ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїПоезіє, ти іскра між словами

Версія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

 

 

Наші видатні земляки

 

«Поезіє, ти іскра між словами!»

 

До 80-річчя від дня народження Петра Перебийноса,

українського поета, журналіста, громадського діяча

 

Біобібліографічний покажчик

 

 

 

Вінниця, 2017


 

УДК 016:8

ББК 91.0:83

П 45

 

 

Відповідальна за випуск Н. І. Морозова,

директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва,

заслужений працівник культури України

 

 

«Поезіє, ти іскра між словами!» : до 80-річчя від дня народж. Петра Перебийноса, укр. поета, журналіста, громад. діяча : біобібліогр. покажч. / Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва ; уклад. Л. І. Заря ; авт. ст.: Д. Павличко, І. Драч, А. Подолинний, Н. Гнатюк ; ред. С. В. Лавренюк ; відп. за вип. Н. І. Морозова. – Вінниця, 2017. – 128 с. – (Наші видатні земляки).

 

Біобібліографічний покажчик присвячується 80-річному ювілею відомого українського письменника, журналіста, громадського діяча, наставника творчої молоді, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Петра Мойсейовича Перебийноса.

Посібник містить статті Д. Павличка, І. Драча, А. Подолинного, Н. Гнатюк, у яких розкривається творча біографія поета, а також відгуки інших відомих діячів про ювіляра.

У бібліографічній частині представлені окремі друки, твори, надруковані в газетах, журналах, збірниках, альманахах, а також публікації та довідкові матеріали про різнопланову діяльність ювіляра.

Видання розраховане на літературознавців, бібліотечних працівників, освітян, студентську й учнівську молодь і всіх шанувальників творчості поета-земляка.

 

© Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, 2017


Від укладача

Біобібліографічним покажчиком «Поезіє, ти іскра між словами!» Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва продовжує серію «Наші видатні земляки». Присвячений він 80-річчю від дня народження Петра Перебийноса, відомого українського письменника, перекладача, публіциста, громадського діяча та наставника творчої молоді.

Перебийніс Петро Мойсейович народився 6 червня 1937 року в селі Слободі-Шаргородській Шаргородського району Вінницької області. Закінчив Шаргородський сільськогосподарський технікум та Львівський університет імені Івана Франка. Очолював районну, обласну газети на Вінниччині та Тернопільщині. Був заступником головного редактора журналу «Дніпро», головним редактором державного видавництва «Дніпро». 

У 1980–1981 роках редагував «Літературну Україну», але за принципову позицію і національну спрямованість газети був знятий з посади. П’ятнадцять років (1986–2000) керував журналом «Київ». Був секретарем правління Спілки письменників України, депутатом Київради. Вдруге (2003–2008) був головним редактором газети «Літературна Україна». У нинішній час – член правління Національної спілки письменників України, голова журі Міжнародної українсько-німецької премії імені Олеся Гончара.

Автор 27 книжок поезій та п’єси «Коридор». Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, літературних премій «Благовіст», імені Миколи Островського, братів Богдана і Левка Лепких, Володимира Свідзинського, Олекси Гірника, Дмитра Нитченка, Михайла Коцюбинського, Анатолія Бортняка, Міжнародної премії фонду Воляників-Швабінських при Фундації Українського вільного університету в Нью-Йорку (США). Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого п’ятого ступеня, медаллю «За трудову доблесть», Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР, нагрудним знаком «Знак Пошани» Київського міського голови, відзнакою «За багаторічну плідну працю в галузі культури» Міністерства культури України, знаком «Василь Сухомлинський» Міністерства освіти і науки України. Лауреат нагороди Ярослава Мудрого Академії наук Вищої школи України. Заслужений діяч мистецтв України. Заслужений журналіст України. Відмінник освіти України. Почесний громадянин села Слободи-Шаргородської Шаргородського району на Вінниччині.

За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви нагороджений орденами Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого третього ступеня, Святого Миколая Чудотворця, Святих Кирила і Мефодія.

Твори поета друкувалися і виходили окремими книгами в перекладах багатьма іноземними мовами. На його слова композитори Олександр Білаш, Віталій Кирейко, Володимир Костенко, Василь Литвин, Іван Сльота, Василь Папаїка, Богдан Юрків, Андрій Пастушенко, Віталій Добровольський написали популярні пісні.

Про його творчість писали видатні майстри слова та авторитетні критики.

Відкривають видання статті відомих українських письменників, Героїв України, лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка – Дмитра Павличка «Погляд з вічності: світ поезії Петра Перебийноса», Івана Драча «Мойсеєва криниця – криниця для Мойсея». Представлені статті вінницького науковця, літературного критика, письменника Анатолія Подолинного «Рідна мово, росту я крізь тебе…» та письменниці Ніни Гнатюк «Поет з планети Слобода», а також добірка «Відгуки про творчість поета», в якій подаються вірші, відгуки про творчість та побажання П. Перебийносу.

Покажчик містить бібліографічні описи творів автора, матеріали про його життя і творчість.

Видання складається з двох розділів: «Твори Петра Перебийноса» та «Література про П. М. Перебийноса», які поділяються на відповідні тематичні підрозділи.

У першому розділі «Твори Петра Перебийноса» література структурована за двома підрозділами: «Вибрані твори, окремі збірки»; «Твори, надруковані у збірниках, альманахах, періодичних виданнях». Матеріали першого підрозділу розташовані в хронологічній послідовності, другого – систематизовані за рубриками: «Поезії», «Публіцистика, передмови до книг, інтерв’ю», «Редактор, упорядник видань, рецензент», «Переклади», «Пісні на вірші П. Перебийноса». Література розміщена за хронологією, а в межах кожного року – в алфавітному порядку, що дає змогу простежити зростання творчого розвитку письменника. 

Документи про життєвий і творчий шлях подані за алфавітом авторів чи назв творів, описаних за назвою, а в підрозділі «Нагороди, літературні премії» – за хронологією.

Дане видання супроводжує допоміжний іменний покажчик, у якому в алфавітному порядку зібрані прізвища авторів, редакторів, упорядників, композиторів, осіб, що згадуються в пронумерованих бібліографічних описах.

При підготовці бібліографічного покажчика використано літописи журнальних і газетних статей, довідково-бібліографічний апарат та фонди Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, електронні каталоги інших бібліотек України, мережу Інтернет, а також матеріали, надані фахівцями Шаргородської ЦБ.

Більшість окремих друків і публікацій переглянуто de visu.

Фотоматеріали, вміщені у виданні, надані ювіляром з власного архіву.

Покажчик розрахований на широке коло читачів – літературознавців, освітян, бібліотекарів, краєзнавців, студентів, учнів та всіх, хто любить і шанує українське слово.

Відбір матеріалу закінчено 20 квітня 2017 року.


Поезіє, ти іскра між словами

 1. Від укладача
 2. Погляд з вічності: світ поезії Петра Перебийноса
 3. Мойсеєва криниця – криниця для Мойсея
 4. «Рідна мово, росту я крізь тебе…»
 5. Поет з планети Слобода
 6. Відгуки про творчість поета
 7. 1. Твори Петра Перебийноса
 8. 1.2. Твори, надруковані у збірниках, альманахах, періодичних виданнях
  1.2.1. Поезії (1959-1990 )
 9. 1.2.1. Поезії (1991-2016)
 10. 1.2.2. Публіцистика, передмови до книг, інтерв’ю
 11. 1.2.3. Редактор, упорядник видань, рецензент
 12. 1.2.4. Переклади
 13. 1.2.5. Пісні на вірші П. Перебийноса
 14. 2. Література про П. М. Перебийноса
  2.1. Життя і творчість поета
 15. 2.2. Нагороди, літературні премії
 16. 2.3. Довідкові та бібліографічні матеріали
 17. Іменний покажчик
 18. Фотоматеріали
 19. Зміст

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше