Віртуальний бібліофреш
1. Бойченко, О. 50 відсотків рації: вибране і нове / О. Бойченко. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2016. – 160 с.
Книга порадує тонким почуттям гумору, а потім змусить замислитись, чи справді є над чим сміятись?
2. Брик, О. Г. Марево кохання: роман / О. Брик. – Чернігів: Десна Поліграф, 2016. – 232 с.
3. Винничук, Ю. П. Весняні ігри в осінніх садах / Ю. П. Винничук. – Харків: Фоліо, 2016. – 313 с.
Це глибоко інтимний і відвертий твір, у якому зі зворушливою проникливістю постають одвічні проблеми любові й смерті. Тема кохання і пристрасті займає тут провідне місце. Але пристрасть, яка спонукає до самогубства, зумовлює і своєрідну композицію твору.
4. Винничук, Ю. П. Цензор снів / Ю. П. Винничук. – Київ: Довженко Букс, 2016. – 319 с.
Захоплюючий сюжет, у якому герої, поринаючи, в лабіринти пам'яті, щойно у несподіваному фіналі розкриваються повністю. Герої озираються на своє життя, яке припало на добу тоталітарних режимів, і звіряються у різних способах виживання – від цинічного до шляхетного.
5. Горліс-Горський, Ю. Холодний яр: твори / Ю. Горліс-Горський. – Черкаси: ІнтролігаТОР, 2016 – 592 с.
Книга розповідає про збройну боротьбу за українську державу під жовто-блакитним прапором УНР та чорним прапором холодного яру, на якому було написано: "Воля України – або смерть!
6. Горовий, Р. Казки на ніч / Р. Горовий. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 224 с.
Ці історії йдуть від серця до серця, вони торкаються потаємних струн душі і пробуджують у нас найкраще! Кожне оповідання – уривок життя, перетворений талановитим письменником на казку: про тварин, яких дивом вдалося врятувати з розбомбленого звіринця на Донбасі, про вбите браконьєрами в зоні відчуження оленятко, про сотні й тисячі оборонців нашої країни, за плечима яких чи то військові ранці, чи то білі крила...
7. Жеребцова, П. Тонка сріблиста нить : оповідання / П. Жеребцова; з рос. пер. О. Думанська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 272 с.
Тонка сріблиста нить – це не просто образ, а символ смерті. Військові називають її «розтяжкою». Книга розповідає про дві чеченські війни: суворо і несентиментально, і цим проймає до глибин людської тями.
8. Запотоцька, І. Краса, що зводить з розуму. Нещоденник для жінок /І. Запотоцька. – Київ : Самміт-Книга, 2016. – 128 с.
Книга для жінок. Стилістично довершені, образні й чарівливі історії, наче живопис словом, здатні проникнути у найглибші куточки душі, даруючи віру у свою цінність, унікальність і красу. Трансформаційні історії, ілюстрації та практики покликані допомогти. На шляху до себе заради чужого сина вона пожертвувала жіночим щастям, безтурботним життям у столиці. Та чим віддячить олені хлопець, коли виросте?
9. Іздрик, Ю. Номінації: книги і твори / Ю. Іздрик. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 856 с.
Під цією обкладинкою – найповніше зібрання прозових текстів автора: від культових «Воццека», «Подвійного Леона», «Острова КРК» і до опублікованих у різних виданнях есеїв. Проза автора – летка й нелінійна, це гра в мову і гра з мовою, велике творення і руйнування світу на різних рівнях.
10. Карп'юк, В. Ще літо, але вже все зрозуміло: проби / В. Карп'юк. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 160 с.
Придивляючись до деталей, автор раз у раз відкриває органічну цілісність світу, частиною якого є людина. Легко переходить від побутових справ до питань метафізичних.
11. Кокотюха, А. Автомобіль із пекарської / А. Кокотюха. – Київ : Довженко Букс, 2016. – 283 с.
Книга із серії ретророман, яка допомагає зануритись на початок 20 ст. на затишні старовинні вулички Львова.
12. Кокотюха, А. Різник із Городоцької: роман / А. Кокотюха. – Харків : Фоліо, 2016. – 250 с.
Львів, 1913 рік. Напередодні Різдва жорстоко вбито кількох дівчат легкої поведінки. Газети дали невловимому вбивці прізвисько — різник із Городоцької. Книга про кримінальну хроніку та інші сенсації…
13. Корній, Д. Гонихмарник: роман / Д. Корній. – 3-е вид., стер. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 336 с.
У життя Аліни вриваються чари, яким вона не здатна протистояти, і кревний ворог Градобур -заклинач дощу. Щоб перервалася нарешті низка нещасть, що переслідують уже кілька поколінь її родину, потрібна жертва! Невже героїня покладе на вівтар вистраждане кохання до дивного юнака у чорному, що зветься кажан? Цей роман для тих, хто хоче взяти кілька уроків справжньої української магії та любить мандрувати по дахах!
14. Корній, Д. Зворотний бік сутіні: роман / Д. Корній. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 288 с.
Здавна між темними та світлими немає миру. Стриб покинув рід свого батька, володаря пітьми, заради світлої жінки. Та вона пішла й заборонила шукати себе. А ось його доньку, мальву, полюбила як рідну. Минули роки. Разом зі своїм батьком мальва перейшла до світу темних. Вона повинна сама зробити вибір, на чиєму боці їй залишитися. Сили дівчини зростають... Та світ міняється. Заклопотані боги не одразу помічають постать у сірому каптурі. Чи зможуть світло і пітьма здолати сіре павутиння сутінок?
15. Корчинський, Д. О. Сяючий шлях: роман / Д. Корчинський. – Київ : «Самміт-книга», 2016. – 332 с.
Роман для домогосподарок. Пригодницька історія про кохання з детективним сюжетом.
16. Лис, В. Графиня: роман / В. Лис. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 224 с.
Давні часи і сучасність, кохання, гординя й помста переплелися в дивовижну історію. У провінційного художника Платона Лемещука в один день зникають усі картини. Він у розпачі. Але ще більше його дивує поява колишньої учениці Люби. Колись вона була закохана в нього до нестями, та він не відповів на її почуття. Платон збентежений, він має знайти свої картини, але… життя всього містечка раптом перевертається: дивні події, жорстокі вбивства, схожі на ритуальні. Художник прагне знайти розгадку цих таємниць і розуміє, що всі ниточки ведуть до давнього портрета графині Венцеслави.
17. Лісові хлопці : проза про УПА / упоряд. А. Тонюк. – Брустури : Дискурсус, 2016. – 336 с.
Чому тікали в ліс, як загнані звірі? За що готові були загинути в будь-яку мить? Переслідування, допити, нерівні бої, переховування у криївках, клеймо на всю родину, сибірські табори... Бо воля дорожча за життя. Захопливі, часто біографічні тексти фіналістів першого конкурсу прози про УПА від літературної агенції «discursus» доносять правду, котру не здатен стерти ні час, ні політичний режим.
18. Лойко, С. Аеропорт: роман / С. Лойко. – Київ : Брайт стар паблішинг, 2016. – 376 с.
Дія роману починається в аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги, хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі – плід художнього вимислу. Роман не тільки і не стільки про війну, як про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.
19. Лукащук, Х. Любов практична: роман / Х. Лукащук. – Чернівці: Книги – XXI, 2016. – 144 с.
Про любовний трикутник, який є найпопулярнішим у будь-якому романі.
20. Львів. Кава. Любов – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 272 с.
Це історії про закоханих та покинутих, про щасливих і тих, хто загубив себе, про романтику та буденність, про жінок і чоловіків, про тебе й про мене. Деякі з цих оповідань солодкі, як збиті з ваніллю вершки або справжнє кохання. Інші-гіркі, як свіжозварена кава або спогади про доленосні події нашого недалекого минулого. Треті ще довго залишають по собі аромат цинамону, мускатного горіха та містичних збігів...
21. Мастєрова, В. М. Суча дочка: роман / В. Мастєрова. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 240 с.
Сором на все село – народити дитину без чоловіка. А якщо дитина чужа? Олена прихистила малюка з жалю та нікому про це не сказала, навіть коханому. Події відбуваються на теренах сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, у Києві, Полтаві й на території тодішньої Польщі.
22. Рогашко, А. Крізь безодню до світла роман / А. Рогашко. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 208 с.
Про життя трьох подруг, які по своєму різні, як земля, вода й вогонь… і водночас однакові .
23. Роздобудько, І. В. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю: роман / І. Роздобудько. – вид. 2-ге. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 320 с.
Їх багато по усіх світах – тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони приязно посміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Вони пристосовуються. Вони звикають. Часом, комусь з них випадає удача. Часом – прозріння і повернення. Часом – нова любов. А іноді й смерть…
24. Роздобудько, І. В. Кіно на папері: збірка / І. Роздобудько, О. Санін. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 288 с.
Кіно створюється на папері. І ці «папери» мусять бути такими, аби прочитавши їх, режисер зрозумів: це саме те, про що він хотів говорити зі світом! Кінодраматургія – не спосіб самореалізації, а досить чітка наука, зі своїми законами. Які вони? Як зробити аби ваш сценарій продюсери прочитали в першу чергу?.. В другій частині збірки – літературний синопсис сценарію «садок вишневий…», котрий був створений в 2008 році, отримав спеціальну відзнаку всеукраїнського конкурсу «коронація слова» в 2011-у і… зі значними змінами став стрічкою «поводир» режисера Олеся Саніна у 2013 році. «я повернусь!» – сценарій, створений для відомого режисера і актора Ахтема Сейтаблаєва задовго до анексії Криму. В ньому – епічна історія кримськотатарської дівчини від 1930-х до середини 80-х років. Героїня, всупереч випробуванням долі, все життя мріяла повернутися до рідного Криму. І повернулась. Адже те, про що мрієш – збувається, якщо ти вмієш за це боротися.
25. Скрябін, К. Я. Паштєт і армія / Скрябін. – Харків : Фоліо, 2016. – 221 с.
Виключно чоловіча п'єса з використанням характерної військової риторики. Розповідь про армійського друга Кузьми Паштєта (Сергія Павлова), який потрапив в армію із-за проблем з деканом в університеті, де Сергій був кандидатом біологічних наук. Книга проникнута армійськими буднями та гумором, який піднімає настрій кожному.
26. Таран, Л. Остання жінка, останній чоловік / Л. Таран. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 272 с.
Буденність та буттєвий вимір, іронія й романтизм, таємничо-містичне та впізнаване – все це поєдналося в одній книзі. Одвічна напруга й осяйні миті людських стосунків, екзистенційні переживання, знайомі чи не кожній людині, – провідна проблематика даної прози.
27. Трофимович, В. М. Любов на лінії вогню / В. М. Трофимович. – Харків : Фоліо, 2016. – 153 с.
Він і вона. Їхнім стосункам не завадить ніщо і ніколи, бо це закон всесвіту – життя має продовжуватися за будь-яких умов. У збірці сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям.
28. Цаплієнко, А. Книга змін історії з переднього краю / А. Цаплієнко ; пер. з рос. Ж. Куяви. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 256 с.
У збірці йдеться про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя й свідомість мільйонів людей. Герої оповідань пов'язані складним павутинням особистих стосунків одне з одним і з автором. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін – від застою до революції, від майдану до війни.
29. Шкляр, В. Маруся: роман / В. Шкляр. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 320 с.
Тендітна золотоволоса дівчина, здається, мала б прожити інше життя. Але... Не такі то були часи. На дворі бурхливий 1919 рік – один із найбурхливіших в історії України. Майбутнє країни завмерло на вагах долі. Тому після загибелі братів, отаманів української повстанської армії, 16-річна гімназистка Саша Соколовська бере до рук зброю і стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона – отаман Маруся. Жінка-легенда, саме ім'я якої сповнює жахом ворогів.
30. Шкляр, В. Чорне сонце: збірка / В. Шкляр. – Харків, Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 304 с.
Трагічні події на Донбасі очима бійців полку «Азов». Головний герой, двадцятивосьмирічний юнак, який щиро любить свою країну, прагне нової долі для неї і намагається робити все для цього, навіть ризикуючи власним життям...
31. Яворівський, В. О. Марія з полином наприкінці століття: роман / В. Яворівський. – Харків : Фоліо, 2016. – 203 с.
У романі «Марія з полином наприкінці століття» трагедія чорнобильської катастрофи розкривається через долю родини Мировичів, батьківська оселя якої знаходилась у селі Городища, розташованому всього за двадцять кілометрів від атомної станції. Автор, нічого не приховуючи і називаючи речі своїми іменами, оприлюднює страшну правду про справжні наміри й шляхи імперії до дешевого збагачення, нехтування Москвою долями України й українців.
Підготувала бібліограф Iкатегорії відділу
наукової інформації та бібліографії
Т. С. Пахомова |