Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Актуально про культуру

(Дайджест за квітень)

 

КОМІТЕТ З ДЕРЖАВНОЇ ПРЕМІЇ УКРАЇНИ ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЇ 2017 РОКУ

Державна премія України імені Олександра Довженка присуджується за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва щорічно до 10 вересня. Премія, що носить ім’я видатного українського кінорежисера і письменника Олександра Довженка, присуджується як окремим кінематографістам, так і творчим колективам. Колектив, який висувається на здобуття премії, не може перевищувати 5 осіб і повинен включати лише тих авторів, чий творчий внесок був найбільш визначний. Премія може бути присуджена громадянам України та інших держав і особам без громадянства. Щороку присуджується лише одна премія. Твори, раніше відзначені або висунуті на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка, на здобуття Державної премії України імені Олександра Довженка не висуваються. Одна й та ж кандидатура не може одночасно висуватися на здобуття Державної премії України імені Олександра Довженка по двох і більше творах. Повторно премія може бути присуджена митцеві за наявності нових визначних досягнень у галузі кіномистецтва, але не раніше, ніж через п’ять років після попереднього присудження. Подання творів здійснюється Міністерством культури України, творчими спілками, кіно-, теле-, відеостудіями, мистецькими закладами та науковими установами, громадськими організаціями, редакціями газет і журналів.

ОГОЛОШЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ ПЕРШОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ КІНОПРЕМІЇ УКРАЇНИ «ЗОЛОТА ДЗИҐА»

У столичному готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувалася урочиста церемонія нагородження лауреатів Першої національної кінопремії України «Золота дзиґа» за професійні досягнення у розвитку українського кіно за 2016 рік, заснованої Українською кіноакадемією. Усього на розгляд Української кіно академії було подано 76 українських фільмів, серед яких було обрано найкращі у 14 номінаціях. Безперечним лідером за кількістю номінацій стала кінодрама Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці», яка претендувала на 8 нагород та здобула шість статуеток «Золота дзиґа»: за кращий фільм, режисуру, головну жіночу роль, головну чоловічу роль, жіночу роль другого плану та чоловічу роль другого плану.

ДО УВАГИ ЛАУРЕАТІВ СТИПЕНДІЙ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ДЛЯ МОЛОДИХ МАЙСТРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА

18 квітня 2017 року Президент України підписав Указ № 110 «Про призначення стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2017 рік».

Для отримання стипендії необхідно заповнити відповідну заяву, та надіслати її в паперовому та електронному вигляді на адресу: Міністерство культури України, відділ візуального мистецтва управління сценічного і візуального мистецтва, 01601, м. Київ, вул. Івана Франка, 19, каб. 315, e-mail: belousova@mincult.gov.ua. Телефон для довідок: (044) 234 63 88, контактна особа Бєлоусова Ніна Леонідівна.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР «ВПЛИВ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ НА РОЗВИТОК БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ ДЛЯ ЮНАЦТВА, МОЛОДІ», 20-21 КВІТНЯ 2017 РОКУ, М. ТЕРНОПІЛЬ

20–21 квітня 2017 році. з ініціативи Державної бібліотеки України для юнацтва на базі Тернопільської обласної бібліотеки для молоді відбудеться Всеукраїнський семінар заступників директорів обласних бібліотек України для юнацтва, молоді «Вплив децентралізації влади на розвиток бібліотек України для юнацтва, молоді». Тема трансформації мережі бібліотек у процесі реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні вибрана з урахуванням сучасного становища нашої держави та в контексті європейських підходів. Основне завдання децентралізації в 2017 році – секторальне просування реформи – в освіті, медицині, культурі, системі надання адміністративних послуг, земельних відносинах, дорожній інфраструктурі, сфері планування територій.

ФОКУС-СЕМІНАР «МЕДІАГРАМОТНІСТЬ: СУЧАСНІ ВИМІРИ», 27.04.2017 РОКУ, М. КИЇВ

Українська бібліотечна асоціація спільно з Goethe-Institut в Україні 27 квітня 2017 року проведе фокус-семінар для членів УБА на тему «Медіаграмотність: сучасні виміри». Семінар відбудеться з 10.00 до 12.30 у семінарській кімнаті Goethe-Institut (м. Київ, вул. Волоська, 12/4). Лектор: Ольга Олександрівна Сусська, канд.філ.наук, доцент НаУКМА, член правління Асоціації політичних психологів України, індивідуальний член Соціологічної асоціації України, піар-менеджер, соціолог мас-медіа.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «БІБЛІОТЕКА В ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ: ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ, ТЕХНОЛОГІЇ, ПРОЕКТИ», 1–2 ЧЕРВНЯ 2017 РОКУ, М.КИЇВ

Українська бібліотечна асоціація запрошує взяти участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Бібліотека в інформаційно-освітньому середовищі: інформаційні ресурси, технології, проекти», організованому Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського спільно з бібліотекою ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Семінар відбудеться 1–2 червня 2017 року у м. Київ.

ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКА ЗУСТРІЧ МОЛОДИХ БІБЛІОТЕКАРІВ, 5-7 ЧЕРВНЯ 2017 РОКУ, М. КАТОВІЦЕ (ПОЛЬЩА)

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації у партнерстві із Biblioteka Śląska (Польща) оголошує конкурс на участь у Польсько-українській зустрічі молодих бібліотекарів, що відбудеться 5-7 червня 2017 році у м. Катовіце (Польща). Тема зустрічі: «Нові технології у бібліотеках». У програмі зустрічі: презентації молодих бібліотекарів Польщі та України про використання нових технологій у бібліотеках, нові бібліотечні сервіси та цікаві бібліотечні проекти, дискусії, майстер-класи і творчі лабораторії, а також відвідування бібліотек польських міст Piekary Śląskie, Gliwice та Jaworzno. Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації за фінансової підтримки Міністерства культури та національного надбання Польщі зможе підтримати участь у зустрічі для 20 молодих бібліотекарів з України – членів УБА.

КОНФЕРЕНЦІЯ З ПИТАНЬ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ, ВІЛЬНЮС, ЛИТВА, 7 ЧЕРВНЯ 2017 РОКУ

Українська бібліотечна асоціація запрошує членів УБА взяти участь у Конференції з питань освіти дорослих, що організовується нашими литовськими партнерами і колегами у межах проекту Еразмус+ у Вільнюсі, Литва, 7 червня 2017 р. До участі запрошуються два фахівці з України, які представлять досвід з даного питання у вигляді презентації англійською мовою. Витрати на проїзд і проживання – за рахунок організаторів.