Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Актуально про культуру

Дайджест за травень  

БЛИЗЬКО ТИСЯЧІ КНИЖОК УКРАЇНОМОВНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ПОПОВНИЛИ БІБЛІОТЕЧНІ ФОНДИ ЛУГАНЩИНИ

Міністерством культури України передано близько тисячі книжок україномовної літератури від різних українських видавництв до Сєверодонецька. Книжки будуть розподілені між різними бібліотеками регіону для поповнення фондів, це переважно твори сучасних українських авторів та класиків світового рівня. Відібрана література є найбільш актуальною на сьогодні тематики і користується високим попитом користувачів, серед них твори Сергія Жадана, Євгена Положія, Юрія Винничука та інших українських авторів, а також якісні переклади Харукі Муракамі, Еріх-Марія Ремарка тощо. Даний проект реалізовується Мінкультури у тісній співпраці з Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого, Благодійним фондом «Бібліотечна країна» та за підтримки ТОВ «Нова пошта».


УРЯД СХВАЛИВ ПРИЗНАЧЕННЯ ГРАНТІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ МОЛОДИМ МИТЦЯМ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ТВОРЧИХ ПРОЕКТІВ

Кабінет Міністрів України схвалив проект розпорядження Президента України «Про призначення грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва, а також молодим письменникам і майстрам народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів». Відповідне рішення було прийнято на засіданні Уряду 24 травня. Прийняття даного розпорядження Президента України забезпечить підтримку творчої молоді в Україні. Стимулюватиме подальший процес розвитку і підвищення авторитету професійної творчості молодих діячів у галузі культури та мистецтва, створить умови для реалізації нових креативних мистецьких проектів.


МІНКУЛЬТУРИ ПЕРЕДАНО НИЗКУ ПОВНОВАЖЕНЬ У КНИГОВИДАВНИЧІЙ СФЕРІ

Уряд на своєму засіданні 24 травня схвалив проект постанови «Про внесення змін до Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України і Положення про Міністерство культури України», згідно з яким Мінкультури передано низку повноважень у книговидавничій сфері. Так, відповідно до внесених змін, на Мінкультури покладаються завдання: встановлювати порядок та критерії формування переліку книжкових видань, передбачених до випуску за бюджетними програмами випуску книжкової продукції; створювати умови для забезпечення бібліотек сучасною вітчизняною книжковою продукцією та світовою літературою в перекладі українською мовою на різних носіях; розвиток книговидавничої справи та книго розповсюдження; здійснювати інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних книжкових виставках, ярмарках, форумах тощо.


ЕКСПЕРТНА РАДА МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЕТНОПОЛІТИКИ ВИЗНАЧИЛА ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ СВОЄЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Відбулось друге засідання Експертної ради з питань етнополітики – постійно діючого консультативно-дорадчого органу, який був створений Міністерством культури України з метою здійснення змістовного моніторингу, аналізу та оцінки процесів, що відбуваються у сфері етнополітики як в Україні, так і за її межами, проведення фахових консультацій та вивчення проблемних питань, пов’язаних з реалізацією державної політики у сфері міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин.


ВІДКРИТО ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У ФЕСТИВАЛІ МОЛОДИХ УКРАЇНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ

Міністерство культури України, Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», Національний художній музей України розпочинають прийом заявок на участь у Фестивалі молодих українських художників. Заявки приймаються до 18 червня 2017 року за адресою festival2017@artarsenal.gov.ua. Відібрані за результатами конкурсу роботи будуть представлені на виставці, що відбудеться у вересні-жовтні 2017 року в «Мистецькому арсеналі». Відбір здійснюють кураторки Лізавета Герман, Марія Ланько та Катерина Філюк на основі поданих на конкурс заявок. До участі у фестивалі запрошуються українські художники віком до 35 років із роботами, що відповідають запропонованій кураторками темі конкурсного відбору – «Сьогодні, що так і не настало».


II МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «БІБЛІОТЕКИ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ: ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ», 19-21 ЧЕРВНЯ 2017 Р., М. ОДЕСА

Секція університетських бібліотек УБА запрошує всіх бажаючих взяти участь у II Міжнародній науково-практичній конференції «Бібліотеки вищих навчальних закладів: досвід та перспективи», яка відбудеться 19-21 червня 2017 р. у Науковій бібліотеці ОНУ (до 200-річчя Наукової бібліотеки ОНУ імені І.І. Мечникова). Організатор Конференції: Наукова бібліотека ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Місце проведення: Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова (м. Одеса, Французький б-р, 24/26).


V ВСЕУКРАЇНСЬКА ЛІТНЯ ШКОЛА АДВОКАЦІЇ ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ «АДВОКАЦІЯ У СТИЛІ ЕКО», 3-7 ЛИПНЯ 2017 Р., М. ЗАЛІ́ЩИКИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛ.

Секція Української бібліотечної асоціації з адвокації оголошує набір учасників у V Всеукраїнську літню школу адвокації для бібліотекарів «Адвокація у стилі ЕКО», що буде проходити з 3 по 7 липня 2017 р. у місті Залі́щики, адміністративному, економічному і культурному районному центрі Тернопільщини, яке вважають південними воротами області.


НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЧЕРНІГІВСЬКА ОУНБ ІМ. В. Г. КОРОЛЕНКА: ВІД ВИТОКІВ ДО СЬОГОДЕННЯ», 27-28 ВЕРЕСНЯ 2017 Р., М.ЧЕРНІГІВ

 Запрошуємо Вас узяти участь у роботі науково-практичної конференції «Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка: від витоків до сьогодення» з нагоди 140-річчя від часу заснування книгозбірні, проведення якої планується 27-28 вересня 2017 року. Місце проведення: Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм, проспект Миру, 15, м. Чернігів, 14000; Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, просп. Миру, 41, м. Чернігів, 14000. Робочі мови конференції – українська та російська. Організатори конференції: Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації; Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка; Громадська організація «Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації».


ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА: ЗБЕРЕЖЕННЯ, ДОСТУП, ВИКОРИСТАННЯ», 23-24 ЛИСТОПАДА 2017 Р.

Українська бібліотечна асоціація запрошує всіх бажаючих взяти участь у роботі ІІ міжнародної науково-практичної конференції «Історико-культурна спадщина: збереження, доступ, використання», що відбудеться 23-24 листопада 2017 р. у м. Київ. Організатори: Міністерство освіти і науки України; Національний авіаційний університет; Навчально-науковий Гуманітарний інститут; Кафедра історії та документознавства. Зміст: діяльність архівних, музейних та бібліотечних установ у справі збереження та доступу до історико-культурної спадщини, на різних носіях інформації; збереження цифрових/електронних записів, їх пошук та використання, розширення комунікативного простору інформаційних установ та формування фахівця в умовах переходу до цифрового суспільства.