ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Грудень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

Вінниця, 2018


Щомісячний дайджест «Хроніка культурного життя Вінниччини» має на меті забезпечення закладів галузі культури і мистецтва регіону інформацією про культурні події області, передовий досвід і досягнення вітчизняної культури, мистецтва, соціокультурної діяльності, музейної та бібліотечної справи. Видання є інформаційною базою для наукових досліджень, інформаційної підтримки управлінських структур в розробці і реалізації культурної політики та культурної діяльності, а також методичної діяльності фахівців сфери культури, висвітлення сучасного стану культури та мистецького життя регіону у всьому різноманітті його досягнень, проблем, подій і явищ. Для розповсюдження дайджесту використовуються сучасні електронні форми передачі інформації. Розраховано на працівників мистецьких і культурно-освітніх закладів, дослідників культури, широкого кола користувачів. 

Зміст

1. Загальний розділ

2. Бібліотеки Вінниччини

2.1. Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

3. Музейна діяльність

4. Театрально-концертна діяльність

5. Музичне життя Вінниччини

6. Кіномистецтво

7. Образотворче мистецтво

8. Самодіяльна народна творчість

8.1. Художня самодіяльність

8.2. Декоративно-прикладне мистецтво

8.3 Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв, благодійні акції


Загальний розділ

6 грудня, з нагоди Міжнародного дня волонтера та Дня збройних сил України в усіх районах Вінницької області відбулися тематичні заходи за участю голів райдержадміністрацій, районних рад, міських та сільських голів, волонтерів, учасників АТО та їх сімей, представників громадськості, учнівської молоді. За вагомий особистий внесок у захисті територіальної цілісності та недоторканості нашої Вітчизни, безмежну відданість Україні, активну громадянську позицію та з нагоди Міжнародного дня Волонтера та Дня Збройних Сил України грамотами голови районної державної адміністрації та районної ради відзначено кращих волонтерів та військовослужбовців району.

Колесник, Л. Переможець обласного конкурсу : [третьокурсник Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу О. Омелько переміг в обласному етапі міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка] / Л. Колесник // Слово Придністров’я. – 2018. – 7 груд. – С. 8.

Учень школи-ліцей здобув літературну премію : [учню школи-ліцей м. Жмеринка О. Лисенку, завдяки підтримці голови міськрайонного краєзнавчого об’єднання «Калинове гроно» В. Горлея, вдалося видати власну збірку казок. Олексій подав свою нову роботу на обласний конкурс «Струна на арфі України» і виборов диплом ІІІ ступеня в номінації «Кращий прозовий твір»] // Жмерин. газ. – 2018. – 7 груд. – С. 6.

Вийшов друком історичний альманах про Жмеринку : [до 115-ї річниці з Дня заснування міста Жмеринка вийшла друком книга «Сторінки з історії Жмеринської землі». Автор книги – місцевий історик та краєзнавець О. Антонюк] // Жмерин. газ. – 2018. – 7 груд. – С. 7.

У Жмеринці відбулася презентація нової книги про Браїлів : [в актовій залі Жмеринської ЦРБ ім. В. Вовкодава відбулася презентація книги «Браїлівські бувальщини» місцевої жительки Л. Юсухно] // Жмерин. газ. – 2018. – 7 груд. – С. 7.

У Жмеринці заснували нову премію: кого і як нагороджуватимуть : [під час 26 сесії районної ради 7 скликання, що відбулася 5 грудня, нагородили кращих творців краєзнавчих досліджень, роботи яких спрямовані на відродження духовності та збагачення культурної спадщини Жмеринського краю. Премію започаткували Жмеринська РДА та районна рада за ініціативи міськрайонного літературно-краєзнавчого об’єднання «Калинове гроно». Премія носить ім’я відомого краєзнавця-земляка, активного громадського діяча В. Вовкодава і має три номінації: «Народознавство» – присудили М. Біньківському, автору численних літературно-краєзнавчих публікацій про відомих особистостей Жмеринського краю; «Літературне краєзнавство» – присвоїли А. Подолинному, упоряднику книг В. Вовкодава, члену правління Вінницької обласної Національної спілки краєзнавців України; «Історичне краєзнавство» – присудили Заслуженому журналісту України, голові Вінницької обласної організації НСПУ, редактору журналу «Вінницький край» В. Вітковському] // Жмерин. газ. – 2018. – 7 груд. – С. 1, 5.

7 грудня на Єврейському кладовищі у Мурованих Курилівцях відбулось офіційне відкриття пам’ятника «Жертв Голокосту». У заході взяли участь керівництво району, селищної ради та місцеві жителі. Також на відкриття меморіалу прибула делегація з Нідерландів, представники якої виступили меценатами його встановлення. Перед присутніми виступив голова райдержадміністрації С. Ладан // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2zWMpCf. – Назва з екрана.

Береза, К. Землі Подільської щедроти : [у Тростянецькому селищному комунальному центрі культури і дозвілля відбувся вечір-зустріч народних умільців Тростянецької ОТГ. Гості вечора вишивальниці, художники, майстри народно-прикладного мистецтва. Запрошені умільці за чаюванням спілкувались і обмінювалися з присутніми своїм мистецьким досвідом, а усім присутнім був представлений фото колаж з творчими роботами майстринь. Чудовими піснями присутніх вітали Н. Стрілецька, вокальне тріо «Зірниця»] / К. Береза // Тростян. вісті. – 2018. – 14 груд. – С. 4.

14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цей день установлений з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків катастрофи. З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в усіх районах Вінницької області відбулися тематичні заходи за участі голів райдержадміністрацій, районних рад, міських та сільських голів, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, представників громадськості, учнівської молоді. За вагомий внесок у справу цивільного захисту населення, активну життєву позицію та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС було вручено різні відзнаки і Почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради.

Сауляк, В. Відкрито пам’ятний знак жертвам Голокосту : [у Мурованих Курилівцях відбулося офіційне відкриття пам’ятника «Жертв Голокосту». У заході взяли участь керівництво району та селища, представники громадських організацій та делегація гостей з Голландії] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2018. – 14 груд. – С. 1, 2.

19 грудня голова обласної державної адміністрації В. Коровій, голова обласної Ради А. Олійник, секретар Вінницької міської Ради П. Яблонський взяли участь в урочистому відкритті обласного молодіжного центру «Квадрат». На урочисте відкриття також завітав заступник Міністра молоді і спорту України О. Ярема. Модератором заходу стала директорка департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Н. Заболотна. Відкриття стартувало з Форуму KvadratGrangOpening, який зібрав молодь з усіх куточків України. На Форумі працювало шість дискусійних панелей, які тематично дублювали напрямки роботи центру: освіта, наука, культура, бізнес, сучасні медіа, влада і громада. В ході дискусій спікери визначили больові точки, досягнення та виклики, які постають у визначених сферах // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QIaibn. – Назва з екрана.

19 грудня в Хмільницькому районному Будинку культури відбулася презентація книги «Благодатна Хмільницька земля», яка приурочена до 95-річчя Хмільницького району. З виходом у світ ілюстрованого видання про Хмільницький край привітали присутніх заступник голови обласної державної адміністрації О. Крученюк, голова Хмільницької районної державної адміністрації Є. Буткевич, голова Хмільницької районної ради З. Бонсевич. Виступили також почесний краєзнавець України, заслужений учитель України, почесний громадянин Хмільницького району, журналіст М. Дорош та педагог, фотохудожник М. Загородній, краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців, автор краєзнавчих книг про Хмільницький район В. Маринич. У презентованій книзі розповідається не тільки про архітектуру, скульптуру Хмільницького району, а й про відомих й маловідомих художників району, які своїм талантом і  працею прославили край // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2rRNrv4. – Назва з екрана.

20 грудня у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. Садовського відбулося нагородження стипендіатів Вінницької міської ради. Даний захід спрямований на пошук талановитої та обдарованої молоді, заохочення учнів та вихованців навчальних закладів системи загальної середньої та позашкільної освіти, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, клубних формувань та дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Привітати талановиту молодь завітали Вінницький міський голова С. Моргунов, заступник голови облдержадміністрації І. Івасюк. Стипендії Вінницької міської ради отримали переможці міських, обласних та Всеукраїнських етапів олімпіад з різних навчальних предметів, переможці Всеукраїнських та Міжнародних творчих конкурсів, фестивалів, спортивних змагань. Загалом стипендії отримали 394 учні та студенти навчальних закладів міста // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2T5Pkjk. – Назва з екрана.

Зарицький, П. «Прометей» запалює серця : [в актовій залі Козятинського міського територіального центру відбувся святковий бенефіс знаного та багатьма любимого народного аматорського хору ветеранів «Прометей» РБК, котрий відзначив творче тридцятип’ятиліття] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 20 груд. – С. 7.

Околодько, П. «З людьми і для людей» : [у світ вийшла книга Героя Соціалістичної праці, почесного громадянина Хмільницького р-ну, голови уславленого господарства «Дружба» с. Уланова В. Т. Вільчинського «З людьми і для людей»] / П. Околодько // Життєві обрії. – 2018. – 21 груд. – С. 2.

Черненька, Н. «Благодатна Хмільницька земля» : [у свято Миколая Чудотворця у залі Хмільницького РБК відбулась презентація книги «Благодатна Хмільницька земля», приурочена 95-річчю утворення Хмільницького р-ну. Автори книги – відомі краєзнавці Хмільницького р-ну – В. Маринич та О. Михалиця] / Н. Черненька // Життєві обрії. – 2018. – 21 груд. – С. 3.

В загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів смт Рудниця відбулося районне методичне об’єднання бібліотекарів шкіл Піщанського району : [тема методичного об’єднання: «Виховання моральних якостей учнів в умовах сучасної школи». Бібліотекарі відвідали виховний захід «Подорож крізь час: Україна вчора, сьогодні, завтра». Активну участь у проведенні виховного заходу взяли школярі. У підготовці та проведенні методоб’єднання взяв участь весь колектив школи] // Піщан. вісті. – 2018. – 21 груд. – С. 4.

Життя на війні ловить в об’єктив : [у Хмельницькому в музеї-студії фотомистецтва експонується фотовиставка воєнного кореспондента «Радіо Свобода», уродженця Калинівки А. Дубчака. Назва фотовиставки «Лінія фронту. Рік 2018» на якій представлено шістдесят фотографій, які розповідають про життя та побут військових на передовій] // Прапор Перемоги. – 2018. – 21 груд. – С. 3.

«Моя мета – радісні очі дітей та посмішка на їх обличчях» : [за сприяння депутата Вінницької обласної ради Л. Білозір в Тульчинському РБК відбулася вистава артистів Вінницької обласної філармонії «Тролі: Новорічний БергенFest». Веселе і повчальне новорічне дійство переглянули 620 наймолодших жителів, учнів закладів освіти Тульчинської міської ОТГ] // Тульчин. край. – 2018. – 21 груд. – С. 5.

21 грудня у Тиврівському ліцеї-інтернаті наукового спрямування з нагоди вшанування пам’яті земляка, отамана Армії УНР Артема Онищука відбулися заходи. Увазі ліцеїстів представлена надзвичайно цікава лекція-історичний екскурс з циклу «Жива історія», яку підготували учасники клубу «Вінницьке історичне товариство» та міського КП «Центр історії Вінниці», що очолює відомий історик та дослідник Олександр Федоришен. Учасники клубу детально і в наглядній формі розповіли підліткам про історичні військові баталії періоду 1917 – 1921 років, та усі історичні та політичні передумови військової приналежності того періоду до армій Німеччини, України й Російської імперії. Історики продемонстрували аматорський дослідницький короткометражний фільм, створений у співавторстві з учнями однієї з вінницьких шкіл; достеменно розповіли про військове вбрання тих часів, озброєння та військову службу, продемонстрували зразки озброєння та військового устаткування, до речі, більшість з якого є оригінальними екземплярами. Також перед ліцеїстами виступили директор Департаменту інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю облдержадміністрації С. Василюк, директор Вінницького обласного архіву, доктор історичних наук, професор Ю. Легун, доцент кафедри історії та права Вінницького державного педуніверситету, кандидат історичних наук  А. Войнаровський, які подякували педагогічному складу ліцею та керівництву Тиврівської РДА за підтримку ініціативи, і високо оцінили можливість проведення таких зустрічей та безперечну користь від них. Апогеєм лекції стала виставка бойової техніки від «Центру історії Вінниці» – його учасники доставили до Тиврова справжній броньований автомобіль, артилерійську гармату та знаменитий кулемет «Максим» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2EGNUHV. – Назва з екрана.

Подарунок художників ладижинським енергетикам : [в ПКВС «Прометей» відбулося відкриття виставки творчих робіт дванадцяти художників м. Ладижин. Виставка ініційована та організована ветераном праці Ладижинської ТЕС В. Іщуком і приурочена Дню енергетика. Експозицію представляли роботи, виготовлені різною технікою та матеріалами] // Нове місто. – 2018. – 27 груд. – С. 12.

Визначено лауреата премії імені Степана Руданського : [лауреатом Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського став голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників В. Вітковський за книжку гумору і сатири «Усмішечка», а дипломантами стали В. Цимбал із збіркою «Карикатури з натури» та В. Шаройко з добіркою «Принциповий хамелеон»] // Прапор Перемоги. – 2018. – 28 груд. – С. 12.

Бібліотеки Вінниччини

3 грудня, до Міжнародного дня осіб з інвалідністю, в Тульчинській районній бібліотеці відбувся захід «Рівні права та можливості», за участю першого заступника голови районної державної адміністрації О. Боровського, начальника управління соціального захисту населення М. Богача, голови міської організації ветеранів В. Сметанського // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2AokUlF. – Назва з екрана.

3-7 грудня в Чернівецькій центральній районній бібліотеці, в рамках Всеукраїнського тижня права організовано та проведено цикл заходів, тематика яких сприяла підвищенню правової культури громадян, інформованості про конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації. Проведено для користувачів День правових знань: «Закон обов’язковий для всіх», інформаційну хвилинку з відвідувачами читальної зали «Нове в законодавстві», дискусійне перехрестя «Совість. Відповідальність. Порядність», під час якого відвідувачі бібліотеки взяли участь в обговоренні питань моральності, толерантності, культури поведінки, проблеми правопорушень серед неповнолітніх // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2LCxxOo. – Назва з екрана.

Пастущак, Л. СНІД – знати, щоб жити : [напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в Могилів-Подільській міській публічній бібліотеці №2 відбувся вечір запитань і відповідей «Твоє майбутнє – в твоїх руках». В заході взяли участь учні 10 класу НВК № 5] / Л. Пастущак // Краяни. – 2018. – 6 груд. – С. 6.

6 грудня у Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих відбулося засідання любительського об’єднання «Читацьке коло» на тему: «У звичаях, традиціях, обрядах живе народу праведна душа». В програмі засідання відбулася народознавча година «Народні традиції, обряди і свята зимового циклу» за участю вчителя, художника, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Д. Власійчука. До заходу фахівці бібліотеки підготували тематичний перегляд літератури // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2ELqdPM. – Назва з екрана.

6 грудня у читальній залі Бершадської ЦРБ відбулася година спілкування з нагоди Міжнародного дня прав людини «Ти вдома і серед людей» для учнів місцевої школи. Також діти взяли участь в інтелектуальній грі «Знай свої права» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2T8NYUS. – Назва з екрана.

Від книги – до світла, до знань, до життя : [про діяльність Шарапанівської сільської бібліотеки Крижопільського району] // Сільські новини. – 2018. – 7 груд. – С. 3.

10 грудня з нагоди 150-річчя з часу створення Всеукраїнського товариства «Просвіта» Шаргородською районною бібліотекою з ініціативи голови Шаргородського районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» В. Пастушенка в приміщенні Шаргородської дитячої музичної школи приведено історичну годину «Просвіта і освіта: два крила духовного відродження». Участь у заході взяли: голова районної державної адміністрації К. Кедик та її перший заступник Ю. Щур, заступник голови районної ради В. Федоришин, засновник – член правління товариства «Просвіта» О. Лихоманов, інші керівники товариських організацій, учнівська молодь. Шаргородською районною бібліотекою для дорослих до заходу підготовлено перегляд літератури «Просвіті – 150 років» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2CycRUF. – Назва з екрана.

10 грудня у Чечельницькій ЦРБ відбулися заходи, присвячені Дню місцевого самоврядування «Місцеве самоврядування – чинник довіри людей». Бібліотекарі проінформувати читачів щодо діяльності органів влади та взяли на себе важливу місію – забезпечити налагодження тісних зв’язків між населенням, владою та бібліотекою. До заходу організовано перегляд літератури «Бібліотека – міст до електронного урядування» та книжкову виставку «День місцевого самоврядування» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2CxwY5h. – Назва з екрана.

10 грудня у Чечельницькій ЦРБ відбулася година спілкування «Екологічна стежина Чечельниччини», яку провела бібліограф-краєзнавець В. Колійчук. Фахівцями бібліотеки організовано книжкову виставку «Наш рідний край», на якій презентуються видання з фондів Національного природного парку «Кармелюкове Поділля» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Cw7ANf. – Назва з екрана.

10 грудня у Чечельницькій ЦРБ відбулося засідання клубу «Слово» на тему: «Вінок пам’яті про Гірську Орлицю», з нагоди відзначення 155-річчя від дня народження видатної української письменниці Ольги Кобилянської // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2GEsMF7. – Назва з екрана.

«Ріка пам’яті: відлуння сльози» : [Ямпільська ЦРБ для дорослих, до Дня пам’яті жертв Голодомору, зібрала в своїх стінах очевидців тих жахливих подій та їх нащадків, щоб об’єднати юних та старших читачів, організувавши своєрідну зустріч поколінь – об’єднане засідання літературно-художнього клубу «Перлина» та молодіжного літературного клубу «Сучасник» під назвою «Ріка пам’яті: відлуння сльози»] // Ямпіл. вісті. – 2018. – 12 груд. – С. 2.

12 грудня, в рамках Всеукраїнського тижня права, у читальній залі Оратівської ЦРБ відбулася інформаційно-правознавча година: «Права та обов’язки юного громадянина: знаємо, захищаємо, виконуємо» для учнів старших класів місцевої школи. Про права юних громадян та їх обов’язки розповіли запрошенні на захід начальник Оратівського районного сектору з питань пробації А. Олофінський, інспектор ювенальної превенції Оратівського відділення поліції Ю. Байбуз, дільничний офіцер поліції В. Поліщученко // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2rRcpec. – Назва з екрана.

12 грудня, в рамках Всеукраїнського тижня права в Теплицькій ЦРБ відбулась година правових знань «Правова невідкладна допомога». Бібліотекарі ознайомили присутніх зі змістом основних статей Конституції, Законів України, історію створення Декларації прав людини. Читачі дізналися більше про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. На захід запрошені юрисконсульт апарату Теплицької райдержадміністрації С. Тарасюк та юрист Теплицького бюро правової допомоги О. Тульчій. Учасники заходу мали можливість переглянути відео-сюжет «Що українці знають і думають про права людини» та висловити свою думку. Для користувачів бібліотеки підготовлена книжково-ілюстративна викладка «Мої права-моє життя» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2GAJPaY. – Назва з екрана.

Балецька, О. Лицарський турнір : [відбувся у бібліотеці с. Широка Гребля та приурочений Дню збройних сил України. У заході взяли участь учні молодших класів місцевої школи] / О. Білецька // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 13 груд. – С. 12.

Гаджа, Л. М. Тиждень права у бібліотеці : [у Чернівецькій ЦРБ відбувся цикл заходів з нагоди Всеукраїнського тижня права. Також фахівці бібліотеки підготували тематичну книжкову виставку «Право читати»] / Л. М. Гаджа // Чернівец. зоря. – 2018. – 14 груд. – С. 3.

Ковтун, Г. Марія Стафійчук: «Мудрий той, хто з бджолою товаришує» : [у Шаргородській ЦРБ відбулася презентація книги члена ГО «Всеукраїнське братство бджолярів України» Марії Стафійчук. До заходу фахівці бібліотеки підготували перегляд літератури «Бджільництво». Присутні мали можливість придбати книгу М. Стафійчук для домашньої бібліотеки] / Г. Котун // Шаргородщина. – 2018. – 14 груд. – С. 5.

Собко, О. Всесвітній День прав людини : [з цієї нагоди за участі Молодіжної ради районної профспілки держустанов у Липовецькій районній бібліотеці відбувся тренінг для молоді «Вступ про права людини»] / О. Собко // Липовец. вісті. – 2018. – 14 груд. – С. 2.

Андріївські вечорниці у бібліотеці : [у Ямпільській ЦРБ відбулися Андріївські вечорниці. Народознавчий експромт-театр «Від зірниці до зірниці хай лунають Андріївські вечорниці» бібліотекарі організували для старшокласників ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 м. Ямполя] // Ямпіл. вісті. – 2018. – 19 груд. – С. 3.

20 грудня в читацькій залі Жмеринської районної бібліотеки ім. Вовкодава відбулося чергове засідання клубу для жінок «Берегиня». Зустріч присвячена темі: «Жінка – натура багатогранна та творча». Члени клубу із задоволенням ознайомилися з українською народною творчістю. В. Заміховська провела майстер-клас по виготовленню витинанки // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2CvXR9H. – Назва з екрана.

Волинець, Л. Я маю право! : [у рамках Всеукраїнського тижня права у читальній залі Оратівської ЦРБ для учнів 10-х класів Оратівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено правопросвітницький захід «Права та обов’язки юного громадянина: знаємо, захищаємо, виконуємо»] / Л. Волинець // Обрії Оратівщини. – 2018. – 20 груд. – С. 2.

Новорічно-різдвяна майстерня : [у Муровано-Куриловецькій районній бібліотеці для дітей відбувся майстер-клас з виготовлення новорічно-різдвяних сувенірів для п’ятикласників школи № 2, який провели бібліотекарі Т. А. Семенова і Н. В. Ткачук] // Наше Придністров’я. – 2018. – 21 груд. – С. 4.

Андріївські вечорниці : [у бібліотеці Чернятинського коледжу Вінницького національного аграрного університету відбулися Андріївські вечорниці. Студенти-учасники художньої самодіяльності в цікавій формі проводили ворожіння, вивчаючи традиції та звичаї Поділля] // Жмерин. Меридіан. – 2018. – 22 груд. – С. 4.

Наприкінці грудня у Петрашівській сільській бібліотеці-філії Ямпільського району створено святковий куточок для читачів та гостей бібліотеки. Бібліотека гостинно запрошує на «святкові посиденьки», де всі охочі можуть почитати улюблену книгу, поспілкуватися з друзями за філіжанкою запашної кави та духмяного чаю зі смаколиками // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2EJbxAw. – Назва з екрана.

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

4 грудня, до Міжнародного дня прав людини, у секторі правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва представлено книжкову виставку «Захист прав людини – найголовніша національна ідея» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2T8P432. – Назва з екрана.

5 грудня в приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулась інформаційна сесія щодо участі у Програмі «U-Lead з Європою» в частині створення/модернізації центрів надання адміністративних послуг. Захід організовано Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвиту ОДА спільно з Вінницьким центром розвитку місцевого самоврядування. До участі в інформаційній сесії було запрошено представників органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій щоб ознайомити їх з результатами Початкової Фази, станом виконання Фази Впровадження та умовами участі у програмі // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2LjaeIZ. – Назва з екрана.

5 грудня у відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва завітали студенти Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д. К. Заболотного на презентацію виставки-присвяти «Легендарний кардіохірург нашого часу», приуроченої до 105-річчя від дня народження блискучого лікаря, теоретика медицини, філософа, талановитого кібернетика, соціолога, письменника та громадського діяча М. М. Амосова. Бібліотекар відділу Л. П. Циба ознайомила слухачів з літературою, яка відображає життя і професійну діяльність академіка. Відвідувачі також переглянули документальний фільм «Микола Михайлович Амосов».

6 грудня, у рамках науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю», у відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася презентація збірок Юрія Хмелевського «Акт гуманізму» та «Декорації змін». У заході взяли участь представники Вінницької обласної організації НСПУ, Тульчинського районного літературно-мистецького об’єднання «Оберіг», директор Тульчинської ЦРБ В. Вігуржинська, українська композиторка, відмінник освіти України, член Асоціації діячів естрадного мистецтва України О. Янушкевич, виконавиця романсів, вінницька журналістка Т. Скомаровська та ін. // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2RazNl9. – Назва з екрана.

6 грудня з нагоди Дня Збройних Сил України у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано виставку документів «Героїв стежина – від батька до сина» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

6 грудня працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували виставку-присвяту «Легендарний кардіохірург нашого часу», до 105-річчя від дня народження блискучого лікаря, теоретика медицини, філософа, талановитого кібернетика, соціолога, письменника та громадського діяча М. М. Амосова // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

7 грудня, до відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років відділ рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував виставку «Законодавчі акти Української Народної Республіки». На експозиції представлено урядовий часопис «Вісник Державних Законів для всіх земель Української Народної Республіки» – офіційний орган Директорії та Державної Канцелярії, який виходив з січня 1919 у Києві, з лютого – у Вінниці, а з червня – у Кам’янці-Подільському. У виданні друкували законодавчі акти, міжнародні угоди, урядові накази та розпорядження, зокрема: Закони «Про державну мову в Українській Народній Республіці», «Про Державну Українську грошову одиницю», «Про вищий уряд Автокефальної православної Соборної Церкви», «Про встановлення святкування 22 січня, як дня проголошення самостійності України», «Про землю в Українській Народній Республіці» та ін. // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

7 грудня, до Дня місцевого самоврядування, фахівці відділу наукової інформації та бібліографії Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували віртуальний бібліографічний список «Місцеве самоврядування: теорія, реформування в Україні, зарубіжні практики», матеріали якого сприятимуть досягненню оптимальних умов життєдіяльності місцевої громади Вінниччини та підвищенню якості послуг, які надають службовці органів місцевого самоврядування. Також фахівці сектору правової інформації підготували книжкову виставку «Децентралізація: зміни заради майбутнього».

9 грудня у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося відкриття виставки творів живопису вінницької художниці-початківця Інни Стратієвської. Роботи, які представлені на виставці, написані у жанрі пейзажу та лірико-філософській подачі. Виставка триватиме до 4 січня 2019 р. // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

10 грудня, у рамках Всеукраїнського тижня права, у секторі правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася інформаційно-просвітницька година «Захист прав людини в поліцейській діяльності». Студенти Вінницького технічного коледжу з зацікавленістю слухали доповіді виступаючих – старшого інспектора з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Національної поліції України З. Маєвської та заступника директора Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги Д. Божнюк, а також ознайомилися з виставкою книг про права людини // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

10 грудня, напередодні новорічних свят, у секторі журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано виставку публікацій «Новорічна палітра». Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував книжково-ілюстративну виставку «Хай рік новий, Різдво Христове, вам подарують дні казкові».

10 грудня, до Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, сектор журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організував прес-виставку «Чорнобиль – найбільша техногенна катастрофа ХХ ст.». Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував перегляду тематичної виставки «Трагедія – одна на всіх, страшна і неповторна».

11 грудня у відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Сучасні технології в овочівництві», яке провела президент клубу Г. Г. Мінова. Садівники-аматори Т. М. Нечитайло, Л. А. Білоус, М. Д. Вербицька, Л. І. Кравцова, Г. П. Шевченко поділилися з учасниками заходу власним досвідом вирощування різноманітних сортів і гібридів овочів. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

11 грудня, у рамках Всеукраїнського тижня права, у секторі правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся інформаційно-просвітницький захід-застереження «Не стань жертвою обману». У заході взяли участь: інспектор із зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Вінницькій області О. Вотякова з виступом на тему: «Як вберегтиcя від обману: взаємодія поліції і населення»; адвокат Т. Грицуляк – «Шахрайство: ризики та протидія»; начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Н. Вітов – «Не стань жертвою торгівлі людьми». Також відбулися інтерактивна вистава у стилі флеш-театру «Ланцюг злочинних дій», перформанс «Павутиння злочину», спільний виступ двох театрів-студій «ПТАХА» та «Сьоме небо» ВНМУ ім. М. І. Пирогова // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

13 грудня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася інформаційна година «Співробітництво з НАТО: панацея чи орієнтир реформування сектору безпеки України?» за участю декана історичного факультету ДонНУ імені Василя Стуса, кандидата історичних наук, доцента кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Ю. Темірова. Слухачами були студенти Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ та Вінницького вищого професійного училища сфери послуг.

17 грудня у відділі економіки і новітніх технологій Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва спільно з Вінницьким обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» проведено конференцію-дискусію «Розповідь про перші кроки раннього втручання батьків, спеціалістів – батькам, спеціалістам» зі скайп-зв’язком з Харківською областю та «круглий стіл»: «Розбудова соціальної послуги «соціальна адаптація та дотримання репродуктивних прав людей з інтелектуальним порушенням» зі скайп-зв’язком з Львівською областю. Участь у заході брали представники влади, громадських організацій, фахівці соціальної, освітньої та медичної сфери. До заходу фахівці відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури підготували книжкові виставки: «Життя вище інвалідності. Репродуктивні права та здоров’я людей з інвалідністю» та «Раннє втручання – принцип нормалізації життя» // Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва : [веб-сайт]. – Режим доступу: https://bit.ly/2VbwEjS. – Назва з екрана.

18 грудня, до 130-річчя від дня народження видатного українського композитора, художника, прозаїка, драматурга, журналіста, редактора, видавця, громадського діяча Левка Сільвестровича Лепкого, у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано книжкову виставку «Українець Левко Лепкий – співець та літописець стрілецької слави».

20 грудня у читальній залі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася пізнавальна година «Дивосвіт різдвяних свят» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Захід розпочався виступом зразкового танцювального колективу «Молодість» під керівництвом В. Чешківської. Бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Т. Горовенко розповіла присутнім про різдвяні і новорічні традиції в країнах Європи. Гостям було цікаво дізнатись про різноманітні, іноді кумедні та дивакуваті, звичаї святкування Нового року. Презентацію доповнено яскравими ілюстраціями.

26 грудня, у конференц-залі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся показ уривків з фільму українського режисера О. Муратова «Татарський триптих», знятого за мотивами «Кримських оповідань» Михайла Коцюбинського. В основу стрічки покладено три новели – «У путах шайтана», «На камені» та «Під мінаретами». Три фрагменти з побуту кримських татар столітньої давнини. Це перша спроба познайомити з кримськотатарським народом через його особливості: національні звичаї, обряди, ритуали тощо.

30 грудня фахівці відділу наукової інформації та бібліографії Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували віртуальний бібліографічний список «Академічна доброчесність як фактор попередження порушень освітнього процесу». Тема академічної доброчесності в Україні, за останні роки встигла пройти шлях від повної новизни до певного визнання освітньою і науковою спільнотою. На сьогодні, вона продовжує бути актуальною. Академічна доброчесність стосується не лише якості освіти – вона безпосередньо впливає на те, яку молодь виховує система вищої освіти в країні, які цінності закладаються під час навчання в університеті та яким є «секрет успіху» в суспільстві.

Музейна діяльність

4 грудня у приміщенні Могилів-Подільського районного музею етнографії та народного мистецтва імені Марії Руденко розгорнуто невеличку, але змістовну виставку, на якій представлені дідухи, композиції з природного матеріалу, витинанки – зокрема сніжинки та ангелики. Доповнюють рукотворну красу місцевих майстрів і цікаві книги, альбоми та журнали, де можна знайти зразки витинанок, вертепів, новорічних костюмів для ряджених. Широкий вибір фольклорного матеріалу – колядки, щедрівки, віншування, засівання, а також опис обрядів на різних теренах України, відеозаписи обласного фестивалю «Різдвяне диво» та ін. // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2SiYXLv. – Назва з екрана.

13 грудня, з нагоди 141-ї річниці від дня народження видатного українського композитора, хорового диригента, громадського діяча та педагога – Миколи Дмитровича Леонтовича та з метою вшанування пам’яті митця та популяризації його творчого доробку, на Тепличчині відбулися Дні Леонтовича. У день народження композитора вдячні земляки поклали квіти на його могилу у с. Марківка. Учні Соболівської школи, професійного аграрного ліцею та вихованці Будинку дитячої творчості відвідали музей М. Леонтовича, де ознайомилися з основними віхами життя і творчості видатного майстра // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2EL1EkX. – Назва з екрана.

13 грудня в день народження видатного українського композитора Миколи Дмитровича Леонтовича відбулася екскурсія вихованців Теплицького районного Будинку дитячої творчості до музею М. Д. Леонтовича в с. Марківка. Також діти відвідали могилу Миколи Дмитровича та вшанували його пам’ять // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2CxoTgQ. – Назва з екрана.

Рудик, І. В музеях України знайшли багато екземплярів барської кераміки : [барська експедиція їздила музеями України у пошуках зразків барської кераміки. Делегація у складі представників міської ради та фотографа побувала в музеях Вінницької, Київської та Полтавської областях та знайшли там біля восьмидесяти зразків барської кераміки] / І. Рудик // Барчани. – 2018. – 14 груд. – С. 4.

Зарицький, П. Свята Варвара натхнення дарувала : [в день Варвари, яка є покровителькою рукодільниць, у Музеї історії міста Козятина відбулася тематична виставка робіт місцевих вишивальниць «Малюєм зимоньку нитками»] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 20 груд. – С. 7.

Гоцуляк, М. Огні запалюють палкі… : [М. Гоцуляк, директор музею етнографії та народного мистецтва ім. М. Руденко, поділилася враженнями про Вінницький обласний краєзнавчий музей, який відзначив своє перше 100-річчя] / М. Гоцуляк // Слово Придністров’я. – 2018. – 21 груд. – С. 9.

22 грудня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулось обласне свято національної кухні «Чим хата багата, тим і рада». Серед поважних гостей свята – заступник голови облдержадміністрації О. Крученюк, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Д. Цярціньскі, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І. Салецький, голова Ради національно-культурних товариств Вінниччини Мерабі Нарсіа. В ході заходу вінничани та гості міста долучилися до міжкультурного діалогу, ознайомились з виробами народно-прикладного мистецтва, послухали мистецькі проекти національно-культурних товариств, а головне, скуштували азербайджанські, білоруські, грузинські, єврейські, німецькі, польські, ромські, індійські та українські страви // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2T9FMnl. – Назва з екрана.

Театрально-концертна діяльність

12 грудня у концертній залі Вінницького коледжу культури і мистецтв імені М. Леонтовича відбулось урочисте відкриття обласного фестивалю хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича» з нагоди відзначення 141-ї річниці від дня народження видатного українського композитора. У фестивалі взяли участь десятки колективів, які є найактивнішими учасниками культурно-мистецьких заходів області, лауреати обласних та всеукраїнських фестивалів-конкурсів хорового мистецтва. На початку заходу відбулась презентація нового хорового колективу – Подільського камерного хору «Леонтович-капела» Вінницької обласної філармонії ім. М. Леонтовича (художній керівник та диригент – О. Бабошина). З вітальним словом до учасників фестивалю звернулися голова облдержадміністрації В. Коровій, його заступник І. Івасюк та  начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА С. Городинський. В рамках заходу відбулось нагородження лауреатів Всеукраїнської премії Миколи Леонтовича, яка була заснована у минулому році до 140-річчя композитора. Концертну програму фестивалю відкрили юні учасники хору молодших класів «Пролісок» ВДШМ «Вишенька». Загалом, усі колективи-учасники демонстрували високий рівень виконавської майстерності, сценічної культури, цікавий репертуар, в якому переважали хорові твори М. Д. Леонтовича та обробки українських народних пісень, хорові твори сучасних українських композиторів, а також місцевих авторів. У фіналі першого дня фестивалю прозвучав безсмертний «Щедрик» Миколи Леонтовича // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2GiaedA. – Назва з екрана.

20 грудня у Тиврівському РБК відбувся концерт дитячої музичної школи «Христос народився! Славімо його». Розпочався концерт з виступу починаючих скрипалів, які виконали знаменитий «Щедрик» М. Леонтовича. Також порадували присутніх своїми виступами танцюристи, музиканти і співаки // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Sbvao1. – Назва з екрана.

22 грудня у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. К. Садовського відбувся творчий ювілейний концерт «Ода життю», присвячений 60-річчю від дня народження народного артиста України, відомого вінницького композитора, співака Станіслава Городинського. Почесну місію вручення державної нагороди «Народний артист України» виконав заступник голови облдержадміністрації І. Івасюк. Вітаючи ювіляра І. Івасюк зачитав текст указу про нагородження, побажав творчої наснаги та подальшого розквіту таланту, а також подякував за невтомну працю та вміння дарувати людям радість і добро. Понад 4 години усі присутні мали можливість насолоджуватись ліричними українськими піснями у виконанні ювіляра. Кожний музичний твір був пронизаний любов’ю до батьківщини, до рідного краю, шаною до батьків, повагою до жінки. Переважна більшість пісень звучала у власному виконанні Станіслава Городинського, який є автором понад 200 музичних творів, багатьох обробок українських народних пісень для хору і ансамблів // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2EPIaNa. – Назва з екрана.

Вистава та солодкі подарунки : [у Вінницькому академічному обласному театрі ляльок в місті Вінниця відбувся святковий ранок до Дня Святого Миколая для дітей пільгових категорій Вінницького р-ну] // Подільська зоря. – 2018. – 27 груд. – С. 2.

Музичне життя Вінниччини

Андрійчук, Г. Музика жива! : [в залі Шаргородської дитячої музичної школи відбувся концерт студентів Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. Вітала гостей-музикантів директор музичної школи О. Цибульська] / Г. Андрійчук // Шаргородщина. – 2018. – 7 груд. – С. 4.

5-те хорове свято «Школа Павла Муравського» : [про діяльність народної хорової капели «Діброва» ім. Павла Муравського] // Піщан. вісті. – 2018. – 7 груд. – С. 5.

Відроджуємо українське : [за сприяння Вінницького управління культури і мистецтв, Вінницького ОЦНТ у великій залі Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Леонтовича відбулося обласне свято кобзарського мистецтва «Струни вічності» з нагоди відзначення 108-ї річниці від дня народження відомого кобзаря-бандуриста Володимира Перепелюка] // Ямпіл. вісті. – 2018. – 7 груд. – С. 2.

Бевза, М. Фестиваль поетів та піснярів : [у Ямпільській дитячій музичній школі відбувся районний фестиваль поетів і піснярів Ямпільщини. Організатор фестивалю Ю. Соболевський, який також пише вірші і музику, подякував учасникам, вручивши їм подарунки, та відзначив, що, організовуючи вже вдруге районний фестиваль, має на меті створення районної Спілки поетів і піснярів. Учасники фестивалю підтримали цю ініціативу, запропонувавши залучати до участі у цьому заході і творчу юнь] / М. Бевза // Ямпіл. вісті. – 2018. – 12 груд. – С. 4.

13 грудня на сцені Тульчинського РБК, з нагоди відзначення 141-ї річниці від дня народження видатного композитора-земляка М. Д. Леонтовича проводиться обласний мистецький проект – свято хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича». Захід проводиться обласним центром народної творчості спільно з сектором культури і туризму Тульчинської РДА за підтримки та сприяння управління культури і мистецтв Вінницької ОДА. У святі беруть участь і демонструють свою майстерність хорові колективи кращі з кращих народні аматорські хорові колективи Вінниччини, серед яких – славетна хорова капела ім. М. Д. Леонтовича (Тульчинський РБК), академічний хор «Відродження» (Теплицький РБК), хоровий колектив «Вінок Поділля» ім. В. І. Іжевського (Іллінецький РБК), хоровий колектив агрофірми «Ольгопіль» (смт Ольгопіль), хоровий колектив працівників культури Чечельницького р-ну, хоровий колектив української пісні «Зорецвіт» (Хмільницький РБК), хоровий колектив Тульчинського коледжу культури, хор працівників культури Вінницького р-ну, хорова капела «Діброва» (Піщанський РБК) та інші колективи // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2T7XBDn. – Назва з екрана.

Конкурс «Юний композитор» : [у Чернівецькій дитячій музичній школі відбувся конкурс на краще виконання власного твору. У конкурсі взяли участь учні 4-8 класів, загалом вісімнадцять учасників] // Чернівец. зоря. – 2018. – 14 груд. – С. 8.

Гран-прі зі столиці привезла Катерина Герасимчук : [жмеринчанка, вихованка Дитячої музичної школи К. Герасимчук взяла участь у двох міжнародних конкурсах, які відбулися у столиці 15–16 грудня. З конкурсів «Джерело надії» і «Талановиті діти України» дівчинка привезла дві нагороди, виборовши Гран-прі міжнародних конкурсів] // Жмерин. газ. – 2018. – 21 груд. – С. 7.

Мураховська, К. У музичній школі : [у Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького відбулось театралізоване дійство «Андріївські вечорниці»] / К. Мураховська // Бершад. край. – 2018. – 21 груд. – С. 6.

Любіч, В. «Непосиди» знову переможці : [учні Самгородоцької музичної школи перемогли у Всеукраїнському багатожанровому конкурсі мистецтв «Подільський зорепад» у м. Вінниця. Їх танець інопланетян у конкурсі зайняв перше місце] / В. Любіч // RIA – Козятин. – 2018. – 27 груд. – С. 3.

Іванова, А. «Христос народився, славімо його!» : [під такою назвою, в Тиврівському РБК, відбувся концерт вихованців Тиврівської дитячої музичної школи] / А. Іванова // Маяк. – 2018. – 28 груд. – С. 5.

Кіномистецтво

«Кінометр – 2018» : [на базі Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Леонтовича відбувся ХІ обласний фестиваль-конкурс аматорського кіно «Кінометр – 2018». Свої роботи для творчого змагання представили 19 кіноаматорів та керівників народних аматорських кіностудій Бершадського, Гайсинського, Калинівського, Тростянецького, Тульчинського, Чечельницького та Хмельницького районів. Переможців обирали у номінаціях «Документальний фільм», «Ігровий фільм» та «Відеоролик»] // Нове місто. – 2018. – 13 груд. – С. 12.

Прем’єра фільму «Чорний козак» : [у залі КП «Бершадська РДЮСШ «Ровесник» відбудеться прем’єра фільму «Чорний козак» та творча зустріч з авторами фільму] // Бершад. край. – 2018. – 14 груд. – С. 3.

18 грудня у Вінницькому обласному центрі технічної творчості учнівської молоді відбулось нагородження переможців обласного фестивалю аматорського військово-патріотичного короткометражного кіно «Погляд у майбутнє». Конкурс відбувся за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю та Департаменту освіти і науки ОДА. Кожна команда на чолі з наставниками створювала відео у певній номінації: документальний/публіцистичний, навчальний, ігровий або анімаційний фільми. До участі у фестивалі долучилися чотирнадцять районів області та місто Вінниця. На розгляд журі подано 26 робіт старшокласників Вінниччини. Задля підтримки творчого потенціалу молоді, переможці у кожній номінації нагороджені відповідними призами // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QLawyw. – Назва з екрана.

Образотворче мистецтво

«Відкриті очі» : [під такою назвою у Ямпільському районному музеї образотворчого мистецтва відкрилася персональна виставка картин, режисера, члена НСКУ Олександра Домбровського. На виставці представлено тридцять полотен митця, серед яких чільне місце займають пейзажні картини на культурно-історичну тематику та графіка на тему Майдану і війни на сході України] // Ямпіл. вісті. – 2018. – 5 груд. – С. 4.

21 грудня, до новітнього мистецького проекту «Українські митці за вільну Україну» долучилися учні 9-11 класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія № 6 Вінницької міської ради». Тема чергової лекції стосувалася життєвого та творчого шляху сучасного українського художника Івана Марчука. Лекцію підготувала завідувач кафедри історії та культури України факультету історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, доктор історичних наук, професор О. Коляструк // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2LBlfp8. – Назва з екрана.

На Вінниччині триває інноваційний мистецький проект «Українські митці за вільну Україну», що передбачає проведення у закладах освіти м. Вінниці спеціалізованого курсу лекцій національно-патріотичного спрямування з метою показати учнівській молоді національну самобутність українців та процес державотворення через призму мистецтва. На разі до проекту долучилися учні 9-11 класів Комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 Вінницької міської ради». Тема чергової лекції стосувалася життєвого та творчого шляху видатної української народної художниці Марії Оксентіївни Приймаченко (1908-1997), творчість якої немає аналогів у сучасному мистецтві. Лекцію підготувала завідувач кафедри історії та культури України факультету історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, доктор історичних наук, професор О. Коляструк // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2R5ZX8D. – Назва з екрана.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Невеселюк, Л. У ритмі танців і пісень пройшов цей ювілейний день! : [про святкування 50-річчя з дня заснування БК у с. Заозерне Тульчинського району] / Л. Невеселюк // Тульчин. край. – 2018. – 7 груд. – С. 8.

Романова, Н. Зоряний старт Махнівських дарувань : [перше та друге місце привезли вихованці Махнівської дитячої музичної школи з ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої творчості «Зоряний старт», що відбувся у Києві] / Н. Романова // Вісн. Козятинщини. – 2018. – 13 груд. – С. 1.

«Дівчинко, не бійся бути смішною» : [Зоя Горностай з Радівки Калинівського р-ну перемогла на районному конкурсі читців гумору, присвяченому Степану Руданському та потрапила на обласний конкурс, де посіла перше місце] // Прапор Перемоги. – 2018. – 14 груд. – С. 12.

Гаврилова, С. Ой, глибокий колодязь, золоті ключі : [до 60-річчя директора Уланівського СБК Хмільницького р-ну Андрія Бохнюка] / С. Гаврилова // Життєві обрії. – 2018. – 14 груд. – С. 6.

Призові місця привезли жмеринські танцівники з чемпіонату центральної України : [у Києві відбувся Чемпіонат центральної України з сучасного танцю. Жмеринку на змаганнях представили вихованці спортивної школи «Art Dance»] // Жмерин. газ. – 2018. – 14 груд. – С. 6.

Декоративно-прикладне мистецтво

Мала, І. Виставка витинанки від Тетяни Рудик : [відбулася у виставковій залі Барського ліцею №2. Майстриня близько десяти років займається мистецтвом витинанки, у її колекції п’ятдесят робіт. Також усі бажаючі мали можливість долучитися до майстер-класу з витинанки] / І. Мала // Барчани. – 2018. – 14 груд. – С. 5.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Гонта, В. Повір у себе – і в тебе повірять інші : [під таким гаслом відбувся у Крижопільському РБК фестиваль для дітей з обмеженими можливостями. Учасників заходу привітали заступник голови РДА В. Круць та керівник апарату районної ради Н. Тимчишина] / В. Гонта // Сільські новини. – 2018. – 4 груд. – С. 2.

6 грудня Калинівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з відділом освіти Калинівської райдержадміністрації, Будинком дитячої творчості та за підтримки народного депутата України П. Юрчишина проведено творчий фестиваль для дітей з функціональними обмеженнями «Світ моїми очима». Метою заходу, який проходив в РБК, є створення сприятливих умов для розкриття та самовираження дітей з особливими потребами, сприяння їх інтеграції в суспільство, пошук інноваційних форм і методів роботи, спрямованих на самоствердження, активізацію життєвої позиції особистості, розширення кола спілкування та розвиток комунікативних навичок // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2PU0pC4. – Назва з екрана.

6 грудня, в рамках районної програми розвитку культури та духовного відродження на період до 2020 року, у Вінницькій обласній філармонії відбулася телевізійна відеозйомка новорічної програми, на яку були запрошені кращі колективи Вінницької області. Бершадщину представив зразковий аматорський ансамбль естрадного танцю «Мрія» Бершадського РБК. 57 учасників колективу виконали хореографічну композицію «Зимові забави» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2EMVaD0. – Назва з екрана.

11 грудня у м. Калинівка відбувся обласний конкурс виконавців сатири та гумору ім. Степана Руданського «Україна сміється – отже не здається», присвячений 185-річчю від дня народження відомого земляка. Цьогоріч Тепличчину представляв учасник театру естради Теплицького РБК (кер. В. Загляда) І. Воловодівський та здобув почесне ІІ місце // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2AgJbtF. – Назва з екрана.

«Талант, помножений на працю…» : [у Могилів-Подільському вперше відбувся Фестиваль заходів з зарубіжної літератури, ініційований управлінням освіти міської ради. Впродовж тижня вихованці та вчителі загальноосвітніх закладів представляли інсценізації творів зарубіжної літератури, літературно-музичні композиції тощо] // Краяни. – 2018. – 13 груд. – С. 4.

13 грудня на базі Шаргородського Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний фестиваль юних читців та вокалістів «Зіркова мрія». Участь у заході взяло 160 дітей з усіх шкіл району. Фестиваль проводився у двох номінаціях і у трьох вікових категоріях. Солісти виконували пісні про любов до рідного краю, про свої дитячі мрії, про дружбу тощо. Особливо неперевершеними були читці – зі сцени лунав гумор, лірика, авторська поезія. Усі учасники отримали грамоти відділу освіти РДА // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2EIiXDp. – Назва з екрана.

15 грудня на сцені Тульчинського РБК відбулося святкування 20-річчя з часу створення районного фестивалю дитячої творчості «Дударик». Фестиваль дитячої творчості «Дударик» став чи не наймасовішим культурно-мистецьким заходом та теренах Тульчинщини, найголовнішим завданням якого є сприяння популяризації сучасної естрадної та традиційної української пісні, танцю, виявленню та показу творчих здобутків образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва серед дітей та молоді. Впродовж двадцяти років існування фестивалю його організатори та учасники працювали над виявленням талановитих і обдарованих дітей та молоді у різних видах мистецтва: хореографії, вокалі, художньому читанні, декоративно-прикладному та образотворчому мистецтвах. Юні таланти залучались до активної участі у мистецькому житті усіх населених пунктів Тульчинського району. Особлива увага приділялась патріотичному вихованню підростаючого покоління за допомогою засобів українського мистецтва // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QSt28h. – Назва з екрана.

17 грудня під головуванням заступника голови облдержадміністрації І. Івасюка відбулось засідання організаційного комітету по проведенню V Обласного фестивалю народної творчості «Різдвяне диво», яке збере в м. Іллінці кращі фольклорно-етнографічні та співочі колективи з колядками і щедрівками рідного краю, виробами народних майстрів та господинь, обрядовими хлібами та кутею з усіх районів Вінниччини. Під час фестивалю шанувальники народного мистецтва матимуть можливість поспілкуватися з майстрами, помилуватись їх виробами та різдвяними композиціями з природних матеріалів, а господині з кожного району частуватимуть гостей щедрою кутею та духмяною різдвяною випічкою // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2LvWCdH. – Назва з екрана.

19 грудня у Вінницькому академічному обласному театрі ляльок в місті Вінниця відбувся святковий ранок до Дня Святого Миколая для дітей пільгових категорій Вінницького району. З нагоди свята з привітаннями завітали голова районної державної адміністрації М. Демченко та голова районної ради С. Сітарський. Дійство відбувалося у глядацькій залі, де запрошені поринули у фантастичний світ новорічних пригод, герої яких надзвичайно дивували та радували малечу. Актори театру підготували цікаве театралізоване дійство – справжню новорічну казку під назвою «Веселий маскарад» // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2GyLkq0. – Назва з екрана.

Український світ Придністров’я : [у Палаці культури Придністров’я в Тирасполі уп’ятнадцяте проведено Фестиваль-конкурс української народної пісні «Пшеничне Перевесло». На запрошення ГО Спілки українців Придністров’я ім. О. Бута та міжнародної ГО «Український центр «Співробітництво» в ньому взяли участь знані активісти ВУТ «Просвіта» – заслужений працівник культури України, заступник директора Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України С. А. Гальченко, народна артистка України, член правління товариства «Україна-світ» С. І. Мирвода, заслужений працівник освіти України В. Ф. Семистяга. В ювілейному цьогорічному Форумі взяли участь понад 200 конкурсантів з різних куточків краю. Гран-прі здобули: О. Геращенко (м. Слободзея) за сольне виконання пісні «Із сиром пироги» та народний колектив української народної пісні «Стожари» (м. Григоріополь) за виконання пісень «Вишенька» і «Ой, у полі стоїть верба»] // Піщан. вісті. – 2018. – 21 груд. – С. 5.

21 грудня працівниками Теплицького РБК, учасниками театру естради, зразковим аматорським хореографічним колективом «Фантазія» Теплицького РБК проведено прем’єру дитячого ранку «Новорічний карнавал» для дітей селища Теплик // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2Rd312F. – Назва з екрана.

Остапчук, С. Варварівські вечорниці : [у Бохоницькому СК відбулись Варварівські вечорниці, під час яких презентовано виставку робіт місцевих вишивальниць на якій представлені ікони, картини, сорочки, сукні, рушники, хустки тощо] / С. Остапчук // Поділ. зоря. – 2018. – 27 груд. – С. 3.

Юні таланти : [у залі педагогічного університету м. Вінниці за сприяння продюсерського центру «Талант» відбувся Всеукраїнський багатожанровий фестиваль «Таланти Вінниччини». Всі учасники фестивалю отримали дипломи та почесні відзнаки. Диплом лауреата фестивалю отримала брацлавчанка А. Гаврилюк] // Прибузькі новини. – 2018. – 28 груд. – С. 4.

Шоу-група східного танцю «NEW STREAM» виборола Гран-прі та медалі на фестивалі : [у м. Київ відбувся конкурс-фестиваль «Новорічна феєрія танців», у якому взяли участь барські танцюристи «NEW STREAM» виборовши Гран-прі та медалі] // Барчани. – 2018. – 28 груд. – С. 5.

На Вінниччині відзначено переможців Фестивалю ранкової зарядки «Рух заради здоров’я». Обласним центром ФЗН «Спорт для всіх» спільно з управлінням фізичної культу та спорту облдержадміністрації і обласним відділенням Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України у 2018 році проведені фестивалі ранкової зарядки «Рух заради здоров’я» та рухової активності з нагоди Всесвітнього дня здоров’я, Дня знань та Дня фізичної культури та спорту в області. У фестивалях взяли участь 68,8 тисяч дітей ДНЗ та ЗОШ районів та міст обласного значення області. У листопаді-грудні переможці в номінаціях були відзначені обласним центром «Спорт для всіх» інвентарем для рухових активностей // Вінницька обласна державна адміністрація : офіц. веб-сайт. – Режим доступу: https://bit.ly/2QLbqeq. – Назва з екрана.

Список умовних скорочень

АТО – антитерористична операція

БК – будинок культури

ВДПУ – Вінницький державний педагогічний університет

ГО – громадська організація

КВК – клуб веселих та кмітливих

КЗ – комунальний заклад

КП – комунальне підприємство

НВК – навчально-виховний комплекс

ОДА – обласна державна адміністрація

ОТГ – об’єднана територіальна громада

ОУНБ – обласна універсальна наукова бібліотека

ОЦНТ – обласний центр народної творчості

ПП – політична партія

РБК – районний будинок культури

РДА – районна державна адміністрація

НСПУ – Національна спілка письменників України

СБК – сільський будинок культури

СК – сільський клуб

ЦРБ – центральна районна бібліотека

ЦРМС – центр розвитку місцевого самоврядування

ЮНЕСКО – Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури

Підготувала в. о. зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва Н. Ф. Гончар

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Хроніка культурного життя Вінниччини
Грудень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше