Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Липецька, Т. У вінок пам’яті Кобзаря : [саме під такою назвою пройшов захід у музеї с. Дерешова Мурованокуриловецького р-ну, присвячений 203-ій річниці від дня народження генія українського народу Т. Г. Шевченка. Розпочали захід Надія та Василь Колесніки, Т. Липецька, О. Боднар, які виконали пісню «Реве та стогне Дніпр широкий». Діти майстерно декламували вірші. Бібліотекар Т. Липецька розповіла про життя та творчість народного пророка] / Т. Липецька // Наше Придністров’я. – 2017. – 24 берез. – С. 5.

Березень до 203-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в читальному залі Немирівської центральної районної бібліотеки було відкрито виставку-експозицію «Образотворча Шевченкіана», переглянувши яку кожен відкрив для себе Шевченка – як майстерного художника.

Березень в читальному залі КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. П. Вовкодава» відбулася світська вечірка, присвячена 65-ти річчю від дня народження відомого у місті журналіста, громадського діяча О. А. Гамарника «Самобутній поет, журналіст, патріот…». Привітати ювіляра зібралися представники Жмеринської державної адміністрації, члени міськрайонного літературного об’єднання «Калинове гроно», козаки-побратими, колеги по перу та просто добрі друзі.

Березень фахівці Гайсинської районної дитячої бібліотеки спільно з працівниками відділу обслуговування юнацтва центральної бібліотеки провели літературну відеоподорож «Єднаймо душі словом Кобзаря». На зустріч до бібліотеки завітали учні продовженої групи 4–7-х класів НВК: Гайсинська СЗШ-інтернат І-ІІІ ст.-гімназії. Ведучі заходу завідуюча районною дитячою бібліотекою А. Демидась та бібліотекар відділу обслуговування юнацтва О. Микитенко разом з дітьми здійснили віртуальну подорож сторінками життя та творчості Шевченка. За допомогою відеопрезентації «Шевченко – художник» діти з цікавістю переглянули репродукції картин, екранізовані уривки його найвідоміших поем «Катерина» та «Гайдамаки». Для всіх охочих у дитячій бібліотеці було розгорнуто велику ілюстровану бібліотечну виставку «Єднаймо душі словом Кобзаря», а у відділі обслуговування юнацтва працівниками було оформлено перегляд літератури під назвою «Тарас Шевченко живе і промовляє».

Березень за ініціативи Шаргородського музею образотворчого мистецтва в приміщенні музею відбулось урочисте відкриття районної виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Шевченко в народному мистецтві». Серед почесних гостей були присутні голова районної державної адміністрації К. Кедик та голова районної ради М. Попов. У заході взяли участь молодь та учні Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст. № 1, працівники закладів культури міста. Ведучими заходу були студенти-практиканти Тульчинського училища культури В. Куйбіда та В. Козачок. Відкрила районну виставку директор Шаргородського музею образотворчого мистецтва О. Вихристюк, яка презентувала роботу Шаргородського художника В. Очеретнюка – портрет Т. Г. Шевченка, що був подарований І. Кавецькою, директором Дерев’янського сільського будинку культури. Учасники районного конкурсу читців «Кобзар і Україна» К. Боднарук, І. Паламарчук, В. Морозюк, Є. Панчишин декламували вірші Т. Г. Шевченка. У виконані народного аматорського хорового колективу районного будинку культури прозвучав твір Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий». Своє музичне вітання подарували для учасників заходу викладачі Шаргородської дитячої музичної школи Г. Андрійчук та Г. Іванишена.

Березень до 203-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в Немирівській районній бібліотеці для дітей було проведено інформ-досьє «Шевченко – наш. Він для усіх століть». Бібліограф Л. О. Петрова розповіла дітям про життя і творчість Кобзаря, познайомила з матеріалами книжкової виставки «Живий у правді віковій», яка розкриває творчий шлях Т. Шевченка.

Березень відділом культури і туризму Бершадської райдержадміністрації було проведено районний конкурс читців «Кобзар і Україна». В конкурсі взяли участь 32 учасника. Переможці конкурсу були нагороджені грамотами та книгами від відділу культури і туризму Бершадської райдержадміністрації та районної організації «Просвіта». Під час конкурсу прозвучали пісні у виконанні солістів І. Жучишиної, І. Слободяник, М. Кравець, заслужений працівник народної освіти України М. І. Джужук прочитав уривок з поеми Шевченка «Чигирине, Чигириге…». Переможець конкурсу М. Коновал візьме участь в обласному конкурсі читців «Кобзар і Україна». Відділ культури і туризму Бершадської райдержадміністрації організував цикл культурологічних заходів з нагоди відзначення 203-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. В рамках цих заходів 9 березня працівниками районного будинку культури проведено літературно-поетичний вечір «Шлях до Кобзаря».

Березень до Шевченківських днів в музеї «Літературна Немирівщина» була підготовлена виставка «Кобзаря вінчає слава вікова», а з учнями 1-А та 1-Б класу школи-інтернату Немирова проведена літературна година «Його ім’я нам треба пам’ятати». Захід відкрили піднесенням хліба на вишитому рушникові та свічки пам’яті до портрета Т. Шевченка. Також діти ознайомилися з життєвим шляхом поета, переглянули картини Шевченка-художника. Вихователь О. Л. Черната провів вікторину «Що я знаю про Шевченка?», а А. І. Устічева розповіла про талант Шевченка до малювання. Учні також переглянули відеоматеріали та прослухали пісні Кобзаря. На завершення заходу прозвучав «Заповіт» Шевченка.

Березень до 203-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря у Лозівській бібліотеці-філії Чернівецького р-ну для учнів місцевої школи було проведено свято. Школярі охоче декламували вірші Шевченка, обговорювали трагічні сторінки його життя. Директор сільського будинку культури Г. П. Смертюк зачитала для присутніх вірш, який вона сама написала під враженням подій, що пережила наша держава за останні кілька років.

Березень у Літині пройшов районний огляд дитячого малюнку «Творчість Шевченка очима дітей», присвячений 203-ій річниці від дня народження Великого Кобзаря. Роботи дітей із шкіл смт Літин, сіл Городище, Малинівка, Уладівка, Шевченка, Пеньківка, Вінниківці розміщено у фойє Літинської районної державної адміністрації.

Лютий у залі Крижопільського районного будинку культури відбувся районний конкурс читців «Кобзар і Україна», присвячений 203-ій річниці від дня народження Великого Кобзаря. Мета конкурсу: популяризація жанру художнього читання, виявлення та підтримка талановитої молоді, сприяння розвитку їх творчих здібностей; популяризація творчості Великого Кобзаря, а також збереження та розвиток національних культурних традицій народу. У конкурсі взяли участь 47 учасників. Переможницею у старшій категорії стала А. Лупол, учасниця із с. Тернівка, яка надалі братиме участь в обласному конкурсі «Кобзар і Україна».

Бібліотеки Вінниччини

2 березня в Могилів-Подільській центральній районні бібліотеці відбулася міжвузівська студентська науково-краєзнавча конференція «Трагічні сторінки історії України: доля остарбайтерів Поділля у роки Другої світової війни». Ця тема вперше взята до обговорення. Її учасниками були студенти Могилів-Подільського монтажно-економічного коледжу, технолого-економічного та медичного коледжів. Відкрив конференцію викладач історії Могилів-Подільського монтажно-економічного коледжу В. В. Войтович. З доповідями виступили студенти, які займалися науково-краєзнавчою роботою. Почесним гостем на конференції був доктор історичних наук, журналіст, Почесний краєзнавець України С. Д. Гальчак. Більше десятка його книг є у фондах районної бібліотеки. Сергій Дмитрович був приємно вражений дослідницькою роботою студентів, а на завершення конференції подарував бібліотеці свої книги.

Петлінська, Г. О. Гордимося земляком : [у Сиваковецькій сільській бібліотеці Липовецького р-ну було проведено вечір-портрет до 95-ти річчя від дня народження знаного земляка, генерал-лейтенанта, лауреата Ленінської премії і Червоного Прапора, трьох орденів Червоної Зірки, двох орденів Вітчизняної війни, депутата Верховної Ради Казахської РСР, кандидата технічних наук М. Г. Трофимчука] / Г. О. Петлінська, С. П. Ковальчук // Липовец. вісті. – 2017. – 3 берез. – С. 1.

Войтенко, Н. Дозвілля у клубі за інтересами : [при Оратівській центральній районній бібліотеці створено клуб за інтересами. Ініціювали створення клубу старші відвідувачі бібліотеки. Працівники бібліотеки їх підтримали, аби храм книги став для користувачів центром соціальної активності, місцем спілкування і відпочинку. Учасники клубу, який назвали «Співрозмовник», обрали собі девіз – «Нам роки не біда, бо душа молода» та запланували теми засідань на поточний рік, які стосуються питань релігії, медицини, соціального захисту, пенсій, крає- та народознавства, садівництва і городівництва, кулінарії, рукоділля тощо.] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2017. – 9 берез. – С. 3.

Медведєв, В. Володарка дум у царині малої прози: у бібліотеці відбулася презентація творчості Таїсії Яковлєвої : [2 березня Барська районна бібліотека зібрала шанувальників слова талановитого літератора, викладача філологічних дисциплін Барського гуманітарно-педагогічного коледжу, голови первинного осередку ВО «Просвіта», члена Національної спілки журналістів України Т. В. Галузінської (літературний псевдонім Яковлєва). У творчому доробку Таїсії Володимирівні три авторські видання, а саме: «Доторкнутися до неба», «Якби…», «У пошуках щастя». Уже декілька років поспіль поетеса готує своїх вихованців-читців до Всеукраїнського конкурсу-фестивалю патріотичної прози «Сурми звитяги», які ставали переможцями читань. Слова вдячності та захоплені відгуки рясно звучали на адресу Т. Галузінської від Л. Кирилюк, Г. Дяченко, Н. Стрельчук, С. Навроцького, Н. Жунку, Є. Панченко, М. Стаднік] / В. Медведєв // Барчани. – 2017. – 10 берез. – С. 8.

Шеванюк, О. Громада «скинулась» бібліотеці на… 109 дитячих книжок! : [завідуюча Пилявською бібліотекою Тиврівського р-ну О. Шеванюк розповідає про проблеми в роботі бібліотеки, зокрема: відсутність опалення, належного технічного оснащення, а ще наболілим питанням є застарілий і зношений книжковий фонд. В грудні 2016 р. бібліотечна рада Пилявської сільської бібліотеки порушила клопотання до ГО «Пилявський оберіг» про впровадження на території с. Пиляви соціального проекту «Сучасна книжка для дітей громади», метою якого є залучення добровільних пожертвувань для придбання сучасної дитячої літератури та передача її в сільську бібліотеку. Після дозволу сільської ради на проведення проекту відбулись зустрічі-презентації завідуючої з сільськими депутатами, трудовими колективами установ села, приватними підприємцями. Вже в лютому в сільську бібліотеку закуплено 109 дитячих книжок художнього та пізнавального змісту на суму 6200 грн, подаровано 5 томів «Гаррі Поттера», колектив ТОВ «АгроБуг» презентував фотоальбом з краєвидами Німеччини, зроблено передплату дитячого журналу «В гостях у казки»] / О. Шеванюк // Маяк. – 2017. – 10 берез. – С. 5.

Панкоша, А. Свято… молодого вина у бібліотеці : [в читальному залі Тиврівської центральної районної бібліотеки пройшов неординарний захід, що мав назву: «Свято молодого вина». Воно було започатковане лісничим Тиврівського держлісництва М. А. Рошаком і проводилось у лісництві. Але оскільки кількість учасників заходу постійно збільшувалась, то уже другий рік поспіль воно проводиться у центральній районній бібліотеці. Учасники свята надали для дегустації понад 20 вин. Винороби ділились досвідом з виготовлення вина, обговорювали свої проблеми та плани на майбутнє. Щось нове про культуру виноробства учасники могли дізнатись з книжкової виставки «Навчившись дегустувати, ви вже не п’єте вина, а долучаєтесь до таїнства»] // А. Панкоша / Маяк. – 2017. – 10 берез. – С. 5

Блах, Н. Цікаво, з користю для справи : [до Міжнародного дня рідної мови в Козлівській сільській бібліотеці Шаргородського р-ну відбувся бібліотечний урок «Мова рідна, живи в ріднім домі!». Під час заходу діти розказували вірші про рідну мову, згадували прислів’я та афоризми про мову, ознайомилися з тематичними книгами, що є у бібліотеці] / Н. Блах // Шаргородщина. – 2017. – 10 берез. – С. 4.

12 березня в Теплицькій районній бібліотеці відбувся поетичний портрет «І барви, і слово – то голос душі», присвячений 50-ти річчю від дня народження В. Г. Кравченко, члена літературно-мистецького об’єднання «Дивослово», самодіяльній художниці, вишивальниці та майстрині плетіння із бумажних трубок. Вітали ювілярку її колеги по перу та працівники бібліотеки. Всіх присутніх зачарувала чудова поезія ювілярки. «Тепло рук майстра» – назва виставки робіт Валентини Георгіївни, яка приваблює, налаштовує на радість і добро.

12 березня в читальному залі Липовецької центральної районної бібліотеки з користувачами юнацького віку пройшла історична бесіда «Вони звільнили наш край 1944 року». Саме цього дня звільнили Липовець від німецько-фашистських загарбників. Учасники заходу згадали тих, чиє життя забрала війна, хто на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки.

14 березня в Ямпільській центральній районній бібліотеці було проведено патріотичну годину «Герої живуть поряд із нами». Старшокласники ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 читали вірші, присвячені героям-добровольцям, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України. В. Гервазюк та К. Волянська виконали пісні «Кулі летять» та «А я живий».

14 березня до дитячої бібліотеки Гайсина на бібліотечний етюд під назвою «Стежиною добра» завітали учні молодших класів. Ведуча заходу А. Демидась розповіла усім присутнім про чуйність, доброту, уміння розуміти чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити добрим словом та вчинком. Під кінець заходу діти переглянули театралізовану виставу «Муха та заєць» у виконанні вихованців бібліотечного гуртка «Пролісок», керівниками якого є бібліотекарі С. Луценко та К. Сметанська.

14 березня у рамках заходів до відзначення Дня добровольця в Чернівецькій центральній районній бібліотеці пройшла патріотична година «Подвиг добровольців-земляків». Захід був проведений з метою вшанування мужності та героїзму захисників України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань.

15 березня в читальному залі Оратівської центральної районної бібліотеки відбувся вечір-спомин, присвячений 80-ти річчю від дня народження письменника-земляка В. Г. Синицького, автора документальних збірок про рідний край, культурно-мистецьких видань, ліричних, сатиричних та гумористичних творів, журналіста, члена Національної Спілки журналістів України,лауреата обласної премії ім. К. Гришина. У співавторстві з самодіяльними композиторами-вінничанином В. Колотієм та працівником Оратівської музичної школи І. Гнатюком створив понад два десятки пісень. Поділилися спогадами про В. Синицького М. Волинець, голова районної громадської організації «Союз. Чорнобиль. Україна»; І. Руденко, голова районної організації воїнів-інтернаціоналістів; І. Гнатюк, викладач дитячої музичної школи; О. Дриль, місцева поетеса; Г. Дем’янчук, вчитель української мови і літератури Оратівської школи. Присутні на заході мали можливість прослухати вірші В. Синицького, які декламували учні Оратівської ЗОШ та насолодитися піснями на слова В. Синицького у виконані працівників районного будинку культури, ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Знайти я в слові прагнув кольори» та буклетом виданим працівниками бібліотеки до 80-ої річниці від дня його народження. Під час заходу присутніми було ініційовано звернутися з листом до органів місцевого самоврядування с. Юшківці та смт Оратів (де народився та проживав В. Синицький) про надання вулицям даних населених пунктів його імені, з метою увіковічення пам’яті письменника-земляка.

Кесарчук, Н. Покоління виховуємо патріотами : у бібліотеці учні зустрілися з воїном АТО Олександром Басула : [ця подія відбулась 10 березня в Козятинській районній бібліотеці. Діти уважно та зосереджено слухали розповідь військового, а потім ставили безліч запитань. Учасники театру «Кольорове диво», що діє при бібліотеці, читали вірші солдату. Викликала інтерес у всіх присутніх книжкова виставка «Герої не вмирають»] / Н. Кесарчук // RIA Козятин. – 2017. – 16 берез. – С. 8.

16 березня у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбулася презентація нового роману братів Капранових «Забудь-річка» за участю авторів. Під час презентації можна було поспілкуватися з письменниками, отримати автограф та придбати їхні книги.

Кухар, В. Відкриття бібліотеки та Інтернет-центру : [у с. Куманівці Хмільницького р-ну урочисто відкрили оновлену сільську бібліотеку та сучасний Інтернет-центр. Розділити цю радісну подію з жителями села приїхали гості з району, а саме: голова районної ради З. Бонсевич, директор Хмільницької районної бібліотеки для дорослих З. Попова, завідуюча методичним відділом районної бібліотеки для дорослих О. Мазур, депутат районної ради с. Куманівці О. Лисий. Директор районної бібліотеки для дорослих З. Попова вручила подяку відділу культури і туризму Хмільницької райдержадміністрації за плідну і творчу працю, ініціативність та майстерність бібліотекарю В. Кухар та подарувала для бібліотеки літературу та аудіокниги. В. Кухар, в свою чергу, подякувала всім, хто брав участь у ремонті бібліотеки та гостинно запросила присутніх до бібліотеки та Інтернет-центру] / В. Кухар // Життєві обрії. – 2017. – 17 берез. – С. 4.

Корнієнко, А. Казковий світ театру : [про творчу діяльність лялькового гуртка «Чебурашка», що був створений працівниками Хмільницької дитячої районної бібліотеки у 1984 р. В 90-х рр. діяльність гуртка було призупинено, а в 2011 р. знову відновлено. З початку 2017 р. ляльковий театр змінив свою назву на «Казкограй». Героями-ляльками зазвичай керують маленькі читачі бібліотеки. В дитячу бібліотеку на безкоштовні вистави приходять школярі та вихованці дошкільних навчальних закладів міста та району. Керівником гуртка є В. Грицишина] / А. Корнієнко // Життєві обрії. – 2017. – 17 берез. – С. 8.

17 березня огляд літератури «Ліричне слово поетів-земляків» провела бібліограф Ладижинської центральної міської бібілотеки І. С. Пугачева. На захід завітали учні 6-А класу ЗОШ № 4. Також вона розповіла, що в Ладижині створено літературно-мистецьке об’єднання «Стожари», куди уввійшли: А. Скакодуб, Г. Соловей, Я. Бондарчук, С. Кринична, М. Шерник, С. Баламут та багато інших.

20 березня в Іллінецькій центральній районній бібліотеці пройшла інформаційна година, присвячена Міжнародному дню щастя «Щасливим бути легко». Техніку щастя освоювали студенти коледжу за порадами Р. Тейран. Секретами свого щастя ділилася запрошена С. Бортнюк, вишивальниця, поетка-гумористка, фольклористка. Вона презентувала свої вишивані роботи, які знаходяться на виставці «Краса створена руками» у краєзнавчому куточку книгозбірні. Присутні зі сміхом та оплесками сприймали дотепні гуморески у виконанні авторки.

21 березня в Теплицькій центральній районній бібліотеці цікаво пройшов вечір поетичного настрою, присвячений Всесвітньому дню поезії. За круглим столом у читальному залі, крім бібліотекарів зібрались поціновувачі поетичного слова. Завідуюча відділом обслуговування Т. Дудник розповіла про історію свята, повідомила, що перший Всесвітній день поезії відзначався в Парижі. Кожен із присутніх читав вірш свого улюбленого поета, зокрема: Т. Шевченка, В. Симоненка, В. Сосюри, А. Деміденка, Л. Костенко, Л. Українки, Г. Чубач, В. Сторожук, Ж. Дмитренко, Г. Тарасюк, Р. Гарбуз. Також було організовано перегляд літератури «На крилах поезії».

22 березня бібліотекарі Теплицької центральної районної бібліотеки провели експрес-інформацію «Сонце української музики», присвячену 175-ти річчю від дня народження українського композитора, піаніста, диригента, педагога, збирача пісенного фольклору, громадського діяча М. В. Лисенка. Бібліотекар читального залу Т. В. Гелетюк ознайомила присутніх з основними рисами творчості, цікавими та маловідомими фактами з життя композитора, про цінний вклад у вітчизняну науку, про народну музичну творчість. Під впливом М. В. Лисенка формувалась і розвивалась творчість українських композиторів, таких як: Л. Ревуцького, С. Людкевича, Г. Верьовки, П. Козицького, П. Майбороди, Г. Жуковського, А. Свєчнікова. На завершення прозвучав твір М. В. Лисенка «Молитва за Україну» (Боже, великий, єдиний).

22 березня в читальному залі Гайсинської центральної бібліотеки спільно з працівниками районного будинку культури відбувся поетичний калейдоскоп до Всесвітнього дня поезії «Поезія – то серця мова». На заході були присутні учні 10-х класів СЗШ І-ІІІ ст. № 4, представники ЗМІ. У виконанні К. Гончарук, Т. Власюк, Ю.Данько звучали прекрасні поезії Л. Костенко, В. Сосюри, І. Франко, С. Йововенко, І. Андрусяка,Т. Пишнюк, А. Перерви. Поетичний калейдоскоп супроводжувався відеопрезентацією та музичним оформленням. До уваги користувачів була розгорнута книжкова виставка «Поезія – то серця мова».

22 березня на базі Гайсинської районної дитячої бібліотеки відбулося заняття школи молодого бібліотекаря на тему: «Шлях читача до бібліотеки». Учасники занять – працівники сільських бібліотек-філії Гайсинської централізованої бібліотечної системи з невеликим стажем бібліотечної роботи ознайомилися з основними формами і методами роботи з користувачами, шляхами залучення їх до бібліотеки, технологічними аспектами їх обслуговування, що були представлені в презентації методиста О. Бригас «Книга, читання, читач». Практичне заняття з організації індивідуальної роботи провела бібліотекар відділу обслуговування юнацтва центральної бібліотеки О. Микитенко. Бібліотекарі познайомились з видами бібліотечних виставок та вчилися організовувати їх самостійно під керівництвом бібліотекаря Т. Гончарук. Як приклад інформаційного заходу слухачам була продемонстрована відеобібліомандрівка «Книга від витоків до наших днів», підготовлена бібліографом Н. Терпецькою та завідуючою районною дитячою бібліотекою А. Демидась. Завідуюча відділом обслуговування юнацтва Н. Лопатюк розповіла про види реклами і продемонструвала цікавий рекламний відеоролик «Душі аптека – бібліотека» про роботу районної дитячої бібліотеки та відділу обслуговування юнацтва центральної бібліотеки.

22 березня в читальному залі Іллінецької центральної бібліотеки відбулось засідання аматорського об’єднання «Затишок». Тема зустрічі: «Таємниця жіночого намиста». Ведуча заходу зробила невеликий екскурс в історію нашийних прикрас, розповіла та продемонструвала способи носіння і значення намиста. На виставці було представлено понад сотню найпоширеніших жіночих прикрас на шию, зокрема: металеві, бурштинові, скляні, дерев’яні коралі, намиста з бісеру. Л. Мороз розповіла про камені-талісмани по зодіакальному гороскопу. А. Сирота читала вірші про намисто відомих класиків літератури. С. Бортнюк, місцева гумориста та фольклористка, читала власні вірші та гуморески, де влучно згадується дівоче намисто. Все дійство перепліталося намистинками українських народних пісень у виконанні народного аматорського ансамблю української пісні «Відлуння» районного будинку культури.

 

23 березня в приміщенні Теплицької районної бібліотеки для дітей відбулося свято, присвячене тижню дитячої книги «Книги – найкращі друзі». Учні перших та других класів Теплицької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 разом з казковими героями співали пісні, відгадували загадки.

23 березня у Гайсинській районній бібліотеці відбулося відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання, яке цьогоріч стартувало під назвою: «Ми читаємо завзято, а читання нам за свято». Діти з цікавістю поринули у бібліомандри «Як книжечка прийшла до вас!», де дізнались про історію створення книги, яку підготувала бібліограф бібліотеки Н. Терпецька, а бібліотекар молодшого читального залу С. Луценко розповіла присутнім про історію виникнення свята. Діти охоче відгадували загадки, брали участь у вікторинах та інтелектуальних іграх, переглянули лялькову виставу «Колобок – супермен».

24 березня в дорослому відділі Ладижинської центральної міської бібліотеки відбувся усний журнал «Творимо здоров’я душі і тіла» для учнів 11-А класу ЗОШ № 3, присвячений міжнародному Дню здоров’я. Свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка об’єднала у своїх рядах представників 191-ї держави світу. Для учнів демонструвались відеокліпи, такі як: «Типовий день здоров’я», «14 фактів про здоров’я», «Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо».

Кухар, О. Зустріч з учасником АТО : [у приміщенні Немерченської бібліотеки-філії Муровнокуриловецького р-ну відбулася зустріч з учасником АТО В. І. Доброструком. Поспілкуватись, підтримати земляка прийшли учасники клубу «Любисток» Г. І. Побережна, Н. В. Яремчук та односельчани] / О. Кухар // Наше Придністров’я. – 2017. – 24 берез. – С. 3.

Ткачук, Т. Водичко, ти саме життя : [у Сказинецькій сільській бібліотеці Могилів-Подільського р-ну учасники екологічно-народознавчого клубу «Стежинка» екскурсією до місцевого джерела традиційно відзначили День народження води. Діти з великим задоволенням розчистили біля двох метрів джерельного русла] / Т. Ткачук // Слово Придністров’я. – 2017. – 24 берез. – С. 9.

Лупол М. М. «У Всесвіт лине голос мого серця…» : [до Всесвітнього дня поезії у Бабчинецькій сільській бібліотеці № 1 Чернівецького р-ну було проведено зустріч мешканців села з місцевою поетесою О. М. Афанасієвою, яка є членом літературно-мистецького об’єднання «Мурафські обрії» з 2001 р. Вірші Оксани Миколаївни вміщено в колективні поетичні збірки: «Стожари Поділля» та «Нехай святиться ім’я твоє»] / М. М. Лупол // Чернівец. зоря. – 2017. – 24 берез. – С. 4.

Ліщинська, С. Свято книги : [в Сокільській бібліотеці-філії Чернівецького р-ну урочисто відзначили Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Це свято стало традиційним для сільської та шкільної бібліотек. Протягом тижня бібліотекарями та класними керівниками було проведено ряд змістовних та цікавих заходів за активною участю дітей, зокрема: свято казки «Казка в гості завітала», конкурс дитячих малюнків до казок, урок святкового читання «Мама і весна», літературну годину до дня народження Т. Г. Шевченка «Гортаючи сторінки «Кобзаря», літературний монтаж «Я дуже хочу миру». На завершення тижня відбулося свято книги, до якого фахівці підготували книжкову виставку «Живи, книго»] / С. Ліщинська // Чернівец. зоря. – 2017. – 24 берез. – С. 5.

27 березня в Калинівській центральній районній бібліотеці відбувся масовий захід, присвячений Дню гумору «Щирий сміх продовжує життя». Учасниками дійства стали учні Калинівської ЗОШ № 2-гімназії, військовослужбовці частини 3028, відвідувачі територіального центру, бібліотекарі, працівники клубу, ЗМІ та всі бажаючі. До участі у святкуванні долучилися працівники районного будинку культури Лідія та Віктор Кулакові, які поставили гумористичну сценку. Жартівливі пісні подарували присутнім О. Патрак та Д. Крикун. Згадали цього дня і найбільш відомих гумористів та сатириків Калинівщини, а саме: С. В. Руданського, О. Ф. Чорногуза, О. М. Бойко, М. М. Сарахана, С. Крикун.

28 березня 1944 року,73 роки тому, завершено визволення Вінницької області від нацистських загарбників. Про героїчні подвиги воїнів-визволителів, партизанський рух на території краю та роль жінок-вінничанок у визволенні рідної землі йшлося в історичній годині «Визволення Вінниччини: героїзм та звитяга», яка відбулася в читальному залі Томашпільської центральної районної бібліотеки. Книжкову виставку презентувала бібліограф-краєзнавець В. М. Грушевич.

Шлапак, Т. Змагалися всезнайки : [тиждень дитячої та юнацької книги розпочався у Погребищенській бібліотеці інтелектуальним турніром «Всезнайко». До участі у заході було запрошено шестикласників міської школи № 1. З різницею в один бал перемогла команда 6-Б класу. Їхній успіх відзначено подякою та призами] / Т. Шлапак // Колос. – 2017. – 29 берез. – С. 4.

Пушкар, О. Сучасна бібліотека – сучасні послуги : [відділом культури і туризму Оратівської райдержадміністрації з метою розширення переліку нових послуг для центральної районної бібліотеки було придбано лазерний принтер та отримано спонсорський подарунок – ноутбук для читального залу] / О. Пушкар // Обрії Оратівщини. – 2017. – 30 берез. – С. 3.

Прихисток творчого руху : [у Могилів-Подільській бібліотеці сімейного читання для учнів ліцею сфери послуг було проведено урок мужності «Ми про Вас, герої-земляки, пронесемо пам’ять крізь віки». Учні з великим інтересом слухали розповіді про героїчне минуле Могилева-Подільського. На заході була представлена література про роки грізного лихоліття. Був проведений в бібліотеці ще один захід – літературно-мистецьке свято «Українська пісня єднає нас». На захід було запрошено народний аматорський хоровий колектив ветеранів війни та праці «Надвечір’я». Протягом всього заходу лунали одна за одною чудові колискові, ліричні, жартівливі, історичні пісні з глибоким змістом] // Краяни. – 2017. – 30 берез. – С. 6.

30 березня в читальному залі Теплицької центральної районної бібліотеки пройшла художня година «Мистецтво народжене жіночою любов’ю», на якій велася мова про широко знану майстриню декоративного малярства М. К. Тимченко. Вона більше шести десятиліть працювала на мистецькій ниві, член Національної спілки художників і Національної спілки майстрів народного мистецтва України, народний художник України, перший лауреат Премії ім. К. Білокур, володарка найпрестижнішої державної нагороди – Національної премії України ім. Т. Шевченка. Також фахівцями книгозбірні було оформлено перегляд літератури «Коли в душі співають янголи».

30 березня на базі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбувся семінар для бібліотечних працівників Гайсинської централізованої бібліотечної системи на тему: «Бібліотека традиційна, бібліотека інноваційна: її місце і роль в розвитку територіальної громади». Відкрила семінар директор Н. Обертинська, яка у своєму виступі підкреслила необхідність активізації діяльності бібліотек у період проведення формування нових об’єднаних територіальних громад, розповіла про адвокаційну діяльність бібліотек. Мультимедійну презентацію-консультацію «Публічна бібліотека: реалії функціонування на сучасному етапі» представила методист центральної бібліотеки О. Бригас. Бібліограф-краєзнавець В. Голомовза презентувала історично-краєзнавчий пошуковий проект: «Повертаємо людям історію, історії повертаємо людей». Завідуюча відділом обслуговування А. Онофрійчук поділилася знаннями, які набула під час курсів у Вінницькому обласному науково-методичному центрі галузі культури і мистецтва. Про стан бібліотечних фондів у бібліотеках системи та підготовку їх до переведення на Універсальну десяткову класифікацію повідомила завідуюча відділом комплектування і обробки бібліотечних фондів В. Ющенко.

Добрий день, книжковий тиждень : [цікаво і весело пройшов тиждень дитячої книжки у Мазурівській бібліотеці-філії № 1 Чернівецького р-ну. Бібліотекарями було організовано і проведено свято «Мандри сторінками улюблених казок». Конкурси, голосні читання казок, імітація казкових героїв, імпровізація до улюблених казок «Ріпка», «Колобок», «Рукавичка» зробили свято яскравим і незабутнім. З метою популяризації дитячої книги фахівці бібліотеки підготували книжкову виставку «У світі казок». Бібліотекарі подарували третьокласникам дві книги із казками] // Чернівец. зоря. – 2017. – 31 берез. – С. 4.

31 березня в Калинівській центральній районній бібліотеці зібралися близькі за духом і настроєм люди, щоб поринути в мелодійний світ романсу. Українські романси, такі як: «Листопад», «Навіщо ти приходиш у мої сни», «Черемшина», «Чорнобривці» співали солісти будинку культури О. Патрак, О. Чечель; «Ой ти дівчино з горіха зерня» – Д. Кошельнік; «Ніч яка місячна» – В. Кулаков. Вірш «Доля» Л. Костенко подарувала присутнім молода талановита виконавиця М. Оцевич. Солістка гурту «Кумасеньки» Н. Рижук виконала власний романс «Тільки любов». Бібліотекар з питань інформатизації К. Балко створила презентацію, присвячену романсу, відеоролик з краєвидами поєднання минулого і сьогодення.