ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Версія для друку

31 березня у Бершадській центральній районній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників району на тему: «Інноваційні послуги публічної бібліотеки в сучасному суспільстві». Розпочали семінар начальник відділу культури райдержадміністрації Н. М. Герасимчук та директор Бершадської центральної районної бібліотеки Н. В. Лева. На семінарі була присутня директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. І. Морозова, яка запропонувала усім присутнім переглянути слайд-презентацію «Бібліотеки в умовах об’єднаних територіальних громад». У ході семінару бібліотечні працівники ставили запитання. Відвідала семінар представник новоствореної Джулинської об’єднаної територіальної громади, голова депутатської постійно діючої комісії Джулинської ОТГ з питань освіти, культури та спорту Р. В. Руденко. Бібліотекар з інформатизації О. Бабій представила слайд-презентацію «Вдосконалення моделі функціонування сучасних публічних бібліотек». Далі учасники семінару відвідали П’ятківську сільську територіальну громаду. Гостей зустрічав особисто сільський голова Л. А. Свистун. Завітавши до сільської книгозбірні, яку очолює Л. В. Перевозняк, до уваги відвідувачів бібліотеки була представлена екологічна година «Нехай Земля квітує всюди – природу збережімо люди», яку підготували учасники агітбригади «Екосила»: А. Грищук, А. Обідник, О. Касіяненко, В. Зеленко, Т. Микитюк та К. Мазурик на чолі з викладачем П’ятківської ЗОШ А. А. Янчук. На фоні власноруч створеного старшокласниками відеоролика про рідне село звучали пісні та вірші на екологічну тематику. Молодь намагалася привернути увагу односельців до екологічних проблем села, розповісти про участь у благоустрої та розчищенні місцевих джерел. Майстриня-вишивальниця, самодіяльна сільська поетеса Н. І. Нагірняк презентувала виставку власних вишивок та фото на тему української природи, зачитала авторський вірш про любов до рідного села. Директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязева була приємно вражена сучасним виглядом сільської бібліотеки, наявністю комп’ютерної техніки та доступом користувачів до мережі Інтернет, кількістю передплачених періодичних видань та нових книг. Вона щиро подякувала за гостинність та за небайдужість сільського голови до потреб громади та сільської бібліотеки.

 

Корнієнко, А. «Мій любий краю неповторний!» : [краєзнавець Хмільницької бібліотеки для дорослих О. Михалиця організувала День краєзнавства «Мій любий краю неповторний». На заході були присутні представники влади, громадські діячі, громадяни. Гарним доповнення до розповідей стали відеослайди «Бібліотека – територія краєзнавства», які презентувала завідуюча інформаційним бібліотечним відділом О. Куцкір. Також у читальному зало було представлено виставку книг «Від дідів-прадідів» і «Мандрівка Хмільником»] / А. Корнієнко // Життєві обрії. – 2017. – 31 берез. – С. 2.

Когут, Г. В. Любові треба Україні : [у сільській бібліотеці с. Гонтівка Чернівецького р-ну в рамках проведення тижня дитячої та юнацької книги було презентовано книгу братів Капранових «Мальована історія незалежності України». Із вступним словом до читачів звернувся директор сільської школи, вчитель історії Ю. П. Колісніченко, шкільний бібліотекар Л. В. Карманська. Презентацію книги підготувала і провела сільський бібліотекар Г. В. Когут. Також діти ознайомилися із новими книгами, які отримала сільська бібліотека] / Г. В. Когут // Чернівец. зоря. – 2017. – 31 берез. – С. 4. 

Гребенюк, В. Серце матері : [під такою назвою у Снітківській бібліотеці Мурованокуриловецького р-ну пройшла година спілкування з матерями учасників АТО, уродженками села, а саме: Л. І. Лисак, О. В. Качуровською, М. І. Ковальчук, Г. О. Корман та матір’ю учасника бойових дій в Афганістані Г. Й. Шельвінською. Бібліотекар В. Г. Гребенюк щиро подякувала матерям за мужніх, відданих свої державі синів-героїв. Кожна мама розповіла про свого сина, як чекають від них звістки, як моляться щодня, щоб у них все було гаразд] / В. Гребенюк // Наше Придністров’я. – 2017. – 31 берез. – С. 4.

Климик, С. Світ, що поруч з тобою : [до Всесвітнього дня поезії у Бабчинецькій бібліотеці-філії № 2 було проведено День поезії «Світ, що поруч з тобою». Користувачі бібліотеки ознайомилися з книжковою виставкою «Поети рідного краю». Діти читали вірші класиків та сучасних поетів, зокрема, поетеси Н. Гнатюк. На свято були запрошені місцеві поети, члени літературного об’єднання «Мурафські обрії»] / С. Климик // Чернівец. зоря. – 2017. – 31 берез. – С. 5.

Березень славні традиції проведення Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги продовжуються і в книгозбірнях Ямпільщини. У бібліотеках району проведено безліч цікавих заходів для дітей різного віку. У районній дитячій бібліотеці свято розпочався літературним фуршетом «У пошуках чарівного Книгограду». Учні 2-А класу ЗОШ № 1 взяли участь в літературній вікторині «Веселі Всезнайки». Учні 3-А та 3-Б класу ЗОШ № 1 завітали на інформаційну хвилинку «Цікаві факти про книги», під час якої проявили свої знання з літератури, розповідали про свої улюблені книжечки. В бібліотеці було організовано книжкову виставку «Завітай у світ книжковий, дивовижний і казковий». В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання в Підлісівській сільській бібліотеці-філії було розгорнуто яскраву книжкову виставку «В гості до дідуся Корнія» (до 135-ти річчя від дня народження К. Чуковського). Бібліотекар провела захоплюючу літературну годину з вихованцями дошкільного навчального закладу «Сонечко». Літературні читання «Поетична мозаїка» у Великокісницькій сільській бібліотеці-філії стали цікавим завершенням Всеукраїнського тижня дитячого читання – 2017.

Березень до Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги працівниками Чечельницької районної дитячої бібліотеки організовано екскурсію по бібліотеці для найменших користувачів «Досліджуйте нові світи: читайте». Вихованці дитячого садочку «Сонечко» завітали в гості в дім, де проживають книги, журнали, казкові герої. Виставку «Казковий світ героїв книги» презентувала бібліотекар О. Картоєва. В затишному приміщенні дітки відгадували загадки, слухали приказки і прислів’я про книгу, розповідали віршики, співали пісеньки про Україну і маму. «Журнальна карусель запрошує» – виставку дитячих періодичних видань провела О. Володимирівна.

Березень у читальному залі Оратівської центральної районної бібліотеки відбулась урочиста презентація книжково-ілюстративної виставки «Це нашої історії рядки. Українська Революція 1917-1921 років». В ході заходу взяли участь голова Оратівської районної ради Г. В. Лошак, голова ОТГ І. І. Барський, начальник бюро первинної правової допомоги в Оратівському районі Л. С. Волощук. Справжньою окрасою заходу були пісні про Україну у виконанні народного аматорського чоловічого гурту «Оратаї» Оратівського районного будинку культури. Книжкова виставка функціонуватиме протягом року і всі бажаючі матимуть змогу ознайомитися з матеріалами представленими на ній.

Березень з метою підвищення інформаційно-бібліографічного обслуговування користувачів на базі Чернівецької центральної районної бібліотеки було організовано та проведено День теорії і практики на тему: «Бібліографія – як засіб освоєння сучасного інформаційного простору». Бібліотекарі району отримали консультації, а також прийняли участь у практичних заняттях, таких як: «Інноваційні інформаційно-бібліографічні засоби пошуку літератури», «Друковані видання від бібліографів», інформаційному калейдоскопі «Компанія хороших книг», презентації книжкової виставки «Нове в бібліографії».

Березень до Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги ретельно готувалися усі бібліотеки Крижопільської централізованої бібліотечної системи. Тиждень дитячого та юнацького читання проходив під гаслом «Не втамувати спрагу пізнання тому, хто закохався у читання». Серед заходів, які проходили у бібліотеках системи: «День казки у бібліотеці», «День української поезії, бібліотечне графіті», «Літературні герої оживають в малюнках», конкурс «Кращий читач – 2017».

Березень в Немирівській районній бібліотеці для дітей пройшов бібліотечний урок «Дорога нам книжка кожна» з учнями 2-А класу НВК № 2. Під час уроку бібліограф Л. О. Петрова розповіла маленьким читачам про значення книги для людини, яка прикрашає її життя, робить його змістовнішим. До уваги дітей була запропонована вистава «Звірята лікують книгу» лялькового театру «Книжкові чарівники», який діє при районній бібліотеці для дітей, учасники – учні 5-Б класу НВК № 2 (керівник – бібліотекар М. В. Дремлюга).

«Поезія – це «дивний лік» : [до Всесвітнього дня поезії працівники Жмеринської центральної районної бібліотеки провели літературно-музичний вернісаж «Поезія – це дивний лік», який розпочали з творчості генія українського народу Т. Г. Шевченка. Його твори читали переможці міськрайонного конкурсу читців «Кобзар і Україна», учасники клубу «Синій птах». Вірші талановитої української поетеси О. Теліги читали учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія». Власний вірш про любов до України зачитав викладач ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, керівник літературного гуртка «Паросток надії» В. Оніцишин. Також на захід завітали закохані в творчість та життя студентки Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, учасники ансамблю «Mezzoforte»] // Жмерин. меридіан. – 2017. – 1 квіт. – С. 4.

Тупчій, Л. Устим Кармалюк очима митців : (230-ти річчю від народження Устима Кармалюка присвячується) : [у Жмеринській центральній районній бібліотеці було проведено літературну подорож сторінками творів українських прозаїків та поетів «Образ Устима Кармалюка в художньому слові». На захід завітали учні 9-А та 9-Б класів ЗОШ І-ІІІ ст. № 3. Крім розповіді про художні твори про Кармалюка, йшла мова і про пам’ятні місця та природні пам’ятки, пов’язані з ім’ям подільського Робін Гуда. До заходу було підготовлено перегляд літератури «Устим Кармалюк у житті та слові»] / Л. Тупчій // Жмерин. меридіан. – 2017. – 1 квіт. – С. 4.

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

7 березня до 230-ти річчя від дня народження народного месника У. Кармалюка, уродженця с. Головчинці (тепер Кармалюкове) Жмеринського р-ну у відділі краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва для студентів Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д. К. Заболотного проведено урок історичної пам’яті «Легендарний бунтар Подільського краю». Фахівець відділу Я. Бондарчук ознайомила присутніх з цікавими маловідомими фактами з життя українського народного героя, керівника повстанського руху на Поділлі у 1813–1835 рр. проти кріпацтва.

14 березня у відділі мистецтв пройшов День фахівця «Еволюційний поступ бібліотек у світі модернізації вищої мистецької освіти» для викладачів та студентів мистецьких спеціальностей Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. У плані проведення Дня фахівця: 1. Виставка-презентація нових надходжень з усіх видів мистецтв. Групове та індивідуальне інформування за темами (Н. А. Войтюк – завідувачка відділу мистецтв); 2. Бібліографічна та повнотекстова інформація в мережі Інтернет на допомогу мистецькій освіті (О. І. Кізян – завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії); 3. Можливості професійно-орієнтованого пошуку інформації у відділі документів іноземними мовами та Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» (К. І. Скомаровська – завідувачка сектору інформаційно-ресурсного Центру «Вікно в Америку»); 4. Міжбібліотечний абонемент та доставка документів. Обслуговування віддалених користувачів (Т. П. Попельянц – бібліотекар ІІ категорії відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури).

20 березня у вестибюлі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся урок історичної пам’яті «73-й річниці визволення Вінниці присвячується…» з метою належного відзначення цієї важливої дати та сприяння національно-патріотичному вихованню громадян. Фахівцями книгозбірні до цьогорічного заходу була підготовлена виставка-реквієм «Визволення Вінниччини в серцях поколінь». У програмі виступи: А. В. Войнаровський – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та культури України факультету історії, етнології і права ВДПУ ім. М. Коцюбинського; В. Т. Слюсаренко – голова Вінницької міської організації ветеранів України, генерал-майор авіації у відставці; студенти 2-го курсу філологічного факультету Донецького національного університету ім. В. Стуса: І. Шевченко – «Можливо знову загримлять гармати…», І. Гавриш – «Лист солдату»; студенти 3-го курсу факультету філології й журналістики імені М. Стельмаха Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. Презентація виставки-реквієму «Визволення Вінниччини в серцях поколінь» – бібліотекар відділу краєзнавства Я. С. Бондарчук.

21 березня у читальному залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся вечір «Вільна поезія» до Всесвітнього дня поезії. Фахівцями книгозбірні до заходу була підготовлена книжкова виставка «Вільна поезія» (відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук). У програмі вечору: 1. Виступи письменників про поезію, зокрема: Ж. Дмитренко – поетеса, депутат Вінницької обласної Ради; І. Федорчук – поетеса, член Національної спілки журналістів; Н. Урсані – поетеса, Лауреат премії ім. М. Стельмаха. 2. Читання власних віршів: студентка Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Д. Попова; студенти Донецького національного університету ім. В. Стуса, учасники літературної студії «Поетичний атеней» К. Миронюк, М. Рогова, В. Осаулко, О. Ткачук, О. Супрун. 3. Декламування віршів: студенти Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу прочитали вірші Т. Яковенко – письменниці, члена Національної спілки письменників України. 4. Музичні твори: І. Юрковський – співак і композитор. Презентація відеокліпів музичних композицій. 5. Богдан Коваль – слухач Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів Поділля виконав музично-поетичні композиції «Любов у серці», «Вера, Надежда, Любовь».

21 березня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук у рамках відзначення Року Української революції 1917–1921 рр. пройшла історична година «Українська революція 1917–1921: уроки національного державотворення». Захід відбувся за участі студентів і викладачів Вінницького коледжу будівництва та архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури.

21 березня Міжнародний день людей з синдромом Дауна. У цей день працівники відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури запросили вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» на пізнавальну годину. Відвідувачі подарували працівникам бібліотеки, виготовлені власними руками сувеніри-емблеми у вигляді здорових хромосом, які символізують позитив, життя та здоров’я.

21 березня у рамках Року Японії в Україні у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. відбулася пізнавальна година для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» «Естетика японського саду». Захід провела В. Я. Середюк, зав. відділом аграрних наук і виробництва. В організації зустрічі активну участь взяла Л. В. Введенська, провідний бібліотекар відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури.

26 березня в дитячій кімнаті «Пізнайко», що діє при відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури було проведено майстер-клас «Зачіски з елементами плетіння». Майстер косоплетіння, Світлана Олександрівна розказала про виявлення свого хисту до зачісок простого плетіння, навчила відвідувачів цій потрібній справі. Мами юних панянок мали можливість опанувати мистецтво нескладної, але дуже привабливої дитячої зачіски на свята і на кожен день. Зачіска має бути живою, рухомою і природньою.

28 березня на базі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася зустріч керівників директорів ЦБС, центральних районних (міських) бібліотек. Тема круглого столу: «Адвокаційна діяльність бібліотек в умовах створення об’єднаних територіальних громад». Програма заходу: 1. Модератор: Н. І. Морозова, директор ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. 2. Вступне слово від управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації. 3. Презентація експерта: С. С. Романович – регіональний консультант з правових питань Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України. 4. Презентації практиків: тема «Про стан справ належної організації функціонування публічних бібліотек у новостворених ОТГ» :

М. С. Бушняк, директор Піщанської ЦБС

Л. П. Лівандовська, в.о. директора Калинівської ЦРБ

Т. М. Мазур, директор ЦБС Вінницького району

Н. В. Лева, директор Бершадської ЦРБ

В. С. Вігуржинська, директор Тульчинської ЦБС

О. А. Коваль, директор Немирівської ЦРБ

М. А. Китасюк, директор Чернівецької ЦБС

Т. П. Антонець, директор Оратівської ЦРБ

В. П. Нагірняк, директор Томашпільської ЦРБ

5. Презентації-консультації: 1. «Бібліотечні фонди: до практики передачі/ прийому до бібліотек ОТГ» – О. Б. Когут, головний бібліотекар з управління фондами Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва; 2. «Виклики і казуси бібліотечної мережі. Факти бібліотечної статистики 2016 року» – Т. М. Марченко, завідувачка науково-методичного відділу ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва; 3. «До питання переведення систематизації видавничої продукції на використання універсальної десяткової класифікації (УДК)» – Л. І. Приходько, завідувачка сектору каталогізування та організації каталогів; 4. «Про тренінг проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні Міжнародної організації IREX» – Л. О. Кирилюк, директор КЗ «Барська районна бібліотека».

Музейна діяльність

3 березня увесь світ відзначає професійне свято письменників. Воно було запроваджене Міжнародним об’єднанням письменників 1986 р. в Лондоні і має назву «Всесвітній день миру для письменника». З нагоди письменницького свята в музеї «Літературна Немирівщина» була створена виставка літератури поетів та письменників Немирівщини «Творчий порив, як основа життя» та організована зустріч літераторів. До музею завітали письменники-краєзнавці М. Ф. Денисенко (М. Деніс), А. Й. Черниш та С. І. Паньків, гуморист М. П. Драбович, поетеси О. О. Дунська, М. О. Довбня та К. Дробина, працівники бібліотеки та закохані в літературу громадяни міста. Люди, згуртовані творчістю, потребою у спілкуванні, ентузіасти пера ділилися своїми доробками.

Руда, М. «Не уявляю себе без гачка і нитки» : [в Ямпільському районному краєзнавчому музеї образотворчого мистецтва відбулася виставка майстринь-вишивальниць «Роде наш творчий». Вирізняються серед інших робіт роботи, в’язані гачком техпрацівника музею Т. Поплінської. Директор музею О. Чеботар детально розповіла про вироби і діяльність колеги] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2017. – 8 берез. – С. 3.

11 березня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї було відкрито виставку «Торкаючись, бачу: великі українці». Вільний доступ до експозиції мали відвідувачі з особливими потребами. Незрячі дотиком могли «побачити», як виглядали найвидатніші особистості української культури та науки. На виставці презентувалося 12 скульптурних портретів визначних постатей України, а саме: Т. Шевченка, Л. Українки, І. Франка, Г. Сковороди, А. Шептицького, М. Амосова, М. Заньковецької, Г. Гонгадзе, В. Івасюка, М. Бойчука, О. Довженка, С. Нігояна.

14 березня у Літинському краєзнавчому музеї ім. У. Кармалюка відбулась історико-краєзнавча конференція «Славний лицар українського народу», присвячена відзначенню 230-ї річниці від дня народження У. Кармалюка. У конференції взяли участь заступник голови райдержадміністрації В. Захаревич, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації О. Гвоздинська. Також на заході були гості із Жмеринки, Летичева, с. Кармалюкове Жмеринського р-ну та Волоське Деражнянського р-ну Хмельницької області. У теплій атмосфері зустрічі присутні ділилися розповідями про життєвий шлях та діяльність народного месника. З нагоди відзначення ювілейної річниці краєзнавчому музею було подаровано книги та сувеніри.

14 березня до Дня українського добровольця, з метою вшанування мужності та героїзму у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України у Вороновицькому музеї історії авіації та космонавтики було відкрито виставку «Час не вибирають, він обирає нас». На виставці представлені матеріали учасників АТО із Вороновиці та Вінницького р-ну, фотоілюстрації, короткі біографічні відомості М. В. Андрусюка, О. М. Ібрагімова, Р. А. Мозолевського, І. В. Змієвець, Ю. М. Любчика, В. В. Поліщука, В. В. Бурдейного та інших. Більше 25-ти військових із Вороновиці захищали і захищають східні рубежі нашої держави.

Зустріч з рідним містом : [19 березня в Могилів-Подільському районному музеї етнографії і народного мистецтва ім. М. А. Руденко відбулася творча зустріч з поетом-публіцистом, могилівчанином П. Скоруком. На зустріч з митцем прийшли шанувальники поетичного слова, серед яких представники влади, мистецької еліти, молодь. Вели захід поети Т. Панасюк та В. Кравець. Звучали в залі музичні твори у виконанні ансамблю скрипалів та в. о. директора районного будинку культури М. Огородінка. Особливу увагу поети приділили темі війни – як минулої, так і сучасної] // Краяни. – 2017. – 23 берез. – С. 5.

Презентація «Слова Дністрового» : [18 березня у Могилів-Подільському районному музеї етнографії та народного мистецтва ім. М. А. Руденко відбулася презентація альманаху поезій місцевих авторів «Слово Дністрове», виданого за ініціативи та власним коштом могилівчанина П. М. Скорука, який проживає у Вінниці. На святі були присутні учні шкіл і коледжів, члени літературно-мистецького об’єднання, представники місцевої інтелігенції, всі, хто цінує культуру рідного краю та поетичне слово. Поетичний альманах випущено до знаменної дати – 73-ї річниці визволення Могилева-Подільського від фашистських загарбників] // Слово Придністров’я. – 2017. – 24 берез. – С. 11.

Притула, О. «Війтівські вишиванки» : [у Бершадському районному краєзнавчому музеї з метою відродження та популяризації традиційних для регіону технік вишивки відбувся майстер-клас із вишивки низзю «Війтівські вишиванки» з майстринею О. Шуляр. Розповіла Оксана Миколаївна про різновиди низинки та розкрила основні прийоми цієї вишивки. Усі присутні на заході мали змогу спробувати застосувати на практиці цю старовинну техніку вишивки] / О. Притула // Бершад. край. – 2017. – 24 берез. – С. 7.

28 березня у виставковому залі Вінницького обласного краєзнавчого музею за сприянням Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці відбулось відкриття виставки «Самаритяни з Маркової». Виставка присвячена героїчному подвигу польської родини Ульмів, яка під час окупації Польщі нацистами у період Другої світової війни віддала своє життя, рятуючи євреїв. За матеріалами архівних документів Інститут національної памʼяті Польщі створив пересувну виставку, яка була представлена у Києві, Хмельницькому, Луцьку, а з 28 березня по 15 квітня мешканці Вінниці та області також мали змогу ознайомитись з її світлинами. Відкрив виставку дитячий ансамбль скрипалів Вінницької музичної школи «Вишенька». Зі словами вдячності Генеральному Консульству Республіки Польща у Вінниці та організаторам виставки звернулась директор Вінницького обласного краєзнавчого музею К. Висоцька. Про виставку та мету її створення розповів представник Інституту національної памʼяті Польщі.

28 березня в обласному краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття обласної виставки технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!». Виставка дитячих робіт присвячена 90-річчю руху юних техніків України. Організатором виставки став Вінницький обласний центр технічної творчості учнівської молоді, як координатор роботи з розвитку технічної творчості учнівської молоді в області. На виставці були представлені 181 експонат технічної творчості, 160 експонатів робіт гуртківців початкового технічного моделювання, 160 експонатів «Мистецтво оригамі» та 364 експонати декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край!». Виставка є підсумком роботи районів (міст) за рік з технічної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва. Журі визначить кращі роботи, які будуть захищати честь області на Всеукраїнських виставках. Довідка: в області у 2016-2017 навчальному році технічною та декоративно-ужитковою творчістю займається 16003 вихованці, які навчаються у 1086 групах. Впродовж 2016 р. обласним центром технічної творчості учнівської молоді проведено 24 обласних масових заходи, в яких взяли участь 1714 вихованців. За підсумками обласних масових заходів 974 переможців та призерів змагань, конкурсів, виставок нагороджено грамотами ОЦТТУМ. У 2016 р. команди Вінницької області взяли участь у 15 всеукраїнських конкурсах, виставках, змаганнях, за результатами яких 105 вихованців нагороджені Дипломами І-ІІІ ступенів Українського державного центру позашкільної освіти.

Березень у Бершадському районному краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка картин самобутнього художника О. Степового з с. Джулинка Бершадського р-ну «Джулинський розмай». Виставка присвячена 90-річчю від дня народження художника. На відкриття виставки завітав сам автор робіт. Степовий Олексій Пилипович – народився 19 березня 1927 р. в с. Джулинка Бершадського р-ну Вінницької області. Закінчив всього 3 класи Джулинської школи. З десяти років працював у колгоспі на різних роботах. Під час окупації села німецько-фашистськими загарбниками в 1941-1944 рр. продовжував роботу в колгоспі. Після звільнення Джулинки (11 березня 1944р.) Олексія Пилиповича зарахували в «яструбки». У 1950 р., коли служив у армії, його засудили до 10 р. таборів. Протягом усього перебування в неволі хлопець писав щоденник і малював, хоч фахової освіти він не здобув. Тривалий час О. Степовий працював художником-оформлювачем у місцевому господарстві. Крім основної роботи, він писав картини, вів активну громадську роботу. І зараз, маючи багато років загального трудового стажу, Олексій Пилипович не залишає улюбленої справи. Він є учасником районних, обласних та загальнодержавних виставок.

Театрально-концертна діяльність

1 березня вінницький естрадний оркестр «ВінБенд» відсвяткував свій день народження. Великою та насиченою музичною програмою, що носила назву «Любимо!.. Віримо!..» Вінницький естрадний оркестр «ВінБенд» продемонстрував свої численні таланти прихильникам, відігравши найкращі номери, створені за дев’ять років існування колективу. Концерт з нагоди дня народження оркестру відбувся у міському палаці мистецтв. Впродовж вечору «ВінБенд» чарував мелодіями – ліричними та веселими, легкими та запальними. Місце за диригентським пультом по черзі займали художній керівник оркестру, заслужений артист України В. Новосад, то головний диригент Р. Береговий. На сцену виходили солісти оркестру, лауреати Всеукраїнських та міжнародних конкурсів Е. Мбані, О. Гернега, М. Тріска, П. Пазюк, А. Коберська, Є. Неборячок, саксофоніст В. Романюк.

Не байдужі : [в Тульчинському районному будинку культури досить нещодавно з’явився дитячий театр «Котигорошко», але заявив про себе впевнено і вже завоював звання зразкового. Свідченням цього стала вистава «Жив був пес», яка пройшла на сцені районного будинку культури 16 березня. Зароблені 600 грн самодіяльні актори та їх керівник перерахували на лікування земляка, учасника АТО, морського піхотинця А. Борткова] // Тульчин. край. – 2017. – 24 берез. – С. 4.

«Pic-nic» : [учасники народного аматорського колективу «Маленький театр» Тульчинського училища культури 13 березня на сцені навчального закладу репрезентували виставу за п’єсою іспанського письменника Ф. Аррабаля «Пікнік». Ролі подружжя Тепанів майстерно виконали викладачі училища Любов та Станіслав Прилипки. Іхнього сина переконливо зіграв другокурсник Д. Коробчинський, а роль супротивника Сепо стала деб’ютною для С. Олійника. В епізодичних ролях виступили Г. Шухарєва та Л. Матвієва] // Тульчин. край. – 2017. – 24 берез. – С. 4.

27 березня у Міжнародний день театру, в залі Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського зібралися справжні шанувальники сценічного мистецтва. У день свого професійного свята вінницькі артисти порадували глядачів прем’єрою, поставивши трагікомедію М. Куліша «Народний Малахій». Ця п’єса, написана ще в 1927 році є глибоко новаторським твором, який піднімає проблему фальшивого пророка та його служіння утопічним ідеям, далеким від реальної дійсності. У блискучій постановці вінницької трупи п’єса виглядала надзвичайно сучасною й актуальною. Приємним дарунком до свята для майстрів вінницької сцени стали квіти від голови обласної державної адміністрації, голови обласної ради, Вінницького міського голови. Голова облдержадміністрації В. Коровій виконав почесну місію – вручив акторці театру Ж. Паламарчук державну нагороду від Президента України – свідоцтво про присвоєння їй звання заслужений артист України та нагрудний знак. Цілий ряд працівників театру отримали Почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної Ради і грошові винагороди. В. Коровій також вручив адміністрації театру сертифікат на 300 тис. грн для придбання сценічних мікрофонів і запевнив, що обласна влада й надалі підтримуватиме театр.

Мординський, А. Свято казки в Чернівцях : [26 березня на сцені Чернівецького районного будинку культури відбулася чергова прем’єра музичної вистави для дітей селища Чернівці та навколишніх сіл. Номери художньої самодіяльності продемонстрували глядачам учасники хореографічного колективу «Глорія» Березівського сільського будинку культури та учасники вокального гуртка «Соняхи» Чернівецького районного будинку культури. Звукорежисер – В. Костельний. Учні молодших класів Чернівецької та Мазурівської ЗОШ І-ІІІ ст. майстерно впорались із своїми ролями, зокрема: маленьких козенят, вовка і вовченят, лисички, кози, зайця та сови] / А. Мординський // Чернівец. зоря. – 2017. – 31 берез. – С. 4.

Музичне життя Вінниччини

15 березня в рамках циклу фортепіанних вечорів на сцену Вінницької обласної філармонії вийшов молодий київський піаніст Р. Лопатинський, володар Гран-прі та перших премій ряду престижних міжнародних конкурсів. Р. Лопатинський народився 29 червня 1993 р. у Києві. З раннього віку проявив хороші музичні здібності. У 2009 р., у віці 16 р., як обдарований молодий піаніст, був зарахований до Міжнародної піаністичної Академії в м. Імола (Італія) в клас до народного артиста Росії, соліста Московської філармонії Б. Петрушанського. Виступав з концертами у Польщі, Ізраїлі, Італії, Марокко, Ліхтенштейні, Швейцарії, Німеччині, Росії, Франції, Японії.

Дубочок, І. Раймонд Паулс у Самгородку : [у Самгородській дитячій музичній школі Козятинського р-ну провели видовищні збори-концерт, на яких урочисто звучала гармонійна палітра із музики Р. Паулса. Навчатися гри на музичних інструментах до Самгородка приїжджають діти із навколишніх сіл – Вівсяників, Лозівки, Лопатина, Миколаївки, Зозуленець та інших поселень. Апофеозом заходу стали баяністи, гітаристи, скрипалі народного та струнного відділів, які представили знаменитий «Ноктюрн» Паулса] / І. Дубочок // Козятин. експрес. – 2017. – 16 берез. – С. 3.

Дитячій музичній школі подарували новий комп’ютер : [13 березня Чернівецька дитяча музична школа отримала в подарунок новий сучасний комп’ютер від Мазурівського сільського голови В. Груньківського. На придбання комп’ютера із сільського бюджету виділили 8 тис. грн. Директор школи М. Савчук вдячний за добру ініціативу Мазурівської сільської ради] // Чернівец. зоря. – 2017. – 17 берез. – С. 2.

17 березня згідно плану роботи відділу культури і туризму Шаргородської райдержадміністрації та за ініціативи Джуринської дитячої музичної школи в приміщені Шаргородської дитячої музичної школи був проведений II районний фестиваль «Грай, мій баян». В районному фестивалі взяли участь найкращі вихованці Шаргородської та Джуринської дитячих музичних шкіл та філій, викладачі даних шкіл, ансамблі народних інструментів, дуети, квартети, а також студент-практикант Тульчинського училища культури В. Козачок. На заході також були присутні громадськість міста, батьки та вихованці дитячих музичних шкіл. За сприяння відділу культури і туризму райдержадміністрації всіх учасників фестивалю було нагороджено Дипломами.

Недошовенко, С. Прийди, прийди весно! : [про діяльність народно-етнографічного клубу «Оберіг», який створено у Погребищенській районній бібліотеці для дітей. Учасниками клубу є учні 5 – 6-х класів. Чергове засідання клубу мало назву «Прийди, прийди, весно!». Для загального розвитку учасникам заходу завідуюча районною бібліотекою для дітей С. Недошовенко підготувала змістовну розповідь про цикл весняних свят. Бібліотекар Т. Ільчук провела з дітьми майстер-клас по виготовленню виробів із солоного тіста] / С. Недошовенко // Колос. – 2017. – 22 берез. – С. 3.

Недошовенко, С. Візьму у руки я «Кобзар» : [в Оратівській районній бібліотеці для дітей було проведено захід під назвою: «Візьму у руки я «Кобзар». Дітям розповіли історію написання книги, від її першого видання у 1840 р. Ознайомилися учасники заходу й з книжковою виставкою «Світова велич «Кобзаря», переглянули відеофільм «Геній і пророк»] / С. Недошовенко // Колос. – 2017. – 22 берез. – С. 3.

Турченюк, Л. Музична школа – це осередок дитячої творчості : [директор Оратівської музичної школи Л. Турченюк детально розповіла про діяльність очолюваного нею закладу] / Л. Турченюк // Обрії Оратівщини. – 2017. – 23 берез. – С. 2.

27 березня відбувся творчий звіт викладачів Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького «Улюблені мелодії ХХ століття». Найпопулярніші композиції, пісні та мелодії із кінофільмів ХХ століття лунали у залі і доносили слухачам мелодії весни, музики та радості життя. Розпочався захід звучанням «Музичного привітання» Тамаріна та «Ритмів часу» Є. Дроботенка, які виконав оркестр народних інструментів під керівництвом Л. Ковальчук. В школі є всім відомі музичні династії, а саме: Ільницьких, Перфілових, Гонтаруків, Мураховських, Шпарких, Нечитайло та Безуб. «Безперервний рух» О. Літвінова виконали А. Нечитайло, концертмейстр З. Нечитайло, а «Інтермеццо» О. Гомоляка – С. Перевозняк, концермейстер С. Перевозняк. Улюблені мелодії дитинства «Білі лебеді», «Країна дитинства» О.Білаша звучали у виконанні вокального дуету у складі О. Кашлевської та О. Козійчук, а також хореографічного колективу «Зоряні дзвіночки». «Попурі» виконав вокально-інструментальний дует «Фієста». Про те, що «Кохати час» нагадав вокальний ансамбль «Елегія».

Турченюк, Л. Відбувся районний конкурс «Сяйво зірок» : [18 березня в Оратівській дитячій музичній школі відбувся ІІІ районний дитячо-юнацький конкурс «Сяйво зірок», в якому взяли участь понад 30 юних солістів району. У піснях звучала тематика рідного краю, щасливого дитинства, мрій та дружби. Програма різнилася виконаннями як українських народних пісень, так і сучасних пісень] / Л. Турченюк // Обрії Оратівщини. – 2017. – 30 берез. – С. 3.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше