Фестиваль проводився згідно Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей і молоді. Організаторами фестивалю виступили депутат Вінницької облради В. Барцьось, БФ «Волонтерський тил», Літинська козацька сотня, Військово-патріотичний клуб «Айдар». Також фестиваль відбувся за підтримки облдержадміністрації, Тростянецької райдержадміністрації, Тростянецької райради, Четвертинівської сільської ради, управління фізичної культури і спорту ОДА, обласного центру народної творчості та Вінницького обласного краєзнавчого музею. Однією з родзинок заходу став виступ відомого українського кобзаря, заслуженого артиста України Т. Силенко з піснями про перемогу козаків в Батозькій битві, про І. Богуна та інших українських героїв. Яскравим доповненням фестивалю стали виступи українських молодіжних рок-гуртів «Чумацький Шлях», «Колір Ночі», «Друже Музико» та «Широкий Лан». Завершилась насичена програма фестивалю яскравим вогняно-піротехнічним шоу «Полум’я віків» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2thjLZe. – Назва з екрана.

У «Вишневому саду» розцвіла «Перлинка» : [ладижинський зразковий хореографічний колектив «Перлинка» (керівник Н. Полуведько) отримав перші місця у номінаціях «Народна стилізація» та «Естрадна хореографія» на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Юні таланти України», який пройшов у Львові. На фестиваль приїхали 146 колективів зі всієї України. Участь у гала-концерті взяли 30 найкращих хореографічних та вокальних колективів, серед яких були і «перлиночки»] // Нове місто. – 2018. – 7 черв. – С. 12.

Махан, М. Танцювали все і всі! : відбувся фестиваль «Бар танцювальний 2018» : [другий рік поспіль центр міста накриває потужна хвиля драйву від хореографічних колективів під назвою «Бар танцювальний». Усі бажаючі також мали змогу переглянути інформацію про танцювальні клуби міста та поспілкуватися з їхніми керівниками. Подарунками від Барської міськради та спеціальними дипломами учасника було нагороджено: зразковий аматорський танцювальний колектив «Денс-Стиль» (керівники Л. Назарова та Н. Антонюк); зразковий аматорський хореографічний колектив «Перлинки» (керівник І. Шкамбарна); дитячу студію танцю «Арт-Степ» (керівник А. Шевчук); зразковий аматорський ансамбль естрадного танцю «Глорія-Данс»(керівники Л. Коваль та О. Дуднік); дитячу студію сучасного танцю «Бар@куд@» (керівник О. Громова); аматорський ансамбль народного танцю «Веселка» (керівник М. Доронін); студію східного танцю «NewStream» (керівник В. Капусевич)] / М. Махан // Барчани. – 2018. – 8 черв. – С. 5.

Бабій, О. Через 100 років праправнуки Емерика Маньковського приїхали до Чернівців, щоб вшанувати пам’ять своїх предків : [в смт Чернівці у церкві-ротонді Марії Магдалини відбулося відкриття барельєфу. Дійство пройшло за участі та підтримки українських поляків, братів Маньковських – Анджея та Вацлава, Генерального консула Республіка Польща у Вінниці Д. Цярціньскі, головного спеціаліста відділу управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації І. Стеценко, голови Вінницького обласного осередку Міжнародної громадської організації «Україна–Польща–Німеччина» О. Гаврилова, автора меморіальної дошки М. Крижанівського, громадянина США В. Скотта, керівників району. Організував та зібрав поважних гостей письменник, радник голови Вінницької облради з питань культури й державності, головний редактор журналу «Вінницький край» В. Вітковський. На зустрічі розповідали про діяльність та досягнення Е. Маньковського] / О. Бабій // Чернівец. зоря. – 2018. – 8 черв. – С. 4.

10 червня Другий день OPERAFEST TULCHYN–2018 відзначився дитячою музичною виставою та світовими шедеврами класичної опери (фотозвіт). Відбулась прем’єра дитячої музичної вистави «КОЗА-ДЕРЕЗА» за мотивами однойменної опери М. Лисенка. Написана 130 років тому, «КОЗА-ДЕРЕЗА» є першою дитячою оперою не лише в українській музиці, а й загалом у світі. Вперше оперу було поставлено у 1888 р. у Києві за участю дітей М. Лисенка і М. Старицького. Костюми й танці для першої постановки допомагала створювати Л. Українка. На фестивалі OPERAFEST TULCHYN–2018 у спільній постановці Вінницького академічного обласного театру ляльок і хорового колективу та оркестру Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича глядачі зустрілись не лише з усім відомими героями казки, а й з Пасічником – нащадком козака-характерника, який вразив своїми дивовижними здібностями. Режисер-постановник – заслужений артист України О. Кузьмин, керівник хору – О. Бабошина, диригент – заслужений діяч мистецтв України Г. Муращенко. Художній керівник проекту – заслужений діяч мистецтв України О. Свіньїн. Також, глядачі переглянули феєричну оперу «ПАЯЦИ» – цьогорічну прем’єру Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка (диригент В. Рацюк). Останньою цього дня стала неординарна постановка опери «ДОН ЖУАН» В. А. Моцарта у новому прочитанні. Написану 231 р. тому і того ж 1787 р. із шаленим успіхом представлену у Празі, оперу «ДОН ЖУАН» Дж. Россіні, Ш. Гуно і Р. Вагнер називали «найвеличнішою з коли-небудь написаних опер» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2MTeQG3. – Назва з екрана.

11 червня Валерій Коровій: Ми вдруге стали свідками грандіозного оперного дійства світового масштабу у маленькому містечку Тульчині, тож побажаємо нових злетів фестивалю OPERAFEST TULCHYN. У Тульчині завершився триденний міжнародний фестиваль OPERAFEST TULCHYN–2018. Цього року грандіозне оpen аir-дійство зібрало рекордну кількість глядачів. За три дні фестиваль, що проходив на території частково відреставрованого та оновленого Палацу Потоцьких, відвідали близько сорока тисяч глядачів. Територія парку перед палацом, на час фестивалю, перетворилась на креативний арт-простір із комфортними зонами для відпочинку, вражаючими арт-об’єктами, грандіозними світловими інсталяціями та спеціальною локацією для дітей. Очільник області наголосив. що основною ідеєю оперного фестивалю є не лише поступове виховання оперної культури, але й привернення уваги тисяч людей до цього чудового місця у Тульчині, наповненого позитивною енергетикою // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2IjaODm. – Назва з екрана.

12 червня Відбувся районний конкурс «Зоряна криниця–2018». У концертній залі Крижопільського районного будинку культури, відбувся районний конкурс молодих виконавців сучасної української пісні ім. Д. Казанського «Зоряна криниця–2018». У конкурсі взяли участь 24 талановитих вокалісти з усіх куточків Крижопілля. На завершення конкурсної програми прозвучало кілька пісень від переможця минулорічного конкурсу Н. Паслая. Подано перелік усіх учасників та переможців конкурсу // Крижопільська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2tCTvbn. – Назва з екрана.

Руда, М. Золотий ювілей Ямпільської ДМШ : 1 червня ц. р. Ямпільська дитяча музична школа відзначила 50-річний ювілей від дня свого створення : [урочистий захід зібрав у великому залі районного будинку культури і ветеранів мистецької ниви Ямпільщини і теперішніх викладачів школи, її вихованців та батьків. По завершенню урочистої частини відбувся великий звітний концерт учнів та викладачів школи] / М.Руда // Ямпіл. вісті. – 2018. – 13 черв. – С. 1, 2.

Яковенко, Т. Мальована хата : [у рамках Міжнародного фестивалю «Мальована хата» художники, митці та учасники фестивалю цьогоріч розмалювали хати історичної Буші] / Т. Яковенко // Краяни. – 2018. – 14 черв. – С. 5.

18 червня В черговий раз батьківщина всесвітньовідомого фольклориста Гната Танцюри зібрала сотні шанувальників українського етносу та фольклору. Вже багато років поспіль в с. Зятківці, що на Гайсинщині, під гаслом «Народній пісні жити» проходить величне, захоплююче фестивальне дійство – обласне свято фольклору ім. Г. Танцюри. Начальник управління культури та мистецтв Вінницької облдержадміністрації С. Городинський, заступник голови Гайсинської райдержадміністрації С. Несвятий, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації М. Ричков завітали до районного музею Г. Танцюри, де спільно з директором музею, донькою Гната Трохимовича – Н. Громовою поклали квіти до пам’ятної дошки відомому земляку. Далі почесна делегація відвідала с. Кущинці, де в знак глибокої поваги до пам’яті про талановиту українську жінку Я. Зуїху, було покладено квіти до пам’ятника «Пісні Явдохи Зуїхи». На фестиваль прибули виконавці народної пісні з усіх сіл району, з 23 районів Вінниччини та обласного центру. Головний приз фестивалю одержав фольклорно-етнографічний ансамбль «Берегиня» Орлівського сільського будинку культури Теплицького р-ну за фрагмент старовинного українського весілля «Проводжала мати сина» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2JVYNtq. – Назва з екрана.

21 червня У Немирові відбувся VІ обласний фестиваль-конкурс «Народні музики Поділля». Участь у конкурсі взяли понад 20 кращих аматорських музичних колективів Вінниччини. Урочисте відкриття фестивалю провели: заступник начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації В. Троян, заступник голови Немирівської районної адміністрації П. Бугаков, голова райради С. Укринський, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Мазур. Художні колективи порадували глядачів гарними виступами, сольним виконанням пісень, продемонстрували високий рівень. Глядачі зустрічали кожний виступ бурхливими оплесками. За підсумками проведення конкурсу І місце зайняв народний аматорський оркестр народних інструментів «Любисток» Тульчинської дитячої музичної школи (керівник В. Стопчатий). ІІ місце виборов зразковий аматорський інструментальний гурт «Чуківські музики» Немирівської дитячої музичної школи (керівник Н. Запорожець), а ІІІ місце зайняв народний аматорський інструментальний ансамбль «Народні музики» Немирівського районного будинку культури (керівник І. Никитюк) // Немирівська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2tAIQxF. – Назва з екрана.

21 червня Відкриття районного огляду-конкурсу територіальних громад «Творчі барви Оратаєвого краю». Відповідно до розпорядження Оратівської райдержадміністрації від 20.06.2018року № 245 стартував районний огляд-конкурс територіальних громад «Творчі барви Оратаєвого краю» в рамках районного фестивалю «Ти не зникнеш із карти, село». Відкриття огляду-конкурсу відбулося в сільському будинку культури Чернявської територіальної громади. Працівниками сільського будинку культури та сільської бібліотеки були оформлені та представлені виставки старовинних рушників та хусток, старовинних світлин жителів села, фотостенд учасників АТО, альбоми з історії села й видатних людей, різножанрові вишивки, вироби тощо. Святковий концерт пройшов в урочистій атмосфері за участю відомого народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Джерело», ансамблю «Волошковий дивограй», наймолодших учасників свята – діток Чернявської загальноосвітньої школи // Оратівська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2lzfxIw. – Назва з екрана.

21 червня Козятинський район представлено на конкурсі «Весняні барви–2018». У м. Житомир пройшов третій етап VII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчостi «Веснянi Барви–2018», в якому взяли участь 13 вихованцiв Самгородоцької дитячої музичної школи. Діти на високому рівні представили Козятинський район, а саме: два Гран-прi отримав О. Кривулько, як гуморист та виконавець на трубi (викладач В. Терновий ), у старшiй вiковiй кaтегорiї – Гран-прi виборола Д. Гладишко (вокал, викладач С. Воронова), у середнiй категорii – Гран-прi у К. Петлiнської (вокал, викладач Є. Розiзнана), у молодшiй категорiї Гран-прi отримали М. Лобода та М. Дмитро (вокал, викладач С. Воронова). Вiдповiдно категорiй отримали І мicця – Д. Щетiнiн (вокал), Д. Дерев’янко (скрипка, викладач Н Поварчук, концертмейстер Т. Кучер), А. Черешнюк (вокал) // Козятинська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2tBN6gC. – Назва з екрана.

«Роял Денс» – безумовний фаворит міжнародного фестивалю : на Міжнародному фестивалі дитячого мистецтва у м. Албене (Болгарія) зразкова студія естрадного танцю «Роял Денс» (керівник Т. Станік) Шаргородського районного будинку культури виборола три перших місця і стала його безумовним фаворитом // Шаргородщина. – 2018. – 22 черв. – С. 1.

Корж, С. Гідно представили Немирів та Україну : [зразковий хореографічний ансамбль «Сузір’я» (керівник Н. Романюк) та ансамбль народних інструментів «Джерельце» (керівник Н. Запорожець) взяли участь у Міжнародному фестивалі «Hanioti 2018» у Греції. На фестиваль завітали й представники Македонії, Румунії, Болгарії, Росії та країн Європи] / С. Корж // Прибузькі новини. – 2018. – 22 черв. – С. 5.

25 червня Фольклорний ансамбль «Калина» побував на святі Сонця і Води. У с. Легедзине Тальнівського р-ну Черкаської обл., на давній землі трипільців відбулося святкування Купайла. Купальське дійство в с. Легедзине відбулося вже восьмий рік поспіль. Його особливістю є максимальна наближеність до природності й традиційного змісту свята Купайла та співучасть усіх відвідувачів дійства. Щорічно на фестиваль приїздять гості з Одеської, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської та Дніпропертовської областей з метою згадати давні традиції та відродити їх у своїх рідних селах та регіонах. Багато було бажаючих перейняти спів колективу «Калина», серед яких і гостя свята – KATYA CHILLY, унікальна співачка, дослідниця глибинних джерел та живої сили музики і української традиції. Лейтмотивом свята цьогоріч став перший допрем’єрний показ художнього фільму «Чорний Козак». Для поціновувачів історії проводився ряд лекцій на козацьку тематику. Вперше в Україні експонована печатка Б. Хмельницького з колекції київського колекціонера О. Шереметьєва, що тільки недавно була повернута в Україну. Ввечері на купальських пагорбах свято продовжилось співами, танцями, козацькими забавами, казками С. Лірника, гойданням на орелях, смачним кулішем, пусканням віночків на воду та стрибанням через купальське багаття // Теплицька районна державна адміністрація : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2KjjxL3. – Назва з екрана.

25 червня На Вінниччині запалили ювілейний «Живий вогонь». У Хмільницькому районі пройшов ювілейний Х фестиваль «Живий вогонь». Цього дня на території центрального парку міста Хмільник розгорнувся справжній фестиваль звичаєвої культури, де майстри народних ремесел демонстрували свої вироби та проводили майстер-класи. Долучились до участі й представники територіальних громад району та області, які розгорнули свої світлиці та пригощали гостей традиційними українськими смаколиками та випічкою. Серед гостей фестивалю були присутні перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, заступник голови облдержадміністрації О. Крученюк, очільники Хмільницького району, керівники органів місцевого самоврядування Вінниччини, департаментів та управлінь області. Крім того, організатори підготували цікаві купальські обряди, а гостей розважали українські етно-гурти «Мокоша», «Гуляйгород» та «Широкий лан». Протягом усього фестивального дня для присутніх виступали народні колективи з усієї області, а у парку проходили різноманітні майстер-класи з народних ремесел, спортивних єдиноборств та козацьких бойових мистецтв. Цікавинкою стала розгорнута повстанська галявина «Криївка», де всі бажаючі мали змогу дізнатись чимало історичних фактів та побачити секретні документи тих часів. Завершився фестиваль яскравим вогняно-піротехнічним шоу «Полум’я віків» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2ttOhzl. – Назва з екрана.

26 червня Районні заходи присвячені обласному фестивалю національних культур «Всі ми діти твої, Україно!». В урочистостях взяли участь: голова Шаргородської райдержадміністрації К. Кедик, голова районної ради М. Попов, начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації І. Салецький, завідувач відділу Вінницького обласного центру народної творчості Г. Хоменська, провідний методист з питань народної творчості національних меншин та роботи з дітьми Вінницького обласного центру народної творчості Н. Юкальчук. Учасники свята мали можливість оглянути виставку робіт народних умільців Шаргородщини, які були розміщені у фойє районного будинку культури. Особливо вражали роботи, створені дитячими руками. Гостями фестивалю, які радували всіх учасників святкового дійства своїми виступами були: зразковий аматорський польський фольклорно-етнографічний колектив «Оксамитки» Барського РЦД (керівник І. Медведєва), народний аматорський вокальний ансамбль «Сімхе» Вінницького єврейського благодійного центру «Хесед-Емуна» (керівник Н. Бахчеван), солістка Кам’янецького МБК Липовецького району В. Смаляна. Також у фестивалі взяли участь ансамблі, солісти, аматорські колективи Шаргородщини // Шаргородська районна державна адміністрація : офіц. сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2z8Oxcc. – Назва з екрана.

Остапчук, О. Яким життя було б без пісні, а без мелодії струна? : [про діяльність та творчі успіхи народного колективу «Журавка» с. Ілленцьке Іллінецького р-ну] / О. Остапчук // Трудова слава. – 2018. – 27 черв. – С. 8.

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua 


Хроніка культурного життя Вінниччини
Червень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше