ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Грудень

Версія для друку

Кіномистецтво

«Кінометр – 2018» : [на базі Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Леонтовича відбувся ХІ обласний фестиваль-конкурс аматорського кіно «Кінометр – 2018». Свої роботи для творчого змагання представили 19 кіноаматорів та керівників народних аматорських кіностудій Бершадського, Гайсинського, Калинівського, Тростянецького, Тульчинського, Чечельницького та Хмельницького районів. Переможців обирали у номінаціях «Документальний фільм», «Ігровий фільм» та «Відеоролик»] // Нове місто. – 2018. – 13 груд. – С. 12.

Прем’єра фільму «Чорний козак» : [у залі КП «Бершадська РДЮСШ «Ровесник» відбудеться прем’єра фільму «Чорний козак» та творча зустріч з авторами фільму] // Бершад. край. – 2018. – 14 груд. – С. 3.

18 грудня у Вінницькому обласному центрі технічної творчості учнівської молоді відбулось нагородження переможців обласного фестивалю аматорського військово-патріотичного короткометражного кіно «Погляд у майбутнє». Конкурс відбувся за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю та Департаменту освіти і науки ОДА. Кожна команда на чолі з наставниками створювала відео у певній номінації: документальний/публіцистичний, навчальний, ігровий або анімаційний фільми. До участі у фестивалі долучилися чотирнадцять районів області та місто Вінниця. На розгляд журі подано 26 робіт старшокласників Вінниччини. Задля підтримки творчого потенціалу молоді, переможці у кожній номінації нагороджені відповідними призами // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QLawyw. – Назва з екрана.

Образотворче мистецтво

«Відкриті очі» : [під такою назвою у Ямпільському районному музеї образотворчого мистецтва відкрилася персональна виставка картин, режисера, члена НСКУ Олександра Домбровського. На виставці представлено тридцять полотен митця, серед яких чільне місце займають пейзажні картини на культурно-історичну тематику та графіка на тему Майдану і війни на сході України] // Ямпіл. вісті. – 2018. – 5 груд. – С. 4.

21 грудня, до новітнього мистецького проекту «Українські митці за вільну Україну» долучилися учні 9-11 класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія № 6 Вінницької міської ради». Тема чергової лекції стосувалася життєвого та творчого шляху сучасного українського художника Івана Марчука. Лекцію підготувала завідувач кафедри історії та культури України факультету історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, доктор історичних наук, професор О. Коляструк // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2LBlfp8. – Назва з екрана.

На Вінниччині триває інноваційний мистецький проект «Українські митці за вільну Україну», що передбачає проведення у закладах освіти м. Вінниці спеціалізованого курсу лекцій національно-патріотичного спрямування з метою показати учнівській молоді національну самобутність українців та процес державотворення через призму мистецтва. На разі до проекту долучилися учні 9-11 класів Комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 Вінницької міської ради». Тема чергової лекції стосувалася життєвого та творчого шляху видатної української народної художниці Марії Оксентіївни Приймаченко (1908-1997), творчість якої немає аналогів у сучасному мистецтві. Лекцію підготувала завідувач кафедри історії та культури України факультету історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, доктор історичних наук, професор О. Коляструк // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2R5ZX8D. – Назва з екрана.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Невеселюк, Л. У ритмі танців і пісень пройшов цей ювілейний день! : [про святкування 50-річчя з дня заснування БК у с. Заозерне Тульчинського району] / Л. Невеселюк // Тульчин. край. – 2018. – 7 груд. – С. 8.

Романова, Н. Зоряний старт Махнівських дарувань : [перше та друге місце привезли вихованці Махнівської дитячої музичної школи з ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої творчості «Зоряний старт», що відбувся у Києві] / Н. Романова // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 13 груд. – С. 1.

«Дівчинко, не бійся бути смішною» : [Зоя Горностай з Радівки Калинівського р-ну перемогла на районному конкурсі читців гумору, присвяченому Степану Руданському та потрапила на обласний конкурс, де посіла перше місце] // Прапор Перемоги. – 2018. – 14 груд. – С. 12.

Гаврилова, С. Ой, глибокий колодязь, золоті ключі : [до 60-річчя директора Уланівського СБК Хмільницького р-ну Андрія Бохнюка] / С. Гаврилова // Життєві обрії. – 2018. – 14 груд. – С. 6.

Призові місця привезли жмеринські танцівники з чемпіонату центральної України : [у Києві відбувся Чемпіонат центральної України з сучасного танцю. Жмеринку на змаганнях представили вихованці спортивної школи «Art Dance»] // Жмерин. газ. – 2018. – 14 груд. – С. 6.

Декоративно-прикладне мистецтво

Мала, І. Виставка витинанки від Тетяни Рудик : [відбулася у виставковій залі Барського ліцею №2. Майстриня близько десяти років займається мистецтвом витинанки, у її колекції п’ятдесят робіт. Також усі бажаючі мали можливість долучитися до майстер-класу з витинанки] / І. Мала // Барчани. – 2018. – 14 груд. – С. 5.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Гонта, В. Повір у себе – і в тебе повірять інші : [під таким гаслом відбувся у Крижопільському РБК фестиваль для дітей з обмеженими можливостями. Учасників заходу привітали заступник голови РДА В. Круць та керівник апарату районної ради Н. Тимчишина] / В. Гонта // Сільські новини. – 2018. – 4 груд. – С. 2.

6 грудня Калинівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з відділом освіти Калинівської райдержадміністрації, Будинком дитячої творчості та за підтримки народного депутата України П. Юрчишина проведено творчий фестиваль для дітей з функціональними обмеженнями «Світ моїми очима». Метою заходу, який проходив в РБК, є створення сприятливих умов для розкриття та самовираження дітей з особливими потребами, сприяння їх інтеграції в суспільство, пошук інноваційних форм і методів роботи, спрямованих на самоствердження, активізацію життєвої позиції особистості, розширення кола спілкування та розвиток комунікативних навичок // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2PU0pC4. – Назва з екрана.

6 грудня, в рамках районної програми розвитку культури та духовного відродження на період до 2020 року, у Вінницькій обласній філармонії відбулася телевізійна відеозйомка новорічної програми, на яку були запрошені кращі колективи Вінницької області. Бершадщину представив зразковий аматорський ансамбль естрадного танцю «Мрія» Бершадського РБК. 57 учасників колективу виконали хореографічну композицію «Зимові забави» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2EMVaD0. – Назва з екрана.

11 грудня у м. Калинівка відбувся обласний конкурс виконавців сатири та гумору ім. Степана Руданського «Україна сміється – отже не здається», присвячений 185-річчю від дня народження відомого земляка. Цьогоріч Тепличчину представляв учасник театру естради Теплицького РБК (кер. В. Загляда) І. Воловодівський та здобув почесне ІІ місце // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2AgJbtF. – Назва з екрана.

«Талант, помножений на працю…» : [у Могилів-Подільському вперше відбувся Фестиваль заходів з зарубіжної літератури, ініційований управлінням освіти міської ради. Впродовж тижня вихованці та вчителі загальноосвітніх закладів представляли інсценізації творів зарубіжної літератури, літературно-музичні композиції тощо] // Краяни. – 2018. – 13 груд. – С. 4.

13 грудня на базі Шаргородського Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний фестиваль юних читців та вокалістів «Зіркова мрія». Участь у заході взяло 160 дітей з усіх шкіл району. Фестиваль проводився у двох номінаціях і у трьох вікових категоріях. Солісти виконували пісні про любов до рідного краю, про свої дитячі мрії, про дружбу тощо. Особливо неперевершеними були читці – зі сцени лунав гумор, лірика, авторська поезія. Усі учасники отримали грамоти відділу освіти РДА // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2EIiXDp. – Назва з екрана.

15 грудня на сцені Тульчинського РБК відбулося святкування 20-річчя з часу створення районного фестивалю дитячої творчості «Дударик». Фестиваль дитячої творчості «Дударик» став чи не наймасовішим культурно-мистецьким заходом та теренах Тульчинщини, найголовнішим завданням якого є сприяння популяризації сучасної естрадної та традиційної української пісні, танцю, виявленню та показу творчих здобутків образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва серед дітей та молоді. Впродовж двадцяти років існування фестивалю його організатори та учасники працювали над виявленням талановитих і обдарованих дітей та молоді у різних видах мистецтва: хореографії, вокалі, художньому читанні, декоративно-прикладному та образотворчому мистецтвах. Юні таланти залучались до активної участі у мистецькому житті усіх населених пунктів Тульчинського району. Особлива увага приділялась патріотичному вихованню підростаючого покоління за допомогою засобів українського мистецтва // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QSt28h. – Назва з екрана.

17 грудня під головуванням заступника голови облдержадміністрації І. Івасюка відбулось засідання організаційного комітету по проведенню V Обласного фестивалю народної творчості «Різдвяне диво», яке збере в м. Іллінці кращі фольклорно-етнографічні та співочі колективи з колядками і щедрівками рідного краю, виробами народних майстрів та господинь, обрядовими хлібами та кутею з усіх районів Вінниччини. Під час фестивалю шанувальники народного мистецтва матимуть можливість поспілкуватися з майстрами, помилуватись їх виробами та різдвяними композиціями з природних матеріалів, а господині з кожного району частуватимуть гостей щедрою кутею та духмяною різдвяною випічкою // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2LvWCdH. – Назва з екрана.

19 грудня у Вінницькому академічному обласному театрі ляльок в місті Вінниця відбувся святковий ранок до Дня Святого Миколая для дітей пільгових категорій Вінницького району. З нагоди свята з привітаннями завітали голова районної державної адміністрації М. Демченко та голова районної ради С. Сітарський. Дійство відбувалося у глядацькій залі, де запрошені поринули у фантастичний світ новорічних пригод, герої яких надзвичайно дивували та радували малечу. Актори театру підготували цікаве театралізоване дійство – справжню новорічну казку під назвою «Веселий маскарад» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2GyLkq0. – Назва з екрана.

Український світ Придністров’я : [у Палаці культури Придністров’я в Тирасполі уп’ятнадцяте проведено Фестиваль-конкурс української народної пісні «Пшеничне Перевесло». На запрошення ГО Спілки українців Придністров’я ім. О. Бута та міжнародної ГО «Український центр «Співробітництво» в ньому взяли участь знані активісти ВУТ «Просвіта» – заслужений працівник культури України, заступник директора Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України С. А. Гальченко, народна артистка України, член правління товариства «Україна-світ» С. І. Мирвода, заслужений працівник освіти України В. Ф. Семистяга. В ювілейному цьогорічному Форумі взяли участь понад 200 конкурсантів з різних куточків краю. Гран-прі здобули: О. Геращенко (м. Слободзея) за сольне виконання пісні «Із сиром пироги» та народний колектив української народної пісні «Стожари» (м. Григоріополь) за виконання пісень «Вишенька» і «Ой, у полі стоїть верба»] // Піщан. вісті. – 2018. – 21 груд. – С. 5.

21 грудня працівниками Теплицького РБК, учасниками театру естради, зразковим аматорським хореографічним колективом «Фантазія» Теплицького РБК проведено прем’єру дитячого ранку «Новорічний карнавал» для дітей селища Теплик // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Rd312F. – Назва з екрана.

Остапчук, С. Варварівські вечорниці : [у Бохоницькому СК відбулись Варварівські вечорниці, під час яких презентовано виставку робіт місцевих вишивальниць на якій представлені ікони, картини, сорочки, сукні, рушники, хустки тощо] / С. Остапчук // Поділ. зоря. – 2018. – 27 груд. – С. 3.

Юні таланти : [у залі педагогічного університету м. Вінниці за сприяння продюсерського центру «Талант» відбувся Всеукраїнський багатожанровий фестиваль «Таланти Вінниччини». Всі учасники фестивалю отримали дипломи та почесні відзнаки. Диплом лауреата фестивалю отримала брацлавчанка А. Гаврилюк] // Прибузькі новини. – 2018. – 28 груд. – С. 4.

Шоу-група східного танцю «NEW STREAM» виборола Гран-прі та медалі на фестивалі : [у м. Київ відбувся конкурс-фестиваль «Новорічна феєрія танців», у якому взяли участь барські танцюристи «NEW STREAM» виборовши Гран-прі та медалі] // Барчани. – 2018. – 28 груд. – С. 5.

На Вінниччині відзначено переможців Фестивалю ранкової зарядки «Рух заради здоров’я». Обласним центром ФЗН «Спорт для всіх» спільно з управлінням фізичної культу та спорту облдержадміністрації і обласним відділенням Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України у 2018 році проведені фестивалі ранкової зарядки «Рух заради здоров’я» та рухової активності з нагоди Всесвітнього дня здоров’я, Дня знань та Дня фізичної культури та спорту в області. У фестивалях взяли участь 68,8 тисяч дітей ДНЗ та ЗОШ районів та міст обласного значення області. У листопаді-грудні переможці в номінаціях були відзначені обласним центром «Спорт для всіх» інвентарем для рухових активностей // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QLbqeq. – Назва з екрана.

Список умовних скорочень

АТО – антитерористична операція

БК – будинок культури

ВДПУ – Вінницький державний педагогічний університет

ГО – громадська організація

КВК – клуб веселих та кмітливих

КЗ – комунальний заклад

КП – комунальне підприємство

НВК – навчально-виховний комплекс

ОДА – обласна державна адміністрація

ОТГ – об’єднана територіальна громада

ОУНБ – обласна універсальна наукова бібліотека

ОЦНТ – обласний центр народної творчості

ПП – політична партія

РБК – районний будинок культури

РДА – районна державна адміністрація

НСПУ – Національна спілка письменників України

СБК – сільський будинок культури

СК – сільський клуб

ЦРБ – центральна районна бібліотека

ЦРМС – центр розвитку місцевого самоврядування

ЮНЕСКО – Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури

Підготувала в. о. зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва Н. Ф. Гончар

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Грудень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше