ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЗНАМЕННІ І ПАМ’ЯТНІ ДАТИ ВІННИЧЧИНИ
2018 РОКУ
Хронологічний довідник

Версія для друку

Культуролог, талановитий митець, умілий організатор

До 60-річчя від дня народження С. С. Городинського, заслуженого артиста України

(27.07.1958)

 

Станіслав Станіславович Городинський народився 27 липня 1958 року в с. Долиняни Мурованокуриловецького району Вінницької області. Фахову освіту здобував спочатку в Тульчинському училищі культури, у 1992 році закінчив Київський державний інститут культури ім. О. Є. Корнійчука за спеціальністю «Культурно-освітня робота, керівник хорового колективу». Свій шлях співака і подвижника культури розпочав у 1979 році з посади художнього керівника сільського будинку культури, на базі якого створив 10 аматорських колективів, 5 з яких за високий професійний рівень було присвоєно звання «народних» аматорських.

Протягом 1994–2004 років обіймав посади начальника відділу культури Тульчинської райдержадміністрації та першого заступника начальника управління – начальника відділу мистецьких закладів управління культури Вінницької обласної державної адміністрації. 2004–2015 рр. – директор Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. За час роботи в училищі С. С. Городинський проявив себе як відданий справі, високопрофесійний, із сучасним мисленням керівник, дбайливий господар, талановитий організатор.

З 1 травня 2015 року призначений на посаду начальника управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації, яке цього ж року за його ініціативи було реорганізовано в управління культури і мистецтв. Зі зміною назви змінилися і пріоритети в його діяльності, здійснено кроки з реформування галузі. Як керівник обласного рівня С. С. Городинський пере-конаний, що потрібно дбайливо ставитися до відродження, роз-витку, пропаганди і впровадження в сучасне життя традиційної народної культури. Вважає, що дуже важливо зберегти ці надбання в умовах децентралізації та створення ОТГ. Значна увага приділяється виробленню найбільш оптимального формату функціонування закладів культури і мистецтв.

Основну увагу начальник концентрує насамперед на збереженні традиційної народної творчості, матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, музейних та бібліотечних фондів. Значним досягненням Станіслава Станіславовича є осучаснення музею та меморіалу на могилі всесвітньо відомого композитора, уродженця Поділля Миколи Дмитровича Леонтовича в селі Марківка Теплицького району, урочисте відкриття якого відбулося 22 серпня 2016 р. Він був ініціатором, одним із організаторів і натхненником упорядкування цієї подільської святині.

Поряд з цим він вважає одним із пріоритетних напрямків розвиток професійного мистецтва, щоб мешканці найвіддалені-ших територіальних громад мали можливість долучатися до високого мистецтва: слухати оперу, класичну та камерну музику, відвідувати балет. Мріє, щоб навіть у сільських музичних школах діяли маленькі камерні оркестри, а учні цих навчальних закладів мали змогу отримувати якісну музичну освіту.

Під керівництвом начальника команда управління культури і мистецтв забезпечила всебічну підтримку проведення першого в Україні грандіозного проекту – Міжнародного оперного open air фестивалю «OPERAFEST-TULCHYN», що відбувся 4–5 червня 2017 року в «подільському Версалі» – Палаці Потоцьких у Тульчині.

Окрім адміністративної роботи з керівництва галуззю культури, Станіслав Городинський веде активну концертну та просвітницьку діяльність в області та за її межами, є головою журі міжнародних, обласних та регіональних вокальних конкурсів, постійним учасником міжнародних мистецьких делегацій.

Активно і творчо співпрацює з Вінницькою обласною філармонією, виступаючи як соліст із камерним оркестром, інструментальним квартетом «Експромт». У 2016 році відбулася прем’єра авторської програми С. Городинського з Академічним камерним оркестром «Арката», яку, крім вінницького глядача, в рамках мистецького проекту «Об’єднаємо мистецтвом Україну» побачили мешканці Кіровограда, Тернополя, Житомира.

У складі творчого колективу філармонії С. Городинський узяв участь у проекті «Благословенна земля моя, Вінниччина» до 80-річчя утворення області та 75-річчя Вінницької обласної філармонії, у низці благодійних концертів «Мистецтво заради миру» на користь родин Героїв Майдану та учасників АТО. Відбулася презентація авторської патріотичної програми «Коли душу у світі натомиш – повертайся до рідного дому» із новоствореним симфонічним оркестром філармонії.

Авторський доробок співака і композитора Станіслава Городинського налічує понад 200 власних пісень, кілька десятків обробок українських народних пісень для народного хору та вокальних ансамблів. Завдяки його таланту вінничани мають можливість долучитися до високого мистецтва, поринути у світ прекрасного. Він прищеплює людям, а особливо студентській молоді, духовні і моральні цінності, відчуття високої культури, патріотизму та гордості за свій рідний край.

Творчий доробок Станіслава Городинського – вагомий внесок у патріотичне виховання, культурне відродження та духовне збагачення нації. С. Городинський займає активну громадянську позицію, пропагуючи збереження, відродження та примноження національного мистецтва, виховання патріотичного духу, національної самосвідомості в молоді та громадськості.

Станіслав Городинський – лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів естрадної пісні: Міжнародного фестивалю естрадної пісні «На хвилях Світязя», Всеукраїнського конкурсу артистів естради, Всеукраїнського фестивалю естрадної пісні «Пісенний вернісаж».

Пісня «Українцям» на слова Ніни Шаварської отримала перемогу Всеукраїнського радіофестивалю «Пісня року» (1998 р.) та стала неофіційним гімном братерства і свободи українського народу.

Діяльність С. С. Городинського як керівника і митця відзначена нагородами різного рівня. Серед них – Почесна грамота Міністерства культури і мистецтв України «За багаторічну плідну працю, особистий внесок у розвиток національної культури» (1999 р.), Почесна грамота Кабінету Міністрів України (1999 р.), Почесна відзнака Міністерства культури і туризму України «За досягнення в розвитку культури і мистецтва» (2008 р.), Почесна грамота Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної Ради (2012 р.). У 2002 році отримав почесне звання «Заслужений артист України».

Відзначений особистою Подякою Президента України за творчий внесок у культурну скарбницю країни (1999 р.), Подякою Київського міського голови за активну участь у зміцненні дружніх стосунків між Вінницею та столицею – містом Києвом (2003 р.), особистою Подякою голови Служби безпеки України за значний особистий внесок у справу утвердження та зміцнення державної безпеки України (2006 р.).

Станіслав Городинський – переможець конкурсів на звання «Людина року» в номінації «Діяч культури та мистецтва року» (2000 р.), у номінації «Митець» (2005 р.), його ім’я було занесено на обласну Дошку пошани «Праця і звитяга вінничан» (2006 р.).

За високу національну гідність, патріотизм, значний особистий внесок у розбудову Української держави, високий професіоналізм нагороджений Дипломом учасника Всеукраїнського проекту «Ювіляри України. Події та особистості XXI ст.» (2008 р.).

Нагороджений Почесною відзнакою Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної Ради «За заслуги перед Вінниччиною» (2012 р.).

О. Г. Зелінська

Література

Співає Станіслав Городинський : [ноти, тексти пісень] : «Українцям» : [збірник]. – Вінниця : Держ. картогр. ф-ка, 2008. – 120 с. – фот.

Городинський, С. Земне і небесне Станіслава Горо-динського : [інтерв’ю із заслуж. артистом України, співаком, композитором, дир. Вінниц. училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича С. Городинським] / С. Городинський ; розмову вела І. Червінчук // Вінничанка. – 2011. – №  5. – С. 12–13 : кольор. іл.

Городинський, С. Станіслав Городинський: «Держава будується на фундаменті, який називається «культура» : [інтерв’ю про розвиток культури на Вінниччині] / Станіслав Городинський ; записав Мар’ян Богдан // Вінничанка. – 2015. – №  11. – С. 8–9 : кольор. фот. 

* * *

Цвігун, Т. Пісні, що йдуть від серця / Тетяна Цвігун // Світлиця. – 2003. – №  2. – С. 3.

Рожкова, Е. М. Городинський Станіслав Станіславович : [педагог, культурно-мистец. діяч, заслуж. артист України] / Е. М. Рожкова // Енциклопедія Сучас. України (ЕСУ). – Київ, 2006. – Т. 6 : Го-Гю. – С. 290–291 : портр.

Поляхівський, Я. Чує серце митця : [про дир. Вінниц. училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича С. Городинського] / Яків Поляхівський // Вінниц. край. – 2007. – №  3. – С. 175–178.

Драпалюк, С. Багата земля талантами : [про твор. шлях співака і композитора С. Городинського. До 50-річчя від дня народж.] / С. Драпалюк // Вінниц. газ. – 2009. – 6 січ. – С. 3.

Джус, Н. Гармонія музики та поезії / Ніна Джус // Світлиця. – 2014. – №  3. – С. 36 : кольор. фот.

Зонова, І. Студенти подарували своєму директору Городинському творчий вечір : [про дир. Вінниц. училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича С. Городинського] / Ірина Зонова // Молодіж. газ. Вінниччини. – 2015. – 22 квіт. – С. 5 : кольор. фот.

Медведєва, І. «Співоче поле», музейний комплекс і симфонічний оркестр планує створити новий начальник управління культури й туризму облдержадміністрації Станіслав Городинський / Інна Медведєва // Вінниччина. – 2015. – 5 черв. – С. 4 : фот.


ЗНАМЕННІ І ПАМ’ЯТНІ ДАТИ ВІННИЧЧИНИ
2018 РОКУ
Хронологічний довідник

 1. Від укладачів
 2. 2018 року виповнюється
 3. В’ячеслав Федорович Коренєв
 4. Січень
 5. Василь Стус: право бути собою
 6. Лютий
 7. Березень
 8. Квітень
 9. Дух гідності.
  До 80-річчя від дня народження Анатолія Бортняка
 10. Травень
 11. Вінницький обласний краєзнавчий музей
 12. «Планета Україна» Олександра Гордієвича
 13. Червень
 14. Пам’яті колеги, друга, наставника.
  До 70-річчя від дня народження заслуженого працівника культури України Василя Федоровича Циганюка
 15. Життя як книжка…
  До 50-річчя від дня народження Тетяни Робертівни Кароєвої
 16. Подвижник Літинщини
  До 80-річчя Павла Івановича Ткачука, педагога, краєзнавця, літературознавця, етнографа
 17. Липень
 18. Класик української літератури і журналістики
  До 80-річчя від дня народження І. С. Волошенюка
 19. Та, яка перевертає гори…
  До 60-річчя від дня народження Світлани Михайлівни Василюк
 20. Культуролог, талановитий митець, умілий організатор
  До 60-річчя від дня народження С. С. Городинського, заслуженого артиста України
 21. Серпень
 22. Василь Кавун – людина-епоха
  До 90-річчя від дня народження
 23. Вересень
 24. Поет, журналіст, педагог
  До 70-річчя від дня народження Олега Валеріановича Пасічника
 25. Жовтень
 26. До поетики життєвих контрастів та ескізного одивнення Віктора Мельника
  До 60-річчя від дня народження
 27. «Два регіони – одне серце»
  До 60-річчя встановлення дружніх зв’язків між Вінницькою областю та Свєнтокшиським воєводством
 28. Народжена літати
  До 65-річчя від дня народження Н. М. Космини
 29. Листопад
 30. Одержимий любов’ю до Подільського краю
  До 60-річчя від дня народження Олександра Івановича Рогового
 31. Бережіть сторожові вогні!
  До 75-річчя від дня народження Василя Дмитровича Кобця
 32. «Я – останній корсар українського вірша…»
  До 70-річчя від дня народження М. Ф. Каменюка
 33. Професор М. М. Кравець: штрихи до ненаписаного портрета
  До 90-річчя від дня народження
 34. Грудень
 35. Боротися до останнього
  До 140-річчя від дня народження Миколи Миколайовича Болярського
 36. Ненаписаний роман українського старшини (життєпис Миколи Битинського 1971 р.)
 37. Голос української крові, українського духу
  До 130-річчя від дня народження Галини Журби
 38. Іменний покажчик ювілярів 2018 року
 39. Відомості про авторів текстових довідок
 40. Зміст

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше