ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВінниччина - відеоматеріали

Суворов у Тульчині

У затишному куточку Тульчина є пам’ятник людині, знаній і шанованій у всьому світі. Чому саме там? Чому мешканці вважали його місцевим? 

Цей фільм-дослідження про зміни, що відбулися у Тульчині завдяки Суворову, а ще – про перипетії життя «непереможного генералісимуса».

Хронометраж: 20' 54" 

Серце Поділля (м. Немирів)

 

 

Цей фільм - про  минуле старовинного краю, про визначних людей, які залишили помітний слід в історії Немирова, «краю тисячі озер», містечка, де писалася непроста історія України – історія боротьби за право сповідувати Православіє і жити вільними на своїй землі.

Хронометраж: 14' 59"

 

 

"Які в житті бувають миті" (П. Чайковський), ч.1

 

Цей фільм дає можливість зануритися у  життя відомого композитора, побувати в музеї Петра Чайковського та Надії фон Мекк в Браїлові, де він відпочивав і працював.

Хронометраж: 28' 05"

 


 

"Які в житті бувають миті" (П. Чайковський), ч.2

 

Цей фільм дає можливість зануритися у  життя відомого композитора, побувати в музеї Петра Чайковського та Надії фон Мекк в Браїлові, де він відпочивав і працював.

Хронометраж: 23' 50"

 

 

Портрет. Різьбяр у музиці (М. Леонтович)

Українська народна пісня “Щедрик” нині відома у всьому світі. Більше 90 варіантів цієї щедрівки записано в різних куточках земної кулі. А спричинився до такої популярності Микола Леонтович, композитор і диригент і більшу частину життя – скромний подільський вчитель, який зовсім не мріяв про славу. Найголовнішою справою він вважав збереження багатства і краси народної пісні. І на це йому було відведено лише 44 роки... Цей фільм про долю Миколи Леонтовича.  

 

Хронометраж: 10' 20"

  

Музей Миколи Леонтовича

Композитор, регент, збирач фольклору, педагог. Саме він став одним із організаторів першого українського державного оркестру та національної хорової капели. Сьогодні ж Леонтович – один з найбільш виконуваних українських композиторів у світі. Навіть в сучасних іноземних фільмах режисери залюбки використовують музику, написану українським композитором.

Цей фільм – про життя відомого композитора, його повсякденну виснажливу працю, про загадкові обставини його загибелі, сповнену перипетій історію створення музею. Документальний фільм не тільки глибше розкриє особистість Миколи Леонтовича, але й наштовхне на роздуми про малознану і майже недосліджену спадщину митця, у якій є чимало духовних творів.

 

Хронометраж: 28' 14"

 


 

Хресна дорога Василя Стуса

 

Йдеться  про українського поета Василя Стуса, у житті якого були арешти, в'язниці, слідчі допити, дізнання, розлука з рідними, друзями, Сибір, табори особливого режиму, хвороби, карцери, нелюдська втома. Все змішалося, перетворившись в одну суцільну рану. Та попри все він не зламався, вистояв. І жодного разу спраглі вуста не кинули  слово відчаю чи зневіри. Поет сприймав власний життєвий шлях як хресну дорогу.

Йому судилося прийняти смерть у стінах табору особливого режиму у Пермській області. Такою була розплата за «поезію вільної думки».

 


 

Творіння графа Потоцького

 

У Тульчині, серці Поділля, у 18 столітті оселився відомий земельний магнат граф Станіслав Потоцький. Саме за його ініціативи та на його кошти у центральній частині міста звели величний собор на честь Різдва Христового, навколо якого упродовж усієї його історії зосереджувалося духовне і культурне життя краю. Сюди приходили помолитися наші видатні предки, що жили і працювали на Поділлі, серед яких Олександр Суворов, український композитор Микола Леонтович...

Хронометраж: 13' 05"

 

У печері над Бугом

 

Цей фільм – про дивне місто Печера, яке бувало й місцем резиденції намісника турецького султана, і регіональною столицею, проте завжди залишалось куточком краси зі старовинними замками, палацами, храмами та монастирями.

Хронометраж: 12' 55"

  

Каньйонами Південного Бугу, ч.1

 

Цей фільм – про степове Побужжя, тісно пов’язане з останніми в Європі світськими лицарями – військом Запорозьким – їхньою славою, здобутою в боях за землю рідну і віру православну.

А ще - це справді земля великої краси, що не поринала в морські глибини вже протягом шістдесяти мільйонів років і тому так багато унікального і в її ландшафтах, і в живій природі.

Хронометраж: 09' 45" 

Каньйонами Південного Бугу, ч.2

Цей фільм – про степове Побужжя, тісно пов’язане з останніми в Європі світськими лицарями – військом Запорозьким – їхньою славою, здобутою в боях за землю рідну і віру православну.

А ще - це справді земля великої краси, що не поринала в морські глибини вже протягом шістдесяти мільйонів років і тому так багато унікального і в її ландшафтах, і в живій природі.

Хронометраж: 09' 51"

 


 

Колесо його життя (К. Стеценко)

Ця людина шукала самого себе серед подібних собі та визначила для себе один шлях – до співвітчизників. Його пісні й досі захоплюють, і ми  досить  часто  сприймаємо  його твори як  народні. Яким він був – Кирило Стеценко, священик,  диригент,  композитор, творець духовних шедеврів? Відповіді – у фільмі.

Хронометраж: 23' 19"

 

 


 

Микола Пирогов у Вишні

 

Вишня... Мальовничий подільський куточок неподалік Вінниці. Саме з ним пов’язані останні 20 років життя Миколи Пирогова – легендарного лікаря, мужнього вченого, полум’яного педагога.

Уже більше шістдесяти років Вишенський меморіальний комплекс М. Пирогова щоденно приймає відвідувачів з усього світу. Тут його рукописи, інструменти, рецепти – все те, що склало славу його не перевершеної ніким медичної практики. А ще – тут його видатна професійна і людська совість спонукає всіх нас до удосконалення.
Цей фільм відкриває нові та цікаві факти з життя відомої людини.

Хронометраж: 14' 33"

 

 

Портрет. Він - України син ( І. Савченко )

 

Ігор Савченко – поет екрана. Його ім’я стоїть поруч з іменами Сергія Ейзенштейна, Всеволода Пудовкіна та Олександра Довженка.

Ігор Савченко був і залишається яскравим виразником щедрої поетичної душі свого народу.  Основна заслуга цього режисера-новатора у тому, що він усією своєю творчістю довів, що головне для нього – не просто національний образ, а глибока духовність його героїв і їхня позиція у захисті православної культури.

 

Хронометраж: 25' 00" 

Портрет. Заповітний світ Михайла Стельмаха

Усі бувають поетами у дитинстві, але мало хто зберігає цей дар у дорослому житті. Письменник Стельмах казав, що писати його навчило рідне село, його природа та люди – ті, “які орють і сіють, і мають велику радість од хліба насущного, красу на лиці і найвищу мораль у серці”.

Навіть у складні радянські часи, коли дехто з творчих людей обирав мовчання, хтось – відвертий протест, Стельмах волів писати. І, прориваючись крізь соцреалістичні штампи, говорити правду. А також зберегти у книжках той світ дитинства – духовності, віри й української традиції, – який завжди носив у собі. І за яким тужили люди у радянський час. Це тому, мабуть, офіційно визнаний письменник Стельмах був таким популярним серед читачів, а книжки його швидко зникали з книгарень...

Хронометраж: 15' 42" 

Портрет. Осяяний сонцем (М. Коцюбинський)

 

Цей фільм – телепортрет Михайла Коцюбинського, якого не випадково називають «поетом краси природи та краси людської душі». У сюжеті переплелися спогади родичів письменника, його листування і уривки з творів. Все це створює в уяві глядача картину життя Коцюбинського, розкриває його родинні стосунки, смаки й уподобання, допомагає хоча б трохи наблизитися до розуміння як він писав свої твори, що саме надихало його.

 

Хронометраж: 15' 01"


 

© ТРК «Глас»

 

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше