ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру

Версія для друку

Дайджест за червень

«ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ - ОГОЛОШЕННЯ 2018 - РОКОМ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРИВЕРНЕ УВАГУ ДО ВІДНОВЛЕННЯ ЗАПОВІДНИКІВ, ЗАМКІВ, УНІКАЛЬНИХ ПАЛАЦІВ ЯКИМИ ТАК БАГАТА НАША КРАЇНА» - ЄВГЕН НИЩУК

У рамках робочої поїздки у Вінницьку область, та з метою впровадження в Україні європейської ініціативи – оголошення 2018 – роком культурної спадщини, Міністр культури Євген Нищук відвідав музейні заклади Вінниччини. Зокрема, Музей українського всесвітньовідомого композитора, автора геніального «Щедрика» Миколи Леонтовича, який є філією Вінницького обласного краєзнавчого музею.

УКРАЇНА ВПЕРШЕ ПРЕДСТАВИТЬ НАЦІОНАЛЬНИЙ СТЕНД НА ПРЕСТИЖНОМУ МІЖНАРОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ АНІМАЦІЙНИХ ФІЛЬМІВ У М. АНСІ (ФРАНЦІЯ)

Україна вперше була представлена власним національним стендом на кіноринку MifaMarket, що працював в рамках Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів (FestivalInternationalduFilmd'Animationd'Annecy) у м. Ансі (Франція), який цього року проходив з 12 по 17 червня. Український стенд організовувався Громадською спілкою «Українська анімаційна асоціація» UANIMA за підтримки Міністерства культури України, Державного агентства України з питань кіно та Міністерства закордонних справ України.

ВІДБУВСЯ V МІЖНАРОДНИЙ МУЗИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ОПЕРЕТИ, ОПЕРИ ТА МЮЗИКЛУ «О-FEST»

Цьогорічний Міжнародний музичний фестиваль оперети, опери та мюзиклу «О-FEST» зібрав представників 15-ти країн та проходив на трьох фестивальних локаціях - у Київському національному академічному театрі оперети, open-airна Співочому полі у Києві, і в міському парку Бучі. «О-FEST» заснований Національною оперетою України та Бучанськоюміською радою, проходить за підтримки Міністерства культури України і Київської міської держадміністрації. За задумом організаторів, фестиваль покликаний об’єднати світ музикою, відкрити Україну як культурну країну, в якій проживає високоінтелектуальна, талановита нація та має на меті представити місто Київ як європейську культурну столицю, залучити представників світової культурної еліти до співпраці з вітчизняними митцями.

ПЕРШИЙ МІЖНАРОДНИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ КАМЕРНИХ ТЕАТРІВ ANDRIYIVSKYFEST

З 12 до 18 червня за підтримки Міністерства культури України у Києві відбувся І Міжнародний театральний фестиваль камерних театрів (вистав) AndriyivskyFest .

Засновником фестивалю виступив Київський академічний театр «Колесо», який поставив перед собою завдання широкого ознайомлення глядацької аудиторії з кращими досягненнями в галузі світового театрального камерного мистецтва, розвитку цього жанру в Україні і сприяння більш активній інтеграції українського театру в європейський культурний контекст. На перший AndriyivskyFest завітали камерні театри з восьми країн: Румунії, Польщі, Греції, Ізраїлю, Болгарії, Білорусі, України та Ірану.

В ОПІШНОМУ РОЗПОЧАВСЯ ХІ МІЖНАРОДНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ГОНЧАРСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ

З 13 до 23 червня в Опішному проходив творчий практикум молодіжного гончарського сучасного мистецтва – ХІ Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль «Опішне-2017». Його незмінний організатор – Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського. Традиційно мистецька подія залучає до творчості на гончарну тематику учасників віком від 10 до 23 років.

ВІДБУЛАСЯ ХVIІI ВСЕУКРАЇНСЬКА ВИСТАВКА-ФОРУМ «УКРАЇНСЬКА КНИГА НА ОДЕЩИНІ»

Заступник Міністра культури України Юрій Рибачук взяв участь у роботі ХVIІI-ї Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», яка традиційно відбулася в Одеській національній науковій бібліотеці. Цей книжковий форум всеукраїнського масштабу проводиться за підтримки Міністерства культури України та є найбільшою літературно-мистецькою подією Півдня України.

УКРАЇНА ВИСТУПИЛА ОДНИМ ІЗ СПІВЗАСНОВНИКІВ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ МИСТЕЦТВ «ТРАНС/МІСІЯ»

У польському місті Ланьцут (Підкарпатське воєводство) відбулася урочиста церемонія підписання Декларації про заснування Міжнародного фестивалю мистецтв Жешув-Кошице-Острава-Дебрецен-Львів-Пеневежис «ТРАНС/МІСІЯ» (TRANS/MISJE).

За словами генерального директора Національного театру імені Марії Заньковецької Андрія Мацяка, цей Фестиваль буде яскравим прикладом відновлення багатокультурних національних толерантних традицій, які впродовж багатьох років були ознакою життя мешканців цих прикордонних територій і народів країн загалом.

У МУЗЕЇ ХАНЕНКІВ ВПЕРШЕ ПРЕДСТАВЛЕНА ЦІННА КОЛЕКЦІЯ ЖИВОПИСУ XVIII - ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ З ФОНДІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ГАЛЕРЕЇ МИСТЕЦТВ

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відбулося урочисте відкриття виставки «Малярство польське» із колекції фондів Львівської Національної галереї мистецтв, яка представляє цінну збірку європейського живопису XVIII – початку XX століття. Мистецька акція реалізується  музейними закладами у межах проекту «Європейський вимір».

МІНІСТР КУЛЬТУРИ ЄВГЕН НИЩУК ПРИВІТАВ ПЕРЕМОЖЦІВ МІЖНАРОДНОГО ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» - 2017

У Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів ХVII-го Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Кращих авторів було визначено у 12 номінаціях, а також у рамках у церемонії відбулося вручення нової відзнаки конкурсу – «Золотий письменник України» – авторам, наклад книжок яких досягнув понад 100 тисяч примірників друкованих творів.

НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО СТАЛА УЧАСНИКОМ ВОЛОНТЕРСЬКОЇ АКЦІЇ «ТЕРИТОРІЯ КНИГИ»

Радниця Міністра культури України Анжеліка Рудницька зустрілась з керівництвом Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого з метою обговорення реалізації бібліотекою волонтерської ініціативи по збору книжок для міст Волноваха та Станиця  Луганська. Генеральний директор Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого Тамара Вилегжаніна розповіла про реалізацію волонтерської ініціативи та про проекти, які проводяться у закладі, зокрема, про проведені виставки та кінопокази.Кращих авторів було визначено у 12 номінаціях, а також у рамках у церемонії відбулося вручення нової відзнаки конкурсу – «Золотий письменник України» – авторам, наклад книжок яких досягнув понад 100 тисяч примірників друкованих творів.

ТРИ УКРАЇНСЬКІ ФЕСТИВАЛІ ОТРИМАЛИ ВІДЗНАКУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ФЕСТИВАЛІВ - EFFE

Міністр культури  України Євген Нищук вручив відзнаки  володарям знаку EFFE 2017-2018 рр. –EuropeforFestivals, FestivalsforEurope (Європа підтримує фестивалі, фестивалі підтримують Європу). Знак EFFE є знаком якості фестивалів, даючи міжнародне визнання кращим фестивальним подіям у Європі. Українським фестивальнимхабом виступив Центр розвитку «Демократія через культуру» спільно з Українським центром культурних досліджень. Експерти європейських країн відзначили три відомих фестивалі від України – ГОГОЛЬFEST, «Файне місто» Тернопіль та «Яворівська забавка».

ФЛЕШМОБ «МУЗЕЙНІ ТАЄМНИЦІ» ВІДКРИВАЄ ЗАКРИТІ СПЕЦФОНДИ УКРАЇНСЬКИХ МУЗЕЇВ

З нагоди Міжнародного дня музеїв Міністерство культури України ініціювало проведення безстрокового флешмобу «Музейні таємниці». У рамках цієї акції українські музеї презентують унікальні експонати, які до цього часу знаходились в закритих спецфондах та були невідомі широкому загалу відвідувачів. До флешмобу вже долучилися провідні музейні заклади та заповідники, зокрема, Національний заповідник «Софія Київська» представив автограф Анни Ярославни, Національний музей Тараса Шевченка – перстень Михайла Лазаревського, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник – елемент церковного начиння –возду́х ХVІІ століття, Музей Івана Гончара – картину «Дівчина у білій свитці» та інші.

У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ВІДКРИВАЄТЬСЯ ВИСТАВКА «ДИНАМО" КИЇВ - СИМВОЛ УКРАЇНСЬКИХ ПЕРЕМОГ!»

29 червня, у Національному музеї історії України (вул. Володимирська,2) відкрилася виставка «Динамо» Київ – символ українських перемог!». Виставка приурочена до 90-річчя славетного клубу та представляє матеріали ФК «Динамо» Київ і матеріали з фондів самого музею. Серед матеріалів, зокрема, оригінальний абонемент на матчі Динамо 1941 року, кришталева бутса Олега Блохіна як відзнака 200-голу за «Динамо», квитки на знакові матчі, абонементи, фотографії, грамоти, матеріали Андрія Шевченка.

У МІНКУЛЬТУРИ ОБГОВОРИЛИ НАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МИСТЕЦЬКИХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

29 червня під головуванням Міністра культури України Євгена Нищука відбулась нарада з ректорами мистецьких вищих навчальних закладів з метою розгляду актуальних питань, пов’язаних з підготовкою до проведення  вступної кампанії та нового навчального року. Зокрема, розглядалися питання підвищення рейтингу українських мистецьких  ВНЗ, специфіки конкурсного відбору у мистецьких навчальних закладах та питання  державного замовлення.

Стартувала соціальна Акція «Більше поезії у бібліотеках!» від Видавництва Старого Лева

29 червня 2017 р. у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася прес-конференція з нагоди соціальної акції «Більше поезії у бібліотеках!»: Видавництва Старого Лева передало поетичну серію (21 книгу плюс поетичний календар) у 52 бібліотеки України. Головний редактор видавництва Мар’яна Савка, поет Григорій Семенчук, директор Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Тетяна Пилипець та директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, член Президії Української бібліотечної асоціації Лариса Лугова говорили про емоції, що дарує поезія, про популяризацію читання та нові книжкові проекти.

НАЦІОНАЛЬНА ОПЕРА УКРАЇНИ ПРЕЗЕНТУВАЛА ВІДОМУ ІСТОРІЮ «ЗА ДВОМА ЗАЙЦЯМИ» МОВОЮ БАЛЕТУ

У Національному академічному театрі опери та балету України імені Тараса  Шевченка відбулася прем’єра балету за відомою п’єсою Михайла Старицького «За двома зайцями». вторам постановки вдалося тонко відчути та відтворити на сцені неповторну атмосферу стародавнього Києва та древнього Подолу. Автором ідеї та лібрето виступила балерина Тетяна Андреєва. Диригент-постановник – Володимир Кожухар, один з визнаних диригентів сучасності. Балетмейстер-постановник – Віктор Литвинов, у чиєму творчому доробку, окрім шедеврів світової балетної класики, вже десять балетів на музику українських авторів. Художник-постановник – лауреат понад 50 нагород у галузі мистецтваСергій Маслобойщиков, використав оригінальну сценографію, відтворюючи знайомий київський краєвид. Актуально про культуру

 1. Січень
 2. Лютий
 3. Березень
 4. Квітень
 5. Травень
 6. Червень
 7. Липень
 8. Серпень
 9. Вересень
 10. Жовтень
 11. Листопад
 12. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше