ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Грудень

Версія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Грудень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

Вінниця, 2018


Щомісячний дайджест «Хроніка культурного життя Вінниччини» має на меті забезпечення закладів галузі культури і мистецтва регіону інформацією про культурні події області, передовий досвід і досягнення вітчизняної культури, мистецтва, соціокультурної діяльності, музейної та бібліотечної справи. Видання є інформаційною базою для наукових досліджень, інформаційної підтримки управлінських структур в розробці і реалізації культурної політики та культурної діяльності, а також методичної діяльності фахівців сфери культури, висвітлення сучасного стану культури та мистецького життя регіону у всьому різноманітті його досягнень, проблем, подій і явищ. Для розповсюдження дайджесту використовуються сучасні електронні форми передачі інформації. Розраховано на працівників мистецьких і культурно-освітніх закладів, дослідників культури, широкого кола користувачів. 

Зміст

1. Загальний розділ

2. Бібліотеки Вінниччини

2.1. Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

3. Музейна діяльність

4. Театрально-концертна діяльність

5. Музичне життя Вінниччини

6. Кіномистецтво

7. Образотворче мистецтво

8. Самодіяльна народна творчість

8.1. Художня самодіяльність

8.2. Декоративно-прикладне мистецтво

8.3 Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв, благодійні акції


Загальний розділ

6 грудня, з нагоди Міжнародного дня волонтера та Дня збройних сил України в усіх районах Вінницької області відбулися тематичні заходи за участю голів райдержадміністрацій, районних рад, міських та сільських голів, волонтерів, учасників АТО та їх сімей, представників громадськості, учнівської молоді. За вагомий особистий внесок у захисті територіальної цілісності та недоторканості нашої Вітчизни, безмежну відданість Україні, активну громадянську позицію та з нагоди Міжнародного дня Волонтера та Дня Збройних Сил України грамотами голови районної державної адміністрації та районної ради відзначено кращих волонтерів та військовослужбовців району.

Колесник, Л. Переможець обласного конкурсу : [третьокурсник Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу О. Омелько переміг в обласному етапі міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка] / Л. Колесник // Слово Придністров’я. – 2018. – 7 груд. – С. 8.

Учень школи-ліцей здобув літературну премію : [учню школи-ліцей м. Жмеринка О. Лисенку, завдяки підтримці голови міськрайонного краєзнавчого об’єднання «Калинове гроно» В. Горлея, вдалося видати власну збірку казок. Олексій подав свою нову роботу на обласний конкурс «Струна на арфі України» і виборов диплом ІІІ ступеня в номінації «Кращий прозовий твір»] // Жмерин. газ. – 2018. – 7 груд. – С. 6.

Вийшов друком історичний альманах про Жмеринку : [до 115-ї річниці з Дня заснування міста Жмеринка вийшла друком книга «Сторінки з історії Жмеринської землі». Автор книги – місцевий історик та краєзнавець О. Антонюк] // Жмерин. газ. – 2018. – 7 груд. – С. 7.

У Жмеринці відбулася презентація нової книги про Браїлів : [в актовій залі Жмеринської ЦРБ ім. В. Вовкодава відбулася презентація книги «Браїлівські бувальщини» місцевої жительки Л. Юсухно] // Жмерин. газ. – 2018. – 7 груд. – С. 7.

У Жмеринці заснували нову премію: кого і як нагороджуватимуть : [під час 26 сесії районної ради 7 скликання, що відбулася 5 грудня, нагородили кращих творців краєзнавчих досліджень, роботи яких спрямовані на відродження духовності та збагачення культурної спадщини Жмеринського краю. Премію започаткували Жмеринська РДА та районна рада за ініціативи міськрайонного літературно-краєзнавчого об’єднання «Калинове гроно». Премія носить ім’я відомого краєзнавця-земляка, активного громадського діяча В. Вовкодава і має три номінації: «Народознавство» – присудили М. Біньківському, автору численних літературно-краєзнавчих публікацій про відомих особистостей Жмеринського краю; «Літературне краєзнавство» – присвоїли А. Подолинному, упоряднику книг В. Вовкодава, члену правління Вінницької обласної Національної спілки краєзнавців України; «Історичне краєзнавство» – присудили Заслуженому журналісту України, голові Вінницької обласної організації НСПУ, редактору журналу «Вінницький край» В. Вітковському] // Жмерин. газ. – 2018. – 7 груд. – С. 1, 5.

7 грудня на Єврейському кладовищі у Мурованих Курилівцях відбулось офіційне відкриття пам’ятника «Жертв Голокосту». У заході взяли участь керівництво району, селищної ради та місцеві жителі. Також на відкриття меморіалу прибула делегація з Нідерландів, представники якої виступили меценатами його встановлення. Перед присутніми виступив голова райдержадміністрації С. Ладан // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2zWMpCf. – Назва з екрана.

Береза, К. Землі Подільської щедроти : [у Тростянецькому селищному комунальному центрі культури і дозвілля відбувся вечір-зустріч народних умільців Тростянецької ОТГ. Гості вечора вишивальниці, художники, майстри народно-прикладного мистецтва. Запрошені умільці за чаюванням спілкувались і обмінювалися з присутніми своїм мистецьким досвідом, а усім присутнім був представлений фото колаж з творчими роботами майстринь. Чудовими піснями присутніх вітали Н. Стрілецька, вокальне тріо «Зірниця»] / К. Береза // Тростян. вісті. – 2018. – 14 груд. – С. 4.

14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цей день установлений з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків катастрофи. З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в усіх районах Вінницької області відбулися тематичні заходи за участі голів райдержадміністрацій, районних рад, міських та сільських голів, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, представників громадськості, учнівської молоді. За вагомий внесок у справу цивільного захисту населення, активну життєву позицію та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС було вручено різні відзнаки і Почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради.

Сауляк, В. Відкрито пам’ятний знак жертвам Голокосту : [у Мурованих Курилівцях відбулося офіційне відкриття пам’ятника «Жертв Голокосту». У заході взяли участь керівництво району та селища, представники громадських організацій та делегація гостей з Голландії] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2018. – 14 груд. – С. 1, 2.

19 грудня голова обласної державної адміністрації В. Коровій, голова обласної Ради А. Олійник, секретар Вінницької міської Ради П. Яблонський взяли участь в урочистому відкритті обласного молодіжного центру «Квадрат». На урочисте відкриття також завітав заступник Міністра молоді і спорту України О. Ярема. Модератором заходу стала директорка департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Н. Заболотна. Відкриття стартувало з Форуму KvadratGrangOpening, який зібрав молодь з усіх куточків України. На Форумі працювало шість дискусійних панелей, які тематично дублювали напрямки роботи центру: освіта, наука, культура, бізнес, сучасні медіа, влада і громада. В ході дискусій спікери визначили больові точки, досягнення та виклики, які постають у визначених сферах // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QIaibn. – Назва з екрана.

19 грудня в Хмільницькому районному Будинку культури відбулася презентація книги «Благодатна Хмільницька земля», яка приурочена до 95-річчя Хмільницького району. З виходом у світ ілюстрованого видання про Хмільницький край привітали присутніх заступник голови обласної державної адміністрації О. Крученюк, голова Хмільницької районної державної адміністрації Є. Буткевич, голова Хмільницької районної ради З. Бонсевич. Виступили також почесний краєзнавець України, заслужений учитель України, почесний громадянин Хмільницького району, журналіст М. Дорош та педагог, фотохудожник М. Загородній, краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців, автор краєзнавчих книг про Хмільницький район В. Маринич. У презентованій книзі розповідається не тільки про архітектуру, скульптуру Хмільницького району, а й про відомих й маловідомих художників району, які своїм талантом і  працею прославили край // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2rRNrv4. – Назва з екрана.

20 грудня у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. Садовського відбулося нагородження стипендіатів Вінницької міської ради. Даний захід спрямований на пошук талановитої та обдарованої молоді, заохочення учнів та вихованців навчальних закладів системи загальної середньої та позашкільної освіти, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, клубних формувань та дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Привітати талановиту молодь завітали Вінницький міський голова С. Моргунов, заступник голови облдержадміністрації І. Івасюк. Стипендії Вінницької міської ради отримали переможці міських, обласних та Всеукраїнських етапів олімпіад з різних навчальних предметів, переможці Всеукраїнських та Міжнародних творчих конкурсів, фестивалів, спортивних змагань. Загалом стипендії отримали 394 учні та студенти навчальних закладів міста // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2T5Pkjk. – Назва з екрана.

Зарицький, П. «Прометей» запалює серця : [в актовій залі Козятинського міського територіального центру відбувся святковий бенефіс знаного та багатьма любимого народного аматорського хору ветеранів «Прометей» РБК, котрий відзначив творче тридцятип’ятиліття] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 20 груд. – С. 7.

Околодько, П. «З людьми і для людей» : [у світ вийшла книга Героя Соціалістичної праці, почесного громадянина Хмільницького р-ну, голови уславленого господарства «Дружба» с. Уланова В. Т. Вільчинського «З людьми і для людей»] / П. Околодько // Життєві обрії. – 2018. – 21 груд. – С. 2.

Черненька, Н. «Благодатна Хмільницька земля» : [у свято Миколая Чудотворця у залі Хмільницького РБК відбулась презентація книги «Благодатна Хмільницька земля», приурочена 95-річчю утворення Хмільницького р-ну. Автори книги – відомі краєзнавці Хмільницького р-ну – В. Маринич та О. Михалиця] / Н. Черненька // Життєві обрії. – 2018. – 21 груд. – С. 3.

В загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів смт Рудниця відбулося районне методичне об’єднання бібліотекарів шкіл Піщанського району : [тема методичного об’єднання: «Виховання моральних якостей учнів в умовах сучасної школи». Бібліотекарі відвідали виховний захід «Подорож крізь час: Україна вчора, сьогодні, завтра». Активну участь у проведенні виховного заходу взяли школярі. У підготовці та проведенні методоб’єднання взяв участь весь колектив школи] // Піщан. вісті. – 2018. – 21 груд. – С. 4.

Життя на війні ловить в об’єктив : [у Хмельницькому в музеї-студії фотомистецтва експонується фотовиставка воєнного кореспондента «Радіо Свобода», уродженця Калинівки А. Дубчака. Назва фотовиставки «Лінія фронту. Рік 2018» на якій представлено шістдесят фотографій, які розповідають про життя та побут військових на передовій] // Прапор Перемоги. – 2018. – 21 груд. – С. 3.

«Моя мета – радісні очі дітей та посмішка на їх обличчях» : [за сприяння депутата Вінницької обласної ради Л. Білозір в Тульчинському РБК відбулася вистава артистів Вінницької обласної філармонії «Тролі: Новорічний БергенFest». Веселе і повчальне новорічне дійство переглянули 620 наймолодших жителів, учнів закладів освіти Тульчинської міської ОТГ] // Тульчин. край. – 2018. – 21 груд. – С. 5.

21 грудня у Тиврівському ліцеї-інтернаті наукового спрямування з нагоди вшанування пам’яті земляка, отамана Армії УНР Артема Онищука відбулися заходи. Увазі ліцеїстів представлена надзвичайно цікава лекція-історичний екскурс з циклу «Жива історія», яку підготували учасники клубу «Вінницьке історичне товариство» та міського КП «Центр історії Вінниці», що очолює відомий історик та дослідник Олександр Федоришен. Учасники клубу детально і в наглядній формі розповіли підліткам про історичні військові баталії періоду 1917 – 1921 років, та усі історичні та політичні передумови військової приналежності того періоду до армій Німеччини, України й Російської імперії. Історики продемонстрували аматорський дослідницький короткометражний фільм, створений у співавторстві з учнями однієї з вінницьких шкіл; достеменно розповіли про військове вбрання тих часів, озброєння та військову службу, продемонстрували зразки озброєння та військового устаткування, до речі, більшість з якого є оригінальними екземплярами. Також перед ліцеїстами виступили директор Департаменту інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю облдержадміністрації С. Василюк, директор Вінницького обласного архіву, доктор історичних наук, професор Ю. Легун, доцент кафедри історії та права Вінницького державного педуніверситету, кандидат історичних наук  А. Войнаровський, які подякували педагогічному складу ліцею та керівництву Тиврівської РДА за підтримку ініціативи, і високо оцінили можливість проведення таких зустрічей та безперечну користь від них. Апогеєм лекції стала виставка бойової техніки від «Центру історії Вінниці» – його учасники доставили до Тиврова справжній броньований автомобіль, артилерійську гармату та знаменитий кулемет «Максим» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2EGNUHV. – Назва з екрана.

Подарунок художників ладижинським енергетикам : [в ПКВС «Прометей» відбулося відкриття виставки творчих робіт дванадцяти художників м. Ладижин. Виставка ініційована та організована ветераном праці Ладижинської ТЕС В. Іщуком і приурочена Дню енергетика. Експозицію представляли роботи, виготовлені різною технікою та матеріалами] // Нове місто. – 2018. – 27 груд. – С. 12.

Визначено лауреата премії імені Степана Руданського : [лауреатом Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського став голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників В. Вітковський за книжку гумору і сатири «Усмішечка», а дипломантами стали В. Цимбал із збіркою «Карикатури з натури» та В. Шаройко з добіркою «Принциповий хамелеон»] // Прапор Перемоги. – 2018. – 28 груд. – С. 12.

Бібліотеки Вінниччини

3 грудня, до Міжнародного дня осіб з інвалідністю, в Тульчинській районній бібліотеці відбувся захід «Рівні права та можливості», за участю першого заступника голови районної державної адміністрації О. Боровського, начальника управління соціального захисту населення М. Богача, голови міської організації ветеранів В. Сметанського // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2AokUlF. – Назва з екрана.

3-7 грудня в Чернівецькій центральній районній бібліотеці, в рамках Всеукраїнського тижня права організовано та проведено цикл заходів, тематика яких сприяла підвищенню правової культури громадян, інформованості про конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації. Проведено для користувачів День правових знань: «Закон обов’язковий для всіх», інформаційну хвилинку з відвідувачами читальної зали «Нове в законодавстві», дискусійне перехрестя «Совість. Відповідальність. Порядність», під час якого відвідувачі бібліотеки взяли участь в обговоренні питань моральності, толерантності, культури поведінки, проблеми правопорушень серед неповнолітніх // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2LCxxOo. – Назва з екрана.

Пастущак, Л. СНІД – знати, щоб жити : [напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в Могилів-Подільській міській публічній бібліотеці №2 відбувся вечір запитань і відповідей «Твоє майбутнє – в твоїх руках». В заході взяли участь учні 10 класу НВК № 5] / Л. Пастущак // Краяни. – 2018. – 6 груд. – С. 6.

6 грудня у Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих відбулося засідання любительського об’єднання «Читацьке коло» на тему: «У звичаях, традиціях, обрядах живе народу праведна душа». В програмі засідання відбулася народознавча година «Народні традиції, обряди і свята зимового циклу» за участю вчителя, художника, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Д. Власійчука. До заходу фахівці бібліотеки підготували тематичний перегляд літератури // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2ELqdPM. – Назва з екрана.

6 грудня у читальній залі Бершадської ЦРБ відбулася година спілкування з нагоди Міжнародного дня прав людини «Ти вдома і серед людей» для учнів місцевої школи. Також діти взяли участь в інтелектуальній грі «Знай свої права» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2T8NYUS. – Назва з екрана.

Від книги – до світла, до знань, до життя : [про діяльність Шарапанівської сільської бібліотеки Крижопільського району] // Сільські новини. – 2018. – 7 груд. – С. 3.

10 грудня з нагоди 150-річчя з часу створення Всеукраїнського товариства «Просвіта» Шаргородською районною бібліотекою з ініціативи голови Шаргородського районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» В. Пастушенка в приміщенні Шаргородської дитячої музичної школи приведено історичну годину «Просвіта і освіта: два крила духовного відродження». Участь у заході взяли: голова районної державної адміністрації К. Кедик та її перший заступник Ю. Щур, заступник голови районної ради В. Федоришин, засновник – член правління товариства «Просвіта» О. Лихоманов, інші керівники товариських організацій, учнівська молодь. Шаргородською районною бібліотекою для дорослих до заходу підготовлено перегляд літератури «Просвіті – 150 років» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2CycRUF. – Назва з екрана.

10 грудня у Чечельницькій ЦРБ відбулися заходи, присвячені Дню місцевого самоврядування «Місцеве самоврядування – чинник довіри людей». Бібліотекарі проінформувати читачів щодо діяльності органів влади та взяли на себе важливу місію – забезпечити налагодження тісних зв’язків між населенням, владою та бібліотекою. До заходу організовано перегляд літератури «Бібліотека – міст до електронного урядування» та книжкову виставку «День місцевого самоврядування» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2CxwY5h. – Назва з екрана.

10 грудня у Чечельницькій ЦРБ відбулася година спілкування «Екологічна стежина Чечельниччини», яку провела бібліограф-краєзнавець В. Колійчук. Фахівцями бібліотеки організовано книжкову виставку «Наш рідний край», на якій презентуються видання з фондів Національного природного парку «Кармелюкове Поділля» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Cw7ANf. – Назва з екрана.

10 грудня у Чечельницькій ЦРБ відбулося засідання клубу «Слово» на тему: «Вінок пам’яті про Гірську Орлицю», з нагоди відзначення 155-річчя від дня народження видатної української письменниці Ольги Кобилянської // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2GEsMF7. – Назва з екрана.

«Ріка пам’яті: відлуння сльози» : [Ямпільська ЦРБ для дорослих, до Дня пам’яті жертв Голодомору, зібрала в своїх стінах очевидців тих жахливих подій та їх нащадків, щоб об’єднати юних та старших читачів, організувавши своєрідну зустріч поколінь – об’єднане засідання літературно-художнього клубу «Перлина» та молодіжного літературного клубу «Сучасник» під назвою «Ріка пам’яті: відлуння сльози»] // Ямпіл. вісті. – 2018. – 12 груд. – С. 2.

12 грудня, в рамках Всеукраїнського тижня права, у читальній залі Оратівської ЦРБ відбулася інформаційно-правознавча година: «Права та обов’язки юного громадянина: знаємо, захищаємо, виконуємо» для учнів старших класів місцевої школи. Про права юних громадян та їх обов’язки розповіли запрошенні на захід начальник Оратівського районного сектору з питань пробації А. Олофінський, інспектор ювенальної превенції Оратівського відділення поліції Ю. Байбуз, дільничний офіцер поліції В. Поліщученко // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2rRcpec. – Назва з екрана.

12 грудня, в рамках Всеукраїнського тижня права в Теплицькій ЦРБ відбулась година правових знань «Правова невідкладна допомога». Бібліотекарі ознайомили присутніх зі змістом основних статей Конституції, Законів України, історію створення Декларації прав людини. Читачі дізналися більше про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. На захід запрошені юрисконсульт апарату Теплицької райдержадміністрації С. Тарасюк та юрист Теплицького бюро правової допомоги О. Тульчій. Учасники заходу мали можливість переглянути відео-сюжет «Що українці знають і думають про права людини» та висловити свою думку. Для користувачів бібліотеки підготовлена книжково-ілюстративна викладка «Мої права-моє життя» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2GAJPaY. – Назва з екрана.

Балецька, О. Лицарський турнір : [відбувся у бібліотеці с. Широка Гребля та приурочений Дню збройних сил України. У заході взяли участь учні молодших класів місцевої школи] / О. Білецька // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 13 груд. – С. 12.

Гаджа, Л. М. Тиждень права у бібліотеці : [у Чернівецькій ЦРБ відбувся цикл заходів з нагоди Всеукраїнського тижня права. Також фахівці бібліотеки підготували тематичну книжкову виставку «Право читати»] / Л. М. Гаджа // Чернівец. зоря. – 2018. – 14 груд. – С. 3.

Ковтун, Г. Марія Стафійчук: «Мудрий той, хто з бджолою товаришує» : [у Шаргородській ЦРБ відбулася презентація книги члена ГО «Всеукраїнське братство бджолярів України» Марії Стафійчук. До заходу фахівці бібліотеки підготували перегляд літератури «Бджільництво». Присутні мали можливість придбати книгу М. Стафійчук для домашньої бібліотеки] / Г. Котун // Шаргородщина. – 2018. – 14 груд. – С. 5.

Собко, О. Всесвітній День прав людини : [з цієї нагоди за участі Молодіжної ради районної профспілки держустанов у Липовецькій районній бібліотеці відбувся тренінг для молоді «Вступ про права людини»] / О. Собко // Липовец. вісті. – 2018. – 14 груд. – С. 2.

Андріївські вечорниці у бібліотеці : [у Ямпільській ЦРБ відбулися Андріївські вечорниці. Народознавчий експромт-театр «Від зірниці до зірниці хай лунають Андріївські вечорниці» бібліотекарі організували для старшокласників ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 м. Ямполя] // Ямпіл. вісті. – 2018. – 19 груд. – С. 3.

20 грудня в читацькій залі Жмеринської районної бібліотеки ім. Вовкодава відбулося чергове засідання клубу для жінок «Берегиня». Зустріч присвячена темі: «Жінка – натура багатогранна та творча». Члени клубу із задоволенням ознайомилися з українською народною творчістю. В. Заміховська провела майстер-клас по виготовленню витинанки // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2CvXR9H. – Назва з екрана.

Волинець, Л. Я маю право! : [у рамках Всеукраїнського тижня права у читальній залі Оратівської ЦРБ для учнів 10-х класів Оратівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено правопросвітницький захід «Права та обов’язки юного громадянина: знаємо, захищаємо, виконуємо»] / Л. Волинець // Обрії Оратівщини. – 2018. – 20 груд. – С. 2.

Новорічно-різдвяна майстерня : [у Муровано-Куриловецькій районній бібліотеці для дітей відбувся майстер-клас з виготовлення новорічно-різдвяних сувенірів для п’ятикласників школи № 2, який провели бібліотекарі Т. А. Семенова і Н. В. Ткачук] // Наше Придністров’я. – 2018. – 21 груд. – С. 4.

Андріївські вечорниці : [у бібліотеці Чернятинського коледжу Вінницького національного аграрного університету відбулися Андріївські вечорниці. Студенти-учасники художньої самодіяльності в цікавій формі проводили ворожіння, вивчаючи традиції та звичаї Поділля] // Жмерин. Меридіан. – 2018. – 22 груд. – С. 4.

Наприкінці грудня у Петрашівській сільській бібліотеці-філії Ямпільського району створено святковий куточок для читачів та гостей бібліотеки. Бібліотека гостинно запрошує на «святкові посиденьки», де всі охочі можуть почитати улюблену книгу, поспілкуватися з друзями за філіжанкою запашної кави та духмяного чаю зі смаколиками // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2EJbxAw. – Назва з екрана.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Грудень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше