«Малі можливості
часто стають початком
великих діянь»
Демосфен

Аллин, О. Н. Кадры для эффективного бизнеса : подбор и мотивация персонала / О.Н. Аллин, Н.И. Сальникова. – М. : Генезис, 2005. – 248 с.
В книзі представлені основні методи відбору персоналу, у тому числі і нетрадиційні; описується специфіка підбору різних категорій робітників, розглядаються особливості рекрутинга як бізнесу і діяльність кадрових агентств, розглядаються основні компоненти мотивації.

Бізнес-ідеї : зб. бізнес-ідей для стимулювання підприємницької ініціативи / Упоряд. А. Гота. – Вінниця : Книга-Вега, 2004. – 144 с.
Відповідний збірник бізнес-ідей із стислим описом процедури започаткування малого бізнесу. Збірник є маленькою частиною тієї величезної роботи, яка проводиться під керівництвом Юрія Іванова по навчанню голів 690 сільських і селищних рад Вінницької області.

Бреслав, Е. П. 7 нот бизнеса. Настольная книга руководителя / Елена Бреслав, Ирена Голуба. – М. : Эксмо, 2008. – 576 с. : рис.
Чому так повільно і важко приймаються рішення в бізнесі? Як довести до мінімуму вірогідність рішень? Як оцінити якість управління компанії? Чому у працюючого підприємства незадовільні фінансові результати? Де шукати резерви? Куди і чому уходять потенціал і ефективність? Де прорахунки і збитки?
Ця книга – інструмент по налагодженню бізнесу – приватного і не тільки.

Гейтс, Б. Бизнес со скоростью мысли : пер. с англ. / Б. Гейтс; При участии К. Хемингуэя. – 2-е изд., испр. – М. : Эксмо, 2005. – 480 с. : портр.
Сьогодні для того щоб зробити свій бізнес вдалим, недостатньо мати світлу голову, інтуїцію і везіння. Сучасний бізнес – багатокомпонентна система, ключовим елементом якої є використання сучасних інформаційних технологій. Книга адресована тим, хто не збирається зупинятися на досягнутому і бажає використовувати передові методи ведення бізнесу і управління персоналом.

Гербер, Майкл Е. Мастерство предпринимательства: 7 стратегических направлений развития своего бизнеса / Майкл Е. Гербер ; пер. с англ. : А. В. Молотковой, Е. В. Розановой. – М. : Вильямс, 2008. – 448 с.
Майкл Гербер, ведучий в світі фахівець з малого бізнесу представляє важливий крок в підприємницькому менеджменті і управлінні: практичну програму, яка може бути виконана вашою компанією в реальні строки. Виходячи із життєстійкості підприємницького духу і бачення, Гербер аналізує рішучий вплив ентузіазму, стремління і практики на успіх кожного підприємця.

Джианфорт, Г. Бутстрэппинг, или раскрутка вашего бизнеса : основание и развитие успешной компании почти без денег / Г. Джианфорт, М. Гибсон. – Ростов н/Д : Феникс, 2006. – 224 с.
Бутстреппінг – це організація свого бізнесу при зовсім незначному фінансуванні зовні або при повній його відсутності. І хоча сотні тисяч людей щорічно залучаються до такого роду бізнесу, тільки деякі з них усвідомлюють той факт, що вони є членами великого економічного товариства – "бутстрепперського" сектора економіки. Мистецтво організації бізнесу при дуже малих коштах або взагалі без них – це самий розповсюджений спосіб створення свого бізнесу. В цій книзі ви найдете важливі поради і поетапно викладену інформацію, необхідну для організації та збереження свого бізнесу.

Круглова, Н. Ю. Основы бизнеса (предпринимательства) : учеб. для студ. вузов / Н.Ю. Круглова. – М. : КноРус, 2010. – 544 с. : рис., табл.
Розглядається система сучасного бізнесу як комерційної діяльності, опосередковано направленої на отримання прибутку. Даються приклади проведення аналізу і оцінки стану конкурентного середовища на ринку.

Михайлов, Д. М. Аутсорсинг. Новая система организации бизнеса : учеб. пособие для студ. вузов / Д.М. Михайлов. – М. : КноРус, 2009. – 256 с.
Дається визначення аутсорсингу, висвітлюються причини його виникнення і розвитку. Розглядається стратегія аутсорсингу, методи застосування, а также етапи розвитку. Детально аналізуються типи аутсорсингу та описуються особливості аутсорсингу на різних фазах развитку компанії, перспективи і ризики, пов’язані з аутсорсингом, його переваги та недоліки.

Нежданов, И. Ю. Аналитическая разведка для бизнеса / И. Ю. Нежданов. – М. : Ось-89, 2008. – 336 с.
Книга присвячена організації і ведення аналітичної розвідки в сучасному бізнесі. Тому, як перетворювати великі об’єми текстової інформації в знання, необхідні для прийняття стратегічних рішень. В книзі наведені чіткі рекомендації по різних аспектах аналітичної розвідки, розглянуті методики обробки і аналізу інформації.

Синк, Э. Бизнес для программистов. Как начать свое дело : пер. с англ. / Эрик Синк. – СПб. : Питер, 2008. – 256 с.
Тематика видання розглядає весь бізнес-процес виробництва програмного забезпечення від ідеї нового проекту і підбору команди до маркетингу і розповсюдження готового продукту. Ідеї і рекомендації автора зацікавлять як розробників програмного забезпечення, так і менеджерів проектів.

Хаммер, М. Бизнес в XXI веке: повестка дня : что надо сделать каждой компании, чтобы стать лидером рынка в текущем десятилетии / М. Хаммер ; Пер. с англ. – М. : Добрая книга, 2005. – 336 с.
Автор розповідає що необхідно зробити кожній компанії, щоби стати лідером ринку в поточному десятилітті.

Хилл, Б. Бизнес-ангелы: как привлечь их деньги и опыт под реализацию своих бизнес идей : пер. с англ. / Брайан Хилл, Ди Пауэр. – М. : Эксмо, 2008. – 496 с.
Де взяти гроші під створення нового перспективного бізнесу? Скільки коштує бізнес-ідея і як буде вона працювати? Ці та інші питання хвилюють велику кількість підприємців, які потребують фінансову підтримку своїх перспективних бізнес-планів. На допомогу їм можуть прийти бізнес-ангели.
Бізнес-ангели – це місцеві неформальні інвестори що вкладають кошти в маловідомі молоді компанії в очікуванні росту їх прибутку. Це заможні люди що мають достатні фінансові можливості і колосальний досвід в розвитку власного бізнесу.

Энкельманн, К. Бизнес – дело женское! Как преуспеть "слабому" полу : науково-популярная литература / К. Энкельманн; Пер. с нем. М. Терехина. – М. : Интерэксперт, 2007. – 320 с.
Цю книгу загалом можна було б назвати катехізисом феміністки в бізнесі. Якби …. Якби жінка і насправді не була краще чоловіків! В тому числі, як здається, і в чисто діловому відношенні!
«Главное достоинство труда состоит в том,
чтобы он сам по себе был и целью, и средством,
чтобы наслаждение было в нем, а не в его результатах»
Рейхани

Буряк, Л. Д. Фінансовий менеджмент у малому бізнесі : навч. посіб. / Л. Д. Буряк. – К. : КНЕУ, 2007. – 432 с.
У посібнику розкрито особливості організації фінансів малих підприємств, механізм управління процесом формування фінансових ресурсів суб’єктів малого підприємництва, формування первісного капіталу на день відкриття бізнесу, управління формування та розподілу прибутку суб’єктів малого підприємництва, особливості оподаткування доходів малих підприємств, фінансова стратегія та державна фінансова підтримка розвитку малого бізнесу, особливості бюджетування малих підприємств.

Господарське законодавство України : зб. нормат. актів зі змінами і допов. станом на 25 груд. 2008 р. / упоряд. : В. С. Мілаш. – Х. : Право, 2009. – 720 с.
До збірника увійшла низка ключових нормативних актів, що визначають правовий статус суб’єктів господарювання, інституціоаналізують засоби державного регулювання господарської діяльності, встановлюють порядок укладання та виконання окремих різновидів господарських договорів. Створюють правові підстави для розвитку економічної конкуренції та спрямовані на підтримання правового господарського порядку в економічні системі України.

Гужва, В. М. Інформаційні системи і технології на підприємствах : навч.–метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни / В. М. Гужва ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. – К. : КНЕУ, 2008. – 368 с.
Розглянуто еволюцію та сучасні тенденції розвитку інформаційних систем на підприємствах, існуючі організаційно-методичні підходи до їх створення та використання.

Іванов, Ю. Б. Малий бізнес: управління податками : монографія / Ю. Б. Іванов, К. В. Петросянц. – Х. : ІНЖЕК, 2009. – 352 с.
Розглянуто особливості організації й практичної реалізації управління податковими платежами підприємств малого бізнесу. Особливу увагу приділено науково-практичним аспектам використання спрощеної системи оподаткування в корпоративному податковому плануванні.

Інформаційні системи в менеджменті : підруч. для студ. вузів / В. О. Новак. – К. : Каравела, 2008. – 616 с.
Читач ознайомиться з основними напрямами застосування інформаційних систем та технологій в управлінні сучасним підприємством (організацією, фірмою) в сучасному бізнесі, з концепцією інформаційного суспільства та роллю комунікацій в процесах управління.

Кизим, М. О. Оцінка якості цільових програм державної підтримки розвитку малого бізнесу : монографія / М. О. Кизим, І. Ю. Матюшенко, Н. І. Полтарак. – Х. : ІНЖЕК, 2009. – 328 с.
Комплексно розкрито актуальні питання, пов’язані з основами господарювання суб’єктів малого бізнесу та державної підтримки його розвитку. Проведено аналіз стану малого бізнесу та проблеми його розвитку. Для підвищення ефективності державних заходів підтримки розвитку малого бізнесу подано комплексний підхід щодо оцінки його стану та динаміки розвитку, а також їх практичне використання.

Кривонос, А. О. Бізнес-планування на підприємстві : навч. посіб. / А.О. Кривонос. – К. : МАУП, 2005. – 160 с. : іл.
Викладено основні методи розробки бізнес-плану як основного механізму планування й контролю оперативної і фінансової діяльності підприємств.

Петрович, Й. М. Створення і функціонування суб'єктів підприємництва : навч. посіб. для студ. вузів / Й. М. Петрович, Ю. В. Банах, Л. Я. Слобода. – Л. : Магнолія 2006, 2007. – 256 с.
Всебічно висвітлюються методичні і практичні питання сучасного підприємництва, етапи формування і організації функціонування підприємницької діяльності – від з’ясування сутності та ідеї започаткування власної справи до визначення організаційно-економічних чинників успішної діяльності бізнес-структур, їх адаптації до мінливого і динамічного ринкового середовища.

Сиротинська, А. П. Інформаційні системи підприємств малого бізнесу : навч. посіб. для студ. вузів / А. П. Сиротинська, І. Д. Лазаришина. – К. : ЦУЛ, 2008. – 264 с.
Авторами представлено методичні аспекти обробки облікових даних підприємств малого бізнесу у спеціалізованих програмних продуктах. Розглянуті найбільш актуальні питання налагодження та підготовки програм до роботи, автоматизації обліку фінансово-розрахункових операцій, товарно-матеріальних цінностей, необоротних активів, розрахунків з кредиторами і дебіторами, працівниками, формування регістрів та звітності.
«Людський розум, що народив ідею,
вже ніколи не повернеться в минуле»
Олівер Уенделл Холмс – молодший

Богуславский, И. Американский успех: люди и символы / Иосиф Богуславский. – М. : Альпина Бизнес Букс, 2004. – 252 с. : ил.
Розглянуто становлення бізнесу сімейства Асторів, родоначальника імперії дешевих магазинів Френка Вулворта, королеви косметики Елени Рубінштейн, газетного магната Уїльяма Херста та інших непересічних представників ділової Америки.

Вайз, Дэвид А. Google. Прорыв в духе времени / Дэвид А. Вайз, Марк Малсид ; пер. с англ. : О. В. Мацак. – М. : Эксмо, 2007. – 368 с.
Захоплююча історія самої успішної Інтернет-компанії в світі Google.
Висвітлені бізнес-стратегії компанії, що дозволяють налагоджувати взємовигідні стосунки з рекламодавцями і веб-сайтами, а також розкрито суть девізу «Не нашкодь!».

Васильева, Е. К. 50 знаменитых бизнесменов ХIХ – начала ХХ в. / Елена Васильева, Юрий Пернатьев. – Х. : Фолио, 2004. – 510 с. : портр. – (100 знаменитых).
В 20 столітті героїв цієї книги називали діловими людьми. Вони дійсно робили багато корисного не тільки для себе, а й для суспільства. Дякуючи організаторському таланту енергії, сміливості Форда і Карнегі, Кузнєцова і Фаберже, Ротшильдов, Дюпонов та інших підприємців в світі були створені величезні промислові, торгові і фінансові імперії.
Розглянуто професіональну і особисту долю «королів бізнесу», як піднімались вони до вершин ділової кар’єри, якими життєвими цінностями дорожили.

Дубсон, Б. И. Израильская бизнес-элита: большие деньги в маленькой стране : науково-популярна література / Б.И. Дубсон. – М. : Вершина, 2006. – 240 с.
Як виглядає світ великого бізнесу з середини? Великі гроші не існують самі по собі, а за ними завжди стоять конкретні люди. Хто вони – сучасні міліонери і міліардери Ізраїля? Також дізнаєтесь як формувалась ізраїльська бізнес-еліта, як заробляли свої капітали найбагатші люди країни.

Захаров, Н. Л. Бизнес в России : специфика упр. / Н.Л. Захаров. – М. ; СПб. : Вершина, 2006. – 312 с.
Розглянуто дві головні проблеми російського бізнесу: де знайти спеціалістів, що будуть працювати з великою віддачею, не потребуючи особливої винагороди і як ними управляти, щоб отримати максимальний прибуток. При цьому керівництво компанії будується на закордонних схемах, які в Росії не працюють. Адаптація не завжди можлива.

Кеннеди, Майкл Н. Почему "Toyota" лучше? / Майкл Н. Кеннеди ; пер. с англ. : Л. А. Бабук. – Мн. : Попурри, 2006. – 464 с. : ил.
Чому фірма "Toyota" може розглядатися як зразок компанії з відмінною організацією розробки, виробництва і просування на ринок нової продукції. Книга дозволяє іншим компаніям перейняти принципи, що лежать в основі успіху цієї фірми.

Ли, Хён-Дже. Все о бизнесе в Республике Корея. Инновационная политика малого и среднего бизнеса / Хён-Дже Ли. – СПб. : Питер, 2008. – 206 с.
Висвітлено велику роль керівників підприємств малого та середнього бізнесу в економіці країни, висвітлено складні ситуації, що склалися на шляху їх розвитку і приклади того, як за допомогою ефективного управління можна не тільки отримувати аванс на виживання але і можливість бурхливого розвитку підприємств.

Шпотов, Б. М. Генри Форд: жизнь и бизнес : учбовий посібник / Б.М. Шпотов. – М. : Университет, 2005. – 384 с.
Про життя і бізнес «автомобільного короля» Америки Генрі Форда. На сторінках книги представлено все, що сприяло світовій популярності імені і марки «Форд»: новаторські ідеї і рішення, талант менеджерів, передові технології, висока якість продукції, «служіння бізнесу суспільству» тощо.
Матеріали до виставки підготувала
К.Осадчук. |