ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Лютий

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

Вінниця, 2016


Загальний розділ

Зарицький, П. Подарунок ветерана : ветеран із Махаринець Г. П. Бодзеровський передав понад сто книг з його власної бібліотеки музеям Козятинщини : [у домашній бібліотеці, яку чоловік збирав протягом десятиліть є чимало мемуарних, публіцистичних та художніх книг на військово-патріотичну тематику, особливо часів Другої світової війни] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2017. – 9 лют. – С. 5.

10 лютого у Вінниці відбулася презентація альбому народного художника України В. Козюка «Всі ми діти твої, Україно», та одноіменна фотовиставка. В альбомі, що має 268 сторінок, представлено українців як націю: позитивних, вродливих, чесних, справедливих, саме таких, за якими майбутнє України! Альбом є своєрідною візитівкою духовної України. Видання такого мистецького доробку – подія для культури не тільки Вінниччини, а й України. Урочиста презентація відбулася за участю голови облдержадміністрації В. Коровія, міського голови С. Моргунова, народних депутатів України С. Кудлаєнка та О. Домбровського, виконавчого директора Національного конкурсу «Міс Україна» І. Копаниці, директора Національного проекту «Книга рекордів України» О. Іваненка та інших.

«Спогади про Поділля…» : [4 лютого в малому залі Хмільницького районного будинку культури відбулася презентація книги «Спогади про Поділля 1898–1919». Ще наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. панночка Гелена (Лета) Кутиловська написала історію про своє дитинство і юність у родинному маєтку в с. Куманівцях. Книгу спогадів було видано у Варшаві, звідки її на Хмільниччину привіз хмельничанин О. Павлюк. Згодом книгу з польської мови переклали на українську. На презентацію книги були запрошені директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації С. Василюк, головний редактор літературно-мистецького журналу Поділля «Наш край» В. Вітковський, голова правління Вінницької обласної організації Національної спілки журналістів України В. Паламарчук, депутати Вінницької обласної ради О. Крученюк та Ж. Дмитренко, заступник голови районної ради А. Войцещук, настоятель римо-католицького храму Пресвятої Трійці о. Я. Рудий, заступник голови Хмільницької міської спілки поляків ім. С. В. Реймонта І. Бартащук, голова ветеранської організації с. Куманівці Н. Кравчук-Овчарук. Окрасою презентації були виступи народного аматорського фольклорного колективу «Перевесло» Куманівецького сільського будинку культури та хмільницьких пісенних аматорів з гурту «Елегія» М. Стукана і П. Дубовського] // Життєві обрії. – 2017. – 10 лют. – С. 3.

15 лютого в Арт-галереї «ІнтерШик» відбувся фінал Міжнародного флешмобу Щедрік100challenge. Участь в урочистостях взяли представники обласної та міської влади та представники духівництва краю. Наприкінці минулого року стартував флешмоб з нагоди 100-річного ювілею першого публічного виконання всесвітньовідомої обробки М. Д. Леонтовича народної пісні «Щедрик». Ініціатором музичної акції став єрей Н. Давидовський – клірик Вознесенського храму УПЦ (МП) Вінниці, викладач кафедри теорії та методики музичного виховання Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (ВГПК), художній керівник народної жіночого хорової капели ВГПК «Соломія». Участь у флешмобі взяло 10 країн та більше 170 колективів виконавців світу. Це – Польща, Німеччина, Фінляндія, Туреччина, Франція, Канада, Росія, Литва та Іспанія. Розпочиналось все у Вінниці, яку тепер ще краще знають у світі. В подальшому планується усі відеозаписи з виконанням «Щедрика» передати у колекцію музею М. Д. Леонтовича, відкритого у с. Марківка Теплицького р-ну Вінницької області.

23 лютого в приміщенні Гайсинського районного будинку культури відбулася презентація книги «Береги життя» поета, самодіяльного композитора, талановитого музиканта, гайсинчанина В. Дверницького. На презентації були присутні голова районної ради Г. І. Боровий, начальник відділу культури і туризму, заслужений працівник культури України М. Л. Ричков, самодіяльні поети, музиканти, друзі, всі ті, хто цінує мистецтво. Зі сцени звучали кращі твори митця у виконанні аматорів районного будинку культури, а саме: чоловічого дуету А. Погрібняка та І. Левицького, А. Яхно, А. Омельченко, вокального тріо Т. Сидорчук, Г. Поляруш та С. Грошовика, народного хору ветеранів. Понад 30 років Володимир Васильович грав у духовому оркестрі районного будинку культури, який в цей вечір дарував марші, відомі пісні, інструментальні твори, написані митцем – це тріумф духової музики, успіх самодіяльного композитора.

24 лютого у концертному залі Ямпільської дитячої музичної школи відбулась презентація фільмів О. Домбровського «Згадуючи голодомор 1932-33 років» та «Згадуючи голод 1946-47 років». З метою перегляду трагічних подій на захід було запрошено старшокласників Ямпільських ЗОШ, громадськість міста. Були присутніми і головні діючі особи фільмів – Е. В. Хворостовська та З. М. Крохмалюк. Під час тематичного заходу представлено огляд книг про страшні часи голодоморів. Презентацію фільму представив його автор О.Домбровський, який розповів присутнім про те, як працював над стрічкою і закликав молодь завжди пам’ятати гіркі уроки історії своєї країни. Ведучі В.Кушнір та Ю. Ткач виконали пісні «Голод» та «Свіча», які не залишили в залі жодного.

Лютий в Томашпільському районному будинку культури відбулось засідання розширеної ради відділу культури та туризму райдержадміністрації, на якому обговорились ряд важливих та актуальних питань в галузі культури. Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури і мистецтв у 2016 р. та завдання на 2017 р. проінформувала головний спеціаліст відділу культури та туризму райдержадміністрації В. В. Кравчук. В обговоренні доповіді взяли участь завідувач Олександрівського сільського клубу С. М. Крук та завідувач Комаргородською сільською бібліотекою Л. М. Максимець. Про рекомендовані групи оплати праці закладів культури району доповіла начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації О. В. Сікал. Щодо дотримання Закону України «Про охорону культурної спадщини» проінформувала головний спеціаліст відділу культури та туризму райдержадміністрації Т. Я. Кушнір. Працівники закладів культури ознайомились з планами та завданнями на найближчий час та висловили сподівання на активну співпрацю з органами місцевого самоврядування.

Лютий за інформацією відділу культури і туризму Калинівської райдержадміністрації, протягом 2016 р. було проведено основні організаційні, масово-освітні та культурологічні заходи, реалізація яких була спрямована на вирішення першочергових завдань щодо забезпечення повноцінного функціонування закладів культури, соціального захисту працюючих, збереження і розвитку культурно-дозвіллєвої інфраструктури. В Калинівському р-ні діє базова мережа закладів культури, яка нараховує 82 заклади культури, з них: 41 клубна установа (районний будинок культури в м. Калинівка та 40 закладів у сільській місцевості, в тому числі 5 клубів-бібліотек); 36 бібліотек (центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей в м. Калинівка, 34 заклади у сільській місцевості); 1 початковий спеціалізований навчальний заклад (Калинівська дитяча музична школа); 3 музеї (музей імені С. В. Руданського в с. Хомутинці, музей історії Уладово-Люлинецької дослідної селекційної станції в с. Уладівське, музей історії села в с. Дружелюбівка); 1 кіновідеомережа. Мережа закладів культури відповідає соціальним нормативам. Завдяки зусиллям райдержадміністрації та районної ради жодного закладу культури не закрито, не ліквідовано, не перепрофільовано. Діяльність закладів культури району забезпечують 182 працівника. Кількість клубних формувань – 267 (106 для дітей) – в них 2683 учасник, з них художніх колективів – 190, в тому числі колективів із званням «народний » – 17, «зразковий » – 4.

Лютий культура Жмеринщини звітувала про роботу за минулий рік. Захід відбувся в глядацькому залі районного будинку культури. У президії – начальник управління культури і туризму облдержадміністрації С. С. Городинський, перший заступник голови райдержадміністрації О. І. Монастирський, керівник виконавчого апарату районної ради О. О. Радіна, головний спеціаліст відділу культури і туризму Г. Ф. Луценко. Минулий рік для культури району був дуже «врожайним». На потреби галузі пішло 6,5 млн. грн. Приведено в належний стан 41 заклад культури. На 4 тис. книг збільшився фонд бібліотек району. Колективи художньої самодіяльності отримали сценічні костюми, техніку. Кошти на це виділялися не тільки з районного бюджету, але й із бюджетів територіальних громад. Доповідь робив начальник галузевого відділу райдержадміністрації Ю. О. Рубан. Із 100 закладів культури жоден не був закритий, їх роботу забезпечили 183 спеціалісти. У 159 художніх колективах задіяно 1377 учасників. У районі є 12 «народних» колективів і 2 «зразкових». 66 народних майстрів радують земляків своєю творчістю, беруть участь у художніх виставках, яких торік було 184. Послугами центральної районної бібліотеки за цей час скористалися 18,9 тис. читачів. Ім’ям засновника народного хореографічного ансамблю «Жмеринчанка» В. Сокирка названа одна з вулиць Жмеринки. Із співдоповідями перед присутніми виступили директор центральної районної бібліотеки ім. В. Вовкодава Л. В. Шульган, художній керівник районного будинку культури Т. А. Скрима, директор Браїлівського музею П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк А. Л. Клекот, директор Станіславчицької музичної школи Т. К. Мухіна, директор кіновідеомережі та кінопрокату А. Є. Новаковська, директор Могилівського будинку культури Л. Г. Марченко.

Сауляк, В. Обговорили розвиток культури району : [24 лютого в Мурованокуриловецькому районному будинку культури відбулась підсумкова нарада закладів культури району за 2016 р. В роботі взяли участь директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. І. Морозова, заступник глови райдержадміністрації В. П. Козачишен, керівники агроформувань, селищний та сільський голови, працівники всіх закладів культури району. На сьогодні в районі діє 61 заклад культури, зокрема: 16 сільських будинків культури, 9 сільських клубів, 8 клубів-бібліотек, 22 сільські бібліотеки. В галузі культури нараховується 131 працівник, 82 з яких задіяні в сільській місцевості. Серйозну підтримку культура району отримала від керівників сільгосппідприємств. В районі діє 184 аматорських колективи, 10 з яких мають звання «народний». Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. М. Веклюк окремо зупинилась на таких важливих питаннях, як діяльність дитячої музичної школи, бібліотечне обслуговування, робота районного краєзнавчого музею, охорона культурної спадщини та кінообслуговування населення] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2017. – 3 берез. – С. 3.

Бібліотеки Вінниччини

7 лютого в Тульчинській центральній районній бібліотеці відбулося урочисте відкриття Туристично-інформаційного центру (в приміщенні Бібліо-Internet) за участю Тульчинського міського голови В. Весняного, представника райдержадміністрації, голови РЛМО «Оберіг» Ю. Хмелевського, провідного спеціаліста організаційного відділу районної ради В. Подунай, викладачів та студентів Тульчинського училища культури, працівників та відвідувачів бібліотеки. Директор бібліотеки В. Вігуржинська розповіла про непростий шлях до реалізації цього проекту. Тульчин має величезний туристично-краєзнавчий потенціал, який треба наполегливо розвивати і пропагувати. Під час презентації звучала тематична поезія і патріотичні пісні у виконанні дітей, а у виступах посадовців звучали слова щирої вдячності творчому колективу бібліотеки, яка відзначає в поточному році своє 100-річчя.

8 лютого у рамках відзначення 95-ї річниці від дня народження письменника-земляка, уродженця с. Біла Ямпільського р-ну П. Наніїва відбулась презентація книги «Лозинова труна». У читальному залі Ямпільської районної бібліотеки зібрались шанувальники творчості П. Наніїва та ті, хто вперше відкрив для себе сторінки його нелегкого творчого життя. Бібліограф-краєзнавець Н. Значківська познайомила присутніх з короткою біографією цієї неординарної людини. На презентації побувала землячка письменника, краєзнавець Г. Т. Собко. Вона ознайомила присутніх з матеріалами, що стосуються творчості знаного земляка. Своєрідний архів творчості передала для ознайомлення вчителька Гальжбіївської ЗОШ М. А. Зайко. Цікавою була розповідь О. М. Гречанюк, журналіста Ямпільського телерадіомовного комітету. Вірш-посвяту П. Наніїву прочитала бібліотекар читального залу Н. Мудрик.

9 лютого в приміщенні Гайсинської районної дитячої бібліотеки, відділом обслуговування юнацтва було проведено День інформації з профорієнтації, на який було запрошено учнів 7-х класів НВК: СЗШ I-III ст.-ліцею м. Гайсин. Ведуча заходу О. Микитенко розповіла про важливість вибору свого професійного шляху, про відповідальність у цьому виборі перед собою, батьками та суспільством. Розмову продовжила провідний фахівець з профорієнтації районного Центру зайнятості О. Підвашецька. Розповідь була доповнена цікавими випадками з працевлаштування. Учні ставили багато запитань, що вказує на те, що підліткам дуже важливо бути проінформованими у період вибору своєї дороги в житті. Захід вдало проілюстрували відеопрезентацією «Професії майбутнього», а також представили відеоревю «Знайомимося з маловідомими професіями». Корисним завершенням заходу став інформаційний дайджест «Я обираю професію».

Колійчук, В. Поетичні голоси мого краю : [у Чечельницькій центральній районній бібліотеці систематично відбуваються зустрічі з відомими людьми Чечельницького краю. Вже традиційними стали презентації поетів, істориків, талановитих людей району у форматі: «О, Чечельниччино, мій материнський краю! Мій кореню і джерело моє». У лютому до зустрічі в стінах бібліотеки запросили самобутнього поета з с. Берізки В. П. Гулька. Митець розповів про свій життєвий і творчий шлях. Має прагнення прожити життя щасливо, для того, щоб не було соромно пригадати його і поглянути в очі рідним, друзям, односельчанам] / В. Колійчук // Чечельниц. вісн. – 2017. – 9 лют. – С. 3.

Слободянюк, Г. У Книжковому королівстві : [у Піщанській районній бібліотеці для дітей відбулася урочиста посвята у читачі учнів 1-А класу Піщанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія». Діти познайомилися із правилами користування книгами, разом з казковими героями відгадували предмети, що відносились до тих чи інших казок, відгадували загадки тощо] / Г. Слободянюк // Піщан. вісті. – 2017. – 10 лют. – С. 5.

Присяжна, М. В бібліотеку – за новинками! : [в Чернівецькій центральній районній бібліотеці відкрилась книжкова виставка «Книжкові новинки 2017 року», де презентовано книги українських видавців. Серед розмаїття видань можна знайти дитячі казки і пригоди, фентезі для підлітків, поезію, історичні та любовні романи, добірну фантастику, серйозну літературу з філософії, географії, медицини тощо] / М. Присяжна // Чернівец. зоря. – 2017. – 10 лют. – С. 6.

15 лютого працівники Гайсинської районної дитячої бібліотеки завітали на гостини до вихованців місцевого ДНЗ № 4 «Зірочка» з казковим каламбуром «Казкові лабіринти». Допомогти дітям увійти в чарівний світ книг і знайти в цьому світі друзів – таке завдання поставили перед собою бібліотекарі. Разом із бібліотечними працівниками діти поринули у справжнє Казкове королівство під час проведення гри-забави «У королівстві казочок». Також в ході заходу діти переглянули лялькову виставу «Коза – дереза», відгадували загадки, брали участь у конкурсах.

Бурлака, Л. М. Узором долі вишита сорочка : [в Демівській сільській бібліотеці Чечельницького р-ну пройшла виставка українських сорочок «Вишита сорочка – оберіг роду»] / Л. М. Бурлака // Чечельниц. вісн. – 2017. – 16 лют. – С. 6.

21 лютого в читальному залі Могилів-Подільської районної бібліотеки підготовлено та представлено розгорнуту книжкову виставку «Мова і писемність – свідки історії нації» – мета якої сприяти мовній різноманітності і стимулюванню до вивчення іноземних мов. Для учнівської та студентської молоді було проведено інформаційну годину «Майстри рідної мови».

21 лютого з нагоди Міжнародного дня рідної мови у приміщенні Чечельницької районної дитячої бібліотеки відбулося засідання клубу «Слово», на яке були запрошені юні шанувальники української мови, переможці обласних конкурсів з Бондурівської СЗШ, Ольгопільської СЗШ та Чечельницької СЗШ І-ІІІ ст. № 1. Разом з ведучою заходу Т. А. Поцілуйко учасники пригадали історію виникнення цього традиційного свята, обговорили стан, проблеми та перспективи розвитку української мови. Справжнім відкриттям свята стало знайомство з педагогом за фахом та поетом за станом душі В. П. Бондар, яка працює завідувачем Ольгопільського краєзнавчого музею. Її поезії розчулили всіх своєю щирістю, залюбленістю в рідну землю, природу, людей.

21 лютого в читальному залі Гайсинської центральної бібліотеки відбувся літературний вечір «Рідна мово моя, поетична й пісенна», присвячений Міжнародному дню рідної мови. На захід були запрошені учні 5-Б, 8-Б класів СЗШ І-ІІІ ст. № 4 м. Гайсин. Ведучі заходу А. Онофрійчук та Н. Лопатюк розповіли про тяжку долю нашої співучої мови, про її шлях до здобуття статусу державної, визначили місце української мови серед інших слов’янських мов, почули щирі слова любові і вдячності до неї. Розповідь супроводжувалась слайдами мультимедійної презентації. Під час свята були проведені мовознавчі конкурси та вікторини «Мовні перлини». А на завершення заходу всі разом здійснили подорож книжковою виставкою «Народ і мова нероздільні».

21 лютого в Томашпільській селищній бібліотеці відбувся турнір «Знавців української мови». В програмі: вікторини, бліц-конкурси, загадки та презентація книжкової виставки «Хіт-парад новинок 2017». Виставка складалася з таких розділів: «З історії нашої держави», «Твори про неоголошену війну», «Новинки української літератури», «Дітям про історичні постаті», «Зарубіжний бестселер», «Для самих маленьких». Діти активно приймали участь в турнірі та з цікавістю ознайомилися з новинками літератури. Найактивніші були нагороджені солодкими призами.

21 лютого, у Міжнародний день рідної, працівники Теплицької районної бібліотеки завітали до Теплицького аграрного ліцею та провели літературно-музичну імпрезу «В ній материнська ласка та любов». Захід закінчився бібліографічним оглядом книг «Народу без мови нема» та колективною фотографією. У читальному залі була підготовлена викладка літератури «Мова – перлина вікової мудрості».

21 лютого Гайсинська районна дитяча бібліотека запросила учнів 5 – 7-х кл. СЗШ І-ІІІ ст. № 5 м. Гайсин на літературно-музичну годину «Мова єднає всіх». Ведучі заходу А. Демидась та Т. Гончарук розповіли про тяжку долю нашої співучої мови, про її шлях до здобуття статусу державної. За допомогою мультимедійної презентації «Мандрівка у країну писемності» діти дізналися про історію писемності. Учасники заходу прослухали українські прислів’я, гуморески, вірші та легенди про українську мову. З нагоди дня рідної мови у дитячій книгозбірні також було організовано виставку словників (орфографічних, фразеологічних, синонімічних, перекладних), які засвідчують особливості розвитку нашої мови.

Цибровоська, Д. У бібліотеці наче в казці : [учні Липовецької ЗОШ № 2 висловлюють подяку працівникам Літинської районної бібліотеки за увагу до них та постійну творчу роботу з дітьми. Літературні вікторини, читацькі конференції, зустрічі з поетами-земляками, а найважливіше – художнє читання в дійових особах – ось далеко не всі сучасні форми роботи книгозбірні. Діти кажуть, що коли вони потрапляють в бібліотеку, то відчувають, що потрапляють в рідне і дороге для них місце] / Циборська Д., Брунь Ю., Грищук А. // Липовец. вісті. – 2017. – 22 лют. – С. 2.

Мусієнко, Л. Народознавчі посиденьки: дубль 2 : [в читальному залі Погребищенської центральної районної бібліотеки пройшла зустріч з рукодільницями краю. Господинею посиденьок була А. Красноштан, яка підготувала краєзнавчу відеопрезентацію архітектурних пейзажів Надросся, що належать пензлю відомого білоруського і польського живописця, літератора Н. Орди. Зустріч пройшла у теплій творчій атмосфері. Основна ідея подібних заходів втому, щоб гості змогли зібратися і задовольнити не лише базове жіноче бажання поговорити, а й отримати естетичну насолоду. А. Красноштан висловлює сподівання, що можливо, бібліотеці вдасться стати такою собі «меккою» для творчих людей] / Л. Мусієнко // Колос. – 2017. – 22 лют. – С. 4.

23 лютого до 85-ї річниці від дня утворення Вінницької області в Теплицькій районній бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку «Вінниччина: від минулого до майбутнього». Матеріали інформують про зміни в адміністративно-територіальному поділу Вінницької області, її політичне, соціальне, економічне та культурне становище від найдавніших часів до сьогодення.

Чарівна мандрівка до країни мови : [працівники Березівської бібліотеки-філії Чернівецького р-ну до Міжнародного дня рідної мови провели зі своїми користувачами урок-подорож «Чарівна мандрівка до країни мови». Протягом мандрівки робили зупинки на різноманітних островах: «Мова солов’їна», «Зашифровані слова», «Казковий», «Заморочки з бочки», «Ти – мені, я – тобі». Також фахівцями бібліотеки було підготовлено книжкову виставку «Мова – це глибина тисячоліть»] // Чернівец. зоря. – 2017. – 24 лют. – С. 6.

Діденко, А. Рідна мова – диво колискове : [20 лютого в приміщенні Слободо-Яришівської школи відбулася тематична година «Рідна мова – диво колискове». Школярі та дошколярики, одягнені у вишиванки, декламували вірші під музичний супровід О. Шимка, співали пісні про Україну й українську мову. Завідуюча бібліотекою презентувала тематичну книжкову виставку] / А. Діденко // Слово Придністров’я. – 2017. – 24 лют. – С. 8.

Грінченко, Л. Наш скарб – мова : [в Оляницькій сільській бібліотеці Тростянецького р-ну до Міжнародного дня рідної мови відбулися посиденьки «Наш скарб – мова», де розмовляли про шлях розвитку українського слова. У ході конкурсної гри «Поговоримо про рідну мову» учасникам свята пропонувалося згадати все, що вони знають про неї. Також було оглянуто книжкову виставку «Рідна мова – духовності основа»] / Л. Грінченко // Тростян. вісті. – 2017. – 24 лют. – С. 4.

26 лютого в читальній залі Немирівської центральної районної бібліотеки відбувся творчий вечір земляка, талановитого письменника – С. Ю. Хвилі, знаного під псевдонімом – Сергій Цунамі. Вже 10 р. він проживає в Канаді, та не забуває рідну землю, слідкує за подіями в Україні, ревно вболіває за її майбутнє. Довгий час поет був активним членом літературно-мистецького клубу «Криниця», тому в цей день зібрав навколо себе «криничан», тих, хто його знає, пам’ятає, любить. Сергій Юрійович розповів про своє життя в Торонто, про те, як пише свої вірші та звідки черпає натхнення. Його поезія багатогранна та різнобарвна. У ній присутні кохання, любов до природи та рідного краю, патріотизм і гостро-політичні мотиви. Усі присутні із задоволенням спілкувалися з Сергієм Цунамі та слухали вірші у власному виконанні.

28 лютого до 85-ти річчя з часу утворення Вінницької області в читальному залі Гайсинської центральної бібліотеки пройшла краєзнавчо-ювілейна панорама «Моє Поділля калинове, моя ти гордість і краса». Ведучі заходу – Т. Сидорчук та А. Онофрійчук підкреслили, що Вінниччина має давню й неповторну історію. Завідуючий сектором краєзнавчого музею Гайсинщини С. О. Васильченко підготував виступ «Історія краю – давня і славна». Про гордість нашої землі – її людей, невтомних в праці, щедрих на духовну творчість розповіла бібліограф-краєзнавець В. М. Голомовза. Звучали вірші про рідне Поділля у виконанні Ю. Данько, Н. Бондарчук та студентів-практикантів Тульчинського училища культури. Пісні виконали А. Омельченко та І. Левицький. Захід супроводжувався мультимедійними роликами про красу Поділля, його досягнення у розвитку економіки, культури, мистецтва. Учасники заходу – учні 8-х класів Гайсинської НВК: СЗШ І-ІІІ ст.-гімназії переглянули книжкову виставку «Вінниччино, краю мій! На світі кращого немає».

28 лютого у Гайсинській районній дитячій бібліотеці було проведено бесіду-розповідь «Це нашої історії рядки: Українська Революція 1917-1921 років». На захід завітали найактивніші читачі бібліотеки, які із задоволенням переглянули відеоматеріал «Україна в 1917-1921 роки» і змогли відстежити хронологію розвитку України під час революції 1917-1921 рр., ознайомитися з історичними особами, які вклали величезний внесок у становленні української державності на початку XX століття. Ведуча заходу К. Сметанська наголосила присутнім, що мужність і героїзм борців за незалежність України неоціненна, слід пам’ятати про події 100-річної давнини. До заходу було розгорнуто перегляд літератури під назвою «Із спогадів про Українську революцію 1917-1921 років», мета якого спрямована на збереження, відновлення національної пам’яті, популяризацію української історії та культури.

28 лютого в читальному залі Теплицької центральної районної бібліотеки відбувся творчий вечір «Розстріляна доля Леся Курбаса», присвячений 130-ти річчю від дня народження Л. Курбаса. Постать Л. Курбаса – одна з найвидатніших постатей українського культурного життя 20-х-початку 30-х років минулого століття. Він – актор і режисер, публіцист і організатор театру, театральний педагог і сценічний діяч, драматург і перекладач, мислитель, один з провідних діячів відродження української національної культури.

Руда, М. У мові і минуле, й майбуття : [21 лютого в Ямпільській районній бібліотеці для дорослих відбувся захід, присвячений відзначенню Міжнародного дня рідної мови. Під час свята було сказано багато теплих слів пор красу і велич української мови, які торкалися струн душі поезіями та піснями. Працівники бібліотеки підготували тематичну книжкову виставку «У мові і минуле, й майбуття, у ній народу суть його життя»] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2017. – 1 берез. – С. 3.

Борецький, О. Мова, що гуртує та надихає : [в Шаргородській районній бібліотеці для дорослих відбувся літературно-музичний вечір «Мова барвінкова, батьківська, ранкова». Допомогу в організації свята надали студенти Тульчинського училища культури В. Куйбіда, В. Козачок та А. Дмитришен. Українські пісні про мову виконували учні Шаргородської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Про історію української мови розповіли працівники бібліотеки Н. Кирилюк та О. Зафієвська] / О. Борецький, Б. Чумак // Шаргородщина. – 2017. – 3 берез. – С. 5.

Перемога «Дивосвіту» : [при Барській центральній районній бібліотеці діє студія сучасного декору «Дивосвіт». Її вихованцями є школярі району, які опановують тонкощі різних видів декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, їх застосування у оздобленні сучасного інтер’єру, одягу, прикрас. Керує студією студентка Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського М. Кльоц, а консультантом є викладач навчання образотворчої діяльності Т. Січко. Учениці студії взяли участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі творчих робіт читачів журналу «Джміль» і вибороли два перші місця за вироби у технологіях «Бісероплетіння» й «Орігамі», третє місце – за вироби у технології «Квілінг»] // Барчани. – 2017. – 3 берез. – С. 4.

Рідна мова – то доля народу : [11 лютого до Міжнародного дня рідної мови в Букатинській сільській бібліотеці Чернівецького р-ну відбувся виховний захід з дітьми на тему: «Рідна мова – то доля народу». Працівники бібліотеки ознайомили дітей з висловами про українську мову. Також було оформлено тематичну книжкову виставку «Україна. Мати. Мова – три цілющих вічних слова». Закінчився виховний захід віршами Л. Костенко] // Чернівец. зоря. – 2017. – 3 берез. – С. 4.

Капеліста, К. Магія театру синичок : [у рамках акції «Подаруй бібліотеці книгу» Борівська бібліотека-філія № 2 отримала від земляка В. М. Вітковського нову книгу-фотоальбом «Театр синичок», автором якої є член Національних спілок журналістів та фотохудожників О. Гордієвич. Фотоальбом видано в серії бібліотечки журналу «Вінницький край»] / К. Капеліста // Чернівец. зоря. – 2017. – 3 берез. – С. 5.

Жмеринчани зустрілися з відомим дитячим письменником Сашком Дерманським : [у Жмеринці у бібліотеці сімейного читання 28 лютого відбулася зустріч із сучасним українським письменником С. Дерманським. Зустріч організувала провідний бібліотекар Г. Кушнір. Учні місцевих шкіл мали можливість особисто поспілкуватися з відомим дитячим письменником, ділилися своїми враженнями від прочитаних книг, розпитували про плани письменника на майбутнє] // Жмерин. газ. – 2016. – 3 берез. – С. 7.

Лютий в читальній залі Іллінецької районної бібліотеки відбулася зустріч з письменником П. Амітовим та презентація його книги «Підла війна». Павло Амітов – письменник, громадський діяч, шестидесятник, переселенець із Донбасу. В доробках автора багато публіцистичних статей. Є і книги, присвячені історичним та політичним процесам нашої держави: «За кулисами политического театра», «Современный политический словарь», в яких він знову й знову доводить, що біле є білим, а чорне – чорним. На творчу зустріч завітали учителі історії, краєзнавці, бібліотекарі сільських бібліотек-філій, журналісти, старшокласники Іллінецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, мешканці міста. Нова книга «Підла війна» – це аналіз подій останніх 25 ти років нашої історії та свідчення очевидця донецьких Євромайданів. На відміну від багатьох вітчизняних політологів, автор «Підлої війни» говорить правду, незважаючи на її гіркий смак.

 

Лютий в Чернівецькій центральній районній бібліотеці було проведено методичний день для бібліотечних працівників району на тему: «Діяльність бібліотек: ідеї, новації, творчий пошук». Відкрила методичний день методист І категорії Г. А. Форись, яка повідомила присутнім про діяльність єдиної культурної політики регіону. Увагу присутніх звернула на застосування нових технологій в роботі бібліотек, особливості розробки дизайну та популяризації конкретних виставок, висловлювались думки про нові методи проведення заходів. Бібліотечні працівники отримали індивідуальні консультації з метою подальшого покращення діяльності їх бібліотечних закладів, обмінялися досвідом роботи.

Лютий до Міжнародного дня рідної мови в Немирівській районній бібліотеці для дітей з учнями 3-А класу НВК № 2 пройшло театралізоване свято «Чарівна мандрівка в країну мови». Завідуюча бібліотекою Г. П. Семененко розповіла про те, що мова – це великий дар кожного народу. Діти співали пісні про рідну мову, декламували вірші та гуморески, із задоволенням розв’язували завдання «Дописати віршика», «Добрати риму», «Продовжити прислів’я» та «Скласти слова в чарівних колах», розігрували веселі інсценівки. Також діти мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Мова росте і живе із душею народу». Урочистості святу додала святково прибрана читальна зала дитячої бібліотеки різноманітними висловами про мову, вишитими рушниками та хустками, та й самі учасники свята у вишиванках та віночках.

Лютий у Немирівській центральній районній бібліотеці пройшов показ романтичних стрічок за мотивами творів видатних письменників. Це – «Поспішай кохати» та «Щоденик пам’яті» за одноіменними книгами Н. Спаркса, «Будинок біля озера», «Лист кохання» Дж. Фіннея, найвидатніша трагедія всіх часів «Ромео і Джульєтта» за твором В. Шекспіра. Усі відвідувачі отримали масу задоволення від перегляду. У бібліотеці продовжуватимуть практику показу фільмів на різну тематику.

Лютий відділом культури і туризму Оратівської райдержадміністрації з метою розширення переліку надання нових послуг для Оратівської центральної районної бібліотеки було придбано лазерний принтер та отримано спонсорський подарунок – ноутбук для читальної зали.

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

2 лютого до 110-ї річниці з часу відкриття головної книгозбірні області відділ краєзнавства презентував книжково-ілюстративну виставку-ювілей «Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва на історичних паралелях» в рамках акції «День відкритих дверей». Представлена література інформує про діяльність бібліотеки протягом 1907-2016 рр. Родзинкою експозиції є світлини, на яких відображена історія бібліотеки та її сьогодення.

2 лютого з нагоди 110-річчя заснування Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук було презентовано виставку фотоілюстрацій «Бібліотека – книга – читач». На експозиції представлені унікальні світлини, що зображають приміщення, інтер’єр, читачів, працівників, насичене життя «Тімірязєвки» у різні періоди часу.

2 лютого у читальному залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва в рамках акції «День відкритих дверей» відбулася авторська презентація книги філолога, публіциста, політика П. Амітова «Підла війна». Павло Михайлович Амітов народився у 1939 р. в м. Єнакієве Донецької області. З 1958 по 1961 рік служив в армії. Згодом закінчив філологічний факультет Ростовського державного університету. У студентські роки писав вірші та входив до групи поетів факультету. Після закінчення університету працював у газеті, на телебаченні, в кіностудії Мінвуглепрому України, прохідником у шахті. «Підла війна» розповідає про донеччанина, який після страшних подій 2014 р. змушений був покинути рідне місто. Бути справжнім патріотом України в Донецькій і Луганській областях завжди було справою небезпечною. Особливо в періоди соціальних загострень. Амітов пише про те, як він бачить повернення окупованого Донбасу до складу України. В своїй книзі він оголошує вердикт: «Якщо неупереджено розібратися, то кожен президент, кожен уряд, кожен новий склад Верховної Ради тією чи іншою мірою сприяли досягненню державою за більш ніж двадцять років такого стану, при якому Україна виявилася нездатною захистити свою територіальну цілісність і забезпечити належну охорону власних кордонів». Павло Амітов – це людина, яка представляє для нас інтелектуальний, культурний та патріотичний Донбас. До уваги усіх присутніх були представлені відеослайди про громадську діяльність письменника та книжково-ілюстративну виставку із фондів Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва: «Велика війна 2014: Україна…: виклики, події, долі», підготовлена фахівцями відділу ПЗ, МБА та видачі літератури.

2 лютого у читальній залі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася презентація книги заслуженого журналіста України, головного редактора газети «Порадниця» Т. Власюк «Порадницька гостина. Історії життя та успіху», що вийшла у видавництві холдингу СО-ОР media. Це вже друге видання авторського проекту Т. Власюк «Порадницька гостина». За 15 р. його існування на сторінках газети в гостях у журналіста побувало близько 170 українців – талановитих, визнаних, успішних, які своєю працею, своїм талантом творять мистецьку, наукову та спортивну славу України. У програмі зустрічі: ведуча – Я. Бондарчук, бібліотекар ІІ категорії відділу краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва; привітання – Н. Морозова, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, заслужений працівник культури України. Виступи: Т. Власюк, головний редактор газети «Порадниця», заслужений журналіст України; О. Хронюк, начальник відділу передплати та маркетингу газети «Порадниця»; Д. Шепель, відповідальний випусковий тижневика; В. Лосовська, викладач-методист Вінницького коледжу НУХТ, координатор культурних заходів ГО «Центр «Культурна стратегія – ХХІ», заслужений працівник освіти України. До уваги присутніх фахівці сектору підготували перегляд газетних публікацій із фонду Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва «Порадниця» – всеукраїнська газета для всієї родини».

9 лютого у відділі документів іноземними мовами Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся тематичний вечір «Японія далека і близька» в рамках відзначення Року Японії в Україні (Указ Президента України від 11.01.17 №1/2017 «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні»). 11 лютого в Японії відзначали День заснування держави (Кенкоку Кінен но хі), важливе свято для кожного громадянина країни, яке є загальнонаціональним вихідним днем. З цієї нагоди працівники ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організували зустріч, на якій кожен охочий відкрив для себе власну сторінку Японії. До уваги присутніх було запропоновано інформацію про різні сторони японської дійсності, конкурси й вікторини, музичні номери, декламування віршів японською мовою, ознайомлення із всесвітньо відомими японськими бойовими мистецтвами, предметами побуту. Супроводжувала вечір книжкова виставка «Японія далека і близька», на якій було представлено найкращі зразки документів із фондів ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва про Японію, її історію, культуру, побут.

15 лютого до 110-літнього ювілею Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відділ рідкісних і цінних видань підготував книжкову виставку «З фондів головної книгозбірні Поділля». На експозиції представлені унікальні книги, що презентують Гоголівську бібліотеку з часу її відкриття у 1907 р. та наступні періоди, а також сучасні видання з дарчими підписами авторів.

15 лютого з нагоди святкування 110-ї річниці з часу відкриття Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва у відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури оформлена книжково-ілюстративна виставка «Присвята книзі та слугам її мудрості».

15 лютого у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулись урочистості з нагоди 110-річного ювілею. Свої вітання бібліотекарям підготували вінницькі творчі колективи, місцеві поети й письменники, столичні літератори. Вітали бібліотеку та її керівника Н. Морозову й представники громадськості та влади. Зокрема, зачитали звернення з нагоди ювілею від Голови Верховної Ради України А. Парубія. Грамоти працівникам бібліотеки вручив заступник голови-директор Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА І. Івасюк. Згадував часи дитинства і юності, коли починав відкривати для себе скарби бібліотечної мудрості, народний депутат України О. Домбровський. З нагоди ювілею в бібліотеці влаштували тематичну книжково-ілюстративну виставку та експозицію «Бібліотека-книга-читач», а відділ рідкісних і цінних видань підготував книжкову виставку «З фондів головної книгозбірні Поділля». Бібліотека осучаснюється, запроваджує нові технології, але головними в її стінах завжди залишаються книга та читач.

 

16 лютого в рамках науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю» у відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва пройшла презентація довідника Т. Кароєвої «Вулиці Вінниці: з історії декомунізації».

16 лютого вихованці Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» завітали у Вінницьку ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва з привітаннями до 110-ї річниці заснування бібліотеки. Вони подарували працівникам та відвідувачам книгозбірні мелодії та пісні, під супровід шумового оркестру, у власному виконанні.

20 лютого у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва пройшло заняття творчих майстерень в рамках проекту «Живи, мистецтво, у руках майстрів». Майстер-клас з курсу образотворчого мистецтва по скетчінгу на тему: «Міський пейзаж» провела художник-педагог Н. Ю. Дерлиця. Вона ознайомила з теорією та технікою виконання пейзажу постійних членів гуртка та всіх присутніх на заході.

21 лютого у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва пройшов мистецький ранок-концерт «Геній української музики», присвячений 175-й річниці від дня народження українського композитора, піаніста, основоположника української музики М. Лисенка. Захід проведено в рамках циклу «Кроки назустріч мистецтву» з метою ознайомлення з життям і творчістю видатного українського композитора учнів дитячої музичної школи № 2, вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» та їх батьків. Ведуча заходу – викладач фортепіано О. І. Орещук.

21 лютого управлінням у справах національностей та релігій і культури та мистецтва облдержадміністрації спільно з національно-культурними товариствами області у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося літературно-мистецьке свято у рамках культурологічного проекту «Мови різні – душа одна», приурочене до Міжнародного дня рідної мови. На щорічному святі Рідної мови юним глядачам-студентам Вінницького гуманітарно-педагогічного та торгово-економічного коледжів було представлено мови, на яких розмовляють представники національних спільнот, що проживають у області. Разом із співучою та неповторною українською мовою звучали вірші та пісні на польській, білоруській, грузинській, азербайджанській, ромській, кримсько-татарській, німецькій мові та на ідиш. До учасників заходу зі словами подяки звернувся начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І. Салецький. На захід завітала Консул Республіки Польща у Вінниці пані Уршуля Філіпковська. Присутність на літературно-мистецькому святі членів Ради національно-культурних товариств Вінниччини, свідчить про увагу з боку представників національних спільнот до проблематики збереження мов історичних батьківщин.

 

Музейна діяльність

Лютий – Березень у малій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею демонструватиметься виставка скульптури малих форм видатного художника В. Щербини та його учениці М. Антропової «Порцелянові перевтілення». Тут представлено 60 творів різного формату та тематики, на яких авторів надихала світова і українська літературна класика, фольклор, міфологія, історичні сюжети і циркові сценки. Яскраві образи втілені у вишуканій технології – це порцеляна з підглазурним розписом, а також так званий бісквіт (порцеляна особливого випалу без глазурі і розпису). В. Щербина все життя присвятив порцеляні, він працював на відомих українських виробництвах, довгий час був головним художником Київського експериментального кераміко-художнього заводу. Зараз майстру 91 рік. За весь час ним було створено понад тисячу унікальних робіт. Ціла низка цих творів стала хрестоматійними, вони окраса багатьох музейних зібрань та приватних колекцій. З 2007 р. з майстром стала працювати М. Антропова, яка допомагала у процесі створення форми і розписувала статуетки. Більшість представлених на виставці творів – спільна робота художників. Майстриня сама приїхала презентувати виставку у Вінницькому музеї та розповіла про своє захоплення порцеляновою скульптурою.

8 лютого у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулась презентація фотоальбому і виставки відомого українського майстра фотографії, члена Національних спілок журналістів і фотохудожників О. Гордієвича «Театр синичок». Відкрив виставку Головний редактор журналу «Вінницький край», заслужений журналіст України, письменник В. Вітковський. Також привітати митця з виходом альбому прийшли колеги, друзі, знайомі. В експозиції представлено 23 роботи з майже 600 фотографій, зроблених автором протягом кількох зимових місяців 2015-2016 рр. Знавці фотографії відмітили технічну складність поставлених автором завдань, які йому з успіхом вдалося вирішити. Альбом виданий Бібліотекою журналу «Вінницький край» за сприяння Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної Ради.

10 лютого в обласному художньому музеї урочисто відкрилась виставка художніх робіт заслужено художника України Г. Зорика. В двох залах художнього музею зібралось чимало поціновувачів робіт художника. Виступаючи перед присутніми, перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації А. Гижко відзначив, що роботи, які тут представлені, це не просто роботи митця, а роботи, які увійдуть в історію України. До вітань приєднались також представники Тульчинської громади на чолі з головою районної державної адміністрації М. Підболячним. По завершенню офіційної частини відкриття виставки всі присутні змогли насолодитися творчими роботами майстра пензля.

14 лютого в Бершадському районному краєзнавчому музеї відбулась презентація карти України «Вишивана моя Україна», яку своїми руками вишивали казначеї центрального апарату та усіх територіальних органів Державної казначейської служби України, притаманними для кожного регіону орнаментами. Вишивалась карта у період 08.08.2016 по 21.10.2016 рр. Карта «Вишивана моя Україна» вражає різноманітністю вишивок та орнаментів на ній, адже кожен з них передає своєрідність населеного пункту і розповідає за допомогою фарб про історію та дух їх жителів. Участь у заході взяв колектив працівників Управління Державної казначейської служби України у Бершадському р-ні Вінницької області, працівники музею. Разом з мапою була представлена рукописна книга-літопис «Вишивана моя Україна», яка наповнюється записами в кожному з територіальних казначейств України, подорожуючи районами від області до області. Карта «Вишивана моя Україна» – результат Всеукраїнської акції Казначейства до 25-ти річчя незалежності України.

Лютий до відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилися працівники музею «Літературна Немирівщина» разом з учнями 5 кл. місцевої школи-інтернату. Під час виховної години «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і дзвенить» діти поринули у світ рідної мови. Дізналися про тернистий шлях становлення української мови, про її багатство, різноманіття і безмежні можливості. Молодь із захопленням слухала чарівні звуки, втілені в поетичне слово. А українська пісня та чарівні мелодії прикрасили свято. Учні знаходили помилки, неправильне вживання слів у словосполученнях, відгадували загадки про мову, а найцікавішою була гра «Чарівний глечик». Також діти інсценізували гумореску П. Глазового. Згадали і про великий внесок у розвиток рідної мови геніального поета Т. Шевченка.

23 лютого в Оратівському районному краєзнавчому музеї відбулося відкриття мистецької виставки родини Ящуків «Я в вишивку зберу усю любов. До краю рідного, до вас…». На виставці представлено близько 100 робіт «берегині» родини Г. І. Ящук, нині покійної, двох її доньок – Оксани та Тетяни, онучок Каті та Ольги і невістки Валі. Гарною, по родинному теплою була ця зустріч. Окрасою заходу стали виступи С. Папшевої, чоловічого гурту «Оратаї» та фольклорно-етнографічного колективу «Берегині».

27 лютого виповнилося 85 років з часу утворення Вінницької області. З цієї нагоди в музеї «Літературна  Немирівщина» оформлено книжкову виставку «Вінницький краю, тебе люблю, тебе я величаю», на якій представлено матеріали, що відображають забуті та відомі сторінки з історії нашого краю. Виставка складається з таких розділів: «Благословенна земле моя, Вінниччино», «З історії Вінниччини», «Окрилені любов’ю до Поділля», «Вінниччина туристична».

Лютий понад тиждень працівники музею історії та етнографії Тепличчини зустрічали юних відвідувачів, для яких було продовжено цикл зустрічей під назвою «Невичерпна праця майстрів в народних ремеслах» та «Історія виникнення праски». Гостями музею стали учні 1-А, 1-Б, 2-Б класів ЗОШ № 1 І-ІІІ ст., вихованці гуртків «Паперопластика» та «Джура» Теплицького районного будинку дитячої творчості, учасники танцювального колективу «Зорепад» Теплицької дитячої музичної школи. Особливістю заходів є те, що відвідувачі мають можливість почути та почерпнути щось нове для себе, побачити та власноруч не тільки доторкнутись, але і спробувати особисто попрацювати тим чи іншим старовинним побутовим предметом. На виставці було представлено колекцію старовинних прасок, якими користувались на території України, а саме: дерев’яні рублі, литі та вугільні праски, скляний шар – галло, який також був знаряддям для прасування, вишиті та домоткані рушники, старовинні сорочки та скатерки. Окрім того, діти жваво відгадували загадки, переглянули фільми про прості на перший погляд побутові прилади, які мають свою складну та цікаву історію.

Лютий працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею було розпочато читання циклу лекцій до 100 річчя Української революції 1917-1921 рр. 20 лютого для учнів 6-Б класу Війтівської ЗОШ I-III ст. було прочитано лекцію «Національно-визвольна боротьба українського народу у 1917-1921 рр.» та презентовано виставку «І. Ч. Зборовський – член Центральної Ради України», на якій представлено світлини із особистого архіву родини Зборовських та копії архівних документів по справі І. Ч. Зборовського.

Лютий в приміщенні Тиврівського районного краєзнавчого музею відбулось відкриття персональної виставки з нагоди 75-ти річчя від дня народження Г. Б. Очеретної. В колекції майстрині вишиті рушники, серветки та пано Т. Г. Шевченка. Майстриню прийшли привітати Тиврівський селищний голова С. М. Кицишин, майстрині району, працівники сектору культури та районної бібліотеки, представники районної ради. Прозвучали вітальні пісні від С. Олімчука. Улюблена техніка вишиття Г. Очеретної – «хрестик» та «колодкова гладь». Майстриня вишиває рушники, серветки, скатерки, сорочки чоловічі, ікони. Завжди прагне відтворити елементи старої вишивки, постійна учасниця районних, обласних і республіканських виставок народного мистецтва. Нагороджена медаллю Всесоюзного фестивалю народної творчості 1987 р. Свої знання та досвід майстриня передає молоді.

На Вінниччині завершено роботи по реконструкції будівлі Вінницького обласного художнього музею. Про це повідомив Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації. Реалізація інвестиційного проекту культурного спрямування на Вінниччині здійснювалась при співфінансуванні з обласного бюджету у сумі 239,7 тис. грн за фінансової допомоги держави із залученням коштів державного фонду регіонального розвитку у сумі 2138,5 тис. грн. Приміщення художнього музею розташоване на території архітектурного комплексу ХVІІ століття «Мури». В результаті проведення технічного обстеження було виявлено незадовільний стан несучих конструкцій будівлі з прибудовою, які потребували проведення робіт з реконструкції.  метою безпечної експлуатації будівлі виконано посилення зовнішніх стін металевими тяжами та пошкоджених перемичок; заміну конструкцій і покрівлі; зовнішнє утеплення та оздоблення. Реалізація проекту дозволила привести будівлю обласного музею у безпечний стан, придатний до використання; забезпечити нормальні умови для збереження художніх цінностей; створила умови для розвитку культурного простору Вінниччини; збільшила привабливість музею для туристів та екскурсантів, що відвідують Вінницю.

24 лютого редакція журналу «Вінницький край» презентувала двотомник поетичної лірики В. Симонишина у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею. В. Симонишин вже багато років поспіль є одним із авторів альманаху «Вінницький край», тож представляв його двотомник «Избранная лирика» редактор журналу В. Вітковський, який виступив одним із ініціаторів презентації. Вітали автора двотомника колеги-літератори, керівники обласного підприємства «Віноблагроліс», односельці з Шаргородського р-ну, творча молодь. Відповідного настрою додав присутнім на презентації виступ народного хору «Осінні барви». Представляв поетичний доробок В. Симонишина редактор двотомника, письменник, заслужений журналіст України І. Волошенюк.

 

Романський, В. В с. Красному відкрито музей-кімнату ім. Д. Нечая : [в Краснянському сільському будинку культури Тиврівського р-ну урочисто відкрито «Кімнату-музей ім. Д. Нечая». Це стало можливим завдяки участі у 13-му обласному конкурсі розвитку територіальних громад, активній роботі сільської ради на чолі з головою В. Максименком, місцевої громадської організації «Красне – Нове Місто», працівників культури, освіти, активістів громади] / В. Романський // Маяк. – 2017. – 3 берез. – С. 5.

Театрально-концертна діяльність 

Музичне життя Вінниччини

1 лютого, в залі обласної філармонії, в рамках циклу вокальних вечорів «У фокусі – голос» солісти Одеської та Вінницької філармоній презентували проект «Ми любимо оперету». Арії виконували народна артистка України І. Швець (сопрано), Н. Лановенко (сопрано), В. Холкін (тенор), О. Грищук (сопрано), В. Мельник (тенор), заслужена артистка України С. Тімофєєва (фортепіано). Більше цікавого про оперету розповіла лектор-музикознавець Е. Паламарчук.

31 січня – 4 лютого в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. А.Скалецького пройшов тиждень музики, присвячений 220-ій річниці від дня народження Ф. Шуберта – відомого австрійського композитора, одного із основоположників романтизму в музиці. Для дітей різних вікових категорій кожного дня звучали інструментальні та вокальні твори композитора у виконанні викладачів школи. За 32 роки життя Ф. П. Шуберт написав більше тисячі творів, з них: 8 симфоній, понад 20 фортепіанних сонат (серед них є і незавершені), більше 600 пісень для фортепіано, 6 мес і більше 160 вокальних ансамблів. До 19 років число пісень, написаних Шубертом, перевищувало 250, крім того, було декілька симфоній і безліч інших творів. За кількістю творів Шуберта досить часто порівнюють з Моцартом.

15 лютого в рамках циклу фортепіанних вечорів на сцені Вінницької обласної філармонії виступив тернопільський піаніст О. Кирилюк в тандемі з Академічним камерним оркестром «Арката». Разом вони презентували програму європейської та сучасної української класики. Лауреат міжнародних конкурсів О. Кирилюк закінчив Тернопільське обласне державне музичне училище ім. С. Крушельницької та Львівську національну музичну академію ім. М. В. Лисенка.

Созанська, С. «Я і бандурне мистецтво нерозлучні…» : [розповідь про викладачку народно-оркестрового відділу по класу бандури Ямпільської дитячої музичної школи, магістранта кафедри інструментального мистецтва Уманського педагогічного університету ім. П. Тичини, лауреата та володарку Гран-прі всеукраїнських та міжнародних конкурсів вокального та інструментального виконавства Т. Косінську] / С. созанська // Ямпіл. вісті. – 2017. – 22 лют. – С. 4.

Швець, В. Семінар-практикум з фольклорного жанру на тему: «Гаївки. Манера їх виконання» : [10 лютого в Чернівецькій музичній школі відбувся семінар-практикум з фольклорного жанру. Захід став справжнім святом творчості та обміном професійними напрацюваннями. В роботі семінару взяли участь керівники клубних закладів району, а також вокальний колектив Пелинівського сільського будинку культури] / В. Швець // Чернівец. зоря. – 2017. – 24 лют. – С. 6.

28 лютого насиченою музичною програмою «Любимо!.. Віримо!..» вінницький естрадний оркестр «ВінБенд» продемонстрував свої численні таланти та відіграв найкращі номери, створені за дев’ять років існування колективу. Концерт з нагоди дня народження оркестру відбувся у міському Палаці мистецтв. Впродовж вечору «ВінБенд» чарував мелодіями – ліричними та веселими, легкими та запальними. Місце за диригентським пультом зайняли художній керівник оркестру, заслужений артист України В. Новосад та головний диригент Р. Береговий. На сцену вийшли солістки оркестру, лауреати Всеукраїнських та міжнародних конкурсів Е. Мбані та О. Гернега. Організатори заходу – Департамент культури Вінницької міської ради та Центр концертних і фестивальних програм.

Лютий чотири концерти, об’єднанні ідеєю знайомства вінничан з сучасними музичними тенденціями в Україні та світі презентував щорічний, вже 16-й за рахунком Форум молодої музики «Барви музики 20 сторіччя. Авангард, класика, джаз». Кожен з днів проекту було присвячено окремому жанру, позначеному одним з яскравих кольорів: зеленим – класику, червоним – авангард, золотим – джаз. Гасло «Слухай Українське» незмінне й для цьогорічного багатобарвного музичного свята. Програму Форуму молодої музики «Барви музики 20 сторіччя. Авангард, класика, джаз» відкрив 27 лютого симфонічний оркестр Тернопільської обласної філармонії, під головуванням диригента, заслуженого діяча мистецтв України М. Кріля. 28 лютого поціновувачі музики послухали незвичний проект «Чотири покоління». Концерт мав назву «Той, хто співає у підвалі». Експериментальну музику виконав київський дует «Гольфстрім» у складі молодої скрипальки М. Скрипи та відомого віолончеліста З. Алмаші. Було також презентовано проект, який складався з творів українських композиторів чотирьох різних поколінь. 1 березня вінничани почули імпровізації в джазових тонах. Виконавці – заслужений діяч мистецтв України В. Полянський (фортепіано), О. Плакидюк (вокал), О. Шевченко (скрипка) та Академічний камерний оркестр «Арката» (художній керівник та диригент – заслужений діяч мистецтв України Г. Курков). 2 березня форум музики завершився концертом ансамблю нової музики «Рикошет», який презентував проект «Вальс із старої платівки». Ансамбль, створений у 1999 р. при київській організації Спілки композиторів України, є творчою лабораторією молодих та сучасних композиторів і виконавців. В рамках проекту, який присвячено 80-ти річчю від дня народження всесвітньо відомого українського композитора В. Сильвестрова, були презентовані три твори композитора, що написані спеціально для колективу.

Андрійчук, Г. На музику славетних композиторів : [23 лютого в приміщенні Шаргородської дитячої музичної школи відбувся вечір-етюд «Технічний марафон». Під час заходу діти ознайомилися з життям та творчістю великих майстрів-композиторів – Шопена, Ліста, Рахманінова] / Г. Андрійчук // Шаргородщина. – 2017. – 3 берез. – С. 5.

Кіномистецтво

3 лютого у вінницькому кінотеатрі «Родина» стартував фестиваль «Вечори французького кіно». Кіноогляд відкрився мелодрамою «Ілюзія кохання», яка була номінована на кінопремію «Сезар» у восьми категоріях (за найкращий фільм, найкращу режисуру та найкращу жіночу роль, а також за адаптований сценарій, операторську роботу, монтаж, роботу художника по костюмах і звук). На «Сезар» був номінований іще один учасник програми фестивалю – «Червона черепаха» М. Дюдока де Віта, яка претендує на звання найкращої анімаційної картини. А стрічка А. Фархаді «Комівояжер», яка також представлена у програмі фестивалю, боротиметься за «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». До програми «Вечорів французького кіно» увійшли також «Прекрасні дні в Аранхуесі» – нова робота В. Вендерса, яка була представлена у конкурсній програмі Венеційського кінофестивалю, а також «Вічність» оскарівського номінанта Чаня Анг Хунга, де головні ролі виконали О. Тоту, М. Лоран і Б. Бежо. Всього вінничани у «Родині» побачили п’ять фільмів з 3 по 7 лютого.

Образотворче мистецтво

10 лютого в готелі «Франція» у Вінниці за участю голови Вінницької облдержадміністрації В. Коровія, в. о. голови обласної Ради Л. Щербаківської, Вінницького міського голови С. Моргунова, народного депутата України С. Кудлаєнка, начальника відділу монументального та образотворчого мистецтва Мінкультури Є. Крутоголов, генерального директора «Україна, Міжнародна Медіа Культура» Лю Юй Даня, виконавчого директора Національного конкурсу «Міс Україна» І. Копаниці, директора Національного проекту «Книга рекордів України» О. Іваненка відбулась урочиста презентація фотоальбому «Всі ми діти твої, Україно». Автор альбому – народний художник України В. Козюк. Альбом на 268 сторінок, виданий коштом обласного бюджету. На святі були також керівники обласних закладів культури, представники громадських організацій, шанувальники творчості художника, друзі.

Лютий півсотні портретів, виконаних у різних техніках впродовж творчого життя, презентував на персональній виставці у виставковій залі Вінницької організації Національної спілки художників України заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України, живописець, графік, художник декоративно-прикладного мистецтва Л. Н. Гринюк. Живописець, якому нещодавно виповнилось 67 р., народився у с. Матейків Барського р-ну Вінницької області. Однією з найстаріших робіт на виставці є академічна постановка виконана у 1971 р. Всі роботи засвідчують стилістичні ознаки творчої думки майстра. Портрети однокурсників, колег і друзів, численні образи дружини, заслуженої художниці України К. Жілінскайте, дочки, батька, матері, діда, автопортрети за різні роки дозволяють прослідкувати як змінювалась манера майстра. Нещодавно художник започаткував серію портретів відомих історичних осіб, діячів культури і мистецтва, пов’язаних з Вінниччиною. На виставці представлено портрети письменників А. М. Подолинного, В. Д. Кобця, І. С. Волошенюка, а також портрет-парсуна історичної особи – Барського старости (1540-1552 рр.) Бернарда Претвича. Серію буде продовжено.

до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

16 лютого до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, в Гайсинській районній дитячій бібліотеці пройшли заходи, присвячені вшануванню подвигу українців, загиблих під час Революції Гідності. У відділі 5–9-х кл. дитячої книгозбірні було організовано годину інформації «Небесна Сотня – історія нескорених». Відвідувачам бібліотеки за допомогою відеоматеріалу бібліотекарі розповіли про трагічні події Революції Гідності та постаті героїв Небесної Сотні. На заході також були представлені книги сучасних українських письменників: Р. Неділько «Небесна варта», А. Кокотюха «Вогняна зима», Г. Кирпи «Мій тато став зіркою», в яких висвітлюється патріотизм й мужність наших співвітчизників. Лютневі події 2014 р. показали як українці повстали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору. Значущим доповненням до заходу стала книжково-ілюстративна виставка «Найкраща Сотня в небо йде».

16 лютого у читальному залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся вечір патріотизму «За Україну, за її долю!» та презентація книг академіка В. П. Половинчука. Захід приурочений до Дня Героїв Небесної Сотні. В ході заходу відбулась презентація книг «Небесний сектор», «Добровольці», «Флорида», «Флорида Стелла» – В. Половинчука, академіка, автора більш ніж 140 статей, монографій, доповідей, 30 художніх творів. Спогадами про Героя Небесної Сотні М. Шимка поділився Є. Тичук, науковий співробітник Вінницького обласного краєзнавчого музею. Патріотичні вірші читали студенти Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського та Вінницького коледжу будівництва і архітектури КНУБА. Окрасою заходу став музичний виступ ансамблю «Mezzo Forte» (керівник – В. Ганай) та книжково-ілюстративна виставка «Небесна Сотня, ви тепер святі».

 

17 лютого для вшанування подвигу загиблих учасників Революції Гідності у Вінниці, на Площі Театральній, було відкрито пам’ятну дошку. Участь у церемонії взяли батьки загиблого на майдані Героя України М. Шимка, волонтери, ветерани АТО, представники міської влади та громадськість міста, які вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх, хто загинув за Україну.

20 лютого в актовій залі дитячої бібліотеки м. Шаргород, для учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів була проведена година-реквієм «На варті наших душ – Небесна Сотня». Заходи були організовані та проведені за участі працівників районної бібліотеки для дорослих, районного будинку культури та відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації. Під час перегляду літератури «Сто крилатих героїв у небо відлетіли» учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні, також було запалено свічку пам’яті. На завершення заходу Народний хоровий колектив районного будинку культури виконав пісню «Роде наш красний».

20 лютого вінничани поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні й воїнам АТО та Меморіалу Слави на Європейській площі. В урочистому покладанні квітів взяли участь голова облдержадміністрації В. Коровій, перший заступник голови обласної Ради Л. Щербаківська, міський голова С. Моргунов, учасники подій Революції Гідності, військовослужбовці Збройних сил України, учасники антитерористичної операції на Сході України, представники духовенства, інститутів громадянського суспільства та засобів масової інформації області. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх тих, хто три роки тому не повернувся живим з Площі Незалежності у Києві під час буремних подій Революції Гідності. Також взвод Почесної варти командування Повітряних Сил у супроводі військового оркестру пройшов урочистим маршем по Європейській площі, віддаючи шану українським Героям. З нагоди дня пам’яті Героїв Небесної Сотні в храмах усіх конфесій Вінницької області відбулися заупокійні молитви за померлими воїнами та молитви за утвердження миру і спокою в нашій державі. Урочисті мітинги-реквієми відбулися в усіх населених пунктах області.

20 лютого у Вінниці пройшла піша хода від пам’ятника М. Коцюбинському до Майдану Героїв Небесної Сотні, яка закінчилась проведенням молодіжного Віче. Метою заходу є консолідація молоді Вінниччини навколо подій Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні, які загинули заради кращого майбутнього України. Громадський організаційний комітет з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, який став організатором заходу, об’єднав у своєму складі депутатів обласної Ради та представників громадських організацій, зокрема: «Родина Героїв Небесної сотні», військово-патріотичні клуби «Айдар», «Тейваз», «Лелеки», «Терен», «Рось», «Кремінь», «Військово-патріотичний центр «Захист Вітчизни» та благодійний фонд «Волонтерський тил». Така подія об’єднала близько 500 учасників, серед яких учні старших класів загальноосвітніх закладів та студенти Вищих навчальних закладів Вінниці та Вінницької області, представники інститутів громадянського суспільства та засоби масової інформації регіону, а також всі небайдужі та патріотично налаштовані громадяни.

20 лютого в кінотеатрі «Родина» відбулась кінозустріч вінничан – учасників Революції Гідності з учнями загальноосвітніх закладів області з метою вшанування подій на Майдані та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, що мала назву «Незламні і непереможні у віках». Організувала зустріч Спілка «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО». В ході зібрання старшокласники мали змогу поспілкуватися з безпосередніми учасниками Революції Гідності та переглянути цикл документальних фільмів «Зима, що нас змінила». Цикл складається з кількох фільмів, зокрема: «Небесна сотня», «Перша смерть», «Коктейлі Грушевського» тощо. У холі кінотеатру також була розгорнута фотовиставка «Гордість і слава», яка розповіла про подвиги і бойові будні бійців АТО.

20 – 22 лютого в Бершадській дитячій музичній школі провели культурологічну акцію приурочену вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. В акції взяли участь більше 600 учасників, а саме: учні Баланівської, Бирлівської, Флоринської, Яланецької, Бершадських шкіл № 1, 2, 3, учні професійно-технічного ліцею, молодь та громадськість міста, учасники Революції Гідності. Працівники районного будинку культури провели годину пам’яті «Небесна Сотня білих журавлів». Учасники акції переглянули тематичні виставки, підготовлені працівниками районного краєзнавчого музею та центральної районної бібліотеки.

22 лютого працівники Оратівського бюро правової допомоги взяли участь у зустрічі з учнями 8 класу Оратівської ЗОШ І-ІІІ ст., присвяченої вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні, що відбулась на базі районної дитячої бібліотеки. Л. Волощук звернула увагу учнів на те, що ми маємо зберегти в національній пам’яті події, які нагадуватимуть прийдешнім поколінням про ціну здобутої для них свободи. Також акцентувала увагу на захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина, нагадала про права і обов’язки школярів. Учасникам зустрічі було презентовано інформаційні матеріали про систему бюро правової допомоги та повідомлено про можливість скористатися послугами, які надає бюро в Оратівському р-ні.

Тіманова, Т. «Герої Небесної Сотні» : [18 лютого в Липівській сільській бібліотеці Томашпільського р-ну було проведено урок пам’яті «Герої Небесної Сотні». На заході була представлена книжкова виставка «Бійці з зони АТО – борці за свободу України». Учасники заходу читали вірші та співали пісні на патріотичну тему] / Т. Тіманова // Томашп. вісн. – 2017. – 22 лют. – С. 2.

Фотовиставка у музеї : [до Дня пам’яті Небесної Сотні у Бершадському районному краєзнавчому музеї відбулася презентація фотовиставок «Небесна сотня. Пам’ятай!» та «Революція Гідності: ціна свободи». На захід завітали учні 2 курсу медколеджу. Студенти оглянули також світлини, на яких зображені бершадчани – учасники Революції Гідності] // Бершад. край. – 2017. – 24 лют. – С. 1.

Соколянська, Г. Реквієм Небесній Сотні : [в Чернівецькій районній бібліотеці для дорослих було проведено урок патріотизму, приурочений третій річниці Революції Гідності «Реквієм Небесній Сотні». До уваги користувачів бібліотеки було оформлено книжкову виставку «За Україну, за її волю…». Зустріч відбулася з учнями Чернівецької ЗОШ № 2.] / Г. Соколянська, Л. Слівінська // Чернівец. зоря. – 2017. – 24 лют. – С. 5.

Зустріч з воїном-земляком : [у Бахтинській сільській бібліотеці Мурованокуриловецького р-ну було організовано зустріч мешканців села з учасником АТО В. В. Ковчуном. Слова його розповіді про службу не залишили байдужими нікого. Він нещодавно повернувся з найгарячішої точки Сходу України – Авдіївки, де захищав Батьківщину від ворога] // Наше Придністров’я. – 2017. – 24 лют. – С. 2.

Панасюк, Т. Борітеся… Поборете… : [16 лютого у Могилів-Подільському краєзнавчому музеї відбувся захід, приурочений вшануванню героїв Небесної Сотні. В заході взяли участь студенти медичного коледжу, які читали авторські вірші. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих] / Т. Панасюк // Слово Придністров’я. – 2017. – 24 лют. – С. 9.

Хухлей, Л. Їм у віках судилося безсмертя : [20 лютого в Могилів-Подільському районному будинку культури «Дружба» відбулося вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні. На захід зібралися студенти місцевих коледжів, учні шкіл, громадські активісти, представники творчої інтелігенції. Перед присутніми виступили представники райдержадміністрації, місцеві літератори, учасники студентського театру естрадних мініатюр медичного коледжу] / Л. Хухлей // Слово Придністров’я. – 2017. – 24 лют. – С. 9.

Слободянюк, Л. Вшанували Героїв України : [17 лютого до Попелюхівського клубу-бібліотеки на годину пам’яті Небесної Сотні завітали вихованці дитячого садочка «Дзвіночок». Їх зустріли працівники культури села та сільський голова М. Попова. Дошкільнята уважно слухали розповідь тих, хто захищає Україну від ворога на Сході держави] / Л. Слободянюк // Наше Придністров’я. – 2017. – 24 лют. – С. 2.

Денисова Л. Вшанували героїв Майдану : [для вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні в Наддністрянській бібліотеці-філії Мурованокуриловецького р-ну відбулася година-реквієм з учнями 5, 6, 7-х кл. На заході читали вірші, згадували історичні події часів Революції Гідності, запалили свічу і хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на Майдані] / Л. Денисова // Наше Придністров’я. – 2017. – 3 берез. – С. 5.

Лютий у Довжоцькій сільській бібліотеці-філії Ямпільського р-ну відбулася зустріч «Герої живуть поміж нас» із митцем, поетом, учасником бойових дій в зоні АТО В. Г. Гуцолом. Зустріч мала формат презентації збірки поета «Біль серця». Захід організований спільно з Довжоцькою ЗОШ І-ІІІ ст. та сільським будинком культури. Розпочався захід кадрами «Небесна Сотня – десятка юних». Ведучі познайомили присутніх із життєвим шляхом В. Григоровича. Також учасники свята послухали вірші із збірки «Біль серця». Проведений захід сприяв пробудженню національної свідомості, гордості за свій народ.

Лютий Тростянецька центральна районна бібліотека вшанувала Героїв Небесної Сотні рядом заходів. Бібліографами О. Слободяник та Л. Ратушняк для учнів 7 класу ЗОШ № 1 проведено вечір-пам’яті «Герої не вмирають… Просто йдуть..». Пригадати пам’ятні події, опинитися в атмосфері Майдану учні мали змогу завдяки презентації «Час плине, а пам’ять залишається». Діти зі сльозами на очах вдивлялися в обличчя героїв на екрані, які демонструвалися під давню лемківську пісню «Пливе кача по тисині», що стала неофіційним жалобним Гімном України. Відділом обслуговування спільно з вчителем історії загальноосвітньої школи № 2 С. Маснюк, директором районного краєзнавчого музею Л. Шамраєнко проведено урок гідності та патріотизму «Їх прийняло небо, залишивши списки…». Під час заходу учні 11 класу виконували композицію із запаленими свічками, читали вірші. Директор музею розповіла про музейну експозицію та експонати, якими останнім часом поповнили фонди музею учасники Революції Гідності та воїни АТО. Провідний бібліотекар відділу обслуговування О. Барчук провела бібліографічний огляд літератури «Небесна Сотня – то в серцях вогонь, він гаряче палав за Україну». В читальному залі відділу обслуговування оформлено перегляд літератури «Така недалека, а вже історія». Сучасна документальна та художня література висвітлює факти, які увійдуть в сучасну історію України, трагедією загибелі невинних людей, які продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.

Лютий в музеї «Літературна Немирівщина» відбулась година пам’яті «У нашій пам’яті вони назавжди залишились». Метою заходу стало вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. На захід завітали студенти групи ГЗМ-2121 коледжу архітектури та будівництва та учні 5 класу міської школи-інтернат. Учасники почули багато цікавих фактів про трагічні події Революції Гідності, передивилися документальні фільми та фотодокументи про героїв-земляків, що загинули на Майдані.

З нагоди Дня вшанування учасників

бойових дій на території інших держав

14 лютого з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан музейна кімната воїнів-інтернаціоналістів на Жмеринщині здобула свою нову адресу, в цей день відбулося своєрідне нове відкриття музею афганської слави. В урочистостях взяли участь представники районної та міської влади, освіти, культури, засобів масової інформації, учнівська молодь, а також воїни-афганці і члени сімей загиблих. Розпочався захід проникливим віршем про афганську війну у виконанні начальника управління культури та туризму міської ради В. Дудіка. Привітав гостей голова Жмеринської спілки ветеранів війни в Афганістані П. Фармагей. Зробив екскурс в історію афганської війни, згадав її учасників, загиблих-земляків. Відзначив важливість збереження пам’яті про згадані події, виховання почуття патріотизму у підростаючого покоління, в чому і є призначення музею. В дарунок музею посадовці району вручили книгу В. Забаштанського «Свічечкою слова», книгу пам’яті «Переможці» та настінного годинника. Директор Жмеринського міського історичного музею Г. Шеремета розповіла про винахідника польової кухні, жмеренчанина А. Турчановича. Від імені молодшого покоління жмеринчан слово тримала лідер учнівського самоврядування загальноосвітньої школи № 4, учениця 9-А кл. К. Рубан. Ветеран афганської війни А. Шестакевич з гордістю розповідав присутнім як і протягом якого часу створювалась дана музейна кімната. Учасники зібрання ознайомились із виставковими експозиціями та зробили світлину на пам’ять.

14 лютого в Липовецькій районній бібліотеці для дітей був проведений історичний хронограф «Афганістан: осколки пам’яті», присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Змістовним доповненням до демонстрування відеосюжетів, розповідей бібліотекарів стала викладка літератури «А біль Афганістану в душі не замовкає».

15 лютого в актовому залі Тростянецької музичної школи відбулися урочисті заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. У святковому заході взяли участь представники районної влади, голова районної організації воїнів-афганців «Саланг» В. Корнієнко, земляки-учасники бойових дій на території інших держав, представники районних ЗМІ та громадськості. В урочистій частині заходу присутні хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя. У програмі святкового концерту «Ми будем довго пам’ятати і вам забути не дамо» для гостей та учасників заходу прозвучали тематичні пісні у виконанні А. Булана, С. Баламут, М. Чернецької, Н. Шнирук, В. Ясенчук. З привітальним словом, власним поетичним твором та пропозицією створити відповідну організацію з метою патріотичного виховання підростаючого покоління до учасників бойових дій на території інших держав звернувся голова Тростянецького районного товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво» М. Прус.

15 лютого в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та у 28-му річницю виведення радянських військ із Афганістану керівники області та міста, народні депутати України, воїни-афганці та громадськість краю вшанували пам’ять українських військових, які загинули під час бойових дій. З цієї нагоди в місті відбулась урочиста хода та покладання квітів до пам’ятного знаку на честь загиблих воїнів-афганців, що у міському Центральному парку культури і відпочинку ім. М. Горького. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у тій і в нинішній війні. Захід супроводжувався військовим салютом. Урочисті мітинги-реквієми відбулися в усіх населених пунктах області

 

17 лютого в актовому залі Ямпільської музичної школи відбувся районний конкурс афганської пісні «Відлуння афганських гір!». У конкурсі взяли участь учні загальноосвітніх шкіл району. Відкрили захід та виступили з вітальним словом голова районної спілки ветеранів Афганістану. О. І. Білінський, начальник відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту В. Воробець. Всі учасники були відзначені грамотами, подяками та подарунками від керівництва райдержадміністрації.

Слободянюк, О. В. Дорогами Афгану : [15 лютого у Саїнській сільській бібліотеці Чернівецького р-ну з учнями місцевої школи фахівці бібліотеки провели День-пам’яті воїнів афганців. Бібліотекарі розповіли дітям про мужність, життєвий шлях воїнів-афганців. Із с. Саїнка дорогами Афгану пройшло 7 молодих юнаків] / О. В. Слободянюк / Чернівец. зоря. – 2017. – 17 лют. – С. 7.

Вшанували воїнів-інтернаціоналістів : [15 лютого у приміщенні Бушанської бібліотеки-філії Ямпільського р-ну була проведена година патріотизму «Були ми там, куди нас кликав час», приурочена 28-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану. Бібліотекар В. Пташнік ознайомила присутніх з історією Афганської війни, презентувала тематичну книжкову виставку. У мережі Інтернет було проглянуто документальний фільм про Афганістан. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять загиблих воїнів] // Ямпіл. вісті. – 2017. – 22 лют. – С. 3.

Захар’яш, І. І. Ціна чужої війни : [працівниками бібліотеки, клубу та сільської ради у с. Моївка Чернівецького р-ну було проведено захід «Ціна чужої війни» для вшанування воїнів та з нагоди відзначення 28-ї річниці виведення військ з Афганістану. На урочистості були запрошені мешканці села та очевидці тих лихоліть, колишні воїни-афганці, зокрема: В. Волощак, В. Цимбалюк, Д. Мокранський. Присутні на святі читали вірші, обговорювали ті страшні історичні події, хвилиною мовчання пом’янули загиблих воїнів. Тепле спілкування проходило за святковим столом] / І. І. Захар’яш // Чернівец. зоря. – 2017. – 24 лют. – С. 3.

Дворнік, В. Г. «Подумки вони навіки разом… у снах…» : [у с. Біляни Чернівецького р-ну працівники будинку культури, бібліотеки, вчитель історії відвідали матір воїна-інтернаціоналіста, шановану в селі людину Г. Х. Боднарчук. Теплою і зворушливою була зустріч, мати поділилася спогадами про сина] / В. Г. Дворнік // Чернівец. зоря. – 2017. – 24 лют. – С. 3.

Липецька, Т. Афганістан – наш біль… : [працівники Дерешівського сільського будинку культури Мурованокуриловецького р-ну та ансамбль «Любисток» провели урочистий захід до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення військ з Афганістану. На свято були запрошені односельчани та воїни-інтернаціоналісти, зокрема, А. Р. Дерешов] / Т. Липецька // Наше Придністров’я. – 2017. – 24 лют. – С. 2.

Руда, М. Відлуння Афгану звучить у пісні : [в залі Ямпільської дитячої музичної школи відбувся районний конкурс афганської та патріотичної пісні «Відлуння афганських гір», в якому взяли участь вокалісти майже з усіх шкіл району. Конкурс започатковано з ініціативи голови райдержадміністрації М. Вдовцова, голови районної ради С. Гаджука та за підтримки відділів освіти райдержадміністрації, у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму з метою патріотичного виховання молоді, вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 28-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан. Переможців та призерів нагороджено грамотами райдержадміністрації та районної ради, відзначено призами-книгами «Афганці Ямпільщини», всім іншим учасникам вручено подяки та солодощі] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2017. – 24 лют. – С. 2.

Кордонська, Н. Зустріч з воїном-інтернаціоналістом : [з нагоди вшанування подвигу воїнів афганської війни в Придністровській сільській бібліотеці-філії Ямпільського р-ну було організовано зустріч учнів місцевої школи з односельцем, очевидцем тих трагічних подій, головою спілки воїнів-афганців Ямпільщини О. Білінським. Присутні вшанували світлу пам’ять тих, хто поліг в афганській війні. Бібліотекарями була підготовлена ілюстрована книжкова виставка «Ти вічний біль – Афганістан»] / Н. Кордонська // Ямпіл. вісті. – 2017. – 24 лют. – С. 2.

Широкова, О. Афганістан – це край війни і крові : [у Ямпільській районній бібліотеці для дітей пройшла година пам’яті до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Афганістан болить в моїй душі». Ветеран Афгану В. М. Придиус поділився своїми спогадами про ті часи, прос свою участь у війні з учнями 9-А класу ЗОШ № 1. У бібліотеці було оформлено книжково-ілюстративну виставку «Вогнем і полум’ям війни чужої обпалені навіки». Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто поліг в афганських ущелинах] / О. Широкова // Ямпіл. вісті. – 2017. – 24 лют. – С. 2.

Мандибура, В. Знати і шанувати : [15 лютого працівники Хоменківської сільської бібліотеки Шаргородського р-ну спільно з учнями 7 класу провели вечір-зустріч із воїном-афганцем Ю. Чумаком на тему: «Ти – вічний біль, Афганістан». Захід супроводжувала фотопрезентація «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя». Фахівцями бібліотеки було підготовлено тематичну книжкову виставку «Афганістан – ти біль в моїй душі». А по закінченню вечора діти переглянули відеоролик «Афганістан. Від початку до кінця. 1979 – 19889 рр.»] / В. Мандибура // Шаргородщина. – 2017. – 3 берез. – С. 3.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

«Променю» – 8 років! : [про історію створення та творчість танцювального колективу «Промінь», що вже 8 р. діє при Писарівському сільському будинку культури Ямпілського р-ну. Гордістю колективу є юні писарівчанки, а саме: Н. Підгурська, О. Тодорашко, К. Українська, Т. Цимбал, Н. Іванова, Є. Афанасьєва, М. Загородна, Ю. Сергієнко, С. Якушина, Н. Лук’яненко] // Ямпіл. вісті. – 2017. – 15 лют. – С. 4.

Декоративно-прикладне мистецтво

2 лютого у виставковому залі Мурованокуриловецького районного краєзнавчого музею ім. Ф. Коновалюка відбулося урочисте відкриття виставки творчих робіт народних умільців с. Жван під назвою «Гарний рід знаний на весь світ». Захід відбувався в рамках відзначення 85-ї річниці утворення Вінницької області. Майстри народного мистецтва розповіли про своє захоплення вишивкою, ткацтвом, писанкарством. Досвідчені та юні майстри презентували свої вироби в різноманітних техніках виготовлення виробів, зокрема: ткацтво, писанкарство, вишивка, оригамі, квілінг та ін. У святковій зустрічі взяли участь: заступник голови районної ради А. Нікітчук, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Веклюк, Жванський сільський голова Л. Марецька, яка розповіла про видатних людей села, місцевих майстрів, подякувала їм за творчу працю.

Руда, М. Барські миски Володимира Слубського : [в Ямпільському районному музеї образотворчого мистецтва відкрилась виставка гончарних виробів народного майстра із с. Довжка В. Слубського. Митець поділився із гостями заходу секретами гончарної справи, відповідав на запитання, розповідав про історію та методику створення своїх виробів із глини. В. Слубський не просто розписує тарелі, а відтворює давні зразки, відроджуючи історію і світогляд пращурів. Барська кераміка своїми традиціями сягає найдавніших часів, а документальні свідчення є з ХVІ ст.] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2017. – 3 лют. – С. 3.

Кацал, І. Вшановували народних умільців : [з ініціативи сільського голови с. Уладівка Літинського р-ну М. П. Крот в затишному залі сільського будинку культури було проведено вечір-зустріч із творчими людьми Уладівської сільської громади. Народні умільці демонстрували свої картини, вишивки, поробки. Музичні вітання учасникам свята дарував вокальний ансамбль «Ладоцвіт»] / І. Кацал // Літин. вісн. – 2017. – 9 лют. – С. 5.

15 лютого у світлиці обласного центру народної творчості відкрилась перша виставка народного мистецтва від етномайстерні «Коло». Присвячена святу Стрітення Господня, виставка носила назву «Як півень води нап’ється…», адже за народною прикметою чи скоро вже настане справжня весна можна було дізнатись запропонувавши півникові напитися, якщо птах вип’є води, то тепло вже скоро. З народними піснями п’ятеро фольклористок, що й складають етномайстерню, провели обряд і пообіцяли всім весняного сонечка. До 28 лютого, у світлиці демонструється експозиція, що презентує творчі роботи членкинь «Кола». Зокрема, це: керамічні іграшки та миски В. Ніколаєвої (виготовлені за мотивами старовинних подільських мисок початку ХХ ст. з Бару, Шаргорода, Смотрича, Майдан-Бобрика, Бубнівки), писанки та колекційні старовинні килими Н. Сентемон; ляльки-мотанки і віночки з воску Ю. Васюк; витинанки Н. Філінської та керамічні пташечки знаної майстрині гончарного мистецтва, почесного члена і натхненника етномайстерні «Коло» Лю. Філінської. Всього на виставці представлено біля 200 виробів народного мистецтва. Святковий коровай та весняні коржики-жайворонки, а також стрітенські свічки.

Косенко, Л. Квіти «вишиванки» : [у «Світлиці» Тростянецького районного будинку культури відбулася зустріч з майстринею по роботах «казанші» Г. Грушко, яка провела майстер-клас по виготовленню різних квітів. Любительське об’єднання працює більше 15-ти років. Заняття відвідують жінки різного віку] / Л. Косенко // Тростян. вісті. – 2017. – 24 лют. – С. 6.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

Чекай, К. Хор «Прометей» дарує людям радість : [про плідну, творчу діяльність народного аматорського хору «Прометей» Козятинського районного будинку культури. Протягом 2016 р. відбулися 12 концертів, які відвідали майже 7 тис. глядачів. Керівник хору – В. Й. Гарнага] / К. Чекай // RIA Козятин. – 2017. – 9 лют. – С. 8.

Григор’єв, Р. Бар долучився до всесвітнього флешмобу на честь 100-річчя «Щедрика» : [8 лютого мистецькі колективи Бара стали в один ряд із колективами Києва, Мадрида, Варшави, Стамбула та іншими містами дев’яти країн світу, які долучилися до проведення флешмобу на честь 100-річчя всесвітньовідомої обробки «Щедрика» авторства М. Леонтовича. Першими долучився до флешмобу колектив викладачів Барської дитячої музичної школи, і кинув виклик свої колегам, а саме: хоровій капелі Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Ю. Федьковича, хору Успенського кафедрального собору Бара] / Григор’єв, Р. // Барчани. – 2017. – 10 лют. – С. 1.

Осаволюк, С. Віват, маестро! : [у Калинівському районному будинку культури відбувся святковий концерт, присвячений 70-ти річчю заслуженого працівника культури України І. Стадніка. Вітали ювіляра зі святом очільники району В. Гаврилюк та В. Поліщук, заступник директора Вінницького обласного центру народної творчості О. Назарець, начальник відділу культури Калинівської райдержадміністрації А. Грибовченко, колеги, друзі. Гарний настрій глядач дарували дитячий зразковий духовий оркестр «Юність» Павлівського будинку культури, колектив «Добреграй» Калинівського районного будинку культури, духовий оркестр в/ч 3028, народний симфонічний оркестр «Елегія» дитячої музичної школи, танцювальний колектив «Квіточка»] / С. Осаволюк // Прапор перемоги. – 2017. – 10 лют. – С. 12.

14 лютого у Могилів-Подільському районі відбувся творчий вечір, присвячений 102-ій річниці від дня народження заслуженого працівника культури України, заслуженого майстра народної творчості, фольклористки М. Руденко. Традиційно у стінах районного будинку культури зібралися народні колективи, студенти, творча еліта району, щоб вшанувати пам’ять відомої на увесь світ землячки. У заході взяли участь: провідний методист з фольклору Вінницького обласного центру народної творчості Т. Горбулінська, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Т Чувашова, начальник сектору з питань культури Л. Хухлей, директор Будинку народної творчості О. Городинська. Понад 13 р. діє музей етнографії та народного мистецтва ім. М. О. Руденко, який створила та очолює учениця Марії Оксентіївни, майстриня витинанки, писанки, вишивки та народного малярства М. Гоцуляк. Вона розповіла, що в музеї зібрано багато унікальних робіт – витинанки, фольклорні роботи, фото з її сімейного архіву, вишиті сорочки та одяг. М. Руденко записала більше трьох тисяч народних пісень, тисячі прислів’їв та приказок. Вишиті майстринею рушники, сорочки та картини зберігаються у США, Канаді, Австралії. Кримський астроном Черних відкрив малу планету, яку назвав на честь М. О. Руденко – «Горлицею». Усі присутні переглянули документальний фільм про життя і творчість М. Руденко, у пам’ять про неї запалили свічку. На пам’ятному вечорі фольклорні колективи співали пісні, які зібрала та зберегла для нащадків Марія Авксентіївна. Радував своєю майстерністю народний фольклорно-етнографічний колектив «Горлиця». Дарували позитивні емоції від своєї творчості народний колектив «Діброва» с. Сказинці, ансамбль «Бронничанка» с. Бронниця, жіночий колектив з Яришева, ансамбль районного будинку культури «Калинове намисто». Глядачі дарували співочим колективам бурхливі оплески, радо підспівували.

15 лютого в Гайсинському районному будинку культури відбулася тематична зустріч з ветеранами війни в Афганістані «Ціна чужої війни». В фойє будинку культури учасники зустрічі могли розглянути виставку картин художника, учасника бойових дій в Афганістані В. А. Кухтенка. Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради за патріотизм, активну громадянську позицію та з нагоди 28-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан нагороджено воїнів-інтернаціоналістів. Гарний настрій присутнім подарували пісенні та танцювальні номери аматорів районного будинку культури.

16 лютого у концертній залі Вінницького міського Палацу мистецтв відбувся творчій концерт аматорського вокального ансамблю «Срібні голоси». Ансамбль було створено у 2011 р. при Спілці поляків Вінниччини з метою популяризації польської естрадної пісні на Поділлі. За час існування колектив брав участь у багатьох культурно-мистецьких заходах, які представляють культуру національних меншин в Україні та області, ставав переможцем престижних міжнаціональних та міжнародних конкурсів. У репертуарі ансамблю не тільки відомі пісні польської естради, а також й українські шедеври вокальної спадщини, адже колектив гідно презентує українську пісню у Польщі. На концерті був присутній Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І. Салецький, представники Ради національно-культурних товариств області, голови польських, ромських, білоруського, грузинського товариств, директор обласного центру народної творчості Т. Цвігун.

Ткачук, І. Бар стрічав поетесу-подолянку Світлану Травневу : [у рамках проекту «Бар зустрічає гостей» 10 лютого до м. Бар завітала делегація творчої інтелігенції з літературно-мистецькою зустріччю «У лоні твоїм сповиваюсь, мій краю» зі знаною поетесою С. Травневою (Єлисеєвою). Це – перший захід, проведений за ініціативи культурно-мистецької ради, що діє при Барській міській раді, та за сприяння міського голови А. А. Цицюрського. Програма зустрічі вийшла насиченою, адже на сцені виступили такі знані артисти: ансамбль народного аматорського хору ветеранів війни і праці «Добродар», лауреат всеукраїнських конкурсів О. Паламарчук, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів К. Радецька, композитор, хористка-вокалістка М. Майборода. На свято завітали очільники району, представники навчально-виховних закладів міста, громадських організацій, політичних партій, місцевих ЗМІ, працівники райдержадміністрації, громадськість] / І. Ткачук // Барчани. – 2017. – 17 лют. – С. 4.

На рок-концерт у Жмеринці заявки подали 100 гуртів з України, музиканти Швеції та Білорусі : [чотири роки тому у Жмеринці молодь організувала рок-концерт «Калина у вогні». З кожним роком концерт змінював формат і зараз фестиваль здобув звання Всеукраїнського. Рекламу в Інтернет жмеринчанам допомагають здійснювати найбільші рок-спільноти України. Організатор фестивалю Д. Левус взяв на себе повну відповідальність за проведення концерту, заручившись підтримкою з боку місцевої влади. Під час проведення молодіжного фесту забороняється вживати алкогольні напої, за дотриманням правопорядку слідкуватимуть правоохоронні органи] // Жмерин. газ. – 2017. – 17 лют. – С. 6.

17 – 19 лютого, на мальовничих Скіфських валах, відбувся зимовий Фестиваль land-art «Міфогенез», який щорічно проводиться з 2006 р., завдяки старанням ВОГО «Лабораторія актуальної творчості» та персонально куратора фестивалю О. Никитюка. До участі в цьогорічному проекті було відібрано більше 40 художників з Києва, Харкова, Львова, Херсону, Одеси, Сум, Вінниці та Республіки Польща. Головна концепція проекту залишається незмінною – «Міфогенез», як визначення створення, продукування новітнього міфу. Створені учасниками об’єкти land-art, візуалізують відчуття сучасності через художній образ. Результатом є виникнення дискурсивного поля між глядачем і створеним художниками новим міфологічним простором. Учасники цьогорічного проекту створли на Немирівському скіфському городищі об’єкти ленд-арту. З фотоматеріалу було сформовано експозицію для презентації впродовж 2017 р. в містах України та за кордоном.

18 – 19 лютого у Літинському районному будинку культури відбувся районний конкурс-огляд читців «Шлях до Тараса». У конкурсі були представлені учасники трьох категорій, а саме: 7 – 10 р., 11 – 14 р., 15 – 18 р. Також були підготовані 4 літературно-музичні композиції за творами Великого Кобзаря. Свою творчість на суд журі представили 49 учасників із сіл: Микулинці, Кусиківці, Матяшівка, Журавне, Багринівці, Бірків, Дяківці, Кулига, Літинські Хутори, Дашківці, Уладівка, Осолинка, Балин, Селище та смт Літин.

22 лютого в залі засідань Вінницької районної ради відбувся творчий вечір пам’яті юної письменниці, поетеси, члена Національної спілки письменників України О.Бурбело. У вечорі пам’яті юної письменниці взяли участь її мати С. Бевз, дідусь В. Якович, заступник голови Вінницьких райради О. Плакида та керівники апарату райдержадміністрації О. Орловська, Н. Заболотна, представники та фахівці будинків культури, навчальних закладів Вінницького краю, друзі, студенти ВНТУ, письменники, артисти.

Чекай, К. Віталіна Большанек стала призеркою фестивалю «Зимова фантазія» : [10 – 11 лютого у Києві пройшов фестиваль-конкурс «Зимова фантазія». На конкурс були запрошені колективи з Білорусії, Азербайджану, Литви, Молдови. В. Большанек з с. Миколаївка Козятинського р-ну зайняла на фестивалі почесне ІІ місце у номінації «Народний вокал» ІІ вікова категорія] / К. Чекай // RIA Козятин. – 2017. – 23 лют. – С. 8.

Лозінська, Т. Юні прославляють най край : [10 – 12 лютого композитор та виконавець власних пісень Н. Май організувала у Бердичеві перший Всеукраїнський фестиваль «Мелодії добра». Захід спрямований на підтримку талановитих українських дітей. На святі зібралися творчі особистості з Хмельницької, Житомирської, Дніпропетровської, Вінницької областей. Учениці Козятинської музичної школи А. Рудик, Д. Бондарець, К. Аксенова теж взяли участь у конкурсі та вибороли призові місця] / Т. Лозінська // RIA Козятин. – 2017. – 23 лют. – С. 8.

Знову – успіх! : [4 лютого у Києві відбувся престижний міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Момент слави». У ньому взяла участь солістка Піщанського народного вокально-інструментального ансамблю «Лаври» І. Іванішина. Юна вокаліста отримала Диплом лауреата І ступеня й медаль. Організаторами цього мистецького проекту були: продюсерський центр «Glory Stars», студія звукозапису «Chess Recorgs», всеукраїнська газета «Молодь України», журнал «Джаз», державна телерадіомовна компанія «Всесвітня служба УТР», палац культури «Росток»] // Піщан. вісті. – 2017. – 24 лют. – С. 4.

24 лютого в приміщенні Козятинської районної бібліотеки відбувся дев’ятий районний конкурс читців, «Без України не було б Тараса», з нагоди Дня народження Т. Г. Шевченка. Серед багатьох учасників району у заході відзначились Махнівчани. У віковій категорії до чотирнадцяти років І місце зайняла К. Рибак, у категорії від чотирнадцяти до вісімнадцяти років ІІ місце отримала К. Коломійчук. В категорії до читирнадцяти років були відзначені подякими О. Леонтюк та С. Вергун.

25 лютого на базі Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича відбувся заключний тур обласного конкурсу «Подільська весна – 2017» у номінації «Музично-теоретична олімпіада». Засновник конкурсу Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації та Вінницьке училище культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. Метою проведення є виявлення та підтримка творчо обдарованої молоді, підвищення рівня кваліфікації та обмін досвідом викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. До складу журі ввійшли представники управління культури і мистецтв облдержадміністрації, керівники та провідні викладачі Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. У музичній олімпіаді взяло участь понад 100 учнів музичних шкіл та шкіл естетичного виховання міста та області. Бершадську дитячу музичну школу ім. Р. А. Скалецького представили учні 7 –8-х кл. Всі учасники конкурсу отримали грамоти та цінні подарунки. Після написання конкурсної роботи учням був запропонований перегляд профорієнтаційних відеоматеріалів та хореографічної вистави «Дванадцять місяців».

25 – 26 лютого в Києві при підтримці Міністерства культури України відбувся V Ювілейний Міжнародний фестиваль-конкурс «Україна об’єднує світ», на який був запрошений зразковий аматорський ансамбль естрадного танцю «Мрія» Бершадського районного будинку культури. Змагатися приїхали колективи з різних куточків світу, зокрема: Болгарії, Грузії, Молдови, Турції, Вірменії, Палестини, Криму, України. Свої уміння і таланти демонстрували хореографічні колективи різних танцювальних напрямків, вокалісти, вокальні ансамблі, інструменталісти, розмовний та цирковий жанри, театри мод. Кожен колектив представив на огляд журі по дві композиції, всього в програмі конкурсу було 176 номерів, з яких на Гала-концерт було обрано лише 25 номерів. Завдяки високій техніці виконання, оригінальності танцювальної композиції, артистизму, розкриттю художнього образу колектив «Мрія» отримав найвищу нагороду – Гран-прі фестивалю!

Перше, друге і третє місця : [привезли учениці Козятинської музичної школи з Всеукраїнського фестивалю «Мелодії добра». Д. Бондарець, А. Рудик та К. Аксьонова виступали у номінації «Естрадний вокал»] // Вісн. Козятинщини. – 2017. – 2 берез. – С. 7.

«Свято вареників» у Дружбі : [25 лютого в Дружбівському будинку культури Мурованокуриловецького р-ну відбулось веселе «Свято вареників». У виконанні ансамблів «Дружбівчанка» та «Веселкові барви» прозвучали українські пісні, гуморески, було розіграно п’єсу. Головною прикрасою свята були вареники з різними начинками, які приготували господині села] // Наше Придністров’я. – 2017. – 3 берез. – С. 5.

Кобзар і Україна : [24 лютого у Жмеринському районному будинку культури відбувся міськрайонний конкурс читців «Кобзар і Україна», приурочений до 203-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Організатори – управління культури і туризму Жмеринської райдержадміністрації, КЗ «Жмеринський районний будинок культури». Твори поета, вірші, присвячені його пам’яті, композиції за творами українських класиків та сучасних поетів, вірші патріотичного спрямування представили 75 конкурсантів віком від 8-ми до 25-ти років. Нагородження провели заступник міського голови з питань культурної політики міста В. Дудік, провідний методист з театралізованих заходів і свят Вінницького обласного центру народної творчості З. Красуляк, начальник відділу культури і туризму Жмеринської райдержадміністрації Ю. Рубан] // Жмерин. газ. – 2016. – 3 берез. – С. 7.

Лауреат І премії Крістіна Мельничук : [26 лютого у Києві пройшов Міжнародний конкурс-фестиваль «Талановиті діти України». Учениця Жмеринської дитячої музичної школи К. Мельничук виконала дві пісні і зайняла І місце із піснею «Золота Україна». Лауреатом І премії стала з піснею М. Джексона «Who loving you». Фестиваль проходив на території однієї з найбільших православних святинь Києво-Печерської лаври, у музеї Книги та Друкарства України] // Жмерин. газ. – 2016. – 3 берез. – С. 7.

Мураховська, К. «Створюй своє майбутнє зараз» : [під такою назвою 19 лютого у Колонному залі Київської міської адміністрації відбувся конкурс в рамках телевізійного проекту «Зірка фест». При підтримці Київської міської адміністрації Міжнародний фестиваль проходить четвертий рік поспіль. Цьогоріч участь у фестивалі взяли представники України, Франції, Молдови. Бершадщину представляли вихованці дитячої музичної школи ім. Р. А. Скалецького С. Іванченко та хореографічний колектив «Росинка». У номінації «Естрадний вокал» С. Іванченко отримав І місце, хореографічний колектив «Росинка» зачарував композицією «Ніжність» і отримав ІІ місце] / К. Мураховська // Бершад. край. – 2017. – 3 берез. – С. 12.

Лауреат ІІ премії Катерина Герасимчук : [єдина представниця Вінницької області К. Герасимчук взяла участь у Міжнародному благодійному фестивалі-конкурсі «Зимова фантазія», що відбувся у Києві в рамках проекту фестивалю «Квітуча Україна» та «Безхмарне небо для дітей» за підтримки Міністерства культури України. Вихованка Жмеринської музичної школи була нагороджена Дипломом ІІ премії] // Жмерин. газ. – 2016. – 3 берез. – С. 7.

Долинська, О. Невеличка часточка короваю під назвою «Україна» : [завдяки зусиллям директора Рудницького міського клубу Піщанського р-ну Т. Слободянюк, художнього керівника В. Васалатія, а також роботам народних умільців в рамках акції «Мистецтво одного села» всі охочі відвідали відкриття виставки декоративно-прикладного мистецтва в с. Рудниця, яке прийняло мистецьку естафету від с. Яворівка] / О. Долинська // Піщан. вісті. – 2017. – 3 берез. – С. 3.

Піхачек, М. Переможці виступлять у Вінниці : [у Піщанському районному будинку культури відбувся відбірковий конкурс читців «Кобзар і Україна». У ньому взяли участь майже чотири десятки учнів різних вікових категорій] / М. Піхачек // Піщан. вісті. – 2017. – 3 берез. – С. 4.

Лютий викладач фортепіано Лука-Мелешківської дитячої школи мистецтв В. В. Петруняк організувала цікавий творчий захід під назвою «Вечір музики з улюблених мультфільмів та кінофільмів». В концерті взяли участь 21 учень та викладачі. Зі сцени лунали пісні, інструментальні композиції у сольному виконанні, в дуетах і ансамблях. Учасники проявили себе дуже впевнено, артистично, адже виконували свою улюблену музику. Концерт супроводжувався показом на проекторі кадрів з фільмів та мультфільмів. Учні, які взяли участь в заході, були нагороджені солодкими призами. Глядачі отримали задоволення від концерту.

Мозгова, Т. «Розмай» привіз перемогу зі Львова : [здобувши І місце у міжнародному фестивалі-конкурсі вокалістів «Grand Music Vocal Battle 2017», який проходив 25 – 26 лютого у Львівському Палаці культури. Участь у фестивалі взяли 102 виконавці з різних регіонів України. Народний аматорський колектив «Розмай» Комсомольської дитячої музичної школи Козятинського р-ну виступив у номінації «Вокальне мистецтво» у жанрі «Ансамблевий спів» і представив дві пісні – лемківську народну «Аничка» та «Впали роси на покоси». У якості нагороди колектив отримав іменний кубок фестивалю та диплом] / Т. Мозгова // Вісн. Козятинщини. – 2017. – 2 берез. – С. 1.

Лютий прозвітували Стрижавські музиканти-педагоги. Концертну програму вечора було створено з найкращих зразків музичного мистецтва всесвітньо відомих і сучасних композиторів, а саме: Ф. Шопена, С. С. Гулака-Артемовського, Г. Сковороди, М. Леонтовича, Є. Доги, О. Цфасмана, О. Тимошенко, Р. Лісової, А. Поплянової, Г. Алчевського. Вокальний ансамбль викладачів розпочав концерт відомими хоровими мініатюрами композитора-ювіляра, славетного земляка М. Леонтовича «Тиха вода» і «Закувала зозуленька». Особливе враження справив на присутніх танець «Полум’я життя», присвячений воякам – героям АТО.

Лютий в приміщенні Лука-Мелешківського сільського будинку культури Вінницького р-ну пройшов звітний концерт викладачів Лука-Мелешківської дитячої школи мистецтв. На сцені виступили кращі колективи та солісти школи – неодноразові переможці обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Також свій творчий подарунок підготував викладач художнього класу Ю. Д. Посмітюха. У фойє була представлена експозиція його робіт, виконана в різних техніках. Школа мистецтв вкотре засвідчила професійний ріст та обдарованість викладачів. 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва А. А. Ніжньовська

тел.: 67 03 23

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua 


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше