ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

  

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Січень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

 

 

Вінниця, 2017


Загальний розділ

Гайсин, О. В Ілляшівці відроджено Будинок культури : [бюджет проекту складає 1 млн. 300 тис. грн. Основні роботи по ремонту проводить фірма «Роксолана». Багато іншої роботи взяла на себе ілляшівська молодь. Раніше на суму 113 тис. грн було встановлено пластикові вікна та двері. 212 тис. грн витрачено на заміну 30% даху] / О. Гайсин // Тростянец. вісті. – 2017. – 1 січ. – С. 11.

Фоменко, Г. Є про що звітувати : [директор Ободівського сільського будинку культури Г. Фоменко висвітлила діяльність закладу, який вона очолює. Серед основних досягнень: відновлення роботи регіонального фестивалю музичного мистецтва «Ободівка – мелодійний край Поділля», капітальний ремонт даху Ободівського сільського будинку культури та проведення туди швидкісного Інтернету] / Г. Фоменко // Тростянец. вісті. – 2017. – 1 січ. – С. 12.

Пушкар, О. Покровитель культури 2016 : [«Покровителем культури 2016» від Оратівського р-ну було визначено Л. В. Онуку – директора підприємства ПрАТ «Агрофорт». У 2016 р. за кошти підприємства було відремонтовано Великоростівський сільський клуб, а також була надана фінансова допомога в організації та проведенні районного огляду-конкурсу «З Україною в серці»] / О. Пушкар // Обрії Оратівщини. – 2017. – 12 січ. – С. 1.

Руданський надихає й досі : [про творчу діяльність заслуженого працівника культури України, колишнього очільника відділу культури Калинівської райдержадміністрації В. Демідаса, який впродовж багатьох років в образі С. Руданського з’являвся перед глядачами на святі гумору ім. С. Руданського] // Прапор перемоги. – 2017. – 13 січ. – С. 4.

24 січня в приміщенні Ямпільської дитячої музичної школи під головуванням начальника відділу культури і туризму Ямпільської райдержадміністрації В. Замишляєва відбулася нарада з працівниками закладів культури району з питань діяльності закладів культури. Під час наради було обговорено наступні питання: про підсумки роботи закладів культури району за 2016 рік; основні пріоритети розвитку, плани та завдання на 2017 рік, а саме: створення умов для забезпечення діяльності галузі культури; забезпечення збереження музейного фонду; проведення капітальних, поточних ремонтів та здійснення технічного переоснащення закладів культури; інформатизація культурно-мистецької сфери; здійснення комплексу заходів щодо збереження пам’яток історико-культурної спадщини, розширення надання інформаційних послуг користувачам бібліотек, активізація пам’ятко-охоронної діяльності та створення умов для розвитку зеленого туризму в регіоні, написання проектів в галузі культури відповідно до умов 14 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

Ковтун, М. Життя присвячене гончарству : [автор статті розповідає про життєвий та творчий шлях заслуженої майстрині України, директора музею-садиби братів Герасименків, члена Національної спілки народної творчості України, майстрині гончарної справи Т. І. Шпак, яка урочисто відзначила свій 70-ти річний ювілей у Бубнівському будинку культури Гайсинського р-ну. Ювілярку привітали очільники району, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. Ричков, сільський голова, провідний методист обласного центру народної творчості з театралізованих заходів і свят З. Красуляк, заступник Вінницького обласного краєзнавчого музею С. Шароварська, родина, колеги, односельчани] / М. Ковтун // Трибуна праці. – 2017. – 27 січ. – С. 1. 

Бібліотеки Вінниччини

20 січня в читальному залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки відбулося засідання «круглого столу» з нагоди Дня Соборності України. У засіданні взяли участь представники депутатського корпусу та влади, викладачі історії шкіл району, які обговорювали історичне значення Соборності України та пов’язали його із сучасними тенденціями розвитку української держави, єдності та цілісності України.

 

Маршук, Ю. Презентація поетичних збірок : [у читальному залі Бершадської центральної районної бібліотеки відбулась презентація поетичних збірок «Життя Ісуса Христа» М. Рудика та «Вірую» З. Герун. Привітали авторів збірок очільники району, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Н. Герасимчук, директор Бершадської центральної районної бібліотеки Н. Лева, колеги-краєзнавці П. Маніленко, П. Похила, родини та друзі авторів. З напутнім словом до присутніх звернувся настоятель храму Української-Греко-Католицької Церкви протоієрей М. Будник] / Ю. Маршук // Бершад. край. – 2017. – 20 січ. – С. 3.

20 січня в приміщенні читального залу Тульчинської центральної районної бібліотеки до Дня Соборності України та 98-ї річниці підписання Акта злуки УНР та ЗУНР відбувся круглий стіл на тему: «Соборність України – завдання на всі часи». В категорії запрошених були: начальник відділу культури і туризму Тульчинської райдержадміністрації К. В. Третьякова, представники навчально-виховних закладів міста, громадських організацій, політичних партій, місцевих ЗМІ, працівники райдержадміністрації, бібліотеки. Під час урочистого заходу звучали виступи учасників, переможців учнівських конкурсів, які підготували вчителі Кирнасівської ЗШ I – III ступенів. Науковий співробітник Тульчинського краєзнавчого музею Г. В. Луценко донесла до слухачів інформацію з історії Соборності України. Завідуюча відділом обслуговування Т. П. Нурізянова представила коментований перегляд літератури на тему: «Ти одна і неподільна, Україно моя вільна».

20 січня у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці до Дня Соборності України було проведено «круглий стіл» на тему: «Україна-Соборна, єдина держава». Представники влади та громадськості району зібрались разом аби вкотре привернути увагу суспільства до теми єдності та цілісності України. Розпочався захід з вшанування пам’яті усіх полеглих за незалежність та соборність України. Екскурс з паралелями минулого і сьогодення для громадськості провели бібліографи Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки та викладачі історії Вендичанської, Серебрійської, Бронницької та Бандишівської ЗОШ, які ґрунтовно висвітлили історичне значення Соборності України та пов’язали їх із сучасними тенденціями розвитку незалежної української держави.

24 січня у приміщенні Вінницької міської бібліотеки-філії № 11 Pavlovka ArtGallery за сприяння «Вінницького Народного клубу фотомистецтва «Обрій» було представлено експозицію міжнародної Пінхольної виставки. Пінхол-фотографія – це зйомка фотокамерою спрощеної конструкції. Пінхол-камера – звичайна, світлонепроникна коробка з невеличким отвором, який і слугує об’єктивом. Фотографії, зроблені пінхолом відрізняються великою глибиною різкості та особливим малюнком, властивим саме такій зйомці.

26 січня в Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся патріотичний діалог до Дня пам’яті Героїв Крут «Юні оборонці Батьківщини». В читальному залі була оформлена тематична виставка «Любіть Україну, як вірні сини», на якій представлені документи, матеріали, свідчення про подвиг Героїв Крут. Вражені трагедією під Крутами, похоронами жертв більшовицького терору поети П. Тичина, О. Олесь, У. Кравченко, В. Поліщук та інші вилили свій біль, створивши проникливі поезії, присвячені пам’яті загиблих.

27 січня в читальному залі Ямпільської центральної районної бібліотеки для дорослих розпочався урок мужності до Дня пам’яті Героїв Крут «Під Крутами пішли в безсмертя». Бібліотекарі Р. Мелобенська та Н. Мудрик ознайомили молодь з однією із трагічних сторінок в історії України – нерівним боєм під станцією Крути, що став важливим сюжетом сучасної української історичної пам’яті, і вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія. Активну участь в заході взяла учнівська молодь. Присутні прослухали пісні про Україну у виконанні працівників Ямпільського районного будинку культури Ю. Казновської та І. Собко. Молодь вшанувала хвилиною мовчання пам’ять полеглих Героїв Крут. Фахівці бібліотеки підготували книжкову виставку «В серцях людських не вмерли Крути. Вони проклали у майбутнє шлях, щоб гордо майорів навіки жовто-блакитний України стяг».

Ковпак, Г. «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» : [працівники Піщанської центральної районної бібліотеки для дорослих провели урок державності в 10-му класі Піщанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей», присвячений Дню Соборності України. Бібліотекарі познайомили учнів з літературою, яка розповідає про історичне минуле України] / Г. Ковпак // Піщан. вісті. – 2017. – 27 січ. – С. 5.

Ліщинська, С. Соборність України: символ свободи та єднання : [у Соколівській сільській бібліотеці-філії Чернівецького р-ну до Дня Соборності України було проведено урок державності. На захід були запрошені молодь села та старшокласники. Фахівці бібліотеки підготували книжково-ілюстративну виставку «Соборна мати-Україна – одна на всіх, як оберіг». Огляд літератури провела завідувачка бібліотеки С. Ліщинська. Під час заходу діти читали патріотичні вірші, вивчали історію України] / С. Ліщинська // Чернівец. зоря. – 2017. – 27 січ. – С. 4.

Вітковська, Р. С. «Ми овіяні духом єднання» : [до Дня Соборності України у Борівську сільську бібліотеку-філію Чернівецького р-ну були запрошені учні сільської школи з метою ознайомлення та вивчення важливих події історії України в історичній годині «Ми овіяні духом єднання»] / Р. С. Вітковська // Чернівец. зоря. – 2017. – 27 січ. – С. 4.

27 січня в читальному залі Тульчинської центральної районної бібліотеки відбулося засідання круглого столу на тему: «Крути – символ українського патріотизму». На заході були присутні представники райдержадміністрації, навчально-виховних закладів міста, громадських організацій, місцевих ЗМІ, учнівська та студентська молодь, працівники бібліотеки. Високим патріотизмом була пронизана мистецька композиція «Сповідь розстріляних душ», за участю студентів Тульчинського училища культури режисерського відділу, яку підготувала провідний бібліотекар О. Л. Трембовецька. Звучали виступи вчителів історії України, зокрема: Тульчинського технікуму ветеринарної медицини В. О. Мензул, Тульчинської школи-інтернату-ліцею Л. А. Фадєєвої, Тульчинського училища культури Л. С. Городинської. Для учасників круглого столу було представлено архівне дослідження В. Вігуржинського «Крути – Тульчин…який зв’язок?».

29 січня в читальному залі Теплицької центральної районної бібліотеки до Дня пам’яті Героїв Крут пройшов урок патріотичного виховання «Крути – трагедія і гордість України». З вступним словом виступила завідуюча відділом обслуговування Т. Д. Дудник. Бібліотечні працівники М. В. Прокопенко, Ю. С. Надкирнична, Н. Л. Сандал познайомили учнів аграрного ліцею з сумною сторінкою нашої історії. Увазі присутніх було запропоновано перегляд літератури «Віддали життя герої за нашу свободу», організований бібліотекарем читального залу Т. В. Гелетюк.

Тупчій, Л. Відомий журналіст і педагог представив свою поетичну збірку : [25 січня в читальному залі КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. П. Вовкодава» відбулася зустріч учнів місцевих шкіл з поетом, педагогом, журналістом, літературознавцем, доцентом кафедри української літератури Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського В. Крупкою. Разом з поетом приїхала журналіст Вінницького обласного радіо В. Ганай. Представив шанованих гостей керівник міськрайонного літературного об’єднання «Калинове гроно» В. Горлей. Найактивнішим учасникам заходу В. Крупка подарував власну збірку] / Л. Тупчій // Жмерин. газ. – 2017. – 3 лют. – С. 7.

Січень з нагоди новорічно-різдвяних свят у Ямпільській районній бібліотеці для дітей було проведено народознавчий калейдоскоп «Зима прийшла з дарами – добрими святами». Бібліотекар Г. Ф. Снітко розповіла учням про новорічно-різдвяні свята. Діти розгадували загадки, прислів’я про зиму, читали вірші, щедрували. Також було оформлено виставку-вітання «На щастя, на здоров’я, на Новий Рік».

Січень Війтівська сільська бібліотека Бершадського р-ну взяла участь у конкурсі серед українських бібліотек «Бібліотека – як сучасний інформаційний центр», який провів благодійний фонд «Бібліотечна країна» в рамках проекту «Жива сучасна бібліотека» у співпраці з Українською бібліотечною асоціацією. Метою конкурсу було відзначення професійних успіхів і творчої ініціативи серед бібліотек України, забезпечення можливості надати благодійної допомоги бібліотекам з найцікавішими заявками. Учасниками конкурсу могли бути українські публічні бібліотеки всіх рівнів в особі представника бібліотеки. В рамках конкурсу було подано 128 заявок від сільських та міських бібліотек України з більшості областей. Журі відзначили 24 кращі бібліотеки, 10 – бібліотек-переможців та 14 бібліотек, які отримали заохочувальні призи, в тому числі і Війтівська сільська бібліотека. В якості призу бібліотека отримала нові книги сучасних авторів.

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

12 січня у читальному залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук в рамках чергових Стусівських читань відбувся літературно-мистецький вечір «Дай, Україно, гордого шляху», присвячений 79-й річниці від дня народження В. С. Стуса. У програмі відкриті читання та виступи письменників, поетів та літературознавців. Запрошені гості: українська поетеса Н. Ю. Гнатюк; поет С. Б. Чернілевський; старша сестра В. Стуса М. С. Стус, поетеса Т. В. Яковенко, письменник В. Д. Кобець, письменник, науковець А. М. Подолинний, письменник О. Є. Соловей, кандидат філологічних наук О. В. Пуніна, доцент М. В. Жилін, доктор історичних наук О. А. Коляструк, поет Ю. В. Юрчак. Студенти Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича та вокальне тріо «З роси й води» Вінницького районного будинку культури виконали музичні твори на вірші поета. Також в рамках вечору відбулася презентація виставки-портрету «Той, хто не гнув голови».

17 січня у відділі мистецтв відбулася презентація виставки живопису, фітоживопису, фітодизайну, петриківського розпису, соломо- та лозоплетіння. Вінницький дитячо-молодіжний художній «Центр Барви України» був заснований художниками-ентузіастами у 2001 р. Про успіхи молодих художників знає вся Україна і навіть за кордоном. Високий рівень фахових умінь і знань підтвердили персональні виставки учнів Центру в Україні (м. Київ), США, Данії, Флоренції, Великобританії. Визнанням високого рівня творчих робіт учнів є підтримка Фонду «Україна» Л. Кучми. Метою діяльності Центру є поєднання та вирішення творчих пошуків, експериментів, вивчення та впровадження в діяльність вихованців народних традицій та академічних знань. На виставці були представлені понад 60 робіт дітей віком від 4 до 12 років, що навчаються під керівництвом викладача І. М. Тесленка.

   

19 січня у секторі правової інформації відбувся урок державності, приурочений до Дня Соборності України «Соборність України – основа державності». Про знакову подію української історії, її державне та історичне значення розповів доктор історичних наук, професор О. К. Струкевич.

26 січня у секторі правової інформації відбулася зустріч-бесіда з громадською діячкою, правозахисницею, експерткою Коаліції з протидії дискримінації в Україні, головою ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» С. А. Дубиною за темою «Почути – Зрозуміти – Порозумітися».

26 січня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся творчий вечір «Час забирає свідків, але не пам’ять», присвячений 22-й річниці створення Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України». «Союз Чорнобиль України» – відома в Україні громадська організація, метою діяльності якої є захист прав чорнобильців та вплив на формування їх державних соціальних, медичних, пенсійних програм. Це – найактивніше, найчисельніше об’єднання постраждалих від Чорнобильської катастрофи в Україні. Захід супроводжували виставка документів про аварію на Чорнобильській АЕС, організована Вінницькою міською громадською організацією «Союз Чорнобиль України» та книжкова виставка «Поєднані Чорнобилем» (з фонду Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва).

26 січня у відділі економіки і новітніх технологій відбувся круглий стіл на тему: «Моя Нова поліція».

30 січня до відзначення Дня пам’яті Героїв Крут працівники сектору журнальної періодики провели День інформації «Крути – трагедія і гордість України» для студентів Вінницького технічного коледжу.

Музейна діяльність

10 січня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулася чергова подія від проекту «Мистецькі експедиції». Було відкрито виставку з назвою «АRT-родина. Возіянови». Митці О. Возіянов, О. Возіянов та О. Возіянова представили вінничанам свої роботи: графіка, акварель, живопис, іконопис. Після відкриття виставки, гостей очікувала концертна програма від молодого піаніста О. Леонова в музичній вітальні музею.

13 січня у виставковому залі Бершадського районного краєзнавчого музею відбулось щорічне театралізоване дійство «Щедра кутя. Новий рік» з використанням народних звичаїв та обрядів. Чудовими колядками і щедрівками вітали: вокальний ансамбль «Візерунки» та ансамбль «Кольорові парасольки», ансамбль окариністів «Дивограй» та вокальний дует К. Петришина і Н. Бабій Бершадської дитячої музичної школи, вихованці дитячої музичної школи із с. Джулинка та працівники районного будинку культури. Всіх присутніх зі святами привітали заступник голови районної ради С. В. Пересунько, начальник відділу культури і туризму Н. М. Герасимчук та директор музею О. М Горобець. Також всіх учасників дійства пригощали смачною кутею, традиційним узваром, цукерками та пиріжками, які працівники музею приготували власноруч.

20 січня в Бершадському районному краєзнавчому музеї до Дня Соборності України відкрилась виставка «Нам берегти тебе, Соборну і єдину». Оглянути виставку завітали студенти I курсу фельдшерського та медсестринського відділення Бершадського медичного коледжу, для яких було прочитано лекцію «Історичний урок єднання». Також студенти оглянули виставку «Трагедія Крут. Крізь призму минулого і сучасного». На завершення заходу студентами та працівниками музею було організовано флешмоб «Україна – єдина!» з рушником єдності Бершадщини.

Кравчук, Г. Калинове намисто Настиних пісень : [в Погребищенському районному краєзнавчому музеї відбулись культурно-мистецькі заходи, присвячені всесвітньовідомій фольклористці Н. Присяжнюк. На зустріч був запрошений внучатий племінник фольклористки Г. Марченко. Мелодійно на святі звучали колядки та щедрівки із книги «Пісні Поділля» у виконанні вокальної групи учнів міської школи № 2] / Г. Кравчук // Колос. – 2017. – 27 січ. – С. 1.

Бульба, І. Вечір пам’яті Антонюка Михайла Петровича : [у Жмеринському історичному музеї відбувся вечір пам’яті видатного педагога, краєзнавця, поета М. П. Антонюка. Фахівці Жмеринської центральної районної бібліотеки підготували тематичну книжкову виставку. На заході були присутні сини Михайла Петровича – Олег та Віктор] / І. Бульба // Жмерин. газ. – 2017. – 27 січ. – С. 6.

Макаревич, Л. Нескорені герої визвольного руху : [в музеї історії міста Козятин відбулася зустріч з автором книг «Кривавий слід війни» та «Заради життя на землі» Л. Кривовим. На зустріч завітали учні Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища на чолі з директором, педагоги, учні ЗОШ № 2. Від імені міської влади подякувала краєзнавцю-ветерану начальник управління культури та туризму Козятинської райдержадміністрації С. Рибінська] / Л. Макаревич // Козятин. експрес. – 2017. – 2 лют. – С. 4.

Театрально-концертна діяльність

Дудко, С. Оксана вже не та, або 25 років після черевичок : [15 січня на сцені Чернівецького районного будинку культури відбулася прем’єра комедії «Оксана вже не та, або 25 років після черевичок», створеної за мотивами однойменної повісті «Ніч перед Різдвом» класика української літератури М. В. Гоголя] / С. Дудко // Чернівец. зоря. – 2017. – 20 січ. – С. 4.

Музичне життя Вінниччини

Созанська, С. «На конкурс їдемо з прекрасними думками…» : [висвітлено здобутки вихованців Ямпільської дитячої музичної школи у 2016 р.] / С. Созанська // Ямпіл. вісті. – 2017. – 11 січ. – С. 3.

18 січня в залі Вінницької обласної філармонії І. Іваницька та «JAZZ city band» (м. Київ) презентували унікальний музичний проект «E.L.L.A» в пам’ять про легендарну американську джазову співачку Еллу Фіцджеральд. У програмі концерту прозвучали твори Джорджа Гершвіна, Коула Портера, Ірвіна Берліна, Бена Берні та інших знаменитих американських композиторів ХХ ст. Звучали безсмертні твори, які завдяки неповторному голосу, манері та таланту Елли, стали золотою класикою світової джазової музики: «Summertime», «Sweet Georgia Brown», «The Man I Love» та багато ін.

25 січня в залі Вінницької обласної філармонії для усіх поціновувачів класичного музичного мистецтва Академічний камерний оркестр «Арката» та солісти Н. Лановенко (сопрано, Вінниця), А. Яронь (фортепіано, Польща) презентували проект, присвячений творчості Людвіга ван Бетховена. У програмі вечора прозвучали: симфонія № 7, концертна арія «Ah, Perfido!» та концерт № 3 для фортепіано з оркестром.

28 січня у Вінницькій обласній філармонії відбувся вечір-концерт пам’яті В. Висоцького. С. Свердл, А. Сенченко, Ю. Воронюк, А. Жучинський декламували вірші та співали пісні улюбленого барда.

Кіномистецтво

П’ятківський, С. Кінотеатр під відкритим небом «Армагеддон» : [житель Хмільника обурюється станом приміщення колишнього міського кінотеатру «Дружба». Приміщення є комунальною власністю міської ради. В листопаді 2016 р. впав дах кінотеатру, а й досі нікому не має до цього діла. Сніг руйнує стіни, основу підлоги та фундамент. Байдужість та халатність комунальних служб і керівництва міста щоденно наносять збитки місцевому бюджету] / С. П’ятківський // Життєві обрії. – 2017. – 27 січ. – С. 1.

«Доки грім не гримнув» : [біля кінотеатру «Дружба», що знаходиться у м. Хмільник розпочалися роботи з впорядкування приміщення театру. Керівництво району запевняє, що ремонтні роботи будуть продовжуватися] // Життєві обрії. – 2017. – 3 лют. – С. 3.

Образотворче мистецтво

25 січня в Ямпільському музеї образотворчого мистецтва було відкрито фотовиставку «Наш рід з крем’яних порід» краєзнавця с. Довжок Ю. Зозулі. В експозиції представлені фотографії періоду ХХ ст. та інформаційні матеріли, які висвітлюють події на Ямпільщині під час Української революції 1917 – 1921 рр.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

«Ренесанс» – народний аматорський колектив : [висвітлено діяльність колективу Липовецького міського духового оркестру «Ренесанс». Очолює оркестр заслужений працівник освіти України О. Адамчук. В колективі, який складається з дев’яти чоловік є родинні династії: Кукурузи –батько і два сини, Попенки – два брати і дочка, Карпенчуки – батько, син й онук. У репертуарі «Ренесансу» – українська і світова класика, сучасні популярні твори. За вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність духовому оркестру восени 2016 р. було присвоєно звання «народний аматорський»] // Липовец. вісті. – 2017. – 13 січ. – С. 3.

Ткачук, І. Звітний концерт колективу «Джерельце» вкотре зібрав повну залу : [20 січня відбувся звітний концерт зразкового аматорського фольклорного колективу «Джерельце» Барської дитячої музичної школи. За десять років плідної діяльності колектив захистив почесне звання «зразковий», є активним учасником міських, районних та обласних концертів, є лауреатом Всеукраїнських та міжнародних фестивалів] / І. Ткачук // Барчани. – 2017. – 27 січ. – С. 8.

Концерт під відкритим небом : «Ворожея» зачарувала : [про плідну творчу діяльність Козятинського народного вокального колективу «Ворожея». Колектив був створений у 2005 р. Склад колективу відтоді не змінювався: Л. Ромасько, І. Хрищенюк, О. Скибінська, Н. Козачук. Традиційними є виїзди з концертами не тільки до Вінниці чи на Козятинщині, але й за межі України. Колектив двічі брав участь Міжнародному фестивалі «Ловєчкі», що проходив в м. Лежайськ (Польща). Репертуар колективу складається переважно з українських народних пісень в авторських обробках] // Козятин. експрес. – 2017. – 19 січ. – С. 4.

Піх, Н. Звідки такі талановиті діти? Із Шаргорода, звичайно! : [третій рік при Шаргородському районному будинку культури діє студія естрадного танцю «Royal Dance». В студії займається 120 дівчаток і хлопчиків віком від 4-х до 16-ти років. Учасники студії неодноразово брали участь у різних районних та обласних конкурсах. Сьогодні юні танцівники готуються до участі у Всеукраїнському танцювальному фестивалі «Барви дитинства», що відбудеться у Львові] / Н. Піх // Шаргородщина. – 2017. – 27 січ. – С. 4.

Райфурак, Н. Капела бандуристів «Струни серця» отримала почесне звання «зразкового колективу» : [більше 20-ти років в Могилів-Подільській гімназії працює капела бандуристів «Струни серця» під керівництвом А. Манакової. Заслуги колективу вагомі, це: щорічні перемоги в козацькому конкурсі «Струни вічності», обласному конкурсі «Різдвяні дзвіночки», обласному фестивалі обдарованої молоді «Проліски надії». На дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв «Сурми звитяги» капела бандуристів посіла І місце і представляла Вінниччину у Львові. Бандуристи виступають й на всіх міських заходах] / Н. Райфурак // Краяни. – 2017. – 2 лют. – С. 2.

Декоративно-прикладне мистецтво

Мельник, Г. Зима рукотворна у «Різдвяних феєріях» : [директор Могилів-Подільського будинку народної творчості, заслужений працівник культури України О. Городинська розповіла про здобутки в культурі краю та про особливості робіт новорічно-різдвяної виставки «Різдвяні феєрії», що експонується в очолюваному нею закладі] / Г. Мельник // Слово Придністров’я. – 2017. – 13 січ. – С. 9.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

9 січня у Теплику пройшов VIІІ районний фестиваль народної творчості «Різдвяні передзвони». На свято приїздять представники з усіх сіл, щоб показати кращих колядників, кращі вертепи, випічку та кутю, якою пригощають гостей свята. Цьогоріч до оселі Теплицького районного будинку культури завітали: народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Подоляни» Бджільнянського сільського будинку культури, фольклорні колективи: Розкошівського сільського клубу, Комарівського сільського клубу, Петрашівського сільського клубу, Карабелівського сільського клубу, Кивачівського сільського клубу, «Веселка» Маломочульського сільського клубу, «Василиха» Залузького сільського клубу, «Добропільчани» Великомочульського сільського будинку культури, «Яблуневий цвіт» Погорільського сільського клубу, «Перлина» Удицького сільського клубу, Степанівського сільського будинку культури, ансамбль Теплицької дитячої музичної школи, а також народний аматорський хор «Відродження» Теплицького районного будинку культури, народний аматорський колектив української пісні «Вишня» Теплицької централізованої бібліотечної системи, зразковий аматорський хор «Джерела» Теплицької дитячої музичної школи, солісти Л. А. Петюх, С. Гечу, І. Кучерявий, М. Самко та зразковий аматорський хореографічний колектив «Фантазія» Теплицького районного будинку культури.

14 січня у Вінниці відбулося відкриття фестивалю народної творчості «Різдвяне диво». Яскравою юрбою зібралися представники усіх районів області та міста (всього пів тисячі творчих людей!), а далі всі різдвяною ходою рушили до головної ялинки міста, де і розпочався святковий концерт «Засіємо добром». Фестиваль має на меті розвиток української національної культури та відродження відзначення одного з найсокровенніших свят річного релігійно-народного календаря в Україні, яким споконвіку вважається Різдво Христове. Біля ялинки у Центральному парку кожний район області мав свою світлицю, де були представлені роботи місцевих майстрів. А самі майстри проводили майстер-класи з лозоплетіння, вишивання, різьби по дереву тощо. Також гостям фестивалю пропонували спробувати кутю та випічку від господинь кожного району. Звучали стародавні колядки та щедрівки від кращих фольклорних та музичних гуртів Вінниччини.

14 січня працівниками клубу та бібліотеки с. Лукашівка Літинського р-ну проведено народознавчий вечір «Від свят Різдвяних вам благословення!». Учасники читали вірші і гуморески, лунали пісні «Цвіте терен», «Ой там на товчку, на базарі», «До куми кума ходила» у виконанні Л. Олішевської, В. Спеней, Л. Рябобик та подружжя Волкових. Сучасні пісні про зимові свята співали талановиті лукашівські діти Д. Колесник, Д. Персюк, В. Григоренко. Також на свято був запрошений народний хор «Прометей» під керівництвом Т. С. Кудліної, який виконував колядки та щедрівки.

    

14 – 15 січня народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» с. Бирлівки Бершадського р-ну гідно представив Вінниччину на фестивалі різдвяних пісень «Новий рік між двома дзвіницями» у Києві. У їхньому виконанні звучали стародавні колядки та щедрівки. Серед учасників заходу оргкомітетом фестивалю було обрано три найкращі колективи, яких було запрошено на святкове дійство до музею І. Гончара. Серед них і народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня», який до уваги глядачів презентував обряд «Маланки». Колоритні учасники настільки сподобалися глядачам, що вони ще довго не відпускали їх зі сцени. Колектив «Берегиня» співав автентичні українські пісні. Надзвичайно цікавими були і майстер-класи бирлівчан із давніх українських танців: «Коробочка», «Краков’як» та «Карапет». На завершення працівники музею частували колектив і гостей заходу традиційними різдвяними стравами. «Берегиня» вдячна за допомогу в організації поїздки на фестиваль начальнику відділу культури і туризму райдержадмінстрації Н. Герасимчук та Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП».

Козовіта, І. Різдвяне диво – 2017 : [13 січня у Гайсинському районному будинку культури відбувся районний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво – 2017». Кожна сільська територіальна громада презентувала різдвяні вертепи, запашну випічку, смачну кутю та інші вироби мистецтва. Учасники художньої самодіяльності порадували присутніх неперевершеним виконанням колядок та щедрівок. На святі були присутні представники влади району] / І. Козовіта // Трибуна праці. – 2017. – 18 січ. – С. 1.

Созанська, С. Ямпільщина колядує і щедрує : [колядники з усього району з’їхалися до Ямпільського районного будинку культури, щоб взяти участь у традиційному фестивалі колядок та щедрівок «Різдвяне диво». Біля будинку культури був встановлений вертеп, столи рясніли різдвяними стравами та виробами мистецтва. Зі словами привітань до учасників фестивалю звернулись представники влади району] / С. Созанська // Ямпіл. вісті. – 2017. – 18 січ. – С. 1.

Терлецький, Г. «Різдвяне диво» : [народний аматорський колектив «Перевесло» Куманівецького сільського будинку культури Липовецького р-ну гідно представив Липовеччину 14 січня у Вінниці на обласному фестивалі «Різдвяне диво»] / Г. Терлецький // Липовец. вісті. – 2017. – 18 січ. – С. 3.

Сидорчук, З. Зустріч з письменником : [в Іванівському сільському будинку культури Калинівського р-ну відбулася зустріч з видатним письменником-сатириком О. Чорногузом. На зустріч завітали шанувальники творчості письменника, мешканці села та представники Літинського літературно-мистецького об’єднання «Дзвінкова криниця», а саме: З. Сидорчук, співочий чоловічий дует «ЛіД», Н. Добра, О. Гуренко. З цікавою програмою на творчу зустріч прибули і члени літературно-мистецького об’єднання «Калинове гроно» з Жмеринки. В ході спілкування О. Чорногуз підписував шанувальникам свої книги, фотографувався з ними] / З. Сидорук // Літин. вісн. – 2017. – 19 січ. – С. 5.

Мозгова, Т. У Козятині звучали «Різдвяні дзвіночки» : [у Козятинському районному будинку культури пройшов другий районний фестиваль «Різдвяні дзвіночки», який зібрав на одній сцені колядницькі гуртки з різних куточків краю. Акапельно та в музичному супроводі впродовж двох годин звучали колядки і щедрівки. Заключним акордом фестивалю стало спільне виконання колядки «Нова радість стала»] / Т. Мозгова // Вісн. Козятинщини. – 2017. – 19 січ. – С. 1, 12.

Кондратюк, Л. Під зіркою Різдвяною : [в Іллінецькому районному будинку культури відбувся регіональний фольклорно-театралізований фестиваль «Під зіркою Різдвяною», участь в якому взяли народні аматорські колективи, а саме: народний аматорський ансамбль української пісні Іллінецького районного будинку культури «Відлуння», народний аматорський фольклорний колектив «Хутірські молодиці» Романово-Хутірського сільського будинку культури Іллінецького р-ну, аматорський фольклорний колектив «Козачка» Кам’янецького міського клубу Липовецького р-ну, аматорський фольклорний колектив «Червона калина» Кошланівського сільського будинку культури Оратівського р-ну, аматорський фольклорний дитячий колектив «Душі криниця» Немирівського районного центру дитячої та юнацької творчості, народний фольклорний ансамбль української пісні «Жорнищанка» с. Жорнище Іллінецького р-ну. По завершенні заходу всі учасники отримали Дипломи та подарунки від міського голови В. Ящука] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2017. – 19 січ. – С. 7.

Кучерявий, Ю. Маланка у Поповій Греблі : [відділ культури і туризму Чечельницької райдержадміністрації, Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» та виконком Поповогребельської сільської ради провели у селі етнофестиваль «Різдвяне диво» та «Весела Маланка». Вітали учасників фестивалю заступник голови райдержадміністрації О. В. Беседа, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації А. П. Шумило та сільський голова с. Попова Гребля В. В. Катеринич. У фойє будинку культури було представлено новорічно-різдвяні виставки сільських громад району та переглянуто документальний фільм «Весела Маланка». Після перегляду фільму програму фестивалю продовжили виступи колективів, а саме: жіночий вокальний колектив «Горлиця» с. Бондурівка; жіночий вокальний гурт «Солодкі ягідки» с. Вербка; жіночий фольклорний ансамбль «Рогізяночка» с. Рогізка; фольклорний колектив «Файні молодички та справжні козаки» с. Ольгопіль; чоловічий вокальний ансамбль Поповогребельського сільського будинку культури; фольклорний ансамбль «Мазурі» м. Кодима Одеської області] / Ю. Кучерявий // Чечельниц. вісн. – 2017. – 19 січ. – С. 1.

«Україна сміється – отже не здається» : [на Всеукраїнському святі сатири та гумору «Україна сміється – отже не здається», що проходило у Калинівці Вінницької області 14–15 січня мистецьку Жмеринщину представляли учасники народного аматорського колективу троїстих музик «Вусачі» Браїлівського будинку культури, а також С. Мартинчик – співробітниця Жмеринськго історичного музею, Л. Тупчій – провідний бібліограф-краєзнавець КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. П. Вовкодава», В. Горлей – поет, майстер гумору, член Національної спілки журналістів України та учасники міськрайонного літературно-мистецького об’єднання «Калинове гроно»] // Жмерин. газ. – 2017. – 20 січ. – С. 7.

Василенко, В. Смійтесь, люди, на здоров’я! : на Калинівщині відбулося свято гумору імені Степана Руданського : [гостей свята вітали очільники району, заступник начальника управління культури Вінницької облдержадміністрації В. Троян, директор обласного центру народної творчості Т. Цвігун, письменник О. Чорногуз, нащадок роду С. Руданського О. Боржковський. Порцію сміху, святкового настрою глядачам подарували члени народного театру «Вінок Руданського», учні загальноосвітньої школи № 1 м. Калинівки, учасники художньої самодіяльності Сальницького будинку культури, члени Вінницького куреня гумористів ім. С. Руданського, ансамбль Київського університету культури і мистецтв «Кралиця», фольклорний гурт «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, народний аматорський ансамбль троїстих музик «Вусачі» з Браїлова, народний аматорський духовий оркестр Стадницького сільського будинку культури, фольклорний колектив «Горлиця» Літинського районного будинку культури, вокальний ансамбль з Махнівки Козятинського р-ну «Калина»] / В. Василенко // Прапор перемоги. – 2017. – 20 січ. – С. 1, 3.

Відбувся перший районний фестиваль фольклорного мистецтва «Різдвяна зірка» : [в смт Чернівці відбувся районний фестиваль фольклорного мистецтва «Різдвяна зірка. Свято підготували працівники Чернівецького районного будинку культури. Дебютував на святі ансамбль працівників районного будинку культури «Сузір’я». Зачарували співом глядачів вихованці дитячого церковного хору та аматори художньої самодіяльності Березівського, Білянівського, Гонтівського, Борівського, Вила-Ярузького, Лозівського, Мазурівського, Володіївецького та Пелинівського клубних закладів] // Чернівец. зоря. – 2017. – 20 січ. – С. 5.

Іллінська, Н. Різдвяне диво : [організатор культурно-дозвіллєвої роботи з дітьми, підлітками та молоддю Піщанського районного будинку культури О. А. Локатир-Паращук презентувала світлицю Піщанського р-ну на IV обласному фестивалі народної творчості «Різдвяне диво». Близько двох годин кращі фольклорні та музичні гурти Вінниччини співали стародавні колядки. Піщанський район представляв народний інструментальний гурт «Смерека»] / Н. Іллінська // Піщан. вісті. – 2017. – 20 січ. – С. 5.

Дубчак, З. «Різдвяне мереживо» : [в приміщенні Шаргородського районного будинку культури був організований районний фестиваль «Різдвяне мереживо». Сільські громади представляли роботи своїх майстрів, порадували присутніх неперевершеним виконанням колядок та щедрівок народний аматорський камерний вокальний ансамбль «Ірмос» Шаргородської дитячої музичної школи та хор «Део Граціас» храму святого Флоріана. Різдвяно-новорічні витинанки читачки Шаргородської районної бібліотеки для дорослих Н. Голоднюк вразили присутніх витонченою технікою роботи. Привітали учасників та гостей фестивалю очільники району] / З. Дубчак // Шаргородщина. – 2017. – 20 січ. – С. 4.

Макух, Н. Коляда від хати до хати, від серця до серця : [в Тростянецькому р-ні відбувся районний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво». Цьогоріч він проходив вшосте. Самодіяльні артисти району демонстрували глядачам особливий народний скарб – колядки та щедрівки. У фойє Тростянецького будинку культури було розгорнуто святкові світлиці. Привітали учасників фестивалю очільники району, начальник відділу культури райдержадміністрації В. Дворський. Всього свою майстерність показали колективи з 8-ми населених пунктів, а також два колективи Тростянецького районного будинку культури] / Н. Макух // Тростянец. вісті. – 2017.– 20 січ. – С. 2.

Косенко, Л. «За столом збирається родина, йде з добром свят-вечір по землі» : [14 січня творчі колективи з Тростянецькогор-ну взяли участь в обласному святі «Різдвяна зірка». Святковою колоною з колядками та щедрівками під супровід народного духового оркестру Тростянецького районного будинку культури колективи всіх районів пройшли центральною вулицею Вінниці. Також гостям свята були представлені світлиці з різдвяними стравами та роботами майстрів декоративно-прикладного мистецтва] / Л. Косенко // Тростянец. вісті. – 2017. – 20 січ. – С. 6.

Терлецький, Г. Фінальний акорд новорічних свят : [начальник відділу культури і туризму Липовецької райдержадміністрації Г. Терлецький детально розповідає про учасників та переможців VI районного фестивалю народної творчості «Різдвяне диво»] / Г. Терлецький // Липовец. вісті. – 2017. – 20 січ. – С. 1.

20 січня в приміщенні Шаргородського районного Будинку культури відбулися районні заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України під гаслом: «Соборна. Вільна. Неподільна! Моя Україна». Районні заходи розпочались з урочистого зібрання, в якому взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації В. Роздоба, голова районної ради М. Попов, заступник голови райдержадміністрації М. Гавліцький, заступник голови районної ради В. Федоришин, начальники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, голови районних організацій політичних партій та громадських формувань, керівники підприємств та установ з членами трудових колективів, представники районних ЗМІ. По закінченні урочистих зборів, працівниками районного будинку культури, Клекотинського та Мурафського сільських будинків культури, а також вихованцями дитячої музичної школи був підготовлений та продемонстрований святковий концерт, присвячений світлому святу української державності – Дню Соборності України.

Заливадна, Л. Колядує Крижопілля, колядує вся земля : [17 січня фольклорні колективи сіл Крижопільського р-ну взяли участь у районному фестивалі народної творчості «Різдвяне диво – 2017». Гостей та учасників фестивалю привітали очільники району] / Л. Заливадна // Сіл. новини. – 2017. – 24 січ. – С. 1.

Козовіта, І. Відзначили День Соборності України : [у Гайсинському районному будинку культури урочисто відзначили День Соборності України. В святковому заході взяли участь очільники району, військовослужбовці, громадськість. Майстри та аматорські колективи Гайсинщини підготували святковий концерт «Україна – моя гордість і слава»] / І. Козовіта // Трибуна праці. – 2017. – 25 січ. – С. 1.

Шевчук, Л. Єднаймося, браття! : [20 січня в Гайсинському районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди 98-ї річниці проголошення Соборності України. На святі зібралися представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, політичних формувань, громадських організацій, трудових колективів, громадськості. Працівники відділу культури, майстри й аматорські колективи Гайсинщини представили свої таланти в святковому концерті «Україна – моя гордість і слава». Хвилиною мовчання присутні вшанували усіх загиблих вірних синів України, що в різні роки віддали своє життя за свободу та єдність України] / Л. Шевчук // Гайсин. вісн. – 2017. – 26 січ. – С. 1.

Бард, О. На обласному «Різдвяному диві» : [14 січня у Вінниці відбувся IV обласний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво», який зібрав близько півтисячі учасників з кращих народних аматорських колективів, майстрів традиційних ремесел, господинь та господарів зі святковими стравами. Козятинський район представляв народний аматорський гурт української пісні «Подоляни» Вівсяницького сільського будинку культури] / О. Бард // Вісн. Козятинщини. – 2017. – 26 січ. – С. 1.

Світ активно долучився до запропонованого вінничанином флешмобу виконання пісні «Щедрик» : [в рамках відзначення 100-річного ювілею першого публічного виконання всесвітньовідомої обробки М. Д. Леонтовича народної пісні «Щедрик» в Інтернет-мережі продовжується поширення Інтернет-флешмобу. На сьогодні флешмоб нараховує близько 200 варіантів виконання композиції. Після закінчення флешмобу планується зібрати усі відеозаписи і передати їх у колекцію музею М. Д. Леонтовича у с. Марківка Теплицького р-ну] // Життєві обрії. – 2017. – 27 січ. – С. 3.

У районі відзначили День Соборності України : [до Дня Соборності в Жмеринському районному будинку культури відбулися урочистості за участю керівництва району, депутатів районної ради, громадськості.. Концертну програму підготували працівники та вихованці Жмеринського районного будинку культури та Жмеринської музичної школи. Фахівці Жмеринської центральної районної бібліотеки підготували тематичну виставку «Хай квітне у віках Соборна Україна»] // Жмерин. меридіан. – 2017. – 28 січ. – С. 1.

Січень в рамках новорічно-різдвяних заходів біля головної ялинки Вінниці відбувся фестиваль національних меншин «В нас різні мови і обряди, та все ж єдина ми сім’я». Серед колективів, що виступили на святі були ансамбль «Відродження» Київської Вірменської громади; ансамбль народного танцю «Джерельце»; Циганський шоу-театр «Андо Шатро» Вінницького регіонального центру культури та мистецтв циганського народу «Девлеса, Ромале! («З Богом, цигани!)»; гурт вінницької єврейської громади «Knafaim (Крила)»; ансамбль «Купалінка» Вінницького обласного земляцтва білорусів, а також вінницькі співачки О. Славна та Е. Мбані. Під час святкового концерту лунали народні пісні Молдавії, Білорусі, Англії, США, циганські та єврейські наспіви. Танцювали запальні вірменські,осетинські, польські, єврейські танці.

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua

 


Хроніка культурного життя Вінниччини
Cічень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше