ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру

Версія для друку

Дайджест за лютий

 

ЄВГЕН НИЩУК ВРУЧИВ ДЕРЖАВНУ ВІДЗНАКУ ПРАЦІВНИКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО ЛЮДМИЛІ ЛЮБАРЕНКО

Міністр культури України Євген Нищук вручив нагрудний знак до почесного звання «Заслужений працівник культури України» завідувачу науково-дослідного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Людмилі Любаренко. «Ця відзнака – це комплімент від держави за Вашу багаторічну, часом жертовну роботу на благо української культури. Це звання – імпульс до подальшої нашої плідної співпраці. Адже бібліотеки є тим джерелом знань про видатні сторінки нашої історії, про наших державних поводирів, геніїв у світі мистецтва, і саме люди вашого фаху є тими, хто зберігає ці літературні скарби та доносить їх наступним поколінням», – відзначив Євген Нищук під час вручення відзнаки. «Для мене це було дещо несподівано, проте дуже приємно, що бібліотекарям присвоюють почесні звання. Це свідчить про те, що бібліотеки, все ж таки, потрібні і наша праця не залишається поза увагою держави», – поділилася своїми враженнями Людмила Любаренко.

МІНІСТР КУЛЬТУРИ ОБГОВОРИВ З КЕРІВНИКАМИ ОБЛАСНИХ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ КУЛЬТУРИ АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

24 лютого у Національному  заповіднику «Софія Київська» під головуванням Міністра культури України Євгена Нищука відбулася нарада за участю керівництва відомства та керівників структурних підрозділів у галузі культури обласних, Київської міської державної адміністрації. Відкриваючи нараду, Міністр культури України зауважив на важливості проведення подібних зустрічей, які вже носять системний характер та дозволять спільними зусиллями напрацювати нові механізми здійснення державної культурної політики. Міністр культури наголосив, що заклади культури сьогодні мають оновитися, як змістовно, так і функціонально та потребують введення соціальної та економічної складової в концепцію вирішення проблем локальних закладів культури. Євген Нищук також поінформував про здійснення Міністерством культури впродовж 2016 року та на початку 2017 року кроків для ефективного впровадження реформи децентралізації.

ВІДБУЛАСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРЕМ’ЄРА АНГЛОМОВНОЇ СТРІЧКИ «ГІРКІ ЖНИВА» ПРО ГОЛОДОМОР В УКРАЇНІ

У Києві відбулася прем’єра англомовної стрічки «Гіркі жнива» про Голодомор в Україні за участі режисера Джорджа Менделюка, продюсера фільму Яна Ігнатовича (Канада), виконавчого продюсера Денніса Девідсона, виконавиці головної жіночої ролі актриси Саманти Баркс (Великобританія), історичного консультанта фільму Людмили Гриневич. Також прем’єрний показ відвідали Марина Порошено з дітьми, члени Уряду – Перший Віце-прем’єр Степан Кубів, Міністр культури Євген Нищук, Міністр інфраструктури Володимир Омелян, Міністр аграрної політики Тарас Кутовий, Міністр охорони здоров’я Уляна Супрун, численні представники політичної, мистецької та кіно спільноти, зокрема, кінорежисер Олесь Санін, музиканти Тарас Чубай, Марія  Бурмака, Тоня Матвієнко, Арсен Мірзоян та інші. Продюсер стрічки Ян Ігнатович відзначив, що тема Голодомору в Україні є надзвичайно важливою та трагічною сторінкою в історії, проте недостатньо відомою у світі.

РЕЗУЛЬТАТИ ЗАСІДАННЯ ЕКСПЕРТНОЇ КОМІСІЇ МІНКУЛЬТУРИ З ВИЗНАЧЕННЯ ПРЕТЕНДЕНТІВ НА ОДЕРЖАННЯ ГРАНТІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ МОЛОДИМИ ДІЯЧАМИ У ГАЛУЗІ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

21 лютого відбулось засідання Експертної комісії Міністерства культури України з визначення претендентів на одержання грантів Президента України молодими діячами у галузі театрального мистецтва для створення і реалізації творчих проектів (наказ Міністерства культури України № 113 від 17.02.2017), під час якого на конкурсній основі розглядались заявки та документи претендентів на одержання грантів у галузі театрального мистецтва. Експертною комісією було прийнято рішення підтримати трьох претендентів на одержання гранту для створення і реалізації творчих проектів у галузі театрального мистецтва, серед них: Авдєєва Олена Олександрівна з творчим проектом «Месопотамія» на базі громадської організації «Театр-студія «Арабески» (м. Харків); Поліщук Богдан Анатолійович з творчим проектом «Впольована пристрасть або підслухані пісні княжого саду» на базі Львівського академічного театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (м. Львів); Федів Юлія Олександрівна з творчим проектом «Personal Spring» на базі громадської організації «Арс Магна» (м. Київ, м Люблін (Польща).

РЕЗУЛЬТАТИ ЗАСІДАННЯ ЕКСПЕРТНОЇ КОМІСІЇ МІНКУЛЬТУРИ З ВИЗНАЧЕННЯ ПРЕТЕНДЕНТІВ НА ОДЕРЖАННЯ ГРАНТІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ МОЛОДИМИ ДІЯЧАМИ У ГАЛУЗІ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

За результатами засідання Експертної комісії Міністерства культури України з визначення претендентів на одержання грантів Президента України молодими діячами у галузі образотворчого мистецтва, яке відбулось 22 лютого, прийнято рішення підтримати та подати на розгляд колегії Міністерства культури наступних претендентів на одержання грантів Президента України:

Графік – Рунова Софія Юріївна (м. Київ)

Художник – Чеботов Кирил Ігорович  (м. Харків)

Скульптор – Одрехівський Василь Володимирович (м. Львів).

МІНКУЛЬТУРИ ПРОПОНУЄ МЕХАНІЗМИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА РОЗВИТКУ МЕРЕЖ МИСТЕЦЬКИХ ШКІЛ В УМОВАХ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Останнім часом серед керівників та педагогічних працівників зростає занепокоєння щодо подальшої долі мистецьких шкіл, збурене неправдивою інформацією, яка поширюється окремими громадськими діячами. Зокрема, поширюється невірна інформація щодо планів Міністерства перетворити мистецькі школи на гуртки, що призведе до знищення в них ланки початкової професійної мистецької освіти і до закриття шкіл. Зі свого боку, Міністерство культури планомірно і системно захищає інтереси культурно-мистецької освіти. Зокрема, Міністерство досягло включення норм щодо вищої культурно-мистецької освіти до Закону України «Про вищу освіту», інтереси галузевої освіти відображені в переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців з вищою освітою, в Умовах прийому до вищих навчальних закладів та на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста у 2017 році. Провадиться робота щодо визначення змісту вищої освіти за спеціальностями галузі культури і мистецтва для забезпечення нерозривності ланок мистецької освіти та зв’язків з професійною сферою. Культурно-мистецька освіта включена до проекту пріоритетних напрямів діяльності Кабінету Міністрів України на 2017-2020 роки.

ЗУСТРІЧ-ДИСКУСІЯ «БІБЛІОТЕЧНІ СЕРВІСИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ДОСЛІДНИКІВ УНІВЕРСИТЕТУ», 9 БЕРЕЗНЯ 2017 Р., М. КИЇВ

Секція університетських бібліотек УБА та Науково-технічна бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського запрошують усіх бажаючих на skype-зустріч із заступником декана з надання публічних послуг бібліотеки університету Південної Каліфорнії (США) Ruth Wallach (https://libraries.usc.edu/). Тема дискусії: «Бібліотечні сервіси для підтримки досліджень та дослідників університету». Університет Південної Каліфорнії є приватним дослідницьким університетом, розташований в Лос-Анджелесі. Він має 2 кампуси, 18 наукових установ та 13 бібліотек, що розташовані в різних будівлях на університетських кампусах. Бібліотечний фонд налічує 7 мільйонів томів (книг і журналів), існує підписка на більш ніж 1300 баз даних. Щороку бібліотека проводить понад 700 навчальних заходів для студентів та понад 300 семінарів, воркшопів та ін. для дослідників.

МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «АДВОКАЦІЯ НА КОРИСТЬ СТАЛОГО ФІНАНСУВАННЯ БІБЛІОТЕК В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ»

Українська бібліотечна асоціація та Goethe-Institut в Україні запрошують на міжнародний семінар «Адвокація на користь сталого фінансування бібліотек в умовах економічної нестабільності», що відбудеться 19-20 березня 2017 р. (неділя та понеділок) у м. Києві у Goethe-Institut в Україні (м. Київ, вул. Волоська, 12/4). Доповідачі: німецький та українські експерти з питань формування і розподілу бюджету бібліотеки, адвокаційної діяльності.

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ЗДОБУТТЯ ВИЩОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ ОСВІТИ, 2017 Р.

У 2017 році Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв оголошує набір на Спеціальність 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Освітні програми:

«Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографія» (кваліфікації: бібліотекознавець, менеджер інформаційно-бібліотечної справи, бібліотекознавець, референт-аналітик).

«Документознавство та інформаційна діяльність» (кваліфікації: документознавець, референт органів державної влади та місцевого самоврядування; документознавець, фахівець з медіа культури).

Термін навчання:

за освітнім ступенем «бакалавр»:

– на базі повної загальної освіти – 4 роки;

– добір на 3 курс (на базі середньої спеціальної освіти I рівня акредитації або після двох років навчання у вищому навчальному закладі) – 2 роки.

за освітнім ступенем «магістр»:

– на базі освітнього ступеня «бакалавр» або освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» – 1,5 роки

Форми навчання: денна, заочна.

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти у вступників будуть прийматись сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016 та 2017 років.

Конкурсні предмети у сертифікатах Українського центру оцінювання якості освіти:

Українська мова та література

Історія України

Іноземна мова (англійська мова, французька мова, німецька мова, іспанська мова) або географія

Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження додатків до документів про повну загальну середню освіту в 2017 році триває з 29 червня по 25 липня.

Прийом заяв від абітурієнтів, які вступатимуть на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів закінчиться 20 липня, для вступників, які вступають на основі сертифікатів ЗНО – 26 липня.

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОСТІР БІБЛІОТЕКИ»

Секція університетських бібліотек УБА запрошує фахівців провідних університетських бібліотек України до професійного діалогу на Міжнародній науково-практичній конференції «ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОСТІР БІБЛІОТЕКИ», яка відбудеться 18-19 травня 2017 р. у м. Львів.

ОРГАНІЗАТОРИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

Науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка» (Україна)

Наукова бібліотека Краківської політехніки (Польща)

Наукова бібліотека Лодзької політехніки (Польща)

Центр знань і науково-технічної інформації Вроцлавської політехніки(Польща)

Наукова бібліотека ім. М. Максимовича Київського національного університету ім. Тараса Шевченка

Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна

Наукова бібліотека Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»

СПІВОРГАНІЗАТОРИ:

Наукова бібліотека ім. М. Максимовича Київського національного університету ім. Тараса Шевченка

Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна

Наукова бібліотека Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»

Під час конференції будуть розглянуті теми: інформаційні ресурси, технології і WEB-сервіси, формування інформаційної культури та компетенції користувачів, образ і функціональність бібліотеки у локальному і регіональному середовищі.

ХIІ ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ ТА СПЕЦІАЛІСТІВ «ІСТОРІЯ ОСВІТИ, НАУКИ І ТЕХНІКИ В УКРАЇНІ»

Українська бібліотечна асоціація запрошує всіх бажаючих взяти участь у роботі ХIІ Всеукраїнської конференції молодих учених та спеціалістів «Історія освіти, науки і техніки в Україні», присвячену 100-річчю від дня створення Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки, Національної академії аграрних наук України. Конференція відбудеться 19 травня 2017 р. в м. Київ, в приміщенні Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН (м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10).

На конференції передбачається обговорення питань:

1. Історія аграрної науки, освіти і техніки

2. Загальні питання становлення та розвитку вітчизняної науки, освіти і техніки

3. Інформаційно-бібліотечне супроводження науково-освітнього галузевого процесу

4. Актуальні проблеми наукового забезпечення ведення сільського господарства України

ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА: ЗБЕРЕЖЕННЯ, ДОСТУП, ВИКОРИСТАННЯ»

Українська бібліотечна асоціація запрошує всіх бажаючих взяти участь у роботі ІІ міжнародної науково-практичної конференції «Історико-культурна спадщина: збереження, доступ, використання», що відбудеться 23-24 листопада 2017 р. у м. Київ.

Організатори:

Міністерство освіти і науки України

Національний авіаційний університет

Навчально-науковий Гуманітарний інститут

Кафедра історії та документознавства

Зміст

Діяльність архівних, музейних та бібліотечних установ у справі збереження та доступу до історико-культурної спадщини, на різних носіях інформації; збереження цифрових/електронних записів, їх пошук та використання, розширення комунікативного простору інформаційних установ та формування фахівця в умовах переходу до цифрового суспільства.

ФЕСТИВАЛЬ «МІСТО ТА КНИГИ»

Білоруська бібліотечна асоціація запрошує всіх бажаючих взяти участь у фестивалі «Місто та книги», який відбудеться у м. Мінськ на території Білоруського національного технічного університету 19-20 травня 2017 р. Фестиваль об’єднує всіх книголюбів міста. Всіх, хто працює у літературній сфері: клуби, гуртки, домашні кінотеатри зі спектаклями на книжкову тематику, незвичні відеоігри, літературні екскурсії містом, поетичні посиденьки, цікаві акції у бібліотеках, видавництвах, магазинах.Актуально про культуру

 1. Січень
 2. Лютий
 3. Березень
 4. Квітень
 5. Травень
 6. Червень
 7. Липень
 8. Серпень
 9. Вересень
 10. Жовтень
 11. Листопад
 12. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше