ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру

Версія для друку

Дайджест за листопад

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЇ ІМЕНІ Л. М. РЕВУЦЬКОГО У 2018 РОЦІ

На здобуття Премії до 30 грудня 2017 року до Міністерства культури України (вул. І. Франка, 19, м. Київ, 01601, відділ музичного мистецтва Управління сценічного і візуального мистецтва, каб. 310) подаються: клопотання про присудження Премії за зразком, наведеним у додатку до цього Положення; письмова згода претендента на висування його музичного твору/концертної програми на здобуття Премії та згода на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»; інформаційна довідка про претендента (прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформація про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, місце роботи, наявність державних нагород, контактний номер телефону та адреса електронної пошти чи інший засіб зв’язку) за підписом керівника підприємства, установи, організації, які рекомендують претендента; творча характеристика претендента за підписом керівника підприємства, установи, організації, що рекомендує претендента; копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); копії документів про освіту; партитура твору – у напряму композиторська творчість; аудіо-/відеозаписи твору, концертної програми; ксерокопії публікацій/відгуків у засобах масової інформації на представлений твір, концертну програму та рецензії (за наявності).

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ УХВАЛИЛА НИЗКУ ЗАКОНОПРОЕКТІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ПІДТРИМКУ КІНЕМАТОГРАФІЇ В УКРАЇНІ

Так, під час пленарного засідання народними депутатами прийнято у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні» (3238-д) та Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні», а також направлено на повторне друге читання проекту Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні» (№3240). Відповідні законопроекти розроблені з метою створення більш сприятливих умов для виробництва кінопродукції та розвитку галузі кінематографії в цілому.

МІНКУЛЬТУРИ ОГОЛОШУЄ ПРИЙОМ ЗАЯВОК ДЛЯ УЧАСТІ У ПРОЕКТІ «МАЛІ МІСТА – ВЕЛИКІ ВРАЖЕННЯ»

2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Україна не залишилася осторонь від процесів – 18 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президенту України про оголошення 2018 року Роком охорони культурної спадщини. Враховуючі світові тенденції та процеси, що відбуваються у країні, Міністерство культури України ініціює проект «Малі міста – великі враження». У рамках проекту, шляхом проведення відкритого конкурсу, буде відібрано шість об’єднаних територіальних громад або малих міст для впровадження пілотних культурних стартапів (ексклюзивних культурних подій), що пов’язані із культурною спадщиною, реалізація яких сприятиме подальшому культурно-економічному розвитку територій. Пілотний культурний стартап не передбачає проведення реставраційних робіт. Переможці конкурсу – учасники проекту отримають фінансову підтримку у розмірі не менш ніж 500 тис. грн. для реалізації проекту, а також методичну допомогу.

МІНКУЛЬТУРИ У ПАРТНЕРСТВІ З GOOGLE УКРАЇНА ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПРОЕКТ «ОПЕРНІ ТЕАТРИ УКРАЇНИ»

У рамках кампанії «Автентична Україна», започаткованій Google Україна у партнерстві з Міністерством культури України, відбулася презентації проекту «Оперні Театри України». Сайт «Оперні Театри України» був презентований у Національній опері України в дні, коли заклад відзначає свій 150-ти річний ювілей. І представляє віртуальні 3D-тури п’ятьма українськими оперними театрами з різних міст України.

УРЯД ЗАТВЕРДИВ УТВОРЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ ТА ПЛАН ЗАХОДІВ З ПІДГОТОВКИ ТА ВІДЗНАЧЕННЯ 1030-ТИ РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУС – УКРАЇНИ

З метою забезпечення на належному рівні практичне вирішення питань, пов’язаних із підготовкою та проведенням в Україні у 2018 році основних заходів щодо відзначення 1030-ти річчя хрещення Київської Русі – України утворено Організаційний комітет. До його складу увійшли Віце-прем’єр-міністр, до компетенції якого належать питання релігії, заступник Глави Адміністрації Президента відповідно до розподілу обов’язків (за згодою), Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністр культури, Міністр освіти і науки, Міністр внутрішніх справ, Міністр інфраструктури, заступники Міністра молоді і спорту, Міністр фінансів, голова Держкомтелерадіо, голова Київської міськдержадміністрації, представники Української православної церкви, Української православної церкви, Української греко-католицької церкви, Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій (за згодою). Планом заходів передбачено забезпечити проведення заходів з відзначення 1030-ти річчя хрещення Київської Русі – України за участю представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, релігійних організацій, дипломатичного корпусу та представників зарубіжних релігійних центрів, у тому числі проведення лекцій, бесід, тематичних, національно-патріотичних заходів для молоді.

МІНІСТР КУЛЬТУРИ ЄВГЕН НИЩУК ВРУЧИВ ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ УКРАЇНСЬКИМ МИТЦЯМ

Відповідно до Указів Президента від 18 травня 2017 року № 135, від 24 серпня 2017 року № 251 та від 28 вересня 2017 року № 286 за вагомий особистий внесок у розвиток української культури і мистецтва, багаторічну плідну працю та високу професійну майстерність у Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва, у Міністерстві культури України відбулося урочисте нагородження діячів культури державними нагородами.

ПРЕМІЮ ІМЕНІ А. Ф. ШЕКЕРИ У 2017 РОЦІ ПРИСУДЖЕНО ДМИТРУ ОМЕЛЬЧЕНКУ ЗА ПОСТАНОВКУ СУЧАСНОГО БАЛЕТУ «CARMEN&JOSE»

За результатами таємного голосування комітетом з присудження премії імені А. Ф. Шекери прийнято рішення присудити премію у 2017 р. Омельченку Дмитру Івановичу за постановку сучасного балету «Carmen&Jose». Дмитро Омельченко – артист балету, провідний майстер сцени, автор та постановник балетних вистав Дніпропетровського академічного театру опери та балету. Дмитро Омельченко є постійним учасником багатьох фестивалів як в Україні, так і за кордоном.

ЗАСТУПНИК МІНІСТРА КУЛЬТУРИ ЮРІЙ РИБАЧУК З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ ВІДВІДАВ ВІННИЧЧИНУ

Під час робочої поїздки до Вінниччини заступник Міністра культури України Юрій Рибачук зустрівся з головою Вінницької обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм з метою обговорення питання розвитку малих територій із використанням культурного ресурсу. Заступник Міністра культури також відвідав Вінницьку обласну універсальну наукову бібліотеку ім. Тімірязєва, де директор закладу Наталя Морозова познайомила з роботою Регіонального тренінгового центру «Вікно в Америку», приміщення якого адаптовано для відвідувачів з особливими потребами. Під час ознайомлення з роботою Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М. Садовського, директор закладу Володимир Лозовський продемонстрував енергозберігаючі технології, які вже використовуються в театрі. Заступник Міністра культури також відвідав один із потужних мистецьких навчальних закладів Вінниччини – школу мистецтв «Вишенька», яка цьогоріч святкує своє 15-ти річчя.

VІІ ШКОЛА ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ «МОЛОДИЙ ПРОФЕСІОНАЛ БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ЮНАЦТВА», 22.11.2017 Р., М. КИЇВ

Державна бібліотека України для юнацтва проводить VІІ Школу професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва».

У Програмі Школи передбачено обговорення наступних питань:

інноваційні процеси: технології, стиль роботи, позиції бібліотеки, партнери;

нові акценти медіаграмотності;

креативне планування 2018.

ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА: ЗБЕРЕЖЕННЯ, ДОСТУП, ВИКОРИСТАННЯ», 23-24 ЛИСТОПАДА 2017 Р.

Українська бібліотечна асоціація запрошує всіх бажаючих взяти участь у роботі ІІ міжнародної науково-практичної конференції «Історико-культурна спадщина: збереження, доступ, використання».

Організатори:

Міністерство освіти і науки України

Національний авіаційний університет

Навчально-науковий Гуманітарний інститут

Кафедра історії та документознавства

Зміст

Діяльність архівних, музейних та бібліотечних установ у справі збереження та доступу до історико-культурної спадщини, на різних носіях інформації; збереження цифрових/електронних записів, їх пошук та використання, розширення комунікативного простору інформаційних установ та формування фахівця в умовах переходу до цифрового суспільства.

ЩОРІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ УБА, 23-24 ЛИСТОПАДА 2017 Р., М.КИЇВ

До участі за попередньою реєстрацією запрошуються члени та партнери УБА: керівники та провідні фахівці бібліотек, науковці, викладачі і студенти вищих навчальних закладів, видавці, автори, читачі, провайдери інформаційних послуг, інші зацікавлені особи.

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕК: ВІД ІДЕЇ ДО ВТІЛЕННЯ», 11-12 ГРУДНЯ 2017 Р., М. КИЇВ

Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Українська бібліотечна асоціація запрошують взяти участь у Науково-практичному семінарі «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення», що відбудеться 11-12 грудня 2017 р. у м. Київ. На семінарі обговорюватимуться теоретично-методологічні аспекти та буде представлено практичний досвід українських і закордонних бібліотек зі стратегічного управління. Акцентуючи увагу на безперервному управлінському процесі, розкриватимуться питання налаштування бібліотеки як системи, розроблення та реалізації дієвих стратегій розвитку бібліотек у сучасному мінливому світі.

МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІНФОРМАЦІЯ, КОМУНІКАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ ЗНАННЯМИ В ГЛОБАЛІЗОВАНОМУ СВІТІ», 15 ТРАВНЯ 2018 Р., М.КИЇВ

Українська бібліотечна асоціація та кафедра соціальних комунікацій та інформаційних наук Факультету культурології Київського національного університету культури і мистецтв запрошує до участі у Міжнародній науковій конференції «Інформація, комунікація та управління знаннями в глобалізованому світі», яка відбудеться 15 травня 2018 р. у м. Київ. Робочі мови конференції: українська, англійська, польська, білоруська. На пленарному засіданні та секціях конференції планується обговорити такі питання:

актуальні проблеми теорії, історії та практики соціальних комунікацій;

інформаційні інституції та суспільний розвиток: взаємодія з владою і громадянським суспільством;

архівознавство, бібліотекознавство, документознавство, інформаційний менеджмент у системі сучасних наукових досліджень;

інформаційна аналітика: напрями та перспективи розвитку;

проблеми навчальної та наукової підготовки фахівців з інформаційної, архівної й бібліотечної справи;

міжкультурна комунікація і соціокомунікаційний дискурс;

комунікаційна природа соціальної інформатики;

філософсько-культурологічні проблеми розвитку інформаційного суспільства;

інформаційні системи, центри в інформаційному суспільстві;

сучасний медіатекст і медіадискурс;

комунікаційні технології в мас-медіа;

соціологічні й політичні комунікаційні зв’язки;

видавнича справа: теоретичні аспекти та практичне втілення;

керування знаннями і глобалізація академічних наукових та освітніх процесів.

 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

е-mail: sektorkultury@library.vn.ua


Актуально про культуру

 1. Січень
 2. Лютий
 3. Березень
 4. Квітень
 5. Травень
 6. Червень
 7. Липень
 8. Серпень
 9. Вересень
 10. Жовтень
 11. Листопад
 12. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше