ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЗНАМЕННІ І ПАМ’ЯТНІ ДАТИ ВІННИЧЧИНИ
2017 РОКУ
Хронологічний довідник

Версія для друку

Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова

До 100-річчя з часу відкриття

(1917)

Вінницька обласна клінічна лікарня функціонує під іменем М. І. Пирогова 100 років. У 1917 році вона відкрила свої двері перед хворими як Пироговська земська хірургічна лікарня на 150 ліжок.

Ідея її заснування належить Вінницькому Пироговському медичному товариству. У такий спосіб вінницькі лікарі вирішили вшанувати пам’ять нашого видатного земляка М. І. Пирогова з нагоди 100-річчя від дня його народження.

У квітні 1910 року Подільське губернське земство оголосило про Всеросійський збір коштів на будівництво лікарні в повітовому місті Вінниці. У листопаді 1910 року на виділеній ділянці був відкритий пам’ятник Пирогову: кам’яний постамент із гіпсовим бюстом вченого. У 1924 році це погруддя замінили бронзовою копією роботи І. Є. Рєпіна.

У квітні 1913 року був закладений перший камінь хірургічного корпусу, до літа 1914 року були зведені 5 перших корпусів. Але завершити внутрішні роботи не встигли – на заваді стала Перша світова війна.

Відібрані під військові потреби приміщення повернули міській владі тільки влітку 1916 року. Добудова тривала до наступної весни. Освячення лікарні відбулось 23 квітня 1917 року.

Пироговську лікарню засновували як лікувальний заклад хірургічного профілю із сподіванням, що в ній працюватиме один із провідних хірургів краю Людвіг Іванович Маліновський. Але під час урочистостей з освячення він застудився і невдовзі помер.

Хірургічну естафету згодом прийняв видатний хірург, доктор медицини М. М. Болярський. Він працював у лікарні впродовж 21 року, 19 з них – головним лікарем.

Перші роки становлення і розвитку лікарні співпали з подіями Першої світової війни, двох революцій 1917 року та громадянської війни. Особливо важкими були численні зміни влади в 1917–1920 роках. Лише від початку 1920-х років поступово стабілізувалась ситуація в країні, і разом з тим нормалізувалась робота Пироговської лікарні.

Від 1921 року розпочинається розвиток медичної освіти на Вінниччині, і Пироговська лікарня стала учбовою базою підготовки фахівців різних рівнів.

Від 1934 року, після відкриття у Вінниці за ініціативи головного лікаря професора М. М. Болярського повноцінного стаціонарного медичного інституту, Пироговська лікарня є його незмінною по теперішній час і основною клінічною базою.

У 1944 році при відступі із Вінниці фашисти зруйнували більшість лікарняних корпусів. У день визволення міста від фашистів 20 березня 1944 року розпочалась нова життєва сторінка в історії лікарні.

Поступово були відбудовані всі корпуси, було впорядковано територію, зросла кількість лікарняних ліжок.

У 1948 році лікарня отримала статус обласної. 1962 року за рішенням ВООЗ була затверджена школою передового досвіду медицини України. Упродовж понад двох десятиліть щорічно на семінари до лікарні приїжджали кілька груп медиків із різних країн усіх континентів планети.

Неодноразово ВОКЛ ім. М. І. Пирогова була занесена на обласну Дошку пошани.

У 1967 році з нагоди 50-річчя Пироговська лікарня була нагороджена Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України.

У 2011 року вперше була запроваджена Національна медична премія України і ВОКЛ імені М. І. Пирогова стала її лауреатом.

Діяльність лікарні відбувається за умови ліцензованості всіх видів господарської діяльності, акредитованості на вищу акредитаційну категорію, впроваджено систему управління якістю відповідно до вимог державного стандарту ISO 9001.

Сьогодні Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова, де розміщено 12 клінічних кафедр і циклів Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, є провідним лікувальним та науковим закладом області. У лікарні працює 324 лікарі, із них 8 заслужених лікарів України, 28 кандидатів медичних наук, 3 доктори медичних наук. Один медик носить звання заслуженого медичного працівника України.

Лікарня надає висококваліфіковану багатопрофільну лікувально-консультативну допомогу населенню області на третинному рівні. Щорічно в лікарні проліковується більше 25000 хворих, половина з них оперується.

У медичному закладі функціонує 20 стаціонарних відділень на 730 ліжок, поліклінічне відділення з потужністю 400 відвідин на зміну, 13 параклінічних відділень.

Окрім багатьох інших впроваджених методів консервативних та оперативних підходів до лікування пацієнтів, фахівцями виконуються: малоінвазивні хірургічні втручання на органах черевної порожнини та тазу, заміна колінних, кульшових та ліктьових суглобів на штучні, проводиться артроскопія. У рентгенопераційній судинної хірургії проводиться імплантація штучного водія ритму серця, здійснюється регіональна терапія та маніпуляції на судинах, видалення тромбів, постановка кава-фільтрів, лазерна ендоваскулярна облітерація. У центрі нефрології та діалізу крім гемодіалізу проводиться перитонеальний діаліз, хворим з хронічною нирковою недостатністю в термінальній стадії. В опіковому відділенні вперше в Україні розроблено і впроваджено лікування опікових ран та трофічних виразок в умовах «вологої камери» з використанням біогальванізації, здійснюється ксенопластика хворим з важкими опіками шкіри. У відділенні абдомінальної хірургії проводиться УЗ-супровід оперативних втручань на підшлунковій залозі. У відділенні мікрохірургії ока проводяться лазерні мікрохірургічні операції, інтра та екстра вітреальне введення медпрепаратів.

Діагностичні потужності зосереджені в декількох структурних підрозділах закладу і дають можливість проводити магнітно-резонансну томографію, широкий спектр ренгенівських досліджень, у тому числі на сучасному цифровому рентгенівському устаткуванні, ультразвукову діагностику, включаючи апаратуру експерт-класу, функціональні дослідження з моніторуванням, широкий спектр клініко-діагностичних та генетичних лабораторних досліджень та інші. У дистанційно-діагностичному центрі застосовуються методи консультування та розшифровки ЕКГ з використанням телемедицини в системі «Телекард».

Фахівцями лікарні забезпечується ургентна допомога службами, які є єдині в області: опіковим хворим, хворим з шлунково-кишковими кровотечами, торакотравмою, травмами магістральних судин, травмою ока, щелепно-лицьової ділянки, онкогематологічним хворим.

З метою подальшого удосконалення високоефективних хірургічних технологій, у 1992 році була затверджена проектно-кошторисна документація і розпочато будівництво нового хірургічного корпусу на 240 ліжок, у якому передбачено розміщення 14 потужних лікувально-діагностичних стаціонарних відділень хірургічного профілю з сучасною високоефективною орієнтацією на малоінвазивні методи лікування в судинній, кардіохірургічній, абдомінальній хірургії, ортопедії та урології, хірургічний блок на 14 операційних залів, відділення реанімації та інтенсивної терапії.

Введення в дію нового хірургічного центру розширить спектр хірургічної допомоги на сучасному рівні, він стане гідним центром наукових розробок і втілень їх в лікувальний процес. А найголовніше – суттєво покращить рівень і комфорт надання хірургічної допомоги нашим громадянам.

Н. М. Древа

Література

На рубежі сторіччя : матеріали з історії Вінниц. обл. клініч. лікарні ім. М. І. Пирогова. – Вінниця : Віноблдрук., 1997. – 108 с.

Вінниця : іст. нарис / голов. ред. А. М. Подолинний. – Вінниця : Кн.-Вега, 2007. – 304 с. : іл., фот. – Бібліогр.: с. 276–280.

Древа, Н. М. Сторінки історії Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова / Н. М. Древа // Поділ. джерела : альманах / голов. ред. Л. М. Загородня. – Вінниця, 2013. – № 5 : Вінниччина медична. Під знаком Червоного Хреста. – С. 155–160.


ЗНАМЕННІ І ПАМ’ЯТНІ ДАТИ ВІННИЧЧИНИ
2017 РОКУ
Хронологічний довідник

 1. Від укладачів
 2. 2017 року виповнюється
 3. Знаменні і пам’ятні дати Вінниччини 2017 року. Січень
 4. Січень
 5. Сонячні висоти подільського жайворонка
  До 80-річчя від дня народження Євгена Пилиповича Гуцала
 6. Винокурова Фаїна Аврамівна
 7. Лютий
 8. Лютий
 9. Вершини скоряються сильним
  До 75-річчя від дня народження Василя Максимовича Мороза
 10. Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва – бібліотека майбутнього
 11. Березень
 12. Чайка у Дністрових небесах
  До 70-річчя від дня народження Н. Ю. Гнатюк
 13. Квітень
 14. Травень
 15. Генеалогія: виклик чи покликання для Юрія Легуна?
 16. «А вік – то невеличка віха...»
  До 80-річчя від дня народження Валентини Василівни Хрещенюк
 17. Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова
 18. Територія музики. Сторінки історії Вінницької обласної філармонії
 19. Червень
 20. Битва під Батогом
 21. Петро Перебийніс. Життя і творчість
 22. Бойко Петро Адольфович
 23. Липень
 24. Серпень
 25. Життя, присвячене свободі і слову
  до 120-річчя від дня народження Леоніда Мосендза
 26. Вінницька трагедія 1937–1938 рр.
  До 80-річчя від початку репресій проти мирного населення
 27. Вересень
 28. Погляд через століття
  До 100-річчя заснування газети Вінниччина
 29. Жовтень
 30. Класик з хутора Теклівка, або Постійно мобілізований
  До 75-річчя від дня народження Володимира Олександровича Яворівського
 31. Вінницький академічний обласний театр ляльок
 32. Листопад
 33. Перекладач святого письма з Вінниці
  До 125-річчя від дня народження Івана Софроновича Хоменка
 34. Вінницька обласна бібліотека для дітей ім. І. Я. Франка
 35. Музей фольклору Гната Танцюри
 36. Грудень
 37. Микола Леонтович.Славетний син співочого Поділля
 38. Відомості про авторів текстових довідок
 39. Іменний покажчик ювілярів 2017 року
 40. ЗМІСТ
 41. calameo.com

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше