Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Актуально про культуру

Дайджест за жовтень

 

Щорічна Конференція УБА, 23-24 листопада 2017 р., м. Київ

Українська бібліотечна асоціація запрошує до участі у щорічній Конференції УБА, що відбудеться 23-24 листопада 2017 р. у м. Києві. До участі за попередньою реєстрацією запрошуються члени та партнери УБА: керівники та провідні фахівці бібліотек, науковці, викладачі і студенти вищих навчальних закладів, видавці, автори, читачі, провайдери інформаційних послуг, інші зацікавлені особи.

ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Історико-культурна спадщина: збереження, доступ, використання», 23-24 листопада 2017 р.

Українська бібліотечна асоціація запрошує всіх бажаючих взяти участь у роботі ІІ міжнародної науково-практичної конференції «Історико-культурна спадщина: збереження, доступ, використання», що відбудеться 23-24 листопада 2017 р. у м. Київ.

Організатори:

Міністерство освіти і науки України

Національний авіаційний університет

Навчально-науковий Гуманітарний інститут

Кафедра історії та документознавства

Зміст

Діяльність архівних, музейних та бібліотечних установ у справі збереження та доступу до історико-культурної спадщини, на різних носіях інформації; збереження цифрових/електронних записів, їх пошук та використання, розширення комунікативного простору інформаційних установ та формування фахівця в умовах переходу до цифрового суспільства.

У Дніпрі відбудеться ІІІ Форум креативних індустрій

14 – 15 листопада 2017 р. у Дніпрі відбудеться ІІІ Форум креативних індустрій «Україна – світу». Мета форуму – показати експортний потенціал українських креативних індустрій і представити проекти в сфері культури і креативності, що можуть бути цікаві закордонним партнерам та інвесторам. Захід збере разом 200 учасників: автори і розробники проектів, творчі підприємці, менеджери культури, представники профільних організацій з різних регіонів України, а також представники органів влади та місцевого самоврядування, лідери громад, експерти, інвестори. В рамках форуму будуть представлені успішні проекти в сфері культури і креативності з різних регіонів України, а також нові проекти, що шукають фінансування та партнерів. В рамках форуму учасники також обміняються досвідом просування проектів на міжнародному рівні та окреслять кроки, які необхідно зробити і розробникам проектів, і центральним органам влади та чиновникам на місцях, щоб допомогти залучити зарубіжні інвестиції для українських креативних індустрій та сприяти експорту їх продукції та послуг.

Науково-практичний семінар «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення», 11-12 грудня 2017 р., м. Київ

Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Українська бібліотечна асоціація запрошують взяти участь у Науково-практичному семінарі «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення», що відбудеться 11-12 грудня 2017 р. у м. Київ. Цільова аудиторія: керівники та провідні фахівці бібліотек, інформаційних, освітніх та соціокультурних установ. На семінарі обговорюватимуться теоретично-методологічні аспекти та буде представлено практичний досвід українських і закордонних бібліотек зі стратегічного управління. Акцентуючи увагу на безперервному управлінському процесі, розкриватимуться питання налаштування бібліотеки як системи, розроблення та реалізації дієвих стратегій розвитку бібліотек у сучасному мінливому світі.

Школа керівника «Юнацькі бібліотеки в європейському контексті», 19-20 жовтня 2017 р.

На базі Державної бібліотеки для юнацтва проводитиметься Школа керівника «Юнацькі бібліотеки в європейському контексті». Тема зумовлюється необхідністю адаптації юнацьких та молодіжних бібліотек України до європейських стандартів роботи. Програма передбачає обговорення наступних питань: вплив євроінтеграційних процесів на діяльність бібліотек України для юнацтва, молоді; вимоги керівника бібліотеки до фахівців щодо поширення знань про євроінтеграцію; бібліотеки Європи та України: спільне та особливе.

Семінар «Медіаграмотність в українському суспільстві», 19 жовтня 2017 р., м. Київ

Українська бібліотечна асоціація спільно з Goethe-Institut в Україні 19 жовтня 2017 р. проведе семінар для членів УБА на тему «Медіаграмотність в українському суспільстві». В Україні недостатньо розвинуте критичне ставлення до повідомлень ЗМІ, особливо в регіонах. Наприклад, на півдні та сході України лише 15% людей помічають приховану рекламу, пропаганду або упереджені матеріали на загальноукраїнських телеканалах, а 12% – у всеукраїнських онлайн-виданнях (за результатами другої хвилі дослідження медіаситуації півдня і сходу України, проведеного Інститутом масової інформації та GfK Ukraine навесні 2017 р.). Під час семінару будуть розкриті питання: презентація проекту «Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві»; як визначити інформацію, маніпулятивна вона чи ні? якими критеріями користуватися; роль соціальних мереж для маніпуляцій громадською думкою.

Семінар «Цифрова підтримка наукових досліджень», 9 жовтня 2017 р., м. Київ

Центр наукометрії та цифрової підтримки досліджень НаУКМА та наукова бібліотека НаУКМА у співпраці з ГО ЕЛІБУКР (Електронна Бібліотека Україна) запрошують на семінар «Цифрова підтримка наукових досліджень», що відбудеться 9 жовтня 2017 р. на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія» за участі іноземних спеціалістів. Основні питання, що будуть розглянуті під час семінару: відкрита наука та відкриті дані, управління даними досліджень в дослідницькій діяльності. Семінар орієнтований на науковців та бібліотекарів, яких цікавить тема впровадження сервісів із управління даними досліджень.

Розвиток українського кіно є пріоритетним напрямком діяльності уряду

Міністр культури Євген Нищук взяв участь у зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з представниками української кіноіндустрії з метою обговорення та спільного напрацювання системи підтримки з боку держави розвитку вітчизняного кінематографа. Серед іншого, розглядалися питання щодо створення належних правових і економічних умов для розвитку кіновиробництва, встановлення прозорих процедур здійснення фінансування державою проектів у сфері кінематографії, у тому числі, враховуючи розвиток регіональної складової у розвитку кіновиробництва.

Євген Нищук розповів про стратегічні цілі та пріоритети діяльності Мінкультури під час засідання ЦК профспілки працівників культури

Під час свого виступу Євген Нищук наголосив, що Міністерство культури спрямовує всі свої зусилля на збереження і розвиток існуючої мережі закладів культури та забезпечення гідних умов праці для фахівців у сфері культури. Міністр культури запевнив, що відомство розуміє та приймає виклики, які супроводжують процес децентралізації в країні та їх вплив на функціонування галузі культури в умовах реформування та сподівається на подальшу співпрацю з Центральним комітетом професійної спілки працівників культури України, який є соціальним партнером Міністерства. Євген Нищук повідомив про здійсненні Міністерством культури кроки, направлені на збереження та розвиток існуючої мережі закладів культури. Так, в результаті численних звернень до Мінфіну, а також Комітету ВРУ з питань бюджету та з питань культури і духовності, були збільшені видатки на сферу культури. Серед них передбачаються кошти на придбання музичних інструментів для спеціалізованих мистецьких шкіл, здійснення поточних ремонтів закладів культури, виплати стипендій студентам тощо. За словами Міністра культури, одним із пріоритетний дій Уряду на 2018 р. для Мінкульту визначено проведення заходів із збереження культурної спадщини, у тому числі створення електронного інформаційного ресурсу культурної спадщини і культурних цінностей.

Міністерство культури України оголошує конкурс на здобуття премії імені Олеся Гончара у 2018 році

Премія Олеся Гончара присуджується за кращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України щороку 03 квітня до дня народження Олеся Терентійовича Гончара. Висунення творів на здобуття Премії проводиться з 01 листопада року, що передує року, в якому присуджується Премія, до 01 лютого року, в якому відбувається вручення Премії. Щороку присуджується лише одна Премія у розмірі 20,0 тисяч гривень. Премія присуджується на конкурсних засадах громадянам України. Одна особа не може стати лауреатом Премії двічі.

Міністерство культури України оголошує конкурс на здобуття премії імені М. В. Гоголя у 2018 році

Для приведення нормативно-правових актів у відповідність з постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 841 «Про премії за досягнення у сфері культури і мистецтва» та з метою впорядкування відзначення заслуг громадян у сфері культури і мистецтва Мінкультури наказом «Про затвердження Положення про премію М.В. Гоголя» від 20.07.2017 № 679, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 14.08.2017 за № 996/30864, затвердило нове Положення про премію імені М. В. Гоголя. Положення визначає порядок присудження премії М. В. Гоголя за найкращі літературно-мистецькі твори, що наслідують традиції творчості М. В. Гоголя, збагачені концептами історичної романістики, містицизму та сатири, та утверджують національну самоідентифікацію.

Оголошення про результати засідання Комітету з присудження премії імені М. В. Лисенка у 2017 році

12 жовтня 2017 року в Міністерстві культури України відбулося засідання Комітету з присудження премії імені М. В. Лисенка. За результатами таємного голосування членами Комітету було прийнято рішення присудити Премію імені М. В. Лисенка у 2017 році:

1. Безбородьку Олегу Анатолійовичу за твори «Concerto grosso ma non molto», для скрипки, фаготу та струнного оркестру, Концерт для скрипки з духовим оркестром та Концерт для флейти з камерним оркестром (напрям «За видатні досягнення у професійній композиторській творчості»);

2. Єрминю Йосипу Франтишковичу за концертні програми української музики 2012 – 2017 рр. (напрям «За видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві»);

3. Невінчаній Тамарі Сергіївні за статті, написані у 2012 – 2016 рр. (напрям «За видатні досягнення в музикознавстві»).

Мінкультури нагадує про оголошення конкурсу на здобуття премії імені А. Ф. Шекери у 2017 році

Премія присуджується балетмейстерам за видатні досягнення у сфері хореографічного мистецтва – постановки, що мають сценічне втілення на професійній сцені. Премія присуджується громадянам України на конкурсних засадах. Щороку присуджується лише одна Премія у розмірі 20,0 тис. грн (двадцять тисяч гривень). Пропозиції щодо кандидатів на здобуття Премії вносяться закладами культури усіх форм власності, які здійснюють професійну діяльність у галузі хореографічного мистецтва, Національною хореографічною спілкою України, Національною академією мистецтв України, іншими творчими спілками, а також громадськими об’єднаннями, які діють у галузі професійного хореографічного мистецтва, вищими навчальними закладами культури і мистецтва.

Премію імені В. С. Косенка присуджено композитору Віктору Теличку

12 жовтня 2017 року в Міністерстві культури України відбулося засідання комітету з присудження премії імені В. С. Косенка. За результатами таємного голосування премію імені В. С. Косенка у 2017 році присуджено композитору Теличку Віктору Федоровичу за твори для дітей та юнацтва останніх років.

Обрано нового генерального директора ЮНЕСКО

13 жовтня, у Парижі (Французька республіка) було обрано нового генерального директора ЮНЕСКО – ним стала колишній міністр культури Франції Одрі Азулай. Вона отримала 30 голосів на свою підтримку у вирішальному турі голосування. За підсумками першого туру виборів голови ЮНЕСКО на початку тижня ніхто з кандидатів не одержав абсолютної більшості голосів підтримки. Всього в голосуванні взяли участь 58 членів виконавчої ради організації. Кандидатуру Азулай буде представлено на затвердження гендиректора ЮНЕСКО 10 листопада.

Премію імені Л. М. Ревуцького у 2017 році призначено скрипалю Андрію Павлову

За результатами таємного голосування премію імені Л. М. Ревуцького у 2017 році за напрямом концертно-виконавське мистецтво присуджено скрипалю Павлову Андрію Олександровичу за концертні програми української академічної музики, виконані протягом 2014-2017 років.

Міністерство культури України оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема у 2018 році

Для приведення нормативно-правових актів у відповідність з постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 841 «Про премії за досягнення у сфері культури і мистецтва» та з метою впорядкування відзначення заслуг громадян у сфері культури і мистецтва Мінкультури наказом «Про затвердження Положення про премію Шолом-Алейхема» від 11.08.2017 № 762, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 31.07.2017 за № 1070/30938, затвердило нове Положення про премію імені Шолом-Алейхема. Це Положення визначає порядок присудження премії імені Шолом-Алейхема (далі – Премія) за кращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів, сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі. Премія імені Шолом-Алейхема присуджується щороку у березні до дня народження Шолом-Алейхема на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України. Щороку присуджується лише одна Премія у розмірі 20,0 тисяч гривень.

Міністерство культури України оголошує конкурс на здобуття премії імені Б. М. Лятошинського у 2018 році

Положення про премію імені Б. М. Лятошинського можна переглянути за посиланням

http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0562-17

 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua