ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїДень пам’яті жертв Голодомору

На вшанування пам'яті жертв геноциду Українського народу 1932 - 1933 років, голодоморів 1921 - 1922, 1946 - 1947 років в Україні, бібліотеки області організовують тематичні виставки та перегляди, уроки-пам’яті, вечіри-реквієми, здійснють демонстрацію фільмів, відео-, фото- та інших документів, презентують художні твори, перечитують записи свідчень очевидців…

Також ми просимо приєднатись 22 листопада о 16:00 до загальнонаціональної хвилини мовчання. Після чого відбудеться акція «Запали свічку», в рамках якої усі охочі, у вікні своєї оселі, запалять свічку пам’яті.

Інформація про заходи бібліотек області: 

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Барського району

 КЗ «Барська районна бібліотека» спільно з Барським районним історичним музеєм провела об’єднаний захід-реквієм «Скорботна свічка пам’яті святої» з презентацією книжкової виставки-пам’яті «Голод в Україні: мовою документів, очима істориків та письменників».

   

Районна бібліотека для дітей – бесіда-реквієм «Згадаймо живих і ненароджених» за участю місцевих краєзнавців з презентацією виставки-спомину «Нам пам’ять дивиться у вічі».

У бібліотеках району проводились такі заходи:

бібліотека с. Терешки – книжкова виставка «Скорботний 33-й» та бібліографічний покажчик «Не звільняється пам’ять, відлунює знову роками»;

бібліотека с. Ялтушків – година пам’яті «Відлуння сльози»;

бібліотека с. Іванівні – перегляд літератури «Чорні крила голодомору в нашім краї»;

бібліотека с. Балки – виставка-пам’ять «Страшна правда про голодомор»;

бібліотека с. Мигалівці – виховна година «Ріка пам’яті»;

бібліотека с. Гулі – урок-реквієм «Чорна сповідь моєї Вітчизни» з переглядом книжкової виставки «Смерть мала ім’я Голод».

Червонівська сільська бібліотека http://chervonivskalib.blogspot.com/ 

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Бершадського району

Бершадська районна бібліотека http://library.bershad.ua/ 

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Іллінецького району

Працівники ЦБС прийняли активну участь у вшануванні пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

В сільських бібліотеках-філіях влаштовано книжкові виставки, огляди, перегляди, усні журнали, бесіди і т.д.: «Минуле стукає в наші серця» (бібліотека-філія с.Бабин), «Наш вічний біль» (бібліотека-філія с.Городрок); уроки пам’яті «На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу сумну»(бібліотеки-філії сіл Вербівка, Криштопівка, Паріївка), «Спогади про голодомор жителів села» (бібліотеки-філії сіл Кальник, Павлівка, Хрінівка, Купчинці).

Дашівською міською бібліотекою організовано онлайн-перегляд та обговорення фільмів: «Роковини голодомору» (у фільм увійшла розповідь про голод у Дашеві учителя історії – краєзнавця Олександра Михайловича Сметанюка) та «Генетическая война. Обьяснение массового предательства Родины» з учнями 10-Б класу Дашівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Також дашівськими працівниками організовано виставку-акцент «Біль голодних років».

 

В Інтернет-центрі центральної бібліотеки влаштовувались віртуальні екскурсії Національним музеєм «Меморіал пам’яті жертв Голодомору в Україні», перегляд відеозаписів свідчень очевидців голодомору, кадри з документальних та художніх фільмів про голодомор та відео-кліп Оксани Білозір «Свіча».

      

В бібліотеці пройшла акція «33 хилини» під час якої з Національної книги пам’яті зачитано імена померлих від голоду жителів Іллінецького району.

   

Відділом обслуговування центральної бібліотеки проведено годину скорботи «Не знищені 1933 – непереможні сьогодні» (студенти аграрного коледжу), влаштовано перегляд літератури «Чорна тінь 1932-33років».

У районній бібліотеці для дітей влаштовано виставку реквієм «Чорна сповідь моєї країни» (учні 7-9кл.), організовано виставку малюнків «Голодомор дитячими очима» (учні 5-6 кл.).

Іліннецька центральна бібліотека http://bib-illincy.blogspot.com/     https://www.facebook.com/biblio.illincy

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Калинівського району

Протягом листопада в бібліотеках Калинівщини проводяться масові заходи, приурочені Дню пам’яті жертв голодомору та політичних репресій.

Бібліотекарі районної бібліотеки для дітей оформили виставку-реквієм «Чорні крила голодомору». В юнацькому відділі оформили перегляд літератури «Невиплакані сльози України», в читальному залі облаштовано книжкову виставку «Чорна сповідь моєї Вітчизни».

   

Директор Калинівської ЦБС брала свідчення про голодомор у жительки села Жигалівка Бородій Зінаіди Петрівни 1926 року народження про страшні події 1932-33 років.

В сільських бібліотеках оформлено перегляди:

Антонопільська сільська бібліотека – «Біль мого народу»

Жигалівська сільська бібліотека – «Український голокост»

Жовтнева сільська бібліотека – «Терор голодом»

Черепашинецька сільська бібліотека – «Невиплакані сльози України»

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Козятинського району 

До Дня пам'яті жертв голодомору в центральній районній бібліотеці оформлено книжкову виставку-реквієм «Невиплакані сльози України». Коментує виставку бібліотекар І категорії відділу обслуговування Горецька Н.П.

В бібліотеках-філіях проведено годину пам'яті: «Схилимо голови в скорботі» (с. Жежелів); «Забуттю не підлягає» (с. Ш.Гребля); «Землі моєї ревний біль і жаль» (с. Махаринці); історичну годину «Очима болю, відлунням в серцях» (с. Кордишівка).

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Крижопільського району 

20 листопада в Інтернет-центрі центральної районної бібліотеки було організовано перегляд документального фільму «Голодомор Україна XX століття. Технологія геноциду» — це один із документальних фільмів, який минулого року привернув велику увагу суспільства. Адже в ньому не просто розповідається про страшний геноцид українського народу в ХХ столітті, а й надаються коментарі свідків геноциду та їхніх нащадків. Цей двосерійний фільм створено Фондом «Україна 3000» спільно із Національною телекомпанією України.

Також бібліотекарі організували та провели усний журнал «Забути цього не можливо».

 

На захід були запрошені учні Крижопільської ЗОШ №1. Перша сторінка усного журналу носить назву «Пам’ять голоду, пам’ять серця» та присвячена загальном питанням Голодомору в Україні. Друга сторінка журналу «Рідної землі трагічні дні»  розкриває тему цієї трагедії у рідному краї.Третя і остання сторінка журналу носить назву «Голодомор очима письменників рідного краю».

 

До уваги присутніх демонструвався буктрейлер на оповідання письменника земляка Андрія М’ястківського «Одеса-мама», створений бібліотекарем Соколівського сільського філіалу.

Для більш ширшого розкриття теми на абонементі центральної районної бібліотеки був розгорнутий перегляд літератури «Печаль душі і святість босоногого дитинства».

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Липовецького району

Липовецька центральна районна бібліотека http://libblipov.blogspot.com 

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Могилів-Подільського району.

У бібліотеках району організовано книжкові виставки «Незгасні свічки болю і скорботи». Проведено інші заходи: година пам’яті «Страта голодом» (історична хроніка мовою книг, документів про голодомор) в ЦРБ.

     

Також у сільських бібліотеках відбулось ряд заходів: у бібліотеці с. Сказинці – інформаційна година «Чорна сповідь моєї Вкраїни»; урок пам’яті «Не маємо права забути» в бібліотеці с. Липчани; урок-роздум «Україна 1933 – Голодомор» в бібліотеці с.Оленівка…

В районній бібліотеці організовано перегляд фільму «Маленьке життя» за оповіданням Олександра Жовни.

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Мурованокуриловецького району

День пам’яті жертв Голодомору – не лише привід згадати невинних жертв, це нагода відчути спільний біль всіх українців, сторінка календаря, коли потрібно подякувати тим, хто зберіг зерно українського світогляду, незважаючи на фізичні і духовні тортури та виборов право на національне самовизначення.

До роковин Голодомору 32-33 років в центральній районній бібліотеці було проведено літературний вечір-реквієм «Пам’ятаєм минуле заради майбутнього» за участю очевидців Мельник Марії, Власова Леоніда, Макітрука Віктора, які не за чутками знають про ці жахливі сторінки нашої історії, а також вшанували пам'ять численних безневинних жертв голодомору  хвилиною мовчання.

    

В районній бібліотеці для дітей влаштована виставка скорботи «Лиха коса Голодомору».

Темі вшанування пам’яті жертв Голодомору в бібліотеках району були приурочені книжково-ілюстративні виставки, уроки та години пам’яті: «Зроніть сльозу за тими, хто не зріс, що мали зватись гордо – українці» «Голодомор: почути голоси крізь мовчання», «Безневинно убієнні», презентації книг про Голодомор, зустрічі з очевидцями тих подій, жителями села. 

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Немирівського району

«Не згаси свічу пам’яті» – книжкова виставка – вшанування для учнів 5-9 класів (Немирівська районна бібліотека для дітей); 

«Чорним бенкетом червоно розгулявся 1933» – книжкова виставка-реквієм (відділ обслуговування Немирівської центральна районна бібліотека);

«Ми в цій землі житами проросли, щоб голоду не знали люди вічно» – бібліографічний огляд (Сокілецька сільська бібліотека);

«Вічна пам'ять померлим у Голодоморах» – урок – вшанування пам'яті (Ковалівська сільська бібліотека);

«Схилімо голови в скорботі» – засідання історико-краєзнавчого гуртка «Кліо» (Немирівська районна бібліотека для дітей, захід буде проведено 24 листопада);

«І запалали свічки болю і пам’яті» – година-реквієм (Немирівська центральна районна бібліотека, захід буде проведено 24 листопада).

 

 Немирівська центральна районна бібліотека http://nemirovlib.blogspot.com/

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Погребищенського району

У центральній районній бібліотеці організовано книжкову виставку «Пам'ять – наша спокута» (IMGP4425), РДБ – перегляд літератури «Голгофа голодної смерті» (IMGP4422), Довжоцькій бібліотеці-філії – книжкова виставка «Невиплакані сльози України», Новофастівській бібліотеці-філії – «Пекучі сторінки історії».

Проведено години пам’яті «Пам'ять жертв голодомору» (Андрушівська бібліотека-філія), «Не згасни, свічко Пам’яті …» (Бабинецька бібліотека-філія), урок реквієм «Запалимо свічку скорботи» (Гопчицька, Довгалівська, Збаржівська бібліотеки-філії), тематичний захід «Голокост – шрам на серці людства» (Левківська бібліотека-філія), усній журнал «У пам'ять, про скорботний тридцять третій» (Очеретнянська бібліотека-філія), годину духовності «Україна пам’ятає 1932-1933» (Педосівська бібліотека-філія), день пам’яті «Жнива скорботи» (Міська бібліотека-філія), урок-реквієм «Чорний біль голодомору», (Чапаєвська бібліотека-філія), День пам’яті «Голодомор 1932-1933 роки – геноцид українського народу» (Юнашківська бібліотека-філія).

   

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Томашпільського району

Томашпільська центральна районна бібліотека http://library-tomashpil.blogspot.com 

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Тростянецького району.

Тростянецька центральна районна бібліотека  http://bibliotrost.blogspot.com 

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Тульчинського району

Нестерварська бібліотека-філіал http://nestbiblioteka.blogspot.com 

Тиманівська бібліотека-філіал http://timanivka.blogspot.com/p/blog-page_06.html

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 рр. Не було ні війни, ні посухи, а була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених. Невідома кількість жертв – від 3 до 12 мільйонів, але протягом всієї історії людства вважається найбільшою трагедією.

До дня пам’яті жертв голодоморів в центральній бібліотеці відбувся урок-реквієм на тему «Загадка про далекий біль», де учні 10 класів та студенти училища культури висвітлили теми: святість пам'яті, гіркі свідчення, історія вчить, нагадує, застерігає. Завершили урок-реквієм переглядом документального фільму

 

В Нестерварській бібліотеці-філії проведено годину пам’яті «Голод: біль і жах українського народу». Діти розповідали спогади своїх дідусів і бабусь про страшні жахіття голодомору. На заході була презентована книжкова виставка «Ми в цій землі житами проросли…». На виставці представлено документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом.

Тиманівська бібліотека-філія провела урок-реквієм «Очима болю, відлунням в серцях». В усіх сільських бібліотеках-філіях відбулися уроки-пам'яті, перегляди літератури, вечори пам'яті.

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Хмільницького району

Хмільницька районна бібліотека http://hm-library.com.ua/  http://hm-metodist.blogspot.com/ 

Вишеньська сільська бібліотека http://cvataibydnibiblioteku.blogspot.com/ 

Куманівська сільська бібліотека http://library-kumanvci.blogspot.com/

Кустівецька сільська бібліотека http://library-kustivci.blogspot.com/

Пустовійтинська сільська бібліотека http://library-pusovitu.blogspot.com/ 

Уланівська сільська бібліотека http://ul-library.blogspot.com/

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Чернівецького району

В бібліотеках Чернівецького району проходять заходи присвяченні пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр.

Протягом тижня проведено ряд заходів, де прийняли участь учителі місцевих шкіл, голови сільських рад, громадськість села .

Про жахливі події 1932-1933 рр. організовано та проведено годину пам’яті «Свіча пам’яті» в Бабчинецькій сільській бібліотеці № 1.

В селі Біляни віддати шану жертвам голодомору зібралися учні, вчителі, житель села, свідок тих подій – Ільницький Петро Андрійович (1923 р.н.). Для присутніх було організовано літературну композицію «Хай світла пам'ять звільнить нас від мороку». Прозвучали спогади очевидця голодомору, «Не забуваємо про тих, хто хотів жити…», де було згадано про людей, які допомагали голодним не померти лютою смертю, ділилися останніми крихтами. Зав. бібліотекою Дворнік В.Г. презентувала книжкову виставку «Розгойдані дзвони пам’яті». Потім присутні запалили свічки та вшанували пам'ять жертв голодомору хвилиною мовчання.

У селі Шендерівка 19 листопада відбувся тематичний вечір «Поле відчаю та надії…»;

у бібліотеці села: Лозове «Схилимо голови у скорботі» (історичний урок);

у бібліотеці села Мазурівка №1 «Україна пам’ятає» (історичний урок);

у селі Володіївці пройшов день пам’яті «Голгофа – голодної смерті». Завідувач бібліотекою Т. Тіманова запропонувала до уваги присутніх урок історичної правди під назвою «Пам’яті жертвам голодомору».

В Чернівецькій центральній районній бібліотеці було оформлено перегляд літератури «Пам'ять єднає» та вечір пам’яті «Безкровна війна українського народу».

На вечір були запрошенні очевиднці голодомору Коробчук Парфеній, Войцехівський Володимир, Брухаль Броніслав, які розповіли про страшні спогади – трагедії 1932-1933 рр.

Голод 1933 року – це історична минувшина. Але він живе у пам’яті очевидців, жагучим болем відгукується у їх серцях.

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Чечельницького району.

У центральній районній бібліотеці було оформлено книжкову виставку «Скорботна свіча пам’яті».

У сільських бібліотеках також відбулись різні заходи до вшанування пам’яті, зокрема: організовано книжкову виставку «Не можна забути голод 33 року»; підготовлено виставку-експозицію «Голодомор-геноцид 32-33 років»; проведено бесіду-реквієм «Голгофа голодної смерті», літературну годину «Жах стоїть перед очима, а смерть присіла поруч», урок краєзнавства «Кара без вини: голод і репресії 30-х років минулого століття на Вінниччині», урок історії «В селі весна повзе по ліктях, повзе по мертвих і живих», бібліографічний огляд літератури «Не звільняється пам’ять, відлунює знову роками»…

 

Інформація про заходи до вшанування пам’яті жертв голодоморів,

що проводяться у бібліотеках Шаргородського району.

В ці листопадові дні вже традиційно в кожній з бібліотек району проводяться ряд заходів до вшанування пам’яті жертв голодоморів.

У районній бібліотеці було проведено урок-пам’яті «На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу сумну» присвячений пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 рр. Під час уроку було запропоновано перегляд відео та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу в 1932-1933 рр.

Працівниками бібліотеки було зачитано уривки зі спогадів очевидців про колективізацію, вивезення зерна і їжі за кордон. Вчитель історії розповів присутнім про «закон п’яти колосків». Бібліотекар відділу обслуговування провела коментований перегляд літератури по даній темі.

В кінці заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять померлих від голоду.

19 листопада в приміщені бібліотеки для дітей було проведено бесіду-роздум «І свічка плакала в скорботі». Захід розпочала завідуюча бібліотеки Олена Куляс, багато інформації про події того часу з історії України розповіла присутнім вчителька Шаргородської СЗШ №1 Терпка Алла Миколаївна. Бібліографічний огляд «Щоб пам’ятали у віках…» провела бібліотекар відділу обслуговування 5 – 9 класів Олена Солодун.

В Калитинській сільській бібліотеці, бібліотекар Тимофійшина Т.І., провела вечір-реквієм під назвою «Плакали свічки пам’яті гіркими сльозами скорботи», на якому були присутні жителі села різних вікових категорій. На заході декламувались вірші, а старожили села – свідки тих подій, Фірман Килина Василівна, Чорна Ганна Сергіївна, Дудник Лідія Сергіївна, Шмигленко Іван Овсійович ділилися своїми спогадами.

Також у інших бібліотеках району проводяться вечори-реквієми, вечори-пам’яті, вечори зустрічі, перегляди-композиції, години пам’яті: «І пам'ять зранена болить» Гибалівська сільська бібліотека; «Трагедія України: трагедія одного села…» Івашковецька сільська бібліотека; «Чорна сповідь моєї Вкраїни» Козлвська сільська бібліотека; «Пам’ятаємо, щоб не повторилося» Лозівська сільська бібліотека; «Рік 33-й. Голод…Голод…» Стрільницька сільська бібліотека; «Дзвони пам’яті, дзвони скорботи» Мурафська сільська бібліотека; «Трагічні уроки історії» Руданська сільська бібліотека; «Голгофа голодної смерті» Рахнівсько-Лісова сільська бібліотека; «Скорботний 33-й»; Дерев’янська сільська бібліотека; «Відлуння сльози нашої» Калитинська сільська бібліотека та інші.

   

Бібліотечні працівники району долучились до акції «Згадаймо їх…Вони жили в роки голодомору», після закінчення якої майже кожне село провело велику пошукову роботу. Разом зі школами, закладами культури, сільськими радами був зібраний краєзнавчий матеріал, куди ввійшли спогади старожилів тих страшних 1932-1933 рр.

«Погляд крізь віки», під такою назвою завідуюча Пасинківською сільської бібліотекою Волошина Н.В. зняла документальну розповідь старожила села Білобровко Олени Павлівни про жахливі роки і життя селян 1932-1933- рр.

Подібну розповідь «Моя бабуся пам’ятає…»знято у селі Лопатинці.

В 2007 році ЦРБ видано бібліографічний список про голодомор на Шаргородщині «Злочин без кари».

В 2008 році – рекомендаційний покажчик літератури «Смерть мала ім’я – Голод».

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше