ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

 

 

Наші видатні земляки

 

«Поезіє, ти іскра між словами!»

 

До 80-річчя від дня народження Петра Перебийноса,

українського поета, журналіста, громадського діяча

 

Біобібліографічний покажчик

 

 

 

Вінниця, 2017


 

УДК 016:8

ББК 91.0:83

П 45

 

 

Відповідальна за випуск Н. І. Морозова,

директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва,

заслужений працівник культури України

 

 

«Поезіє, ти іскра між словами!» : до 80-річчя від дня народж. Петра Перебийноса, укр. поета, журналіста, громад. діяча : біобібліогр. покажч. / Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва ; уклад. Л. І. Заря ; авт. ст.: Д. Павличко, І. Драч, А. Подолинний, Н. Гнатюк ; ред. С. В. Лавренюк ; відп. за вип. Н. І. Морозова. – Вінниця, 2017. – 128 с. – (Наші видатні земляки).

 

Біобібліографічний покажчик присвячується 80-річному ювілею відомого українського письменника, журналіста, громадського діяча, наставника творчої молоді, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Петра Мойсейовича Перебийноса.

Посібник містить статті Д. Павличка, І. Драча, А. Подолинного, Н. Гнатюк, у яких розкривається творча біографія поета, а також відгуки інших відомих діячів про ювіляра.

У бібліографічній частині представлені окремі друки, твори, надруковані в газетах, журналах, збірниках, альманахах, а також публікації та довідкові матеріали про різнопланову діяльність ювіляра.

Видання розраховане на літературознавців, бібліотечних працівників, освітян, студентську й учнівську молодь і всіх шанувальників творчості поета-земляка.

 

© Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, 2017


Від укладача

Біобібліографічним покажчиком «Поезіє, ти іскра між словами!» Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва продовжує серію «Наші видатні земляки». Присвячений він 80-річчю від дня народження Петра Перебийноса, відомого українського письменника, перекладача, публіциста, громадського діяча та наставника творчої молоді.

Перебийніс Петро Мойсейович народився 6 червня 1937 року в селі Слободі-Шаргородській Шаргородського району Вінницької області. Закінчив Шаргородський сільськогосподарський технікум та Львівський університет імені Івана Франка. Очолював районну, обласну газети на Вінниччині та Тернопільщині. Був заступником головного редактора журналу «Дніпро», головним редактором державного видавництва «Дніпро». 

У 1980–1981 роках редагував «Літературну Україну», але за принципову позицію і національну спрямованість газети був знятий з посади. П’ятнадцять років (1986–2000) керував журналом «Київ». Був секретарем правління Спілки письменників України, депутатом Київради. Вдруге (2003–2008) був головним редактором газети «Літературна Україна». У нинішній час – член правління Національної спілки письменників України, голова журі Міжнародної українсько-німецької премії імені Олеся Гончара.

Автор 27 книжок поезій та п’єси «Коридор». Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, літературних премій «Благовіст», імені Миколи Островського, братів Богдана і Левка Лепких, Володимира Свідзинського, Олекси Гірника, Дмитра Нитченка, Михайла Коцюбинського, Анатолія Бортняка, Міжнародної премії фонду Воляників-Швабінських при Фундації Українського вільного університету в Нью-Йорку (США). Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого п’ятого ступеня, медаллю «За трудову доблесть», Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР, нагрудним знаком «Знак Пошани» Київського міського голови, відзнакою «За багаторічну плідну працю в галузі культури» Міністерства культури України, знаком «Василь Сухомлинський» Міністерства освіти і науки України. Лауреат нагороди Ярослава Мудрого Академії наук Вищої школи України. Заслужений діяч мистецтв України. Заслужений журналіст України. Відмінник освіти України. Почесний громадянин села Слободи-Шаргородської Шаргородського району на Вінниччині.

За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви нагороджений орденами Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого третього ступеня, Святого Миколая Чудотворця, Святих Кирила і Мефодія.

Твори поета друкувалися і виходили окремими книгами в перекладах багатьма іноземними мовами. На його слова композитори Олександр Білаш, Віталій Кирейко, Володимир Костенко, Василь Литвин, Іван Сльота, Василь Папаїка, Богдан Юрків, Андрій Пастушенко, Віталій Добровольський написали популярні пісні.

Про його творчість писали видатні майстри слова та авторитетні критики.

Відкривають видання статті відомих українських письменників, Героїв України, лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка – Дмитра Павличка «Погляд з вічності: світ поезії Петра Перебийноса», Івана Драча «Мойсеєва криниця – криниця для Мойсея». Представлені статті вінницького науковця, літературного критика, письменника Анатолія Подолинного «Рідна мово, росту я крізь тебе…» та письменниці Ніни Гнатюк «Поет з планети Слобода», а також добірка «Відгуки про творчість поета», в якій подаються вірші, відгуки про творчість та побажання П. Перебийносу.

Покажчик містить бібліографічні описи творів автора, матеріали про його життя і творчість.

Видання складається з двох розділів: «Твори Петра Перебийноса» та «Література про П. М. Перебийноса», які поділяються на відповідні тематичні підрозділи.

У першому розділі «Твори Петра Перебийноса» література структурована за двома підрозділами: «Вибрані твори, окремі збірки»; «Твори, надруковані у збірниках, альманахах, періодичних виданнях». Матеріали першого підрозділу розташовані в хронологічній послідовності, другого – систематизовані за рубриками: «Поезії», «Публіцистика, передмови до книг, інтерв’ю», «Редактор, упорядник видань, рецензент», «Переклади», «Пісні на вірші П. Перебийноса». Література розміщена за хронологією, а в межах кожного року – в алфавітному порядку, що дає змогу простежити зростання творчого розвитку письменника. 

Документи про життєвий і творчий шлях подані за алфавітом авторів чи назв творів, описаних за назвою, а в підрозділі «Нагороди, літературні премії» – за хронологією.

Дане видання супроводжує допоміжний іменний покажчик, у якому в алфавітному порядку зібрані прізвища авторів, редакторів, упорядників, композиторів, осіб, що згадуються в пронумерованих бібліографічних описах.

При підготовці бібліографічного покажчика використано літописи журнальних і газетних статей, довідково-бібліографічний апарат та фонди Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, електронні каталоги інших бібліотек України, мережу Інтернет, а також матеріали, надані фахівцями Шаргородської ЦБ.

Більшість окремих друків і публікацій переглянуто de visu.

Фотоматеріали, вміщені у виданні, надані ювіляром з власного архіву.

Покажчик розрахований на широке коло читачів – літературознавців, освітян, бібліотекарів, краєзнавців, студентів, учнів та всіх, хто любить і шанує українське слово.

Відбір матеріалу закінчено 20 квітня 2017 року.

Погляд з вічності:

світ поезії Петра Перебийноса

Свого часу, коли я вперше знайомився з творчістю Петра Перебийноса, мене найбільше вразили образи війни, які назавжди переконали, що це поет справжній. Бо він володіє власним і надзвичайно сильним метафоричним мисленням. Не має значення, чи він бачив війну своїми очима, чи був лише сином солдата і в дитинстві слухав батькові оповіді про побоєвища. Його уява малює поле крові так безпосередньо й пронизливо, ніби він сам лежав на тому полі в ранах і бинтах.

В очах моїх – як білий сад:

бинти, бинти, бинточки…

Лежить засмучений солдат

у білім сповиточку.

А ще у пам’яті – оця

засвічена картина,

ця мить війни: боєць бійця

несе немов дитину.

Лаконічно – і пластика, і правда, і людяність, і жорстокість війни. Таких картин у Перебийноса немало. Ось ще один образок. Батько з гільзи зробив запальничку.

Бачу з вічності усе.

Блима вогник невеличкий.

Наче свічечку, несе

мама жовту запальничку.

Лихоліття світове

відсувається все далі.

Лиш у ґнотику живе

тиха іскорка печалі.

Мене схвилювали не тільки іскра печалі, а й перший рядок: «Бачу з вічності усе…» В запальничці – щире, дитяче, отже, істинно поетичне сприйняття світу. Але вірш набуває несподіваності, філософської значимості від згадки про вічність, з якої видно все. Дивитися з вічності на жовту запальничку – щемливо, болісно, страшно і водночас можливо тільки завдяки розумові, який знає, що мамину свічку жодний час не спроможний загасити.

Погляд з вічності властивий не кожному поетові. Але Перебийніс саме таким поглядом обдарований від природи. Думаю, він це відчув ще на початку своєї творчої дороги, освоївся з небесною здатністю свого ока і це зробило його поетом. Поет відчув себе частиною свого роду, в якому він «праправнук і прапрадід водночас».

Але його погляд з вічності охоплює і фіксує не тільки щось дорогоцінне, що, на жаль, минає й відходить, а й те, що не хоче, але мусить пропасти, оте все неприродне, шкідливе, звіряче, вороже людській духовній натурі. Цей погляд з вічності буває лагідним, спокійним, філософськи врівноваженим, а буває й розгніваним, палючим, осудливим. Бо це погляд поета, а поет мусить бути підпорядкованим законові моральної чистоти.

Боже, пошли грому!

Бачу: бердиші

гатять по живому,

по душі.

По дзвіницях,

по зіницях,

по казках,

по кістках.

Ера страти.

Герострати.

Вбивці віри.

Бузувіри.

Вечір червоний.

Зречені дзвони.

Зрубані хрести…

Господи, прости!

Погляд на зрубані хрести вчить людину бути людиною, пам’ятати, що цвинтарі – не тільки віра в потойбічний світ, а й поклони цьому світові, пошана до предків, які будували храми, щоб зберегти слово, орали й засіювали землю, щоб вигодувати нові покоління людей. Вірші Перебийноса – чорно-білі, без усякої зайвини кінокадри життя ліричного героя, пастуха, що прагне стати жайворонком і відкидає геть свій «батіг з кутасами» (яка прекрасна деталь!), стає поетом, стражденником, якого люто цвьохкає той незнищенний батіг. Поет знає, що совість треба замурувати в скелю, але й це не допоможе: душу не сховаєш. 

В одному із своїх найкращих сповідальних віршів, який присвячений Михайлові Слабошпицькому, поет зізнається:

Не все тобі видно, мій друже.

Спинися. Заглянь мені в душу.

Пекельна робота душі.

Скипаю. Стою на межі.

Це писалося на початку 80-х років минулого віку, коли Перебийніс був уперше головним редактором «Літературної України», а Слабошпицький тоді працював у газеті. У цьому творі живе особлива довіра, що об’єднувала людей, душі яких закипали, перебуваючи на межі добра і зла. Щоб не переступити грань зі сторони правди на сторону брехні, люди подавали один одному руку довірливості й підмоги. Надто близько до вогнища брехні змушені були вони перебувати і відчувати опіки на своїх душах від вогню, на якому злочинна влада спалювала правду й честь.

У циклі «Іменини літа» Перебийніс шукає порятунку від того закипання правди, що його мучило. З’являються картини рідної природи, селянської жнив’яної праці. Але й тут погляд з вічності потрапляє на пересохлі джерела і сліпі криниці, які гинуть не від спеки, а від гарячого закипання поневолених людських душ. Туга за свободою ходить за поетом його рідним подільським краєм. Йому навіть веселка нагадує залізні ворота тюрми чи казарми:

лихом вигнута веселка –

мов залізна брама каземату.

Цікаво: Майдан у поезії Перебийноса з’явився задовго до помаранчевої революції, але не як її видіння, а як видиво того Майдану, що зареве після помаранчевого повстання. Це було передчуття ситуації, коли політичні лицедії будуть звертатися не до народу, а до населення за підтримкою своїх владних амбіцій, не соромлячись навіть платити за масовість мітингів. Можливо, й тут поетові допомагав погляд з вічності, бо ж він бачив: «На майдані честі орда…» Орда, яка мала честь артистично зіграти роль народу.

Тривога за майбутнє України у Перебийноса схована десь у глибині. Вона пульсує в різних поезіях, навіть у тих, про дерева, які «не розуміють, як це можна розтанути у безвісті», коли їх зрубають, бо ж вони мають коріння і почуваються невмирущими.

І хоч талантові Перебийноса притаманний культ самовиховання і самовдосконалення, хоч він має веління до все вищого польоту думки, до все глибшого проникнення в суперечливу суть обставин земного людського життя, поет постійно вірить своєму поглядові з вічності, звідки видно йому і себе, і свою батьківщину.

Заспіває моїми вустами

насторожена тінь солов’я –

і за обрієм літа розтане

волошкова стежина моя.

Відпочину – чолом у барвінок,

у полин, у зелені дощі.

Це навіки. Це ти, Україно,

берегине моєї душі.

Україно! Душа не забуде.

Поки чую тебе – не помрем!

Хай горою ти ляжеш на груди,

та не будеш мені тягарем.

Бачить він і нас, українців, застерігає братів і хвилюється за свій народ.

Молоді і розкуті,

ми йдемо і йдемо.

Та скрипить на розпутті

пересохле ярмо.

Так і хочеться сказати: дорогий Петре Мойсейовичу, ярмо справді пересохле й перетерте рабськими шиями. І воно буде до решти поламане!

Дивина: сумний поет, але тиха мінорність його слова не демобілізує, не послаблює нас. Навпаки – ми віримо йому і повторюємо за ним: Україно! Душа не забуде. Доки чуєм тебе – не помрем!.. Перечитуючи поезію Петра Перебийноса, я намагався прилучити його до якоїсь плеяди відомих сучасних майстрів віршованого слова, скажімо, до шістдесятників чи до наймодернішого покоління наших поетів. Але в мене ця справа не виходила. Отже, я хотів би сказати насамперед, що за ознакою філософського настрою, за тужливим, але спокійним ставленням до минущості дійсного та уявного людського життя, за способом лаконічного й чіткого вислову поезія Петра Перебийноса – це неповторний, самодостатній світ зі своїм, як сказав про це Михайло Слабошпицький, універсальним змістом.

Звичайно, як і в кожного справжнього поета, у Петра Перебийноса є багато улюблених тематичних кіл. Наприклад, тема його малої батьківщини із селом Слободою і річкою Мурашкою, тема історичного роду з козацьким отаманом Перебийносом, тема його батька, що пройшов війну, але був убитий бандитами, його стражденної матері, його зустрічей з людськими добрими і недобрими натурами. Ці теми, як правило, трактовані з позиції відчуття присутності в душі поета універсуму, чогось вищого за його життєві пригоди і митарства.

Сонце плаче серед неба

невидющими сльозами.

Сонце рве на собі коси

і заплаканим обличчям

відбивається в калюжі

світового океану.

Але що мені калюжа?

Очі в небо піднімаю –

і спиваю сльози сонця,

і дивлюся на червоні

перепалені повіки…

О світило! Ти на грані.

Як тебе я розумію!

Можна б і так сказати: в центрі світу поезії Петра Перебийноса cтоїть сонце людської печалі, у кожному регіоні цього світу панує печальне взаєморозуміння між усіма речами і всіма духовними екзистенціями. Філософія цього взаєморозуміння каже: все дійсне є сумним. Але поет не виступає співачем і сівачем смутку, він шукає сили, здатної протистояти ідеї смертності всього сущого, і знаходить її. Та сила в нього називається Любов’ю.

По той бік світу

сніг летить.

Летять листівки і листи,

летять небесні голоси

від снігу до роси.

«Люблю!» – зорею голубою

горить супутник над любов’ю.

«Люблю!» – квітує тепловійне

світання України.

Тут дім. Тут соняхи і синь –

від снігу до роси.

Космічне бачення! Такий собі один рядок: «Тут дім. Тут соняхи і синь» – і вже Україна перед нами. Петро Перебийніс любить Україну, але нема в нього, на щастя, закоханості у свої патріотичні почування, він не демонструє свого українства, бо воно для нього не одежина, а сама душа.

Петро Перебийніс жорстокими фарбами малює портрет свого духу: «У скелю я закутий. А серце вогняне ще стогне від покути. Та випустіть мене!» Мотив покути проходить через його вірші дозрілих літ. Нові покоління українських поетів, можливо, не знатимуть, що таке покаянне слово, спрямоване на свою страшну долю служника неправді. Не завжди те служіння було примусовим, були хвилини і дні, коли наївно вірилося у фальшиві ідеали. А були часи, коли наступало прозріння, але тюрма ставала від того ще темнішою. Поезія Петра Перебийноса – це сповідь мученика, якого терзає усвідомлення втрати свого найдорожчого, зрадженого словечка. Це відображено, може, найяскравіше у вірші «Ланцюгова реакція»:

Нарешті випав сніг. І все присипав.

І десь під оцинкованим заметом,

десь поруч із померлим колосочком,

ридає опромінене, пропаще,

безрідне, тричі зраджене словечко.

Петро Перебийніс надто часто пророкує забуття для свого імені і для свого слова, заметеного зимовими хуртечами. Але також часто заперечує сам собі, викликає на «завеснілі сніги» справжню весну для зерна, для людської свободи і для своєї розвеснілої майбутності: колосся, яке проростає з його пшеничних зерен, «виколисує думу про волю». Вірш «Родовід зерна», який нагадує сонет Максима Богдановича про зернину, знайдену в єгипетській піраміді, має абсолютно власний, оригінальний, несподіваний поворот мислі. Тут сконцентровано, мабуть, оте найважливіше, що має сказати нам саме цей поет. Зерно у скіфській могилі, знайдене археологами, не зогнило.

Важкою глиною приперте

до скам’янілого меча,

воно лежало біля смерті

і виглядало сівача.

Ми всі, всі без винятку творчі люди ХХ століття, жили біля духовної смерті, але не всі вижили, не всі дочекалися сівача, не всі стали зернами свободи. Петро Перебийніс належить до тих, хто мав достатньо життєвої сили, щоб чинити опір духовній смерті, яка загрожувала не тільки йому, а й нашому народові. І, власне, його поезія, незважаючи на свій мінорний лад, сприймається як літописання окремої людської душі і душі національної, страждань, спричинених не тільки чужою окупацією Вітчизни, а й неволею визволених рабів, яким не потрібно ні свободи, ні мови, ні історії України, а тільки її багатства та слухняності.

Читаю Петра Перебийноса. Це – Поет.

Дмитро Павличко,

Герой України, лауреат Національної премії

України імені Тараса Шевченка

Передрук зі скороченнями з книги Петра Перебийноса «Цивілізація дерев» (Київ, 2011, с. 5–11).

Мойсеєва криниця – криниця для Мойсея

Документальна новела натомість рецензії на книжку Петра Перебийноса «Пшеничний годинник»

 

Криниці не дають мені жити. Постійно переслідують як образ. З дитинства. Так і цього разу.

Їхав у Шаргород зовсім з іншою метою.

Мій друг лікар Анатолій Володимирович Токар розповіддю про це унікальне містечко на Поділлі заполонив мою уяву. Та ще й карту мені намалював – їдь. Та ще й примовляв: «Буде літо. Поїдемо у Вінницю. А звідти будемо їздити навколо. І в Шаргород». А коли я побачив, що недалеко від Шаргорода Гонтівка, колишні Серби, де стратили Івана Гонту, я вже не міг заспокоїтись. Тому і напосівся на Петра Мойсейовича Перебийноса: «Поїдемо до тебе». Той однікувався – чоловік зайнятий. Та я наполіг.

По дорозі заїхали в Теліжинці, а це вже географічне Поділля, якраз була Покрова, помолились, і – на Шаргород, Вінниччиною, за минулим століттям.

Перебийноса знаю ціле життя. Вражав і вражає своєю цільністю, цілеспрямованістю, організованістю. Спершу думав так написати, і вже був написав, – Петро схожий на підбитого птаха. А згодом роздумав. І написав би так: «Петро схожий на птаха, якого намагались підбити, але який вижив, і не здався, і живе».

Ходить рвучко і наполегливо, долаючи ту хвилю невидимого спротиву. Він розкривається поволі, та ще й думає, а чи варто… Не вірить, що освідчення вивільнить його з того далекого кошмару. Інформацію віддає краплями, як з крапельниці. Заглядаю в його біографію, викладену для краєзнавчого збірника «Шаргородщина. Сторінки історії». Мене цікавить його батько. Якось давно був свідком такої розмови:

– Петре Мусійовичу! – звертаюся до нього.

– Не Мусійовичу, а Мойсейовичу! – поправляє…

Це не могло не привернути уваги. Став пильніше і придивлятись, і прислухатись. Так ось довідник: «Батько – Мойсей Феодосійович – фронтовик-мінометник, відзначений шістьма нагородами, у тому числі медаллю «За бойові заслуги». Після війни працював бригадиром садово-городньої бригади, завідувачем ферми і загинув по-солдатськи – на варті народного добра. За деякими даними, знайшлися тоді людці, які не простили фронтовикові твердості і непідкупності у боротьбі з розкраданням фуражних кормів. І мати – Анастасія Левківна – інвалід праці, колишня буряківниця, залишилася вдовою із трьома дітьми – Петром, Василем та Вірою. Четверта, дочка Ганна, народилася невдовзі уже без батька. Усе це пізніше не раз болем відгукнеться у творах поета…».

Так, образ батька переходить з книжки в книжку, але в одному серці, в болісному, тривожному:

Тато хмурився зніміло,

був не майстер на слова.

Усміхався так несміло,

аж ламалася брова…

 

Злива рейнського металу

тата вбити не змогла.

Смерть солдата наздогнала

на околиці села.

 

Голосила наша хата,

билась мати молода.

Цілував я вперше тата,

і кололась борода…

 

– Як твій тато загинув? Вибач, що питаю.

– Як?! Зібралося троє, зуб мали на нього – не давав красти. Молодший стояв на чатах, а ті двоє – і перший, і другий – прибили та й вкинули в криницю. І по всьому. Піди шукай! Це аж тепер розкрилося. Перший перед смертю на сповіді розкрився. Не міг вмерти, доки не сказав.

– Але ж то батькова криниця?! Він же її…

– Батькова. Копав для себе, виходить…

Їздимо Шаргородом. Ходимо Шаргородом. Містом, де переплелись сліди українські, єврейські, польські, турецькі, татарські, німецькі. Петро зі Слободи-Шаргородської. Люди всюди виривались, чи їх виривало, з насиджених місць – на свободу. Україна має цілий край – Слобожанщину. Але то вже коло Московщини. А тут – Оттоманська імперія:

На косогорі біля школи

стоїть у нас і до сьогодні

пощерблений віками,

та міцний

турецький стовп.

Зізнаюся: втікав я

з уроку стародавньої історії.

Торкався хмар, щоб осідлати

стовпотворіння чужоземне.

Мені скорялась вишина.

Диміли далі…

Ось вона –

ополячена, отуречена,

орусачена, онімечена

моя земля.

Я милувався нею

з пихатого турецького стовпа.

Його напевне ж охрестив

козацькою шаблюкою

мій предок Перебийніс-Кривоніс,

який не прогуляв урок історії.

Петро показує мені турецького стовпа в Слободі-Шаргородській.

– А ти знаєш – ось тут був наш сільськогосподарський технікум! Так в ньому незгірш учили, ніж у Львівському університеті. Дуже добрі вчителі були.

Петро водить мене старими єврейськими вуличками і завулками. Всюди розрито, розметано, потрощено – чи то газ ведуть, чи каналізацію. Ледве не попадали в оті окопи цивілізації. Один одного так підтримували, аж ґудзики пообривали. Різні храми – старовинна синагога, католицький собор, де всі оголошення українською мовою, так і служба іде, а ось православний… Свято-Миколаївський собор.

– А ти знаєш, сюди ми на танці ходили. Тут був будинок культури – що нам було до того храму. І от після того, що сталося з батьком, я зовсім змінився, став дуже нарваний, різкий, прицільно зосереджений. Закрили чогось клуб на замок. «Зараз, – кажу я до хлопців і дівчат, з якими прийшов на танці, – зараз відкриємо». Лізу по драбині на храм, а до вікна ще далеко, слизько на бані, чи на куполі, як у вас кажуть, і послизаюсь, і лечу донизу – прощався вже зі світом, зачепився за ринву. Вона мене стримала! І стала вона розгинатись, щоб відпустити мене в пащу смерті. Бо до землі ще далеко. Храм високий. А на землі – бетонні плити, де завмерли од страху мої ровесники. Останніми надзусиллями я вибираюсь на пруг – добре, що на фізкультурі не бив байдики, а тренувався і на турніку, і на коні, і… Міг би бути останнім польотом – навіки! І не водив би я тебе по Шаргороду!.. Це моя больова точка…

Петро ніяково і смутно посміхається. А я ж то з ним недавно їздив ще й до Умані, де він серед наших розповідей згадував про свої стрибки з парашутом і про свої одчайдушні мрії – ще про один, бодай останній стрибок з літака. Про тридцять четвертий…

– Знаєш, Бог тебе пожалів після батька, і дав тобі можливість і політати, і з парашутом. В одному цьому нездійсненому польоті з храму сконденсувалися всі твої тридцять три стрибки з парашутом.

– Щось у цьому було особливе, став я інакшим, дорослішим став…

Дивимось з вершини старого міста на околиці, де була колись прекрасна річка, а зараз лише старе русло де-не-де блисне озерцем і тьмяною історією, якої нам немає коли розплутувати.

А вже після поїздки в Шаргород я став думати про ту драматичну і трагічну ситуацію з батьком Петровим. Не давав красти колгоспне добро. У ті сталінські часи. А треба ж було вижити і тим родинам – і того другого, що був з ним, і того, хто стояв на сторожі. Я ж то сам пережив оті часи – моя сусідка Ярина в Теліжинцях за пару кілограмів зерна заробила шість років тюрми. Мати моя з поля приносила в пазусі торбинку, тобто крала колгоспне зерно. Я молов зерно на жорнах у дядька Тихона і ненавидів об’їждчика, який не давав навіть дозбирувати колоски на вже прибраному полі. «Не положено!» – кричав він мені і бив батогом мене так, аж сорочка тріскала… Під такими ножицями жив наш народ. Трудящий і чесний Мойсей був вихований тисячоліттями – і церквою, і сім’єю:

– Не кради!..

І сталінська система теж кричала:

– Не кради колгоспне!..

Лише в такій сукупній складності можемо розбирати ситуацію, в яку потрапив юний Петро і його згорьована родина. Біографію Петра Перебийноса той випадок закрутив, як у смерч закручує молоде пташеня.

Та повернімося до історії з батьком. Уївся він тим трьом, що не давав красти.

Петро не знав, хто.

Але якось отим підлітком, чесним і справедливим, справжнім комсомольцем, ішов за двома дядьками і почув розмову про батька:

– Годі про того Мойсея! Що знаєш – забудь. Бо і тобі таке саме буде…

Петро йшов ззаду в темряві, притишився і відчув, як пальці в кишені стискують лезо складаного ножика. Опісля ситуації з батьком завжди в кишені тримав ножик. Саме Петрові лишився у спадок, коли витягли з криниці.

– І що тобі допомогти міг той ножик?

– Тримав для самоствердження. Певніше себе почував… Та й батьків же…

Тоді ж набився на прийом до першого секретаря Шаргородського райкому партії на прізвище Гончар. І перший раз не прийняв, і другий. А Петро продовжував ходити. Сидів у приймальні щоранку. Опір було подолано. Юний комсомолець – перед бувалим більшовиком сталінського гарту.

– Чого ти добиваєшся?

– Правди!

– Будеш мстити?

– Кому?!

– Ти, видно, знаєш, коли правди хочеш. Треба це діло закрить. Так буде краще і для тебе. Пойнятно?

– Зрозумів…

А ноги самі несли туди, на городню бригаду. До батькової криниці… Там схована «таємниця води»:

Поле сохне, як стільниця.

Ні ярочка, ні струмочка.

А була ж отут криниця

у вербовім холодочку.

 

У джерелищах мочарних

струменіли чисті соки.

А тепер, мов яничари,

будяки стоять високі.

 

Сонцем спечений добряче,

я знайшов-таки цямриння,

але в темряві побачив

тільки мох і жабуриння.

Тут криниця наодинці

захлинулася намулом.

Джерело у глиб криниці

повернулось і заснуло…

– Минуло багато літ, – каже Петро, – приїхав якось мій молодший брат, ми ходили-бродили навколо і до батькової криниці заблукали – самі ноги несли. Завжди туди, як магнітом…

– І що там? – питаю.

– Як що? Джерело пробилось. Вода є. І верба величезна виросла…

Іван Драч, письменник,

Герой України, лауреат Національної премії

України імені Тараса Шевченка

 

«Рідна мово, росту я крізь тебе…»

Відтоді, як вийшла перша поетична книжка Петра Перебийноса, а було це 1971 року, Вінниччина народила і виплекала для всієї України, окрім нього, ціле ваговите гроно талановитих митців слова, зокрема Василя Стуса, Володимира Забаштанського, Євгена Гуцала, Ганну Чубач, Віталія Березінського, Анатолія Колісниченка, Володимира Яворівського, Галину Тарасюк, Наталку Поклад, Ореста Корсовецького, Ніну Гнатюк, Миколу Лукова… А ще ж скільки самобутніх авторів залишалося і залишається вдома! Це Микола Рябий, Леонід Пастушенко, Іван Волошенюк, Анатолій Бортняк, Василь Кобець, Михайло Каменюк, Володимир Рабенчук, Михайло Стрельбицький, Тетяна Яковенко, Валентина Сторожук… Не писатиму «та інші». У родині інших не буває.

Мало буде сказати, що Петро Перебийніс не загубився серед них. Нагородивши чоловіка таким знаменитим козацьким прізвищем, доля покликала його вести в усьому перед. Адже і в нашій історичній пісні про можливого його предка співається:

Перебийніс водить немного, –

Сімсот козаків з собою…

А тому що, як твердить народна приповідка: «Козацькому роду нема переводу», то та ж сама доля дала Петрові Мойсейовичу кращі риси козака – українця, передусім глибоке почуття єдності зі своїм народом. У статті про нього в п’ятому томі «Шевченківської енциклопедії» сказано: «Шевченкіану Перебийноса пронизано вірою в чудодійну силу Слова, почуттям особливої відповідальності за власну творчість перед найвищим суддею поета – Шевченком, який постає носієм «грізного слова», страдником і воднораз – вісником волі».

Оця «особлива відповідальність за власну творчість» лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Петра Перебийноса і складає основну сутність характеру митця та його творчості.

Анатолій Подолинний, поет,

літературознавець, член НСПУ,

заслужений працівник культури України

 

Поет з планети Слобода

Перегортаю збірку за збіркою. І з кожної сторінки на мене повіває чебрецевим духом подільських крутогорів, м’ятою долин, житнім досвітковим трепетом і вечоровим притаєним щемом.

У своїй давній книзі Петро Перебийніс зізнається:

Я народився в переджнив’я,

я ріс під місяцем серпа.

Циганка-ніч приворожила

мене до житнього снопа…

І це – не просто рядки з поетичного зошита. Це – освідчення в любові до тієї землі, що з ранніх літ навчила хліборобського сина, який не дочекався батька з війни, пізнати ціну окрайця, змалечку заробляти на себе і бути опорою родині. Все, написане ним, добуте з самого денечка душі. Він був і залишається перед чистим аркушем паперу щирим і відвертим, як сама правда. І нехай не все написане в молоді роки сьогодні поважний майстер включив до етапної книги поезій, він не зрікається ні написаних віршів, ні багатьох з пройдених доріг. Бо був роботящим і невтомним сівачем на ниві журналістики і поезії, не завинив перед рідною землею і дорогими серцю людьми. А це – найголовніше для кожного з нас.

Ось як пише про рідне село, що в Шаргородському районі:

Село моє, вишнева Слобода!

Вже не село ти,

але ще й не місто.

Тече Мурашки спінена вода,

димами пахнуть кручі крем’янисті.

Сади твої озорено ряхтять

і сиплють метеорами ранетів.

Будь славна, рідна станціє життя,

моя колиско і моя плането!

Якщо рідне село є планетою для поета, то Поділля  йому видається Всесвітом, де прагне пізнати галактики історії, світила близьких душ. Та в яких далеких світах не витали б думи нашого земляка, його погляд все ж повертається до першооснови земного життя – до зернини.

Мінялись ери, покоління,

лиш не мінялося воно –

неопалиме і нетлінне,

пшеничне визріле зерно.

Мінялися епохи і покоління, приходили і відходили вожді, а Петро Перебийніс у своїй любові до отчого поля і маминої пісні залишався таким же щирим і молодим, як і тоді, коли рушав з рідної станції життя на далекі полустанки прийдешнього.

Скільки не пам’ятаю його, а світиться молодим блиском очей, непідробною приязню, прагненням допомогти – не лише вислухати.

А завершити ці рядки хочеться кількома строфами з вірша ювіляра «Лист ровесникам»:

Ровесники мої, ви гідні шани.

Вкарбовані у ваші імена

земля, вогонь, циклони, урагани,

безмежність, висота і глибина.

Важкий тягар на себе

ми беремо,

од віку не ховаємось у тінь.

І, може, над бровами недаремно

кружляє

передчасна заметіль.

Ровесники мої сивоголові,

земля старенька вам уже тісна.

Ровесники, не хмурте чорні

брови.

Вам личить передчасна сивина.

Ніна Гнатюк, письменниця (Київ)

 

Передрук зі скороченнями з книги Н. Гнатюк «Ковток джерельної води» (Вінниця, 2016, с. 194–195).

Відгуки про творчість поета

Інтим у Перебийноса авжеж «шістдесятницький»: піднесений і просвітлений. Сприймаються ці вірші як виклик духовній спустошеності й тілесній розгнузданості… Але у світі, де «є пісня про волю, а волі нема», не може бути й безхмарного кохання. Тому й непевність, сум, тривога.

Володимир Базилевський, письменник (Київ)

 

У Петра Перебийноса відчувається повна відповідальність перед читачем... перед часом, епохою.

Платон Воронько, письменник (Київ)

 

Багато гарного та важливого Ви помітили в житті і справді поетично про це сказали. І відкрили ось нам, читачам, славну річечку Мурашку, – я й не знав, що така є на планеті...

Олесь Гончар, письменник,
перший лауреат Національної премії
України імені Тараса Шевченка (Київ)

 

Петро схожий на птаха, якого намагалися підбити, але він вижив, і не здався, і живе.

Іван Драч, Герой України, письменник,
лауреат Національної премії
України імені Тараса Шевченка (Київ)

 

Ідуть літа, біжать літа,
А муза завжди молода.
Тепло, добро і серця жар.
Такий його Вітчизні дар.

Василь Домчин, письменник (Житомир)

 

Символ «Коридору» [драми] надається для чудового сценічного втілення – це символ цілої епохи.

В’ячеслав Медвідь, письменник-прозаїк (Київ)

 

Послідовний у своїх поетичних та ідейних спрямуваннях, поет примножує ті кращі здобутки, що напрацьовані вітчизняною і світовою культурою. Він переконливо сказав про минуле, та ще доскіпливіше одухотворяє світ, якого жадає нація. Його поетична прогностика є цінною за своєю національною спрямованістю.

Григір Мовчанюк, письменник (Вінниця)

 

Поет може прозоро, без витіюватості розповісти про найсвятіше – про отчу землю, про її красивих серцем людей. І водночас застерегти, що те найсвятіше має народжувати не лише законне почуття гордості, а й усвідомлення відповідальності за оборону і примноження його.

Борис Олійник, Герой України, український поет (Київ)


 

До сьогодні залишається Петро Перебийніс вірним сином вишневої Слободи, час від часу вертається на тиху пристань життя. Він завжди є бажаним гостем для педагогів і учнів Слободо-Шаргородської школи, неодноразово ділився із ними секретами творчості, дарував незабутні хвилини зустрічі зі словом. Збірки із його дарчими надписами відкривають поетичний світ перед багатьма юними односельцями… Навіки поєднані односельці зі своїм поетом єдиною великою любов’ю до свого села:

Нам світить рідна Слобода –
Моя колиска і планета!

А. Нагребецький, історик, краєзнавець,
почесний краєзнавець України
(Шаргородський р-н Вінницької обл.)

 

Петро Перебийніс міряє час словом краси і правди. В його «поетичній обсерваторії» світу і людей домінує час прекрасний і непроминущий, візія, до кінця не пізнана і загадкова – вічність… Його поезія – це величний гімн на честь і славу прекрасної України.

Міколай Оніщук, письменник (Варшава)

 

Петро Перебийніс – поет своєрідний, в якійсь мірі навіть «поет-в-собі», принаймні не з тих, що полюбляють «співати» в якомусь популярному хорі… його спів радше схожий на задушевну сольну партію… у тій компанії, де люблять свою рідну, українську пісню.

Леонід Пастушенко, український прозаїк, публіцист (Вінниця)


 

За природою таланту П. Перебийніс – лірик, для якого найбільш органічні класичні форми вірша. Але й верлібр для нього також легкодоступний. Верлібр для нього – це «скорочена» лапідарна форма розмови, яка відкриває вільні простори асоціативним полям, активізує уявлення реципієнта.

Тарас Салига, письменник, журналіст (Львів)


 

У прекрасному вірші «Стою у центрі родоводу» поет ось так позиціонує себе у часі:

Стою, допоки Всесвіт не погас, –
праправнук і прапрадід водночас.

Гадаю, з такого усвідомлення свого місця в часі й народжується жадоба наповнити своє тривання в історії важливим етичним змістом, виправдати своє існування, зрештою, відчуття своєї життєвої місії.

Ось тут, мені здається, і треба шукати той універсальний зміст, який несе в собі поезія Петра Перебийноса.

Михайло Слабошпицький,
український прозаїк, критик (Київ)

 

Світ у творчій концепції Петра Перебийноса – константа наскрізь трагічна, людина з’являється в ньому для випробувань. Вистояти, не зломитися, не піддатися злу – її головне завдання.

П. Сорока, письменник (Тернопіль)

 

Перебийніс не пориває до бою. Він дивиться у глибини явищ і життя… змушує нас по-новому глянути на світ і людину.

Ганна Черінь,письменниця (Флорида, США)

 

1. Твори Петра Перебийноса

1.1. Вибрані твори, окремі збірки

1. Червоний акорд : поезії / П. Перебийніс. – Київ : Молодь, 1971. – 48 с. : портр.

Рец.: Рябий, М. Перший акорд : книги наших земляків / М. Рябий // Вінниц. правда. – 1971. – 3 серп.

Коротич, В. Масштабність / В. Коротич // Літ. Україна. – 1979. – 19 січ.

Слабошпицький, М. Підсумок першим вибраним / М. Слабошпицький // Молода гвардія. – 1979. – 25 квіт.

2. Високі райдуги : поезія / П. Перебийніс. – Київ : Молодь, 1973. – 122 с.

3. Передчуття дороги : поезії / П. Перебийніс. – Київ : Молодь, 1975. – 181 с. : портр.

Рец.: Воронько, П. Передчуваючи дорогу / П. Воронько // Літ. Україна. – 1976. – 4 берез.

Хоменко, Б. В. Літо, що прийшло до поета / Б. В. Хоменко // У храмі рідного слова : ст., нариси та рец. / Б. В. Хоменко. – Вінниця, 2008. – С. 224–227 : фот.

4. Ранкові сурми : поезії / П. Перебийніс. – Київ : Рад. письменник, 1976. – 100 с.

Рец.: Ткаченко, П. Ранок поета / П. Ткаченко // Він-ниц. правда. – 1976. – 30 листоп.

Хоменко, Б. В. У ритмі життя / Б. В. Хоменко // Прапор. – 1977. – № 8. – С. 100–101.

5. Гроно вогню : поезії / П. Перебийніс. – Київ : Молодь, 1977. – 127 с.

Рец.: Деркач, Д. Гроздья поэтического огня / Д. Деркач // Комсом. знамя. – 1977. – 10 дек.

Огородник, М. Гроно поэтического слова / М. Огородник // Комсом. плем’я. – 1978. – 12 січ.

6. Червоний колір : вибр. поезії / П. Перебийніс. – Київ : Дніпро, 1977. – 246 с. : портр.

Рец.: Власенко, О. Гама червоного кольору / О. Власенко. – Комсом. плем’я. – 1978. – 18 лип.

Коротич, В. Масштабність / В. Коротич // Літ. Україна. – 1979. – 19 січ.

7. Небо твоє і земля : поезії / П. Перебийніс. – Київ : Молодь, 1979. – 112 с.

Рец.: Скрипник, А. Простір неспокою нашого / А. Скрипник // Друг читача. – 1980. – 10 січ.

Гнатюк, М. Під небом твоїм / М. Гнатюк // Комсом. плем’я. – 1980. – 20 трав.

Пронін, В. «Небо твоє і земля» / В. Пронін. – Прапор перемоги. – 1981. – 10 січ.

8. Майдан революції : поема / П. Перебийніс. – Київ : Рад. письменник, 1980. – 65 с. : іл.

9. Світловий рік : поезії / П. Перебийніс. – Київ : Молодь, 1982. – 136 с. : портр.

Рец.: Ільтяй, О. Коли струмує сяйво таємниче / О. Ільтяй // Молодь України. – 1983. – 30 січ.

Хоменко, Б. В. Солнечная поэзия / Б. В. Хоменко // Правда Украины. – 1983. – 4 февр.

Новицький, О. Щирість поетичного слова / О. Новицький // Робітн. газ. – 1983. – 15 лют.

Цеков, Ю. Напруга думки і почуття / Ю. Цеков // Літ. Україна. – 1983. – 17 лют.

10. Третя спроба : поезії / П. Перебийніс. – Київ : Рад. письменник, 1983. – 143 с. : портр.

Рец.: Хоменко, Б. В. «Третя спроба» / Б. В. Хоменко // Вінниц. правда. – 1984. – 23 серп.

11. Калиновый костер : [поезії] / П. М. Перебийнос. – Москва : Молодая гвардия, 1984. – 77 с.

Рец.: Присовский, Е. Незыблемость вечных истин / Е. Присовский // Радуга. – 1986. – № 4. – С. 164–165.

12. Пісня пам’яті / П. Перебийніс. – Київ : Веселка, 1984. – 111 с.

13. Присягаю Дніпром! : поезії / П. Перебийніс. – Київ : Молодь, 1985. – 96 с.

14. Срібне весілля : лірика, поема / П. М. Перебийніс. – Київ : Рад. письменник, 1986. – 99 с. : портр.

Рец.: Присовський, Є. Лиш краплина / Є. Присовський // Літ. Україна. – 1987. – 6 серп.

15. Дар Вітчизни : вибр. поезії / П. Перебийніс. – Київ : Молодь, 1987. – 392 с. : портр. – (Твори поетів-лауреатів республіканської премії імені М. Островського).

Рец.: Даценко, П. За нами Вітчизна і народ / П. Даценко // Рад. Україна. – 1991. – 13 лют.

16. Точний час / П. Перебийніс. – Київ : Рад. письменник, 1990. – 135 с. : портр.

Рец.: Бондаренко, С. Збірник віршів Петра Перебийноса / С. Бондаренко // Комунар. – 1990. – 25 жовт. – С. 3.

Новицький, О. Безмежне поле мови берегти : [про зб. поезій «Точний час»] / О. Новицький // Літ. Україна. – 1991. – 31 січ. – С. 5.

17. На світанку роси : книжка лірики / П. М. Перебийніс. – Київ : ІСА, 1996. – 208 с.

Рец.: Василашко, В. С любовью и талантом – о сокровенном / В. Василашко // Зеркало недели. – 1999. – 4–10 дек. – С. 14.

18. Княжа Лука : поезії / П. М. Перебийніс. – Київ : Укр. письменник, 1999. – 95 с. – (Сучасна українська література).

Рец.: Новини української літератури : П. Перебийніс. Княжа Лука // Вінниччина. – 1999. – 4 верес. – (Літ.-мистец. вип. газ. «Зоряна криниця»).

Кодак, М. Час виглядає сівача / М. Кодак // Київ. – 2001. – № 1/2. – С. 142.

19. Чотири вежі : лірична дилогія / П. М. Перебийніс. – Київ : Ярославів Вал, 2004.

Кн. 1. – 351 с.

Кн. 2. – 270 с.

Рец.: «Чотири вежі» Петра Перебийноса // Культура і життя. – 2004. – 11 серп.

Тендюк, Л. Джерельна глибина / Л. Тендюк // Молодь України. – 2004. – 25 листоп.

Черінь, Г. Чотири вежі – на сторожі / Г. Черінь // Літ. Україна. – 2005. – 3 лют. – С. 6.

Базилевський, В. Всупереч залізному льодовикові / В. Базилевський // Київ. – 2005. – № 3. – С. 136–139 ; Цивілізація дерев : поезія, драматургія / П. Перебийніс. – Київ, 2011. – С. 556–563.

Василашко, В. При свічечці пера / В. Василашко // Дзеркало тижня. – 2006. – 4–10 лют. – С. 20.

Леськів, Б. Чотири віхи «Чотирьох веж» : (спроба нетрадиц. аналізу віршів Петра Перебийноса) / Б. Леськів // Розмаїтості. – 2008. – № 1 (15). – С. 8–15.

20. Пшеничний годинник : лірика / П. М. Перебийніс. – Київ : ВІК, 2005. – 352 с. : портр.

Рец.: Гончар, О. Зрілості солодка мить / О. Гончар // Уряд. кур’єр. – 2006. – 3 берез. – С. 9.

Слабошпицький, М. Що врятує світ : про зб. лірики Петра Перебийноса «Пшеничний годинник» / М. Слабошпицький // Вітчизна. – 2006. – № 9/10. – С. 147–148.

Бакуменко, О. У космічній швидкості душ / О. Бакуменко // Культура і життя. – 2007. – 14 лют. – С. 3.

Мовчанюк, Г. Домінанта зрілості поета / Г. Мовчанюк // Вінниц. газ. – 2008. – 31 січ. – С. 31.

Ткаченко, А. «Коли промовляє душа…» / А. Ткаченко // Літ. Україна. – 2008. – 7 лют. ; Уряд. кур’єр. – 2008. – 12 лют. – С. 12.

Драч, І. Мойсеєва криниця – криниця для Мойсея : док. новела натомість рецензії на кн. П. Перебийноса «Пшеничний годинник» / І. Драч // Слово просвіти. – 2008. – 21–27 лют.

21. Музыка грозы : стихи / П. Перебийнос ; авт. пер. с укр. В. Родионова. – Харьков : ІІІ тысячелетие, 2007. – 104 с.

Рец.: Філатов, А. Від слова, від зерна / А. Філатов // Літ. Україна. – 2009. – 17 верес.

22. Коридор : лірична трагедія / П. Перебийніс. – Київ : Неопалима купина, 2009. – 60 с.

Рец.: Стрельбицький, М. Печерний коридор печерської влади / М. Стрельбицький // Вінниц. край. – 2011. – № 2. – С. 157.

23. Цивілізація дерев : поезія, драматургія / П. Перебийніс ; авт. передм. Д. Павличко ; авт. післямови: В. Базилевський, М. Слабошпицький. – Київ : Укр. письменник, 2011. – 621 с. : портр. – (Бібліотека Шевченківського комітету).

24. Заячий калач : [вірші : для дошк. та мол. шк. віку] / П. Перебийніс ; худож. Г. Мокієнко. – Київ : Преса України, 2012. – 16 с. : кольор. іл.

25. Тінь янгола : поезії / П. Перебийніс. – Дрогобич : Коло, 2012. – 336 с. : портр.

Рец.: Яновський, О. Під крилом янгола / О. Яновський // Літ. Україна. – 2012. – 9 серп. – С. 7.

1.2. Твори, надруковані у збірниках, альманахах, періодичних виданнях

1.2.1. Поезії

1959

26. Добрі : [вірш] / П. Перебийніс // Ленін. молодь. – 1959. – 13 листоп.

27. З Днем народження, Вітчизно! : [вірш] / П. Перебийніс // Ленін. плем’я. – 1959. – 7 листоп.

1960

28. Щоб не плакали матері : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1960. – 18 верес.

1961

29. Під сонцем Програми : [вірш] / П. Перебийніс // Ленін. плем’я. – 1961. – 20 груд.

30. Поруч : [вірш про Ю. О. Гагаріна] / П. Перебийніс // Ленін. плем’я. – 1961. – 14 квіт.

31. Сонце : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1961. – 30 серп.

32. У рідному місті : [вірш] / П. Перебийніс // Молодий комунар. – 1961. – 22 січ.

33. Ходе щастя молоде : [вірш] / П. Перебийніс // Ленін. плем’я. – 1961. – 17 груд.

1962

34. Герої фронту трудового вітають космосу героїв : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1962. – 17 серп.

35. Жнива : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1962. – 22 лип.

36. Лист діда Охріма до дядька Сема : памфлет [у віршах] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1962. – 6 листоп.

37. Людина людині! : [вірш] / П. Перебийніс // Ленін. плем’я. – 1962. – 21 квіт.

38. Повернення : [нарис] / П. Перебийніс // Розплутаний вузол : нариси / упоряд. Л. Волохатих. – Вінниця, 1962. – С. 21–26.

1963

39. Зелені семафори : [вірш] / П. Перебийніс // Він-ниц. правда. – 1963. – 1 трав.

40. Зимова акварель : [вірш] / П. Перебийніс // Він-ниц. правда. – 1963. – 6 січ.

41. «Коли природа молодіє…» : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1963. – 27 квіт.

42. Перший грім : [вірш] / П. Перебийніс // Ленін. плем’я. – 1963. – 24 берез.

43. «О такі ні з чим не згодні…» ; «Він своє не дасть украсти…» : [сатир. вірші] / П. Перебийніс ; мал. І. Філіпченко // Вінниц. правда. – 1963. – 28 черв.

44. Ми вартові майбутнього : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1963. – 9 черв.

45. На сонячну стежку : нарис / П. Перебийніс // Він-ниц. правда. – 1963. – 18 квіт.

46. Скарбниця безсмертя : [вірш про Т. Г. Шевченка] / П. Перебийніс // Ленін. плем’я. – 1963. – 13 берез.

47. Типовий болільник : [гумореска] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1963. – 12 квіт.

48. Фаза : [гумореска] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1963. – 25 січ.

1964

49. Бузьки пороги : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1964. – 11 груд.

50. «Вийшли на полянку діти…» : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1964. – 7 черв.

51. Годі! : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1964. – 26 жовт.

52. Мати : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1964. – 9 берез.

53. Секретна дієта : фейлетон [у віршах] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1964. – 22 лют.

54. Слово про нашу конституцію : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1964. – 9 груд.

55. «У сонця струни-промені…» : [вірш] / П. Перебийніс // Україна. – 1964. – 14 квіт.

56. Ти все зробила, молодість? : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1964. – 29 листоп.

57. У майбутнє їм ходу нема : [гуморист. вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1964. – 3 січ.

1965

58. Вимір часу ; Двобій : [вірші] / П. Перебийніс // Віт- чизна. – 1965. – № 9. – С. 67.

59. Далі ідуть сини : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1965. – 26 листоп.

60. Заздрість : [вірш] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1965. – 29 жовт.

61. Натхнення ; На концерті : [вірші] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1965. – 9 черв.

62. Місто вечірнє моє : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1965. – 12 груд.

63. Мужність : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1965. – 20 груд.

64. «По зелених маршрутах весни…» : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1965. – 25 квіт.

65. Ранній сніг : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1965. – 14 листоп.

66. Сталь і ніжність : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1965. – 10 жовт.

67. Червоний вал : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1965. – 7 листоп.

1966

68. Гвардійський знак : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1966. – 9 трав.

69. Ранній сніг : [вірш] / П. Перебийніс // Прапор. – 1966. – № 11. – С. 8.

70. «Рідні сестри берези…» : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1966. – 8 лип.

71. Суцвіття рік ; «По зелених маршрутах весни…» : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1966. – 9 груд.

72. Фонтан : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1966. – 5 черв.

73. Що зі мною? : вірш Андрієві Іщенку – солістові опери, земляку / П. Перебийніс // Молодь України. – 1966. – 13 листоп.

1967

74. Безсмертя : [вірш] / П. Перебийніс // Прапор. – 1967. – № 12. – С. 2 обкл.

75. Вимір часу ; Салют ; Двобій ; На посту : [вірші] / П. Перебийніс // Вільне життя. – 1967. – 2 лип.

76. Контрасти : [вірш] / П. Перебийніс // Дніпро. – 1967. – № 6. – С. 18–19 ; Молодь України. – 1967. – 21 трав.

77. Сльоза свинцю : [вірш] / П. Перебийніс // Вільне життя. – 1967. – 1 листоп.

1968

78. Батьки й сини ; Сняться живими ; Гвардійський знак ; З доріг романтики ; Ні дня – прогалини! : [вірші] / П. Перебийніс // Вільне життя. – 1968. – 27 жовт.

79. Почерк : [вірш] / П. Перебийніс // Прапор. – 1968. – № 8. – С. 7.

80. Перукар землі ; Образа ; Моя мука : [вірші] / П. Перебийніс // Ровесник. – 1968. – 21 трав.

1969

81. В надозерній блакиті : [вірш] / П. Перебийніс // Вільне життя. – 1969. – 13 квіт.

82. «Весна, весна…» ; Богатир : [вірші] / П. Перебийніс // Вільна Україна. – 1969. – 17 трав.

83. Втрата ; Усмішка : [вірші] / П. Перебийніс // Україна. – 1969. – № 24. – С. 21 ; Вільне життя. – 1969. – 30 берез.

84. Двобій : [вірш] ; «А мені здається…» : поема / П. Перебийніс // Прапор. – 1969. – № 11. – С. 77.

85. Друге серце моє ; Почерк ; Вимір часу ; Заздрість ; Балада про дерева : [вірші] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1969. – 20 листоп.

86. Народжується вірш ; Суцвіття рук : [вірші] / П. Перебийніс // Прапор. – 1969. – № 8. – С. 6.

87. Поетичний Адам і прозаїчна Єва : [фейлетон] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1969. – 7 трав.

88. Сняться батьки живими : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. прапор. – 1969. – 16 жовт.

1970

89. Диптих дитячих уст : [вірші] / П. Перебийніс // Ровесник. – 1970. – 29 січ. – Зміст: «Переді мною – гора…» ; «Навіщо ця жінка прийшла сюди?..».

90. Обійми радості : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1970. – 9 трав.

1971

91. Балтійський спомин ; Первоцвіт ; «Мати схлипувала…» ; «Та як батько виходив…» ; «До ночі у сушарні…» : [вірші] / П. Перебийніс // Україна. – 1971. – № 23. – С. 13.

92. Почерк ; Диптих дитячих уст ; «Переді мною – гора…» ; «Навіщо ця жінка прийшла сюди?..» ; Розстріляне ім’я : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1971. – 15 січ.

93. Розстріляне ім’я ; «Кажу вам…» ; Серце пілота ; Творчість ; Фенікс ; Руки ; Вовчий яр : [вірші із зб. «Червоний акорд»] / П. Перебийніс // Ровесник. – 1971. – 6 лип.

94. Творчість : [вірш] / П. Перебийніс // Молодь України. – 1971. – 6 листоп.

1972

95. Високі райдуги : [вірші] / П. Перебийніс ; іл. О. Чорнобай // Вітчизна. – 1972. – № 10. – С. 12–16. – Зміст: «Не часто коваль…» ; «Мій сину…» ; «На мене боляче війнуло…» ; «Край шляху…» ; «Фарбувала дівчина…» ; «Дядько Мефодій – такий дивак!..» ; Гіпотеза ; Багатодітна мати ; Білий палац.

96. Дерево вічності : [вірш] / П. Перебийніс // Ленін. зміна. – 1972. – 12 верес.

1973

97. Безтіньова лампа ; Пісня Мікіса Теодоракіса ; Стежка : [вірші] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1973. – 12 квіт.

98. Вимощують майдан ; Бажаєш часом пересвідчитись ; «Безпечна молодість…» ; «Із полонини…» ; Бастіон природи : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1973. – 26 січ.

99. Дощі ; Вимощують майдан ; Пелюстки ; На глибині ; Привези мені, мамо : [вірші] / П. Перебийніс // Він-ниц. правда. – 1973. – 10 берез.

100. Полов’яні коні ; Як достигають помідори ; Древо вічності ; Освідчення ; «Чого йому треба?..» : [вірші] / П. Перебийніс // Дніпро. – 1973. – № 2. – С. 20–21.

101. Прозорість далини ; Дощі ; Вимощують майдан ; Пелюстки ; На глибині ; «Привези мені, мамо…» : [вірші] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1973. – 10 берез.

102. Сурма і гвинтівка ; Лісова балада ; Атеїстичний етюд : [вірш] / П. Перебийніс // Україна. – 1973. – № 38. – С. 14.

103. Хліб ; Пролог ; Троє ; Четвертий ; Син ; Епілог : [вірші] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1973. – 10 берез.

1974

104. Бог світла ; Медівники ; Вечірній дощ ; Ромашко моя чорнобрива : [вірші] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1974. – 10 квіт.

105. Вічний вогонь : [вірш] / П. Перебийніс // Колгосп. вісті. – 1974. – 12 жовт.

106. Вогнярі : [вірш] / П. Перебийніс // Київ. правда. – 1974. – 4 жовт.

107. Династія : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1974. – 23 черв.

108. Ключ до блискавці ; Спогад старого гвардійця ; Зелена абетка : [вірші] / П. Перебийніс // Прапор. – 1974. – № 11. – С. 5.

109. Моя ракета : [вірші] / П. Перебийніс ; іл. В. Пінігін // Вітчизна. – 1974. – № 5. – С. 12–15. – Зміст: Хромова сумка ; Правила ніжності ; Прокладають асфальт ; Покоління ; «Єх ти, коню…» ; Єтюд літнього дня ; Реліквія.

110. На клич весни : [вірші] / П. Перебийніс // Жовтень. – 1974. – № 9. – С. 4–7. – Зміст: Червоний вал ; Формула блискавки ; «Я знаю цей душевний стан…» ; Поразка ; Рушник і рушниця.

111. Однокласники ; Почесний ескорт ; Хромова сумка ; Слобода : [вірші] // Комсом. плем’я. – 1974. – 1 трав.

112. Пісня про Лялю Ратушну : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1974. – 19 берез.

113. Покоління ; «Я народився в переджнив’я…» ; Грань віку ; Вічний вогонь ; Ходить пам’ять : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1974. – 1 жовт.

114. Слобода ; Криголам : [вірші] / П. Перебийніс // Україна. – 1974. – № 21. – С. 10.

1975

115. Батут : [вірш] / П. Перебийніс // Старт. – 1975. – № 10. – С. 11.

116. Движение сердца : [вірші] / П. Перебийнос ; пер. з укр. Е. Крижевич // Радуга. – 1975. – № 11. – С. 100–106. – Зміст: Знамя ; Движение сердец ; Аритмия ; Кадры фронтовой кинохроники ; Песня Микиса Теодоракиса ; Признание в любви ; Ход конем ; Зной ; «Град над садом ходит косо…» ; «Мне с юных лет…».

117. Дорога ; Прожектор пам’яті : [вірші] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1975. – 15 лют.

118. Зерна : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1975. – 12 жовт.

119. Обважнілі роси : [вірші] / П. Перебийніс ; іл. С. Гета // Вітчизна. – 1975. – № 8. – С. 5–9. – Зміст: Картина ; «Благословиться хай довіку…» ; Цвіт бузини ; Кадри фронтової кінохроніки ; «Коли спадає день…» ; Пальма першості ; Дід гасить вапно.

120. Останній віраж ; Однокласники ; Букет гладіолусів ; «Якось у лісі я бачив…» : [вірші] / П. Перебийніс // Прапор. – 1975. – № 2. – С. 10–11.

121. Прожектор на м’яті ; Колоски в ефірі ; Стара хрестоматія ; Метаморфоза ліній ; Іронічний атракціон ; Кора планети ; «Відцокотів я пів-Європи…» : [вірші] / П. Перебийніс // Дніпро. – 1975. – № 2. – С. 5–8.

122. Розмова про футбол : [вірш] / П. Перебийніс // Старт. – 1975. – № 8. – С. 30.

123. Слава ; Рух сердець ; Медівники ; Ластівина ; Симфонія ; Ой співав же соловейко! ; Симфонія : [вірші] / П. Перебийніс // Україна. – 1975. – № 28. – С. 16–17.

1976

124. Вершина планети : [вірш] / П. Перебийніс // Комунар. – 1976. – 28 лют. ; Україна. – 1976. – № 16. – С. 1.

125. Земна палітра ; Стрілись двоє ; Несподіваний ракурс ; Касіянові фрески ; Радіола : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1976. – 27 лип.

126. Магеллани ; Хлібна путь ; Урбаністичні метаморфози ; Аритмія ; Повернення : [вірші] / П. Перебийніс // Україна. – 1976. – № 29. – С. 13.

127. На дорогу щасливу : [вірш] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1976. – 8 листоп.

128. Осіннє поле : [вірш] / П. Перебийніс // Він-ниц. правда. – 1976. – 23 верес.

129. Рік Новий : [вірш] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1976. – 1 січ.

130. Світ усміхається мені : [вірші] / П. Перебийніс ; іл. В. Пінігін // Вітчизна. – 1976. – № 5. – С. 11–16. – Зміст: Спомин у трьох кольорах ; «Вона жива, любов моя єдина…» ; Вальс юності ; «Світ мені усміхається тепло…» ; Лист ровесникам ; Пролог дня ; Висота.

131. Цвіт бузини : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1976. – 1 трав. ; Комунар. – 1976. – 15 трав.

132. Червоний вал : [вірш] / П. Перебийніс // Друг читача. – 1976. – 7 листоп.

133. Шляхи-дороги ; Повернення : [вірші] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1976. – 13 берез.

134. Як зводяться міста ; Післямова до листа ; Остання роль Василя Шукшина ; Весняний вокзал ; Відлуння ; «Ах ці нестримні сонячні вітри…» ; Секунданти ; Райдуга ; Суперечка ; Пісня капітана : [вірші] / П. Перебийніс ; іл. Т. Сільваші // Дніпро. – 1976. – № 4. – С. 6–10.

1977

135. Батькова дорога: [вірш] / П. Перебийніс // Ранок. – 1977. – № 10. – С. 5.

136. Боевые генералы : [вірш] / П. Перебийнос ; пер. с укр. Е. Жилкина // Правда Украины. – 1977. – 23 февр.

137. Дні незримого світла ; «Од життя собою відгороджений…» ; Спогад старого гвардійця ; Атмосферний тиск ; «Де ти, друже мій єдиний…» ; Лісова казка ; Тінь грому ; Світ у зіницях ; Секрет оптимізму ; «Облітає цвіт вишневий…» ; Намет на Карпатах : [вірші] / П. Перебийніс ; іл. А. Соломуха // Дніпро. – 1977. – № 2. – С. 2–5.

138. До тебе : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1977. – 28 лип.

139. Екватор року ; Смерть композитора ; Висотна хвороба ; Атмосферний тиск ; Тост за комфорт, виголошений сучасним міщанином ; Таємниця дитячих очей ; Пшениця ; Мир : [вірші] / П. Перебийніс // Прапор. – 1977. – № 6. – С. 2–4.

140. Земная палитра : [вірші] / П. Перебийнос ; пер. з укр. Е. Жилкина // Радуга. – 1977. – № 1. – С. 64–67. – Зміст: Боевые генералы ; Стихи о скорости ; Тень молнии ; Синица в руке ; «Облетает цвет вишневый…» ; Отвага ; Земная палитра.

141. Зоряні сни : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1977. – 18 верес.

142. Калинівські свистуни ; Міжнародна повітряна траса ; Легенда : [вірші] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1977. – 5 лют.

143. Любов майстра : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1977. – 29 листоп.

144. Майстри : [вірші] / П. Перебийніс // Жовтень. – 1977. – № 6. – С. 84–87. – Зміст: «Коли я хмелем повітря впиваюсь…» ; Копіювальники ; «Не стой, тополе, край дороги…» ; Вершник ; Девальвація речей ; Синхронна кінозйомка.

145. Міжнародна повітряна траса ; Калинівські свистуни ; Легенда : [вірші] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1977. – 5 лют.

146. На дорогу щасливу : [вірш] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1977. – 23 берез.

147. Незгасний жар : [вірші] / П. Перебийніс ; іл. С. Гета // Вітчизна. – 1977. – № 2. – С. 1–9. – Зміст: Любов майстра ; Легенда ; Дубок ; Міжнародна повітряна траса ; Старіють легендарні генерали ; Сталеві вітряки ; Чоловіча розмова ; Сльоза режисера ; Доля ; Синиця в жмені ; Ретроспектива ; Родовід зерна.

148. Прискорення ; Гроно вогню ; Машина з дальнього села : [вірші] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1977. – 3 лют.

149. Спогад старого гвардійця : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1977. – 24 груд.

150. Стихи о скорости : [вірші] / П. Перебийнос ; пер. с укр. Е. Жилкина // Комсом. плем’я. – 1977. – 12 апр.

151. Червоний вал : [вірш] / П. Перебийніс // Жовтневі сурми / упоряд. Г. Донець. – Київ, 1977. – С. 92.

152. Червоні вітрила : [вірш] / П. Перебийніс // Він-ниц. правда. – 1977. – 15 січ.

153. Читаю конституцію : [вірш] / П. Перебийніс // Україна. – 1977. – № 34. – С. 23.

1978

154. Класи : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1978. – 13 трав.

155. Кличуть дороги : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1978. – 25 квіт.

156. Ковток Дніпра ; Шлях до Кобзаря ; Співає Клавдія Шульженко ; Світання Голосіївського лісу : [вірші] / П. Перебийніс // Київ-1978 : літ.-худ. та громад.-політ. зб. – Київ, 1978. – С. 226–227.

157. Майдан революції : поема / П. Перебийніс // Дніпро. – 1978. – № 11. – С. 3–12.

158. Міжнародна повітряна траса ; Легенда : [вірші] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1978. – 17 берез.

159. Отвага : [вірш] / П. Перебийніс ; пер. с укр. Е. Жилкина // Комсом. знамя. – 1978. – 1 февр.

160. Пам’ять : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1978. – 8 січ.

161. Паруса надежд : [вірші] / П. Перебийнос ; пер. с укр.: А. Озерова, Е. Крижевича // Радуга. – 1978. – № 1. – С. 57–61. – Зміст: Любовь мастера ; Что хотел сказать мне дед? ; Последняя роль Василия Шукшина ; Многодетная мать ; Магелланы.

162. Розмова : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1978. – 17 черв.

163. Що хотів мені сказати дід? ; «Ми з ним лежали в одній палаті…» ; Любов майстра ; Хрестоматія ; Легенда : [вірші і корот. біогр. довідка] / П. Перебийніс // Дніпрові райдуги : антол. молодої поезії України / упоряд. А. І. Канцельсон. – Київ, 1978. – С. 408–415.

1979

164. Вершина планети : [вірш] / П. Перебийніс // Україна. – 1979. – № 4. – С. 13.

165. Віще слово – брат : [вірші] / П. Перебийніс // Україна. – 1979. – № 15. – С. 7. – Зміст: На площі Революції стою ; День ; Почерк віку ; Робота ; Осіння пісня ; Балада юності.

166. Дорога моя людино : [вірші] / П. Перебийніс ; мал. Л. Згурського // Вітчизна. – 1979. – № 2. – С. 1–5. – Зміст: Уроки слова ; «Помирають батьки, як солдати…» ; Таємниця сльози ; Вікно у печері ; Машина з дальнього села ; Діти вчаться плавати ; «Лице без гриму…» ; «Пташко моя пізня…» ; Полин.

167. Квиток на планету Земля : [вірш] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1979. – 1 січ.

168. Київський обрій ; Ходить пам’ять ; Райдуга над Дніпром ; Журавка ; Вальс юності ; Калинова мелодія ; Небесна казка : [вірші] / П. Перебийніс // Прапор комунізму. – 1979. – 18 листоп.

169. Корчагінська весна : [вірш] / П. Перебийніс // Молодь України. – 1979. – 23 жовт.

170. Любов майстра : [вірш] / П. Перебийніс // Молодь Черкащини. – 1979. – 13 жовт.

171. Марш юності : [вірш] / П. Перебийніс // Молодь України. – 1979. – 22 черв.

172. Лютий : [вірш] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1979. – 18 берез.

173. Червоний вал : [вірш] / П. Перебийніс // Піонерія. – 1979. – № 11. – С. 1.

174. Моя Конституція : [вірш із зб. «Небо твоє і земля»] / П. Перебийніс // Друг читача. – 1979. – 27 груд.

1980

175. «В селі моїм» : [вірш] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1980. – 4 січ.

176. В созвездии эпохи и страны : [вірші] / П. Перебийнос ; пер. з укр. Б. Палийчука // Радуга. – 1980. – № 1. – С. 13–16. – Зміст: Вершина планеты ; Уроки слова ; Полынь ; Небесная сказка ; Баллада юности ; Высота.

177. Вересень : [вірш] / П. Перебийніс // Піонерія. – 1980. – № 9. – С. 15.

178. Вітер юності ; «Кличе траса Боярки безкрая…» ; Київська яса ; Диптих з дитинства ; Сільський водогін ; «Лиха рука поранила дельфіна…» ; Автопортрет скульптора ; Час : [вірші] / П. Перебийніс // Дніпро. – 1980. – № 2. – С. 2–5.

179. Вулиця врожайна ; Древа людства ; 17 лютого ; Зоря маяка : [вірші] / П. Перебийніс // Поезія. – Київ, 1980. – Вип. 1. – С. 46–51.

180. Зарницы : [вірші] / П. Перебийнос ; авториз. пер. с укр. Е. Крижевича // Огонек. – 1980. – № 29. – С. 19. – Зміст: Высота ; «Расти скорей, сынок…» ; Кактусы.

181. Згадай... : [вірш] / П. Перебийніс // Друг читача. – 1980. – 10 квіт.

182. Згадай, ветеране : [вірш] / П. Перебийніс // Навіки в серці народнім. – Київ, 1980. – С. 154 ; Ленін. правда. – 1980. – 16 листоп.

183. Кадри фронтової кінохроніки : [вірш] / П. Перебийніс // Перемога : вірші поетів України про Велику Віт- чизняну війну. – Київ, 1980. – С. 275.

184. Майдан революції : уривок з поеми / П. Перебийніс // Колгосп. зоря. – 1980. – 7 листоп.

185. Рік іде : [вірш] / П. Перебийніс ; мал. І. Зануди // Піонерія. – 1980. – № 1. – С. 1.

186. Уроки слова : [вірш] / П. Перебийніс // Сіл. новини. – 1980. – 23 лют.

1981

187. Вершина планети : [вірш] / П. Перебийніс // Батьківщині : вірші рад. поетів / упоряд. О. Ю. Орач. – Київ, 1981. – С. 125.

188. Вірність : [вірш] / П. Перебийніс // Прапор комунізму. – 1981. – 8 лют.

189. Золоті уста сурми ; Вулиця врожайна ; Тернова хустка ; Косарі : [вірші] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1981. – 1 лют.

190. Зоряні сни : [вірш] / П. Перебийніс // Космічний акорд : вірші укр. рад. поетів. – Київ, 1981. – С. 117.

191. Книга : [вірш] / П. Перебийніс // Комунар. – 1981. – 31 берез.

192. Книги ; «Друже, брате! Нас не так…» : [вірші] / П. Перебийніс // Знання та праця. – 1981. – № 7. – С. 11.

193. Любов майстра : [вірш] / П. Перебийніс // Міряємо час на п’ятирічки : зб. поезій / упоряд. З. Гончарук. – Київ, 1981. – С. 106–108.

194. Мовчазний крик : [вірш] / П. Перебийніс // Прапор. – 1981. – № 1. – С. 16–17.

195. Молодість ; Древо людства : [вірші] / П. Перебийніс // Комсом. плем’я. – 1981. – 24 верес.

196. На хвилях часолету : [вірші] / П. Перебийніс // Вітчизна. – 1981. – № 11. – С. 9–12. – Зміст: Партизанські дуби ; «У вічність ідуть ветерани війни…» ; «Секунди мчать на хвилях часолету…» ; Гармонія ; Нерівний двобій ; Провал ; Наодинці з книгами.

197. О родном городе : [вірш про Київ] / П. Перебийнос. – Правда Украины. – 1981. – 31 янв.

198. Поклик бандури ; Портрет батька : [вірші] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1981. – 6 груд.

199. «Рости, донько України…» ; Полин ; «Вона любов моя єдина…» ; Чари осіннього саду ; Небоцвіт : [вірші] / П. Перебийніс // Рад. жінка. – 1981. – № 8. – С. 4–5.

200. Тернова хустка : [вірш] / П. Перебийніс // Комунар. – 1981. – 31 жовт.

201. Хлібна путь : [вірш] / П. М. Перебийніс // Хліб і пісня : вірші поетів Рад. України про колгосп. село і його трударів / упоряд. Г. П. Донець. – Київ, 1981. – С. 119.

1982

202. Блок у Києві : [вірш] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1982. – 19 серп.

203. Величальна пісня ; Надія ; «Мій перший друже…» ; Сині сни мої ; Гірська легенда ; Кіоскерка ; «Душі потрібен спокій…» : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1982. – 14 жовт.

204. Вершина планети : [вірш] / П. Перебийніс // Наша Батьківщина : зб. для серед. та ст. шк. віку / упоряд. В. Перевальський. – Київ, 1982. – С. 55.

205. «Грає траса Боярки безкрая…» : [вірш, присвяч. П. Корчагіну] / П. Перебийніс // Молодь України. – 1982. – 20 квіт.

206. Дорога : [вірш] / П. Перебийнос ; пер. В. Кострова // В семье вольной, новой… : стихи рус. и укр. поэтов / вступ. ст., сост. и примеч. Л. С. Смирнова (при участии З. В. Гончарука). – Москва, 1982. – С. 440–441.

207. Киевские горизонты : вірш / П. Перебийнос. – Рус. язык и лит. в шк. УССР. – 1982. – № 2. – С. 3 обл.

208. Київська яса : [вірш] / П. Перебийніс // Вічно молодий : 1500-літній Київ у рад. поезії. – Київ, 1982. – С. 209–210.

209. Кроки ; Дружні береги : [вірші] / П. Перебийніс // Барвінок. – 1982. – № 1. – С. 11.

210. Любовь мастера : [вірші] / П. Перебийнос ; пер. с укр. Е. Крижевича // Огонек. – 1982. – № 4. – С. 20. – Зміст: «Поклон тебе…» ; «Мне с юных лет…» ; Что хотел сказать мне дед? ; Зной ; Движение сердец.

211. Ми допишемо легенду свою : [вірш] / П. Перебийніс // Піонерія. – 1982. – № 4. – С. 1 обкл.

212. Моє прізвище ; Посух ; Заспіваймо, брате! ; Блок у Києві ; Щастя ; Зелені сни ; «Зозуля закувала серед ночі…» : [вірші] / П. Перебийніс // Поезія. – Київ, 1982. – Вип. 1. – С. 27–30.

213. Мости : [вірш] / П. Перебийніс // Здрастуй, Києве! : вірші для серед. шк. віку. – Київ, 1982. – С. 111.

214. Над Києвом зоряні крила : [вірші] / П. Перебийніс // Україна. – 1982. – № 1. – С. 13. – Зміст: Небо Дніпра ; Поклик бандури ; «Я прийшов у світ цей ненадовго…» ; Косовиця ; Журавлик.

215. «Над обрієм Києва сходить багряна зоря…» : [вірш] / П. Перебийніс // Трибуна лектора. – 1982. – № 5. – С. 2 обкл.

216. Небо Дніпра ; Блок у Києві : [вірші] / П. Перебийніс // Київ-82 : літ.-худ. та громад.-політ. зб. – Київ, 1982. – Вип. 6. – С. 24.

217. Під київським небом : [вірш] / П. Перебийніс // Молодь України. – 1982. – 28 трав.

218. Портрет батька ; Слово вдячності братам за Кобзаря ; «Україно! Пісня наша лине...» ; Вечірні грища ; Нічний експрес ; Мінне поле ; Скеля ; «Зіронька моя чорнява…» ; Братання з полем ; МШГедове літо ; «Мені ще світить мамине лице…» ; Острів Голосії : [вірші] / П. Перебийніс // Дніпро. –1982. – № 1. – С. 3–7.

219. Портрет батька ; Слово вдячності братам за Кобзаря ; «Рідна мово, єдина любове!..» : [вірші] / П. Перебийніс ; мал. В. Бовкуна // Дніпро. – 1982. – № 1. – С. 3–7.

220. Робота ; Червень ; «Світи мені, кохана…» : [вірші] / П. Перебийніс // Київ. правда. – 1982. – 1 січ.

221. Сад : [вірш] / П. Перебийнос ; пер. с укр. А. Озерова // Крым. комсомолець. – 1982. – 1 июня.

222. Світи нам, зірнице! : [вірш] / П. Перебийніс // Прапор комунізму. – 1982. – 25 лют.

223. Слава : [вірш, присвяч. Києву] / П. Перебийнос ; авториз. пер. с укр. Л. Сороки // Правда Украины. – 1982. – 28 мая.

1983

224. Антитеза ; Нерви ; «Прокладають асфальт…» : [вірші] / П. Перебийніс // Поезія. – Київ, 1983. – Вип. 1. – С. 58.

225. Бузкова пісня ; Глибини Канівського моря : [вірш] / П. Перебийніс // Київ. правда. – 1983. – 22 трав.

226. Зійшло у свідомості слово : [вірші] / П. Перебийніс // Вітчизна. – 1983. – № 8. – С. 2–8. – Зміст: «Та звідки ж воно, оце слово…» ; Кроки ; Фатальна молитва ; Погоня ; Дума про калинову сопілку ; Останнє бажання Степана Руданського ; Яблунька-зерниця ; Моя доля ; Сійся-родися!

227. На квітучій станції весни : [вірш] / П. Перебийніс // Київ. правда. – 1983. – 1 трав.

228. «Прокладають асфальт…» : [вірш] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1983. – 18 серп.

229. «Расти скорей, сынок…» : [вірш] / П. Перебийнос ; пер. с укр. Е. Крижевича // Комсом. знамя. – 1983. – 2 апр.

230. Сев ; Течет Мурашка ; Счастливый сон ; Шаги ; Дикая яблонька ; Родная речь : [вірші] / П. Перебийнос ; пер. с укр. Л. Юрашевича // Комсом. знамя. – 1983. – 2 окт.

231. Сняться батьки ; Гвардійський знак ; Глобус Місяця ; Повернення : [вірші] / П. Перебийніс // Піонерія. – 1983. – № 2. – С. 15.

232. Червоні вітрила : [вірш] / П. Перебийніс // Рад. Україна. – 1983. – 21 січ.

1984

233. Від Полтави до Лубен : [вірш] / П. Перебийніс // Рад. Україна. – 1984. – 23 серп.

234. Моя реліквія : [вірш] / П. Перебийніс // Ленін. зміна. – 1984. – 29 жовт.

235. На полустанке ; Кадры фронтовой кинохроники ; Хатки на стерне : [вірші] / П. Перебийнос ; пер. с укр. А. Озерова // Комсом. знамя. – 1984. – 18 апр.

236. «На площі Революції стою…» : [вірш] / П. Перебийніс // Піонерія. – 1984. – № 3. – С. 2–3.

237. Перевал : [вірш] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1984. – 27 груд.

238. Пламя очага : стихи / П. Перебийнос ; пер. с укр. Л. Смирнова // Радуга. – 1984. – № 11. – С. 106–108. – Зміст: Запоем-ка песню ; Братание с полем ; Зеленые сны ; Медовики ; Косари.

239. Розмова із соняхом ; Імена чоловічого роду ; Прекрасна смерть ; Осінній вік ; Рідна мова : [вірші] / П. Перебийніс // Україна. – 1984. – № 21. – С. 8.

240. Соколина пісня ; Тарасова зоря : [вірші] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1984. – 11 берез.

 

1985

241. Вересень : [вірш] / П. Перебийніс // Барвінок. – 1985. – № 8. – С. 13.

242. Вулиця врожайна ; Родовід зерна : [вірші] / П. М. Перебийніс // Комунар. – 1985. – 9 берез.

243. Джерело, мов серце брата : [вірші] / П. Перебийніс // Рад. Україна. – 1985. – 15 жовт. – Зміст: Береги Вічності ; Слово до грудки землі ; Мить війни ; Орач ; Рідні доли ; Жіночий рід.

244. «Із прадідів-дідів я подоляк…» ; Моя основа ; Глибинний район ; Турецький стовп ; Фронтовий привіт ; Душа журавлина ; Відлітає дочка : [вірші] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1985. – 16 лют.

245. «Коли спадає день шалений…» : [вірш] / П. Перебийніс // Ленін. зміна. – 1985. – 12 січ.

246. Коріння хліба : [вірш] / П. Перебийніс // Сіл. віс-ті. – 1985. – 24 верес.

247. Косовиця : [вірш] / П. Перебийніс // Ворошиловград. правда. – 1985. – 18 июня.

248. Латунна запальничка ; Мать війни ; Я бачу Землю ; Присягаю Дніпром! : [вірші] / П. Перебийніс // Прапор Комунізму. – 1985. – 9 лют.

249. Моя основа ; Глибинний район ; Турецький стовп ; Фронтовий привіт ; Душа журавлина ; Відлітає дочка : [вірші] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1985. – 16 лют.

250. Під небом пісні ; Співайте, люди! ; Мить горобиної ночі ; Коси і мечі ; Наглий сніг ; Критична мить : [вірші] / П. Перебийніс // Вітчизна. – 1985. – № 8. – С. 9–11.

251. Повернення солдата : [вірш] / П. Перебийніс // Комунар. – 1985. – 23 лют.

252. Поклон мастера : [вірш] / П. Перебийнос // Комсом. знамя. – 1985. – 19 марта.

253. Романівська дорога : [вірш] / П. Перебийніс // Рад. Житомирщина. – 1985. – 16 черв.

254. Сійся-родися! ; Революційна хроніка ; Батькова дорога ; Мальви ; Мадонна : [вірші] / П. Перебийніс // Прапор комунізму. – 1985. – 3 лют.

255. Співайте, люди! ; Мить горобиної ночі ; Коси і мечі : [вірші] / П. Перебийніс // Рад. Волинь. – 1985. – 26 лип.

256. Червоне крило ; Жовтнева далина : [вірші] / П. Перебийніс ; мал. А. Циганчука // Піонерія. – 1985. – № 11. – С. 2.

257. Я син землі ; Турецький стовп ; Козацьку пісню слухає Росія ; Синівський уклін ; Білорусії ; Зима журавлина ; Крила снігура ; Фіолетове чорнило ; Рядок заповіту ; Ми – з України ; Робота Душі ; Білий вітер ; Срібна весна : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1985. – 24 січ.

1986

258. Атланти віків : [вірш] / П. Перебийніс // Україна. – 1986. – № 5. – С. 1.

259. Гончарне ремесло : поема / П. Перебийніс // Україна. – 1986. – № 16. – С. 17–18.

260. Дар Вітчизни ; Мандарини : [вірші] / П. Перебийніс // Кіровогр. правда. – 1986. – 14 жовт.

261. Дар Вітчизни ; Повернення пісні ; Дуби Маркіяна Шашкевича : [вірші із зб. «Срібне весілля»] / П. Перебийніс // Друг читача. – 1986. – 25 груд.

262. Дар Вітчизни ; Сива мелодія ; Настасині сини ; Земля Тарасової хати ; Коріння хліба ; Мандарини ; Вузлик землі ; Таємниця води ; В сусідстві з лелеками ; Пам’ять висоти ; Останній рубіж ; Дорога віків ; Підземний грім ; П’яні голуби ; Не відцвітай, кохана! : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1986. – 28 серп.

263. Дар Вітчизни ; Хустка на подільському полі ; Незабутні спогади : [вірші] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1986. – 5 квіт.

264. З нових віршів : [вірші] / П. Перебийніс // Ровесник. – 1986. – 1 лют. – Зміст: Робоча електричка ; Небо світлоборця ; Коріння хліба ; Вітчизна й мати ; Хустки на подільському полі ; Тополині сніги ; Чергування в газетному цеху.

265. Згадай же, плането : [вірш] / П. Перебийніс // Прапор комунізму. – 1986. – 6 груд.

266. Комісари Вітчизни : [вірш] / П. Перебийніс // Барвінок. – 1986. – № 2. – С. 4.

267. Мадонна ; Не відцвітай, кохана! : [вірші] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1986. – 29 лип.

268. Моя реліквія ; Стара хрестоматія ; Портрет батька ; Поклик бандури ; Сійся-родися : [вірші] / П. Перебийніс // Антологія української поезії : в 6 т. Т. 6 : Українська радянська поезія : твори поетів, які ввійшли в літературу після 1958 р. – Київ, 1986. – С. 364–366.

269. Повернення пісні : [вірші] / П. Перебийніс ; мал. М. Томенко // Жовтень. – 1986. – № 5. – С. 2–4. – Зміст: Латунна запальничка ; Телеграма від мами ; Повернення пісні ; Рідний друг ; Соняшний день ; Пісня нащадка ; Плач камінної Мадонни ; Серед нив і див.

270. Робочі руки – сила і краса : [вірші] / П. Перебийніс // Київ. – 1986. – № 2. – С. 19–21. – Зміст: Робоча електричка ; Небо світлоборця ; Баку : монумент комісарів ; Недитяча гра ; Підпис ; Біль ; Заклинання птиць ; «Отак несу хмариночку думок…».

271. Увінчана ім’ям Вітчизни : [вірш] / П. Перебийніс // Співачка досвітніх вогнів : поезія про Лесю Українку / вступ. сл. О. Гончара ; упоряд.: К. Шпак, Ю. Кругляк. – Київ, 1986. – С. 160.

272. Червона планета : [вірш] / П. Перебийніс // Рад. освіта. – 1986. – 29 квіт. ; Рад. Житомирщина. – 1986. – 1 трав.

273. Хустка на подільському полі ; Дар Вітчизни ; Незабутні спогади : [вірші] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1986. – 1 квіт.

274. Червоний вал : [вірш] / П. Перебийніс ; мал.  М. Ємельянова // Піонерія. – 1986. – № 11. – 2-га сторінка обкл.

1987

275. Вершина ; Гордість ; Міст ; Острів розлуки ; Вклонися, людино, людині! ; Душевні поривання : [вірші] / П. Перебийніс // Прапор комунізму. – 1987. – 1 лют.

276. «Діти вчаться плавати у морі…» ; У чеканні дощу : [вірші] / П. Перебийніс // Комсомолець Полтавщини. – 1987. – 24 верес.

277. Козацьку пісню слухає Росія : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1987. – 25 жовт.

278. Коріння хліба : [вірш] / П. Перебийніс // Комунар. – 1987. – 5 груд.

279. Критична мить ; Поразка : [вірші] / П. Перебийніс // Старт. – 1987. – № 8. – С. 29.

280. Ніч двадцятого віку ; Поле тривоги : [вірші] / П. Перебийніс // Мир тобі, Земле. – Київ, 1987. – С. 405–406.

281. Ночной поезд ; Машина из села : [вірші] / П. Перебийнос ; пер. с укр. Л. Смирнова // Правда Украины. – 1987. – 5 июня.

282. Пада сніг : [вірш] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1987. – 1 січ.

283. Поклик ; Соняховий день ; Повертають веселики : [вірші] / П. Перебийніс // Барвінок. – 1987. – № 7. – С. 14–15.

284. Поміж догом та бульдогом : [байка] / П. Перебийніс // Перець. – 1987. – № 19. – С. 12.

285. Робота ; Червень ; «Світи мені, кохана…» : [вірші] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1987. – 6 черв.

286. Сівач добра і слова : [вірш] / П. Перебийніс // Рад. освіта. – 1987. – 3 лют.

287. «Я народився в переджнив’я…» ; Небесна казка : [вірші] / П. Перебийніс // Піонерія. – 1987. – № 6. – С. 13.

288. Я пам’яттю і хлібом дорожу : [вірші] / П. Перебийніс // Рад. Україна. – 1987. – 23 серп. – Зміст: Однокласники ; Ода гумовим чоботям ; Пам’ять ; Після канікул ; Метаморфоза.

1988

289. Мозаїка душі : [вірш] / П. Перебийніс // Піонерія. – 1988. – № 9. – С. 5.

1989

290. Афганська зоря : [вірш] / П. Перебийніс // Молода гвардія. – 1989. – 14 квіт.

291. З нових віршів : [вірші] / П. Перебийніс // Сіл.  вісті. – 1989. – 11 черв. – Зміст: Квітнева революція ; 1946-й.  Посуха ; Синій зайко ; Міжгір’я ; Вік-вітчим ; Послання сує- словам ; Колиска.

292. Рідна мова ; Чудо ; Гора мовчання ; Убите слово : [вірші] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1989. – 4 жовт.

293. Червоний акорд ; Мій урок ; Синій зайко ; Поразка ; Чудо ; Фортеця на піску : [вірші] / П. Перебийніс // Піонерія. – 1989. – № 11. – С. 8–9.

294. Чудо : [вірш] / П. Перебийніс // Мово рідна, слово рідне!.. : вірші, поеми, статті : для ст. шк. віку / ред.-упоряд. І. Бойко. – Київ, 1989. – С. 87.

295. «Україно! Сивий степ – моя колиска…» ; Душа журавлина ; Єдиний ; Ода гумовим чоботям ; «Білим снігом заквітчалися…» : [вірші] / П. Перебийніс // Сіл. обрії. – 1989. – № 1. – С. 32–33.

1990

296. Баштанова галактика : [вірші] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1990. – 11 листоп. – Зміст: Рожевий страх ; «Ми ходили з татом на баштан…» ; Родючий асфальт ; «Картопля цвіте фіолетово…» ; «Я вірю, що ніколи не поглине…».

297. Вклонися, людино, людині! : [вірш] / П. Перебийніс // Райдуга. – 1990. – № 4. – С. 5.

298. Его звезда : [вірш про Т. Г. Шевченка] / П. Перебийнос ; пер. з укр. Л. Сорока // Правда Украины. – 1990. – 18 мая.

299. Калинове небо ; Козацькі могили ; Зелений клин ; Мама з пісочним годинником ; Біла качечка ; Це правда ; «Моя прекрасна королево…» : [вірші] / П. Перебийніс // Він- ниц. правда. – 1990. – 4 лют.

300. Рятуйте, люди, пісню : [гімн] / П. Перебийніс // Ровесник. – 1990. – 8–14 лип. (№ 28). – С. 6.

301. Убите слово – найстрашніший гріх : [вірші] / П. Перебийніс // Рад. Україна. – 1990. – 12 серп. – Зміст: Брати мої по слову, по народу ; Відчуття порожнечі ; Іуди ; Соняшниковий геноцид ; Послання суєсловам ; На баштані ; «Пам’ятаю мить, коли прозрів я…».

302. Читанка ; Гора мовчання ; Зустріч з одним знайомим ; Почерк яничара ; Перевертні ; Залізний льодовик ; «Картопля цвіте фіолетово…» ; Коріння ; Ланцюгова реакція ; «О речники лукавої хвали!..» ; Пророк Іуда ; Це – правда ; Педагогічний етюд ; Час грози ; «Ми ходили в ліс по ліщину…» ; «Я вірю, що ніколи не поглине…» : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1990. – 19 квіт.

303. Я бачу землю : [вірш] / П. Перебийніс // Райдуга. – 1990. – № 4. – С. 7.

1991

304. «Картопля цвіте фіолетово…» ; «Рідна мово, зелена діброво!..» ; Дим розлуки // Золотий гомін : укр. поезія світу / ред.-упоряд. А. Мойсієнко. – Київ, 1991. – Вип. 1. – С. 245–247.

305. Світи мені, світи : [вірш] / П. Перебийніс // Сіл.  вісті. – 1991. – 24 жовт.

1992

306. Отака ось диво-дивина : [вірш] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1992. – 6 берез.

1993

307. Дві любові : [вірш] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1993. – 4 трав.

308. «До свого джерела, до живої води…» : [вірші] / П. М. Перебийніс // Вінниц. газ. – 1993. – 3 серп. – Зміст: Діти України ; «Ах, красуня…» ; Дар Вітчизни.

309. Убите слово : [вірш] / П. Перебийніс // Він-ниц. газ. – 1993. – 19 січ.

1994

310. Мельник непокірний : [оповідання] / П. Перебийніс // Київ. – 1994. – № 2. – С. 92–94.

311. Соловей підпалий : один вірш / П. Перебийніс // Київ. – 1994. – № 2. – С. 118.

1995

312. Пророк Іуда : [вірш] / П. Перебийніс // Подолія. – 1995. – 28 листоп.

313. Коридор, або Червоний морок : [лірич. трагедія] / П. Перебийніс // Вітчизна. – 1995. – № 3/4. – С. 14–44.

1996

314. Дар Вітчизни : [вірш] / П. Перебийніс // Подолія. – 1996. – 30 листоп.

315. Радіація душі : [вірш] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1996. – 25 квіт.

316. «Я дитя планети голубої…» ; Зелений клин ; «Моєї осені заграва…» ; «Немов примара вікова…» ; «Ти змагаєшся з орлами…» ; «Серед просторів охололих…» ; «Сиджу в тіснім кільці бетону…» ; «Дивнії часи настали…» ; «Ні, непросто жити в цьому світі…» ; «Я знаю цей душевний стан…» : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1996. – 28 листоп. – С. 4.

1997

317. «А я вас незмінно вітаю від імені цвіту» : [вірші] / П. Перебийніс // Молодь України. – 1997. – 6 черв. – Зміст: «Щебече бузковий листочок…» ; Грім на світанку ; Спека ; Косар ; «Іду я стежечкою чар…» ; Медове літо ; Музика грози ; Не відцвітай, кохана!

318. Вчитаймося в рядки її забуті : [вірші] / П. Перебийніс // Пам’ять століть. – 1997. – № 1. – С. 95–98. – Зміст: «Під кригою зневіри і мовчання…» ; Чую, Україно! ; Пісня нащадка ; Чумацький шлях ; «Серед степу крутішає обрій…» ; Віщий голос ; Імена чоловічого роду ; «Сійся-родися!» ; «Україно! Пісня наша лине» ; Козацькі могили ; «Від міста спочиваю наодинці!..» ; Плач полонянки ; Турецький стовп ; Чудо ; «Ах, красуня з косою ріки!..».

319. Дар Вітчизни ; Лист ровесникам ; Моє прізвище ; Почерк : [вірші] / П. М. Перебийніс // Шаргородщина. – 1997. – 4 черв.

320. Імена чоловічого роду : [вірш] / П. М. Перебийніс // Шаргородщина. – 1997. – 14 черв.

321. «Небоголий княже книжки…» : [вірш] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1997. – 25 груд. – С. 3.

322. Одна як життя ; Відлітає дочка ; Тернова хустка : [вірші] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1997. – 10 черв.

323. Сосюра пише ; «Третю роту…» ; «Я живий росточок-сирота…» ; Осипається цвіт ; «А промінчик лагідний і добрий…» : [вірші] / П. Перебийніс // Наша газ. – 1997. – 2 авг. – С. 7.

324. Шепочу світові як богу : [підбірка поезії з книги «На світанку роси»] / П. М. Перебийніс // Ваше здоров’я. – 1997. – 31 трав.

325. Я вас вітаю від імені цвіту : [вірші] / П. Перебийніс // Дивослово. – 1997. – № 5/6. – С. 53–54. – Зміст: Коріння хліба ; Душа журавлина ; «Парує гречка запашна…» ; «Ми ходили з татом на баштан…» ; Вересень ; Наодинці з книгами ; Біла качечка ; «Прощаються і линуть зозулята…» ; Не відцвітай, кохана! ; Дим розлуки.

1998

326. У дзеркалі роси ; Слобода ; Електричка ; Затято бризкає росою ; Летів над пагорбами бусол ; «Ми ходили у ліс по ліщину» ; Весілля на Поділлі : Юлії та Віктору Короленкам ; «На простори світові…» / П. Перебийніс // Вінниччина. – 1998. – 26 груд. – С. 3. – (Літ.-мистец. вип. газ. «Зоряна криниця»).

327. Україно! : [вірш] / П. Перебийніс // Вінниц. газ. – 1998. – 3 груд.

1999

328. «Де прибилася стріла...» ; Заметіль ; «Перебийніс. Кривоніс...» ; «Я звідтіля, де Бог...»; Що хотів сказати дід? ; «Тут моє коріння ; Слобода ; «За вишневим гаєм...» ; «Зове земля свята...» : [вірші] / П. Перебийніс // Княжа Лука : поезія. – Київ, 1999. – С. 3–8, 77.

329. Іуди : [вірш] / П. Перебийніс // Слово благовісту : українська релігійна поезія / упоряд. Т. Ю. Салига. – Львів, 1999. – С. 581.

330. Повертають веселики ; Оля і дощик ; На пляжі ; На полустанку ; Ходить осінь ; Зимове сонечко ; Юний рік : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1999. – 11 лют. – С. 7.

331. «Ще хмільний од юного вина… ; «Усе цвіте і відцвітає…» ; Дим : [вірші] / П. М. Перебийніс // Будьмо знайомі / Г. В. Секрет. – Вінниця, 1999. – С. 274–275 : іл.

2001

332. Дим розлуки : [вірш] / П. Перебийніс ; пер. на циган. І. Мазоре // Вітчизна. – 2001. – № 7/8. – С. 85–92.

333. По білому – бузкове : [вірші] / П. Перебийніс // Київ. – 2001. – № 7/8. – С. 43–66. – Зміст: «Тато косить конюшину…» ; Перше слово ; «Із далекого Новоріччя…» ; «Пахне паскою хата» ; «Як попадали дзвони…» ; «Беру я зволожену грудку…» ; «Міддю земля голосить…» ; «Бачу мамин рушник…» ; «Вирізав з калини я сопілку…» ; «За димами ожини…» ; «Крутиться колесо долі…» ; «Коня кують…» ; «Чорні очі кари…» ; «Викочується із пам’яті…» ; «Тонка метрівка дерев’яна…» ; «Між вербами, де Світязь…» ; «Не родить земля…» ; «Година розплати…» ; «Затужила, заболіла…» ; «Між курганами ген-ген…» ; «Душа витає зморено…» ; «Бачу: світ у вогні…» ; «Ти зраджуєш і каєшся…» ; «У дзеркалі неба…» ; «Березнева чудасія…» ; «Креше льодостави…» ; «Ходять попасом тумани…» ; «Освячуюсь ясою ранку…» ; «Відступає пітьма…» ; «Романівко! Ромашки…» ; «Ось ніяк не збагну…» ; «Пахне терпко, медово…» ; «Судилося не скоро…» ; «Чари середліття…» ; «Ах осене…» ; «Скрипка грає і не знає…» ; «Засиніли причали…» ; «Графіка дерев…» ; « Ось чахне сива яблуня…» ; «Сніжний вечір. Біла тиша…» ; «Завіяна долина…» ; «Зима. Цвіте бегонія…» ; «Марить лютий. Ну й дива!..» ; «Вітає ранкову зорю…» ; «Увінчала весілля…» ; «Де ми, доле?..» ; «Мені примарилась неволя…» ; «Провалююсь у сон…» ; «Геометрія зірниць…» ; «І полетить моя душа…» ; «Тут з Купайлом я блукав…».

334. Що хотів сказати дід? ; Портрет батька ; Душа журавлина ; «Рідно мово, зелена діброво!..» ; Єдиній ; «Де прибилася стріла…» ; «Поскрипує гречка запашна…» ; Ходить осінь ; Вересень ; «Можна втратити все, але мати Вітчизну…» ; Чую, Україно! / П. Перебийніс // Подільські криниці : хрестоматія з літ. рід. краю / упоряд. А. Подолинний. – Вінниця, 2001. – Вип. 2. – С. 350–370.

2002

335. «Ловив я жар-птицю…» ; «Беру за гриву скакуна…» ; «Біля сонного під’їзду…» ; « О Боже, він живий ще!..» ; «Розпинаємо брата…» ; «Задивлюся в оченята…» ; «На майдані честі…» ; «З болем у колінах…» ; «Затихла, опустіла…» ; «Ліщина безневинна…» ; «Княжа десятина…» ; «Мамо, про що ти мовчиш?..» ; «Зашумить грабовий ліс…» : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2002. – 20 черв. – С. 5.

336. «Як вийде калина…» : [один вірш] / П. Перебийніс // Київ. – 2002. – № 9. – С. 2.

2003

337. Душа журавлина ; Полин ; «Мамо, про що ти мовчиш?..» : [вірші] / П. Перебийніс // Книга про матір : укр. поети ХІХ–ХХІ ст. : антологія / передм. О. Омельченка ; упоряд. В. Чуйко. – Київ, 2003. – С. 197–198.

338. Рідно мово, росту я крізь тебе : [вірші] / П. Перебийніс // Укр. мова й літ. в серед. шк., гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2003. – № 4. – С. 142–148. – Зміст: «Коріння хліба» ; «Сійся-родися!» ; «Імена чоловічого роду» ; «Косарі» ; «Можна втратити все, але мати Вітчизну...» ; «Рідна мово, зелена діброво!..» ; «Стара хрестоматія» ; «Гірка моя калина» ; «Оскарження Дніпра» ; «Ніч у полі» ; «Україно! Пісня наша лине...».

339. Слобода ; Пшеничний годинник ; «Вітчизно, я слово зелене…» ; Калинівські свистуни ; «Рідна мово, єдина любове!» ; Кобзарева зоря ; «Між вербами, де Світязь…» ; «Дивостеп – моя колиска…» ; «Росте козацька сила…» ; Однокласники ; «Цокоче поїзд на світанку…» ; «Парує гречка запашна…» ; «Вирізав з калини я сопілку…» ; Біла качечка ; «До ночі у сушарні…» ; «Скрипка грає і не знає…» ; «Вітер пишну позолоту…» ; «Як вийде калина…» ; Моя Мадонна ; «Отак несу хмариночку думок…» ; «Марить лютий. Ну й дива!..» ; «Повернулись у небо весни…» ; «Ми дві зірниці з казки польової…» : [вірші] / П. Перебийніс // Віщий гомін : укр. поезія другої половини ХХ ст. / упоряд., передм. та есе про поетів М. Сороки. – Київ, 2003. – С. 255–268.

2004

340. Вінок поезій : [вірші] / П. Перебийніс // Пам’ять століть. – 2004. – № 2. – С. 65–68. – Зміст: Кобзарева зоря ; У казематі ; «Доле, офіру прийми…» ; « Немає хати, де Тарас…» ; «Зупинився на горбочку…» ; «Засмутилась вольниця невчасно…».

2005

341. Великодня хода : [вірш] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2005. – 28 квіт. – С. 5.

342. «Вітер пишну позолоту…» ; «Марить лютий. Ну й дива!» ; «Парує гречка запашна» : [вірші] / П. Перебийніс // Українська література : кн. для додаткового читання : навч. посіб. / авт.-упоряд. Л. П. Шабельникова. – Київ, 2005. – С. 298, 302, 307.

343. Цивілізація дерев: поезії / П. Перебийніс // Дукля (Словаччина). – 2005. – № 3. – С. 6–10.

2006

344. «Зупинився на горбочку…» : [вірш] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2006. – 9 берез. – С. 1.

345. Подільський шлях ; Глибинний район ; Слобода ; «Тут моє коріння…» ; Княжа Лука ; Калинівські свистуни : [вірші] / П. Перебийніс // Миле серцю Поділля : поет. антол. / В. Сторожук. – Вінниця, 2006. – С. 21–25.

346. «Стою у центрі родоводу…» ; Заметіль ; «Тато косить конюшину…» ; Портрет батька ; Великодня хода ; «Зупинився на горбочку…» ; Хрестоматія ; Волошкова луна ; Калинівські свистуни ; Моя Мадонна ; «Тут з купайлом я блукав…» ; «Ми дві зорі із казки молодої» : [вірші] / П. Перебийніс // Пам’ять століть. – 2006. – № 3/4. – С. 213–216.

347. Ця мить війни : [вірші] / П. Перебийніс // Вісті. – 2006. – 4 трав. – С. 12–13. – Зміст: Портрет батька ; Гармонія ; Недитяча гра ; «Бачу з вічності усе…» ; «Розгойдані дзвони…» ; «Мить війни…» ; «Викочується із пам’яті…» ; «Окропило окропом…» ; «Подарував мені солдат…».

348. Чисті, як зерна роси : [вірші з лірич. дилогії «Чотири вежі»] / П. Перебийніс // Вісті. – 2006. – 9 лют. – С. 13. – Зміст: «Під кригою зневіри і мовчання…» ; «О речники лукавої хвилі…» ; «Не збагну я сердець…» ; Заметіль ; «Випростуюсь, тенета розриваю…» ; «Зупинився на горбочку…» ; Автопортрет ; Осипається цвіт.

2007

349. Іменини літа : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2007. – 14 черв. – С. 5. – Зміст: «Як попадали дзвони…» ; «Викочується із пам’яті…» ; Пшеничний годинник ; «Тато косить конюшину…» ; «Небо світиться. Світає…» ; «Як вийде калина…» ; «Моя прекрасна королево…» ; Біла качечка ; «Зацвітає рожево…» ; «Сяють вишні наливні…» ; «Тиша. Поле пшеничне…» ; «Вирізав з калини я сопілку…» ; Цивілізація дерев ; Прекрасна смерть ; «Скрипка грає і не знає…» ; «Буде нам тепер папуга…» ; «О сонечко, смішна комашко…» ; «Тут з Купайлом я блукав…» ; «Заблудилася осінь» ; «Відходить поїзд мій поволі…» ; «Зненацька в сутінках зелених…» ; «І полетить моя душа…».

350. Іскра у сизому попелі : поезія / П. Перебийніс // Київ. – 2007. – № 6. – С. 2–10 : портр. – Зміст: «Я народився в переджнив’я…» ; «Розвію хмари – і в дорогу…» ; «Так важко це – супроти…» ; «Ще Господь листкам зеленобровим…» ; «Прощаються і липнуть зозулята…» ; «Котися, колесо долі…» ; Соняшниковий геноцид ; «Душа витає, зморена…» ; «Ой, Пегасе, Пегасе…» ; «Коли остання мить проб’є…» ; «До тайни Вовчий яр…» ; «Пахне терпко, медово…» ; «Парує гречка запашна…» ; «Картина осені готова…» ; «Стає видніше восени…» ; Моя Мадонна ; «Княжа десятина…» ; «Мене так ніжно обіймають…» ; «Ловив я жар-птицю…».

351. Рідна мово, зелена діброво!.. : [вірш] / П. Перебийніс // Культура і життя. – 2007. – 28 листоп. – С. 1.

352. «Свята моя мадонно…» : [вірші] / П. Перебийніс // Шаргородщина. – 2007. – 3 берез. – Зміст: Русалонька ; «Летів над пагорбами бусол…» ; «Підводиться у тиші…» ; «Ми дві зорі із казки…» ; Моя Мадонна ; «Прощай, білокрила журавко!..» ; «Усе відлетіло в минуле…».

353. Слобода : [вірш з поет. антол. «Миле серцю Поділля»] / П. Перебийніс // Подолія. – 2007. – 13 лют.

354. «Темніє позолота…» : [вірш] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2007. – 7 черв. – С. 7.

2008

355. «Стою у центрі родоводу…» ; Династія ; «Тато косить конюшину…» ; «Я друг волелюбного птаха…» ; «На косогорі, біля школи…» ; Портрет батька ; Великодня хода ; Волошкова луна ; Кобзарева зоря ; Слобода ; Біла качечка ; Тече Мурашка ; Калинівські свистуни ; Княжа Лука ; Прекрасна смерть ; «Як вийде калина…» ; Моя Мадонна ; «Ми дві зорі небесної любові…» ; Не відцвітай, кохана! ; «Тут з Купайлом я блукав…» ; «Ловив я жар-птицю…» ; «Заспіває моїми вустами…» ; «Стернею дні поранені…» ; «О сонечку, смішна комашко…» ; Соняшниковий геноцид ; Цивілізація дерев ; «Скрипка грає і не знає…» ; «Вирізав з калини я сопілку…» ; «Зненацька в сутінках…» ; Душа журавлина ; «Зима. Цвіте бегонія…» ; «Відходить поїзд мій поволі…» ; «І полетить моя душа…» ; «Несу хмариночку думок…» : [вірші] / П. Перебийніс // Літературна Шаргородщина : хрестоматія земляцтва. – Вінниця, 2008. – С. 37–64.

356. У центрі родоводу : [вірші зі зб. «Пшеничний годинник»] / П. Перебийніс // Слово Просвіти. – 2008. – 6–12 берез. – С. 8. – Зміст: «Тато косить конюшину…» ; «Стою у центрі родоводу…» ; Великодня хода ; Кобзарева зоря.

2009

357. Лесина осінь : [вірш] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2009. – 22 жовт. – С. 4.

2010

358. Грає лютня. Що за диво?.. : [вірш] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2010. – 11 лют.

359. Пісня нащадка ; Моє прізвище ; «Тато косить конюшину…» ; Династія ; Портрет батька ; «Ворон косить і косить» ; «Я друг волелюбного птаха…» ; «Стою у центрі родоводу…» ; Великодня хода ; «Як попадали дзвони…» ; «На косогорі, біля школи…» ; Княжа Лука ; «Зове земля свята…» ; «Хмару блискавка пиляє…» ; «Як вийде калина…» ; Подільський зорешлях ; «Тужно сяйнула цигарка…» ; Уклоняюсь піснею ; «Буде нам тепер папуга…» ; «Моя прекрасна королево…» ; «Над сивою душею…» ; «Ми дві зорі небесної любові…» ; Ходить воля серед поля ; Душа журавлина ; «Відходить поїзд мій поволі…» ; «Відлітає чорноброва…» ; Все спочатку : [вірші] / П. Перебийніс // Квіт подільського слова : антол. творів сучас. письменників Вінниччини / під ред. В. Рабенчука. – Вінниця, 2010. – С. 288–294.

360. Тінь янгола : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2010. – 18 берез. – С. 4. – Зміст: «А що цвіте без коріння?..» ; «Чорні лебеді ячали…» ; Кипарис ; «Б’ють по своїх…» ; Подільський зорешлях ; «Прокидаюсь на світанку…» ; «Ой шукали раю…» ; Княжа Лука ; «Лютневий цвіт…» ; «Блакитною росою…» ; «Відлітаю, чорноброва…» ; «Над сивою душею…» ; «Повертайся молодою…» ; «Зорі – наче рани…» ; «У віках вони дрімали…» ; «Зеленокриле свято…».

2012

361. Вікторія : [вірш-посвята Вікторові Грабовському – на Золотоліття] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2012. – 8 листоп.

362. Династія : з нових поезій : [вірш про себе, як вихідця з хліборобської династії] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 2012. – 19 квіт. – С. 2.

363. Зорешлях : [вірші] / П. Перебийніс // Київ. – 2012. – № 6. – С. 2–8. – Зміст: «Чорні лебеді ячали…» ; «Затужила, заболіла…» ; «Побіліла голова…» ; «Душа витає, зморена…» ; «І полетить моя душа…» ; Цариця грози ; «Вольниця нещасна…» ; «Зупинився час урочий…» ; «Тонка метрівка дерев’яна…» ; «Вечір, наче ворон…» ; «Скрипка грає і не знає…».

364. Новорочок : [вірші] / П. Перебийніс // Слово просвіти. – 2012. – 27–31 груд. – С. 13. – Зміст: Біла казка ; Зимове сонечко ; Квіти для зайчика.

365. Райнебо : [вірші] / П. Перебийніс // Укр. літ. газ. – 2012. – 1 черв. – С. 12–13. – Зміст: «Прокидаюсь на світанку…» ; Великодня хода ; « Зацвітає рожево…».

366. У дзеркалі роси : [вірші] / П. Перебийніс // Він-ниц. край. – 2012. – № 1. – С. 26–33. – Зміст: «Вибризкують росини…» ; «Розчиняюсь у росі я…» ; «Сяють вишні…» ; «Б’ють по своїх…» ; «Чорні лебеді ячали…» ; «У віках вони дрімали…» ; «Ходять попасом тумани…» ; «До кого ще волати…» ; «Ось ніяк не збагну…» ; «Геометрія зірниць…» ; Чолом тобі, любове! ; «Блакитною росою…» ; «Яснокоса незнайомка…» ; Тополині сніги ; « Зашуміли гаї…» ; «Матусі на досаду…» ; Цариця грози ; «Пахне терпко, медово…» ; «Ти зраджуєш і каєшся…» ; «Ловив я жар-птицю…» ; «Не відмиє від плями…» ; «Затужила, заболіла…» ; Дивосил ; «Графіка дерев…» ; «Заосенів, зазолотів…» ; «А що цвіте без коріння…» ; «Година розплати…» ; «Заблудилася осінь…» ; Снігоцвіт ; «Десь там, за снігами…» ; Ода Вінниці ; Волошкова луна ; «Що було – перебуло…» ; «Відходить поїзд мій поволі…» ; «Несу хмариночку думок…».

2013

367. «Вітер пагіння січе…» ; У казематі ; Кобзарева зоря ; «Вольниця нещасна…»; «Зупинився час урочний…» : [вірші] / П. Перебийніс // З іменем Кобзаря. Вінничани про Тараса Шевченка : до 200-річчя від дня народження поета / упоряд. А. Подолинний. – Вінниця, 2013. – С. 248–251.

368. Дитяча мова : [поезії] / П. Перебийніс // Слово просвіти. – 2013. – 26–31 груд. – С. 15. – Зміст: Молода калина ; Мама сонях вишиває ; Голубина пошта.

369. «До яблуні навшпиньки підійшла…» ; «Ах, як вона цвіла. Чарівна квітка…» ; «У вічність ідуть ветерани війни…» ; «Я прийшов у світ цей ненадовго…» ; «Зоря України…» ; «Фронтовий привіт…» ; «Щастя» ; «Рідна мова» : [вірші] / П. Перебийніс // Українознавство. – 2013. – № 2. – С. 23–24.

370. Портрет батька : [вірш] / П. Перебийніс // Книга про батька : укр. поети ХІХ–ХХІ ст. : антологія / упоряд. та передм. В. Чуйка. – Київ, 2013. – С. 201.

371. «Чую, Україно» : [вірші] / П. Перебийніс // Крим. світлиця. – 2013. – 11 жовт. – С. 9. – Зміст: Вчитаймося в рядки її забуті ; Чую, Україно ; Пісня нащадка.

2014

372. Вічний наш поете : [вірш про Т. Г. Шевченка] / П. Перебийніс // Шаргородщина. – 2014. – 7 берез. – С. 3.

2015

373. Майстер надії : епістола : [вірші] / П. Перебийніс // Київ. – 2015. – № 7/8. – С. 13–14.

374. Черешнева тиша : поезія / П. Перебийніс // Київ. – 2015. – № 5/6. – С. 2–13 : портр. – Зміст: «Прокидаюсь на світанку...» ; Великодня хода ; Біла качечка ; Кобзарева зоря ; «Парує гречка запашна…» ; «Картопля цвіте фіолетово…» ; «Сяють вишні наливні…» ; «Стернею дні поранені…» ; «Нікого. Нічого…» ; «Вечір, наче ворон…» ; Залізний льодовик ; Соняхове сонце : Іванові Драчу ; Дим дороги ; «Бережися, Гуллівере!..» ; Цивілізація дерев ; «Що було – перебуде…» ; Соняшниковий геноцид ; Відчуття порожнечі ; «Зненацька в сутінках зелених…».

2016

375. Зірка у золі : [вірші] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2016. – 18 лют. – С. 10. – Зміст: «Тиха нічка. Чорна кішка…» ; «Б’ють по своїх…» ; Козацька пісня ; Шаргородщина ; «Каїне, покаймося…» ; «На світанку лиш пітьма…» ; Тернова хустка ; «Душа моя злітає…» ; «Повернись у сад, кохана!..» ; «Ще груші дзвонами гудуть…» ; Дума про бандуру ; «Упаду тобі на груди…» ; «До кого ще волати?..» ; Перечитую Сосюру ; «Повільно, зосереджено…» ; «Вересень – це сливи…».

376. «Сохне глина руда, відступає орда» : [вірші] / П. Перебийніс // Укр. слово. – 2016. – 1–7 черв. – С. 11. – Зміст: Тато косить конюшину ; Сохне глина руда ; Батькова дорога ; Портрет батька ; Сійся-родися! ; Поклик бандури.

377. Україно! Будь сьогодні і для вічності : [вірші] / П. Перебийніс // Україна в огні : зб. творів вінниц. письменників / ред., передм., упоряд. В. П. Сторожук. – Вінниця, 2016. – С. 26–36. – (Бібліотечка журн. «Вінницький край. Вип. 20»). – Зміст: Українонько моя! ; «Ах, красуня з косою ріки!..» ; «Що за спів!..» ; «Як вийде калина…» ; «Віче-вітчиме, стогни!» ; «Навіщо, Господи? Скажи нам…» ; «Хотілося додому їм…» ; Залізний льодовик ; Соняшниковий геноцид ; «Росте козацька слава…» ; «Душа витає, зморена…» ; «Вечір, наче ворон…» ; Перечитую Сосюру ; «Вітер пагіння січе…».

1.2.2. Публіцистика, передмови до книг, інтерв’ю

1961

378. Рік семирічки третій : репортаж з львів. фармацевт. заводу [у віршах] / П. Перебийніс // Ленін. молодь. – 1961. – 15 січ.

1962

379. Завжди – на передовій : нарис [про ідеолога І. Ю. Сафоника з с. Пиків Калинів. р-ну] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1962. – 13 січ.

380. Слово, душею зігріте : нарис : [про агітатора М. С. Наборського з Калинів. р-ну] / П. Перебийніс // Він-ниц. правда. – 1962. – 26 січ.

381. Тихим ходом : [нарис про збирання кукурудзи в колгоспах Чечельниц. р-ну] / П. Перебийніс, А. Москалець // Вінниц. правда. – 1962. – 26 верес.

1967

382. Ім’я – невідоме, подвиг – безсмертний! : [про вшанування пам’яті героїв-воїнів, які загинули в боротьбі з фашизмом] / П. Перебийніс // Молодь України. – 1967. – 11 трав.

1969

383. Поетичний Адам і прозаїчна Єва : фейлетон / П. Перебийніс // Молодь України. – 1969. – 27 квіт.

1972

384. Червоний літопис юності : [про молодіж. пресу України] / П. Перебийніс // Молодь України. – 1972. – 5 трав.

1973

385. Під сонцем балканським : [про ІІ фестиваль дружби рад. і болг. молоді] / П. Перебийніс // Молодь України. – 1973. – 24 трав.

1974

386. Комсомольська муза Івана Карика : [про болг. письменника] / П. Перебийніс // Молодь України. – 1974. – 21 лют.

387. «Печора до моря прямує» : [передм. до віршів поета Комі АРСР Серафима Попова] / П. Перебийніс. – Молодь України. – 1974. – 12 трав.

1979

388. Олексію Довгому – 50 : [про укр. письменника] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1979. – 14 серп.

1980

389. Пропонує «Дніпро» : [бесіда з голов. ред. вид-ва П. Перебийносом про роботу кн. вид-ва «Дніпро»] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1980. – 15 січ.

390. Слово буйно плодоносить : [про творчість поета В. Я. Бровченка] / П. Перебийніс // Прапор комунізму. – 1980. – 15 лип.

1981

391. [Виступ на VIII з’їзді письменників України] / П. Перебийніс // VIII з’їзд письменників Радянської України. – Київ, 1981. – С. 190–194.

392. Дні незримого сонця : [передм. до зб. поезії] / П. Перебийніс // Вага слова : поезії / В. О. Забаштанський ; авт. передм. П. Перебийніс. – Київ : Молодь, 1981. – С. 5–10.

393. Промова [на VIII з’їзді письменників України] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1981. – 21 квіт.

1982

394. Слово піснею озветься : [про взаємозростання рад. літ.] // Вітчизна. – 1982. – № 9. – С. 143.

1983

395. Штрихи нескінченного літа : [спогади про нар. худож. СРСР В. І. Касіяна] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1983. – 12 трав.

1984

396. Від Полтави до Лубен : фейлетон / П. Перебийніс // Рад. Україна. – 1984. – 23 серп.

397. Лист із юності : [про творчість поета А. І. Канцельсона] / П. Перебийніс // Дніпро. – 1984. – № 1. – С. 137–138.

1985

398. Що показує «Частотний» словник : [про мову письменників] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1985. – 11 лип.

1987

399. Відстань пам’яті : [про головні проблеми журн. «Київ» у 1987 р.] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1987. – 15 січ.

400. До читача : [звернення поета до своїх читачів] / П. Перебийніс // Дар Вітчизни / П. Перебийніс. – Київ, 1987. – С. 5–6.

401. Передмова : [до віршів Л. Гонтарук] / П. Перебийніс // Поезія. – Київ, 1987. – Вип. 2. – С. 132.

402. Перекличка імен : [до 70-річчя газ. «Вінницька правда»] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1987. – 22 серп.

403. Поки живе людина : [спогади про письменника В. Близнеця ] / П. Перебийніс // Як звук павутинки / упоряд. Р. Близнець. – Київ, 1987. – С. 58–61.

1988

404. Петро Перебийніс: «Шаргород – це історія…» : [бесіда з поетом] / П. Перебийніс ; вела бесіду А. Трошкова // Комунар. – 1988. – 19 листоп.

405. Священне каміння : [історія м. Шаргорода та пропозиція створення у місті іст.-архітектур. заповідника] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1988. – 10 груд.

406. Слово, правдою просвічене : [голов. ред.  журн. «Київ» про роботу часопису на 1989 р.] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1988. – 30 серп.

1989

407. Мельник, брат Маресьєва : [нарис про ветерана Другої світ. війни, колиш. артилериста] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1989. – 22 січ.

408. Стратегія журналу : [про плани журн. «Київ» на 1990 рік] / П. Перебийніс // Вінниц. правда. – 1989. – 8 верес.

409. Стратегія часопису : 1990-й, що нового в журналі? : [розповідь голов. ред. журн. «Київ»] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1989. – 24 серп.

1990

410. Живе слово в обіймах спрута : [про журн. «Київ»] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1990. – 6 верес.

411. Нам треба свіжих сил : журнал «Київ-91» / П. Перебийніс // Молодь України. – 1990. – 16 жовт.

412. Народився вчителем : [про проф. Вінниц. пед. ін-ту В. М. Борщевського] / С. Крижанівський, П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1990. – 25 січ.

413. Немає, мамо, чужої землі : [про голову колгоспу І. Ф. Віканова, с. Слобода-Шаргородська Шаргород. р-ну] / П. Перебийніс // Сіл. вісті. – 1990. – 7 січ.

414. Я родом із Слободи : [бесіда з секретарем правління СПУ П. Перебийносом] / П. Перебийніс ; записав В. Руденко // Вінниц. правда. – 1990. – 4 лют.

1991

415. Журнал «Київ» на порозі ринку / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1991. – 17 жовт.

1992

416. Тугі вітрила «Гранослова» : [про міжнар. конкурс укр. поетів] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1992. – 27 серп.

417. Шаргород вітає нас : шалом / П. Перебийніс // Еврейские вести. – 1992. – № 7. – С. 4.

418. Ще й одна козачка : роздуми після презентації фольклор. ансамблю «Хрещатий Яр» / П. Перебийніс // Голос України. – 1992. – 28 берез.

1993

419. Моє першослово : [передм. до віршів школярки з м. Літина] / П. Перебийніс // Київ. – 1993. – № 3. – С. 9.

420. Порятуймо Княжу Луку : [про потребу відродження Шаргорода. До історії міста] / П. Перебийніс // Він-ниц. газ. – 1993. – 9 квіт.

421. Світові простори «Гранослова» : [про міжнар. літ. конкурс] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1993. – 24 черв. – С. 2.

1994

422. Зелена магія Стрільця : Здоров’я : [про нетрадиц. засоби лікування лікаря О. Г. Стрільця] / П. Перебийніс // Уряд. кур’єр. – 1994. – 27 верес. – С. 8.

423. Коли народжується ранок : [про творчість С. Пантюка] / П. Перебийніс // Таїнство причастя / С. Пантюк. – Київ, 1994. – С. 3–4.

424. Не в’яне слава сміхослова : до 160-річчя від дня народження Степана Руданського // Літ. Україна. – 1994. – 13 січ.

425. Сумна усмішка чародія : до 160-річчя від дня народж. Степана Руданського / П. Перебийніс // Голос України. – 1994. – 13 січ. – С. 7.

1995

426. Матріархат на Олімпі : до підсумків конкурсу «Гранослов-95» / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1995. – 3 серп. – С. 2.

427. Навіки зупинена мить : [про укр. поета В. Підпалого] / П. Перебийніс // Рідна шк. – 1995. – № 7/8. – С. 12–13.

428. Нас чекають чудеса / П. Перебийніс : [про творчість укр. фантаста В. Даника] // Дорога до Марса / В. Даник. – Київ, 1995. – С. 3–4.

1996

429. Родючий сад «Гранослова» : [про міжнар. літ. конкурс] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1996. – 4 січ.

1997

430. Автор про себе : [автобіогр. нотатки про рід. край і витоки творчості] / П. Перебийніс // Дивослово. – 1997. – № 5/6. – С. 52.

431. Від імені бузкового цвіту : [розмова з поетом про його творчість] / П. Перебийніс ; розмову вів Д. Пічкур // Він- ниччина. – 1997. – 1 січ. – (Спец. вип. газ. «Хочу все знати»).

432. Як я «згорів метеором» : [спогади колиш. ред. газ. «Літературна Україна» (1980–1981)] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 1997. – 29 берез. – С. 10.

1998

433. «І слово це було від Бога» : [відомий поет-земляк завітав до редакції «Зоряної криниці», де відбулася бесіда] / П. Перебийніс // Вінниччина. – 1998. – 26 груд. – С. 3. – (Літ.-мистец. вип. газ. «Зоряна криниця»).

1999

434. Дух землі і запах цвіту : [бесіда з авт., поетом П. Перебийносом, у зв’язку з виходом його нової кн. «Княжа Лука»] / П. Перебийніс ; записав Д. Пічкур // Молодь України. – 1999. – 26 жовт.

435. Кремінний характер / П. Перебийніс // Кардіограма мужності : поезії / Д. О. Бакуменко ; передм. П. Перебийніс. – Київ, 1999. – С. 3–5.

436. Петро Перебийніс – прямий нащадок Максима Кривоноса : [зустріч з поетом] / П. М. Перебийніс ; записала Г. В. Секрет // Будьмо знайомі / Г. В. Секрет. – Вінниця, 1999. – С. 267–276 : іл.

437. Петро Перебийніс: «Поезія не спить» : [бесіда з поетом] / П. Перебийніс ; записав Ф. Зубанич // Столиця. – 1999. – 25 лют.–1 берез.

438. Петро Перебийніс: «Я звідтіля, де Буг…» : [інтерв’ю з поетом] / П. Перебийніс ; розмовляла А. Трошкова // Вінниччина. – 1999. – 25 верес. – (Літ.-мистец. вип. газ. «Зоряна криниця»).

2000

439. Його покути золоті : Володимирові Забаштанському – 60 / П. Перебийніс // Вітчизна. – 2000. – № 9/10. – С. 13–16.

440. Малинове небо слова : роздум про косм. лірику Л. Палій // Демократ. Україна. – 2000. – 28 лип. – С. 6 ; Хрестоматія з української літератури в Канаді. – Едмонтон, 2000. – С. 600–601.

441. Одмріялося, та не одцвіло : до 80-ліття поета П. Клименка // Літ. Україна. – 2000. – 22 черв.

442. Промінь світла у «книжному вакуумі» : [за матеріалами круглого столу, проведеного Держкомінформатики на тему: «Юридичне книговидавництво сучасної України»] / П. Перебийніс, О. Побігай // Демократ. Україна. – 2000. – 30 черв.

443. Розчахнуте його серце : до 120-річчя письменника В. Винниченка / П. Перебийніс // Демократ. Україна. – 2000. – 10 серп.

2001

444. Всесвіт краси : [про художника М. Стратілата] / П. Перебийніс // Київ. – 2001. – № 9/10. – С. 183–185.

445. Лауреат премії імені Володимира Свідзинського : [про лауреата Всеукр. літ. премії 2001 р. Володимира Забаштанського за кн. «Браїлівські балади»] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2001. – 8 листоп. – С. 4.

446. Ліричне сузір’я Свідзинського : [про заснування Всеукр. літ. премії імені Володимира Свідзинського, укр. поета, уродженця с. Маянів (нині Тиврів. р-ну та присудження премії В. Забаштанському за кн. «Браїлівські балади» та «Золотючі свічі»)] / П. Перебийніс // Демократ. Україна. – 2001. – 23 жовт. ; Київ. – 2001. – № 9/10. – С. 69.

447. Неупокорена душа : думки про стиль [письменника] М. Слабошпицького / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2001. – 8 лют. – С. 6.

448. Правдою світити у віки : [передм. до віршів В. О. Забаштанського] / П. Перебийніс // Молодь України. – 2001. – 17 трав.

449. Перед Всесвітом слова : [про себе] / П. Перебийніс // Подільські криниці : хрестоматія з літ. рід. краю. / упоряд. А. Подолинний. – Вінниця, 2001. – Вип. 2. – С. 250–356.

2002

450. Черпаймо з чистих джерел : до проблеми співпраці Фонду «Україна – ХХІ ст.» та Нац. спілки письменників України / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2002. – 14 берез.

2003

451. Загадкова планета Близнеця : [передм. до кн.] / П. М. Перебийніс // Звук павутинки. Земля світлячків : казка, повість для мол. шк. віку / В. С. Близнець ; авт. передм. П. М. Перебийніс. – Київ, 2003. – С. 5–7.

452. «Київ» – пісня моя золота : [спогади] / П. Перебийніс // Київ. – 2003. – № 1. – С. 10–15.

453. Українка у слові й любові : поетичний профіль Ганни Черінь / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2003. – 30 жовт. – С. 9.

454. Цілющий Петриківський подорожник : [передмова] / П. Перебийніс // Борги / В. Земляний // Київ. – 2003. – № 10. – С. 10.

2004

455. «Бачу його як сьогодні» : [передм. до віршів поета П. Біливоди] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2004. – 9 груд.

456. Відчайдушний Григораш : [спогади про Д. Григораша, викл., декана ф-ту журналістики] / П. Перебийніс // Пам’ять століть. – 2004. – № 3/4. – С. 132–133.

457. Лупає скелю «Каменяр» : видавничі пороги [про львів. вид-во] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2004. – 2 верес. – С. 2.

458. Передмова : [до віршів М. Сидоржевського] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2004. – 8 лип. – С. 4.

459. Співав мені Білаш… : нарис [про укр. композитора О. Білаша] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2004. – 15 лип. – С. 1.

460. Про автора : [автобіографія] / П. Перебийніс // Чотири вежі : лірична дилогія. – Київ, 2004. – Кн. 2.– С. 260.

461. Уроки нашого життя : спогади / П. М. Перебийніс // Пам’ять століть, відтворена у слові / упоряд.: А. В. Денисенко, В. П. Прокопенко, В. Д. Туревич. – Київ, 2004. – С. 320–329.

2005

462. «Вінниччина для мене – це фантастика» : [про малу батьківщину] / П. Перебийніс // Вінниччина. – 2005. – 8 жовт. – С. 5. – (Спец. вип. газ. «Хочу все знати»).

2006

463. Барвистий слов’янський вінок : Дмитро Павличко презентує антологію [посольство Болгарії в Україні приймало відомих поетів] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2006. – 14 груд. – С. 2.

464. Навіки зупинена мить : [про укр. поета В. Підпалого] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2006. – 18 трав. – С. 7.

465. Цензора у вірші бути не могло... І поезії без цензури : цензура давня й сьогочасна / П. Перебийніс // Урок української. – 2006. – № 7. – С. 14.

466. Шлях до Франка / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2006. – 14 верес. – С. 1.

2007

467. Каменярі під горою : до портрета львів. книговид-ва / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2007. – 29 берез. – С. 1.

468. Свобода слова – дарунок влади? : [журналісти про проблему номінальної та реальної свободи слова й русифікації суспільства] / Б. Бахтєєв, П. Перебийніс, І. Лубченко // Урок української. – 2007. – № 6. – С. 8–9.

2009

469. Істинний герой : [про творчу діяльність письменника В. Міняйла] / П. Перебийніс, І. Драч, Ю. Мушкетик // Літ. Україна. – 2009. – 21. – С. 1.

470. Космічний рябосвіт поета з Коломиї В. Рябого / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2009. – 9 квіт. – С. 6.

2010

471. А корабель іде : [про Х Міжнар. конкурс з укр. мови ім. П. Яцика] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2010. – 3 черв. – С. 8.

472. Аргонавт Еллади : [про поета В. Степаненка] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2010. – 11 лют. – С. 7.

473. В очах турецьких – українське небо : [про зміцнення культур. взаємин між Україною і Туреччиною] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2010. – 15 лип. – С. 2 : фот.

474. Духовна поезія / П. Перебийніс // Духовні студії : наук. журн. / Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова, Відкритий міжнар. ун-т розвитку людини «Україна» ; [авт. проекту: В. Андрущенко та ін. ; шеф-ред. В. Бех ; голов. ред. В. Денисенко]. – Київ, 2010. – С. 160–166.

475. Петро Перебийніс: «Поети в Україні президентами не бувають» : [інтерв’ю з поетом] / П. Перебийніс ; записав В. Коскін // Демократ. Україна. – 2010. – 22 жовт. – С. 17 ; Літ. Україна. – 2010. – 28 жовт. – С. 6.

476. Різдвяна свічка слова : [спогади про Павла Загребельного] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2010. – 25 лют. – С. 7.

477. Франко повертається : [про вихід з друку 51–53-го томів поет. творів І. Франка] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2010. – 22 квіт. – С. 1, 2.

478. Як у дзеркалі роси : [про кн. «У дзеркалі родоводу» Гаврила, Юрія, Дмитра Кобринських (батько, син, онук)] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2010. – 10 черв. – С. 5.

2011

479. Барвистий зоресвіт Раїси Лиші : [про творчість укр. поетеси] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2011. – 10 лют. – С. 7.

480. Лицар між чорних кульбаб : [до 60-річчя Ю. Вів- таша, поета, журналіста, прозаїка, публіциста] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2011. – 21 лип. – С. 14.

481. Перейшов у світ слова : [некролог, присвяч.  укр. письменнику, літературознавцю, перекладачу Б. В. Хоменку] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2011. – 11 серп.

482. Петро Перебийніс: «Чистий аркуш – біла пляма» : [бесіда] / П. Перебийніс ; бесіду вів С. Козак // Уряд. кур’єр. – 2011. – 3 берез. – С. 10–11 ; Літ. Україна. – 2011. – 3 берез. – С. 10, 11 : фот.

2012

483. Гартовані вітрами світу : [про вид. «Бібліотеки наукового щорічника» «Україна дипломатична»] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2012. – 1 берез. – С. 6.

484. Дев’ята висота Ікара : до 90-річчя Михайла Гояна [укр. патріота, громад. діяча, науковця, відомого мецената] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2012. – 19 лип. – С. 7 : портр.

485. Дипломатична панорама через долі і події / П. Пе- ребийніс // Пам’ять століть. – 2012. – № 3/4. – С. 176–179.

486. «Ми з епохи шістдесятих» : [бесіда з видат. укр. поетом, журналістом, лауреатом Шевченківської премії П. Перебийносом] / П. Перебийніс ; записав І. Драч // Літ. Україна. – 2012. – 7 черв. – С. 6–7.

487. Немов подільська вишиванка : [про телеведучу, письменницю, режисера, сценариста, публіциста Г. Секрет] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2012. – 5 квіт. – С. 7.

488. Петро Перебийніс: «Я плекаю золоту насінину, здатну проломити могильну плиту» : [зустріч з поетом] / П. Перебийніс ; записав В. Коскін // Слово Просвіти. – 2012. – 7–13 черв. – С. 10–11.

489. Поезіє, ти іскра між словами! : [автобіографія] / П. Перебийніс // Тінь янгола : поезії / П. Перебийніс. – Дрогобич, 2012. – С. 3–23.

490. Стиль добросовісної душі : багатогранна спадщина Бориса Хоменка [укр. літературознавця, перекладача] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2012. – 30 серп. – С. 14.

2013

491. «Журнали – як люди» : [привітання, присвяч. загальнокультурологіч. вид. «Слово і Час», яке є вагомим набутком укр. філології] / П. Перебийніс // Слово і час. – 2013. – № 12. – С. 8–9 : фот.

492. Петро Перебийніс: «Без справді українського капіталу ми жалюгідно виживатимемо» : [бесіда з письменником] / П. Перебийніс ; записав В. Коскін // Демократ. Україна. – 2013. – 6 верес. – С. 17.

493. Петро Перебийніс: «…Засяє вдалині чумацький шлях у вишиванці» : [інтерв’ю з поетом] / П. Перебийніс ; спілкувався В. Коскін // Слово Просвіти. – 2013. – 4–10 лип. – С. 15.

494. Поет Петро Перебийніс завітав до редакції журналу : [інтерв’ю з поетом] / П. М. Перебийніс ; розмовляли П. Кононенко, Т. Ренке // Українознавство. – 2013. – № 2. – С. 20–22.

495. Редактор, який виконав «мертву петлю» : [інтерв’ю з журналістом, письменником П. Перебийносом] / П. Перебийніс ; розмовляла Л. Рута // Журналіст України. – 2013. – № 9. – С. 30–33 : фот.

496. Хліба чужого не хочу! : нотатки самодіяльного [літ.] критика / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2013. – 8 серп. – С. 5.

2014

497. Вічний наш поете : [ про Т. Г. Шевченка ] / П. Перебийніс // Шаргородщина. – 2014. – 7 берез. – С. 3.

498. Доля дністрового брата : [про українського поета і прозаїка Миколу Марчука] / П. Перебийніс // Він-ниц. край. – 2014. – № 3. – С. 33–34.

499. Поезіє, ти іскра між словами! : [автобіографія] / П. Перебийніс // Вінниц. край. – 2014. – Ювіл. вип. – С. 50–63.

2015

500. Голос Княжої Луки : [слово про Шаргородщину] / П. Перебийніс // Шаргородщина. – 2015. – 2 жовт. – С. 3.

501. Золотий ключик майстра – хлібороба Анатолія Дідика : [про відомого хлібороба-фермера, уродженця с. Слободи-Шаргородської] / П. Перебийніс // Вінниччина. – 2015. – 10 черв. – С. 3.

502. І все моє життя : [спогади про укр. письменника, голов. ред. літ. журн. «Київ» В. Ф. Баранова] / П. Перебийніс // Київ. – 2015. – № 7/8. – С. 13–15 ; Укр. літ. газ. – 2015. – 31 лип. – С. 1, 4.

503. Плюс сто : праотча дорога майстра – хлібороба Анатолія Дідика : [фермера, уродженця с. Слободи-Шаргородської Шаргород. р-ну] / П. Перебийніс // Україна молода. – 2015. – 21 квіт. – С. 6.

504. Провінційні книги не поступаються столичним : [про вид. кн. на Вінниччині] / П. Перебийніс // Вінниччина. – 2015. – 13 трав. – С. 9.

505. Чи «регіональний» наш Франко? : роздуми над сторінками видавничої серії «Франкознавчі студії» / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2015. – 13 серп. – С. 7.

2016

506. Весноцвіт молодого слова : творча зміна – у дзеркалі Міжнар. укр.-німец. премії імені Олеся Гончара / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2016. – 7 квіт. – С. 6.

507. Він засвітився від веселки [про укр. письменника, мистецтвознавця, перекладача М. Кагарлицького] / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2016. – 14 січ. – С. 7.

508. Петро Перебийніс: «Стою у центрі родоводу» : [інтерв’ю з письменником] / П. Перебийніс ; розмову вів М. Славинський // Слово Просвіти. – 2016. – 4–10 серп. – С. 13 ; Укр. літ. газ. – 2016. – 19 серп. – С. 8–9 ; Укр. літ. газ. – 2016. – 2 верес. – С. 8–9.

2017

509. Поет Петро Перебийніс: «Ми так і не позбулися вождизму» [Електронний ресурс] / П. Перебийніс ; бесіду вели: Л. Фросевич, С. Ковальова // Укр. репортер : [веб-сайт]. – Електрон. дані і програми. – 2017. – 15 берез. – Режим доступу:http://bit.ly/2oCS4dm (дата звернення: 02.04.2017), вільний. – Назва з титул. екрана.

1.2.3. Редактор, упорядник видань, рецензент

510. Від «святині» до «любові...» / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2012. – 19 січ. – С. 6 – Рец. на кн.: Войтило, К.  «Святиня» : вибр. поезії / упоряд., передм., пер. з пол. В. Грабовського. – Київ : Дніпро, 2001. – 149 с. : іл.

511. Ганна Черінь: «Я краплина Дніпра…» / П. Перебийніс // Уряд. кур’єр. – 2003. – 13 верес. – С. 9. – Рец. на кн.: Черінь, Г. «Вибрана лірика» / Г. Черінь. – Київ : Юніверс, 2002. – 336 с.

512. Гонтарук, Л. Р. Сім хвилин… : лірика / Л. Р. Гонтарук ; [ред. П. Перебийніс]. – Київ : Укр. письменник : Вир, 1994. – 61 с. : портр.

513. Даник, В. О. Дорога до Марса : фантаст. оповідання / В. О. Даник ; [ред. П. М. Перебийніс]. – Київ : Укр. письменник, 1995. – 85, [2] с. – («Гранослов». Міжнар. конкурс).

514. Діти землі : проза, поезія, публіцистика : для серед. та ст. шк. віку / ред.-упоряд. П. М. Перебийніс. – Київ : Веселка, 2000. – 142 с. – (Ластовенятко) (Твори учасників Всеукраїнського конкурсу «Село моє, для мене ти єдине...» ; вип. 1).

515. До читача : [вступ. ст. до кн. М. Ломонос] / П. Перебийніс // Одкровення Вельзевула козачій дочці... / М. Ломонос. – Київ, 1994. – С. 3–4.

516. Зерна мудрості Тернопілля / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2011. – 3 лют. – С. 4. – Рец. на кн.: Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. Т. 3 : П–Я / редкол. : Г. Яворський та ін. – Тернопіль : Збруч, 2008. – 708 с.

517. Кіріндась, В. Мелодія літа : поезії / В. Кіріндась ; [ред. П. Перебийніс]. – Тернопіль : Джура, 2006. – 40 с.

518. Непокірне серце Шаргорода / П. Перебийніс // Уряд. кур’єр. – 2003. – 3 січ. – С. 11. – Рец. на кн.: Купчишин, М. Шаргородщина. Сторінки історії : краєзнав. аспект / М. Купчишин, А. Мичак. – Київ, 2002. – 320 с.

519. Пісня роду і народу / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2012. – 6 груд. – С. 7. – Рец. на кн.: Грабовський, Н. Зошити з червоної пітьми : приватні записи 1980–1982 років / Н. Грабовський. – Київ : Просвіта, 2010. – 447 с.

520. Сміється, плаче і співає... : про лірику прозаїка Є. Колодійчука / П. Перебийніс // Літ. Україна. – 2013. – 3січ. – С. 6. – Рец. на кн.: Колодійчук, Є. Роса на серці / Є. Колодійчук. – Київ : Комп’ютерпрес, 2011. – 244 с.

521. Чисті джерела : проза, поезія, публіцистика : для серед. та ст. шк. віку / ред.-упоряд. П. М. Перебийніс. – Київ : Веселка, 2001. – 150 с. : іл. – (Ластовенятко). (Твори учасників Всеукраїнського конкурсу «Село моє, для мене ти єдине...» ; вип. 2).

1.2.4. Переклади

1974

522. Бодю, О. Дорога : [вірш] / О. Бодю ; пер. з рос. П. Перебийноса // Дніпро. – 1974. – № 11. – С. 20.

523. Васевський, К. Балада про безсмертя ; Того першого дня : [вірші] / К. Васевський; пер. з болг. П. Перебийноса // Молодь України. – 1974. – 8 верес.

524. Васевський, К. Віддалене ; Мамин сон осіннього полудня : [вірші] / К. Васевський; пер. з болг. П. Перебийноса // Дніпро. – 1974. – № 8. – С. 96–97.

525. Вієру, І. Дойна : [вірш] / І. Вієру ; пер. з молд. П. Перебийноса // Дніпро. – 1974. – № 9. – С. 123.

526. Попов, С. Вирує життя : [вірш] / С. Попов ; пер. з комі П. Перебийноса // Літ. Україна. – 1974. – 3 груд.

527. Попов, С. «Квапитись, кажуть, не гоже…» ; Кличе варта : [вірші] / С. Попов ; пер. з комі П. Перебийноса // Комсом. плем’я. – 1974. – 20 черв.

528. Попов, С. Рядок адреси : [вірш про П. Неруду] / С. Попов ; пер. з комі П. Перебийноса // Молодь України. – 1974. – 2 лип.

529. Пушкін, О. «Нічний зефір…»; «Ти в’янеш і мовчиш, осмута серце крає…» ; «Ворон ворона шука…» : [вірш] / О. Пушкін ; пер. з рос. П. Перебийноса // Дніпро. – 1974. – № 6. – С. 141–142.

1975

530. Васевський, К. Уроки чистої любові : [про болг. поета та перекладача Г. Мілева] / К. Васевський ; пер. з болг. П. Перебийноса // Всесвіт. – 1975. – № 6. – С. 129–131.

531. Куратов, І. Розмова : [вірш] / І. Куратов ; пер. з рос. П. Перебийноса // Молодь України. – 1975. – 30 листоп.

532. Максимов, В. «Як умирав мій батько…» ; «Перевесники ми…» : [вірші] / В. Максимов ; пер. з рос. П. Перебийноса // Дніпро. – 1975. – № 3. – С. 9–10.

533. Мустай, К. Україні : [вірш] / К. Мустай ; пер. з башк. П. Перебийноса // Дніпро. – 1975. – № 10. – С. 3–4.

534. Раїм, Ф. Джерела Самарканда : [вірш] / Ф. Раїм ; пер. з узб. П. Перебийноса // Дніпро. – 1975. – № 7. – С. 110–111.

535. Таллінське небо : антол. молодої естон. поезії / [упоряд. Д. Г. Давидюк ; вступ. ст. Н. Бассель ; пер. з естон.: П. Перебийніс та ін. ; худож. оформ. Р. З. Масаутов]. – Київ : Молодь, 1975. – 185, [7] с. : іл., портр. – (Молода поезія країни).

536. Шабанов, В. Волошкове ім’я ; Хвалитись мій народ не звик ; Ярославна ; Зозулинець ; Воротарі : [вірші] / В. Шабанов ; пер. з рос. П. Перебийноса // Дніпро. – 1975. – № 11. – С. 107–108.

537. Шабанов, В. Монолог землі ; Тротуар, наче луг ромашковий ; Весняне ; Балада про горобця ; У болдінському парку : [вірші] / В. Шабанов ; пер. з рос. П. Перебийноса // Молодь України. – 1975. – 12 черв.

1976

538. Васевський, К. Балада про народжених до мене / К. Васевський ; пер. з болг. П. Перебийноса // Вільне життя. – 1976. – 28 трав.

539. Мамнєв, В. Причетність : [вірш] / В. Мамнєв ; пер. з рос. П. Перебийноса // Молодь України. – 1976. – 19 трав.

540. Попов, С. «Лиш зоря над холодним простором…» : [вірш] / С. Попов ; пер. з комі П. Перебийноса // Жовтень. – 1976. – № 1. – С. 11.

541. Цибін, В. Балада про лист ; Монолог пам’ятника : [вірші] / В. Цибін ; пер. з рос. П. Перебийноса // Дніпро. – 1976. – № 1. – С. 62.

542. Чілачава, Р. «Вітер жорстокий, немов з переляку…» : [вірш] / Р. Чілачава ; пер. з груз. П. Перебийноса // Молодь України. – 1976. – 30 трав.

1977

543. Боянжу, М. Настане день : [вірш] / М. Боянжу ; пер. з рос. П. Перейбиноса // Літ. Україна. – 1977. – 7 жовт.

544. Вишеславський, Л. «Життєва суть…» ; Для життя ; Сонет садового ножа ; Сонет колоса і зорі ; Ліхтарик : [вірші] / Л. Вишеславський ; пер. з рос. П. Перебийноса // Дніпро. – 1977. – № 9. – С. 18–19.

545. Кулієв, К. Пам’яті О. Т. Твардовського ; «О, цей танок! Затятий поєдинок…» ; «У ніч морозну випав іній…» ; «Поезія жива…» ; «Коли впаду на крем’янистий плуг…» ; Воли під дощем ; «Поміж вовками вовком вий…» ; «Можливо, вітерець із неба гір…» ; Сон зимової ночі ; Прислухайся до слів : [вірші] / К. Кулієв ; пер. з балкар. П. Перебийноса // Поезії : вибране / К. Кулієв ; упоряд. І. Драч. – Київ, 1977. – С. 125–132, 165–166.

546. Кулієв, К. Прислухайся до слів : [вірш] / К. Кулієв ; пер. з балкар. П. Перебийноса // Вітчизна. – 1977. – № 10. – С. 9–10.

547. Някляєв, В. Прагнення ; «Про що шепочеш ти…» : [вірші] / В. Някляєв ; пер. з білорус. П. Перебийноса // Дніпро. – 1977. – № 6. – С. 9.

548. Попов, С. Вранішня прогулянка : [вірш] / С. Попов ; пер. з комі П. Перебийноса // Прапор. – 1977. – № 12. – С. 9.

549. Халімшо, С. «Плив кораблем…»: [вірш] / С. Халімшо ; пер. з тадж. П. Перебийноса // Дніпро. – 1977. – № 5. – С. 87–88.

550. Халімшо, С. Російський ліс : [вірш] / С. Халімшо ; пер. з тадж. П. Перебийноса // Жовтневі сурми / упоряд. Г. Донець. – Київ, 1977. – С. 246–247 ; Дніпро. – 1977. – № 5. – С. 87–88.

551. Хярм, В. «Стоять жита в зеніті літа…» : [вірш] / В. Хярм ; пер. з естон. П. Перебийноса // Рад. Житомирщина. – 1977. – 23 верес.

1978

552. Вознесенський, А. Лонжюмо : поема / А. Вознесенський ; пер. з рос. П. Перебийноса // Дніпро. – 1978. – № 4. – С. 86–89.

553. Юсиф-заде, Дж. Місце домашнього вогнища : [вірш] / Дж. Юсиф-заде ; пер. з азербайдж. П. Перебийноса // Дніпро. – 1978. – № 6. – С. 22.

1979

554. Антошкін, Є. В Пушкінських горах ; «Над рідним обрієм…» : [вірші] / Є. Антошкін ; пер. з рос. П. Перебийноса // Дніпро. – № 1. – 1979. – С. 7.

555. Комісарова, М. Павлові Тичині : [вірш] / М. Комісарова ; пер. з рос. П. Перебийноса // Жовтень. – 1979. – № 1. – С. 4.

556. Федотов, В. Все спочатку ; «З роками забуваю все потроху…» ; Нічні вагони : [вірші] / В. Федотов ; пер. з рос. П. Перебийноса // Літ. Україна. – 1979. – 10 лип.

1980

557. Анастасов, П. Майдан на пагорбі : [вірш] / П. Анастасов ; пер. з болг. П. Перебийноса // Літ. Україна. – 1980. – 9 верес.

558. Анастасов, П. Пісковий годинник : [вірш] / П. Анастасов ; пер. з болг. П. Перебийноса // Молодь України. – 1980. – 9 верес.

559. Блок, О. Колискова пісня ; Стара хатинка ; Зай- чик ; Падає сніжок : [вірші] / О. Блок ; пер. з рос. П. Перебийноса // Малятко. – 1980. – № 11. – С. 4–5.

560. Рождественський, Р. Кроки : [вірш] / Р. Рождественський ; пер. з рос. П. Перебийноса // Дніпро. – 1980. – № 4. – С. 95–96.

561. Шиманович, Я. Татри : [вірш] / Я. Шиманович ; пер. з словац. П. Перебийноса // Дніпро. – 1980. – № 8. – С. 126.

1981

562. Бухбіндер, Й. Дзеркала ; Гідність ; Зернина : [вірші] / Й. Бухбіндер ; пер з євр. П. Перебийноса // Літ. Україна. – 1981. – 20 берез.

563. Анастасов, П. Мир ; Плач ; «І прийде жінка…» ; Середній ліс ; Кохання ; «Несу, долаючи утому...» : [вірші] / П. Анастасов ; пер. з болг. П. Перебийноса // Всесвіт. – 1981. – № 1. – С. 91– 92.

1982

564. Антошкін, Є. «Над рідним обрієм…» : [вірш] / Є. Антошкін ; пер. з рос. П. Перебийноса // Здрастуй, сестро! : вірші поетів з братніх республік про Україну. – Київ, 1982. – С. 12.

565. Вишеславський, Л. Сонет колоса і зорі : [вірш] / Л. Вишеславський ; пер. з рос. П. Перебийноса // І пісня – як доля / Г. Д. Зленко, А. Г. Хропотинський. – Одеса ; Кишинів, 1982. – С. 112.

566. Вієру, Г. Моє дерево ; Обручка : [вірші] / Г. Вієру ; пер. з молд. П. Перебийноса // Дніпро. – 1982. – № 3. – С. 83.

567. Дудін, М. «На вірші теж буває мода…» : [вірш] / М. Дудін ; пер. з рос. П. Перебийноса // Запоріз. правда. – 1982. – 11 квіт.

568. Карім, М. Україні : [вірш] / М. Карім ; пер. з башк. П. Перебийноса // Україна. – 1982. – № 38. – С. 9.

569. Старшинов, М. «Колись я був заспівувачем ротним…» : [вірш] / М. Старшинов ; пер. з рос. П. Перебийноса // Україна. – 1982. – № 48. – С. 6.

570. Татьянічева, Л. Мовчання : [вірш] / Л. Татьянічева ; пер. з рос. П. Перебийноса // Дніпро. – 1982. – № 1. – С. 63.

571. Тихонов, М. Анна Ярославна ; «За Дніпром, над просторами поля…» : [вірш] / М. Тихонов ; пер. з рос. П. Перебийноса // Дніпро. – 1982. – № 5. – С. 66.

572. Федоров, В. З тобою, Росіє! : [вірш] / В. Федоров ; пер. з рос. П. Перебийноса // Поезія. – Київ, 1982. – Вип. 2. – С. 7.

573. Фоняков, І. «Як часто, друже, досі ми…» : [вірш] / І. Фоняков ; пер. з рос. П. Перебийноса // Индустр. Запорожье. – 1982. – 11 апр.

574. Хазрі, Н. Гардашлиг – братерство : [вірш] / Н. Хазрі; пер. з азербайдж. П. Перебийноса // Дніпро. – 1982. – № 5. – С. 69.

575. Хазрі, Н. Добридень, братня земле! : [вірш] / Н. Хазрі ; пер. з азербайдж. П. Перебийноса // Здрастуй, Києве! : вірші для серед. шк. віку / худож. оформ. В. Вересюка. – Київ, 1982. – С. 28.

1983

576. Антошкін, Є. Земля ; «Блискавиці у рами…» ; Друг ; «Надіється земля…» ; «Нам світить…» ; «Нас погідно стрічав…» ; «Фотограф…» ; «Де ми грались у сніжки іскристі…» : [вірші] / Є. Антошкін ; пер. з рос. П. Перебийноса // Поезія. – Київ, 1983. – Вип. 2. – С. 113–117.

577. Бухбіндер, Й. «Я не живу самотою…» : [вірші] / Й. Бухбіндер ; пер з євр. П. Перебийноса // Літ. Україна. – 1983. – 22 груд.

578. Кирпель, І. «Йду в пілотці по стежині…» ; «Зал, мов одна душа, мовчав…» : [вірші] / І. Кирпель ; пер. з рос. П. Перебийноса // Літ. Україна. – 1983. – 29 груд.

579. Хайкіна, Д. Найдорожча ціна ; Коли падає зоря ; Золотий ключик : [вірші] / Д. Хайкіна ; пер. з євр. П. Перебийноса // Літ. Україна. – 1983. – 17 листоп.

1984

580. Вишеславський, Л. Кордон ; Це – не просто ритми дня і ночі ; Осіння груша : [вірші] / Л. Вишеславський ; пер. з рос. П. Перебийноса // Дніпро. – 1984. – № 4. – С. 4–5.

581. Рождественський, Р. Кроки : [вірш] / Р. Рождественський ; пер. з рос. П. Перебийноса // Ленін. прапор. – 1984. – 21 квіт.

582. Хайкіна, Д. Прекрасна безмежна земля : [вірш] / Д. Хайкіна ; пер. з євр. П. Перебийноса // Київ. – 1984. – № 9. – С. 102.

1985

583. Вієру, Г. Моє дерево : [вірш] / Г. Вієру ; пер. з молд. П. Перебийноса // Поезія.– Київ, 1985. – Вип. 2. – С. 167.

1987

584. Берггольц, О. «Ми передчували всеочисне…» : [вірш] / О. Берггольц ; пер. з рос. П. Перебийноса // Комсомолець Запоріжжя. – 1987. – 14 листоп.

1988

585. Вознесенський, А. Лонжюмо : уривок з поеми / А. Вознесенський ; пер. з рос. П. Перебийноса // Старт. – 1988. – С. 2.

1989

586. Балла, Л. Зворотний рахунок / Л. Балла ; пер. з угор. П. Перебийноса // Закарпат. правда. – 1989. – 21 січ.

1990

587. Бугорков, С. На Кос-Арале : [вірш] / С. Бугорков ; пер. с казах. П. Перейбиноса // Правда Украины. – 1990. – 18 мая.

1992

588. Бухбіндер, Й. «У змаганні з невблаганним часом…» ; «Не штовхайтеся зорі, дарма!..» : [вірші] / Й. Бухбіндер ; пер з євр. П. Перебийноса // Літ. Україна. – 1992. – 12 листоп.

2011

589. Ахматова, А. «Був ти нещирим у ніжності…» : [вірш] / А. Ахматова ; пер. з рос. П. Перебийноса // Антологія зарубіжної поезії ХХ сторіччя / уклад., авт. вступ. ст. Д. Наливайко. – Харків, 2011. – С. 333.

590. Блок, О. «Вітер далекий навіяв…» : [вірш] / О. Блок ; пер. з рос. П. Перебийноса // Антологія зарубіжної поезії ХХ сторіччя / уклад., авт. вступ. ст. Д. Наливайко. – Харків, 2011. – С. 324.

591. Катаєва, Р. «За вікном, на цинку гаражів…» ; «Білий світ наш почорнів…» ; Біля портрета ; «Нехай забудеться тривога» ; «Вереснівки…» : [вірші] / Р. Катаєва ; пер. з рос. П. Перебийноса // Березіль. – 2011. – № 5/6. – С. 144–145.

592. Незвал, В. Рондель ; Прага з пальцями дощу : [вірші] / В. Незвал ; пер. з чес. П. Перебийноса // Антологія зарубіжної поезії ХХ сторіччя / уклад., авт. вступ. ст. Д. Наливайко. – Харків, 2011. – С. 387–388.

2012

593. Доля улюблених пісень : [пер. текстів рос. пісень укр.] / П. Перебийніс // Пам’ять століть. – 2012. – № 6. – С. 191–197. – Зміст: Враги сожгли родную хату ; Под клёнами ; Романс Рощина ; Как, скажи, тебя зовут? ; Что так сердце растревожено.

 

1.2.5. Пісні на вірші П. Перебийноса

594. Білаш, О. Не відцвітай, кохана ; Тернова хустка / музика О. Білаша ; слова П. Перебийноса // Любіть Україну : пісні, романси та хори / О. Білаш. – Київ, 2001. – С. 85–87 ; 95–96.

595. Злонкевич, Я. Тернопільська весна / музика Я. Злонкевича ; слова П. Перебийноса // Вільне життя плюс. – 2009. – 8 трав. – С. 4.

596. Костенко-Київський, В. Україночка моя ; Лелеки над Києвом ; Осипається цвіт / музика В. Костенка-Київського ; слова П. Перебийноса // Квітує серце : вокальні твори / В. Костенко-Київський. – Київ, 2001. – С. 26–28 ; 38–40.

597. Литвин, В. Рятуйте, люди, пісню… / музика В. Литвин ; слова П. Перебийноса // Соц. культура. – 1988. – № 6. – С. 18.

598. Папаїка, В. Розкажіть берізки / музика В. Папаїки ; слова П. Перебийноса // Подільська сторона : зб. пісень / В. Папаїка. – Вінниця, 1998. – С. 22–23.

599. Поляхівський, Я. Сніжинка / музика Я. Поляхівського ; слова П. Перебийноса // Вінниц. правда. – 1964. – 15 листоп.

600. Таловирі, В. Колиска / музика В. Таловирі ; слова П. Перебийноса // Україна. – 1984. – № 8. – С. 19.

601. Тимощук, М. Зозуля закувала серед ночі / музика М. Тимощук ; слова П. Перебийноса // Райдуга. – 1989. – № 12. – С. 238–240.

602. Яковчук, О. Магеллани / музика О. Яковчук ; слова П. Перебийноса // Ранок. – 1982. – № 4. – С. 21.

2. Література про П. М. Перебийноса

2.1. Життя і творчість поета

603. Абліцов, В. А що як справді Петро Перебийніс – нащадок Максима Кривоноса? : [про укр. поета та голов. ред. журн. «Київ»] / В. Абліцов // Голос України. – 1996. – 21 верес. – С. 12.

604. Абліцов, В. «Листками шелестить душа моя осіння» : [до 65-річчя від дня народж. П. Перебийноса] / В. Абліцов // Уряд. кур’єр. – 2002. – 6 черв. – С. 12.

605. Бакуменко, О. Доброзвучна Муза : [один з нарисів про кн. поета П. Перебийноса «Пшеничний годинник»] // Доброзвучна Муза : 34 літ. портр. / О. Бакуменко. – Київ, 2016. – С. 385–396.

606. Баранов, В. П’ятнадцять років з Петром Перебийносом / В. Баранов // Київ. – 2007. – № 6. – С. 11–13.

607. Барчина, К. Пресвята чистота храму дивослова : [про свято поезії, зустріч з славним земляком П. Перебийносом в рід. селі Слободі-Шаргородській] / К. Барчина // Шаргородщина. – 2012. – 4 трав. – С. 8.

608. Білоус, Д. Петро Перебийніс : з нагоди виходу кн. «Третя спроба» : [пародія] / Д. Білоус // Поезія. – Київ, 1984. – Вип. 1. – С. 167.

609. Бортняк, А. Відблиск неба у калиновому цвіті : [про творчість П. Перебийноса] / А. Бортняк // Подільські криниці : хрестоматія з літ. рід. краю / упоряд. А. Подолинний. – Вінниця, 2001. – Вип. 2. – С. 357–359.

610. Бровченко, В. Гласний лист до поета : П. Перебийносу – 50 / В. Бровченко // Літ. Україна. – 1987. – 4 черв. – С. 5.

611. Варда-Просятківська, Л. «Повстане витоптане жито, І встане скошена трава…» : [про творчу зустріч з поетом П. Перебийносом на черговій «Літературній п’ятниці» в Нац. музеї Т. Г. Шевченка] / Л. Варда-Просятківська // Уряд. кур’єр. – 2007. – 3 лют. – С. 9.

612. Василашко, В. Шевченкове свято – з Шевченківським лауреатом : [про зустріч з талановитим поетом і журналістом, лауреатом Нац. премії України імені Тараса Шевченка Петром Перебийносом] / В. Василашко // Наука і суспільство. – 2010. – № 3/4. – С. 40–42.

613. Від неба : [лист-привітання родичів ювіляра П. Перебийноса] // Літ. Україна. – 2007. – 7 черв.

614. Віхи життя і творчості П. М. Перебийноса // Цивілізація дерев : поезія, драматургія / П. Перебийніс. – Київ, 2011. – С. 568–571.

615. Вознюк, Т. Граматичні групи авторських метафор : на прикладі поезій В. Базилевського та П. Перебийноса / Т. Вознюк // Дивослово. – 2010. – № 9. – С. 47–50.

616. Вознюк, Т. Фігури Петра Перебийноса : (дилогія «Чотири вежі») : словник / Т. Вознюк. – Немирів : [б. в.], 2006. – 72 с.

617. Вознюк, Т. М. Метафора в структурі поетичного тексту Петра Перебийноса / Т. М. Вознюк // Літературне краєзнавство Поділля в системі сучасної освіти : стан, проблеми, перспективи (матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., Вінниця, 22 берез. 2011 р.) : зб. наук. пр. : до 100-річ. ювілею ВДПУ імені Михайла Коцюбинського / голов. ред. О. М. Куцевол. – Вінниця, 2011. – С. 290–296.

618. Волощук, Г. Як добре, що в запасі ранок у мене є на кожен день... : [П. Перебийносу – 70] / Г. Волощук // Шаргородщина. – 2007. – 16 черв. – С. 4.

619. Волощук, Г. Щедре серце земляка : [поет П. Перебийніс подарував кн. б-ці с. Слобода-Шаргородська] / Г. Волощук // Шаргородщина. – 2005. – 27 квіт. – С. 4.

620. Гнатюк, М. Напередодні життєвого полудня : [до 50-річчя П. Перебийноса] / М. Гнатюк // Комсом. плем’я. – 1987. – 25 квіт.

621. Гнатюк, М. «Стань на почесну вахту, поезіє» : [до 50-річчя П. Перебийноса] / М. Гнатюк // Комсом. плем’я. – 1987. – 9 черв.

622. Гнатюк, Н. Новини української літератури : [про кн. П. Перебийноса «Княжа Лука»] / Н. Гнатюк // Він- ниччина. – 1999. – 4 верес. – (Літ.-мистец. вип. газ. «Зоряна криниця»).

623. Гнатюк, Н. Ю. Поет з планети Слобода : [до ювілею П. Перебийноса] / Н. Ю. Гнатюк // Вінниччина. – 1997. – 6 черв. ; Ковток джерельної води / Н. Ю. Гнатюк. – Вінниця, 2016. – С. 194–195.

624. Головному редакторові журналу «Київ» Петрові Перебийносу – 60! : [вітання, вірш-присвята] // Київ. – 1997. – № 5/6. – С. 11.

625. Гончар, О. Про секрети творчості : [про кн. вченого-філолога Т. Вознюка «Фігури П. Перебийноса» (дилогія «Чотири вежі»)] / О. Гончар // Літ. Україна. – 2006. – 10 серп. – С. 6.

626. Гонтарук, Л. Квітка поезії Петра Перебийноса / Л. Гонтарук // Освіта. – 2007. – 30 трав.–6 черв.

627. Грабовский, В. Два Крыла поэзии : [про поета П. Перебийноса] / В. Грабовский // Музыка грозы : стихи / П. Перебийнос ; пер. с укр. В. Родионова. – Харьков, 2007. – С. 3–6.

628. Грабовський, В. Пісня у борозні : [про поета П. Перебийноса] / В. Грабовський // Уряд. кур’єр. – 2004. – 30 жовт. – С. 8.

629. Грабовський, В. Сенс третьої спроби : шкіц до портр. П. Перебийноса / В. Грабовський // Укр. мова і літ. в шк. – 1986. – № 6. – С. 11–14.

630. Грабовський, В. Час, відлічений серцем : [про публіцист. лірику П. Перебийноса] / В. Грабовський // Літ. Україна. – 1991. – 13 лют. ; Сіл. вісті. – 1991. – 19 лют.

631. Гринчук, М. Мова рідна : поету-подоляку Петру Перебийносу / М. Гринчук // Шлагбауми долі : зб. худож.-док. творів для позакл. читання / М. Гринчук. – Крижопіль, 1992. – С. 6.

632. Даценко, П. «Земляки – земляку» : [про виставку творів худож. В. А. Флентюка в Шаргород. музеї образо- твор. мистецтва, присвячену 60-річчю від дня народж. поета П. Перебийноса] / П. Даценко // Шаргородщина. – 1997. – 9 лип.

633. Даценко, П. Світло червоного акорду : [штрихи до портр. поета П. Перебийноса] / П. Даценко // Дніпро. – 1984. – № 5. – С. 105–110.

634. Домчин, В. Авторам книжок – привітальний вінок : [віршовані міні-рец., в т. ч. на кн. Петра Перебийноса «Присягаю Дніпром»] / О. Домчин // Друг читача. – 1986. – 9 січ.

635. Домчин, В. Авторам книжок – привітальний вінок : Петру Перебийносу – автору збірника «Дар Вітчизни» : [вірш] / О. Домчин // Друг читача. – 1987. – 31 груд. – С. 5.

636. Доріченко, О. Одержимість музикою : [про пісен. творчість укр. поета П. Перебийноса] / О. Доріченко // Укр. муз. газ. – 2014. – № 4. – С. 10.

637. Дудник, І. Дух, що тіло рве до бою : [про зустріч з видатним земляком П. Перебийносом в м. Шаргороді] / І. Дудник // Шаргородщина. – 2012. – 22 черв. – С. 5.

638. Іваненко, В. Червоний колір чесного рядка : [про кн. П. Перебийноса «Небо твоє і земля»] / В. Іваненко // Дніпро. – 1980. – № 4. – С. 155–158.

639. Жар-птиця, яку нелегко упіймати : [про літ. вечір поезії, присвяч. творам П. Перебийноса, у рамках район. конкурсу серед б-к-філій за творами поетів-лауреатів Шевченківської премії у книгозбірні с. Майдану Він-ниц. р-ну] // Поділ. зоря. – 2014. – 15 трав. – С. 8 : фот.

640. Жикол, А. «Поміж усіх марнот чи втямить…» : [вірш із присвятою П. М. Перебийносу] / А. Жикол // Київ. – 1998. – № 1/2. – С. 51.

641. Катеринич, А. Пантеон класиків національної культури відкрили в Шаргороді : [до відкриття пантеону приєднався П. М. Перебийніс] / А. Катеринич // Вінниччина. – 2015. – 23 верес.

642. Катеринич, А. Славетні шаргородці з’їхались додому [у т.ч. П. М. Перебийніс] / А. Катеринич // Вінниччина. – 2012. – 8 черв. – С. 7.

643. Киринюк, В. Гуси-лебеді пам’яті : на Вінниччині відзначили 100-річчя Михайла Стельмаха : [серед присут. укр. письменників був П. Перебийніс] / В. Киринюк // Літ. Україна. – 2012. – 7 черв. – С. 1, 2.

644. Кобець, В. Многая літа Петру Перебийносу! : [Вінниччина відзначає 70-річчя від дня народження відомого поета] / В. Кобець // Вінниччина. – 2007. – 16 черв. – С. 2. – (Спец. вип. газ. «Хочу все знати»).

645. Ковальський, Т. Чуємо пісню Вашу запашну : [відзначення ювілею поета у рід. селі] / Т. Ковальський // Вінниц. газ. – 1997. – 26 черв.

646. Корнійчук, В. Рятуйте, люди, пісню! або Час виглядає сівача : [про пісен. творчість поета] / В. Корнійчук // Роздуми про театр, музику, літературу / В. Корнійчук. – Київ, 2007. – С. 291–292.

647. Короп, Н. Світлом виміряється життя : [до 60-річчя від дня народж. П. Перебийноса, відомого укр. поета] / Н. Короп // Шаргородщина. – 1997. – 4 черв.

648. Короп, Н. Шаргородщина вшанувала талант : [в с. Слобода-Шаргородська відзначили 60-річчя від дня народж. поета П. Перебийноса] / Н. Короп // Шаргородщина. – 1997. – 5 лип.

649. Короп, Н. «Я з цієї землі…» : [про зустріч Петра Перебийноса з читачами район. б-ки м. Шаргорода] / Н. Короп // Шаргородщина. – 2002. – 7 груд.

650. Красноштан, Ю. Княжа Лука кличе : [про поет. зб. віршів «Княжа Лука»] / Ю. Красноштан // Демократ. Україна. – 2000. – 13 січ.

651. Красноштан, Ю. «Ловлю ранкові зорі голубі» : нотатки з приводу виходу монографії П. Сороки «Світ поезій Петра Перебийноса» / Ю. Красноштан // Молодь України. – 1998. – 7 квіт.

652. Красноштейн, Ю. Кетяг пахучого бузку із подільського саду : [про поет. зб. «На світанку»] / Ю. Красноштейн // Молодь України. – 1998. – 2 жовт.

653. Крупка, В. П. Поезії «Сік землі» Петра Перебийноса і «Древо роду» Володимира Забаштанського : рецепція родового буття / В. П. Крупка // Перша Шаргородська наукова історико-краєзнавча конференція : матеріали конф., 17–18 жовт. / голова редкол. С. Д. Гальчак. – Вінниця, 2014. – С. 218–220.

654. Кульова, В. Петро Перебийніс – про землю, небеса і калинокровних родичів : [поет, уродженець с. Слобода-Шаргородська Шаргород. р-ну] / В. Кульова // Демократ. Україна. – 2006. – 18 лют. – С. 9.

655. Лазаренко, К. Вагоме гроно поезії : [про кн. П. Перебийноса «Гроно вогню»] / К. Лазаренко // Колгосп. вісті. – 1978. – 2 берез.

656. Лазаренко, К. Вірність червоному кольору : [про кн. П. Перебийноса «Червоний колір»] / К. Лазаренко // Колгосп. вісті. – 1979. – 25 січ.

657. Левчук, О. Тихше, політики, мовлять поети! : [про творчий вечір укр. поета П. Перебийноса] / О. Левчук // Літ. Україна. – 2007. – 8 лют. – С. 2.

658. Леськів, Б. Художність поетичної мініатюри : (на прикладі вірша П. Перебийноса «Затріщала, мов соло- ма…») / Б. Леськів // Київ. – 2000. – № 5/6. – С. 128–131.

659. Логвиненко, О. Не задля визнань : [до 70-річ.  ювілею письменника П. Перебийноса] / О. Логвиненко // Літ. Україна. – 2007. – 12 лип. – С. 2.

660. Логвиненко, О. Праправнук і прапрадід водночас : таким бачиться ліричний герой «Княжої Луки» / О. Логвиненко // Літ. Україна. – 2000. – 2 берез.

661. Марчук, М. Золота проба : [про кн. П. Перебийноса «Третя спроба»] / М. Марчук // Комсом. плем’я. – 1984. – 10 квіт.

662. Марчук, М. Світло доброти : [про кн. П. Перебийноса «Світловий рік»] / М. Марчук // Вінниц. правда. – 1983. – 14 січ.

663. Марчук, М. Слово народжує слово : [про дві зб. віршів «Калиновий костер» і «Пісня пам’яті»] / М. Марчук // Комсом. плем’я. – 1984. – 23 жовт.

664. Мельничук, А. Двічі в річку одну ступав : [до 75-річчя від дня народж. письменника П. Перебийноса] / А. Мельничук // Уряд. кур’єр. – 2012. – 20 жовт. – С. 19.

665. Мельничук, А. Чисте золото художності : [про творчість укр. поета] / А. Мельничук // Укр. форум. – 2002. – 16 верес.

666. Мовчанюк, Г. Пшеничний годинник – точний час : творчий профіль [П. Перебийноса, нашого земляка, письменника] / Г. Мовчанюк // Літ. Україна. – 2007. – 7 черв. – С. 7.

667. Мовчанюк, Г. У дзеркалі роси : [про творчість укр. поета П. Перебийноса з Вінниччини, зокрема про його зб. «Пшеничний годинник»] / Г. Мовчанюк // Уряд. кур’єр. – 2008. – 12 лют. – С. 12.

668. Мойсієнко, А. На рівні серця : [про поет. зб. «Пісня пам’яті» ; «Третя спроба»] / А. Мойсієнко // Літ. Україна. – 1985. – 5 верес.

669. Нагребецький, А. Н. Перебийніс Петро Мойсейович / А. Н. Нагребецький // Іменами багата земля Шаргородська / А. Н. Нагребецький ; керівник проекту М. В. Джига. – Вінниця, 2014. – С. 298.

670. Невмержицька, Т. Про слово Петра Перебийноса / Т. Невмержицька // Українознавство. – 2008. – № 1. – С. 57–59.

671. Новицький, О. Відблиск неба у калиновому цвіті : [про творчість поета] / О. Новицький // Вінниц. газ. – 1997. – 5 черв.

672. Овдій, Т. В гостях у літстудії «Горлиця» Університету «Україна» – поет, журналіст і громадський діяч Петро Перебийніс [Електронний ресурс] / Т. Овдій // Жінка-українка : мистец. веб-портал. – Електрон. дані і програми. – Режим доступу:http://bit.ly/2pnNuN9 (дата звернення: 22.02.2017), вільний. – Назва з екрана.

673. Олійник, Б. Родовід синівської любові : [про лірич. вірші поета] / Б. Олійник // Пісня пам’яті / П. Перебийніс. – Київ, 1984. – С. 3.

674. Осадчий, В. У високій світлиці : [про зустріч з поетом П. Перебийносом, м. Київ] / В. Осадчий // Літ. Україна. – 2006. – 16 лют. – С. 1.

675. Очима художника : [іл. художника К. Євтушенка до кн. П. Перебийноса «Присягаю Дніпром!»] // Літ. Україна. – 1985. – 19 груд.

676. Павличко, Д. Погляд з вічності : світ поезії Петра Перебийноса / Д. Павличко // Цивілізація дерев : поезія, драматургія / П. Перебийніс. – Київ, 2011. – С. 5–11.

677. Павличко, Д. Погляд поета : [про творчість письменника П. Перебийноса] / Д. Павличко // Літ. Україна. – 2007. – 5 лип. – С. 2.

678. Павличко, Д. Світ поезії Петра Перебийноса / Д. Павличко // Голос України. – 2006. – 15 лют. – С. 9 ; Літ. Україна. – 2006. – 16 лют. – С. 6 ; Літературознавство. Критика. Т. 1 : Українська література / Д. Павличко. – Київ, 2007. – С. 523–530.

679. Пастушенко, Л. Переосмислення міфів, або Поетичні вежі Петра Перебийноса / Л. Пастушенко // Віт- чизна. – 2005. – № 9/10. – С. 115–164 ; Знак скорпіона, або Переосмислення міфів / Л. Пастушенко. – Вінниця, 2010. – С. 104–117.

680. Петро Перебийніс : [поет, є корот. біогр.] // Миле серцю Поділля : поет. антол. / уклад. В. Сторожук. – Вінниця, 2006. – С. 21–25.

681. «Під калину серце покладіть…» : [про кн. «На світанку роси» П. Перебийноса] / підгот. Т. Ковальський // Вінниц. газ. – 1997. – 20 лют.

682. Пічкур, Д. З барвінку слово щире : [про літ.-мистец. вечір, присвяч. 60-річчю поета, у с. Слободі-Шаргородській] / Д. Пічкур // Вінниччина. – 1997. – 28 черв.

683. Пічкур, Д. С. Ну що ти, серце : [посвята П. Перебийносу] / Д. С. Пічкур // Скатертина на двох : поезії / Д. С. Пічкур ; ред. В. П. Сторожук. – Вінниця, 2005. – С. 186.

684. Подільський зорешлях : Петро Перебийніс // Квіт подільського слова : антол. творів сучас. письменників Вінниччини / уклад. В. Рабенчук. – Вінниця, 2010. – С. 285–287.

685. Подолинний, А. М. «Хліб слова» : (враження від нової книжки напередодні поетового ювілею) : [про зб. поезій П. Перебийноса «На світанку роси»] / А. М. Подолинний // Жити Україною : ст., рецензії, есе / А. М. Подолинний. – Вінниця, 2007. – С. 213–217.

686. Поезія Перебийноса : [про творчість заст. голов. ред. журн. «Дніпро»] // Комунар. – 1974. – 27 лип.

687. Пойда, О. А. «Стою у центрі родоводу... прапрадід і праправнук водночас...» : (метод. рек. до уроку літ. рід. краю за творчістю Петра Перебийноса в 11 кл.) / О. А. Пойда // Перша Шаргородська наукова історико-крає- знавча конференція : матеріали конф., 17–18 жовт. / голова редкол. С. Д. Гальчак.– Вінниця, 2014. – С. 220–225.

688. Попов, Т. Поезія – це надія : [про творчу зустріч з укр. поетом П. Перебийносом] / Т. Попов // Літ. Україна. – 2007. – 19 квіт. – С. 2.

689. Прокоф’єв, І. «Гарячі вітри історії» Петра Перебийноса / І. Прокоф’єв // Київ. – 2011. – № 6. – С. 177–179.

690. Прокоф’єв, І. Дзвін насіння – голос вічності, або Грані поетики Петра Перебийноса / І. Прокоф’єв // Київ. – 2015. – № 5/6. – С. 181.

691. Прокоф’єв, І. Поетична історіографія Петра Перебийноса / І. Прокоф’єв // Наук. пр. Кам’янець-Подільського держ. ун-ту. Філологічні науки. – 2008. – Вип. 16. – Т. 2. – С.48–53.

692. Пшеничний, Є. Петро Мойсейович Перебийніс / Є. Пшеничний // Українознавство. – 2013. – № 2. – С. 20.

693. Рабенчук, В. Ніч у Шаргородській духовній школі : Петрові Перебийносу / В. Рабенчук // Стожари Поділля : літ.-мистец. зб. / голов. ред. В. Лисенко ; відп. ред. С. Травнева. – Вінниця, 2008. – Вип. 1. – С. 41. – (Б-ка Він-ниц. обл. орг. НСЖУ).

694. Рибась, О. На Вінниччині – бум жіночої поезії : [22 березня зусиллями Вінниц. земляцтва на чолі з В. Безносюком було організовано творчий вечір поділ. поетес. Серед запрошених був укр. поет П. М. Перебийніс] / О. Рибась // Літ. Україна. – 2012. – 5 квіт. – С. 7.

695. Родіонов, В. Два крила / В. Родіонов // Апостоли слова : кн. есеїв / В. Родіонов. – Харків, 2007. – С. 49–52.

696. Родионов, В. Стихи-колосья Петра Перебийноса / В. Родионов // Эссе / В. Родионов. – Харьков, 2007. – С. 14–17.

697. Рубан, В. Він [П. Перебийніс] з покоління шістдесятників / В. Рубан // Дивослово. – 1997. – № 5/6. – С. 51–52.

698. Рубан, В. «Сади цвітуть, а я сивію…» : Петру Перебийносу – 60 / В. Рубан // Літ. Україна. – 1997. – 12 черв. – С. 6.

699. Рябий, В. Луни і відлуння : [автор розповідає про творчий та життєвий шлях укр. письменників, у тому числі про П. М. Перебийноса] / В. Рябий // Дзвін. – 2013. – № 8. – С. 122–136.

700. Сагач, Г. До Бога дорогу шукає душа : християнські роздуми про поетичну творчість Петра Перебийноса / Г. Сагач // Освіта. – 2006. – 1–8 листоп.

701. Салига, Т. Гіркою мовою калини : Cильвета Петра Перебийноса на тлі літпроцесу / Т. Салига // Дзвін. – 2006. – № 11/12. – С. 109–114.

702. Сердюк, В. Поезія проста, як хліб на столі : [ про презентацію кн. «Чотири вежі» поета П. Перебийноса : з матеріалами виступів письменників А. А. Дімарова, поетеси Н. Гнатюк] / В. Сердюк // Уряд. кур’єр. – 2006. – 14 лют. – С. 14.

703. Славинський, М. Передчуття невідомого : [поету П. Перебийносу – 70 років] / М. Славинський // Уряд. кур’єр. – 2007. – 8 черв. – С. 8.

704. Слабошпицький, М. Де шукати універсальний зміст: кілька уваг про поезію Петра Перебийноса / М. Слабошпицький // Київ. – 2004. – № 6. – С. 122–124 ; Цивілізація дерев : поезія, драматургія / П. Перебийніс. – Київ, 2011. – С. 564–567.

705. Слабошпицький, М. Підсумок першим вибраним. Нотатки про поезію Петра Перебийноса / М. Слабошпицький // Молода гвардія. – 1979. – 25 квіт.

706. Слабошпицький, М. Враження від нової книги поезій Петра Перебийноса. Перебийніс – поет не просто із мінорною струною / М. Слабошпицький // Вечір. Київ. – 1999. – 1 жовт.

707. Слапчук, В. Всеосяжна мить поезії : [про творчість П. Перебийноса] / В. Слапчук // Літ. Україна. – 2005. – 22 груд. – С. 6.

708. Сорока, П. Зерно поэзии : [про кн. віршів П. Перебийноса «Калиновый костер»] / П. Сорока // Комсом. знамя. – 1986. – 28 сент.

709. Сорока, П. На перехресті серця : до 60-річчя П. Перебийноса / П. Сорока // Дзвін. – 1997. – № 11/12. – С. 114–119.

710. Сорока, П. «Пече мене червоно-чорне око…» : [про П. Перебийноса] / П. Сорока // Львів літературний. – 1995. – Серп.

711. Сорока, П. Світ поезії Петра Перебийноса / П. Сорока, М. Ониськів. – Тернопіль : Джура, 2005. – 112 с.

712. Супронюк, О. Незнайома й знайома галактика Петра Перебийноса / О. Супронюк // Бібл. вісн. – 1996. – № 6. – С. 34.

713. Тендюк, Л. Джерельна глибина : [про лірич. дилогію П. Перебийноса «Чотири вежі»] / Л. Тендюк // Молодь України. – 2004. – 25 листоп.

714. Ткаченко, А. Пори віку і духу : [про поезію П. Перебийноса] / А. Ткаченко // Уряд. кур’єр. – 2005. – 12 лют. – С. 9.

715. Трошкова, А. Культ рідної землі : [поет.-співоче свято в Шаргороді, присвяч. 65-річчю поета П. Перебийноса] / А. Трошкова // Вінниччина. – 2002. – 26 листоп.

716. Трошкова, А. «Моя поезія – моє життя» : [про виставку фотосвітлин та творів укр. поета П. Перебийноса, уродженця с. Слобода-Шаргородська Шаргород. р-ну в район. б-ці] / А. Трошкова // Вінниччина. – 2001. – 12 верес. – С. 1. – (Спец. вип. газ. «Хочу все знати»).

717. Хоменко, Б. В. Зустріч з талановитою поезією / Б. В. Хоменко // Пам’ятаймо тую славу! : ст., рецензії, есе / Б. В. Хоменко. – Вінниця, 2012. – С. 176–179 : фот.

718. Хоменко, Б. В. Слово, адресоване сучасникові : [про поет. зб. П. Перебийноса «Передчуття дороги»] / Б. В. Хоменко // Комсом. плем’я. – 1976. – 22 січ.

719. Чернега, М. Вперше в Шаргороді побував Герой України : [про перебування в Шаргороді письменника – І. Драча, Героя України, та поета-земляка – Петра Перебийноса] / М. Чернега // Шаргородщина. –2007. – 20 жовт. – С. 6.

720. Чорна, Н. Одна на двох душа : [про відомого укр. поета, заслуж. журналіста України, Шевченківського лауреата П. Перебийноса] / Н. Чорна // Вінниц. край. – 2014. – № 4. – С. 90–100 : фот.

721. Чуйко, Т. Незникомі архетипи : [про творчу зустріч із поетом П. Перебийносом, Київ] / Т. Чуйко // Літ. Україна. – 2007. – 1 лют. – С. 2.

722. Шанюк, В. Мить увічненого слова : [про творчість поета] / В. Шанюк // Літ. Україна. – 2007. – 7 черв. – С. 7–8.

723. Шаргородщина вітає славних своїх земляків : фотомонтаж : [11 травня 2013 року на зустрічі з відомими шаргородцями побував наш земляк Петро Перебийніс] // Шаргородщина. – 2013. – 17 трав. – С. 7.

724. Шахова, Л. «Я спішу до людей» : П. Перебийносу – 60 років / Л. Шахова // Сіл. вісті. – 1997. – 6 черв.

725. Шустрова, А. Поета Петра Перебийноса земляки вітали з ювілеєм / А. Шустрова // RIA-Шаргород. – 2007. – 11 лип. – С. 5.

726. Шудря, М. Перед рядком заповіту : [про поета П. Перебийноса] / М. Шудря // Культура і життя. – 2006. – 8 лют. – С. 2.

727. Якубовська, М. «Чотири вежі» – енциклопедія народного духу : кілька штрихів до літ. портр. Петра Перебийноса / М. Якубовська // Освіта України. – 2007. – 15 черв. – С. 9.

728. Яцканин, І. До читачів близьких і далеких : [про поета П. Перебийноса] / І. Яцканин // Дукля (Словаччина). – 1992. – № 2. – С. 59–60.

 

2.2. Нагороди, літературні премії

729. Даценко, П. За нами – Вітчизна і народ : на здобуття Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка : [висунуто зб. П. Перебийноса «Дар Вітчизни», «Точний час»] / П. Даценко // Рад. Україна. – 1991. – 13 лют.

730. Горішній, А. Творчі лаври / А. Горішній // Він-ниц. газ. – 1999. – 21 січ. – Із змісту: Тернопільщина відзначила подолянина [П. Перебийноса літ. премією імені братів Богдана та Левка Лепких за поет. зб. «Точний час» і «На світанку роси»].

731. Сорока, М. Петро Перебийніс : [про творчість поета – лауреата премій ім. М. Островського, імені братів Богдана та Левка Лепких, заслуженого журналіста України Перебийноса П. М.] // Віщий гомін : укр. поезія другої половини ХХ ст. / упоряд., передм. та есе про поетів М. Сороки. – Київ, 2003. – С. 255.

732. Указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» – Перебийносу Петру Мойсейовичу // Шаргородщина. – 2004. – 3 лип. – С. 1.

733. Вершини явища культури потребують виваженої, справедливої оцінки : [про кандидатів на здобуття Нац. премії України імені Тараса Шевченка 2006 р., уродженців Вінниччини П. Перебийноса, Г. Тарасюк, О. Чорногуза] // Літ. Україна. – 2006. – 16 лют. – С. 1, 4, 5.

734. Короненко, С. Вчитися нам є в кого! : нотатки після вручення премії імені О. Гірника [поету П. Перебийносу, голов. ред. газ. «Літературна Україна»] / С. Короненко // Літ. Україна. – 2006. – 2 лют. – С. 1, 2.

735. Бакуменко, О. У космічній швидкості душі… : [на здобуття Нац. премії України імені Тараса Шевченка П. Перебийноса за кн. «Пшеничний годинник»] / О. Бакуменко // Культура і життя. – 2007. – 14 лют. – №7. – С. 3.

736. Волощук, Г. Як добре, що в запасі ранок у мене є на кожен день… : наші славні земляки : [про Петра Перебийноса, уродженця с. Слободи-Шаргородської, якому виповнилось 70] / Г. Волощук // Шаргородщина. – 2007. – 16 черв. – № 47/48. – С. 4.

737. Кобець, В. «Циганка наворожила, а мати благословила...» : [нашого земляка, ред. газ. «Літературна Україна», поета Петра Перебийноса нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня] / В. Кобець // 33-й канал. – 2007. – 1 серп. – С. 7.

738. Премія імені Дмитра Нитченка [відомого подвижника укр. слова, письменника, організатора освіт., культур. і літ. життя в Австралії. Цією премією було нагороджено поета П. Перебийноса] // Літ. Україна. – 2007. – 22 лют. – С. 2.

739. Щербацька, М. Оголосили ім’я лауреата премії ім. Михайла Коцюбинського : [ним став голов. ред. газ. «Літературна Україна», наш земляк П. Перебийніс] / М. Щербацька // 20 хвилин. – 2007. – 17 верес. – С. 2.

740. Клименко, В. Їм посміхнувся Шевченко : визначено лауреатів Шевченківської премії – 2008 : [у т. ч. П. М. Перебийноса] / В. Клименко // Літ. Україна. – 2008. – 6 берез. – С. 2.

741. Лауреати Шевченківської премії – 2008 : [Шевченківську премію в літ. номінації здобув укр. поет П. Перебийніс за зб. поезій «Пшеничний годинник»] // Молодь України. – 2008. – 6–10 берез. – С. 8.

742. Лубківський, Р. Невичерпний потенціал української культури : [про лауреатів Шевченківської премії 2008 року розповідає голова Комітету з Нац. премії України імені Тараса Шевченка] / Р. Лубківський // Літ. Україна. – 2008. – 13 берез. – С. 1–2.

743. Мовчанюк, Г. У дзеркалі роси : [про творчість укр. поета Петра Перебийноса з Вінниччини, зокрема про його зб. «Пшеничний годинник», яка пропонується на здобуття Нац. премії України імені Т. Г. Шевченка] / Г. Мовчанюк // Уряд. кур’єр. – 2008. – 12 лют. – С. 12.

744. «Моя основа – тут у цьому ґрунті…» : [про присудження поету Петру Перебийносу премії імені Тараса Шевченка] // Шаргородщина. – 2008. – 29 берез. – С. 4.

745. Петро Перебийніс – лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка 2008 року // Шаргородщина. – 2008. – 1 берез. – С. 1.

746. Перебийніс Петро Мойсейович : [про творчість і нагороди поета] // Літературна Шаргородщина : хрестоматія земляцтва. – Вінниця, 2008. – С. 36.

747. Сегеда, Ю. Серед лауреатів найпрестижнішої премії – наш земляк : [П. Перебийніс – поет і журналіст, лауреат 2008 року Нац. премії України імені Тараса Шевченка за зб. поезій «Пшеничний годинник»] / Ю. Сегеда // Вінниччина. – 2008. – 4 берез. – С. 4.

748. «Про присудження Національної премії імені Тараса Шевченка. 3 берез. 2008. № 193/2008» [серед нагороджених поет Петро Перебийніс] // Уряд. кур’єр. – 2008. – 12 берез. – С. 2.

749. Цього року Національні премії України імені Тараса Шевченка присуджені : [18 діячам мистецтва, в тому числі Петру Перебийносу] // Укр. мова й літ. в серед. шк., гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2008. – № 3. – С. 6.

750. Шевченківські лауреати – 2008 : [про присудження премії у літ. номінації укр. поетові Петру Перебийносу за збірку поезій «Пшеничний годинник»] // Літ. Україна. – 2008. – 6 берез. – С. 2.

751. Василашко, В. Шевченкове свято – з Шевченківським лауреатом : [Перебийносом П. М.] / В. Василашко // Наука і суспільство. – 2010. – № 3/4. – С. 40–42.

752. Майстер ліричного слова : [про відзначення 75-річчя лауреата Нац. премії України імені Тараса Шевченка, премій «Благовіст», Михайла Коцюбинського та ін., відомого громад. діяча та письменника Петра Перебийноса] // Собор. – 2012. – № 1. – С. 44 : фот.

753. Гнатюк, Н. Шевченківські лауреати – наші земляки : [перелік лауреатів, у тому числі поет П. Перебийніс] / Н. Гнатюк // Вінниц. край. – 2014. – Ювіл. вип. – С. 97–99.

754. Сегеда, Ю. Премію імені Анатолія Бортняка вручено поетові Петру Перебийносу під час щорічних днів пам’яті «Бортнякова весна» у рідному селі Анатолія Бортняка Жабокрич на Крижопільщині / Ю. Сегеда // Вінниччина. – 2014. – 21 трав. – С. 10 : фот.

755. [У Крижопільському районі на Вінниччині пройшло щорічне свято пам’яті земляка, поета А. Бортняка] : [під час свята було вручено літ. премію ім. Анатолія Бортняка поету Петру Перебийносу] // Літ. Україна. – 2014. – 29 трав. – С. 2.

756. Чорна, Н. Одна на двох душа : [про укр. поета, заслуж. журналіста України, Шевченківського лауреата Петра Перебийноса] / Н. Чорна // Вінниц. край. – 2014. – № 4. – С. 90–100 : фот.

757. 2008. Перебийніс Петро Мусійович // Письменники України – лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка (до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка) : рек. бібліогр. покажч. / Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки ; Б-ка ун-ту. – Луцьк, 2015. – С. 89–90.

2.3. Довідкові та бібліографічні матеріали

758. Єжелов, Г. Г. Перебийніс Петро Мойсейович / Г. Г. Єжелов // УРЕ : в 12 т. Т. 8 : Олефіни – Поплін. – 2-ге вид. – Київ, 1982. – С. 243.

759. «Зійшло у свідомості слово…» : (Петро Перебийніс) : бібліогр. список / підгот. Г. Ковтун ; коректор Г. Волощук ; комп’ютер. набір С. Ковтун ; Шаргород. район. б-ка. – Шаргород, 2007. – 7 с.

760. «Із прадідів-дідів я подоляк» : [коротка біогр. довідка] // Вінниц. правда. – 1985. – 16 лют.

761. Петро Перебийніс. Життя і творчість. До 80-річчя українського поета (06.06.1937) // Знаменні і пам’ятні дати Вінниччини 2017 року : хронол. довід. / уклад.: Г. М. Авраменко, О. Ю. Антонюк ; ред. С. В. Лавренюк ; відп. за вип. Н. І. Морозова ; Упр. культури і мистецтв Вінниц. обл- держадмін., Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. – Вінниця, 2016. – С. 188–196.

762. Петро Перебийніс і Шаргородщина : бібліогр. покажч. / уклад. Г. Ковтун ; відп. за вип. Г. Волощук. – Шаргород, 2017. – 43 с. – (Відомі люди краю).

763. Петро Перебийніс : поет // Письменники Радянської України : біобібліогр. довід. – Київ, 1976. – С. 267.

764. Петро Перебийніс : поет : [корот. біогр. довідка] // Письменники Радянської України : біобібліогр. довід. – Київ, 1981. – С. 207.

765. П. М. Перебийнос – лауреат республиканской премии им. Н. Островского // Писатели – лауреаты премий СССР и союзных республик : [справочник]. – Львов, 1980. – С. 227.

766. Перебийніс Петро Мойсейович // Письменники Радянської України. 1917–1987 : біобібліогр. довід. – Київ, 1988. – С. 466.

767. Перебийніс Петро Мойсейович // Шаргородщина : абетка відомих імен / підгот. Г. Ковтун ; коректор Г. Волощук ; комп’ютер. набір С. Ковтун ; Шаргород. район. б-ка. – Шаргород, 2006. – С. 9.

768. Перебийніс Петро Мойсейович : (6.VІ.1937, с. Слобода-Шаргородська Шаргород. р-ну Вінниц. обл.) // Шевченківські лауреати 1962–2012 : енциклопед. довід. / вступ. слово Б. І. Олійника ; авт.-упоряд. М. Г. Лабінський. – Вид. 3-тє, змінене і допов. – Київ, 2012. – С. 934–538.

769. Хоменко, Б. В. Перебийніс Петро Мойсейович (6.06.37) / Б. В. Хоменко // З-над Божої ріки : літ.-біобібліогр.  слов. Вінниччини / упоряд. і заг. ред. А. М. Подолинного. – Вінниця, 2001. – С. 262–264.

Іменний покажчик

Абліцов В. 603, 604

Авраменко Г. М. 761

Анастасов П. 557, 558, 563

Андрущенко В. 474

Анна Ярославна (571)

Антонюк О. Ю. 761

Антошкін Є. 554, 564, 576

Ахматова А. 589

 

Базилевський В. 19, 23

Бакуменко Д. О. 435

Бакуменко О. 20, 605, 735

Балла Л. 586

Баранов В. Ф. (502), 606

Барчина К. 607

Бассель Н. 535

Бахтєєв Б. 468

Берггольц О. 584

Бех В. 474

Білаш О. (459), 594

Біливода П. (455)

Білоус Д. 608

Близнець В. (403)

Близнець В. С. 451

Близнець Р. 403

Блок (202, 216)

Блок О. 559, 590

Бовкун В. 219

Бодю О. 522

Бойко І. 294

Бондаренко С. 16

Бортняк А. 609

Борщевський В. М. (412)

Боянжу М. 543

Бровченко В. 610

Бровченко В. Я. (390)

Бугорков С. 587

Бухбіндер Й. 562, 577, 588

 

Варда-Просятківська Л. 611

Васевський К. 523, 524, 530, 538

Василашко В. 17, 19, 612, 751

Вересюк В. 575

Вишеславський Л. 544, 565, 580

Вівташ Ю. (480)

Вієру Г. 566, 583

Вієру І. 525

Віканов І. Ф. (413)

Винниченко В. (443)

Власенко О. 6

Вознесенський А. 552, 585

Вознюк Т. 615, 616, (625)

Вознюк Т. М. 617

Войтило К. (510)

Волохатих Л. 38

Волощук Г. 618, 619, 736, 759, 762, 767

Воронько П. 3

 

Гагарін Ю. О. 30

Гальчак С. Д. 653, 687

Гета С. 119, 147

Гнатюк М. 7, 620, 621

Гнатюк Н. 622, 702, 753

Гнатюк Н. Ю. 623

Гонтарук Л. 401, 626

Гонтарук Л. Р. 512

Гончар О. 20, 271, 625

Гончарук З. 193

Гончарук З. В. 206

Горішній А. 730

Гоян Михайло (484)

Грабовский В. 627

Грабовський В. 361, 510,

519, 628, 629, 630

Грабовський Н. (519)

Григораш Д. (456)

Гринчук М. 631

 

Давидюк Д. Г. 535

Даник В. (428)

Даник В. О. 513

Даценко П. 15, 632, 633, 729

Денисенко В. 474

Денисенко А. В. 461

Деркач Д. 5

Дідик Анатолій (501, 503)

Дімаров А. А. 702

Довгий Олексій (388)

Домчин В. 634, 635

Донець Г. 151

Донець Г. П. 201

Доріченко О. 636

Драч І. 20, 374, 469, 486, 545, 719

Дудін М. 567

Дудник І. 637

Євтушенко К. 675

Єжелов Г. Г. 758

Ємельянов М. 274

 

Жикол А. 640

Жилкина Е. 136, 140, 150, 159

 

Забаштанський В. О. 392, (448)

Забаштанський Володимир (439, 445, 653)

Загребельний Павло (476)

Зануда І. 185

Згурський Л. 166

Земляний В. 454

Зленко Г. Д. 565

Злонкевич Я. 595

Зубанич Ф. 437

 

Іваненко В. 638

Ільтяй О. 9

Іщенко Андрій (73)

 

Кагарлицький М. (507)

Канцельсон А. І. (163, 397)

Карик Іван (386)

Карім М. 568

Касіян В. І. (395)

Катаєва Р. 591

Катеринич А. 641, 642

Киринюк В. 643

Кирпель І. 578

Кіріндась В. 517

Клименко В. 740

Клименко П. (441)

Кобець В. 644, 737

Кобринські (Гаврило, Юрій, Дмитро) (478)

Ковальський Т. 645, 681

Ковальова С. 509

Ковтун Г. 759, 762, 767

Ковтун С. 759, 767

Кодак М. 18

Козак С. 482

Колодійчук Є. (520)

Комісарова М. 555

Кононенко П. 494

Корнійчук В. 646

Короленко В. (326)

Короленко Ю. (326)

Короненко С. 734

Короп Н. 647–649

Коротич В. 1, 6

Корчагін П. (205)

Коскін В. 475, 488, 492, 493

Костенко-Київський В. 596

Костров В. 206

Красноштан Ю. 650, 651

Красноштейн Ю. 652

Крижевич Е. 116, 161, 180, 210, 229

Кругляк Ю. 271

Крупка В. П. 653

Кулієв К. 545, 546

Кульова В. 654

Купчишин М. 518

Куратов І. 531

Куцевол О. М. 617

Лабінський М. Г. 768

Лавренюк С. В. 761

Лазаренко К. 655, 656

Левчук О. 657

Леськів Б. 19, 658

Литвин В. 597

Ломонос М. (515)

Логвиненко О. 659, 660

Лубченко І. 468

Лубківський Р. 742

 

Мазоре І. 331

Максимов В. 532

Мамнєв В. 539

Марчук М. 661–663

Марчук Микола (498)

Масаутов Р. З. 535

Мельник (407)

Мельничук А. 664, 665

Мичак А. 518

Мілев Г. 530

Міняйло В. (469)

Мовчанюк Г. 20, 666, 667, 743

Мойсієнко А. 304, 668

Мокієнко Г. 24

Морозова Н. І. 761

Москалець А. 381

Мустай К. 533

Мушкетик Ю. 469

 

Наборський М. С. 380

Нагребецький А. Н. 669

Наливайко Д. 589, 590, 592

Невмержицька Т. 670

Незвал В. 592

Неруда П. 528

Новицький О. 9, 16, 671

Някляєв В. 547

 

Овдій Т. 672

Огородник М. 5

Озеров А. 161, 221, 235

Олійник Б. 673

Олійник Б. І. 768

Омельченко О. 337

Ониськів М. 711

Орач О. Ю. 187

Осадчий В. 674

 

Павличко Д. 23, 676–678

Павличко Дмитро (463)

Палийчук Б. 176

Палій Л. (440)

Пантюк С. (423)

Папаїка В. 598

Пастушенко Л. 679

Підпалий В. (427, 464)

Пінігін В. 109, 130

Пічкур Д. 431, 434, 682

Пічкур Д. С. 683

Побігай О. 442

Подолинний А. 333, 367, 449

Подолинний А. М. 685, 769

Пойда О. А. 687

Попов С. 387, 526–528, 540, 548

Попов Т. 688

Поляхівський Я. 599

Присовский Е. 11

Присовський Є. 14

Прокопенко В. П. 461

Прокоф’єв І. 689–691

Пронін В. 7

Пушкін О. 529

Пшеничний Є. 692

 

Рабенчук В. 361, 684, 693

Ратушна Ляля (112)

Раїм Ф. 534

Ренке Т. 494

Рибась О. 694

Родіонов В. 695

Родионов В. 21, 627, 696

Рождественський Р. 560, 581

Рубан В. 697, 698

Руданський Степан (424, 425)

Руденко В. 414

Рута Л. 495

Рябий В. (470), 699

Рябий М. 1

 

Сагач Г. 700

Салига Т. 701

Сафоник І. Ю. 379

Сегеда Ю. 747, 754

Секрет Г. 487

Секрет Г. В. 330, 436

Сердюк В. 702

Сидоржевський М. (458)

Сільваші Т. 134

Скрипник А. 7

Слабошпицький М. 1, 20, 23, (447), 704, 705, 706

Славинський М. 508, 703

Слапчук В. 707

Смирнов Л. 238, 281

Смирнов Л. С. 206

Соломуха А. 137

Сорока Л. 223, 298

Сорока М. 339, 731

Сорока П. 651, 708–711

Старшинов М. 569

Стельмах Михайло 643

Степаненко В. (472)

Сторожук В. 345, 680

Сторожук В. П. 377, 683

Стратілат М. (444)

Стрельбицький М. 22

Стрілець О. Г. (422)

Супронюк О. 712

 

Таловирі В. 600

Тарасюк Г. (733)

Татьянічева Л. 570

Твардовський О. Т. (545)

Тендюк Л. 19, 713

Теодоракіс Мікіс (97)

Теодоракис Микис (116)

Тимощук М. 601

Тихонов М. 571

Тичина Павло (555)

Ткаченко А. 20, 714

Ткаченко П. 4

Томенко М. 269

Трошкова А. 404, 438, 715, 716

Туревич В. Д. 461

 

Українка Леся (271)

 

Федоров В. 572

Федотов В. 556

Філатов А. 21

Філіпченко І. 43

Флентюк В. А. (632)

Фоняков І. 573

Франко (466, 505)

Франко І. (477)

Фросевич Л. 509

 

Хазрі Н. 574, 575

Хайкіна Д. 579, 582

Халімшо С. 549, 550

Хоменко Б. В. 3, 4, 9, 10, (481), 717, 718, 769

Хоменко Борис (490)

Хропотинський А. Г. 565

Хярм В. 551

 

Цеков Ю. 9

Цибін В. 541

Циганчук А. 256

 

Черінь Г. 19, 511

Черінь Ганна (453)

Чернега М. 719

Чілачава Р. 542

Чорна Н. 720, 756

Чорнобай О. 95

Чорногуз О. (733)

Чуйко В. 337, 370

Чуйко Т. 721

Шабанов В. 536, 537

Шабельников Л. П. 342

Шанюк В. 722

Шахова Л. 724

Шевченко Тарас (367), 612

Шевченко Т. Г. (46, 398, 372, 497)

Шиманович Я. 561

Шпак К. М. 271

Шудря М. 726

Шукшин Василь (134, 161)

Шульженко Клавдія (156)

Шустрова А. 725

 

Щербацька М. 739

 

Юсиф-заде Дж. 553

Юрашевич Л. 230

 

Яворський Г. 516

Яковчук О. 602

Якубовська М. 727

Яновський О. 25

Яцканин І. 728

Фотоматеріали

Мама Анастасія Левківна і тато Мойсей Феодосійович зі своїм первістком. 1938 р.

 

У рідній Слободі. 15 травня 2011 р.

 

У колі родиниЗ Іваном Драчем, письменником, Героєм України

 

Із Дмитром Павличком, письменником, Героєм України

 


Із Борисом Олійником, письменником, Героєм України

 


 Шевченківську премію П. М. Перебийносу вручає Президент України Віктор Ющенко

 


Орден від Патріарха Філарета. 2008 р.

 


Слухає вся Україна

 


У робочому кабінеті Олеся Гончара. Зліва направо – дружина В. Д. Гончар, родичка Тетяна, голова журі Міжнародної українсько-німецької літературної премії ім. О. Гончара П. М. Перебийніс, німецька письменниця і меценат Тетяна Куштевська, В. Д. Короленко-Перебийніс

 


З’їзд письменників України. Антоніна Царук (Кропивницький), Петро Перебийніс, Ольга Яворська (Львівщина). Ірпінь, 31 березня 2017 р.

Зміст

 

Від укладача ............................................................................3

 

Дмитро Павличко.

Погляд з вічності: світ поезії Петра Перебийноса ..........6

Іван Драч.

Мойсеєва криниця – криниця для Мойсея ....................14

Анатолій Подолинний.

«Рідна мово, росту я крізь тебе…» ..................................20

Ніна Гнатюк.

Поет з планети Слобода ..................................................21

 

Відгуки про творчість поета ................................................24

 

1. Твори Петра Перебийноса ...............................................27

1.1. Вибрані твори, окремі збірки ....................................27

1.2. Твори, надруковані у збірниках, альманахах, періодичних виданнях ...32

1.2.1. Поезії ....................................................................32

1.2.2. Публіцистика, передмови до книг, інтерв’ю .....72

1.2.3. Редактор, упорядник видань, рецензент ...........88

1.2.4. Переклади ............................................................90

1.2.5. Пісні на вірші П. Перебийноса ..........................98

2. Література про П. М. Перебийноса ................................100

2.1. Життя і творчість поета ..........................................100

2.2. Нагороди, літературні премії ..................................115

2.3. Довідкові та бібліографічні матеріали ...................119

 

Іменний покажчик ...............................................................121

 


Бібліографічне видання

 

 

«Поезіє, ти іскра між словами!»

 

До 80-річчя від дня народження Петра Перебийноса,

українського поета, журналіста, громадського діяча

 

Біобібліографічний покажчик

 

 

 

 

Відповідальна за випуск Н. І. Морозова,

заслужений працівник культури України

 

 

Укладач, комп’ютерний набір Л. І. Заря

 

Редагування С. В. Лавренюк

 

Комп’ютерна верстка, технічна коректура, дизайн,

обробка фотоматеріалів, оригінал-макет Н. В. Спиця

 

Підписано до друку 05.05.2017. Формат 60х84/16

Папір офсетний. Умов. друк. арк. 8.0.

Наклад 100 прим.

 

Друк ПП Балюк І. Б.

м. Вінниця, вул. Р. Скалецького, 15

Тел. (0432) 52-08-02


Поезіє, ти іскра між словами

 1. Від укладача
 2. Погляд з вічності: світ поезії Петра Перебийноса
 3. Мойсеєва криниця – криниця для Мойсея
 4. «Рідна мово, росту я крізь тебе…»
 5. Поет з планети Слобода
 6. Відгуки про творчість поета
 7. 1. Твори Петра Перебийноса
 8. 1.2. Твори, надруковані у збірниках, альманахах, періодичних виданнях
  1.2.1. Поезії (1959-1990 )
 9. 1.2.1. Поезії (1991-2016)
 10. 1.2.2. Публіцистика, передмови до книг, інтерв’ю
 11. 1.2.3. Редактор, упорядник видань, рецензент
 12. 1.2.4. Переклади
 13. 1.2.5. Пісні на вірші П. Перебийноса
 14. 2. Література про П. М. Перебийноса
  2.1. Життя і творчість поета
 15. 2.2. Нагороди, літературні премії
 16. 2.3. Довідкові та бібліографічні матеріали
 17. Іменний покажчик
 18. Фотоматеріали
 19. Зміст

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше