ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

Версія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Лютий

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

Вінниця, 2016


Загальний розділ

Зарицький, П. Подарунок ветерана : ветеран із Махаринець Г. П. Бодзеровський передав понад сто книг з його власної бібліотеки музеям Козятинщини : [у домашній бібліотеці, яку чоловік збирав протягом десятиліть є чимало мемуарних, публіцистичних та художніх книг на військово-патріотичну тематику, особливо часів Другої світової війни] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2017. – 9 лют. – С. 5.

10 лютого у Вінниці відбулася презентація альбому народного художника України В. Козюка «Всі ми діти твої, Україно», та одноіменна фотовиставка. В альбомі, що має 268 сторінок, представлено українців як націю: позитивних, вродливих, чесних, справедливих, саме таких, за якими майбутнє України! Альбом є своєрідною візитівкою духовної України. Видання такого мистецького доробку – подія для культури не тільки Вінниччини, а й України. Урочиста презентація відбулася за участю голови облдержадміністрації В. Коровія, міського голови С. Моргунова, народних депутатів України С. Кудлаєнка та О. Домбровського, виконавчого директора Національного конкурсу «Міс Україна» І. Копаниці, директора Національного проекту «Книга рекордів України» О. Іваненка та інших.

«Спогади про Поділля…» : [4 лютого в малому залі Хмільницького районного будинку культури відбулася презентація книги «Спогади про Поділля 1898–1919». Ще наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. панночка Гелена (Лета) Кутиловська написала історію про своє дитинство і юність у родинному маєтку в с. Куманівцях. Книгу спогадів було видано у Варшаві, звідки її на Хмільниччину привіз хмельничанин О. Павлюк. Згодом книгу з польської мови переклали на українську. На презентацію книги були запрошені директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації С. Василюк, головний редактор літературно-мистецького журналу Поділля «Наш край» В. Вітковський, голова правління Вінницької обласної організації Національної спілки журналістів України В. Паламарчук, депутати Вінницької обласної ради О. Крученюк та Ж. Дмитренко, заступник голови районної ради А. Войцещук, настоятель римо-католицького храму Пресвятої Трійці о. Я. Рудий, заступник голови Хмільницької міської спілки поляків ім. С. В. Реймонта І. Бартащук, голова ветеранської організації с. Куманівці Н. Кравчук-Овчарук. Окрасою презентації були виступи народного аматорського фольклорного колективу «Перевесло» Куманівецького сільського будинку культури та хмільницьких пісенних аматорів з гурту «Елегія» М. Стукана і П. Дубовського] // Життєві обрії. – 2017. – 10 лют. – С. 3.

15 лютого в Арт-галереї «ІнтерШик» відбувся фінал Міжнародного флешмобу Щедрік100challenge. Участь в урочистостях взяли представники обласної та міської влади та представники духівництва краю. Наприкінці минулого року стартував флешмоб з нагоди 100-річного ювілею першого публічного виконання всесвітньовідомої обробки М. Д. Леонтовича народної пісні «Щедрик». Ініціатором музичної акції став єрей Н. Давидовський – клірик Вознесенського храму УПЦ (МП) Вінниці, викладач кафедри теорії та методики музичного виховання Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (ВГПК), художній керівник народної жіночого хорової капели ВГПК «Соломія». Участь у флешмобі взяло 10 країн та більше 170 колективів виконавців світу. Це – Польща, Німеччина, Фінляндія, Туреччина, Франція, Канада, Росія, Литва та Іспанія. Розпочиналось все у Вінниці, яку тепер ще краще знають у світі. В подальшому планується усі відеозаписи з виконанням «Щедрика» передати у колекцію музею М. Д. Леонтовича, відкритого у с. Марківка Теплицького р-ну Вінницької області.

23 лютого в приміщенні Гайсинського районного будинку культури відбулася презентація книги «Береги життя» поета, самодіяльного композитора, талановитого музиканта, гайсинчанина В. Дверницького. На презентації були присутні голова районної ради Г. І. Боровий, начальник відділу культури і туризму, заслужений працівник культури України М. Л. Ричков, самодіяльні поети, музиканти, друзі, всі ті, хто цінує мистецтво. Зі сцени звучали кращі твори митця у виконанні аматорів районного будинку культури, а саме: чоловічого дуету А. Погрібняка та І. Левицького, А. Яхно, А. Омельченко, вокального тріо Т. Сидорчук, Г. Поляруш та С. Грошовика, народного хору ветеранів. Понад 30 років Володимир Васильович грав у духовому оркестрі районного будинку культури, який в цей вечір дарував марші, відомі пісні, інструментальні твори, написані митцем – це тріумф духової музики, успіх самодіяльного композитора.

24 лютого у концертному залі Ямпільської дитячої музичної школи відбулась презентація фільмів О. Домбровського «Згадуючи голодомор 1932-33 років» та «Згадуючи голод 1946-47 років». З метою перегляду трагічних подій на захід було запрошено старшокласників Ямпільських ЗОШ, громадськість міста. Були присутніми і головні діючі особи фільмів – Е. В. Хворостовська та З. М. Крохмалюк. Під час тематичного заходу представлено огляд книг про страшні часи голодоморів. Презентацію фільму представив його автор О.Домбровський, який розповів присутнім про те, як працював над стрічкою і закликав молодь завжди пам’ятати гіркі уроки історії своєї країни. Ведучі В.Кушнір та Ю. Ткач виконали пісні «Голод» та «Свіча», які не залишили в залі жодного.

Лютий в Томашпільському районному будинку культури відбулось засідання розширеної ради відділу культури та туризму райдержадміністрації, на якому обговорились ряд важливих та актуальних питань в галузі культури. Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури і мистецтв у 2016 р. та завдання на 2017 р. проінформувала головний спеціаліст відділу культури та туризму райдержадміністрації В. В. Кравчук. В обговоренні доповіді взяли участь завідувач Олександрівського сільського клубу С. М. Крук та завідувач Комаргородською сільською бібліотекою Л. М. Максимець. Про рекомендовані групи оплати праці закладів культури району доповіла начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації О. В. Сікал. Щодо дотримання Закону України «Про охорону культурної спадщини» проінформувала головний спеціаліст відділу культури та туризму райдержадміністрації Т. Я. Кушнір. Працівники закладів культури ознайомились з планами та завданнями на найближчий час та висловили сподівання на активну співпрацю з органами місцевого самоврядування.

Лютий за інформацією відділу культури і туризму Калинівської райдержадміністрації, протягом 2016 р. було проведено основні організаційні, масово-освітні та культурологічні заходи, реалізація яких була спрямована на вирішення першочергових завдань щодо забезпечення повноцінного функціонування закладів культури, соціального захисту працюючих, збереження і розвитку культурно-дозвіллєвої інфраструктури. В Калинівському р-ні діє базова мережа закладів культури, яка нараховує 82 заклади культури, з них: 41 клубна установа (районний будинок культури в м. Калинівка та 40 закладів у сільській місцевості, в тому числі 5 клубів-бібліотек); 36 бібліотек (центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей в м. Калинівка, 34 заклади у сільській місцевості); 1 початковий спеціалізований навчальний заклад (Калинівська дитяча музична школа); 3 музеї (музей імені С. В. Руданського в с. Хомутинці, музей історії Уладово-Люлинецької дослідної селекційної станції в с. Уладівське, музей історії села в с. Дружелюбівка); 1 кіновідеомережа. Мережа закладів культури відповідає соціальним нормативам. Завдяки зусиллям райдержадміністрації та районної ради жодного закладу культури не закрито, не ліквідовано, не перепрофільовано. Діяльність закладів культури району забезпечують 182 працівника. Кількість клубних формувань – 267 (106 для дітей) – в них 2683 учасник, з них художніх колективів – 190, в тому числі колективів із званням «народний » – 17, «зразковий » – 4.

Лютий культура Жмеринщини звітувала про роботу за минулий рік. Захід відбувся в глядацькому залі районного будинку культури. У президії – начальник управління культури і туризму облдержадміністрації С. С. Городинський, перший заступник голови райдержадміністрації О. І. Монастирський, керівник виконавчого апарату районної ради О. О. Радіна, головний спеціаліст відділу культури і туризму Г. Ф. Луценко. Минулий рік для культури району був дуже «врожайним». На потреби галузі пішло 6,5 млн. грн. Приведено в належний стан 41 заклад культури. На 4 тис. книг збільшився фонд бібліотек району. Колективи художньої самодіяльності отримали сценічні костюми, техніку. Кошти на це виділялися не тільки з районного бюджету, але й із бюджетів територіальних громад. Доповідь робив начальник галузевого відділу райдержадміністрації Ю. О. Рубан. Із 100 закладів культури жоден не був закритий, їх роботу забезпечили 183 спеціалісти. У 159 художніх колективах задіяно 1377 учасників. У районі є 12 «народних» колективів і 2 «зразкових». 66 народних майстрів радують земляків своєю творчістю, беруть участь у художніх виставках, яких торік було 184. Послугами центральної районної бібліотеки за цей час скористалися 18,9 тис. читачів. Ім’ям засновника народного хореографічного ансамблю «Жмеринчанка» В. Сокирка названа одна з вулиць Жмеринки. Із співдоповідями перед присутніми виступили директор центральної районної бібліотеки ім. В. Вовкодава Л. В. Шульган, художній керівник районного будинку культури Т. А. Скрима, директор Браїлівського музею П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк А. Л. Клекот, директор Станіславчицької музичної школи Т. К. Мухіна, директор кіновідеомережі та кінопрокату А. Є. Новаковська, директор Могилівського будинку культури Л. Г. Марченко.

Сауляк, В. Обговорили розвиток культури району : [24 лютого в Мурованокуриловецькому районному будинку культури відбулась підсумкова нарада закладів культури району за 2016 р. В роботі взяли участь директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. І. Морозова, заступник глови райдержадміністрації В. П. Козачишен, керівники агроформувань, селищний та сільський голови, працівники всіх закладів культури району. На сьогодні в районі діє 61 заклад культури, зокрема: 16 сільських будинків культури, 9 сільських клубів, 8 клубів-бібліотек, 22 сільські бібліотеки. В галузі культури нараховується 131 працівник, 82 з яких задіяні в сільській місцевості. Серйозну підтримку культура району отримала від керівників сільгосппідприємств. В районі діє 184 аматорських колективи, 10 з яких мають звання «народний». Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. М. Веклюк окремо зупинилась на таких важливих питаннях, як діяльність дитячої музичної школи, бібліотечне обслуговування, робота районного краєзнавчого музею, охорона культурної спадщини та кінообслуговування населення] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2017. – 3 берез. – С. 3.

Бібліотеки Вінниччини

7 лютого в Тульчинській центральній районній бібліотеці відбулося урочисте відкриття Туристично-інформаційного центру (в приміщенні Бібліо-Internet) за участю Тульчинського міського голови В. Весняного, представника райдержадміністрації, голови РЛМО «Оберіг» Ю. Хмелевського, провідного спеціаліста організаційного відділу районної ради В. Подунай, викладачів та студентів Тульчинського училища культури, працівників та відвідувачів бібліотеки. Директор бібліотеки В. Вігуржинська розповіла про непростий шлях до реалізації цього проекту. Тульчин має величезний туристично-краєзнавчий потенціал, який треба наполегливо розвивати і пропагувати. Під час презентації звучала тематична поезія і патріотичні пісні у виконанні дітей, а у виступах посадовців звучали слова щирої вдячності творчому колективу бібліотеки, яка відзначає в поточному році своє 100-річчя.

8 лютого у рамках відзначення 95-ї річниці від дня народження письменника-земляка, уродженця с. Біла Ямпільського р-ну П. Наніїва відбулась презентація книги «Лозинова труна». У читальному залі Ямпільської районної бібліотеки зібрались шанувальники творчості П. Наніїва та ті, хто вперше відкрив для себе сторінки його нелегкого творчого життя. Бібліограф-краєзнавець Н. Значківська познайомила присутніх з короткою біографією цієї неординарної людини. На презентації побувала землячка письменника, краєзнавець Г. Т. Собко. Вона ознайомила присутніх з матеріалами, що стосуються творчості знаного земляка. Своєрідний архів творчості передала для ознайомлення вчителька Гальжбіївської ЗОШ М. А. Зайко. Цікавою була розповідь О. М. Гречанюк, журналіста Ямпільського телерадіомовного комітету. Вірш-посвяту П. Наніїву прочитала бібліотекар читального залу Н. Мудрик.

9 лютого в приміщенні Гайсинської районної дитячої бібліотеки, відділом обслуговування юнацтва було проведено День інформації з профорієнтації, на який було запрошено учнів 7-х класів НВК: СЗШ I-III ст.-ліцею м. Гайсин. Ведуча заходу О. Микитенко розповіла про важливість вибору свого професійного шляху, про відповідальність у цьому виборі перед собою, батьками та суспільством. Розмову продовжила провідний фахівець з профорієнтації районного Центру зайнятості О. Підвашецька. Розповідь була доповнена цікавими випадками з працевлаштування. Учні ставили багато запитань, що вказує на те, що підліткам дуже важливо бути проінформованими у період вибору своєї дороги в житті. Захід вдало проілюстрували відеопрезентацією «Професії майбутнього», а також представили відеоревю «Знайомимося з маловідомими професіями». Корисним завершенням заходу став інформаційний дайджест «Я обираю професію».

Колійчук, В. Поетичні голоси мого краю : [у Чечельницькій центральній районній бібліотеці систематично відбуваються зустрічі з відомими людьми Чечельницького краю. Вже традиційними стали презентації поетів, істориків, талановитих людей району у форматі: «О, Чечельниччино, мій материнський краю! Мій кореню і джерело моє». У лютому до зустрічі в стінах бібліотеки запросили самобутнього поета з с. Берізки В. П. Гулька. Митець розповів про свій життєвий і творчий шлях. Має прагнення прожити життя щасливо, для того, щоб не було соромно пригадати його і поглянути в очі рідним, друзям, односельчанам] / В. Колійчук // Чечельниц. вісн. – 2017. – 9 лют. – С. 3.

Слободянюк, Г. У Книжковому королівстві : [у Піщанській районній бібліотеці для дітей відбулася урочиста посвята у читачі учнів 1-А класу Піщанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія». Діти познайомилися із правилами користування книгами, разом з казковими героями відгадували предмети, що відносились до тих чи інших казок, відгадували загадки тощо] / Г. Слободянюк // Піщан. вісті. – 2017. – 10 лют. – С. 5.

Присяжна, М. В бібліотеку – за новинками! : [в Чернівецькій центральній районній бібліотеці відкрилась книжкова виставка «Книжкові новинки 2017 року», де презентовано книги українських видавців. Серед розмаїття видань можна знайти дитячі казки і пригоди, фентезі для підлітків, поезію, історичні та любовні романи, добірну фантастику, серйозну літературу з філософії, географії, медицини тощо] / М. Присяжна // Чернівец. зоря. – 2017. – 10 лют. – С. 6.

15 лютого працівники Гайсинської районної дитячої бібліотеки завітали на гостини до вихованців місцевого ДНЗ № 4 «Зірочка» з казковим каламбуром «Казкові лабіринти». Допомогти дітям увійти в чарівний світ книг і знайти в цьому світі друзів – таке завдання поставили перед собою бібліотекарі. Разом із бібліотечними працівниками діти поринули у справжнє Казкове королівство під час проведення гри-забави «У королівстві казочок». Також в ході заходу діти переглянули лялькову виставу «Коза – дереза», відгадували загадки, брали участь у конкурсах.

Бурлака, Л. М. Узором долі вишита сорочка : [в Демівській сільській бібліотеці Чечельницького р-ну пройшла виставка українських сорочок «Вишита сорочка – оберіг роду»] / Л. М. Бурлака // Чечельниц. вісн. – 2017. – 16 лют. – С. 6.

21 лютого в читальному залі Могилів-Подільської районної бібліотеки підготовлено та представлено розгорнуту книжкову виставку «Мова і писемність – свідки історії нації» – мета якої сприяти мовній різноманітності і стимулюванню до вивчення іноземних мов. Для учнівської та студентської молоді було проведено інформаційну годину «Майстри рідної мови».

21 лютого з нагоди Міжнародного дня рідної мови у приміщенні Чечельницької районної дитячої бібліотеки відбулося засідання клубу «Слово», на яке були запрошені юні шанувальники української мови, переможці обласних конкурсів з Бондурівської СЗШ, Ольгопільської СЗШ та Чечельницької СЗШ І-ІІІ ст. № 1. Разом з ведучою заходу Т. А. Поцілуйко учасники пригадали історію виникнення цього традиційного свята, обговорили стан, проблеми та перспективи розвитку української мови. Справжнім відкриттям свята стало знайомство з педагогом за фахом та поетом за станом душі В. П. Бондар, яка працює завідувачем Ольгопільського краєзнавчого музею. Її поезії розчулили всіх своєю щирістю, залюбленістю в рідну землю, природу, людей.

21 лютого в читальному залі Гайсинської центральної бібліотеки відбувся літературний вечір «Рідна мово моя, поетична й пісенна», присвячений Міжнародному дню рідної мови. На захід були запрошені учні 5-Б, 8-Б класів СЗШ І-ІІІ ст. № 4 м. Гайсин. Ведучі заходу А. Онофрійчук та Н. Лопатюк розповіли про тяжку долю нашої співучої мови, про її шлях до здобуття статусу державної, визначили місце української мови серед інших слов’янських мов, почули щирі слова любові і вдячності до неї. Розповідь супроводжувалась слайдами мультимедійної презентації. Під час свята були проведені мовознавчі конкурси та вікторини «Мовні перлини». А на завершення заходу всі разом здійснили подорож книжковою виставкою «Народ і мова нероздільні».

21 лютого в Томашпільській селищній бібліотеці відбувся турнір «Знавців української мови». В програмі: вікторини, бліц-конкурси, загадки та презентація книжкової виставки «Хіт-парад новинок 2017». Виставка складалася з таких розділів: «З історії нашої держави», «Твори про неоголошену війну», «Новинки української літератури», «Дітям про історичні постаті», «Зарубіжний бестселер», «Для самих маленьких». Діти активно приймали участь в турнірі та з цікавістю ознайомилися з новинками літератури. Найактивніші були нагороджені солодкими призами.

21 лютого, у Міжнародний день рідної, працівники Теплицької районної бібліотеки завітали до Теплицького аграрного ліцею та провели літературно-музичну імпрезу «В ній материнська ласка та любов». Захід закінчився бібліографічним оглядом книг «Народу без мови нема» та колективною фотографією. У читальному залі була підготовлена викладка літератури «Мова – перлина вікової мудрості».

21 лютого Гайсинська районна дитяча бібліотека запросила учнів 5 – 7-х кл. СЗШ І-ІІІ ст. № 5 м. Гайсин на літературно-музичну годину «Мова єднає всіх». Ведучі заходу А. Демидась та Т. Гончарук розповіли про тяжку долю нашої співучої мови, про її шлях до здобуття статусу державної. За допомогою мультимедійної презентації «Мандрівка у країну писемності» діти дізналися про історію писемності. Учасники заходу прослухали українські прислів’я, гуморески, вірші та легенди про українську мову. З нагоди дня рідної мови у дитячій книгозбірні також було організовано виставку словників (орфографічних, фразеологічних, синонімічних, перекладних), які засвідчують особливості розвитку нашої мови.

Цибровоська, Д. У бібліотеці наче в казці : [учні Липовецької ЗОШ № 2 висловлюють подяку працівникам Літинської районної бібліотеки за увагу до них та постійну творчу роботу з дітьми. Літературні вікторини, читацькі конференції, зустрічі з поетами-земляками, а найважливіше – художнє читання в дійових особах – ось далеко не всі сучасні форми роботи книгозбірні. Діти кажуть, що коли вони потрапляють в бібліотеку, то відчувають, що потрапляють в рідне і дороге для них місце] / Циборська Д., Брунь Ю., Грищук А. // Липовец. вісті. – 2017. – 22 лют. – С. 2.

Мусієнко, Л. Народознавчі посиденьки: дубль 2 : [в читальному залі Погребищенської центральної районної бібліотеки пройшла зустріч з рукодільницями краю. Господинею посиденьок була А. Красноштан, яка підготувала краєзнавчу відеопрезентацію архітектурних пейзажів Надросся, що належать пензлю відомого білоруського і польського живописця, літератора Н. Орди. Зустріч пройшла у теплій творчій атмосфері. Основна ідея подібних заходів втому, щоб гості змогли зібратися і задовольнити не лише базове жіноче бажання поговорити, а й отримати естетичну насолоду. А. Красноштан висловлює сподівання, що можливо, бібліотеці вдасться стати такою собі «меккою» для творчих людей] / Л. Мусієнко // Колос. – 2017. – 22 лют. – С. 4.

23 лютого до 85-ї річниці від дня утворення Вінницької області в Теплицькій районній бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку «Вінниччина: від минулого до майбутнього». Матеріали інформують про зміни в адміністративно-територіальному поділу Вінницької області, її політичне, соціальне, економічне та культурне становище від найдавніших часів до сьогодення.

Чарівна мандрівка до країни мови : [працівники Березівської бібліотеки-філії Чернівецького р-ну до Міжнародного дня рідної мови провели зі своїми користувачами урок-подорож «Чарівна мандрівка до країни мови». Протягом мандрівки робили зупинки на різноманітних островах: «Мова солов’їна», «Зашифровані слова», «Казковий», «Заморочки з бочки», «Ти – мені, я – тобі». Також фахівцями бібліотеки було підготовлено книжкову виставку «Мова – це глибина тисячоліть»] // Чернівец. зоря. – 2017. – 24 лют. – С. 6.

Діденко, А. Рідна мова – диво колискове : [20 лютого в приміщенні Слободо-Яришівської школи відбулася тематична година «Рідна мова – диво колискове». Школярі та дошколярики, одягнені у вишиванки, декламували вірші під музичний супровід О. Шимка, співали пісні про Україну й українську мову. Завідуюча бібліотекою презентувала тематичну книжкову виставку] / А. Діденко // Слово Придністров’я. – 2017. – 24 лют. – С. 8.

Грінченко, Л. Наш скарб – мова : [в Оляницькій сільській бібліотеці Тростянецького р-ну до Міжнародного дня рідної мови відбулися посиденьки «Наш скарб – мова», де розмовляли про шлях розвитку українського слова. У ході конкурсної гри «Поговоримо про рідну мову» учасникам свята пропонувалося згадати все, що вони знають про неї. Також було оглянуто книжкову виставку «Рідна мова – духовності основа»] / Л. Грінченко // Тростян. вісті. – 2017. – 24 лют. – С. 4.

26 лютого в читальній залі Немирівської центральної районної бібліотеки відбувся творчий вечір земляка, талановитого письменника – С. Ю. Хвилі, знаного під псевдонімом – Сергій Цунамі. Вже 10 р. він проживає в Канаді, та не забуває рідну землю, слідкує за подіями в Україні, ревно вболіває за її майбутнє. Довгий час поет був активним членом літературно-мистецького клубу «Криниця», тому в цей день зібрав навколо себе «криничан», тих, хто його знає, пам’ятає, любить. Сергій Юрійович розповів про своє життя в Торонто, про те, як пише свої вірші та звідки черпає натхнення. Його поезія багатогранна та різнобарвна. У ній присутні кохання, любов до природи та рідного краю, патріотизм і гостро-політичні мотиви. Усі присутні із задоволенням спілкувалися з Сергієм Цунамі та слухали вірші у власному виконанні.

28 лютого до 85-ти річчя з часу утворення Вінницької області в читальному залі Гайсинської центральної бібліотеки пройшла краєзнавчо-ювілейна панорама «Моє Поділля калинове, моя ти гордість і краса». Ведучі заходу – Т. Сидорчук та А. Онофрійчук підкреслили, що Вінниччина має давню й неповторну історію. Завідуючий сектором краєзнавчого музею Гайсинщини С. О. Васильченко підготував виступ «Історія краю – давня і славна». Про гордість нашої землі – її людей, невтомних в праці, щедрих на духовну творчість розповіла бібліограф-краєзнавець В. М. Голомовза. Звучали вірші про рідне Поділля у виконанні Ю. Данько, Н. Бондарчук та студентів-практикантів Тульчинського училища культури. Пісні виконали А. Омельченко та І. Левицький. Захід супроводжувався мультимедійними роликами про красу Поділля, його досягнення у розвитку економіки, культури, мистецтва. Учасники заходу – учні 8-х класів Гайсинської НВК: СЗШ І-ІІІ ст.-гімназії переглянули книжкову виставку «Вінниччино, краю мій! На світі кращого немає».

28 лютого у Гайсинській районній дитячій бібліотеці було проведено бесіду-розповідь «Це нашої історії рядки: Українська Революція 1917-1921 років». На захід завітали найактивніші читачі бібліотеки, які із задоволенням переглянули відеоматеріал «Україна в 1917-1921 роки» і змогли відстежити хронологію розвитку України під час революції 1917-1921 рр., ознайомитися з історичними особами, які вклали величезний внесок у становленні української державності на початку XX століття. Ведуча заходу К. Сметанська наголосила присутнім, що мужність і героїзм борців за незалежність України неоціненна, слід пам’ятати про події 100-річної давнини. До заходу було розгорнуто перегляд літератури під назвою «Із спогадів про Українську революцію 1917-1921 років», мета якого спрямована на збереження, відновлення національної пам’яті, популяризацію української історії та культури.

28 лютого в читальному залі Теплицької центральної районної бібліотеки відбувся творчий вечір «Розстріляна доля Леся Курбаса», присвячений 130-ти річчю від дня народження Л. Курбаса. Постать Л. Курбаса – одна з найвидатніших постатей українського культурного життя 20-х-початку 30-х років минулого століття. Він – актор і режисер, публіцист і організатор театру, театральний педагог і сценічний діяч, драматург і перекладач, мислитель, один з провідних діячів відродження української національної культури.

Руда, М. У мові і минуле, й майбуття : [21 лютого в Ямпільській районній бібліотеці для дорослих відбувся захід, присвячений відзначенню Міжнародного дня рідної мови. Під час свята було сказано багато теплих слів пор красу і велич української мови, які торкалися струн душі поезіями та піснями. Працівники бібліотеки підготували тематичну книжкову виставку «У мові і минуле, й майбуття, у ній народу суть його життя»] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2017. – 1 берез. – С. 3.

Борецький, О. Мова, що гуртує та надихає : [в Шаргородській районній бібліотеці для дорослих відбувся літературно-музичний вечір «Мова барвінкова, батьківська, ранкова». Допомогу в організації свята надали студенти Тульчинського училища культури В. Куйбіда, В. Козачок та А. Дмитришен. Українські пісні про мову виконували учні Шаргородської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Про історію української мови розповіли працівники бібліотеки Н. Кирилюк та О. Зафієвська] / О. Борецький, Б. Чумак // Шаргородщина. – 2017. – 3 берез. – С. 5.

Перемога «Дивосвіту» : [при Барській центральній районній бібліотеці діє студія сучасного декору «Дивосвіт». Її вихованцями є школярі району, які опановують тонкощі різних видів декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, їх застосування у оздобленні сучасного інтер’єру, одягу, прикрас. Керує студією студентка Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського М. Кльоц, а консультантом є викладач навчання образотворчої діяльності Т. Січко. Учениці студії взяли участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі творчих робіт читачів журналу «Джміль» і вибороли два перші місця за вироби у технологіях «Бісероплетіння» й «Орігамі», третє місце – за вироби у технології «Квілінг»] // Барчани. – 2017. – 3 берез. – С. 4.

Рідна мова – то доля народу : [11 лютого до Міжнародного дня рідної мови в Букатинській сільській бібліотеці Чернівецького р-ну відбувся виховний захід з дітьми на тему: «Рідна мова – то доля народу». Працівники бібліотеки ознайомили дітей з висловами про українську мову. Також було оформлено тематичну книжкову виставку «Україна. Мати. Мова – три цілющих вічних слова». Закінчився виховний захід віршами Л. Костенко] // Чернівец. зоря. – 2017. – 3 берез. – С. 4.

Капеліста, К. Магія театру синичок : [у рамках акції «Подаруй бібліотеці книгу» Борівська бібліотека-філія № 2 отримала від земляка В. М. Вітковського нову книгу-фотоальбом «Театр синичок», автором якої є член Національних спілок журналістів та фотохудожників О. Гордієвич. Фотоальбом видано в серії бібліотечки журналу «Вінницький край»] / К. Капеліста // Чернівец. зоря. – 2017. – 3 берез. – С. 5.

Жмеринчани зустрілися з відомим дитячим письменником Сашком Дерманським : [у Жмеринці у бібліотеці сімейного читання 28 лютого відбулася зустріч із сучасним українським письменником С. Дерманським. Зустріч організувала провідний бібліотекар Г. Кушнір. Учні місцевих шкіл мали можливість особисто поспілкуватися з відомим дитячим письменником, ділилися своїми враженнями від прочитаних книг, розпитували про плани письменника на майбутнє] // Жмерин. газ. – 2016. – 3 берез. – С. 7.

Лютий в читальній залі Іллінецької районної бібліотеки відбулася зустріч з письменником П. Амітовим та презентація його книги «Підла війна». Павло Амітов – письменник, громадський діяч, шестидесятник, переселенець із Донбасу. В доробках автора багато публіцистичних статей. Є і книги, присвячені історичним та політичним процесам нашої держави: «За кулисами политического театра», «Современный политический словарь», в яких він знову й знову доводить, що біле є білим, а чорне – чорним. На творчу зустріч завітали учителі історії, краєзнавці, бібліотекарі сільських бібліотек-філій, журналісти, старшокласники Іллінецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, мешканці міста. Нова книга «Підла війна» – це аналіз подій останніх 25 ти років нашої історії та свідчення очевидця донецьких Євромайданів. На відміну від багатьох вітчизняних політологів, автор «Підлої війни» говорить правду, незважаючи на її гіркий смак.

 

Лютий в Чернівецькій центральній районній бібліотеці було проведено методичний день для бібліотечних працівників району на тему: «Діяльність бібліотек: ідеї, новації, творчий пошук». Відкрила методичний день методист І категорії Г. А. Форись, яка повідомила присутнім про діяльність єдиної культурної політики регіону. Увагу присутніх звернула на застосування нових технологій в роботі бібліотек, особливості розробки дизайну та популяризації конкретних виставок, висловлювались думки про нові методи проведення заходів. Бібліотечні працівники отримали індивідуальні консультації з метою подальшого покращення діяльності їх бібліотечних закладів, обмінялися досвідом роботи.

Лютий до Міжнародного дня рідної мови в Немирівській районній бібліотеці для дітей з учнями 3-А класу НВК № 2 пройшло театралізоване свято «Чарівна мандрівка в країну мови». Завідуюча бібліотекою Г. П. Семененко розповіла про те, що мова – це великий дар кожного народу. Діти співали пісні про рідну мову, декламували вірші та гуморески, із задоволенням розв’язували завдання «Дописати віршика», «Добрати риму», «Продовжити прислів’я» та «Скласти слова в чарівних колах», розігрували веселі інсценівки. Також діти мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Мова росте і живе із душею народу». Урочистості святу додала святково прибрана читальна зала дитячої бібліотеки різноманітними висловами про мову, вишитими рушниками та хустками, та й самі учасники свята у вишиванках та віночках.

Лютий у Немирівській центральній районній бібліотеці пройшов показ романтичних стрічок за мотивами творів видатних письменників. Це – «Поспішай кохати» та «Щоденик пам’яті» за одноіменними книгами Н. Спаркса, «Будинок біля озера», «Лист кохання» Дж. Фіннея, найвидатніша трагедія всіх часів «Ромео і Джульєтта» за твором В. Шекспіра. Усі відвідувачі отримали масу задоволення від перегляду. У бібліотеці продовжуватимуть практику показу фільмів на різну тематику.

Лютий відділом культури і туризму Оратівської райдержадміністрації з метою розширення переліку надання нових послуг для Оратівської центральної районної бібліотеки було придбано лазерний принтер та отримано спонсорський подарунок – ноутбук для читальної зали.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше