ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВеликодня кулінарія

1.     Праздник Пасхи // Рідна вулиця. – 2004. – 8 квіт. – С.2

2.     Вильчевская Е. Пасхальные подарки // Модный журнал. – 2004. – № 6. – С.18-19

3.     Пасха // Давайте учиться отмечать праздники: Весенние праздники // Сост. Р.Г. Османьян. – М., 1991. – С.7-12

4.     Пасха // Православная кулинария: В 2 кн. Кн. 1. – Мн., 1996. – С.5-79

5.     Великдень! Радуймося і веселімося в ньому. – Львів: Каменяр, 1992. – 8 с.

6.     Святковий стіл на Великдень. – К.: Техніка, 1995. – 15 с.

7.     Пасхальный кулич // Православная кухня: Болем 1000 рецептов на любой вкус. – М., 2004. – С.64-65[Цветн. вкладка]

8.     Аношкина Г. Кулич – символ праздника // Хлебопродукты. – 2005. – № 4. – С.59

9.     Кулич на сливках. Кулич на желтках. Кулич цукатный // Энциклопедия выпечки. – М., 1995. – С.231-232

10. Гончарук Н. У сварливої господині паска не вийде //Рідна вулиця. – 2004. – 8 квіт. – С.2

11.  Смолянський Б.Л., Григоров Ю.Г., Писарчук К.Л. Харчування у православному християнстві.– Вища шк.., 1997. – 48с.

12.  Смолянский Б.Л., Григоров Ю.Г. Религия и питание. – К.: Укр. Центр духовной культуры, 2000. – 178 с.

13.  Монастырская кухня: Питание во время поста, ритуальные блюда. – К.: Знание, 1994. – 80 с.

14.  Пащук З.Н., Апет Т.К. Традиции и кухня славян. – Мн.: Выш. шк., 1994. – 383 с.

15.  Цвек Д.Я. У будні і свята. – Львів: Каменяр, 1993.– 320 с.

16.  Закуски к праздникам и на кардій день. – М.: Эксмо, 2004. – 384 с.

17.  Бендер Э. Копчение рыбы, мяса и колбас. – М.: Астрель, АСТ, 2004. – 128 с.

18.  Рыбные блюда. – М.: Эксмо-Пресс, 2000. – 352 с.

19.  Украшение блюд праздничного стола. – Донецк: Стакер, 2002. –288 с.

20.  Українські страви. – Харьків: Світовид, К.: Таст-М, 2002. –256 с.

21.  Плотникова Т.В. Домашние настойки, ликеры, вино, коктейли: порадуй себя и гостей. – Ростов на Дону: Феникс. 2004. – 320 с.

Рецепти великодніх страв

ПАСКА ДРІЖДЖОВА

Якість тіста залежить насамперед від якості дріжджів і боро­шна. Дріжджі мають бути свіжими, а борошно сухим і просіяним. Майже всі дріжджові паски повинні підійти тричі.

Дріжджі розчинити в частині молока, додати борошно, яй­ця, ретельно вимісити тісто, поставити у тепле місце, щоб во­но трохи піднялося. Далі додати в тісто решту компонентів і знову ретельно вимішувати протягом півгодини. Коли тісто збільшиться вдвоє, знову вимішувати його протягом 10 хв, ви­класти у форму, заповнивши її на третину. Поставити в тепле місце, дати піднятися й обережно поставити в гарячу духовку. Паску печуть залежно від її висоти приблизно годину. Форму для паски слід змастити й обсипати сухарями. Тісто для пас­ки має бути некрутим. Паску виймають з охололої форми.

У паску для смаку і запаху можна додавати лимонну цедру, шафран, мигдаль, кардамон. Зверху паску іноді покривають по­мадкою, яку готують так: склянку цукру заливають гарячою во­дою (6 ст. ложок), додають 1/2 чайної ложки оцту і варять. Ко­ли крапля сиропу, падаючи з ложки, тягне за собою нитку, його знімають з вогню і розтирають до білого, додають сік 1/2 лимо­на.

Паска «Святкова». Борошно—4 склянки; молоко—2 склян­ки; цукор — 1 склянка; дріжджі — 100 г; жовтки — 10 шт.; мас­ло вершкове або маргарин — 200 г; родзинки — 1 склянка; сіль, цедра лимонна — за смаком.

Дріжджі розчинити в 1/2 склянки теплого молока з 1 столо­вою ложкою цукру і 2 столовими ложками борошна. Розтерти жовтки з цукром, додати тепле молоко, сіль, борошно, цедру лимона і все добре вимісити. Коли тісто підніметься, додати роз­топлене масло, знову ретельно вимісити, поставити в тепле міс­це, дати піднятися. Заповнити форму на третину, дати підняти­ся, змазати жовтком і поставити в духовку.

Паска «Прозора». Борошно — 2,5 склянки; жовтки — 8 шт.; цукор — 1/2 склянки; дріжджі — 50 г; молоко — 1 склянка; ма­сло вершкове —100 г.

Жовтки розтерти, влити тепле молоко з розчиненими дріж­джами, додати борошно, цукор, добре розмішати, дати підня­тися, влити розтоплене масло, заповнити форму на третину. Ко­ли тісто підніметься, поставити в духовку.

ПАСКА УКРАЇНСЬКА

3 склянки жовтків, 3/4 склянки білків, 1 1/2 склянки розчинених дріжджів, 8 1/2 склянок борошна, 2 1/2 склянки молока, 1 ч. ложка солі, 1 1/3 склянки розтопленого вершкового масла, 2 1/2 склянки цукру, 1/3 склянки перемеленого мигдалю або цедра з 1 цитрини.

Протерті через сито жовтки з'єднати з білками і збивати до утворення пухкої маси. Додати розчинені у воді дріжджі. 2 1/2 склянки борошна запарити молоком і залишити на 1/2 год. Тоді добре вимішати, щоб не було грудочок, додати яйця з дріжджами, вимісити і лишити, щоб тісто підійшло. Після цього посолити, додати 6 склянок борошна і місити протягом 1/2 год. Влити розтоплене масло, досипати цукор, мигдаль або цедру і продовжувати місити, поки на тісті на з'являться пухирці. Коли тісто підійде, заповнити ним 1/3 зма­щеної і обсипаної сухарями форми і залишити, щоб ще підійшло. Випікати у духовці про­тягом 1 год.

ПАСКА УКРАЇНСЬКА НА ВЕРШКАХ

700 г борошна, 1 склянка вершків, 16 жовтків, 1/3 склянки розчинених дріжджів, 1 ч. ложка солі, 1/3 склянки розтопленого вершкового масла, 1/3 склянки цукру, кориця, ванілін, цедра з 1 цитрини.

350 г борошна запарити 1 склянкою вершків і вимішати. Розтерти в макітрі жовтки і поставити у теплу воду, додати розчинені у воді дріжджі, з'єднати з запареною мукою і добре вимішати. Коли тісто підійде, посолити його, досипати решту борошна і місити протягом 1/2 год. Тоді додати розтоплене масло, цукор, корицю, ванілін, цедру і про­довжувати місити, поки на тісті не з'являться пухирці. Наповнити тістом 1/5 змащеної і обсипаної сухарями форми і, коли воно підійде, випікати у духовці протягом 1 год.

ПАСКА КОЗАЦЬКА

6 склянок борошна, 2 склянки вершків, 50 жовтків, 1 ч. ложка солі, 100г дріжджів, 3/4 склянки молока, 1 склянка топленого масла, 1 склянка цукру, ванілін або кориця, гвоздика.

3 склянки борошна розвести гарячими вершками і добре вимішати, щоб не було грудочок. Збиті добіла жовтки разом з посудиною поставити в теплу воду. Влити дріжджі, розведені в холодному кип'яченому молоці. Перелити в опару, добре вимішати і дати тісту підійти. Тоді посолити, всипати решту борошна і добре вимісити тісто (близько 1/2 год). Після цього влити топлене масло, додати цукор, щось для запаху (ванілін, корицю чи гвоздику) і продовжувати місити, поки на тісті не з'являться пухирці. Готовим тістом до половини запов­нити змащену і обсипану сухарями форму і випікати в духовці протягом 1 год.

ПАСКА ПОДІЛЬСЬКА

2   кг борошна,  1  склянка  розтопленого вершкового масла,  2 склянки  вершків,  1  склянка розчинених дріжджів, 1 яйце, 8 жовтків, 800 г цукру.

1 склянку борошна розвести гарячими вершками, влити тепле масло і все добре розмі­шати. Як охолоне, влити розчинені у воді дріжджі, яйце, вимішати і залишити, щоб тісто підійшло. Тоді додати розтерті жовтки, цукор, борошно і добре вимісити. Як тільки тісто підійде (приблизно через 2 год.), збити його руками. Після цього перекласти у змащену і обсипану сухарями форму, дати йому ще підійти і випікати а гарячій духовці до готов­ності.

ПАСКА ЗВИЧАЙНА

Сир - 1 кг; сметана 1 склянка; масло вершкове — 100 г; цукор — 1/2 склянки; ваніль або цедра лимонна, сіль — за сма­ком.

Сир покласти під прес на 10 год, протерти крізь сито, додати сметану, вершкове масло, сіль, цукор, усе добре перемішати. Викласти у форму, вистелену зсередини лляною серветкою, по­класти під прес на добу. Можна додати цедру лимона або ва­ніль.

ПАСКА З ГОРІХАМИ

Сир — 1 кг; яйця — 4 шт.; ваніль, цукор — 1 склянка; масло вершкове — 100 г; горіхи подрібнені — 2 склянки.

Сир протерти крізь сито, додати цукор, ваніль, яйця, верш­кове масло, добре перемішати. Волоські горіхи підсмажити, по­дрібнити, перемішати з сиром, додати вершки або сметану, ви­класти у форму і поставити під прес.

ПАСКА РОЖЕВА

Сир — 800 г; варення або желе — 1 склянка; яйця — 3 шт.; масло вершкове — 100 г; сметана — 2 склянки.

Сир змішати з варенням (краще взяти желе з малини), дода­ти цукор, протерти крізь сито, додати яйця, вершкове масло, сметану, добре перемішати. Викласти у форму, вистелену зсере­дини лляною серветкою, і поставити під прес на добу. Такі пас­ки краще робити в маленьких формах.

ПАСКА "ЦАРСЬКА"

Сир — 1 кг; яйця — 5 шт.; масло вершкове — 200 г; сметана — 400 г; цукор — 400—800 г.

Свіжий сир протерти крізь сито, додати яйця, вершкове ма­сло, некислу сметану. Все добре перемішати, покласти в кастру­лю і поставити на вогонь, перемішуючи весь час дерев'яною ло­паточкою, щоб не підгоріло. Коли маса дійде до кипіння (на поверхні з'явиться хоча б одна бульбашка), зняти з вогню, поста­вити на холод і перемішувати до остигання. Додати за смаком цукрового піску, краще дрібного, трохи ванілі, кориці, товче­ного очищеного мигдалю. Усе добре розмішати, покласти у фор­му і поставити під прес.

ЯЙЦЯ ФАРБОВАНІ

Яйця варять круто у відварі лушпиння цибулі або листя мо­лодої берези. Залежно від насиченості відвару яйця набувають жовто-коричневого кольору різної інтенсивності.

Яйця можна фарбувати також харчовими барвниками. Для цього варять круті яйця і гарячими занурюють їх у гарячу воду з розчиненою фарбою, далі виймають і розкладають для виси­хання на папері. Щоб вони мали блиск, висохлі яйця протира­ють олією.

 

УКРАЇНСЬКИЙ ВЕЛИКДЕНЬ

Красим яйца

Пасха. История. Традиции и обряды. Приготовление Пасхи. Пасхальный кулич. Пасхальные яйца. Творожная пасха. Пасхальная бабка

Особые пасхальные блюда

Пасхальные блюда

ПАСХАЛЬНЫЙ СТОЛ

Кулинарные рецепты русской кухни

Куличи (пасхальные блюда)

Пасхальные яйца Фаберже

Пасхальные яйца

Пасхальные яйца


Віртуальні виставки:

З минулого в майбутнє (з історії української архітектури)

Петро Конашевич-Сагайдачний – непереможний гетьман

Яскрава сторінка української музики. К. Стеценко

Cinema is the art of imagination

Medical reference books for women

Philosophy

The Treasures of Poetry

The USA: Long Way to Independence

Without Meat It Can Be Tasty, Healthy and Sweet!

«Бібліотека – територія сімейного читання»

«Планета Україна» Олександра Гордієвича

Євген Гуцало - письменник-сподвижник

Європейська освіта – це реально

Європейський інтер’єр: від проекту до реалізації

І звичаї, і мова, і давнина свята... (з історії культури народів слов'янських країн)

Іван Волошенюк – майстер художнього слова і публіцистики (2013р.)

Іван Дзюба – талант і доля

Інвестиційна привабливість аграрного виробництва

ІННОВАЦІЙНА ЕКОНОМІКА: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНА

Інформаційна безпека в глобальному світі

Інформаційний простір України

Іполит Чеславович Зборовський – патріот і подвижник

Історії торкнутися рукою (мовою книг і документів про голодомор)

Історія і час: в пошуках втраченого

Історія та функції Книжкової палати України імені Івана Федорова

Історія української мови

Авторське право в електронному середовищі

Авторське право: національні та міжнародні стандарти (2013)

Авторське право: цивільно-правовий захист та охорона

Агроекологія: концептуальні складові розвитку

АПК: ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ

Афганістан: миттєвості війни

Бібліокруїз Європою

Біль Чорнобиля з роками не зникає

Біля джерел книгодрукування

Безсмертя подвигу Абрама Мойсейовича Зіндельса

Безсмертя подвигу Василя Никифоровича Баранюка

Бунт на кораблі, або Хай живе фемінізм!?

В його поезії - любов до нас, до України...

В сяйві Божої любові

В цілім світі найрідніша

Від Героїв Крут до Героїв Небесної Сотні

Від декларації – до незалежності

Відвага та мужність

Відлуння далеких літ Тульчина (до 400-річчя від дня заснування міста)

Відчаєм зірваний голос. До 70-річчя з дня народження В. Висоцького

Вінниччина – край партизанської слави

Вінниччина: природа, екологія, людина

Віртуальна виставка "Британія без туманів"

Віртуальна виставка «Фондовий ринок України: тенденції розвитку»

Віртуальна виставка Малий бізнес – сходинка до великого успіху

Віртуальна виставка: «Цивільне право в системі права України»

Віртуальний колаж «Героям Небесної Сотні присвячується…»

Віртуальний колаж «Незримі охоронці України»

Віртуальний перегляд «Славу козацьку несем крізь віки»

Василь Стус

Василь Стус – людина, поет, легенда

Великі книги

Великодня кулінарія

Верховенство Конституції у правовій системі держави

Весна перемоги

Визволитель трьох столиць, або Доля генерала

Витоки баховського мистецтва

Власні імена, або Як обрати ім’я

Герой Поділля - Опанас Гнатович Свинар

Григорій Якович Усатий

Гроно нескорених (цензурна історія української літератури ХVIII-XX ст.)

Данило Апостол - політичний довгожитель

Декларацію про державний суверенітет України

Державна мова: правовий статус

Децентралізація в Україні: нові можливості територіальних громад та участі громадян

Децентралізація влади – шлях до народовладдя

Децентралізація: зміни заради майбутнього

ДЛЯ ДОМУ, ДЛЯ ДУШІ, ДЛЯ ДОЗВІЛЛЯ

Дмитро Шостакович: Велич музики і долі

Довкілля і соціум: гармонізація відносин

Душа народу

Екологія довкілля: економіко-правовий аспект

Екологія – Право – Людина (2013)

Енергозбереження - державний пріоритет України

Зінаїда Тулуб: тернії творчого духу

Заарештована книга

Закони екології – закони людства

Законодавчий простір охорони навколишнього середовища

Здоров’я від Авіценни

Зоряна траса: до 50- річчя польоту першої людини в космос

Карбівничий козацької слави

Климент Аркадійович Тімірязєв – вчений зі світовим ім’ям

Книги – лауреати

Книги – лауреати: Твори письменників-земляків, відзначені літературними преміями

Козацтво: лицарський орден України

Коли говорять портрети. З циклу «Подорож за жанрами мистецтва»

Колокола собора чувств

Консалтинговий бізнес: основи професіоналізму

Конституція України – фундамент державності та прав людини.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ: ІЗ ГЛИБИНИ ВІКІВ ДО СЬОГОДЕННЯ

Корпоративна культура «як формула успіху» організації

Корупція: борітесь – поборете!

Краєзнавчі ресурси на веб-сайті Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

Крок за кроком

Культура читання в епоху цифрових комунікацій

Культурна політика в Україні: історія і сучасність

КУХНЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

Лідерство - фактор економічного розвитку

Місцева демократія – орієнтири на європейські стандарти

Мандрівка світом: країни та народи

Менеджмент: сучасні концепції розвитку

Микола Рябий – нащадок козацького роду

Мовою слова про козацьку славу

На Україну повернусь…: життя і творчість Івана Багряного

Набридло читати? СЛУХАЙ!

Над світом українська вишивка цвіте...

Натхненної музики творець. До 130-річчя від дня народження М. Леонтовича

Наука перемагати (2013)

Наукова періодика України

Наша сила в нашій єдності

Не заклик до помсти, а пам’яті дзвін

Незалежна Україна – у мріях виплекана, в боротьбі народжена

О.Попов (1859–1905) – винахідник радіо

Основний Закон України в історії державотворення

Охорона довкілля: економічний та правовий аспект

П.І. Чайковський — великий і невідомий

Підбірка самовчителів

Переяславська рада у контені сучасності

Перлини Європейської архітектури

Перша світова війна

Погляд у минуле: до 360-річчя з часу битви війська Богдана Хмельницького під Батогом

Подібне притягує подібне

Подвигу жити у віках

Подорожуємо Польщею: цікаво та пізнавально

Поляки у світовій культурі

ПОСТАТІ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ДУМКИ

Права і свободи дитини в сучасній правовій державі

Права людини: шлях у сучасність

Правове забезпечення прав і свобод дитини в Україні

ПРО КОЗАЦЬКІ ЧАСИ НА УКРАЇНІ

Про що шумить батьківський ліс

Рідкісні видання творів М.В. Гоголя та літератури про його життя і діяльність у фондах ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва»

Реформа з децентралізації – ключ до успіху України

Світ маркетингових комунікацій

Світ належить тим, хто йому радіє

Світ рівних можливостей для всіх

Село - оберіг держави

Слово, живе джерело натхнення! До Дня української писемності та мови

Сміх наш насущний. Гумор в мистецтві

Старовинне і юне місто Вінниця

Тих днів не змовкне слава (Преса останніх років про партизанський рух на Вінниччині)

Тої слави козацької повік не забудем...

ТОЙ ШЛЯХ ВАЖКИЙ, ТЕРНИСТИЙ...

Торгівля України у дзеркалі світових тенденцій розвитку галузі

Трипільська культура

Трохи сонця у холодній воді. Жінки у мистецтві

Туризм як соціально-економічна категорія в житті суспільства

Туризм: економічний аспект галузі

У СЛОВІ ДРУКОВАНОМУ – СВІТ УЧЕНОГО ( До 70-річчя з дня народження академіка А.О.Бабича)

Україна в світі

Україна Незалежна - віхи становлення

Україна – держава європейська

Україна – незалежна держава Європи і світу

Україна – незалежна, демократична, правова держава(2013)

Україна: інформаційний простір

УКРАЇНА: ВІХИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Україна: шлях до Європи через Євромайдан

Українська революція 1917-1921 рр. в постатях

Українське козацтво в мистецтві

Українське слово проситься до тебе...

Український вчений із світовим іменем

Український шлях до об’єднаної Європи

Управління персоналом: мистецтво чи наука?

Усна історія: теорія, метод, джерело

Учений космічного виміру

Філософія економіки від античності до наших днів

Філософія просування сайта

Ференц Ліст – філософія життя

Хрещення Русі – духовний стержень нашої культури

Цивілізація: розвиток чи самознищення?

Час відпочинку і оздоровлення. Країнами Європи

Через минуле в майбутнє (до 95 річниці відкриття трамвайного руху у Вінниці)

Читай книги, що стали подією

Чорнобильська катастрофа: дії, результати та уроки

Я народився і жив для добра і любові...

“Земле моя, запашна, барвінкова...” Вінницькій області – 75!

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше