ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації«Українське слово проситься до тебе…»

Віртуальний бібліофреш 

1. Бойченко, О. 50 відсотків рації: вибране і нове / О. Бойченко. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2016. – 160 с.

Книга порадує тонким почуттям гумору, а потім змусить замислитись, чи справді є над чим сміятись?

2. Брик, О. Г. Марево кохання: роман / О. Брик. – Чернігів: Десна Поліграф, 2016. – 232 с.

3. Винничук, Ю. П. Весняні ігри в осінніх садах / Ю. П. Винничук. – Харків: Фоліо, 2016. – 313 с.

Це глибоко інтимний і відвертий твір, у якому зі зворушливою проникливістю постають одвічні проблеми любові й смерті. Тема кохання і пристрасті займає тут провідне місце. Але пристрасть, яка спонукає до самогубства, зумовлює і своєрідну композицію твору.

4. Винничук, Ю. П. Цензор снів / Ю. П. Винничук. – Київ: Довженко Букс, 2016. – 319 с.

Захоплюючий сюжет, у якому герої, поринаючи, в лабіринти пам'яті, щойно у несподіваному фіналі розкриваються повністю. Герої озираються на своє життя, яке припало на добу тоталітарних режимів, і звіряються у різних способах виживання – від цинічного до шляхетного.

5. Горліс-Горський, Ю. Холодний яр: твори / Ю. Горліс-Горський. – Черкаси: ІнтролігаТОР, 2016 – 592 с.

Книга розповідає про збройну боротьбу за українську державу під жовто-блакитним прапором УНР та чорним прапором холодного яру, на якому було написано: "Воля України – або смерть!

6. Горовий, Р. Казки на ніч / Р. Горовий. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 224 с.

Ці історії йдуть від серця до серця, вони торкаються потаємних струн душі і пробуджують у нас найкраще! Кожне оповідання – уривок життя, перетворений талановитим письменником на казку: про тварин, яких дивом вдалося врятувати з розбомбленого звіринця на Донбасі, про вбите браконьєрами в зоні відчуження оленятко, про сотні й тисячі оборонців нашої країни, за плечима яких чи то військові ранці, чи то білі крила...

7. Жеребцова, П. Тонка сріблиста нить : оповідання / П. Жеребцова; з рос. пер. О. Думанська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 272 с.

Тонка сріблиста нить – це не просто образ, а символ смерті. Військові називають її «розтяжкою». Книга розповідає про дві чеченські війни: суворо і несентиментально, і цим проймає до глибин людської тями.

8. Запотоцька, І. Краса, що зводить з розуму. Нещоденник для жінок /І. Запотоцька. – Київ : Самміт-Книга, 2016. – 128 с.

Книга для жінок. Стилістично довершені, образні й чарівливі історії, наче живопис словом, здатні проникнути у найглибші куточки душі, даруючи віру у свою цінність, унікальність і красу. Трансформаційні історії, ілюстрації та практики покликані допомогти. На шляху до себе заради чужого сина вона пожертвувала жіночим щастям, безтурботним життям у столиці. Та чим віддячить олені хлопець, коли виросте?

9. Іздрик, Ю. Номінації: книги і твори / Ю. Іздрик. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 856 с.

Під цією обкладинкою – найповніше зібрання прозових текстів автора: від культових «Воццека», «Подвійного Леона», «Острова КРК» і до опублікованих у різних виданнях есеїв. Проза автора – летка й нелінійна, це гра в мову і гра з мовою, велике творення і руйнування світу на різних рівнях.

10. Карп'юк, В. Ще літо, але вже все зрозуміло: проби / В. Карп'юк. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 160 с.

Придивляючись до деталей, автор раз у раз відкриває органічну цілісність світу, частиною якого є людина. Легко переходить від побутових справ до питань метафізичних.

11. Кокотюха, А. Автомобіль із пекарської / А. Кокотюха. – Київ : Довженко Букс, 2016. – 283 с.

Книга із серії ретророман, яка допомагає зануритись на початок 20 ст. на затишні старовинні вулички Львова.

12. Кокотюха, А. Різник із Городоцької: роман / А. Кокотюха. – Харків : Фоліо, 2016. – 250 с.

Львів, 1913 рік. Напередодні Різдва жорстоко вбито кількох дівчат легкої поведінки. Газети дали невловимому вбивці прізвисько — різник із Городоцької. Книга про кримінальну хроніку та інші сенсації…

13. Корній, Д. Гонихмарник: роман / Д. Корній. – 3-е вид., стер. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 336 с.

У життя Аліни вриваються чари, яким вона не здатна протистояти, і кревний ворог Градобур -заклинач дощу. Щоб перервалася нарешті низка нещасть, що переслідують уже кілька поколінь її родину, потрібна жертва! Невже героїня покладе на вівтар вистраждане кохання до дивного юнака у чорному, що зветься кажан? Цей роман для тих, хто хоче взяти кілька уроків справжньої української магії та любить мандрувати по дахах!

14. Корній, Д. Зворотний бік сутіні: роман / Д. Корній. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 288 с.

Здавна між темними та світлими немає миру. Стриб покинув рід свого батька, володаря пітьми, заради світлої жінки. Та вона пішла й заборонила шукати себе. А ось його доньку, мальву, полюбила як рідну. Минули роки. Разом зі своїм батьком мальва перейшла до світу темних. Вона повинна сама зробити вибір, на чиєму боці їй залишитися. Сили дівчини зростають... Та світ міняється. Заклопотані боги не одразу помічають постать у сірому каптурі. Чи зможуть світло і пітьма здолати сіре павутиння сутінок?

15. Корчинський, Д. О. Сяючий шлях: роман / Д. Корчинський. – Київ : «Самміт-книга», 2016. – 332 с.

Роман для домогосподарок. Пригодницька історія про кохання з детективним сюжетом.

16. Лис, В. Графиня: роман / В. Лис. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 224 с.

Давні часи і сучасність, кохання, гординя й помста переплелися в дивовижну історію. У провінційного художника Платона Лемещука в один день зникають усі картини. Він у розпачі. Але ще більше його дивує поява колишньої учениці Люби. Колись вона була закохана в нього до нестями, та він не відповів на її почуття. Платон збентежений, він має знайти свої картини, але… життя всього містечка раптом перевертається: дивні події, жорстокі вбивства, схожі на ритуальні. Художник прагне знайти розгадку цих таємниць і розуміє, що всі ниточки ведуть до давнього портрета графині Венцеслави.

17. Лісові хлопці : проза про УПА / упоряд. А. Тонюк. – Брустури : Дискурсус, 2016. – 336 с.

Чому тікали в ліс, як загнані звірі? За що готові були загинути в будь-яку мить? Переслідування, допити, нерівні бої, переховування у криївках, клеймо на всю родину, сибірські табори... Бо воля дорожча за життя. Захопливі, часто біографічні тексти фіналістів першого конкурсу прози про УПА від літературної агенції «discursus» доносять правду, котру не здатен стерти ні час, ні політичний режим.

18. Лойко, С. Аеропорт: роман / С. Лойко. – Київ : Брайт стар паблішинг, 2016. – 376 с.

Дія роману починається в аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги, хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі – плід художнього вимислу. Роман не тільки і не стільки про війну, як про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

19. Лукащук, Х. Любов практична: роман / Х. Лукащук. – Чернівці: Книги – XXI, 2016. – 144 с.

Про любовний трикутник, який є найпопулярнішим у будь-якому романі.

20. Львів. Кава. Любов – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 272 с.

Це історії про закоханих та покинутих, про щасливих і тих, хто загубив себе, про романтику та буденність, про жінок і чоловіків, про тебе й про мене. Деякі з цих оповідань солодкі, як збиті з ваніллю вершки або справжнє кохання. Інші-гіркі, як свіжозварена кава або спогади про доленосні події нашого недалекого минулого. Треті ще довго залишають по собі аромат цинамону, мускатного горіха та містичних збігів...

21. Мастєрова, В. М. Суча дочка: роман / В. Мастєрова. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 240 с.

Сором на все село – народити дитину без чоловіка. А якщо дитина чужа? Олена прихистила малюка з жалю та нікому про це не сказала, навіть коханому. Події відбуваються на теренах сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, у Києві, Полтаві й на території тодішньої Польщі.

22. Рогашко, А. Крізь безодню до світла роман / А. Рогашко. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 208 с.

Про життя трьох подруг, які по своєму різні, як земля, вода й вогонь… і водночас однакові .

23. Роздобудько, І. В. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю: роман / І. Роздобудько. – вид. 2-ге. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 320 с.

Їх багато по усіх світах – тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони приязно посміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Вони пристосовуються. Вони звикають. Часом, комусь з них випадає удача. Часом – прозріння і повернення. Часом – нова любов. А іноді й смерть…

24. Роздобудько, І. В. Кіно на папері: збірка / І. Роздобудько, О. Санін. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 288 с.

Кіно створюється на папері. І ці «папери» мусять бути такими, аби прочитавши їх, режисер зрозумів: це саме те, про що він хотів говорити зі світом! Кінодраматургія – не спосіб самореалізації, а досить чітка наука, зі своїми законами. Які вони? Як зробити аби ваш сценарій продюсери прочитали в першу чергу?.. В другій частині збірки – літературний синопсис сценарію «садок вишневий…», котрий був створений в 2008 році, отримав спеціальну відзнаку всеукраїнського конкурсу «коронація слова» в 2011-у і… зі значними змінами став стрічкою «поводир» режисера Олеся Саніна у 2013 році. «я повернусь!» – сценарій, створений для відомого режисера і актора Ахтема Сейтаблаєва задовго до анексії Криму. В ньому – епічна історія кримськотатарської дівчини від 1930-х до середини 80-х років. Героїня, всупереч випробуванням долі, все життя мріяла повернутися до рідного Криму. І повернулась. Адже те, про що мрієш – збувається, якщо ти вмієш за це боротися.

25. Скрябін, К. Я. Паштєт і армія / Скрябін. – Харків : Фоліо, 2016. – 221 с.

Виключно чоловіча п'єса з використанням характерної військової риторики. Розповідь про армійського друга Кузьми Паштєта (Сергія Павлова), який потрапив в армію із-за проблем з деканом в університеті, де Сергій був кандидатом біологічних наук. Книга проникнута армійськими буднями та гумором, який піднімає настрій кожному.

26. Таран, Л. Остання жінка, останній чоловік / Л. Таран. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 272 с.

Буденність та буттєвий вимір, іронія й романтизм, таємничо-містичне та впізнаване – все це поєдналося в одній книзі. Одвічна напруга й осяйні миті людських стосунків, екзистенційні переживання, знайомі чи не кожній людині, – провідна проблематика даної прози.

27. Трофимович, В. М. Любов на лінії вогню / В. М. Трофимович. – Харків : Фоліо, 2016. – 153 с.

Він і вона. Їхнім стосункам не завадить ніщо і ніколи, бо це закон всесвіту – життя має продовжуватися за будь-яких умов. У збірці сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям.

28. Цаплієнко, А. Книга змін історії з переднього краю / А. Цаплієнко ; пер. з рос. Ж. Куяви. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 256 с.

У збірці йдеться про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя й свідомість мільйонів людей. Герої оповідань пов'язані складним павутинням особистих стосунків одне з одним і з автором. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін – від застою до революції, від майдану до війни.

29. Шкляр, В. Маруся: роман / В. Шкляр. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 320 с.

Тендітна золотоволоса дівчина, здається, мала б прожити інше життя. Але... Не такі то були часи. На дворі бурхливий 1919 рік – один із найбурхливіших в історії України. Майбутнє країни завмерло на вагах долі. Тому після загибелі братів, отаманів української повстанської армії, 16-річна гімназистка Саша Соколовська бере до рук зброю і стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона – отаман Маруся. Жінка-легенда, саме ім'я якої сповнює жахом ворогів.

30. Шкляр, В. Чорне сонце: збірка / В. Шкляр. – Харків, Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 304 с.

Трагічні події на Донбасі очима бійців полку «Азов». Головний герой, двадцятивосьмирічний юнак, який щиро любить свою країну, прагне нової долі для неї і намагається робити все для цього, навіть ризикуючи власним життям...

31. Яворівський, В. О. Марія з полином наприкінці століття: роман / В. Яворівський. – Харків : Фоліо, 2016. – 203 с.

У романі «Марія з полином наприкінці століття» трагедія чорнобильської катастрофи розкривається через долю родини Мировичів, батьківська оселя якої знаходилась у селі Городища, розташованому всього за двадцять кілометрів від атомної станції. Автор, нічого не приховуючи і називаючи речі своїми іменами, оприлюднює страшну правду про справжні наміри й шляхи імперії до дешевого збагачення, нехтування Москвою долями України й українців.

Підготувала бібліограф Iкатегорії відділу

наукової інформації та бібліографії

Т. С. Пахомова


Віртуальні виставки:

З минулого в майбутнє (з історії української архітектури)

Петро Конашевич-Сагайдачний – непереможний гетьман

Яскрава сторінка української музики. К. Стеценко

Cinema is the art of imagination

Medical reference books for women

Philosophy

The Treasures of Poetry

The USA: Long Way to Independence

Without Meat It Can Be Tasty, Healthy and Sweet!

«Бібліотека – територія сімейного читання»

«Планета Україна» Олександра Гордієвича

Євген Гуцало - письменник-сподвижник

Європейська освіта – це реально

Європейський інтер’єр: від проекту до реалізації

І звичаї, і мова, і давнина свята... (з історії культури народів слов'янських країн)

Іван Волошенюк – майстер художнього слова і публіцистики (2013р.)

Іван Дзюба – талант і доля

Інвестиційна привабливість аграрного виробництва

ІННОВАЦІЙНА ЕКОНОМІКА: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНА

Інформаційна безпека в глобальному світі

Інформаційний простір України

Іполит Чеславович Зборовський – патріот і подвижник

Історії торкнутися рукою (мовою книг і документів про голодомор)

Історія і час: в пошуках втраченого

Історія та функції Книжкової палати України імені Івана Федорова

Історія української мови

Авторське право в електронному середовищі

Авторське право: національні та міжнародні стандарти (2013)

Авторське право: цивільно-правовий захист та охорона

Агроекологія: концептуальні складові розвитку

АПК: ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ

Афганістан: миттєвості війни

Бібліокруїз Європою

Біль Чорнобиля з роками не зникає

Біля джерел книгодрукування

Безсмертя подвигу Абрама Мойсейовича Зіндельса

Безсмертя подвигу Василя Никифоровича Баранюка

Бунт на кораблі, або Хай живе фемінізм!?

В його поезії - любов до нас, до України...

В сяйві Божої любові

В цілім світі найрідніша

Від Героїв Крут до Героїв Небесної Сотні

Від декларації – до незалежності

Відвага та мужність

Відлуння далеких літ Тульчина (до 400-річчя від дня заснування міста)

Відчаєм зірваний голос. До 70-річчя з дня народження В. Висоцького

Вінниччина – край партизанської слави

Вінниччина: природа, екологія, людина

Віртуальна виставка "Британія без туманів"

Віртуальна виставка «Фондовий ринок України: тенденції розвитку»

Віртуальна виставка Малий бізнес – сходинка до великого успіху

Віртуальна виставка: «Цивільне право в системі права України»

Віртуальний колаж «Героям Небесної Сотні присвячується…»

Віртуальний колаж «Незримі охоронці України»

Віртуальний перегляд «Славу козацьку несем крізь віки»

Василь Стус

Василь Стус – людина, поет, легенда

Великі книги

Великодня кулінарія

Верховенство Конституції у правовій системі держави

Весна перемоги

Визволитель трьох столиць, або Доля генерала

Витоки баховського мистецтва

Власні імена, або Як обрати ім’я

Герой Поділля - Опанас Гнатович Свинар

Григорій Якович Усатий

Гроно нескорених (цензурна історія української літератури ХVIII-XX ст.)

Данило Апостол - політичний довгожитель

Декларацію про державний суверенітет України

Державна мова: правовий статус

Децентралізація в Україні: нові можливості територіальних громад та участі громадян

Децентралізація влади – шлях до народовладдя

Децентралізація: зміни заради майбутнього

ДЛЯ ДОМУ, ДЛЯ ДУШІ, ДЛЯ ДОЗВІЛЛЯ

Дмитро Шостакович: Велич музики і долі

Довкілля і соціум: гармонізація відносин

Душа народу

Екологія довкілля: економіко-правовий аспект

Екологія – Право – Людина (2013)

Енергозбереження - державний пріоритет України

Зінаїда Тулуб: тернії творчого духу

Заарештована книга

Закони екології – закони людства

Законодавчий простір охорони навколишнього середовища

Здоров’я від Авіценни

Зоряна траса: до 50- річчя польоту першої людини в космос

Карбівничий козацької слави

Климент Аркадійович Тімірязєв – вчений зі світовим ім’ям

Книги – лауреати

Книги – лауреати: Твори письменників-земляків, відзначені літературними преміями

Козацтво: лицарський орден України

Коли говорять портрети. З циклу «Подорож за жанрами мистецтва»

Колокола собора чувств

Консалтинговий бізнес: основи професіоналізму

Конституція України – фундамент державності та прав людини.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ: ІЗ ГЛИБИНИ ВІКІВ ДО СЬОГОДЕННЯ

Корпоративна культура «як формула успіху» організації

Корупція: борітесь – поборете!

Краєзнавчі ресурси на веб-сайті Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

Крок за кроком

Культура читання в епоху цифрових комунікацій

Культурна політика в Україні: історія і сучасність

КУХНЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

Лідерство - фактор економічного розвитку

Місцева демократія – орієнтири на європейські стандарти

Мандрівка світом: країни та народи

Менеджмент: сучасні концепції розвитку

Микола Рябий – нащадок козацького роду

Мовою слова про козацьку славу

На Україну повернусь…: життя і творчість Івана Багряного

Набридло читати? СЛУХАЙ!

Над світом українська вишивка цвіте...

Натхненної музики творець. До 130-річчя від дня народження М. Леонтовича

Наука перемагати (2013)

Наукова періодика України

Наша сила в нашій єдності

Не заклик до помсти, а пам’яті дзвін

Незалежна Україна – у мріях виплекана, в боротьбі народжена

О.Попов (1859–1905) – винахідник радіо

Основний Закон України в історії державотворення

Охорона довкілля: економічний та правовий аспект

П.І. Чайковський — великий і невідомий

Підбірка самовчителів

Переяславська рада у контені сучасності

Перлини Європейської архітектури

Перша світова війна

Погляд у минуле: до 360-річчя з часу битви війська Богдана Хмельницького під Батогом

Подібне притягує подібне

Подвигу жити у віках

Подорожуємо Польщею: цікаво та пізнавально

Поляки у світовій культурі

ПОСТАТІ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ДУМКИ

Права і свободи дитини в сучасній правовій державі

Права людини: шлях у сучасність

Правове забезпечення прав і свобод дитини в Україні

ПРО КОЗАЦЬКІ ЧАСИ НА УКРАЇНІ

Про що шумить батьківський ліс

Рідкісні видання творів М.В. Гоголя та літератури про його життя і діяльність у фондах ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва»

Реформа з децентралізації – ключ до успіху України

Світ маркетингових комунікацій

Світ належить тим, хто йому радіє

Світ рівних можливостей для всіх

Село - оберіг держави

Слово, живе джерело натхнення! До Дня української писемності та мови

Сміх наш насущний. Гумор в мистецтві

Старовинне і юне місто Вінниця

Тих днів не змовкне слава (Преса останніх років про партизанський рух на Вінниччині)

Тої слави козацької повік не забудем...

ТОЙ ШЛЯХ ВАЖКИЙ, ТЕРНИСТИЙ...

Торгівля України у дзеркалі світових тенденцій розвитку галузі

Трипільська культура

Трохи сонця у холодній воді. Жінки у мистецтві

Туризм як соціально-економічна категорія в житті суспільства

Туризм: економічний аспект галузі

У СЛОВІ ДРУКОВАНОМУ – СВІТ УЧЕНОГО ( До 70-річчя з дня народження академіка А.О.Бабича)

Україна в світі

Україна Незалежна - віхи становлення

Україна – держава європейська

Україна – незалежна держава Європи і світу

Україна – незалежна, демократична, правова держава(2013)

Україна: інформаційний простір

УКРАЇНА: ВІХИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Україна: шлях до Європи через Євромайдан

Українська революція 1917-1921 рр. в постатях

Українське козацтво в мистецтві

Українське слово проситься до тебе...

Український вчений із світовим іменем

Український шлях до об’єднаної Європи

Управління персоналом: мистецтво чи наука?

Усна історія: теорія, метод, джерело

Учений космічного виміру

Філософія економіки від античності до наших днів

Філософія просування сайта

Ференц Ліст – філософія життя

Хрещення Русі – духовний стержень нашої культури

Цивілізація: розвиток чи самознищення?

Час відпочинку і оздоровлення. Країнами Європи

Через минуле в майбутнє (до 95 річниці відкриття трамвайного руху у Вінниці)

Читай книги, що стали подією

Чорнобильська катастрофа: дії, результати та уроки

Я народився і жив для добра і любові...

“Земле моя, запашна, барвінкова...” Вінницькій області – 75!

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше