Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Актуально про культуру

(Дайджест за березень)

 

ЄВГЕН НИЩУК ПРЕДСТАВИВ ОСНОВНІ ІДЕЇ ТА ІНІЦІАТИВИ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ ПО РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ КУЛЬТУРНОЇ ПОЛІТИКИ

Міністр культури України Євген Нищук на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності представив основні ідеї та ініціативи, які впроваджує відомство, забезпечуючи таким чином виконання Програми Кабінету Міністрів України та вирішення тих завдань, яких вимагає українське суспільство. Окремо він зупинився на основних характеристиках діяльності Міністерства культури України, які передбачають докорінні зміни діяльності відомства та відповідають вимогам сучасного українського суспільства. Перш за все, це зміна управлінської парадигми, побудова нової структури управлінської парадигми в галузі культури: вертикально і горизонтально. Так, Міністерством культури здійснено реорганізацію апарату, яка надала можливість розширили рамки його компетенції та актуалізувала сферу впливів, серед них: стратегічне планування, розвиток креативних індустрій, організація державних подій, питань мовної політики та літератури тощо. На звернення Мінкультури Європейською Комісією здійснюється функціональний аудит діяльності самого відомства, що є одним із пріоритетних напрямків у боротьбі з корупцією. Міністр культури розповів про практичні кроки здійснення у напрямку реформування культурної галузі.

МІЖНАРОДНИЙ ФОНД КУЛЬТУРНОГО РОЗМАЇТТЯ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС ПРОЕКТІВ НА ОТРИМАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ

Міжнародний фонд культурного розмаїття (МФКР), заснований відповідно до статті 18 Конвенції про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження 2005 року, оголошує конкурс проектів на отримання фінансової допомоги. Проекти, які отримують підтримку МФКР,охоплюють широкий спектр діяльності – від інституційного розвитку та культурного мапування до політики аналізу та розвитку, а також підтримки підприємницької діяльності та консолідації культурних індустрій. Заявки можуть подавати: державні органи/установи; неурядові громадські організації (неприбуткові громадські організації, що діють у сфері культури або супровідних галузях); міжнародні неурядові організації (неприбуткові громадські організації, що діють у сфері культури або супровідних галузях). Подання заявок на отримання фінансування та конкурсний відбір проходить у кілька етапів. Кінцевий термін подання заявок – до 14 квітня 2017 року.

МІНКУЛЬТУРИ РОЗПОЧИНАЄ ПРИЙОМ ПРОПОЗИЦІЙ ЩОДО КАНДИДАТІВ НА ЗДОБУТТЯ СТИПЕНДІЙ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ДЛЯ МОЛОДИХ МАЙСТРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА НА 2018 РІК

На виконання Указу Президента України від 27.09.2011 № 928 «Про стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва» Міністерством культури України розпочато прийом пропозицій щодо кандидатів на здобуття стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2018 рік. Акцентуємо увагу на тому, що відповідні пропозиції вносяться до Міністерства культури України структурними підрозділами у сфері культури обласних, Київської міської державних адміністрацій, Державною службою України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Національною спілкою майстрів народного мистецтва України, іншими творчими спілками, громадськими організаціями у сфері культури, закладами культури і навчальними закладами до 15 травня 2017 року, разом з відповідним пакетом документів.

ВОСЕНИ У КИЄВІ ВІДБУДЕТЬСЯ ФЕСТИВАЛЬ МОЛОДОГО МИСТЕЦТВА

Міністерство культури України, Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», Національний художній музей України оголошують про початок підготовки до Фестивалю молодого мистецтва. Подія стартує у вересні-жовтні 2017 р. в «Мистецькому арсеналі» й відбуватиметься що два роки на базі різних українських інституцій культури. Фестиваль відбуватиметься у форматі бієнале. 2017 року його організаторами визначено НКММК «Мистецький арсенал» та Національний художній музей України, як інституції, що мають успішний досвід проведення заходів такого масштабу та можливість співфінансувати їх. Прагнучи, щоб такий досвід здобували інші інституції, Мінкультури планує передати естафету організатора наступної події (2019 року) центрові сучасного мистецтва або художньому музею іншого міста України. Програма Фестивалю 2017 року складатиметься з двох частин. Перша – конкурсні роботи молодих митців. Друга – виставковий проект авторитетних представників актуального українського мистецтва. Крім того, в межах Фестивалю заплановано здійснити спеціальний проект, простором для якого стане приміщення Міністерства культури України.

НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО РОЗПОЧИНАЄ НОВИЙ ПРОЕКТ – БЛОГ «СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ»

У рамках нового проекту Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого «Публічна бібліотека об’єднаної територіальної громади», розпочав свою роботу однойменний блог (http://oth.nplu.org). Бібліотеки здатні позитивно впливати на формування культурного середовища в громаді, а отже – і національного культурного простору. Проте, через брак комунікації, існує гостра необхідність донесення цих тез до ширшого кола людей: як жителів територіальних громад, так і місцевих органів, що опікуються їхнім розвитком. Колектив Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого має надію, що спільними зусиллями, завдяки комунікації та об’єднанню досвіду бібліотек здійснюватиметься позитивний внесок до процесу їх функціонування та створюватимуться можливості для кращого майбутнього територіальних громад. До співпраці запрошується уся бібліотечна спільнота та представники органів місцевого самоврядування, особливо тих, хто опікується питаннями розвитку культури, освіти, соціальної сфери ОТГ, а також – громадські об’єднання й усіх, хто вболіває за майбутнє бібліотек, своїх громад та України в цілому. На сторінках блогу можна поділитися своїм досвідом: викласти свої історії успіху, приклади подолання труднощів, актуальні матеріали, новини стосовно роботи бібліотек в умовах формування ОТГ. Усі зацікавлені можуть надсилати інформацію на електронну адресу: oth@nplu.org.

ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЇ ІМЕНІ ШОЛОМ-АЛЕЙХЕМА

Міністерство культури України оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема за кращі літературно-мистецькі твори, що популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів. Премія може присуджуватися письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам за кращі твори, що популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів та сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі. Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії подаються до Міністерства культури України творчими спілками, літературно-мистецькими об’єднаннями, видавництвами та громадськими організаціями. Матеріали приймаються до 1 листопада 2017 року на адресу Міністерства культури України: м. Київ – 01601, вул. Прорізна, 15.

У КИЄВІ ВІДБУДЕТЬСЯ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «КУЛЬТУРНІ І КРЕАТИВНІ ІНДУСТРІЇ: ІСТОРІЯ, ТЕОРІЯ ТА СУЧАСНІ ПРАКТИКИ»

25 квітня у Києві відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Культурні і креативні індустрії: історія, теорія та сучасні практики». Організатори: Міністерство культури України, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні. Партнери: Чеський центр у Києві, НКММ «Мистецький Арсенал», Ukrainian Fashion Week. До участі в конференції запрошуються:

- українські та зарубіжні вчені, викладачі та аспіранти вищих навчальних закладів і наукових установ;

- професіонали від бізнес-спільноти, зацікавлені у реалізації проектів у сфері культурних і креативних індустрій;

- представники культурних інституцій та громадських організацій у сфері культурних і креативних індустрій;

ДО 203-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ПРЕЗЕНТУЮТЬ ВИСТАВКОВИЙ ПРОЕКТ «КУЛЬТУРНИЙ КОД УКРАЇНИ В ХУДОЖНЬОМУ ПРОСТОРІ ПЕЙЗАЖУ»

9 березня у Національному музеї Тараса Шевченка, до 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, відбулося урочисте відкриття виставки «Культурний код України в художньому просторі пейзажу». Виставка представляє понад 120 робіт, із них майже третина належить колекції Національного музею Тараса Шевченка. Враховуючи різні творчі інтенції художників, проект складається з семи виставкових залів, де представлено культурний код України в пейзажах від Тараса Шевченка і до наших днів: «Романтизм і реалізм»; «Ліризм української природи»; «У полоні віків»; «Сакральний простір»; «Архітектурний пейзаж»; «Українська хата»; «Крізь простір і час».

ВІДБУЛОСЯ ВРУЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРЕМІЇ УКРАЇНИ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА 2017 РОКУ

9 березня Президент України Петро Порошенко вручив лауреатам Національну премію ім. Т.Шевченка. Згідно з Указом Президента України на подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Шевченківську премію 2017 року отримали:

у номінації «Література, публіцистика, журналістика» – поет, книговидавець, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович, за книгу віршів «Подорожник з новими віршами»;

у номінації «Кіномистецтво» – режисер та аніматор Степан Коваль за анімаційний серіал «Моя країна – Україна»;

у номінації «Візуальні мистецтва» – скульптор та художник Микола Малишко за художній проект «Лінія» (скульптура);

у номінації «Музичне мистецтво» – композиторка Богдана Фроляк за симфонію-реквієм «Праведна душа ...», хорова кантата «Колір», музичний твір «Насниться сон мені».

МІНІСТР КУЛЬТУРИ ЄВГЕН НИЩУК ВРУЧИВ СЕРТИФІКАТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЕЛЕМЕНТУ «КОЗАЦЬКІ ПІСНІ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ» ДО СПИСКУ ЮНЕСКО ОЧІЛЬНИКУ РЕГІОНУ

Під час робочої поїздки до Дніпропетровщини Міністр культури України Євген Нищук вручив трьом народним фольклорним колективам копії сертифікату міжнародного комітету ЮНЕСКО про внесення українських козацьких пісень Дніпропетровщини до переліку об’єктів світової культурної спадщини. Оригінал Сертифікату про внесення елементу «Козацькі пісні Дніпропетровщини» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони отримав голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов. Урочиста церемонія нагородження відбулася у філармонії імені Леоніда Когана за участі трьох жіночих вокальних колективів, які виконують автентичні козацькі пісні – села Кочережки і Богуслав Павлоградського району та міста Підгородне Слобожанського району.

II МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «БІБЛІОТЕКИ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ: ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

Секція університетських бібліотек УБА запрошує всіх бажаючих відвідати II Міжнародну науково-практичну конференцію «Бібліотеки вищих навчальних закладів: досвід та перспективи», яка відбудеться 19-21 червня 2017 р. у м. Одесі в Науковій бібліотеці ОНУ. Конференція приурочена до 200-річчя Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова. Місце проведення: Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

ІІ ФОРУМ МОЛОДИХ БІБЛІОТЕКАРІВ УБА «БІБЛІОТЕКА В ТРЕНДІ»

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації запрошує молодих бібліотечних фахівців зі всієї України, членів УБА віком до 35 років взяти участь у ІІ Форумі молодих бібліотекарів УБА за участі міжнародних колег, який відбудеться 6-7 квітня 2017 р. у м. Київ. Тема цьогорічного Форуму – «Бібліотека в тренді». Учасниками форуму стануть близько 100 молодих фахівців бібліотечної справи з різних регіонів України, а також партнери та гості з Хорватії, Польщі, Румунії, Словенії. Партнер Форуму – Міністерство молоді та спорту України.