ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїКУЛЬТУРА – ДОЛЯ, НАТХНЕННЯ, ЖИТТЯ Анатолія Левицького

Версія для друку

 Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

 

Діячі культури і мистецтв краю

 

КУЛЬТУРА  – ДОЛЯ, НАТХНЕННЯ, ЖИТТЯ

Анатолія Левицького

 

До 70-річчя від дня народження генерального директора Вінницької обласної філармонії,

заслуженого працівника культури України

 

 

Збірник матеріалів

 

 

Вінниця

2017


УДК 008(477.44)(08)

ББК 71(4УКР-4ВІН)6-8я43

К 90

 

Культура – доля, натхнення, життя Анатолія Левицького : до 70-річчя від дня народження генерального директора Вінницької обласної філармонії, заслуженого працівника культури України : зб. матеріалів / Упр. культури і мистецтв Вінниц. облдержадмін., Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва ; упоряд. П. І. Цимбалюк ; уклад. бібліогр. О. І. Кізян ; авт. вступ. ст. С. С. Городинський ; ред. С. В. Лавренюк ; відп. за вип. Н. І. Морозова. – Вінниця, 2017. – 92 с. : фот. – (Серія «Діячі культури і мистецтв краю»).

 

Збірник матеріалів «Культура – доля, натхнення, життя Анатолія Левицького» підготовлений до 70-річчя від дня народження організатора культури на Вінниччині, митця, генерального директора Вінницької обласної філармонії, заслуженого працівника культури України.

Видання орієнтоване на краєзнавців, представників влади, ЗМІ, працівників культури, освітян, студентську та учнівську молодь, широкий загал любителів музичного мистецтва, краєзнавців та всіх, хто цікавиться культурою рідного краю та внеском кращих представників у її розвиток. 

 

© Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, 2017


Від укладачів

Збірник «Культура – доля, натхнення, життя Анатолія Левицького» продовжує серію видань Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва «Діячі культури і мистецтв краю». Він підготовлений на пошану Анатолія Івановича Левицького, знаного на Вінниччині діяча культури, якій присвятив більше 50 років свого життя. За словами Анатолія Івановича: «Всі вони були наповнені бажанням жити і творити для людей». Його творча біографія багатогранна, насичена цікавими подіями, інноваційними мистецькими проектами і акціями, які неодноразово ставали загальноукраїнськими. 

Розпочав він свій трудовий шлях у далекому 1965 році на посаді викладача Барської музичної школи після закінчення Вінницького музичного училища. Далі – армійські будні. З 1968 р. Анатолій Іванович працює методистом обласного будинку народної творчості та старшим інспектором обласного управління культури. У цей час він заочно навчається в найпрестижнішому Харківському інституті культури на оркестрово-диригентському факультеті.

З 1975 по 1993 рр. Анатолій Іванович, як професійний музикант, очолює обласну філармонію. Згадуючи ці роки, він наголошує, що це були найкращі 8 тисяч днів у житті наймолодшого у ті часи директора мистецького закладу.

Його енергія, молодечий запал, набутий досвід сприяли тому, що невдовзі філармонія стала справжнім музичним осередком Вінниччини. Окрім ансамблю «Поділля», було створено камерний оркестр «Арката», 6 естрадних колективів, започатковано фестивалі «Гроно Поділля», «Зорі над Бугом». 

Він – натхненник і організатор започаткування у Він- ниці в Домініканському соборі органного залу, якому вже через рік за заслуги в розвитку класичної музики Указом Президії Верховної Ради України присвоєно ім’я П. І. Чайковського. Численні концерти місцевих органістів та приїжджих знаменитостей збирали повні зали. 

Анатолій Іванович пройшов шлях від педагогічного працівника дитячої музичної школи до керівника обласного рівня.

У лютому 1994 р. його, як досвідченого організатора, призначено начальником міського управління культури. З грудня 1999 по квітень 2008 р. він успішно очолює обласне управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації.

Анатолій Іванович – людина справи. Його статті, інтерв’ю нечасто можна побачити на шпальтах газет і журналів. Ті ж, що вміщені до бібліографічного списку, характеризують його як справжнього фахівця, керівника, який достеменно володіє інформацією про проблеми галузі, яку очолював.

Як зауважує Анатолій Іванович в одному зі своїх інтерв’ю, його головне життєве кредо – порядність, сказав-зробив, або не обіцяти.

До збірника вміщено повні тексти двох його інтерв’ю. Перше – надруковане в обласній газеті «Вінниччина» за 2002 р., де він розповідає про стан розвитку культури області і ділиться своїми задумами на майбутнє. «А надалі у наших планах – Музей писанки у Вінниці. Починів у нас багато: Бубнівка – свято гончарного мистецтва, Буша – пленер каменотесів... У хоровому мистецтві плануємо проводити Всеукраїнський, а то й Міжнародний конкурс імені Леонтовича у Вінниці, а не у Києві. В планах – доведення до пуття Державного заповідника «Буша», створення нового заповідника «Поле Батозької битви». 

Коли знайомишся з його інтерв’ю в газеті «Культура і життя» за 2007 р., стає зрозумілим, що всі задуми і обіцянки дійсно втілені в життя, одним словом: «сказав-зробив».

У квітні 2008 р. Анатолій Іванович знову очолив колектив обласної філармонії. 

Його багатолітня діяльність відзначена престижними державними нагородами. Він – заслужений працівник культури України, кавалер орденів «За заслуги» ІІІ ступеня, «Знак Пошани», у міжнародному академічному рейтингу «Золота фортуна» нагороджений Міністерством культури і мистецтв України дипломом та медаллю «За вагомий внесок у розвиток культурно-просвітницької роботи, бібліотечної справи та аматорського мистецтва», володар премії «Людина року».

Видання вміщує вступну статтю начальника управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації С. Городинського.

Окрім того, до збірника включено відгуки про А. І. Левицького його колег, партнерів, однодумців, друзів, які розміщені в алфавітному порядку авторів. 

Бібліографічна частина містить список книг, статей, інтерв’ю ювіляра та літератури про його життя і діяльність. Матеріали в цьому розділі подані в хронологічній послідовності.

Сподіваємося, що збірник буде корисним для працівників культури і мистецтв області, краєзнавців, журналістів та стане у пригоді всім, хто цікавиться історією і сучасним галузі культури Вінниччини та внеском кращих представників у її розвиток.


Митець, керівник, людина

Левицький Анатолій Іванович народився 16 січня 1947 року в селі Безводному Ямпільського району Вінницької області в родині колгоспників. Після закінчення Безводнівської школи та Вінницького музичного училища, в 1965 році розпочав свою трудову діяльність викладачем Барської дитячої музичної школи. З 1966 по 1968 рік служив у лавах Радянської Армії. Після демобілізації працював методистом обласного будинку народної творчості та старшим інспектором обласного управління культури.

У 1974 році закінчив Харківський державний інститут культури. У 1975 році був призначений на посаду директора-художнього керівника Вінницької обласної філармонії, яку очолював майже 20 років.

У 1986 році виконував урядове доручення: брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З 1994 року працював начальником управління культури Вінницького міськвиконкому, з 1997 – начальником обласного управління культури, заступником голови облдержадміністрації, а з грудня 1999 року знову обіймає посаду начальника управління культури Вінницької облдержадміністрації. 

З квітня 2008 року очолює обласну філармонію, а з грудня 2012 – він генеральний директор цього престижного закладу. Багатий досвід роботи за фахом та глибокі професійні знання дають можливість позитивно реалізувати завдання щодо розвитку професійного мистецтва в області.

Анатолій Левицький – автор широкомасштабних творчих проектів. Мешканці майже всіх районів області стали глядачами та учасниками потужних мистецьких акцій: «Благословенна земля моя, Вінниччина» – гала-концертів за участю колективів та солістів філармонії, зустрічей з письменниками – членами Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України, концерту-молитви «Подільська літургія» до 1025-річчя хрещення Русі та 1000-річчя Лядівського скельного чоловічого монастиря за участю академічних колективів області – камерного хору «Вінниця» та камерного оркестру «Арката».

Успішно продовжується реалізація започаткованих раніше регіональних, всеукраїнських та міжнародних проектів (у тому числі тих, де філармонія виступає співзасновником та співорганізатором): «Об’єднаємо мистецтвом Україну» (обмінні концерти із колективами філармоній України); міжнародні фестивалі: ім. П. І. Чайковського та Н. Ф. фон Мекк, Форум молодої музики «Барви музики XX сторіччя. Авангард. Класика. Джаз», органний фестиваль «Музика в монастирських мурах», «Vinnytsia Jazz fest», «Хорові асамблеї Леонтовича», дитячо-юнацький фестиваль-конкурс «Музична парасолька»; регіональний конкурс юних виконавців класичних творів «Жмеринський камертон», Міжнародне літературно-мистецьке свято «Русалка Дністрова», фестиваль національних культур «Усі ми діти твої, Україно!» та інші.

З ініціативи А. Левицького започатковано та вдало реалізуються оригінальні філармонійні творчі проекти для обслуговування міського та сільського глядача: абонементні цикли концертів «Браво, маестро!», «Вечори з “Аркатою”», «Прем’єри молодих», «Право голосу», «Чотири хори року», цикл концертів до 70-річчя Академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля», Дитяча філармонія, мистецькі проекти «Майстри сцени – сільській та учнівській молоді», «Майстри сцени – студентській молоді», низка вокальних вечорів співачки і композитора Оксани Славної, унікальні інтерактивні новорічні вистави, інтерактивні естрадно-циркові та національно-орієнтовані концертно-розважальні програми для дітей, що відпочивають у пришкільних таборах міста і дитячих оздоровчих закладах області.

З нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка А. Левицький очолив підготовку творчих проектів, а саме: мистецького диптиху «Мій Шевченко», «Наша пісня не вмре, не загине», Форуму молодої музики «Барви музики XX століття», у рамках якого народна артистка України Ірина Швець та Академічний камерний оркестр «Арката» презентували моновиставу «Така її доля» за мотивами поеми Т. Шевченка «Катерина». Поряд із цим колективи філармонії підготували низку концертних програм до 70-річчя визволення України «Вклонімося великим тим рокам».

Продовжується тісна і плідна співпраця із Генеральним Консульством Республіки Польща у Вінниці, обласними міжнародними товариствами «Україна-Росія», «Україна-Білорусь», «Україна-Польща-Німеччина», Єврорегіоном «Дністер», що дає можливість налагодження культурних зв’язків із Польщею, Білоруссю, Румунією.

Анатолій Іванович – цікава непересічна особистість. Він поєднує у собі щирість, тепло, доброту з справжнім народним гумором, оптимізмом, любить життя, людей, красу. Любить землю, вміє працювати на ній. Має чудову сім’ю: дружину, доньку, обожнює свою внучку Галинку.

За свою творчу роботу та громадську діяльність нагороджений орденом «Знак пошани», Президентською відзнакою – орденом «За заслуги» III ступеня, має почесне звання «Заслужений працівник культури України». 2012 року отримав почесну відзнаку «За заслуги перед Вінниччиною». За 2001 р. визнаний «Людиною року». Відзначений численними грамотами і подяками різного рівня, у тому числі на початку 2016 року – Почесною грамотою Вінницької облдерж- адміністрації та Вінницької обласної Ради з нагоди 50-річчя трудової діяльності. Неодноразово обирався депутатом районної та Вінницької міської рад.

управління культури і мистецтв та майже 7-тисячний загін працівників культури і мистецтв Вінниччини щиро вітають Анатолія Івановича та бажають міцного здоров’я, миру, злагоди, творчого довголіття, реалізації ще багатьох цікавих культурно-мистецьких проектів!

Станіслав Городинський,

начальник управління культури і мистецтв Вінницької

облдержадміністрації, заслужений артист України


КУЛЬТУРА – ДОЛЯ, НАТХНЕННЯ, ЖИТТЯ Анатолія Левицького

  1. Митець, керівник, людина
  2. Колеги, партнери, друзі про Анатолія Левицького
  3. Колеги, партнери, друзі про Анатолія Левицького
  4. Повні тексти опублікованих інтерв’ю
  5. Повні тексти опублікованих інтерв’ю
  6. Культура Вінниччини – його турбота (Бібліографічний список літератури)
  7. З М І С Т
  8. Фотоматеріали

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше