ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїАктуально про культуру

Версія для друку

Дайджест за грудень 

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЇ ІМЕНІ М. В. ЛИСЕНКА У 2018 РОЦІ

Премія імені М. В. Лисенка присуджується за видатні досягнення у сфері музичного мистецтва та мистецтвознавства. Премія присуджується громадянам України на конкурсних засадах. Грошова винагорода до Премії у розмірі двадцять тисяч гривень виплачується за рахунок коштів, передбачених на цю мету у кошторисі Міністерства культури України. Премія присуджується за такими напрямами: за видатні досягнення у професійній композиторській творчості; за видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві; за видатні досягнення в музикознавстві.

ПРЕЗЕНТОВАНО УНІКАЛЬНИЙ ПРОЕКТ АНТОЛОГІЇ АВТЕНТИЧНИХ НАРОДНИХ ПІСЕНЬ «МОЯ УКРАЇНА. БЕРВИ»

У Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» представили багаторічну роботу проекту «Моя Україна. Берви» – антологію народної музики, яка зберігає автентичність, представляє весь жанровий та мелодико-ритмічний перелік творів традиційної культури певного регіону України. Збірка проекту представлена на 10 СD, які містять збережені давні записи традиційної пісні, записи зникаючих зразків і видання музичної антології традиційної музики України. Ця антологія є справжньою музичною енциклопедією української традиційної культури – колекція дисків з давніми народними піснями та музикою у сучасному поліграфічному оформленні та дизайні. До кожного диску додається кольоровий буклет на 24 сторінки з текстами українською мовою та давніми фотографіями.

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ОГОЛОШУЄ ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС СЕРЕД ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921 РОКІВ»

Відповідно до плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 777-р, Мінкультури наказом «Про затвердження Положення про літературний конкурс серед письменників України «Українська революція 1917-1921 років» від 20.07.2017 № 679, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 27.11.2017 року № 1435/31303, затвердило Положення про літературний конкурс серед письменників України «Українська революція 1917-1921 років». На Конкурс висуваються нові оригінальні твори авторів або колективу авторів (не більше чотирьох), опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за місяць до їх висування на Конкурс. У кожній номінації визначаються три лауреати. Висування творів на Конкурс проводиться з 15 грудня 2017 року до 01 лютого 2018 року. Пропозиції щодо претендентів на Конкурс подаються до Мінкультури (за згодою) творчими спілками, асоціаціями, науковими, національно-культурними, національно-просвітницькими товариствами, літературними об’єднаннями, редакціями періодичних видань, вченими радами вищих навчальних закладів та наукових установ, а також окремими літераторами та перекладознавцями.

ПРОЕКТ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ТЕАТРАЛЬНИХ ДІЯЧІВ УКРАЇНИ «БІЗНЕС ВИСТАВ: ТРАНСФОРМАЦІЯ ТЕАТРІВ» СТАВ ПЕРЕМОЖЦЕМ ВІД УКРАЇНИ НА КОНКУРСІ МІЖНАРОДНОГО ФОНДУ КУЛЬТУРНОГО РОЗМАЇТТЯ ЮНЕСКО У 2018 РОЦІ

Одним із переможців конкурсного відбору на отримання фінансування з Міжнародного фонду культурного розмаїття ЮНЕСКО у 2018 році визначено проект Національної спілки театральних діячів України «Бізнес вистав: трансформація театрів». Запропонований проект, спрямований на перетворення українських театрів на сучасні незалежні організації, впровадження нових форм в управлінні театром та залучення широкої театральної аудиторії. Результати конкурсу були оголошені у рамках 11-ї сесії Міжурядового комітету з охорони та заохочення розмаїття форм культурного самовираження, яка триває 11-16 грудня в Парижі (Французька Республіка).

МІНІСТР КУЛЬТУРИ ЄВГЕН НИЩУК ВРУЧИВ ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ УКРАЇНСЬКИМ МИТЦЯМ

Відповідно до Указів Президента від 8 листопада 2017 року № 354/2017 та № 355/2017 за вагомий особистий внесок у розвиток української культури і мистецтва, багаторічну плідну працю та високу професійну майстерність у Міністерстві культури України відбулося урочисте нагородження українських митців державними нагородами.

V ЗИМОВА ШКОЛА МОЛОДИХ БІБЛІОТЕКАРІВ УБА, 12-15 ЛЮТОГО 2018 Р., ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛ.

Українська бібліотечна асоціація оголошує конкурсний набір бажаючих для участі у роботі V Зимової школи молодих бібліотекарів УБА, що буде проходити з 12 по 15 лютого 2018 року в с. Ізки, Міжгірський р-н, Закарпатська область. Головна мета Школи – допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі та сформувати власну активну дієву позицію. У V Зимовій школі молодих бібліотекарів УБА на Вас чекають:

- відвідування бібліотеки с. Ізки;

- корисні та цікаві тренінги з найактуальніших тем, а саме: інформаційна грамотність для бібліотекарів, мобільні технології в обслуговуванні користувачів, критичне мислення, event-management, SMM-management та інші;

- знайомство з найактивнішими молодими бібліотекарями України, тімбілдінг;

- лижні катання на стрімких схилах Карпат;

- креативний простір, можливості командної роботи і відпочинку, гарний настрій, зимовий відпочинок;

- перебування у місці з найвищим рівнем екології в Україні.

VІIІ МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНА БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕРЕРВНА ОСВІТА: СТРАТЕГІЧНІ ОРІЄНТИРИ», 27 ЛЮТОГО – 2 БЕРЕЗНЯ 2018 Р., СМТ. СЛАВСЬКЕ

Українська бібліотечна асоціація та Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв оголошують про проведення VІIІ Міжнародної конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: стратегічні орієнтири», що відбудеться 27 лютого – 2 березня 2018 року, вже традиційно, у смт Славське Львівської області. Серед основних питань конференції – орієнтири бібліотечної освіти в контексті розвитку бібліотечної справи та міжнародних бібліотечних трендів; актуальні виклики у діяльності вітчизняних бібліотек та їх вплив на формування контенту програм з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників; нові тренінгові програми для РТЦ тощо.

6-А МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «НАУКОВА КОМУНІКАЦІЯ В ЦИФРОВУ ЕПОХУ», 29-30 БЕРЕЗНЯ 2018 Р., М. КИЇВ

Основні питання конференції:

Національні та міжнародні проекти доступу до наукової інформації;

Наукометричні та бібліометричні інструменти оцінки наукових досліджень;

Цифрова підтримка наукових досліджень;

Наукові журнали: нові моделі технології створення та розповсюдження;

Відкритий доступ та відкрита наука;

Створення і використання наукових електронних ресурсів;

Питання інтелектуальної власності в цифрову епоху.

Категорії учасників:

Конференція орієнтована на представників наукових установ, редакційних колегій наукових журналів, бібліотек та видавництв, спеціалістів з електронного інформаційного обслуговування.

Організатори конференції:

Наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія»;

Громадська організація «ЕЛІБУКР»;

Центр наукометрії та цифрової підтримки досліджень НаУКМА.

МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІНФОРМАЦІЯ, КОМУНІКАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ ЗНАННЯМИ В ГЛОБАЛІЗОВАНОМУ СВІТІ», 15 ТРАВНЯ 2018 Р., М. КИЇВ

Українська бібліотечна асоціація та кафедра соціальних комунікацій та інформаційних наук Факультету культурології Київського національного університету культури і мистецтв запрошує до участі у Міжнародній науковій конференції «Інформація, комунікація та управління знаннями в глобалізованому світі», яка відбудеться 15 травня 2018 р. у м. Київ. Робочі мови конференції: українська, англійська, польська, білоруська. На пленарному засіданні та секціях конференції планується обговорити такі питання:

 • актуальні проблеми теорії, історії та практики соціальних комунікацій;
 • інформаційні інституції та суспільний розвиток: взаємодія з владою і громадянським суспільством;
 • архівознавство, бібліотекознавство, документознавство, інформаційний менеджмент у системі сучасних наукових досліджень;
 • інформаційна аналітика: напрями та перспективи розвитку;
 • проблеми навчальної та наукової підготовки фахівців з інформаційної, архівної й бібліотечної справи;
 • міжкультурна комунікація і соціокомунікаційний дискурс;
 • комунікаційна природа соціальної інформатики;
 • філософсько-культурологічні проблеми розвитку інформаційного суспільства;
 • інформаційні системи, центри в інформаційному суспільстві;
 • сучасний медіатекст і медіадискурс;
 • комунікаційні технології в мас-медіа;
 • соціологічні й політичні комунікаційні зв’язки;
 • видавнича справа: теоретичні аспекти та практичне втілення;
 • керування знаннями і глобалізація академічних наукових та освітніх процесів.

 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

е-mail: sektorkultury@library.vn.ua 


Актуально про культуру

 1. Січень
 2. Лютий
 3. Березень
 4. Квітень
 5. Травень
 6. Червень
 7. Липень
 8. Серпень
 9. Вересень
 10. Жовтень
 11. Листопад
 12. Грудень

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше