ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Актуально про культуру

(Дайджест за січень)

 

Вінниця, 2019


СХВАЛЕНО КОНЦЕПЦІЮ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯ КУЛЬТУРНИМИ ПОСЛУГАМИ

Уряд на своєму засіданні 23 січня схвалив Концепцію реформування системи забезпечення населення культурними послугами. Відповідний проект розпорядження ініційовано Міністерством культури на виконання Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року з метою створення належних рівних умов доступу до культурного продукту та можливості творчого самовираження. Реалізація Концепції дозволить сформувати сучасну, ефективну систему забезпечення населення якісними і доступними культурними послугами, що сприятиме укріпленню національної ідентичності українських громадян, підвищення культурного і духовного рівня населення, і, відповідно, підвищенню індексу людського розвитку в Україні.

«НАШЕ ЗАВДАННЯ ПРИВЕРНУТИ УВАГУ ОЧІЛЬНИКІВ ОТГ ДО КУЛЬТУРИ ТА ЇЇ ПОТЕНЦІАЛУ, ЯКИЙ Є ВАЖЛИВИМ РЕСУРСОМ РОЗВИТКУ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ» – ЄВГЕН НИЩУК

23 січня, під час засідання Уряду Міністр культури Євген Нищук проінформував щодо діяльності відомства у напрямку реалізації реформи децентралізації в галузі культури. В рамках підвищення спроможності громад в сфері розвитку культури Міністерство культури працює одразу в кількох напрямах: в сфері мовної політики та бібліотечної справи: над реалізацією стратегії «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України»; в сфері культурної спадщини: над спрощенням процедури укладення охоронних договорів та системи обліку об’єктів культурної спадщини, а також доповнення Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини; в сфері креативних індустрій: проведення Міжнародного Форуму «Креативна Україна», а також поширення буклетів та методичних рекомендацій серед громад щодо участі в Програмі «Культурні маршрути» Ради Європи, які є доступними українською мовою; в сфері кіно: розробляються методичні рекомендації з розвитку кіномереж у регіонах; в сфері діалогу з громадами: уточнюються потреби громад в якісних та доступних культурних послугах.

В ОБМЕЖЕНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ПРОКАТ ДО 25-РІЧЧЯ СТВОРЕННЯ ФІЛЬМУ ВИХОДИТЬ ЛЕГЕНДАРНА СТРІЧКА СТІВЕНА СПІЛБЕРГА «СПИСОК ШИНДЛЕРА»

21 січня у київському кінотеатрі «Оскар» відбувся урочистий показ знакового фільму Стівена Спілберга  «Список Шиндлера». Стрічка виходить в обмежений український прокат до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту та 25-річчя створення фільму «Список Шиндлера».

У КИЄВІ ВІДКРИЛИ ПЕРШИЙ МЕМОРІАЛЬНИЙ БАРЕЛЬЄФ СИМОНУ ПЕТЛЮРІ

21 січня у Києві на символічному місці – на початку вулиці Симона Петлюри, де в січні 1918 року тривали бої підрозділів Армії УНР з більшовицькими заколотниками – відбулось урочисте відкриття меморіального барельєфу Голові Директорії Української Народної Республіки, Головному Отаману Військ і Флоту УНР Симону Петлюрі.

ПРЕМІЮ ІМЕНІ Б. М. ЛЯТОШИНСЬКОГО У 2019 РОЦІ ПРИСУДЖЕНО КОМПОЗИТОРУ БОГДАНУ СЕГІНУ

18 січня в Міністерстві культури України відбулося засідання комітету з присудження премії імені Б. М. Лятошинського. За результатами таємного голосування премію імені Б. М. Лятошинського у 2019 році присуджено композитору Сегіну Богдану Дарійовичу (м. Львів) за вокально-інструментальний твір на духовну тематику «Між Сходом і Заходом. Містерія народження» для солістів, мішаного хору, струнного оркестру та органа (2017 рік).

ПРЕМ’ЄРА ХУДОЖНЬОГО ФІЛЬМУ «КРУТИ 1918» ВІДБУДЕТЬСЯ У ДЕНЬ 101-Ї РІЧНИЦІ БОЮ ПІД КРУТАМИ

Прем’єрний показ художньої стрічки «Крути 1918», присвяченої історичній події – Бою студентів під Крутами, відбудеться 29-го січня в Культурному центрі «Кінотеатр «Київ».

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ВІДКРИТОМУ КОНКУРСІ ЖИВОПИСУ «КРАСА ТВОЯ, УКРАЇНО!»

Міністерство культури України спільно з Національним музеєм «Київська картинна галерея», ГО «Кращий художник / The best artist», благодійним фондом ім. Василя Єрмілова, за ініціативи народного художника України Володимира Козюка, у рамках проекту «Духовне збереження та відродження культури України» з 17 грудня 2018р. по 17 вересня 2019 р. проводить всеукраїнський відкритий конкурс живопису «Краса твоя, Україно!». Конкурс проводиться для заохочення розвитку традиційного класичного малярства та виявлення талановитих митців України, подальшого розвитку та популяризації класичного мистецтва.

У КИЄВІ ДО 100-РІЧЧЯ ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ ПРЕЗЕНТУЮТЬ РУШНИК НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

До 100-річчя Дня Соборності України у Дзвіниці Успенського Собору в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику за підтримки Міністерства культури України відбудеться презентація Рушника Національної Єдності. Захід стане початком презентації Рушника в кожній області України впродовж 2019 року. Організаторами заходу виступили Благодійний Фонд «Український Рушник» спільно із Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником.

ВТРАЧЕНИЙ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ТВІР УКРАЇНСЬКОГО ЖИВОПИСЦЯ МИХАЙЛА ПАНІНА ПОВЕРНЕТЬСЯ ДО ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО ХУДОЖНЬОГО МУЗЕЮ – МІНКУЛЬТУРИ

Найближчим часом із США до України повернеться твір відомого українського живописця, учня Іллі Рєпіна – Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», втрачений Дніпропетровським художнім музеєм під час Другої світової війни.

СТРІЧКА РЕЖИСЕРА ЗАЗИ БУАДЗЕ «ПОЗИВНИЙ БАНДЕРАС» ЗМАГАТИМЕТЬСЯ ЗА ПЕРЕМОГУ У МІЖНАРОДНОМУ КІНОФЕСТИВАЛІ У ЛОНДОНІ

Срічка «Позивний Бандерас» режисера Зази Буадзе відібрана до участі у London IFF 2019, де змагатиметься за перемогу одразу у трьох номінаціях: «Найкращий фільм іноземною мовою», «Найкраща операторська робота у стрічці іноземною мовою» та «Найкращий виконавець головної ролі у стрічці іноземною мовою».

ІХ МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНА БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕРЕРВНА ОСВІТА: ОРІЄНТИРИ СПІВТВОРЕННЯ». ДЕДЛАЙН – 5 ЛЮТОГО 2019 Р.

Українська бібліотечна асоціація та Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв оголошують про проведення ІХ Міжнародної конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: орієнтири співтворення», що відбудеться 26 лютого – 1 березня 2019 р., вже традиційно, у смт Славське Львівської області.

Серед основних питань конференції:

- розвиток бібліотечної освіти в контексті розвитку бібліотечної справи та міжнародних бібліотечних трендів;

- сучасні проблеми діяльності вітчизняних бібліотек та їх вплив на формування контенту програм з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників;

- нові підходи до підготовки інформаційно-бібліотечних фахівців;

- нові тренінгові програми для РТЦ тощо.

РОЗІГРАШ ІЗ ПОДАРУНКАМИ!

Оформіть електронний членський квиток УБА та беріть участь у розіграші із подарунками від ВГО Українська бібліотечна асоціація. Розкажіть, чим Українська бібліотечна асоціація цінна для Вас та отримайте подарунок. Розіграш триватиме до 14 лютого 2019 року.

ІV МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ МОЛОДИХ БІБЛІОТЕКАРІВ УБА, 11-12 КВІТНЯ 2019 Р., М. ХАРКІВ

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації запрошує взяти участь у ІV Міжнародному форумі молодих бібліотекарів УБА, який відбудеться 11-12 квітня 2019 р. у м. Харків на базі навчально-бібліотечного комплексу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Організатор Форуму: Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації.

Партнери Форуму: Наукова бібліотека Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківське обласне відділення УБА.

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «НАУКОВА КОМУНІКАЦІЯ В ЦИФРОВУ ЕПОХУ», 28-29 БЕРЕЗНЯ 2019 Р., М. КИЇВ

Наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія» і Секція університетських бібліотек УБА разом з іншими установами та бібліотеками спільно організовують щорічну Міжнародну науково-практичну конференцію «Наукова комунікація в цифрову епоху», що відбудеться 28-29 березня 2019 року на базі Наукової бібліотеки НаУКМА.

Основні питання конференції:

- національні та міжнародні проекти доступу до наукової інформації;

- наукометричні та бібліометричні інструменти оцінки наукових досліджень;

- цифрова підтримка наукових досліджень;

- наукові журнали: нові моделі технології створення та розповсюдження;

- відкритий доступ та відкрита наука;

- створення і використання наукових електронних ресурсів;

- питання інтелектуальної власності в цифрову епоху.

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «РОЛЬ БІБЛІОТЕК В РЕАЛІЗАЦІЇ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ 2016–2030», 21 ЛЮТОГО 2019 Р., М. РІВНЕ

Українська бібліотечна асоціація запрошує взяти участь у роботі науково-практичної конференції «Роль бібліотек в реалізації Цілей сталого розвитку 2016–2030», яка відбудеться 21 лютого 2019 року в м. Рівне на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Організатори:

- Рівненська ОУНБ

- ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації».

VI ЗИМОВА ШКОЛА МОЛОДИХ БІБЛІОТЕКАРІВ УБА «VISIBLE LIBRARY: ПРОФЕСІЙНА КОМУНІКАЦІЯ», 12-15 ЛЮТОГО 2019 РОКУ, С. ІЗКИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛ.

Українська бібліотечна асоціація оголошує конкурсний набір бажаючих для участі у роботі VI Зимової школи молодих бібліотекарів УБА, що буде проходити 12-15 лютого 2019 р., с. Ізки, Міжгірський р-н, Закарпатська область. Ключова тема Школи – Visible Library: професійна комунікація. Навчальна програма школи буде зосереджена на питаннях розвитку професійної комунікації бібліотек та бібліотекарів, побудови комунікаційної політики бібліотеки, створення контенту (текстів, фото та презентацій), використання соціальних мереж як каналів комунікації бібліотеки (facebook, instagram, telegram), вдосконалення навичок самопрезентації та публічних виступів та ін.

Організатори: Молодіжна секція УБА.

Партнери: еко-курорт «Ізки», Асоціація бібліотекарів Закарпаття. 

Підготувала бібліотекар І категорії сектору наукової інформації

з питань культури і мистецтва І. М. Нуньєс

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше