ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

Версія для друку

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

2 лютого до 110-ї річниці з часу відкриття головної книгозбірні області відділ краєзнавства презентував книжково-ілюстративну виставку-ювілей «Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва на історичних паралелях» в рамках акції «День відкритих дверей». Представлена література інформує про діяльність бібліотеки протягом 1907-2016 рр. Родзинкою експозиції є світлини, на яких відображена історія бібліотеки та її сьогодення.

2 лютого з нагоди 110-річчя заснування Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук було презентовано виставку фотоілюстрацій «Бібліотека – книга – читач». На експозиції представлені унікальні світлини, що зображають приміщення, інтер’єр, читачів, працівників, насичене життя «Тімірязєвки» у різні періоди часу.

2 лютого у читальному залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва в рамках акції «День відкритих дверей» відбулася авторська презентація книги філолога, публіциста, політика П. Амітова «Підла війна». Павло Михайлович Амітов народився у 1939 р. в м. Єнакієве Донецької області. З 1958 по 1961 рік служив в армії. Згодом закінчив філологічний факультет Ростовського державного університету. У студентські роки писав вірші та входив до групи поетів факультету. Після закінчення університету працював у газеті, на телебаченні, в кіностудії Мінвуглепрому України, прохідником у шахті. «Підла війна» розповідає про донеччанина, який після страшних подій 2014 р. змушений був покинути рідне місто. Бути справжнім патріотом України в Донецькій і Луганській областях завжди було справою небезпечною. Особливо в періоди соціальних загострень. Амітов пише про те, як він бачить повернення окупованого Донбасу до складу України. В своїй книзі він оголошує вердикт: «Якщо неупереджено розібратися, то кожен президент, кожен уряд, кожен новий склад Верховної Ради тією чи іншою мірою сприяли досягненню державою за більш ніж двадцять років такого стану, при якому Україна виявилася нездатною захистити свою територіальну цілісність і забезпечити належну охорону власних кордонів». Павло Амітов – це людина, яка представляє для нас інтелектуальний, культурний та патріотичний Донбас. До уваги усіх присутніх були представлені відеослайди про громадську діяльність письменника та книжково-ілюстративну виставку із фондів Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва: «Велика війна 2014: Україна…: виклики, події, долі», підготовлена фахівцями відділу ПЗ, МБА та видачі літератури.

2 лютого у читальній залі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася презентація книги заслуженого журналіста України, головного редактора газети «Порадниця» Т. Власюк «Порадницька гостина. Історії життя та успіху», що вийшла у видавництві холдингу СО-ОР media. Це вже друге видання авторського проекту Т. Власюк «Порадницька гостина». За 15 р. його існування на сторінках газети в гостях у журналіста побувало близько 170 українців – талановитих, визнаних, успішних, які своєю працею, своїм талантом творять мистецьку, наукову та спортивну славу України. У програмі зустрічі: ведуча – Я. Бондарчук, бібліотекар ІІ категорії відділу краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва; привітання – Н. Морозова, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, заслужений працівник культури України. Виступи: Т. Власюк, головний редактор газети «Порадниця», заслужений журналіст України; О. Хронюк, начальник відділу передплати та маркетингу газети «Порадниця»; Д. Шепель, відповідальний випусковий тижневика; В. Лосовська, викладач-методист Вінницького коледжу НУХТ, координатор культурних заходів ГО «Центр «Культурна стратегія – ХХІ», заслужений працівник освіти України. До уваги присутніх фахівці сектору підготували перегляд газетних публікацій із фонду Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва «Порадниця» – всеукраїнська газета для всієї родини».

9 лютого у відділі документів іноземними мовами Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся тематичний вечір «Японія далека і близька» в рамках відзначення Року Японії в Україні (Указ Президента України від 11.01.17 №1/2017 «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні»). 11 лютого в Японії відзначали День заснування держави (Кенкоку Кінен но хі), важливе свято для кожного громадянина країни, яке є загальнонаціональним вихідним днем. З цієї нагоди працівники ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організували зустріч, на якій кожен охочий відкрив для себе власну сторінку Японії. До уваги присутніх було запропоновано інформацію про різні сторони японської дійсності, конкурси й вікторини, музичні номери, декламування віршів японською мовою, ознайомлення із всесвітньо відомими японськими бойовими мистецтвами, предметами побуту. Супроводжувала вечір книжкова виставка «Японія далека і близька», на якій було представлено найкращі зразки документів із фондів ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва про Японію, її історію, культуру, побут.

15 лютого до 110-літнього ювілею Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відділ рідкісних і цінних видань підготував книжкову виставку «З фондів головної книгозбірні Поділля». На експозиції представлені унікальні книги, що презентують Гоголівську бібліотеку з часу її відкриття у 1907 р. та наступні періоди, а також сучасні видання з дарчими підписами авторів.

15 лютого з нагоди святкування 110-ї річниці з часу відкриття Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва у відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури оформлена книжково-ілюстративна виставка «Присвята книзі та слугам її мудрості».

15 лютого у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулись урочистості з нагоди 110-річного ювілею. Свої вітання бібліотекарям підготували вінницькі творчі колективи, місцеві поети й письменники, столичні літератори. Вітали бібліотеку та її керівника Н. Морозову й представники громадськості та влади. Зокрема, зачитали звернення з нагоди ювілею від Голови Верховної Ради України А. Парубія. Грамоти працівникам бібліотеки вручив заступник голови-директор Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА І. Івасюк. Згадував часи дитинства і юності, коли починав відкривати для себе скарби бібліотечної мудрості, народний депутат України О. Домбровський. З нагоди ювілею в бібліотеці влаштували тематичну книжково-ілюстративну виставку та експозицію «Бібліотека-книга-читач», а відділ рідкісних і цінних видань підготував книжкову виставку «З фондів головної книгозбірні Поділля». Бібліотека осучаснюється, запроваджує нові технології, але головними в її стінах завжди залишаються книга та читач.

 

16 лютого в рамках науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю» у відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва пройшла презентація довідника Т. Кароєвої «Вулиці Вінниці: з історії декомунізації».

16 лютого вихованці Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» завітали у Вінницьку ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва з привітаннями до 110-ї річниці заснування бібліотеки. Вони подарували працівникам та відвідувачам книгозбірні мелодії та пісні, під супровід шумового оркестру, у власному виконанні.

20 лютого у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва пройшло заняття творчих майстерень в рамках проекту «Живи, мистецтво, у руках майстрів». Майстер-клас з курсу образотворчого мистецтва по скетчінгу на тему: «Міський пейзаж» провела художник-педагог Н. Ю. Дерлиця. Вона ознайомила з теорією та технікою виконання пейзажу постійних членів гуртка та всіх присутніх на заході.

21 лютого у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва пройшов мистецький ранок-концерт «Геній української музики», присвячений 175-й річниці від дня народження українського композитора, піаніста, основоположника української музики М. Лисенка. Захід проведено в рамках циклу «Кроки назустріч мистецтву» з метою ознайомлення з життям і творчістю видатного українського композитора учнів дитячої музичної школи № 2, вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» та їх батьків. Ведуча заходу – викладач фортепіано О. І. Орещук.

21 лютого управлінням у справах національностей та релігій і культури та мистецтва облдержадміністрації спільно з національно-культурними товариствами області у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося літературно-мистецьке свято у рамках культурологічного проекту «Мови різні – душа одна», приурочене до Міжнародного дня рідної мови. На щорічному святі Рідної мови юним глядачам-студентам Вінницького гуманітарно-педагогічного та торгово-економічного коледжів було представлено мови, на яких розмовляють представники національних спільнот, що проживають у області. Разом із співучою та неповторною українською мовою звучали вірші та пісні на польській, білоруській, грузинській, азербайджанській, ромській, кримсько-татарській, німецькій мові та на ідиш. До учасників заходу зі словами подяки звернувся начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І. Салецький. На захід завітала Консул Республіки Польща у Вінниці пані Уршуля Філіпковська. Присутність на літературно-мистецькому святі членів Ради національно-культурних товариств Вінниччини, свідчить про увагу з боку представників національних спільнот до проблематики збереження мов історичних батьківщин.

 

Музейна діяльність

Лютий – Березень у малій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею демонструватиметься виставка скульптури малих форм видатного художника В. Щербини та його учениці М. Антропової «Порцелянові перевтілення». Тут представлено 60 творів різного формату та тематики, на яких авторів надихала світова і українська літературна класика, фольклор, міфологія, історичні сюжети і циркові сценки. Яскраві образи втілені у вишуканій технології – це порцеляна з підглазурним розписом, а також так званий бісквіт (порцеляна особливого випалу без глазурі і розпису). В. Щербина все життя присвятив порцеляні, він працював на відомих українських виробництвах, довгий час був головним художником Київського експериментального кераміко-художнього заводу. Зараз майстру 91 рік. За весь час ним було створено понад тисячу унікальних робіт. Ціла низка цих творів стала хрестоматійними, вони окраса багатьох музейних зібрань та приватних колекцій. З 2007 р. з майстром стала працювати М. Антропова, яка допомагала у процесі створення форми і розписувала статуетки. Більшість представлених на виставці творів – спільна робота художників. Майстриня сама приїхала презентувати виставку у Вінницькому музеї та розповіла про своє захоплення порцеляновою скульптурою.

8 лютого у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулась презентація фотоальбому і виставки відомого українського майстра фотографії, члена Національних спілок журналістів і фотохудожників О. Гордієвича «Театр синичок». Відкрив виставку Головний редактор журналу «Вінницький край», заслужений журналіст України, письменник В. Вітковський. Також привітати митця з виходом альбому прийшли колеги, друзі, знайомі. В експозиції представлено 23 роботи з майже 600 фотографій, зроблених автором протягом кількох зимових місяців 2015-2016 рр. Знавці фотографії відмітили технічну складність поставлених автором завдань, які йому з успіхом вдалося вирішити. Альбом виданий Бібліотекою журналу «Вінницький край» за сприяння Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної Ради.

10 лютого в обласному художньому музеї урочисто відкрилась виставка художніх робіт заслужено художника України Г. Зорика. В двох залах художнього музею зібралось чимало поціновувачів робіт художника. Виступаючи перед присутніми, перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації А. Гижко відзначив, що роботи, які тут представлені, це не просто роботи митця, а роботи, які увійдуть в історію України. До вітань приєднались також представники Тульчинської громади на чолі з головою районної державної адміністрації М. Підболячним. По завершенню офіційної частини відкриття виставки всі присутні змогли насолодитися творчими роботами майстра пензля.

14 лютого в Бершадському районному краєзнавчому музеї відбулась презентація карти України «Вишивана моя Україна», яку своїми руками вишивали казначеї центрального апарату та усіх територіальних органів Державної казначейської служби України, притаманними для кожного регіону орнаментами. Вишивалась карта у період 08.08.2016 по 21.10.2016 рр. Карта «Вишивана моя Україна» вражає різноманітністю вишивок та орнаментів на ній, адже кожен з них передає своєрідність населеного пункту і розповідає за допомогою фарб про історію та дух їх жителів. Участь у заході взяв колектив працівників Управління Державної казначейської служби України у Бершадському р-ні Вінницької області, працівники музею. Разом з мапою була представлена рукописна книга-літопис «Вишивана моя Україна», яка наповнюється записами в кожному з територіальних казначейств України, подорожуючи районами від області до області. Карта «Вишивана моя Україна» – результат Всеукраїнської акції Казначейства до 25-ти річчя незалежності України.

Лютий до відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилися працівники музею «Літературна Немирівщина» разом з учнями 5 кл. місцевої школи-інтернату. Під час виховної години «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і дзвенить» діти поринули у світ рідної мови. Дізналися про тернистий шлях становлення української мови, про її багатство, різноманіття і безмежні можливості. Молодь із захопленням слухала чарівні звуки, втілені в поетичне слово. А українська пісня та чарівні мелодії прикрасили свято. Учні знаходили помилки, неправильне вживання слів у словосполученнях, відгадували загадки про мову, а найцікавішою була гра «Чарівний глечик». Також діти інсценізували гумореску П. Глазового. Згадали і про великий внесок у розвиток рідної мови геніального поета Т. Шевченка.

23 лютого в Оратівському районному краєзнавчому музеї відбулося відкриття мистецької виставки родини Ящуків «Я в вишивку зберу усю любов. До краю рідного, до вас…». На виставці представлено близько 100 робіт «берегині» родини Г. І. Ящук, нині покійної, двох її доньок – Оксани та Тетяни, онучок Каті та Ольги і невістки Валі. Гарною, по родинному теплою була ця зустріч. Окрасою заходу стали виступи С. Папшевої, чоловічого гурту «Оратаї» та фольклорно-етнографічного колективу «Берегині».

27 лютого виповнилося 85 років з часу утворення Вінницької області. З цієї нагоди в музеї «Літературна  Немирівщина» оформлено книжкову виставку «Вінницький краю, тебе люблю, тебе я величаю», на якій представлено матеріали, що відображають забуті та відомі сторінки з історії нашого краю. Виставка складається з таких розділів: «Благословенна земле моя, Вінниччино», «З історії Вінниччини», «Окрилені любов’ю до Поділля», «Вінниччина туристична».

Лютий понад тиждень працівники музею історії та етнографії Тепличчини зустрічали юних відвідувачів, для яких було продовжено цикл зустрічей під назвою «Невичерпна праця майстрів в народних ремеслах» та «Історія виникнення праски». Гостями музею стали учні 1-А, 1-Б, 2-Б класів ЗОШ № 1 І-ІІІ ст., вихованці гуртків «Паперопластика» та «Джура» Теплицького районного будинку дитячої творчості, учасники танцювального колективу «Зорепад» Теплицької дитячої музичної школи. Особливістю заходів є те, що відвідувачі мають можливість почути та почерпнути щось нове для себе, побачити та власноруч не тільки доторкнутись, але і спробувати особисто попрацювати тим чи іншим старовинним побутовим предметом. На виставці було представлено колекцію старовинних прасок, якими користувались на території України, а саме: дерев’яні рублі, литі та вугільні праски, скляний шар – галло, який також був знаряддям для прасування, вишиті та домоткані рушники, старовинні сорочки та скатерки. Окрім того, діти жваво відгадували загадки, переглянули фільми про прості на перший погляд побутові прилади, які мають свою складну та цікаву історію.

Лютий працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею було розпочато читання циклу лекцій до 100 річчя Української революції 1917-1921 рр. 20 лютого для учнів 6-Б класу Війтівської ЗОШ I-III ст. було прочитано лекцію «Національно-визвольна боротьба українського народу у 1917-1921 рр.» та презентовано виставку «І. Ч. Зборовський – член Центральної Ради України», на якій представлено світлини із особистого архіву родини Зборовських та копії архівних документів по справі І. Ч. Зборовського.

Лютий в приміщенні Тиврівського районного краєзнавчого музею відбулось відкриття персональної виставки з нагоди 75-ти річчя від дня народження Г. Б. Очеретної. В колекції майстрині вишиті рушники, серветки та пано Т. Г. Шевченка. Майстриню прийшли привітати Тиврівський селищний голова С. М. Кицишин, майстрині району, працівники сектору культури та районної бібліотеки, представники районної ради. Прозвучали вітальні пісні від С. Олімчука. Улюблена техніка вишиття Г. Очеретної – «хрестик» та «колодкова гладь». Майстриня вишиває рушники, серветки, скатерки, сорочки чоловічі, ікони. Завжди прагне відтворити елементи старої вишивки, постійна учасниця районних, обласних і республіканських виставок народного мистецтва. Нагороджена медаллю Всесоюзного фестивалю народної творчості 1987 р. Свої знання та досвід майстриня передає молоді.

На Вінниччині завершено роботи по реконструкції будівлі Вінницького обласного художнього музею. Про це повідомив Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації. Реалізація інвестиційного проекту культурного спрямування на Вінниччині здійснювалась при співфінансуванні з обласного бюджету у сумі 239,7 тис. грн за фінансової допомоги держави із залученням коштів державного фонду регіонального розвитку у сумі 2138,5 тис. грн. Приміщення художнього музею розташоване на території архітектурного комплексу ХVІІ століття «Мури». В результаті проведення технічного обстеження було виявлено незадовільний стан несучих конструкцій будівлі з прибудовою, які потребували проведення робіт з реконструкції.  метою безпечної експлуатації будівлі виконано посилення зовнішніх стін металевими тяжами та пошкоджених перемичок; заміну конструкцій і покрівлі; зовнішнє утеплення та оздоблення. Реалізація проекту дозволила привести будівлю обласного музею у безпечний стан, придатний до використання; забезпечити нормальні умови для збереження художніх цінностей; створила умови для розвитку культурного простору Вінниччини; збільшила привабливість музею для туристів та екскурсантів, що відвідують Вінницю.

24 лютого редакція журналу «Вінницький край» презентувала двотомник поетичної лірики В. Симонишина у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею. В. Симонишин вже багато років поспіль є одним із авторів альманаху «Вінницький край», тож представляв його двотомник «Избранная лирика» редактор журналу В. Вітковський, який виступив одним із ініціаторів презентації. Вітали автора двотомника колеги-літератори, керівники обласного підприємства «Віноблагроліс», односельці з Шаргородського р-ну, творча молодь. Відповідного настрою додав присутнім на презентації виступ народного хору «Осінні барви». Представляв поетичний доробок В. Симонишина редактор двотомника, письменник, заслужений журналіст України І. Волошенюк.

 

Романський, В. В с. Красному відкрито музей-кімнату ім. Д. Нечая : [в Краснянському сільському будинку культури Тиврівського р-ну урочисто відкрито «Кімнату-музей ім. Д. Нечая». Це стало можливим завдяки участі у 13-му обласному конкурсі розвитку територіальних громад, активній роботі сільської ради на чолі з головою В. Максименком, місцевої громадської організації «Красне – Нове Місто», працівників культури, освіти, активістів громади] / В. Романський // Маяк. – 2017. – 3 берез. – С. 5.

Театрально-концертна діяльність 

Музичне життя Вінниччини

1 лютого, в залі обласної філармонії, в рамках циклу вокальних вечорів «У фокусі – голос» солісти Одеської та Вінницької філармоній презентували проект «Ми любимо оперету». Арії виконували народна артистка України І. Швець (сопрано), Н. Лановенко (сопрано), В. Холкін (тенор), О. Грищук (сопрано), В. Мельник (тенор), заслужена артистка України С. Тімофєєва (фортепіано). Більше цікавого про оперету розповіла лектор-музикознавець Е. Паламарчук.

31 січня – 4 лютого в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. А.Скалецького пройшов тиждень музики, присвячений 220-ій річниці від дня народження Ф. Шуберта – відомого австрійського композитора, одного із основоположників романтизму в музиці. Для дітей різних вікових категорій кожного дня звучали інструментальні та вокальні твори композитора у виконанні викладачів школи. За 32 роки життя Ф. П. Шуберт написав більше тисячі творів, з них: 8 симфоній, понад 20 фортепіанних сонат (серед них є і незавершені), більше 600 пісень для фортепіано, 6 мес і більше 160 вокальних ансамблів. До 19 років число пісень, написаних Шубертом, перевищувало 250, крім того, було декілька симфоній і безліч інших творів. За кількістю творів Шуберта досить часто порівнюють з Моцартом.

15 лютого в рамках циклу фортепіанних вечорів на сцені Вінницької обласної філармонії виступив тернопільський піаніст О. Кирилюк в тандемі з Академічним камерним оркестром «Арката». Разом вони презентували програму європейської та сучасної української класики. Лауреат міжнародних конкурсів О. Кирилюк закінчив Тернопільське обласне державне музичне училище ім. С. Крушельницької та Львівську національну музичну академію ім. М. В. Лисенка.

Созанська, С. «Я і бандурне мистецтво нерозлучні…» : [розповідь про викладачку народно-оркестрового відділу по класу бандури Ямпільської дитячої музичної школи, магістранта кафедри інструментального мистецтва Уманського педагогічного університету ім. П. Тичини, лауреата та володарку Гран-прі всеукраїнських та міжнародних конкурсів вокального та інструментального виконавства Т. Косінську] / С. созанська // Ямпіл. вісті. – 2017. – 22 лют. – С. 4.

Швець, В. Семінар-практикум з фольклорного жанру на тему: «Гаївки. Манера їх виконання» : [10 лютого в Чернівецькій музичній школі відбувся семінар-практикум з фольклорного жанру. Захід став справжнім святом творчості та обміном професійними напрацюваннями. В роботі семінару взяли участь керівники клубних закладів району, а також вокальний колектив Пелинівського сільського будинку культури] / В. Швець // Чернівец. зоря. – 2017. – 24 лют. – С. 6.

28 лютого насиченою музичною програмою «Любимо!.. Віримо!..» вінницький естрадний оркестр «ВінБенд» продемонстрував свої численні таланти та відіграв найкращі номери, створені за дев’ять років існування колективу. Концерт з нагоди дня народження оркестру відбувся у міському Палаці мистецтв. Впродовж вечору «ВінБенд» чарував мелодіями – ліричними та веселими, легкими та запальними. Місце за диригентським пультом зайняли художній керівник оркестру, заслужений артист України В. Новосад та головний диригент Р. Береговий. На сцену вийшли солістки оркестру, лауреати Всеукраїнських та міжнародних конкурсів Е. Мбані та О. Гернега. Організатори заходу – Департамент культури Вінницької міської ради та Центр концертних і фестивальних програм.

Лютий чотири концерти, об’єднанні ідеєю знайомства вінничан з сучасними музичними тенденціями в Україні та світі презентував щорічний, вже 16-й за рахунком Форум молодої музики «Барви музики 20 сторіччя. Авангард, класика, джаз». Кожен з днів проекту було присвячено окремому жанру, позначеному одним з яскравих кольорів: зеленим – класику, червоним – авангард, золотим – джаз. Гасло «Слухай Українське» незмінне й для цьогорічного багатобарвного музичного свята. Програму Форуму молодої музики «Барви музики 20 сторіччя. Авангард, класика, джаз» відкрив 27 лютого симфонічний оркестр Тернопільської обласної філармонії, під головуванням диригента, заслуженого діяча мистецтв України М. Кріля. 28 лютого поціновувачі музики послухали незвичний проект «Чотири покоління». Концерт мав назву «Той, хто співає у підвалі». Експериментальну музику виконав київський дует «Гольфстрім» у складі молодої скрипальки М. Скрипи та відомого віолончеліста З. Алмаші. Було також презентовано проект, який складався з творів українських композиторів чотирьох різних поколінь. 1 березня вінничани почули імпровізації в джазових тонах. Виконавці – заслужений діяч мистецтв України В. Полянський (фортепіано), О. Плакидюк (вокал), О. Шевченко (скрипка) та Академічний камерний оркестр «Арката» (художній керівник та диригент – заслужений діяч мистецтв України Г. Курков). 2 березня форум музики завершився концертом ансамблю нової музики «Рикошет», який презентував проект «Вальс із старої платівки». Ансамбль, створений у 1999 р. при київській організації Спілки композиторів України, є творчою лабораторією молодих та сучасних композиторів і виконавців. В рамках проекту, який присвячено 80-ти річчю від дня народження всесвітньо відомого українського композитора В. Сильвестрова, були презентовані три твори композитора, що написані спеціально для колективу.

Андрійчук, Г. На музику славетних композиторів : [23 лютого в приміщенні Шаргородської дитячої музичної школи відбувся вечір-етюд «Технічний марафон». Під час заходу діти ознайомилися з життям та творчістю великих майстрів-композиторів – Шопена, Ліста, Рахманінова] / Г. Андрійчук // Шаргородщина. – 2017. – 3 берез. – С. 5.

Кіномистецтво

3 лютого у вінницькому кінотеатрі «Родина» стартував фестиваль «Вечори французького кіно». Кіноогляд відкрився мелодрамою «Ілюзія кохання», яка була номінована на кінопремію «Сезар» у восьми категоріях (за найкращий фільм, найкращу режисуру та найкращу жіночу роль, а також за адаптований сценарій, операторську роботу, монтаж, роботу художника по костюмах і звук). На «Сезар» був номінований іще один учасник програми фестивалю – «Червона черепаха» М. Дюдока де Віта, яка претендує на звання найкращої анімаційної картини. А стрічка А. Фархаді «Комівояжер», яка також представлена у програмі фестивалю, боротиметься за «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». До програми «Вечорів французького кіно» увійшли також «Прекрасні дні в Аранхуесі» – нова робота В. Вендерса, яка була представлена у конкурсній програмі Венеційського кінофестивалю, а також «Вічність» оскарівського номінанта Чаня Анг Хунга, де головні ролі виконали О. Тоту, М. Лоран і Б. Бежо. Всього вінничани у «Родині» побачили п’ять фільмів з 3 по 7 лютого.

Образотворче мистецтво

10 лютого в готелі «Франція» у Вінниці за участю голови Вінницької облдержадміністрації В. Коровія, в. о. голови обласної Ради Л. Щербаківської, Вінницького міського голови С. Моргунова, народного депутата України С. Кудлаєнка, начальника відділу монументального та образотворчого мистецтва Мінкультури Є. Крутоголов, генерального директора «Україна, Міжнародна Медіа Культура» Лю Юй Даня, виконавчого директора Національного конкурсу «Міс Україна» І. Копаниці, директора Національного проекту «Книга рекордів України» О. Іваненка відбулась урочиста презентація фотоальбому «Всі ми діти твої, Україно». Автор альбому – народний художник України В. Козюк. Альбом на 268 сторінок, виданий коштом обласного бюджету. На святі були також керівники обласних закладів культури, представники громадських організацій, шанувальники творчості художника, друзі.

Лютий півсотні портретів, виконаних у різних техніках впродовж творчого життя, презентував на персональній виставці у виставковій залі Вінницької організації Національної спілки художників України заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України, живописець, графік, художник декоративно-прикладного мистецтва Л. Н. Гринюк. Живописець, якому нещодавно виповнилось 67 р., народився у с. Матейків Барського р-ну Вінницької області. Однією з найстаріших робіт на виставці є академічна постановка виконана у 1971 р. Всі роботи засвідчують стилістичні ознаки творчої думки майстра. Портрети однокурсників, колег і друзів, численні образи дружини, заслуженої художниці України К. Жілінскайте, дочки, батька, матері, діда, автопортрети за різні роки дозволяють прослідкувати як змінювалась манера майстра. Нещодавно художник започаткував серію портретів відомих історичних осіб, діячів культури і мистецтва, пов’язаних з Вінниччиною. На виставці представлено портрети письменників А. М. Подолинного, В. Д. Кобця, І. С. Волошенюка, а також портрет-парсуна історичної особи – Барського старости (1540-1552 рр.) Бернарда Претвича. Серію буде продовжено.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше