Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Хроніка культурного життя Вінниччини
Грудень

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

4 грудня, до Міжнародного дня прав людини, у секторі правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва представлено книжкову виставку «Захист прав людини – найголовніша національна ідея» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2T8P432. – Назва з екрана.

5 грудня в приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулась інформаційна сесія щодо участі у Програмі «U-Lead з Європою» в частині створення/модернізації центрів надання адміністративних послуг. Захід організовано Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвиту ОДА спільно з Вінницьким центром розвитку місцевого самоврядування. До участі в інформаційній сесії було запрошено представників органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій щоб ознайомити їх з результатами Початкової Фази, станом виконання Фази Впровадження та умовами участі у програмі // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2LjaeIZ. – Назва з екрана.

5 грудня у відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва завітали студенти Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д. К. Заболотного на презентацію виставки-присвяти «Легендарний кардіохірург нашого часу», приуроченої до 105-річчя від дня народження блискучого лікаря, теоретика медицини, філософа, талановитого кібернетика, соціолога, письменника та громадського діяча М. М. Амосова. Бібліотекар відділу Л. П. Циба ознайомила слухачів з літературою, яка відображає життя і професійну діяльність академіка. Відвідувачі також переглянули документальний фільм «Микола Михайлович Амосов».

6 грудня, у рамках науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю», у відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася презентація збірок Юрія Хмелевського «Акт гуманізму» та «Декорації змін». У заході взяли участь представники Вінницької обласної організації НСПУ, Тульчинського районного літературно-мистецького об’єднання «Оберіг», директор Тульчинської ЦРБ В. Вігуржинська, українська композиторка, відмінник освіти України, член Асоціації діячів естрадного мистецтва України О. Янушкевич, виконавиця романсів, вінницька журналістка Т. Скомаровська та ін. // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2RazNl9. – Назва з екрана.

6 грудня з нагоди Дня Збройних Сил України у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано виставку документів «Героїв стежина – від батька до сина» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

6 грудня працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували виставку-присвяту «Легендарний кардіохірург нашого часу», до 105-річчя від дня народження блискучого лікаря, теоретика медицини, філософа, талановитого кібернетика, соціолога, письменника та громадського діяча М. М. Амосова // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

7 грудня, до відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років відділ рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував виставку «Законодавчі акти Української Народної Республіки». На експозиції представлено урядовий часопис «Вісник Державних Законів для всіх земель Української Народної Республіки» – офіційний орган Директорії та Державної Канцелярії, який виходив з січня 1919 у Києві, з лютого – у Вінниці, а з червня – у Кам’янці-Подільському. У виданні друкували законодавчі акти, міжнародні угоди, урядові накази та розпорядження, зокрема: Закони «Про державну мову в Українській Народній Республіці», «Про Державну Українську грошову одиницю», «Про вищий уряд Автокефальної православної Соборної Церкви», «Про встановлення святкування 22 січня, як дня проголошення самостійності України», «Про землю в Українській Народній Республіці» та ін. // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

7 грудня, до Дня місцевого самоврядування, фахівці відділу наукової інформації та бібліографії Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували віртуальний бібліографічний список «Місцеве самоврядування: теорія, реформування в Україні, зарубіжні практики», матеріали якого сприятимуть досягненню оптимальних умов життєдіяльності місцевої громади Вінниччини та підвищенню якості послуг, які надають службовці органів місцевого самоврядування. Також фахівці сектору правової інформації підготували книжкову виставку «Децентралізація: зміни заради майбутнього».

9 грудня у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося відкриття виставки творів живопису вінницької художниці-початківця Інни Стратієвської. Роботи, які представлені на виставці, написані у жанрі пейзажу та лірико-філософській подачі. Виставка триватиме до 4 січня 2019 р. // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

10 грудня, у рамках Всеукраїнського тижня права, у секторі правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася інформаційно-просвітницька година «Захист прав людини в поліцейській діяльності». Студенти Вінницького технічного коледжу з зацікавленістю слухали доповіді виступаючих – старшого інспектора з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Національної поліції України З. Маєвської та заступника директора Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги Д. Божнюк, а також ознайомилися з виставкою книг про права людини // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

10 грудня, напередодні новорічних свят, у секторі журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано виставку публікацій «Новорічна палітра». Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував книжково-ілюстративну виставку «Хай рік новий, Різдво Христове, вам подарують дні казкові».

10 грудня, до Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, сектор журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організував прес-виставку «Чорнобиль – найбільша техногенна катастрофа ХХ ст.». Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував перегляду тематичної виставки «Трагедія – одна на всіх, страшна і неповторна».

11 грудня у відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Сучасні технології в овочівництві», яке провела президент клубу Г. Г. Мінова. Садівники-аматори Т. М. Нечитайло, Л. А. Білоус, М. Д. Вербицька, Л. І. Кравцова, Г. П. Шевченко поділилися з учасниками заходу власним досвідом вирощування різноманітних сортів і гібридів овочів. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

11 грудня, у рамках Всеукраїнського тижня права, у секторі правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся інформаційно-просвітницький захід-застереження «Не стань жертвою обману». У заході взяли участь: інспектор із зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Вінницькій області О. Вотякова з виступом на тему: «Як вберегтиcя від обману: взаємодія поліції і населення»; адвокат Т. Грицуляк – «Шахрайство: ризики та протидія»; начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Н. Вітов – «Не стань жертвою торгівлі людьми». Також відбулися інтерактивна вистава у стилі флеш-театру «Ланцюг злочинних дій», перформанс «Павутиння злочину», спільний виступ двох театрів-студій «ПТАХА» та «Сьоме небо» ВНМУ ім. М. І. Пирогова // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

13 грудня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася інформаційна година «Співробітництво з НАТО: панацея чи орієнтир реформування сектору безпеки України?» за участю декана історичного факультету ДонНУ імені Василя Стуса, кандидата історичних наук, доцента кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Ю. Темірова. Слухачами були студенти Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ та Вінницького вищого професійного училища сфери послуг.

17 грудня у відділі економіки і новітніх технологій Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва спільно з Вінницьким обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» проведено конференцію-дискусію «Розповідь про перші кроки раннього втручання батьків, спеціалістів – батькам, спеціалістам» зі скайп-зв’язком з Харківською областю та «круглий стіл»: «Розбудова соціальної послуги «соціальна адаптація та дотримання репродуктивних прав людей з інтелектуальним порушенням» зі скайп-зв’язком з Львівською областю. Участь у заході брали представники влади, громадських організацій, фахівці соціальної, освітньої та медичної сфери. До заходу фахівці відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури підготували книжкові виставки: «Життя вище інвалідності. Репродуктивні права та здоров’я людей з інвалідністю» та «Раннє втручання – принцип нормалізації життя» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

18 грудня, до 130-річчя від дня народження видатного українського композитора, художника, прозаїка, драматурга, журналіста, редактора, видавця, громадського діяча Левка Сільвестровича Лепкого, у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано книжкову виставку «Українець Левко Лепкий – співець та літописець стрілецької слави».

20 грудня у читальній залі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася пізнавальна година «Дивосвіт різдвяних свят» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Захід розпочався виступом зразкового танцювального колективу «Молодість» під керівництвом В. Чешківської. Бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Т. Горовенко розповіла присутнім про різдвяні і новорічні традиції в країнах Європи. Гостям було цікаво дізнатись про різноманітні, іноді кумедні та дивакуваті, звичаї святкування Нового року. Презентацію доповнено яскравими ілюстраціями.

26 грудня, у конференц-залі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся показ уривків з фільму українського режисера О. Муратова «Татарський триптих», знятого за мотивами «Кримських оповідань» Михайла Коцюбинського. В основу стрічки покладено три новели – «У путах шайтана», «На камені» та «Під мінаретами». Три фрагменти з побуту кримських татар столітньої давнини. Це перша спроба познайомити з кримськотатарським народом через його особливості: національні звичаї, обряди, ритуали тощо.

30 грудня фахівці відділу наукової інформації та бібліографії Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували віртуальний бібліографічний список «Академічна доброчесність як фактор попередження порушень освітнього процесу». Тема академічної доброчесності в Україні, за останні роки встигла пройти шлях від повної новизни до певного визнання освітньою і науковою спільнотою. На сьогодні, вона продовжує бути актуальною. Академічна доброчесність стосується не лише якості освіти – вона безпосередньо впливає на те, яку молодь виховує система вищої освіти в країні, які цінності закладаються під час навчання в університеті та яким є «секрет успіху» в суспільстві.

Музейна діяльність

4 грудня у приміщенні Могилів-Подільського районного музею етнографії та народного мистецтва імені Марії Руденко розгорнуто невеличку, але змістовну виставку, на якій представлені дідухи, композиції з природного матеріалу, витинанки – зокрема сніжинки та ангелики. Доповнюють рукотворну красу місцевих майстрів і цікаві книги, альбоми та журнали, де можна знайти зразки витинанок, вертепів, новорічних костюмів для ряджених. Широкий вибір фольклорного матеріалу – колядки, щедрівки, віншування, засівання, а також опис обрядів на різних теренах України, відеозаписи обласного фестивалю «Різдвяне диво» та ін. // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2SiYXLv. – Назва з екрана.

13 грудня, з нагоди 141-ї річниці від дня народження видатного українського композитора, хорового диригента, громадського діяча та педагога – Миколи Дмитровича Леонтовича та з метою вшанування пам’яті митця та популяризації його творчого доробку, на Тепличчині відбулися Дні Леонтовича. У день народження композитора вдячні земляки поклали квіти на його могилу у с. Марківка. Учні Соболівської школи, професійного аграрного ліцею та вихованці Будинку дитячої творчості відвідали музей М. Леонтовича, де ознайомилися з основними віхами життя і творчості видатного майстра // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2EL1EkX. – Назва з екрана.

13 грудня в день народження видатного українського композитора Миколи Дмитровича Леонтовича відбулася екскурсія вихованців Теплицького районного Будинку дитячої творчості до музею М. Д. Леонтовича в с. Марківка. Також діти відвідали могилу Миколи Дмитровича та вшанували його пам’ять // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2CxoTgQ. – Назва з екрана.

Рудик, І. В музеях України знайшли багато екземплярів барської кераміки : [барська експедиція їздила музеями України у пошуках зразків барської кераміки. Делегація у складі представників міської ради та фотографа побувала в музеях Вінницької, Київської та Полтавської областях та знайшли там біля восьмидесяти зразків барської кераміки] / І. Рудик // Барчани. – 2018. – 14 груд. – С. 4.

Зарицький, П. Свята Варвара натхнення дарувала : [в день Варвари, яка є покровителькою рукодільниць, у Музеї історії міста Козятина відбулася тематична виставка робіт місцевих вишивальниць «Малюєм зимоньку нитками»] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 20 груд. – С. 7.

Гоцуляк, М. Огні запалюють палкі… : [М. Гоцуляк, директор музею етнографії та народного мистецтва ім. М. Руденко, поділилася враженнями про Вінницький обласний краєзнавчий музей, який відзначив своє перше 100-річчя] / М. Гоцуляк // Слово Придністров’я. – 2018. – 21 груд. – С. 9.

22 грудня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулось обласне свято національної кухні «Чим хата багата, тим і рада». Серед поважних гостей свята – заступник голови облдержадміністрації О. Крученюк, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Д. Цярціньскі, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І. Салецький, голова Ради національно-культурних товариств Вінниччини Мерабі Нарсіа. В ході заходу вінничани та гості міста долучилися до міжкультурного діалогу, ознайомились з виробами народно-прикладного мистецтва, послухали мистецькі проекти національно-культурних товариств, а головне, скуштували азербайджанські, білоруські, грузинські, єврейські, німецькі, польські, ромські, індійські та українські страви // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2T9FMnl. – Назва з екрана.

Театрально-концертна діяльність

12 грудня у концертній залі Вінницького коледжу культури і мистецтв імені М. Леонтовича відбулось урочисте відкриття обласного фестивалю хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича» з нагоди відзначення 141-ї річниці від дня народження видатного українського композитора. У фестивалі взяли участь десятки колективів, які є найактивнішими учасниками культурно-мистецьких заходів області, лауреати обласних та всеукраїнських фестивалів-конкурсів хорового мистецтва. На початку заходу відбулась презентація нового хорового колективу – Подільського камерного хору «Леонтович-капела» Вінницької обласної філармонії ім. М. Леонтовича (художній керівник та диригент – О. Бабошина). З вітальним словом до учасників фестивалю звернулися голова облдержадміністрації В. Коровій, його заступник І. Івасюк та  начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА С. Городинський. В рамках заходу відбулось нагородження лауреатів Всеукраїнської премії Миколи Леонтовича, яка була заснована у минулому році до 140-річчя композитора. Концертну програму фестивалю відкрили юні учасники хору молодших класів «Пролісок» ВДШМ «Вишенька». Загалом, усі колективи-учасники демонстрували високий рівень виконавської майстерності, сценічної культури, цікавий репертуар, в якому переважали хорові твори М. Д. Леонтовича та обробки українських народних пісень, хорові твори сучасних українських композиторів, а також місцевих авторів. У фіналі першого дня фестивалю прозвучав безсмертний «Щедрик» Миколи Леонтовича // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2GiaedA. – Назва з екрана.

20 грудня у Тиврівському РБК відбувся концерт дитячої музичної школи «Христос народився! Славімо його». Розпочався концерт з виступу починаючих скрипалів, які виконали знаменитий «Щедрик» М. Леонтовича. Також порадували присутніх своїми виступами танцюристи, музиканти і співаки // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Sbvao1. – Назва з екрана.

22 грудня у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. К. Садовського відбувся творчий ювілейний концерт «Ода життю», присвячений 60-річчю від дня народження народного артиста України, відомого вінницького композитора, співака Станіслава Городинського. Почесну місію вручення державної нагороди «Народний артист України» виконав заступник голови облдержадміністрації І. Івасюк. Вітаючи ювіляра І. Івасюк зачитав текст указу про нагородження, побажав творчої наснаги та подальшого розквіту таланту, а також подякував за невтомну працю та вміння дарувати людям радість і добро. Понад 4 години усі присутні мали можливість насолоджуватись ліричними українськими піснями у виконанні ювіляра. Кожний музичний твір був пронизаний любов’ю до батьківщини, до рідного краю, шаною до батьків, повагою до жінки. Переважна більшість пісень звучала у власному виконанні Станіслава Городинського, який є автором понад 200 музичних творів, багатьох обробок українських народних пісень для хору і ансамблів // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2EPIaNa. – Назва з екрана.

Вистава та солодкі подарунки : [у Вінницькому академічному обласному театрі ляльок в місті Вінниця відбувся святковий ранок до Дня Святого Миколая для дітей пільгових категорій Вінницького р-ну] // Подільська зоря. – 2018. – 27 груд. – С. 2.

Музичне життя Вінниччини

Андрійчук, Г. Музика жива! : [в залі Шаргородської дитячої музичної школи відбувся концерт студентів Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. Вітала гостей-музикантів директор музичної школи О. Цибульська] / Г. Андрійчук // Шаргородщина. – 2018. – 7 груд. – С. 4.

5-те хорове свято «Школа Павла Муравського» : [про діяльність народної хорової капели «Діброва» ім. Павла Муравського] // Піщан. вісті. – 2018. – 7 груд. – С. 5.

Відроджуємо українське : [за сприяння Вінницького управління культури і мистецтв, Вінницького ОЦНТ у великій залі Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Леонтовича відбулося обласне свято кобзарського мистецтва «Струни вічності» з нагоди відзначення 108-ї річниці від дня народження відомого кобзаря-бандуриста Володимира Перепелюка] // Ямпіл. вісті. – 2018. – 7 груд. – С. 2.

Бевза, М. Фестиваль поетів та піснярів : [у Ямпільській дитячій музичній школі відбувся районний фестиваль поетів і піснярів Ямпільщини. Організатор фестивалю Ю. Соболевський, який також пише вірші і музику, подякував учасникам, вручивши їм подарунки, та відзначив, що, організовуючи вже вдруге районний фестиваль, має на меті створення районної Спілки поетів і піснярів. Учасники фестивалю підтримали цю ініціативу, запропонувавши залучати до участі у цьому заході і творчу юнь] / М. Бевза // Ямпіл. вісті. – 2018. – 12 груд. – С. 4.

13 грудня на сцені Тульчинського РБК, з нагоди відзначення 141-ї річниці від дня народження видатного композитора-земляка М. Д. Леонтовича проводиться обласний мистецький проект – свято хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича». Захід проводиться обласним центром народної творчості спільно з сектором культури і туризму Тульчинської РДА за підтримки та сприяння управління культури і мистецтв Вінницької ОДА. У святі беруть участь і демонструють свою майстерність хорові колективи кращі з кращих народні аматорські хорові колективи Вінниччини, серед яких – славетна хорова капела ім. М. Д. Леонтовича (Тульчинський РБК), академічний хор «Відродження» (Теплицький РБК), хоровий колектив «Вінок Поділля» ім. В. І. Іжевського (Іллінецький РБК), хоровий колектив агрофірми «Ольгопіль» (смт Ольгопіль), хоровий колектив працівників культури Чечельницького р-ну, хоровий колектив української пісні «Зорецвіт» (Хмільницький РБК), хоровий колектив Тульчинського коледжу культури, хор працівників культури Вінницького р-ну, хорова капела «Діброва» (Піщанський РБК) та інші колективи // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2T7XBDn. – Назва з екрана.

Конкурс «Юний композитор» : [у Чернівецькій дитячій музичній школі відбувся конкурс на краще виконання власного твору. У конкурсі взяли участь учні 4-8 класів, загалом вісімнадцять учасників] // Чернівец. зоря. – 2018. – 14 груд. – С. 8.

Гран-прі зі столиці привезла Катерина Герасимчук : [жмеринчанка, вихованка Дитячої музичної школи К. Герасимчук взяла участь у двох міжнародних конкурсах, які відбулися у столиці 15–16 грудня. З конкурсів «Джерело надії» і «Талановиті діти України» дівчинка привезла дві нагороди, виборовши Гран-прі міжнародних конкурсів] // Жмерин. газ. – 2018. – 21 груд. – С. 7.

Мураховська, К. У музичній школі : [у Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького відбулось театралізоване дійство «Андріївські вечорниці»] / К. Мураховська // Бершад. край. – 2018. – 21 груд. – С. 6.

Любіч, В. «Непосиди» знову переможці : [учні Самгородоцької музичної школи перемогли у Всеукраїнському багатожанровому конкурсі мистецтв «Подільський зорепад» у м. Вінниця. Їх танець інопланетян у конкурсі зайняв перше місце] / В. Любіч // RIA – Козятин. – 2018. – 27 груд. – С. 3.

Іванова, А. «Христос народився, славімо його!» : [під такою назвою, в Тиврівському РБК, відбувся концерт вихованців Тиврівської дитячої музичної школи] / А. Іванова // Маяк. – 2018. – 28 груд. – С. 5.